Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Reklame u školi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    71

    Početno Reklame u školi

    Zna li netko, dal je ono zabranjeno bilo kakvo reklamiranje u školama i vrtićima? Tko je to i kad zabranio? (Mislim da se tog škole baš i ne pridržavaju)....

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno Re: Reklame u školi

    Citiraj averel prvotno napisa
    Zna li netko, dal je ono zabranjeno bilo kakvo reklamiranje u školama i vrtićima? Tko je to i kad zabranio? (Mislim da se tog škole baš i ne pridržavaju)....
    A tek pred školom.
    Jučer idem s djetetom u dućan, i zapeli na Ledo sladoledima. Ono neko novo s..... sa igračkicom. Pitam ja "A šta će ti to?"
    Pa ima igračkica i sličice. Moj odgovor "Da i?"

    "Pa znaš teta je jučer pred školom besplatno dijelila albume."

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Re: Reklame u školi

    Citiraj averel prvotno napisa
    Zna li netko, dal je ono zabranjeno bilo kakvo reklamiranje u školama i vrtićima? Tko je to i kad zabranio? (Mislim da se tog škole baš i ne pridržavaju)....
    ZAKON
    O ODGOJU I OBRAZOVANJU U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI

    Zabrana promidžbe i prodaje u školskim ustanovama
    Članak 59.
    U školskim ustanovama zabranjen je svaki oblik promidžbe i prodaje proizvoda koji nisu u skladu s ciljevima odgoja i obrazovanja.

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Unatoč slovu zakona promidžba se u školi itekako provodi. Djeca su mi ove školske godine već došla sa zastavicama od Leda, Vindije, ... you name it.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I moji također...

    Lani smo digli frku na vijeću roditelja, a i učiteljima/nastavnicima je smetalo.

    Rezultat - promotivne letke Ledo (albumić + neka igrica) nisu dijelili u školi (jer ih ne puste unutra) nego ISPRED škole...

    A pogledali smo i taj albumić - nagradna igra traje od listopada do ožujka iduće godine. Krasan način da si Ledo digne promet, ali brate mili, nedopustivo je da se to dijeli tj. uvaljuje djeci bez nadzora...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Kod nas su do sada ušli u školu

    - dramski studio (održali besplatnu predstavu za učenike, pa podjelili letke za svoje radionice)
    - glazbeni studio - došli na sat glazbenog i imali prezentaciju
    - nekoliko sportskih klubova - "egzotičniji" sportovi u dogovoru s učiteljima održe prezentaciju na satu TZK, ostali nalijepe plakat na ulazu u školsku sportsku dvoranu

    ostali mogu ostaviti promotivne letke na porti (nemamo ništa od vindije i leda

    (btw. prošli tjedan imala sam vrlo neugodan (najblaže rečeno, žena agresivna ) razgovor sa akviziterkom jedne noname izdavačke kuće koju nisam pustila u školu. strategija je mutna - jedan ju ne pusti, onda dođe popodne i pozove se na ravnatelja kojeg nema tada u školi, pa ako prođe, prođe...)

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Najodurnije mi je kad akviziteri ostave djeci knjige i kažu im da ih sljedećeg dana vrata, ako im roditelje ne daju novac. Volim kupovati knjige djeci, ali po njihovom i mom izboru. Te knjige koje se prodaju u školi su najčešće od nekih opskurnih nakladnika, a hrvatski jezik u njima plače.

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    To je i meni grozno i slažem se s tobom u ovome:

    "Volim kupovati knjige djeci, ali po njihovom i mom izboru."

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi s djecom imamo dogovor - svaki letak smiju donijeti doma, knjige ne uzimaju. A mi doma pogledamo i dogovaramo... Prihvatili su bez problema, jer i inače dogovaramo.

    Nije mi baš bilo drago kad je lani učiteljica uvjetovala nabavku časopisa xy za potrebe boravka, a pokazalo se da je mom djetetu to baš dobro došlo... tak da ne znam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •