Stranica 2 od 42 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2061

Tema: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

  1. #51
    nokia avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj blondy1 prvotno napisa
    Pozdrav drage moje! I ja se lijecim na VV, pratim vas vec dugo, puno mi pomazu vasa objasnjenja i obavijesti pa cu se bar prikljuciti i predstaviti-a kad cu znati nesto pametno...javit cu!! Za sada znam da dr A nema skoro cijeli 10mj,ali to vec vjerojatno znate i da se nama koje smo kod njega opet sve pomice ...a ja ionako jos nikuda nisam stigla (ni na 1 postupak,PCOS- nisam reagirala ni na klomifene ni na femaru), a sada cu citam jos biti i pokusni kunic...Eh, da je meni i te tri stanice (ovo je stvarno crni humor,oprostite). Zelim nam svima svu srecu, trebat ce nam! Pozdravi, drzmo se!!
    sretno

  2. #52
    mimimuc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    tako blizu a tako daleko
    Postovi
    207

    Početno

    drage moje da vam javim kakva je situacija kod mene.

    u petak sam bila gore -naručena naravno-dr.A nije bilo pa mi sestra kaže da dođem sljedeći mj. s obzirom da mi je 9.DC pa nemogu imati FET ovaj mjesec jer doc-a nema 19.-21.10. a tako bi mi mogao pasti transfer
    ja tvrdoglavo želim vidjeti doca da s njim popričam i ona mene narući u ponedjeljak-12.DC-samo da se s njim dogovorim.
    ja došla- on me pogledao - napravim lh trakicu- malo kasnije punkcija js i vidimo se u petak na FET-u.

    ponekad je dobro biti tvrdoglav ,zar ne?

    nadam se da će moji eskimići preživjeti odmrzavanje i naravno biti raspoloženi da uživaaju u buši

    opr. na duže postu-pusa svim mojim suborkama
    :D :D

  3. #53
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    [quote="weather"]Mislim da je meni Luči samo ukazao na "rupu" u Zakonu jer se meni još nikada nisu oplodile stanice.

    Weather, koliko vidim ti si u Rijeci radila samo klomifenski IVF/ICSI, a poznato je da takav protokol u usporedbi s protokolom gonadotropinima ( gonal f ili menopur) rezultira manjim brojem stanica i slabijom oplodnjom ( vjerojatno zbog nezrelosti). Nije to slučaj kod svih, ali ti si očito tako reagirala. Ima dosta objavljenih usporednih studija o tome. Uz dobro odabrani protokol nema razloga da ti se ovaj put ne oplode.
    Puno sreće svima, trebat će nam!

  4. #54
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    CERES
    To mi je i Luči rekao pa ćemo vidjeti... 8)

  5. #55
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj mimimuc prvotno napisa
    drage moje da vam javim kakva je situacija kod mene.

    u petak sam bila gore -naručena naravno-dr.A nije bilo pa mi sestra kaže da dođem sljedeći mj. s obzirom da mi je 9.DC pa nemogu imati FET ovaj mjesec jer doc-a nema 19.-21.10. a tako bi mi mogao pasti transfer
    ja tvrdoglavo želim vidjeti doca da s njim popričam i ona mene narući u ponedjeljak-12.DC-samo da se s njim dogovorim.
    ja došla- on me pogledao - napravim lh trakicu- malo kasnije punkcija js i vidimo se u petak na FET-u.

    ponekad je dobro biti tvrdoglav ,zar ne?

    nadam se da će moji eskimići preživjeti odmrzavanje i naravno biti raspoloženi da uživaaju u buši

    opr. na duže postu-pusa svim mojim suborkama
    :D :D
    :D :D :D :D za tvoju tvrdoglavost i :D :D za dr. A. a najviše za male eskimiće :D :D :D :D :D :D

  6. #56
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Mi razmisljamo o prebacivanju na VV iz Rijeke. Da sad ne lutam naokolo po forumu jer zbilja ne stignem, da li mi netko moze reci kako tocno naci ANDROLOGA na VV - ulaz, kat i slicno? Naruceni smo za sutra u 8h i vec mi je trefit iz prve put do bolnice bingo pa da jos ne trazim i po bolnici prava vrata.
    Puno hvala!

  7. #57
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    androlog je na 2 katu kad izađeš iz lifta lijevo vidiš šalter pa dalje...a iz lifta desno su dr L i dr A i ostali...

  8. #58
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Hvala Milivoj Za sada ide samo moj muzek da vidimo da li se sta kod njega pomaklo s mjesta. Super, znaci sve je na istom katu.

  9. #59
    amariya avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    184

    Početno

    Mimimuc! Svaka čast, drago mi je što si svoje super iskustvo podijelila s nama. Tako treba.(Šmrc, makar znajući sebe sigurno bih se vratila doma s olujnim i kišovitim vremeneom u glavi. SRETNO!!!! Izvještavaj dalje!

  10. #60
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mimimuc, bravo za stav, neki put treba biti i mudar s našim dobrim sestrama.
    I vibram za FET, meni je upravo takav protokol s lh trakicom na kojoj nije bio 100% siguran kad će O, pa punkcijom jajne stanice nakon koje je 5. dan bio FET - bio dobitan

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Cure, ja bih molila da mi netko tko je u postupku na VV kaže jel' na kraju treba dopunsko zdravstveno ili ne.... Znam da je bilo riječi o tome....ne sjećam se konačnog zaključka :/

  12. #62
    bubble_71 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Cure, ja bih molila da mi netko tko je u postupku na VV kaže jel' na kraju treba dopunsko zdravstveno ili ne.... Znam da je bilo riječi o tome....ne sjećam se konačnog zaključka :/
    Meni je sestra rekla da više ne treba....al da pustim ja to dopunsko ko zna šta će se opet mjenjat do aprila iduće god.....POZDRAV SVIMA

  13. #63
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Cure, ja bih molila da mi netko tko je u postupku na VV kaže jel' na kraju treba dopunsko zdravstveno ili ne.... Znam da je bilo riječi o tome....ne sjećam se konačnog zaključka :/
    je li ti to ideš po drugu bebu????

  14. #64
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa
    No da ne dužim, kad sam pitala dr A o broju stanica koji se oplođuje odgovor je bio da mi odlučujemo da li će se ići u oplodnju jedne, dvije ili tri stanice. Naravno, ona treća je možda baš ta koja bude uspjela. I sve što uspije vraćaju jer nema bacanja oplođenih stanica, citiram dr A:"to se nikad nije radilo pa neće niti sad".
    Dakle, ako vam se oplode tri stanice sve tri vam moraju vratiti jer je zabranjeno zamrzavanje...uglavnom poruka je da će vjerojatno biti malo više trojčeka ali s tri se povećava mogućnost uspjeha...
    Nije istina da moraju vratiti. Nigdje ne pise da sve moraju vratiti i nigdje ne pise da se predembriji ne smiju baciti. Istina je da je baciti predembrij grehota, ali takav je zakon. Dobro razmislite da li zelite riskirati trojke - to uopce nije bezazlezno. Ono sto si citirala Alebica je bilo onda, prije novog zakona. Nazalost, novi zakon tjera da ljudi biraju izmedju svoje potencijalne djece i dobrobiti zene i djece (trojkama se dovode prije svega u opasnost djeca). Mozda ce se dopustiti zamrzavanje treceg predembrija.

    U svakom slucaju, VI i samo VI imate pravo inzistirati na tome koliko ce vam predembrija vratiti. Eksplicitno imate pravo na transfer onoliko zametaka koji predstavljaju sto manji rizik od viseplodne trudnoce. To je clanak 15, stavak 2.

    Citarat cu sve clanke zakona koji se ticu pacijenata. Isprintajte si i nosite sa sobom ako je potrebno. BUDITE INFORMIRANI.

    tekst zakona

    Članak 7, stavak 2
    Prije provedbe svih postupaka medicinske oplodnje liječnik, biolog ili drugi ovlašteni zdravstveni stručnjak bračnim će drugovima objasniti pojedinosti postupka, izglede za uspjeh te moguće posljedice i opasnosti postupaka za ženu, muškarca i dijete.
    Članak 8, stavak 2 i 3:
    Magistar psihologije ili liječnik specijalist psihijatrije mora bračne drugove upoznati s mogućim psihičkim učincima postupka medicinske oplodnje. O provedenom savjetovanju magistar psihologije ili liječnik specijalist psihijatrije izdaje pisanu potvrdu.
    Magistar prava mora bračne drugove upoznati s pravnim značenjem i učincima pristanka na planirani postupak medicinske oplodnje te obiteljskopravnim učincima koji proizlaze iz određenog medicinskog postupka. O provedenom savjetovanju magistar prava izdaje pisanu potvrdu.
    Članak 9. Stavak 1
    Postupci medicinske oplodnje uređeni ovim Zakonom provode se samo ako su bračni drugovi obaviješteni o planiranom postupku medicinske oplodnje sukladno članku 7. ovoga Zakona i savjetovani sukladno članku 8. ovoga Zakona te ako su za taj postupak dali slobodan pristanak u pisanom obliku.
    Članak 9. Stavak 3
    Bračni drugovi pojedinačno ili zajedno mogu povući pristanak i odustati od postupka medicinske oplodnje sve dok sjemene stanice ili jajne stanice ili zametak/ci nisu uneseni u tijelo žene.
    Članak 15.
    U postupku izvantjelesne oplodnje mogu se oploditi najviše tri jajne stanice dobivene u jednom postupku.
    Broj zametaka koji se unose u tijelo žene ne može biti veći od onoga koji, u skladu s profesionalnim dostignućima i iskustvima, obećava uspješan postupak medicinske oplodnje i, koliko je moguće, ograničava rizik višeplodne trudnoće.
    U jednom postupku nije dopušteno unijeti u spolne organe žene više od tri zametka.
    Višak preostalih spolnih stanica pohranjuju se za korištenje uz uvjete propisane ovim Zakonom.

  15. #65
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ono sto si citirala Alebica je bilo onda, prije novog zakona
    Koliko mi je poznato, uvijek je biologica bila ta koja je određivala koliko će se vratiti i to bi rekla prije transfera, pa po toj logici nije niti moglo biti "bacanja" jer sve što je ostalo bilo OK išlo je na zamrzavanje (u tom smislu vjerojatno je mislio i dr A). Ne znam je li itko imao situaciju kad bi kao pacijent odlučivao o vraćanju-koliko mi je poznato, uvijek se radilo po gore navedenoj "šabloni".

  16. #66
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa
    Koliko mi je poznato, uvijek je biologica bila ta koja je određivala koliko će se vratiti i to bi rekla prije transfera, pa po toj logici nije niti moglo biti "bacanja" jer sve što je ostalo bilo OK išlo je na zamrzavanje (u tom smislu vjerojatno je mislio i dr A). Ne znam je li itko imao situaciju kad bi kao pacijent odlučivao o vraćanju-koliko mi je poznato, uvijek se radilo po gore navedenoj "šabloni".
    Eh da, to je bilo kad su doktori mogli provoditi optimalno lijecenje. Ali u ovom slucaju s novim zakonom se radi o dilemi, barem ponekad - vratiti sve i riskirati trojke, ili vratiti 2 a jedan baciti (a 50% pacijenata ce imat 3 zametka na 3. dan, sudeci po talijanskom iskustvu). Kad se radi o izboru izmedju dvije lose stvari, onda bi i par morao imati pravo glasa, jer je rizik od trojki, iako samo nekoliko posto, za nekog mozda neprihvatljiv, a po zakonu ima pravo na ono sto zeli.

    Ako su pacijentice mogle promijeniti stvari kod prirodnih odnosno prirodnijih poroda u Hrvatskoj, onda mogu i ovdje, jer radi se prije svega o njihovim tijelima i riziku za njihovu djecu.

    Budite informirani i proaktivni.

  17. #67
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa
    Koliko mi je poznato, uvijek je biologica bila ta koja je određivala koliko će se vratiti i to bi rekla prije transfera, pa po toj logici nije niti moglo biti "bacanja" jer sve što je ostalo bilo OK išlo je na zamrzavanje (u tom smislu vjerojatno je mislio i dr A). Ne znam je li itko imao situaciju kad bi kao pacijent odlučivao o vraćanju-koliko mi je poznato, uvijek se radilo po gore navedenoj "šabloni".
    Eh da, to je bilo kad su doktori mogli provoditi optimalno lijecenje. Ali u ovom slucaju s novim zakonom se radi o dilemi, barem ponekad - vratiti sve i riskirati trojke, ili vratiti 2 a jedan baciti (a 50% pacijenata ce imat 3 zametka na 3. dan, sudeci po talijanskom iskustvu). Kad se radi o izboru izmedju dvije lose stvari, onda bi i par morao imati pravo glasa, jer je rizik od trojki, iako samo nekoliko posto, za nekog mozda neprihvatljiv, a po zakonu ima pravo na ono sto zeli. Tj. postoji bojazan da ce svjetonazor biologice ili doktora imati posljedice na vas, i da ce radije vratiti 3 bez obzira na rizike nego 1 baciti. A opet, ako je vas svjetonazor takav da ne bi ni u kom slucaju dopustili bacanje jednoga bez obzira na rizik, to bi isto trebalo postovati, bez obzira na to sto biologica i doktor misle ili zele.

    Naravno da jedino strucna osoba moze procijeniti koliki je u datoj situaciji rizik od trojki; ali isto tako bi pacijent trebao biti taj koji ce dati input koliki je rizik prihvatljiv za tu osobu, jer radi se prije svega o njihovim tijelima i riziku za njihovu djecu.

    Budite informirani i proaktivni, to je sve sto mogu poruciti, radi se o jako ozbiljnim stvarima.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    Citiraj andiko prvotno napisa
    Cure, ja bih molila da mi netko tko je u postupku na VV kaže jel' na kraju treba dopunsko zdravstveno ili ne.... Znam da je bilo riječi o tome....ne sjećam se konačnog zaključka :/
    je li ti to ideš po drugu bebu????
    yes Rekla sam dr. da hoću još jednog istog ovakvog

    Znači, ne trebadopunsko za sad....Hvala bubble

  19. #69
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    [quote="andream"]
    Ono sto si citirala Alebica je bilo onda, prije novog zakona
    Ne, citirala sam ono što mi je rekao 06.10.2009.

    Dakle nakon tj bolje rečeno ako oni uspiju uhvatiti stanice mi odlučujemo koliko želimo da ih probaju oploditi (1-3). Što se uspije oploditi oni moraju vratiti jer nema zamrzavanja niti bacanja embrija. A da li ima zamrzavanja jajnih stanica, to sam zaboravila pitati, bum drugi put

  20. #70
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ovo je grozno što nas se dovodi u takvo situaciju ali i očekivano, ja znam za sebe da ću rađe reći da mi se oplode 3 jajne stanice s obzirom da još nikada nije došlo do trudnoće pa makar riskirala i trojke nego da mi oplode 1 ili 2 pa se te baš ne budu oplodile.

  21. #71
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Danas sam podigla nalaze briseva koji su uredni :D :D :D i u petak oko 11 sam gore sa svim nalazima i nadam se da ćemo konačno dogovoriti taj FET. Ima li koga gore da se družimo?

  22. #72
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    CURE

    Zar je moguće da većina vas niti ne ode na link GRAĐANI I GRAĐANKE PROTIV MPO ZAKONA???????

    Nisam ovo mislila napisati ali malo mi je neobjašnjivo da samo skakćete na ovim temama i piskarate a pola se nije na niti jedan način aktiviralo da bi poboljšali stanje u kojem se nalazimo....

    Za sutra se traži 5 osoba za RADIO 101, NITKO VAS NE VIDI, ali svi imaju neke izgovore...i sve je važnije od toga...

    A mi se čudimo što nas nitko nečuje, pa kako da nas čuju kada ispada da je šačica ljudi u RH naplodna...di ste????

    Ja slobodno mogu reći da je ta borba iza mene jer ja čekam svoju bebu, a i većina parova koja je izašla u javnosti...ALI MI SE I DALJE BORIMO ZA SVE ONE KOJI ĆE TO ISTO PROLAZITI jer to mogu biti i moja djeca...

    Ako se nitko ne javi IDEM JA pa makar tamo povraćala po studiju i nosili mi vode i šećera jer želim da se zna da se MI NE PREDAJEMO....

  23. #73
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    slavonka2 ne trudi se previše, čuvaj sebe i bebača

  24. #74
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    Danas sam podigla nalaze briseva koji su uredni :D :D :D i u petak oko 11 sam gore sa svim nalazima i nadam se da ćemo konačno dogovoriti taj FET. Ima li koga gore da se družimo?
    ja sam gore u petak .. al ranije oko 8:30

    jel ima još tko da je u petak gore??

  25. #75
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ja ću samo navratiti, idem vadit krv, rano!

  26. #76
    mimimuc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    tako blizu a tako daleko
    Postovi
    207

    Početno

    ja sam gore , imam FET :D :D

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    sorry za OT
    andiko i pirica avatari su vam preeeeeeslatki!

  28. #78
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Danas sam bila kod sog. ginekologa po uputnicu za VV..

    I onako usput sestru pitam koliko se čekaju lijekovi (Gonali ili Menopuri)..da se mogu pripremiti da ne šizim bezveze
    I sve mi lijepo objasni proceduru i što mogu dobiti ..

    S naglaskom da inekcije Overili (ili tak nešt) ne mogu i neću dobiti od njih nego da ih kupim sama i tražim povrat od HZZO-a !!
    Cure jel to redovna procedura ?? ili možda dobijemo te inekcije na VV?
    ili da krenem pripremat novčeke!!!

  29. #79
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Imam jednu kolektivnu molbu:
    lijepo bih zamolila sve koji su bili ili su u postupcima po novom da se priključe temi Novi zakon i njegova primjena praxi kako bi podijelili iskustva sa curama. Prije smo imali temu Jačina stimulacije-forumska statistika, ali sad su se stvari malo promijenile pa bi na novoj temi mogli razmijeniti iskustva koja će svima biti od koristi.
    Kakva je stimulacija, koliko je stanica dobiveno, kad su vraćene, što je s preostalim...neke klinike uvode anesteziju, u nekima se plaća Choragon,..., itd, itd...

  30. #80
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    slavonka2 eto nadam se da onaj tvoj oštriji post nije išao kao komentar na moje hopsajuče smajliće. Naime ja sam jako sretna jer su mi svoi nalazi ok i da ću napokon na Fet koji iščekujem od svibnja i imam smrzliće koje sam ulovila u zadnji tren prije zakona. Savršeno mi je sve jasno oko zakona i oko naše borbe i nema smisla nikoga prozivati jer ni ja nisam nikoga prozivala kada sam ljetos hodala po prosvjedima, a sramotno nas se skupilo tek stotinjak...

  31. #81
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa
    Ne, citirala sam ono što mi je rekao 06.10.2009.

    Dakle nakon tj bolje rečeno ako oni uspiju uhvatiti stanice mi odlučujemo koliko želimo da ih probaju oploditi (1-3). Što se uspije oploditi oni moraju vratiti jer nema zamrzavanja niti bacanja embrija. A da li ima zamrzavanja jajnih stanica, to sam zaboravila pitati, bum drugi put
    Znaci, rekao ti je bas tako - da ces ti odluciti koliko ce ti oploditi? I da obavezno vracaju SVE? Provjeravam jos jednom, jer je takav stav takodjer krsenje zakona, kao sto sam citirala, i to je razlog zasto netko tko bude povrijedjen takvim ponasanjem (u smislu zatrudni s trojkama koji onda imaju komplikacije, a npr. 90% trojki se rodi prijevremeno) ima razloga za tuzbu. Jer tada se moze dokazati da je ovim zakonom pricinjena materijalna (i neprocjenjiva) steta.

  32. #82
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiram jos jednom Clanak 15, stavak 2:
    Broj zametaka koji se unose u tijelo žene ne može biti veći od onoga koji, u skladu s profesionalnim dostignućima i iskustvima, obećava uspješan postupak medicinske oplodnje i, koliko je moguće, ograničava rizik višeplodne trudnoće.
    Izabiranje broja j.s. za oplodnju ne stoji NIGDJE u zakonu. On ne smije vratiti tri samo zato da se predembrij ne baci, ako to dovodi pacijenticu u opasnost od viseplodne trudnoce.

  33. #83
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Amyx nije draga za tvoje hopsajuće smajliće...nisam ih ni vidjela do sada...

    Slučajno sam baš iza tebe napisala...nisam nikog htjela prozivati, možda na neki način potaknuti...

    Imaš pp

    OPROSTITE AKO SE NETKO OSJEĆA PROZVANIM ...to su trudnički hormoni i trenutak nemoći....

  34. #84
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa
    S naglaskom da inekcije Overili (ili tak nešt) ne mogu i neću dobiti od njih nego da ih kupim sama i tražim povrat od HZZO-a !!
    Cure jel to redovna procedura ?? ili možda dobijemo te inekcije na VV?
    ili da krenem pripremat novčeke!!!
    Prije novog zakona u stimulacijama (na VV-u) su bili besplatni Choragon i Decapeptyl, ali su se plaćali u FET-u (milsim da je C. bio oko 80 kn, a D. oko 50).
    Ako se pika na VV, onda su se plaćali sestrama.
    Sretno

  35. #85
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    amyx svi znamo koliko čekaš fet! i zato ti želimo svu sreću da ti upali....

    a ostale cure, molim vas, pomognite nam da shvatimo kako će sve izgledati, jednako nam je sad sve novo kao i pravim pravcatim početnicama...

    a za one koje ne znaju: imamo i pdf na kojem se tko hoće može aktivnije uključiti u akcije i reakcije na novi zakon. hvala

  36. #86
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Citiraj Strumpfica prvotno napisa
    Ne, citirala sam ono što mi je rekao 06.10.2009.

    Dakle nakon tj bolje rečeno ako oni uspiju uhvatiti stanice mi odlučujemo koliko želimo da ih probaju oploditi (1-3). Što se uspije oploditi oni moraju vratiti jer nema zamrzavanja niti bacanja embrija. A da li ima zamrzavanja jajnih stanica, to sam zaboravila pitati, bum drugi put
    Znaci, rekao ti je bas tako - da ces ti odluciti koliko ce ti oploditi? I da obavezno vracaju SVE? Provjeravam jos jednom, jer je takav stav takodjer krsenje zakona, kao sto sam citirala, i to je razlog zasto netko tko bude povrijedjen takvim ponasanjem (u smislu zatrudni s trojkama koji onda imaju komplikacije, a npr. 90% trojki se rodi prijevremeno) ima razloga za tuzbu. Jer tada se moze dokazati da je ovim zakonom pricinjena materijalna (i neprocjenjiva) steta.
    Nema šanse da bace oplođeni embrij koji se može razviti u bebača. To sigurno ovaj "konzerva" zakon ne dopušta, mislim to bi trebalo biti gore od smrzavanja jer smrznuti embriji ipak imaju šansu da prežive. E sad budući da meni još nisu uspjeli dohvatiti stanicu, nisam baš doma s onim dijelom priče da su neki zameci bolji i jači od drugih...što i kako to ide i kako je bilo i išlo prije ovog zakona s tim slabijim zamecima, e to ne znam...
    Al ajd neka za svaki slučaj to još netko provjeri s doktorom, netko tko bu uskoro u postupku jer će sigurno i ta tema morati doći na red...
    Ovaj zakon je grozan, možeš ga tumačiti kak god želiš, no ja nisam pravnik , nisu ni doktori i oni su pored zakona dobili i upute što smiju raditi a što ne (a da li su te upute javne to ne znam , samo čujem da ih se stalno negdje spominje i ako se sjećate početkom rujna nas nisu htjeli niti naručivati jer nisu dobili te upute)

  37. #87
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    amyx svi znamo koliko čekaš fet! i zato ti želimo svu sreću da ti upali....

    a ostale cure, molim vas, pomognite nam da shvatimo kako će sve izgledati, jednako nam je sad sve novo kao i pravim pravcatim početnicama...

    a za one koje ne znaju: imamo i pdf na kojem se tko hoće može aktivnije uključiti u akcije i reakcije na novi zakon. hvala
    X
    amyx ~~~~~~~~~~~~~~~~

  38. #88
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno Kako do lijekova na vrijeme?

    Meni je sestra od soc ginekologa objasnila da on osobno naručuje i plaća ljekove (u mom slučaju Gonale), da kad ih naruči oni stignu za par dana od dobavljača te da on naknadno dobiva novac nazad od HZZOa. Budući da su ti ljekovi skupi može naručiti samo za par pacijentica mjesečno, pa će moje naručiti tek u studenom (moram nazvati krajem listopada za to)?!? Jedini problem je što bi ja negdje 01.11. trebala ući u postupak. Pitala sam zašto mu ne bi pacijenti mogli dati mu novac pa da može naručiti za sve, ali sestra me otpilila i rekla da to tako ne može.
    Kako ćemo to riješiti, početi postupak bez lijekova, pojma nemam, srećom moram ranije obaviti neke krvne pretrage i vidjeti dr A pa će valjda imati koju pametnu i na tu temu.
    Da li je itko bio u situaciji da ulazi u postupak a nije uspio nabaviti sve ljekove zbog blesave procedure?

  39. #89
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    amyx ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za Fet i izvoliš ostati trudna jer se želim s tobom i s tvojim mrvicama šetati po kvartu,onako kako smo dogovorile

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Mene jos uvijek brine to kako zapravo odlucuju o tome koje ce 3 js oploditi ako ih ima recimo 5-6 da ne govorim o 15.Mogu li uopce "na prvi pogled" znati koja je dobra a koja ne? Sta ako se zena odluci za oplodnju najvise 2 js od svojih recimo 15, biolog/ica "odabere" i prestanu se razvijati ili budu fragmentirane, a ostatak je vec bacen.Transfer bi napravili "reda radi" ili za "za svaki slucaj" (mislim na ove fragmentirane koje su joz "zive" ali za njih nema bas neke nade) ali trudnoce nema sigurno.Da covjek poludi samo kad pomisli na takvo sto a to ce nam se dogadjati po prilici svaki dan dok se nesto ne promijeni.

  41. #91
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa
    Nema šanse da bace oplođeni embrij koji se može razviti u bebača. To sigurno ovaj "konzerva" zakon ne dopušta, mislim to bi trebalo biti gore od smrzavanja jer smrznuti embriji ipak imaju šansu da prežive.
    Oprostite mi svi molim vas, sto se ovo pretvara u osobni razgovor izmedju Strumpfice i mene, ali mislim da je vazno da svi shvate sto pise a sto ne pise u zakonu.

    Strumpfica, namjera zakona je mogla biti nesto sto mozemo samo nagadjati, jer se u zakonu namjera ne spominje. Medjutim, vjeruj mi da sam zakon toliko puta procitala da ga znam napamet. I stvarno u zakonu NE PISE da se embriji ne smiju baciti, dok je indirektno svako zamrzavanje zametaka zabranjeno jer nije u popisu dopustenih postupaka. Jedini nacin na koji se moze dopustiti zamrzavanje zametaka, pa makar samo u iznimnim slucajevima, je da prvo taj postupak zamrzavanja zametaka nacionalno povjerenstvo uvede u RH kao novi postupak MPO.

    Zbog toga sto ne dozvoljava zamrzavanje a dozvoljava unistavanje zametaka, zakon je kontradiktoran, i na kraju, okrutan, i to smo tvrdili od prvog trena. Ti ne mozes vjerovati da je moguce da zakon bude kontradiktoran, ali eto ti primjera. Ne mozes ni ti ni sud pogadjati sto je pisac htio reci, nego se ravnati po onome sto je zapravo rekao.

    Pravilnici na koje se referiras su doneseni, ali oni se spominju i u zakonu i odnose se samo na uvjete licenciranja ustanova, doniranja spolnih stanica, i obrazaca pristanaka. Nijedan podzakonski akt ne moze proturjeciti zakonu na koji se odnosi, nego ga samo dalje razraditi.

    Zelim samo da svi budu svjesni svojih prava i tocnog teksta zakona - jer se samo VI mozete zastititi tako da budete potpuno informirani.

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    pino hvala ti puno na apsolutno svemu sto cinis, mene si zaduzila jako.Trenutno sam neaktivna po pitanju bilo kakvih akcija ali samo zato sto imam kratak fitilj a moram se dobro pripremiti za svoj postupak i aBd bebicu.A onda ce me cuti svi redom.Kasno ne moze biti nikada!
    Iopet sorry za OT.

  43. #93
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa
    CURE

    Zar je moguće da većina vas niti ne ode na link GRAĐANI I GRAĐANKE PROTIV MPO ZAKONA???????

    Nisam ovo mislila napisati ali malo mi je neobjašnjivo da samo skakćete na ovim temama i piskarate a pola se nije na niti jedan način aktiviralo da bi poboljšali stanje u kojem se nalazimo....

    Za sutra se traži 5 osoba za RADIO 101, NITKO VAS NE VIDI, ali svi imaju neke izgovore...i sve je važnije od toga...

    A mi se čudimo što nas nitko nečuje, pa kako da nas čuju kada ispada da je šačica ljudi u RH naplodna...di ste????

    Ja slobodno mogu reći da je ta borba iza mene jer ja čekam svoju bebu, a i većina parova koja je izašla u javnosti...ALI MI SE I DALJE BORIMO ZA SVE ONE KOJI ĆE TO ISTO PROLAZITI jer to mogu biti i moja djeca...

    Ako se nitko ne javi IDEM JA pa makar tamo povraćala po studiju i nosili mi vode i šećera jer želim da se zna da se MI NE PREDAJEMO....
    eeeeeeee koliko sam puta ja isto napisala...ali nikakve koristi, i dalje nas je samo sacica ocito...
    XXX

  44. #94
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa

    u zakonu NE PISE da se embriji ne smiju baciti, dok je indirektno svako zamrzavanje zametaka zabranjeno jer nije u popisu dopustenih postupaka.
    po istoj logici:

    _zamrzavanje zametaka nije u popisu dopuštenih postupaka= zabranjeno je

    _bacanje embrija nije u popisu dopuštenih postupaka= zabranjeno je ( s tim da je ovo u suprotnosti sa dijelom zakona koji kaže da par može odustati od transfera, a zamrzavanje je zabranjeno...možda je ovo taj dio zakona koji dopušta bacanje? )

    "Bračni drugovi pojedinačno ili zajedno mogu povući pristanak i odustati od postupka medicinske oplodnje sve dok sjemene stanice ili jajne stanice ili zametak/ci nisu uneseni u tijelo žene.

    Izjavu o povlačenju pristanka zdravstvena ustanova obvezna je zabilježiti i na zahtjev žene ili muškarca o tome izdati pisanu potvrdu."

    Tužno... baciti, ne zamrznuti

  45. #95
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj andrejaaa prvotno napisa
    amyx ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za Fet i izvoliš ostati trudna jer se želim s tobom i s tvojim mrvicama šetati po kvartu,onako kako smo dogovorile
    potrudit ću se...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno transfer

    Evo ja danas bila gore i vratili me za subotu(za Transfer),dok su ostale cure kaj su bile samnom u ponedjeljak na punkciji ,danas išle na transfer.Da li mi može netko reči dal je to ohrabrujuće ili ne :?

  47. #97
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    može biti i jedno i drugo...ko će ga znati kako je po ovom novom...to ćemo tek naučiti iz njihove prakse...

    ili su toliko super da su ipak odlučili ostaviti da se razviju do 5. dana...

    ili se loše razvijaju pa su ipak odlučili ostaviti do 5. dana da im daju šansu (meni je tako jednom bilo još za onog zakona kad se oplođivalo više od 3 js., a ja se ponadala da da će biti odličen blastice za 5. dan kad ono, najlošije u mojoj povijesti)

    ali zapravo, to su samo nagađanja jer mi to zasad ne možemo znati kako će to u praksi izgledati s novim zakonom i kada i s kojim parametrima procijenjivati koji dan će biti transfer - možemo samo nagađati dok ne steknemo neko iskustvo i u tome :/

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno Re: transfer

    Citiraj romanica prvotno napisa
    Evo ja danas bila gore i vratili me za subotu(za Transfer),dok su ostale cure kaj su bile samnom u ponedjeljak na punkciji ,danas išle na transfer.Da li mi može netko reči dal je to ohrabrujuće ili ne :?
    Ja mislim da je to jako ohrabrujuce.

  49. #99
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno Re: transfer

    Citiraj romanica prvotno napisa
    Evo ja danas bila gore i vratili me za subotu(za Transfer),dok su ostale cure kaj su bile samnom u ponedjeljak na punkciji ,danas išle na transfer.Da li mi može netko reči dal je to ohrabrujuće ili ne :?
    Meni više izgleda dobro, ne vjerujem da bi riskirali da eventualno loši embriji odumru pa da nema uopće transfera. Ne znam koliko imaš godina, ali ako si mlađa, vjerojatno idu na blastice (iskreno, ja sam bila uvjerena da s novim zakonom nitko više neće ići na blastice, zbog malog broja j.stanica, ali ovo je svakako dobro)
    Sretno!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno Re: transfer

    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj romanica prvotno napisa
    Evo ja danas bila gore i vratili me za subotu(za Transfer),dok su ostale cure kaj su bile samnom u ponedjeljak na punkciji ,danas išle na transfer.Da li mi može netko reči dal je to ohrabrujuće ili ne :?
    Meni više izgleda dobro, ne vjerujem da bi riskirali da eventualno loši embriji odumru pa da nema uopće transfera. Ne znam koliko imaš godina, ali ako si mlađa, vjerojatno idu na blastice (iskreno, ja sam bila uvjerena da s novim zakonom nitko više neće ići na blastice, zbog malog broja j.stanica, ali ovo je svakako dobro)
    Sretno!


    Ja imam 37g. i imala sam 13 stanica,aovo mi je prvi pokušaj-tak da nisam baš upučena kak kaj funkcionira,ali mi se čini da ne postoje pravila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •