Stranica 1 od 42 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2061

Tema: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

  1. #1
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Drage forumašice, s obzirom da se ova tema raširila na 45 str. već je krajnji rok da otvorimo novu.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnih 45tak i stranica ima nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    evo i nekoliko linkova kako teme ne bi ponavljali:

    ANDROLOG NA VV

    CIJENA POSTUPKA NA VV


    SRETNO!




    vaš MRM tim



    Važnije informacije i zaključci:

    Telefoni:
    androlog 2353 904
    ginekologija 2353 907
    zvati od 14-15 sati

    Djelatnici:
    dr. med. DRAŽEN LUČINGER
    dr. med.MIRO ŠIMUN ALEBIĆ

    dipl. ing. bilogije LANA KRILE, mr.sc
    dipl. ing. bilogije ROMINA RAKOŠ JUSTAMENT, mr.sc
    med. lab. ing. SLAVICA OREŠKOVIĆ
    lab. teh. JOSIP BARIŠIĆ
    lab. teh. DAVORKA BLAŠKOVIĆ


    Dobro je znati:
    *[b] Spermiogram se čeka između 20 i 40 dana
    * Spermiogram iz druge klinike ne priznaju
    * Za spermiogram se ne treba naručiti
    * Pregled kod androloga čeka se 1 – 2 mjeseca
    * Rezultati se čekaju od 3 – 5 tjedana
    * Za pregled kod ginekologa se trebate naručiti
    * Ako idete prvi puta ili nosite nalaze najbolje je doći poslije 11 sati
    * Za dan pregleda izdvojite nekoliko sati jer se dugo čeka
    * Folikulometrija u postupku od 07:00 – 08:30 Ne morate se javljati sestri.
    * Štoperica – Choragon se prima na VV – 3 kat u 23:00 (ponesite neki osobni dokument jer vas stražar neće pustiti)
    * Prije punkcije u stimuliranom postupku dobijete injekciju tramala + injekciju apaurina
    * Prije punkcije u prirodnom postupku ništa ne dobivate
    * Na dan punkcije ponesite papuče, čarape, spavačicu i ogrtač
    * Postoji mogućnost zamrzavanja embrija nakon stimuliranog postupka
    * Nedjeljom i praznikom se ne rade punkcije niti transferi

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno Re: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Cure,zanima me da li u stimulaciji bole jajnici i da li se mogu uzeti neke tablete ?hvala

  3. #3
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno Re: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Citiraj romanica prvotno napisa
    Cure,zanima me da li u stimulaciji bole jajnici i da li se mogu uzeti neke tablete ?hvala
    Obzirom da se u stimulaciji redovito obavlja UZV, o korištenju dodatnih ljekova i eventualnih simptoma upoznaj svojeg doktora i s njim se konzultiraj.

  4. #4
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Viki imaš dobar broj za nazvati sestre dr. L 2353-893

  5. #5
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno Re: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Citiraj romanica prvotno napisa
    Cure,zanima me da li u stimulaciji bole jajnici i da li se mogu uzeti neke tablete ?hvala
    Mene nisu bolili nešto posebno malo ih osjetiš ali to je dobar znak, a na koje tablete misliš?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno Re: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Citiraj romanica prvotno napisa
    Cure,zanima me da li u stimulaciji bole jajnici i da li se mogu uzeti neke tablete ?hvala
    Obzirom da se u stimulaciji redovito obavlja UZV, o korištenju dodatnih ljekova i eventualnih simptoma upoznaj svojeg doktora i s njim se konzultiraj.
    x

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    52

    Početno Re: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    * Štoperica – Choragon se prima na VV – 3 kat u 23:00 (ponesite neki osobni dokument jer vas stražar neće pustiti)
    * Prije punkcije u stimuliranom postupku dobijete injekciju tramala + injekciju apaurina
    * Prije punkcije u prirodnom postupku ništa ne dobivate
    * Na dan punkcije ponesite papuče, čarape, spavačicu i ogrtač
    * Postoji mogućnost zamrzavanja embrija nakon stimuliranog postupka
    * Nedjeljom i praznikom se ne rade punkcije niti transferi[/color][/quote]
    jel ovo boldano nasto novo ili je greska

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ketty ja mislim da su moderatorice samo kopirale bez ispravljanja ovog djela o zamrzavanju, taj dio bi sad trebalo izbaciti jer se ne smije zamrzavati zametke

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    52

    Početno

    aha, sorry nisam znala, vec sam pomislila da ima nade ...

  10. #10
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Bok cure.Ja se jučer vratila iz Zagreba.Izvadili mi samo krv pregled nisam imala.Možete li mi reći koliko vremena treba da se naruči Gonal-F i Klomifen?Idući put trebam doći 21.dan ciklusa.Što se radi taj 21.dan i kad mogu računati da kreće postupak?Najviše pitam zbog višekratnog putnog naloga,jer ne znam da li je sad vrijeme da ga tražim.Oprostite ako je puno pitanja :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    272

    Početno

    Ja sam gonale dobila nakon 2 dana a i višekratni putni sam dobila bez problema a klomifene ti tvoj ginić da na recept.Sretno

  12. #12
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj nela. prvotno napisa
    Ja sam gonale dobila nakon 2 dana a i višekratni putni sam dobila bez problema a klomifene ti tvoj ginić da na recept.Sretno
    Ok,hvala ti,onda još neću naručivati,imam vremena,to se ništa ne plaća ili? :? Jel mi znaš reći otprilike kad ću idući put morati doći tamo nakon onog 21.dana? :?

  13. #13
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Ela28 prvotno napisa
    Bok cure.Ja se jučer vratila iz Zagreba.Izvadili mi samo krv pregled nisam imala.Možete li mi reći koliko vremena treba da se naruči Gonal-F i Klomifen?Idući put trebam doći 21.dan ciklusa.Što se radi taj 21.dan i kad mogu računati da kreće postupak?Najviše pitam zbog višekratnog putnog naloga,jer ne znam da li je sad vrijeme da ga tražim.Oprostite ako je puno pitanja :?
    Idući postupak bi ti trebao krenuti sljedeći ciklus , po ovom što si napisala.
    21 dc te još pregleda da vidi ako ima kakvih cisti i onda ti da detaljne upute o korištenju ljekova što koji dan počinješ.
    A ljekovi bi trebali doći brzo sve ovisi od ginekologa ako je ok ili nije, moj recimo zavlači i već mi je napomenuo da je njemu zakonski rok mjesec dana i ne zna da li će mi stići već za sljedeći ciklus ljekovi
    Sretno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    272

    Početno

    Ne ništa ne plačaš imaš pravo 6 puta preko HZZO-a

  15. #15
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Citiraj Ela28 prvotno napisa
    Bok cure.Ja se jučer vratila iz Zagreba.Izvadili mi samo krv pregled nisam imala.Možete li mi reći koliko vremena treba da se naruči Gonal-F i Klomifen?Idući put trebam doći 21.dan ciklusa.Što se radi taj 21.dan i kad mogu računati da kreće postupak?Najviše pitam zbog višekratnog putnog naloga,jer ne znam da li je sad vrijeme da ga tražim.Oprostite ako je puno pitanja :?
    Idući postupak bi ti trebao krenuti sljedeći ciklus , po ovom što si napisala.
    21 dc te još pregleda da vidi ako ima kakvih cisti i onda ti da detaljne upute o korištenju ljekova što koji dan počinješ.
    A ljekovi bi trebali doći brzo sve ovisi od ginekologa ako je ok ili nije, moj recimo zavlači i već mi je napomenuo da je njemu zakonski rok mjesec dana i ne zna da li će mi stići već za sljedeći ciklus ljekovi
    Sretno
    Hvala ti puno,otići ću ja ujutro do ginekologa pa ga pitati,nadam se da me neće zavlačiti kao tvoj jer već imam s njim problema oko putnih naloga.Pozdrav

  16. #16
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    * Postoji mogućnost zamrzavanja embrija nakon stimuliranog postupka
    Pa zamrzavanje je omogućeno u posebnim slučajevima (krvarenje, hiperstimulacija i sl.), barem bi trebalo biti ako je vjerovati obećanjima...

  17. #17
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa
    * Postoji mogućnost zamrzavanja embrija nakon stimuliranog postupka
    Pa zamrzavanje je omogućeno u posebnim slučajevima (krvarenje, hiperstimulacija i sl.), barem bi trebalo biti ako je vjerovati obećanjima...
    Nastavno na tu temu na Građani i građanke protiv MPO zakona imate lijepo pojašnjenje zakona od strane naše pino pa se pridružite

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=83944

  18. #18
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    cure, jel vam poznato bi li sestre, ko bih ih zamolila, poslale mi neke papire iz mog kartona koji mi sad trebaju kako sam se prebacila u KBO Osijek, treba mi protokol induciranja ...tj. dr. treba podatak koliko sma inekcija dobila da bi mi se postigla stimulacija koju sam imala..

    ako neko zna...

  19. #19
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    To sam ja napisala prije više od godinu dana....

    Dogovorite se sa moderatoricom da ispravi tekst.

    Sretno cure!!!

  20. #20
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    To sam ja napisala prije više od godinu dana....

    Dogovorite se sa moderatoricom da ispravi tekst.

    Sretno cure!!!
    jel to vezano za moj post, ne komntam?¨!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Samo za info - jutros na VV prilicna guzva i to samo s pacijenticama od dr.L - dr.A nije radio jutros..
    Bilo je par cura na punkciji i par za transfer..tako da - nesto se definitivno dogada..Jutros bas guzvasticno kao nekad..

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    To sam ja napisala prije više od godinu dana....

    Dogovorite se sa moderatoricom da ispravi tekst.

    Sretno cure!!!
    jel to vezano za moj post, ne komntam?¨!
    Ne mislim da je Dodirko govorila o tekstu koji se odnosi na zamrzavanje zametaka na VV

    Nataša probaj ih pitati mislim da to ovisi o njihovom trenutnom raspoloženju, količini posla, ali ako su od volje vjerujem da će ti izaći u susret

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj draga prvotno napisa
    Samo za info - jutros na VV prilicna guzva i to samo s pacijenticama od dr.L - dr.A nije radio jutros..
    Bilo je par cura na punkciji i par za transfer..tako da - nesto se definitivno dogada..Jutros bas guzvasticno kao nekad..
    Ovo mi uljepsa dan.Hvala za info.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno stimulacija

    Evo da se javim,jučer sam bila na VV,navečer dobila štopericu,a sutra punkcija-pa kako bude.Iskreno malo me strah

  25. #25
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Romanice sretno! Možeš ukratko napisati protokol stimulacije i koliko imaš folikula?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj Biene prvotno napisa
    Romanice sretno! Možeš ukratko napisati protokol s
    imulacije i koliko imaš folikula?

    Pa ovako;sprej suprefact,vaginalete i 30 menopura.Kad sam pitala dr.kakvo je "stanje",rekao je da je zadovoljan,a sad koliko je to folikula -nemam pojma

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    52

    Početno

    koliko dugo treba da stoperica izadje iz tijela, primila sam je u sub ujutro

  28. #28
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Romanice kako je prošlo?

  29. #29
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Evo malo novosti sa VV-a.
    Gužva je kao i prije Zakona, rade se punkcije i transferi,
    u srijedu će biti 10 punkcija (slučajno čula od sestara), idu sa blažim stimulacijama (meni je dr. L rekao da naručim 30 menopura),
    od dobivenih stanica izabiru 3 najbolje i oplođuju, a ostalo ne zamrzavaju.
    Na moje pitanje moram li se odlučiti na oplodnju manje stanica ako ne želim da mi se vrate tri embrija dr. L je rekao da me nikakav potpis, niti bilo tko, ne može natjerati da mi moraju vratiti sva tri embrija
    (naravno ako se sve tri oplode) i da ako ja želim da mi vrate 1 ili 2 ostatak se baca.

  30. #30
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jesi sigurna da si rekli da bacaju?

    prije bih rekla da oplođuju onda tek dvije...

  31. #31
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Da baš mi je tako rekao. Svima će oploditi 3, a koliko će ih vratiti ovisi o nama.

  32. #32
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ovakav protokol je bio nezamisliv bilo kada prije... čisto igranje ruleta jer se nijedna možda neće oploditi, a nekome opet donese trojčeke jer će vjerojatno većina pacijenata razmišljati da je tako sigurniji ishod (a tako bih i ja postupila) ...
    a je li govore što o provođenju anestezija koje je ministar podmetao kao svojevrsnu nagradu za postupak?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    quote="Mali Mimi"]Romanice kako je prošlo?[/quote]


    E,bok-preeživjela sam,dost boli,ali sam imala 13 stanica i nadam se da bude barem jedna dobra

  34. #34
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj weather prvotno napisa
    da ako ja želim da mi vrate 1 ili 2 ostatak se baca.
    eto šta su postigli sa zakonom :/

  35. #35
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj weather prvotno napisa
    Evo malo novosti sa VV-a.
    Gužva je kao i prije Zakona, rade se punkcije i transferi,
    u srijedu će biti 10 punkcija (slučajno čula od sestara), idu sa blažim stimulacijama (meni je dr. L rekao da naručim 30 menopura),
    od dobivenih stanica izabiru 3 najbolje i oplođuju, a ostalo ne zamrzavaju.
    Na moje pitanje moram li se odlučiti na oplodnju manje stanica ako ne želim da mi se vrate tri embrija dr. L je rekao da me nikakav potpis, niti bilo tko, ne može natjerati da mi moraju vratiti sva tri embrija
    (naravno ako se sve tri oplode) i da ako ja želim da mi vrate 1 ili 2 ostatak se baca.
    Eto šta su napravili zli ljudi i našem divnom timu s VV i nama . Bliži se i naš IVF a ja ne znam da li da budem sretna zbog toga ili ne.
    :/

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa
    quote="Mali Mimi"]Romanice kako je prošlo?

    E,bok-preeživjela sam,dost boli,ali sam imala 13 stanica i nadam se da bude barem jedna dobra[/quote]

    Od 13 ja vjerujem da će se i više od 1 se oploditi, a ovo je prava šeteta toliko j.s a ne smiju sve oploditi

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Citiraj romanica prvotno napisa
    quote="Mali Mimi"]Romanice kako je prošlo?

    E,bok-preeživjela sam,dost boli,ali sam imala 13 stanica i nadam se da bude barem jedna dobra
    Od 13 ja vjerujem da će se i više od 1 se oploditi, a ovo je prava šeteta toliko j.s a ne smiju sve oploditi[/quote]
    Ne samo steta, ovo je katastrofaaa!

  38. #38
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    zakon je grozan!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 js..toliko boli .mozda bi se oplodile 5-6 a ono smiju samo 3js i ajd znaj hoce bit sta....romanice ja se nadam i drzim ti fige da bude.....ali ovo je katastrofa od zakona!!!!!!!!!!!.

  39. #39
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Mota mi se po glavi da odustanem od svega dok ovaj zakon ne padne (nadam se da ćemo taj dan dočekati) ..
    Nevjerojatno mi je da se treći embrij može baciti tj. uništiti a ne smije se zamrznuti ..
    koji kretenski zakon.. bolje da se ne živciram skaču mi ciste po jajnicima od bijesa..

    Kad bi nekako mogla doći do novca odmah bi otišla van.. bez razmišljanja..

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa
    Nevjerojatno mi je da se treći embrij može baciti tj. uništiti a ne smije se zamrznuti ..
    koji kretenski zakon.. bolje da se ne živciram skaču mi ciste po jajnicima od bijesa..

    Kad bi nekako mogla doći do novca odmah bi otišla van.. bez razmišljanja..
    x
    Mene zanima jos i to da li sada kad smiju oploditi samo 3 jajne stanice rade svima ICSI ili ?
    I zasto se jajne stanice ne zamrzavaju nego bacaju?

  41. #41
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj Šiškica prvotno napisa
    Nevjerojatno mi je da se treći embrij može baciti tj. uništiti a ne smije se zamrznuti ..
    koji kretenski zakon.. bolje da se ne živciram skaču mi ciste po jajnicima od bijesa..

    Kad bi nekako mogla doći do novca odmah bi otišla van.. bez razmišljanja..
    x
    Mene zanima jos i to da li sada kad smiju oploditi samo 3 jajne stanice rade svima ICSI ili ?
    I zasto se jajne stanice ne zamrzavaju nego bacaju?
    da, radi se isključivo icsi. čak i kbo koji ga nije radio do sada zbog nedostatka sredstava za nabavku mikroinjekcije, uskoro počinje s icsi-jem. klasični ivf bi bilo prerizičan. jajne stanice se bacaju jer njihovo zamrzavanje bitno poskupljuje sam postupak, a eventualna oplodnja odmrznutih js daje daleko manje šanse za uspjeh od fet-a

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa
    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj Šiškica prvotno napisa
    Nevjerojatno mi je da se treći embrij može baciti tj. uništiti a ne smije se zamrznuti ..
    koji kretenski zakon.. bolje da se ne živciram skaču mi ciste po jajnicima od bijesa..

    Kad bi nekako mogla doći do novca odmah bi otišla van.. bez razmišljanja..
    x
    Mene zanima jos i to da li sada kad smiju oploditi samo 3 jajne stanice rade svima ICSI ili ?
    I zasto se jajne stanice ne zamrzavaju nego bacaju?
    da, radi se isključivo icsi. čak i kbo koji ga nije radio do sada zbog nedostatka sredstava za nabavku mikroinjekcije, uskoro počinje s icsi-jem. klasični ivf bi bilo prerizičan. jajne stanice se bacaju jer njihovo zamrzavanje bitno poskupljuje sam postupak, a eventualna oplodnja odmrznutih js daje daleko manje šanse za uspjeh od fet-a
    Hvala na brzom i jasnom odgovoru.

  43. #43
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj weather prvotno napisa
    Evo malo novosti sa VV-a.
    Gužva je kao i prije Zakona, rade se punkcije i transferi,
    u srijedu će biti 10 punkcija (slučajno čula od sestara), idu sa blažim stimulacijama (meni je dr. L rekao da naručim 30 menopura),
    od dobivenih stanica izabiru 3 najbolje i oplođuju, a ostalo ne zamrzavaju.
    Na moje pitanje moram li se odlučiti na oplodnju manje stanica ako ne želim da mi se vrate tri embrija dr. L je rekao da me nikakav potpis, niti bilo tko, ne može natjerati da mi moraju vratiti sva tri embrija
    (naravno ako se sve tri oplode) i da ako ja želim da mi vrate 1 ili 2 ostatak se baca.
    Bila na VV kod dr A prošli utorak. Budući da sam već duže vrijeme na Yasmine-u idemo u postupak slijedeći ciklus. Klomifen+Gonal. prvi pokušaj uz Klomifen nije uspio, nije uhvatio stanicu.
    Prvo trebamo napraviti hrpu pretraga, ali to ćemo sve stići. Samo što mi je ginekolog danas rekao kako se Gonal čeka mjesec dana?!?!(recimo da se ciklus može malo produžiti s Yasmine-om dok ne dobijem Gonale?).
    No da ne dužim, kad sam pitala dr A o broju stanica koji se oplođuje odgovor je bio da mi odlučujemo da li će se ići u oplodnju jedne, dvije ili tri stanice. Naravno, ona treća je možda baš ta koja bude uspjela. I sve što uspije vraćaju jer nema bacanja oplođenih stanica, citiram dr A:"to se nikad nije radilo pa neće niti sad".
    Dakle, ako vam se oplode tri stanice sve tri vam moraju vratiti jer je zabranjeno zamrzavanje...uglavnom poruka je da će vjerojatno biti malo više trojčeka ali s tri se povećava mogućnost uspjeha...

  44. #44
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa
    quote="Mali Mimi"]Romanice kako je prošlo?

    E,bok-preeživjela sam,dost boli,ali sam imala 13 stanica i nadam se da bude barem jedna dobra[/quote]

    Romanica, želim ti svu sreću!
    Po meni, u tvom slučaju nije dobro pogođena (odabrana) stimulacija,
    13 stanica je definitivno previše i prava je šteta što će većina biti bačena.
    Za blagu stimulaciju gonadotropinima optimalno je dobiti oko 5 j. stanica.
    Ovaj rezultat od 13 stanica bi se više odnosio na konvencionalni ivf protokol.Evo jedne zanimljive studije:
    http://igitur-archive.library.uu.nl/...ons/2007-1205-201148/c4.pdf
    Ovo je dobar primjer što bi se moglo desiti svima koje još nisu bile u stimuliranom postupku i ne zna se kako reagiraju (uključujući i mene),
    ispadamo baš pokusni kunići....

  45. #45

  46. #46

  47. #47

  48. #48
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Ups isprika, zbog poduplanih postova!

  49. #49
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Mislim da je meni Luči samo ukazao na "rupu" u Zakonu jer se meni još nikada nisu oplodile stanice,
    a ne mogu nikako ići na vraćanje 3 jer bi to bilo suludo
    s obzirom na to da sam visoka 158 cm i teška 52kg.
    Što se tiče uništavanja embrija, da, to ne rade,
    ali ako se mi prije transfera predomislimo......... transferiraju koliko želimo, a zamrzavanja nema.
    U mom slučaju je to slamka za koju se hvatam s obzirom da mi se možda neće oploditi niti jedna.

    Kako god bilo želim vam svima puuuuuuuuuno uspjeha u sljedećem postupku

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    29

    Početno

    Pozdrav drage moje! I ja se lijecim na VV, pratim vas vec dugo, puno mi pomazu vasa objasnjenja i obavijesti pa cu se bar prikljuciti i predstaviti-a kad cu znati nesto pametno...javit cu!! Za sada znam da dr A nema skoro cijeli 10mj,ali to vec vjerojatno znate i da se nama koje smo kod njega opet sve pomice ...a ja ionako jos nikuda nisam stigla (ni na 1 postupak,PCOS- nisam reagirala ni na klomifene ni na femaru), a sada cu citam jos biti i pokusni kunic...Eh, da je meni i te tri stanice (ovo je stvarno crni humor,oprostite). Zelim nam svima svu srecu, trebat ce nam! Pozdravi, drzmo se!!

Stranica 1 od 42 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •