Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Prijevoz vrtićke djece u autobusu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno Prijevoz vrtićke djece u autobusu

    Dakle moja nedoumica.
    Najavili su nam da klinci (4g) idu autobusom na predstavu i da bus ima pojaseve i da svako djete sjedi na svom sjedalu i .. sve 5 ( nakon mojih valjda deset prethodnih upita o tome još lani)
    i sve je to zvučalo super, klinci se vratili oduševljeni ALI kažu da nisu imali pojaseve i nisu se vezali nego su se držali za ručkice ????

    Istu priču potvrdilo je 5 djece pojedinačno i sad meni tlak kipi na 1000 i sreća da nije radno vrijeme jer bi vjerojatno digla frku. Ne želim ispasti idiot, babaroga i ... ali to za mene nije prihvatljivo tim više što ako je tako zaista bilo da bus nije imao pojaseve onda su mi tete i jutros i popodne kad sam došla po njih lagale u oči da bus ima pojaseve, tj da su djeca bila vezana.

    Moje pitanje je ima li netko od vas info kako izgledaju ti pojasevi u našim autobusima, slika bi bila savršena. Pravilnik sam skinula i znam sve o tome ali me muči današnji događaj.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    EDITTT - pliz neka neko popravi- Prijevoz VRTIĆKE djece a ne crtićke -

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Očito sam nestrpljiva ali kopka me.

    Jel postoji netko kome se takav neadekvatan prijevoz /vrtić koji je to dozvolio/prijevoznik može prijaviti i kakve su sankcije ?
    Ili je "pojeo vuk magare"? Mogu li ih kazniti ( dali mogu ? ) samo kad je prijevoz u toku ako ih uhvate ?

  4. #4
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    autobus ako ima pojaseve onda su to pojasevi u dvije točke. uglavnom noviji autobusi ih svi imaju ali su za razliku od onih u automobilu dosta dobro skriveni pa ih ljudi često i previde.
    što se tiče kažnjavanja, mislim da ne možeš nikoga kazniti naknadno (u smislu da ih policija kazni). možeš upozoriti ravnateljicu vrtića na zakon te da ćeš ih prijaviti ukoliko se ubuduće budu na njega oglušivali. no za to bi morala biti sigurna da nisu bili vezani, a to koliko sam shvatio ne možeš biti jer oni tvrde da su djeca bila vezana.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Da to me dodatno muči što oni su mi u oči gledano rekli da bus ima pojaseve i da su djeca bila vezana a djeca kažu drugačije.
    No provjerit ću ja taj bus , ništa nije nedostupno.

    Kako ih ja to mogu prijaviti ? Kome? Tog trena kad je prijevoz u toku ili nekoj službi ili ??

  6. #6
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    mislim da ti prijavljivanje kao prvi korak i nije najmudrije, ipak ti djeca pohađaju taj vrtić. probaj prvo razgovarati sa ravnateljicom, mirno i argumentirano (pravilnik http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn...evoz-djece.htm) a tek onda ako tu ne naiđeš na razumijevanje možeš razmišljati o tome što i kako dalje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Svakako da ću sve dobro ispitati prije no ako se pokaže točno da zaista nisu imali bus s pojasevima i bili vezani a izričito mi je u oči gledano rečeno da jesu i od strane teta i par dana ranije od strane ravnateljice onda je to stvarno prevršilo svaku mjeru.
    Šta mi to možemo razgovarati ako me gleda i laže a ja znam da laže ( ako to dokažem prije toga naravno)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno Djeca u redovnim linijama...

    Ok, u zakonu piše da autobusi namijenjeni prijevozu djece moraju imati pojaseve itd...

    A što je s 'običnim' međugradskim autobusima; imaju li oni pojaseve?
    Ne znam, jer se odavno već ne vozim busom, ali me zanima kao opcija.

    Također mi nije ugodno ni s djetetom se voziti tramvajem zbog 'cukanja'.
    Jedino u obzir dolaze ovi novi koji imaju stolice obrnute smjeru vožnje.
    Posljednje uređivanje od aro32 : 31.05.2011. at 20:09

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Podižem malo temu

    Dijete (3,5 g) ide prvi put sa vrtićem na izlet, zapravo u centar ZG
    Cijela grupa će se voziti u minibusu koji (vjerojatno) ima pojaseve u 5 točaka

    Da li sam luda što imam želju staviti booster (tj. cijelu sjedalicu grupe II) za njega u taj minibus?
    Kolika zaštita je samo pojas?

    Znam da ću biti jedina mama koja će to napraviti

    ma zapravo samo trebam support da nisam preveliki freek
    or am I?


  10. #10
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ako ima pojas u 3 točke onda ima smisla stavljati booster. većina buseva ipak ima pojaseve samo u dvije točke a u tom slučaju od boostera slaba korist.

  11. #11
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Pa ja ne kužim kam oni vuku toliku djecu od 3,5 godina, ili je privatni vrtić u igri pa ih je malo.
    Kod nas nema izleta prije 5 godina.

  12. #12
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    privatan vrtić, ide ih 15-ak

    nisam niš pametnija osim što me frendica utješila da su sile u minibusu drugačije raspoređene što ima logike

    Ako imaju pojaseve u 2 točke onda ću ga radije ja prevest autom tamo

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa šta se vi ne vozite s djecom s tramvajem

  14. #14
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    nek me netko ispravi - ali tramvaji spadaju u najsigurnija prometala, broj nesreća je gotovo zanemariv


    ne znam kak vi ali ja u zadnje vrijeme u ZG skoro 1 dnevno vidim neki manji (ponekad i veći) sudar

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a moguće, napravila sam paralelu s gradskim autobusima jer nemamo tramvaja u rijeci

    iako, vidi ovo - http://www.jutarnji.hr/u-samo-dva-sa...esrece/146938/


  16. #16
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    to je stvarno bio rekordan dan
    ne ponovilo se
    puj-puj

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Podižem temu, baš me zanima kakvo je stanje sada? Ima li sličnih i dalje situacija?

    Kako se manja djeca voze u busevima?

    Imam priliku s busom na izlet, curka je 2 godine, ali ne znam jel bih ju bez sjedalice drndala 3h u busu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    pitaš imaju li pojaseve?

    većina ima

  19. #19
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo naši su išli danas s vrtićem. Imali su bus s pojasevima.

    A ako se pita radi općenitog prijevoza, moji su isli zg-osijek i mislim da nisu bili vezani, s 4 i 8 god
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.11.2023. at 16:43

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Većina ima ali očito nemaju svi još uvijek. Dijete je 2 godine nekako mislim da mi nije za voziti u autobusu cca 3h vezana samo tim pojasom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •