Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: yoga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno yoga

    Većš dugo me mami... ali neznam ni kako ni gdje ni s čim početi. U DM-u sam neki dan vidjela neki cd, neznam valja li to išta??? Kako, kako, kako??? Ne pucam baš na nirvanu, ali eto...neku bih mini nirvanu.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    CD-ovi nisu losi ako vec nesto znas. Ali za pocetnika mi se cini bolje da ode u neku grupu vjezbat, jer tamo imas instruktora koji te ispravlja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    bit ce tijekom ljeta besplatna joga u prirodi, ja se brusim na maksimir srijedom od 7 do 8 ujutro

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    od 7 do 8 ujutro

    :shock: :shock:

  5. #5
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ima li nešto što nije u 7 ujutro... Najme... tada sam još nirvana...

    Zanima i mene upravo početnička joga....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    od 7 do 8 ujutro

    :shock: :shock:
    pa kaj se cudis, treba stici na posao poslije, zar ne? a u to je doba jos ugodno hladnjikavo... bas se veselim, nacelno. vidjet cu kak ce biti u praksi

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gledam i ja taj DVD u dm-u vec neko vrijeme i, iako nije skup, pitam se jel bi bio bacen novac.

    Jako zelim negdje ici na yogu ili kombinaciju yoge ili pilatesa, ali radim u smjenama, u jednom dijelu grada, a zivim na drugom i jednostavno ne bih stigla niti na jednu od postojecih grupa ni u jednom od fitness centara koje sam se sjetila provjeriti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Meni je to super, jedino rano ujutro imam snage za bilo šta izvan dosadašnje rutine. Znate li ima li koja grupa u 7 negdje oko Trga bana Jelačića?

  9. #9
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Bit će srijedom od 7 ujutro u paviljonu na Zzrinjevcu. Počinje ove srijede.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    SUPER! Koja je cijena? Gdje se prijavljuje?

  11. #11
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Besplatno je, nije potrebna prijava. Treba ponijeti prostirku.

  12. #12
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Evo više informacija. Ima i u drugim gradovima:
    http://www.yoga-in-daily-life.hr/aktualno/ljeto08.htm

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Dolazim!

  14. #14
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    I ja bih se rado pridružila da mi je negdje blizu...

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ehhh. Opet nista za mene. Svaki drugi tjedan u to vrijeme - radim. Onaj tjedan kad ne radim tako rano, pokusavam spavati, jer inace, nazalost, ni za to nemam vremena.

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa onda odi svaki drugi tjedan

    Ekipa iz JUSŽ je vrlo OK, ali mislim da je Jadranko ipak nešto bolji

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    JUSŽ? Jadranko?

    Znatizeljna sam. =)

    Razmisljala sam cak i o toj opciji da idem svaki drugi tjedan, ili sto vec, ali nitko mi nece naplatiti clanarinu po tom principu..

  18. #18
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure meni Bundek hiper blizu i to od 18-19. Idem sigurno, nakon mora. A onda se bacam na CD koji imam i nije loš, malo sam ga pregledala, ali želim da mi ono osnovno pokaže instruktor.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koji CD? Taj iz dm-a, ili neki drugi?

  20. #20
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Koji CD? Taj iz dm-a, ili neki drugi?
    nemam pojma da li je iz dm-a ili ne, dobila na dar, ali o.k. je - vježbe disanja uglavnom koliko sam uspjela vidjeti. Ajde, idem danas u dm pa ću vidjeti kako taj iz dm izgleda pa ti javim da li je to taj.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super, hvala!

    Mislim da danas necu moci odoljeti tom iz dm-a... al' ajde, nije neki trosak. =)

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    JUSŽ? Jadranko?
    JUSŽ= joga u svakodnevnom životu
    Jadranko= Jadranko Miklec, učitelj transcedentalne meditacije i općenito institucija joge u ZG

    U oba slučaja se radi o hatha yogi.

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Daleko sam ja od toga da znam sto je hatha (a bogami i neka druga) yoga. Samo trazim nesto za pocetnike u centru grada, u vrijeme... ehh, u neko vrijeme. Onako, za cudake s cudnim radnim vremenom.

  24. #24
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Po ljeti baš nema puno toga osim ovih besplatnih po parkovima...ili ima?
    Inače u JUSŽ "normalni" joga tečaj počinje u 9. mjesecu, ima 8 stupnjeva i svaki traje oko 3 mjeseca (nema preskakanja ) Ima ih na hrpu lokacija po gradu, biti će raspored na njihovim stanicama na vrijeme.

  25. #25
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    JUSŽ je svakako za preporučiti.........

    Ja jedva čekam jesen da uhvatim neku grupu kod svog starog instruktora JUSŽ (moram od početka jer već duže vrijeme ne vježbama......čak ni doma ).

  26. #26
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    E da je Bundek bar radnim danom......subotom je uvijek krkljanac

  27. #27
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    evo ja se raspitala i u subotu sam na Bundaču i briga me za krkljanac. Sad još moram kupiti prostirku. Još prestajem i pušiti, idem rolati - počinje era zdravog života to sam odlučila.

  28. #28
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ekipa iz JUSŽ je vrlo OK, ali mislim da je Jadranko ipak nešto bolji
    A gdje ima taj Jadranko i ima li besplatno?

  29. #29
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nemam pojma gdje je sad, a tipično se plaća nešto za troškove prostora. Mogu se raspitati ako nitko ne uleti s konkretnijim odgovorom.

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I tako ja kupila jucer onaj DVD iz dm-a. Nisam ga jos stigla pogledati..

    Kad se sva polomim - javim! Haha.

    U medjuvremenu, ako netko pronadje satove yoge u centru Zagreba koji se odrzavaju u jako, jako cudnim terminima, molim neka me obavijesti!! Jos ako je cijena prihvatljiva, ako postoji 'smjenski' rad... =D

    Puno trazim, huh?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Evo možda ti stranica medical yoge pomogne:


    http://www.medical-yoga.com/tabid/54/Default.aspx

  32. #32
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    i jadranko i jusž su za svaku preporuku. u svakom slučaju tko ode na jogu po jus-u nek' ne preskoči tm kod jadranka. jedino, za ovo drugo treba malo više para :/ .

  33. #33
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    upravo sam pogledala, u rijeci je od 6-7 ujutro srijedom :shock:

    jedino da s krevetom dođem :/. btw. ja sam išla na medical yogu jer to paše mom pragmatičnom umu. i jako mi se sviđalo. ali sam išla davno i kod glavnog gazde, za druge ne znam ništa reći. i imam cd iz dm-a pa kad ga ubacim, onda moj sin kaže: mama vežba jogurt! i skoči na mene, jer kao i on vežba jogurt. tako da niš od mog jogurta u kućnoj radinosti.

  34. #34
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto je zapravo medical yoga?

    Ovaj zadnji link mogao bi biti nesto meni iskoristivo - barem sto se tice termina (a i lokacije!): mogla bi ici svaki drugi tjedan (nazalost, i njihovi vecernji termini su mi prerano kad radim poslije podne), a pise i da se placa onoliko koliko ces ici!

    CD iz dm-a mi je, onako, simpatican.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    A piše ti na njihovim stranicama: koncept medical yoge nastao je na tradiciji Ishikawa Yoga School iz Tokija. Sadržajno predstavlja selekciju najefiksnijih asana (vježbi/položaja) indijske hatha joge usmjerenih na poboljšanje psihosomatskog statusa kao i ublažavanja mnogih zdravstvenih tegoba. (u načelu za svaku asanu je specificirano pozitivno djelovanje, kao i konraindikacije)
    U pojedinim aspektima su asane prilagođene specifičnostima našeg podneblja, načina života itd.

    Ono što se meni sviđa je da medical yoga nema nikakvih religijskih konotacija. I voditeljice su isključivo apsolventice ili već diplomirane profesorice kineziologije.

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam isla ovdje na prenatal yogu, u centru grada je, a termine pogledaj na sajtu

    sangha

  37. #37
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam isla ovdje na prenatal yogu, u centru grada je, a termine pogledaj na sajtu

    sangha
    i kakva su ti iskustva ? vidjeh da planiraju yogu za djecu, a ja im nadobudno želim frknuti zxuju. s druge strane nisam ljubitelj tih šrama-vrama-bakti-kakti yoga... nekako ih ima k'o pljevlja u zg, pa mi je teško znati tko je tu ozbiljan. ovo za medical yogu, potpisujem.

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cuj, meni je bilo super. prvo na 5. kat pjeske za zagrijavanje (mozes im pozvoniti da dodu po tebe s liftom, ali ja sam mazohist), a na satu nas je uvijek bilo oko 3-4, rijetko kad vise. aman-taman. nisam znala da planiraju za klince. ja sam htjela ici i nakon poroda, ali sam se sjetila da na normalnu jogu ide puno vise ljudi, a to mi se ne da.

    inace se ne kuzim u jogu ni najmanje, ovo je jedina prenatal koju sam nasla, plus je bilo vrijeme termina, lokacija i to da grupu vodi frendica od moje sestre.

  39. #39
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Treba razlikovati jogu od pomodnih stretchinga kojima tepaju "ovaka yoga" ili "onaka yoga". Joga asane spadaju u samo jedan od udova joge i nemaju nikakve veze s fizičkim nasiljem kakvo je stretching.

    Spigat se možeš na nekoliko načina, a ako je to bez napora i uz svijest o disanju - sva je prilika da ipak radiš jogu.

  40. #40
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Podižem malo temu. Trebala bi savjet za DVD za potpunog neznalicu (nema šanse da odem negdje na neki tečaj).

  41. #41
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    (nema šanse da odem negdje na neki tečaj
    steta
    jer ovo mi zvuci predobro:

    9. -13.9.2009 5 dana radionica joge i bubnjanja
    bubnjanje-yoga

    RITAM ELEMENATA


    5 dana radionica joge i bubnjanja u šumi pokraj mora
    Dragi ljubitelji prirode, dođite se družiti s nama i osjetite moć prirode dok se izravno spajate i igrate s njenim elementima.
    Svaki dan posvetit ćemo jednom elementu:
    Svako jutro radit ćemo hata jogu posebnog stila, prilagođenom tom jednom elementu.
    Navečer ćemo na afričkim bubnjevima naučiti ritam tog elementa i svirati njemu u čast. Možda i zaplešemo.

    Osim toga, izravno ćemo se družiti s elementima tako da:
    na dan zemlje šetat ćemo po šumi
    na dan vode ići ćemo na kupanje
    na dan vatre zapalit ćemo logorsku vatru i bubnjati oko nje
    na dan vjetra naučit ćemo jedriti na dasci
    na dan etera uz gitaru pjevat ćemo i bubnjati spontano te tako feštom i veseljem završiti naš program.

    Zemlja, voda, vatra, vjetar i eter elementi su od čega se sastoji cijeli univerzum, pa tako i mi sami. Ti se elementi nalaze u našim tijelima i igraju važnu ulogu u našim životima. Direktnim kontaktom s njima u prirodi čistimo i uravnotežujemo elemente unutar nas. Otkrit ćemo vam gdje se oni nalaze u tijelu, koja je njihova uloga na našem duhovnom putu.
    Nekada su drevni narodi i stare civilizacije štovali elemente.
    U Egiptu je glavni bog bio Sunce (Vatra) , Maje su isto tako gradili piramide u čast suncu i mjesecu, u Indiji su također prvi bogovi bili sunce, vjetar, more, bog oluja itd. U Africi još i dan danas bubnjaju njima u čast, mole zemlju za dobru žetvu ili ritmom dozivaju kišu.
    Mnoge velike religije i filozofije na istoku baziraju svoje nauke na osnovi tih elemenata.
    Ima nešto u svemu tome, dođite na ovaj program i sami iskusite što je to!

    5 dana boravit ćemo u šumici pokraj mora, spavati u šatorima, jesti vegetarijansku hranu, kuhati na otvorenoj vatri i družiti se s prirodnim elementima.
    Od nikoga se ne očekuje da sudjeluje u svemu, svatko je slobodan da sudjeluje u programu po želji. Grad Rovinj je samo 5 km od naše šumice, a plaža za kupanje je 100 metara od nas. Stjenovita obala na kojoj skoro nikada nema nikoga također je samo 15 minuta hodanja od nas.


    Vrijeme :
    Sljedeći termin je srijeda 9.9.2009. do 13.09. (obavezno doći večer prije)

    Mjesto:
    Rovinj, odnosno 5 km od grada Rovinja

    Sa sobom ponijeti :
    prostirku za jogu, laganu odjeću za ljeto i nešto za navečer protiv hladnoće, ručnik za kupanje, kremu za sunčanje i sprej protiv komaraca, svu opremu za kampiranje...... šator, vreće za spavanje, baterijske svjetiljke.
    Ako nemate bilo što od ovdje navedenog, recite nam, imamo mi toga viška.

    Cijena:
    150 € (u cijenu je uključeno sve; hrana, spavanje, radionice i ostale aktivnosti za svih 5 dana)

    VODITELJI PROGRAMA :

    Sandra
    Učiteljica joge i ajurvedski terapeut

    Vayu
    Učitelj bubnjanja i jedrenja na dasci.
    Svoja znanja o pet elemenata stekao je kroz razne učitelje na svojim putovanjima Afrikom, Azijom, a najviše u Indiji.
    Također je i autor knjige «Ples vjetra».

    Za sva pitanja, ili prijave pišite nam na mail:

    rhythm.of.the.elements@gmail.com Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Podižem malo temu. Trebala bi savjet za DVD za potpunog neznalicu (nema šanse da odem negdje na neki tečaj).
    Ja idem već godinama na yogu. Njihovi audio materijali i skripta mogu se naručiti ovdje (imam, bolje mi odgovara audio jer radim prema uputama, zatvorenih očiju) ali postoji i dvd:

    http://www.medical-yoga.com/SHOP/tabid/59/Default.aspx

    Bolje raditi doma nešto nego ništa, ali meni je ljepše odlaziti tamo 2xtjedno i idem već nekoliko godina. DVD nisam vidjela (jesam kutiju, ali nisam sadržaj ) ali pretpostavljam da je ok.

    Preporuka - slažem se s Mukicom, probaj naći vremena... Doma uvijek možemo naći izgovore za nevježbanje, a kad si uplatiš program, žao ti je ne ići. A mir božji i odvajanje od svakodnevne ludnice 2x1sat tjedno meni vrijedi svake lipe. Doduše, ovi imaju liste čekanja, ali to je već druga priča... Probaj s DVD-jem pa nam se pridruži, imaju više lokacija po Zagrebu.

  43. #43
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Preporuka - slažem se s Mukicom, probaj naći vremena... Doma uvijek možemo naći izgovore za nevježbanje, a kad si uplatiš program, žao ti je ne ići. A mir božji i odvajanje od svakodnevne ludnice 2x1sat tjedno meni vrijedi svake lipe. Doduše, ovi imaju liste čekanja, ali to je već druga priča... Probaj s DVD-jem pa nam se pridruži, imaju više lokacija po Zagrebu.
    Slažem se i ja s vama, ali... Ako idem autom, onda mi treba tam najmanje 45 min i nazad isto toliko. Kad sve skupa zbrojim, 3.5 do 4 sata vremena + benzin - skup sport u ovo vrijeme. Ako idem javnim prijevozom - ode mi jaaako puno vremena. Naravno, radim u smjenama pa bi mi svaki drugi tjedan propao. A ovo u Rovinju dobro zvuči, ali i prosvjetarski godišnji ima manu

  44. #44
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Napokon sam se docepala yoge, tj. nasla vremena. Pocinjem odmah poslije vjencanja, kad moji odu kuci. Yay!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A ima li tko iskustva sa zenyogom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •