Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 129

Tema: Velicina ploda ne odgovara tjednima trudnoce

  1. #51
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Da, i ja sam imala hrpu UZV zbog krvarenja i tako nekih problema. Beba se razvija normalno i ne želim brinuti. Doduše mene je svaki UZV umirio i utješio da se sve odvija kako treba i da nemam razloga za brigu, već mi je pametnije da se opustim i uživam

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj vzst prvotno napisa
    Prosli ultrazvuk nije vidila bebu uopce nego samo gestacijsku i zumanjcanu vrecicu i ultrazvuk je izracunao da sam 5 tjedana i 5 dana trudna (to je bilo 28.8.), a sad 9.10. je ultrazvuk napisao da sam 6 tjedana i 0 dana trudna. Znaci u tih 12 dana je po ultrazvuku trudnoca narasla samo 2 dana. Kao da je beba od nista narasla na 3,4 milimetra u 2 dana. Srce nije sad cula jos.


    ja sam se obazrela na ovaj tvoj post-sad ako ti tu nešto dobro nisi napisala onda nisam niti ja-dakle ja sam se obazrela na rast tojeg ploda. svakako ti želim da sve bude ok

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    i ako ti je razlika od uzv- do uzv-a 12 dana za to vrijeme beba je trebala narast 12 dana odnosno veličinom biti starija 12 dana,a ne 2 dana.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Krivo sam napisala. Kad sam bila 5+5 to je bilo 28.9. (5+5 po ultrazvuku, 6+2 po zadnjoj menstruaciji). Tad se vidila gestacijska i zumanjcana vrecica. Kaze gin da zumanjcana vrecicia dobro napreduje. U biti mene zanima: zanemarimo tih 12 dana i amo reci da je stvarno proslo 2 dana jer je ultrazvuk izracunao da je proslo 2 dana, moze li ako sam npr. danas bila na ultrazvuku i vidila se samo gestacijska i zumanjcana vrecica i onda odem za 2 dana opet na ultrazvuk i sad se vidi i beba od 3,4 milimetra. Moze li beba narast u ta 2 dana 3,4 milimetra.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Evo moje iskustvo:
    Prvi puta došla kod ginekloga, razlog plusić i neko dosadno smeđe krvarenje koje traje 2 tjedna, s prekidima.
    Prvi posjet kod gina, po zadnjoj mengi trebala sam biti 5 tjedana trudna, međutim na UZV ništa.
    Drugi puta nakon tjedan dana mala vrećica, bez ploda, znači 6 tjedana trudnoće.
    Nakon još tjedan, odnosno 7 tjedan napokon srčeko i mrva od 5mm.
    Idući UZV je bio za još 2 tjedna, znači sa 9 tj. i beba velika 2 cm.
    Gin mi vodi trudnoću za 1tjedan manje nego što je po zadnjoj mengi, iako beba sad veličinom dostiže tjedne.
    Nadam se da se nešto može skužit iz ovog posta i da sam te barem malo utješila
    Meni je s 7+6 beba tek 3,4 milimetra. :/

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Nevjerojatno je koliko ti silni pregledi, ultrazvuk, vaginalni, triple testovi... i ostala čuda mogu izbezumiti buduče majke. Prvo i osnovno je da li su nekome ciklusi redoviti, ako nisu, pa čemu se čuditi. Teško je reći kad je točno bila ovulacija. Druga stvar na pregledima ultrazvukom mogu i pogriješiti-traži drugo mišljenje. Po meni u tako ranoj trudnoči bez veze je nagađati je li sve u redu ili nije, to se može vidjeti tek kasnije, a i tada ti doktor mogu zakomplicirati život. Ja sam prvi porod imala carski, a jedan od razloga je bio i zastoj u razvoju. Beba kad je rođena (dogovoreni carski), procjenjena je na 36 tjedana, a trebalo je biti 38, znači da su mi cijelo vrijeme krivo određivali duljinu trajanja trudnoče. Treća trudnoča, neredoviti ciklusi jer sam još dojila svoje drugo dijete, stalno su govorili da je beba jako velika prema duljini trajanja trudnoće prema zadnjoj menstruaciji. Kad sam išla roditi bila sam po njihovom na početku 36-tog tjedna, a nakon rođenja beba je procjenjena na 39 tjedana. Nismo svi školski primjeri, nije rijetko da je ovulacija prije ili kasnije, osim toga spermatozoidi mogu preživjeti određeno vrijeme nakon odnosa u ženinim tijeli (neću sad pisati koliko jer neznam točno, ali radi se o par dana koliko me sječanje služi) i kad sve zbrojimo, neredoviti ciklus, kad je bila ovulacija...dešavaju se pogreške u procjeni, žena se izludi, a trudnoča je zapravo ok.

  7. #57
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    vzst, tako malene bebice je dosta teško izmjeriti. Na slikici sa prvog UZV di se vidi beba ja jedva kužim o čemu se radi i da ne vidim gdje je mjereno ne bi pojma imala da je to zapravo bebica . Možda je bila kasnija oplodnja pa je zato sve skupa manje. I kod mene je beba bila manja tjedan dana, iako je sada u granicama koje odgovaraju tjednu u kojem sam.
    Kad ideš na idući UZV?
    Držim fige da sve bude ok i da idući puta ugledaš maleno kako kuca.

  8. #58
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ja sam sinoć, nažalost, završila na hitnoj (sve u redu) i na uzv vidjela da se plod razvija-dakle baš onako kako sam si i ja zamislila, ovulacija 25. dc bila.

  9. #59
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    sad brinem zbog silnih uzv, ali to je druga tema. Šta se mog mira tiče-radije bi ih preskočila do nekog 4-5 mjeseca, a radit ću ih prečesto (više doktora me vodi, radi mojih kroničnih bolesti)

  10. #60
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    linolina kao da slušam sebe. I sama sam već nekoliko puta bila na hitnoj i sve je OK, onda sam se jedno vrijeme zamarala oko broja UZV. Al sad što je tu je, s bebom je sve OK tako da se nadam da nema nekih posljedica. Iako, kao što sam već rekla svaki UZV me utješio jer sam vidjel da je bebonja u redu...
    P.S. Drago mi je da je sve u redu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Evo me. Sljedeci ultrazvuk mi je 23.10. Neka beba bude 2 centimetra i neka kuca srce i ja sretna. Nadam se da beba raste. Jucer sam plakala i plakala. Ne mogu vise. Umorna sam od toga. Samo zelim svoju bebu zivu i zdravu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Koje su sanse da ako mi je beba bila 9.10 3,54 milimetra, da 23.10. bude 2 centimetra? Nikakve, ha?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    3,4 milimetra, ne 3,54.

  14. #64
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Izludit ćeš samu sebe ovako...

    Polako...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Da, izludit. Otici cu dobrovoljno na psihijatriju.

  16. #66
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    vzst, moja je mrvica imala 3,1 mm (tada sam bila 6+2 po kalendaru, odnosno 5+6 po uzv-u), a na sljedećem pregledu kad je bilo 10+2 (točno 4 tjedna poslije) bila je 4 cm.

    pokušaj se smiriti čim više, znam da je jako teško ne razmišljati, ali tvoja bebica treba tvoj mir i tvoju pozitivu da će sve biti u redu

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Da, ali meni je beba 3,4 milimetra, a bila sam 7+6. Na 6+2 se meni nije ni vidila beba, tek gestacijska i zumanjcana vrecica, a gestacijska vrecica se tek vidila kad sam bila 5+2. Prvi put sam bila s 4+4 i nije se vidilo doslovno nista.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Jucer sam popodne jako kratko imala neki slabi smedi iscjedak i slomila sam se i plakala i plakala. Jedva cekam sljedeci petak. Mislim da cu poludit do tad.

  19. #69
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    vzst ja sam imala od rozokafenog do svjetlo kafenog, negdje sa 6 tjedana, trajao je 7 dana. Samo se smiri i odmaraj

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala. Samo da moja ljubav za 7 dana bude puno veca i da joj kuca srce.

  21. #71
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Biće sigurno

  22. #72
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Imala sam isto iskustvo - beba je po uzv bila 2 tjedna manja nego po zadnjoj mengi. Ginić mi je objasnio da je vjerojatno u pitanju bila kasnija ovulacija i to je to. I evo - za mjesec dana slavimo drugi rođenda.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Nadam se da je i kod mene tako i da cu za 7 dana vidjeti vecu svoju malu ljubav i da cu cuti srce kako kuca.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Je li ultrazvuk racuna trudnocu od prvog dana zadnje menstruacije ili kao dan zaceca? Kad ultrazvuk napise da je beba velicine 6 tjedana je li to misli od prvi dan menstruacije ili od dana zaceca s obzirom da ginekolozi uzmaju da se velicina ploda racuna kod ciklusa od 28 dana i da je ovulacija 14 dan?

  25. #75
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Mislim da svi računaju trudnoću po prvom danu zadnje M.
    npr. trudnoća traje 40 sedmica - 280 dana ali sve to po M

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    vzst nemoj se toliko brinuti i zamarati mjerama.
    One su tu okvirno i zaista je teško procjenit dan začeća kad uredno "prakticiraš" sex
    Kao što je RozaGroza rekla, najbitnije da je beba u buški

    Ja ću ti samo za primjer dati svoje dvije trudnoće.
    Ljubavić nije odgovarao mjerama po ultrazvuku, bio je manji.
    Imala sam skoro osam tjedana smeđi iscjedak i jako rizičnu trudnoću 3/4 sam preležala u krevetu.
    Zadnjih šest tjedana sam provela u bolnici zbog kolestaze.
    Rezultat: rodio se ljubavić u 37 tjednu 4310 težak i 59 dugačak i danas šiša vršnjake skoro za glavu po visini iako je početkom trudnoće bio manji i to dosta.
    Sa šmizlom trudnoća uredna po mjeram je odgovarala.
    Rodila se točno na termin 3500 i 51 dugačka.
    Danas je jedna od najsitnijih u grupi u vrtiću iako spada u starije.

    Genetika pretpostavljam!

    Uživaj u svojoj trudnoći

  27. #77
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    vzst, pusti milimetre i tjedne! Važno je da beba napreduje, a sve ostalo može biti stvar pogrešne procjene. Čak i onda kad se točno zna trenutak začeća to ne mora značiti da će daljnji razvoj teći po strogom obrascu bez imalo odstupanja. Sve te vrijednosti koje nalazimo u knjigama i na internetu predstavljaju samo nekakve prosjeke i ne treba ih shvaćati predoslovno. Evo ti moj primjer: mpo trudnica kojoj su 5. dan nakon oplodnje vraćena 2 embrija jednake kvalitete i jednakog stupnja razvoja (blastociste tj. embriji od 100-njak stanica). Na prvom uzv u 6. tjednu vidljiva jedna gestacijska vrećica bez odjeka ploda. U 8. tjednu vidljive dvije gestacijske i dva srca. Na kasnijim pregledima stalno je jedna beba manja i po pola cm (a kad je ukupna dužina 2,5 do 3 cm to nije zanemarivo). Mogla sam poludjeti od brige, ali nisam. Jednostavno mi je bilo jasno da se implantacija nije dogodila u isto vrijeme pa otud i razlika u veličini, koja je btw. kasnije nestala i obje bebe su veličinom premašile svoju gestacijsku dob.

    I zato, nemoj paničariti unaprijed. Tvoja će beba sigurno imati više koristi od smirene mame koja vjeruje u najbolji ishod. Sretno!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    novosti...?jesi bila na uzv?

  29. #79
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Je li sve ok s tobom?

  30. #80
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    i mene zanima...

  31. #81
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    I dal ima novosti?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Nadam se da se vzst neće uvrijediti ili naljutiti, ali vidim da je puno cura zabrinuto za nju.
    Naišla sam nekom drugom forumu na vzst-in odogovor da je beba prestala rasti i da je bila kiretaža.
    Jako mi je žao

  33. #83
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Jako, jako mi je žao

    Znam kako ti je - ove godine u petom mjesecu sam imala spontani i onda opet u devetom... i ni sama ne znam što sad...

  34. #84
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno


    tako mi je žao

  35. #85
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno


  36. #86
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Ajme, iskreno mi je žao...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Evo me. Beba prestala rast. Stala je na 3,4 milimetra. Kiretaza. Danas sam prvi dan na poslu. Znala sam da na jos jedan forum moram ic vam javit, ali se nikako nisam uspjela sjetit na koji, a to je ovaj. Vidite koliko sam smusena. Jako mi je tesko. Ostala je takva praznina koja boli. Ja bi svoju bebu natrag.

  38. #88
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    vzst

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    vzst jako mi je žao, drži se , vrijeme će donijeti bar malo olakšanja

  40. #90
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    vzst, jako mi je žao

  41. #91
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    grozno što ti se predosjećaj pokazao točnim, pretužno

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    cure, ni moje bebe nema više. 12 tjedana trudnoće, posve nenadano, bebi prestalo kucati srčeko, danas bila kiretaža, patohistološki nalaz za 2 tjedna pa možda saznam što je bilo. gušim se od boli jer danas sam trebala na redovnu kontrolu i radovati se bebici, a ovako ....

  43. #93
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Draga lexy, saosecam se potpuno

    Meni se isto to desilo pre 2 godine i 2 meseca, i veruj mi da i dan danas pomislim na tu bebu.
    Dobra stvar je sto sam ostala trudna 3 meseca posle kiretaze, i sad imam malog Izija
    Nadam se da ce i kod vas da bude isti scenario.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Jako mi je zao. Tocno znam kako ti je. Boli kao da ti je netko zabio nesto u srce i ostavio. I tako to boli, boli, boli. Kao da ti fali jedan dio tebe. Jedan dio koji je otisao s bebom.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Najgore je što ne znam zašto se to desilo. Beba je normalno napredovala, dr. me uvjeravao kako je sve bajno, ni na kraj pameti mi nije bilo da bi se ovako nešto dogodilo. Glavu razbijam misleći što je pošlo krivo. Jesu li krivi lijekovi za tlak koje mi je ostavio da pijem iako sam trudna ili možda nedokazana trombofilija (preboljela sam trombozu nakon prve trudnoće)....? On kaže da je vjerojatno kromosomski razlog, ali to mi se čini da je najlakše reći. Jel onda ipak pomisliš da nitko nije kriv za to nego da se majčica priroda pobrinula za sve!

  46. #96
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    veruj mi, i ja sam time razbijala glavu, a odgovor nisam nasla. cak sam radila, osim TORCH i analizu na parvovirus i antitela na hlamidiju, i dodatne testove vezane za lupus i trombofiliju.. i nista..
    osim muke s igg antitelima na hlamidiju, sto sam morala sama sebi da objAsnjavam jer me dr skroz naplasila bez veze...
    sta da ti kazem, na kraju sam uradila PCR test na hlamidiju.

    nadam se da ces ti ipak nesto saznati..

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    lexy žao mi je , faza preispitivanja zašto se to dogodilo je normalna faza, ali u najviše slučajeva završava sa nepoznatim uzrokom, sačekaj rezultate, ovako ništa ne možeš na pamet; ako si imala visoki tlak terapiju si sigurno morala uzimati, jer je on opasan u trudnoći; drži se

  48. #98
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Žao mi je cure zbog ovog što vam se desilo


    Evo i ja imam pitanje .. zanima me veličina ploda po tjednima .surfam po netu i nailazim na različite stranice sa ti sadržajima i potpuno drugačijim veličinama za pojedini tjedan ... moja je bebica na zadnjem uzv ( 9 tjedana i 6 dana, dakle gotovo 10 tjedana ) bila velika 2,5 cm .. to mi se čini uuuužasno malo!! Iako me ginić uvjerava da je veličina dobra i da je po uzv beba 9 tjedana i 3 dana. Što vi mislite o tome?? :/

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    inikaaaaaa, nemoj se brinuti jer je riječ o samo 3 dana razlike. Vjerojatno je do začeća došlo par dana kasnije pa odatle i razlika. Mislim da ti odgovara veličina bebice tjednima trudnoće.

  50. #100
    nancha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    40

    Početno

    Pozdrav svima! Čitam vas stalno ali nisam još pisala, međutim sad me nešto muči
    Trudna sam 27+5 i prije neki dan sam bila na kontroli.. Po mjerama trbuha i bedra je bebica bila do sad uvijek naprednija za nekoliko dana, dok joj je glavica bila uvijek malo uža, na što je doktorica rekla da je to ok jer nisu sva djeca glavata Međutim, na zadnjem uzv se pokazalo da sve mjere zaostaju za cca tjedan dana, uključujući i glavicu - što bi značilo da je glavica dosta porasla ali trbuščić i bedro slabo...

    Evo mjera sa zadnjeg i predzadnjeg uzv-a:

    24+4 BPD 57 (22+6)
    HC 212 (23+2)
    AC 195 (25+2)
    FL 46 (25+4)

    27+3 BPD 68 (26+3) (opseg nije mjerila ovaj put)
    AC 209 (26+5)
    FL 48 (26+2)


    Inače, od početka trudnoće sam na terapiji zbog visokog tlaka i on je sad ok.. Znam da kod visokog tlaka beba može zaostajat u rastu pa me jako strah, iako imam tlakomjer i redovito ga mjerim i uvijek je ok.. Doktorica (koja je privatnica i ima svemirski uzv) se još nije previše zabrinula, poslala me na kontrolu krvi i ponovo uzv za 2 tjedna.. A ja što više razmišljam sve me više strah da bebica ne raste kako treba...Smiruje me jedino činjenica da je aktivna u trbuhu

    Ima li netko slična iskustva? I što mislite - ima li kakve veze to što se bebica ovaj put okrenula poprečno a do sad je uvijek bila okrenuta glavom prema dolje? Je li moguće da u nekim položajima veća vjerojatnost da bebu krivo izmjere ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •