Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: Velicina ploda ne odgovara tjednima trudnoce

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno Velicina ploda ne odgovara tjednima trudnoce

    Dobro jutro. Trebam vase misljenje. Trudna sam, ali mi velicina ploda ne odgovara tjednima trudnoce. Zadnju menstruaciju sam imala 15.8. Bebu smo radili od 25.8. od 28.8. I sljedeci seks je bio 5.9. Inace mi menstruacije traju 24-28 dana. 16.9. (4 tjedna i 4 dana trudna) sam bila na ultrazvuku i nije se vidilo apsolutno nista nego neka tekucina u trbusnoj supljini i zbog toga sam dosla opet 21.9. (5 tjedana i 2 dana trudna) na ultrazvuk i te tekucine vise nije bilo i vidila se mala gestacijska vrecica. 28.9. (6 tjedana i 2 dana trudna) se vidila gestacijska i zumanjcana vrecica. Bila sam za danas zapisana za sljedeci pregled, ali sam ovaj petak (9.10.) prokrvarila malo i otisla sam na pregled i sad je vidila i bebu koja je velicine 3,4 milimetra sto odgovara 6 tjednu trudnoce, a u petak sam trebala bit 7 tjedana i 6 dana trudna. Strah me sto se sve tako sporo razvija. Plus na testu sam dobila 12.9.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    vzst-zaista može se raditi o manjoj trudnoći i kasnijem začeću. na slijedećoj kontroli(u roku tjedan dana) trebalo bi kucati djetetu srce i vidjeti se to na uzv-ukoliko to ne bude slučaj onda zaista nešto nije uredu i vidjet ćete šta dalje(osim ako sad već nije srce kucalo pa nisi napisala-u tom slučaju rekla ih da je sve ok).
    kod mene je bio slučaj kasnijeg začeća i to sam začela par dana pred M.
    Tako da je sve kasnilo,beta ja bila jako loša i jaaaaako mala(12-19DPO, 69-21DPO,4700-29DPO),pa sam imala tekućine u jajovodu i prošireni jajovod,pa se nije vidio plod,pa je,pa nije bilo otkucaja,pa je(na uzv u 8tj-to je dakle bilo stvarnih 6+5tj) i na kraju evo je sad velike i tata ju je upravo odveo u vrtić

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Znam da ti sad to djeluje kao nešto strašno, ali stvarno nije, glavno da je bebica u buši a to jesi 5,6 ili 7 tjedana trudna ako imaš redovne odnose stvarno ne možeš znati zasigurno. Ja bi na tvom mjestu bila sretna jer za sad je sve super

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    nisi napisala-na svakom uzv napiše ti doktor kolika je trudnoća po UZV-dakle bitno je da ako je manja da je svaki put manja za isti broj dana- dakle primjerice 7 ili 10 od očekivane,odnosno od trudnoće po ZM(zadnjoj menstruaciji koju ti navodiš)-to znači da dijete uredno napreduje ali je manje toliko jer je začeće bilo toliko kasnije.ali ako se vrijeme kašnjenja svaki put povećava(kao što je bio slučaj kod mene kad sam imala missed ab) onda je to znak vjerovatno spontanog-odnosno da se dijete ne razvija kako treba. dakle ako je prvi put trudnoća bila npr. 7 dana manja od očekivane,pa naredni put 10 pa naredni 12(i sl.sad karikiram) to nje dobar znak.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Prosli ultrazvuk nije vidila bebu uopce nego samo gestacijsku i zumanjcanu vrecicu i ultrazvuk je izracunao da sam 5 tjedana i 5 dana trudna (to je bilo 28.8.), a sad 9.10. je ultrazvuk napisao da sam 6 tjedana i 0 dana trudna. Znaci u tih 12 dana je po ultrazvuku trudnoca narasla samo 2 dana. Kao da je beba od nista narasla na 3,4 milimetra u 2 dana. Srce nije sad cula jos.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Draga, evo ma cure su ti vise manje sve rekle. Ali cak i ako si zatrudnila 25.8 -28.8 , 16.9 nisi bila trudna 4 tj i 4 dana, vec max 3 tj i koji dan, a i sasvim je moguce da si zatrudnila i 5.9. Ja znam tocno da n zatrudnjivanja jer je to bio jedan jedini dan kada smo imali odnos i nakon toga tek kada sam saznala da sam trudna.
    Nemoj se za sada opterecivati toliko. Pricekaj sljedecu kontrolu, vidi za otkucaje srca i ukoliko nemas smedih ili krvavih iscjedaka opusti se i budi sretna jer u tebi nastao novi zivot koji treba tvoju paznju i brigu vec sada.
    Cuvaj se

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Kako sam 16.9. bila samo 3 tjedna trudna? Zar se ne gleda prvi dan zadnje menstruacije?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Ma meni se cini da je ili taj uzv nesto sprckan, jer i to se ponekad dogada, ili stvarno ne znam. A sto se tice otkucaja srca, meni se vec sa 5 tj vidjelo kako kuca, nekim drugim curama nesto kasnije, sa debelih 6, nekima i nakon toga. Imas mislim isto topic ovdje na temu otkucaja srca pa vidi malo sto cure kazu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Ne ne gleda. Za izracunavanje termina ti se gleda zadnja menstruacija +7 dana. A inace ako znas kada si radila bebu onda gledas od tog dana kada si ju i napravila.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Mene samo zanima da li je malo da beba naraste 3,4 milimetra u 12 dana?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Evo idem pogledati u trudnicku kako mi je bilo na pocetku ove trudnoce

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj kunda prvotno napisa
    Ne ne gleda. Za izracunavanje termina ti se gleda zadnja menstruacija +7 dana. A inace ako znas kada si radila bebu onda gledas od tog dana kada si ju i napravila.
    ??
    otkad?

    trudnoća se računa od prvog dana zadnje menstruacije
    vzst, pokušaj što manje brinuti, jer šteti bebi
    sad je vrijeme kad moraš biti strpljiva i čekati da bi vidjela ishod
    nema puno toga što možeš učiniti
    ako imaš bolove ili krvarenje, idi doktoru, a ako nemaš, umiri se, budi pozitivna i čekaj idući pregled
    vibram za

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Sada sam skuzila da mi je u trudnickoj upisivala tek od 11tj nadalje. Samo nemoj panicariri, a ako si stvarno jako zabrinuta mozda je najbolje da ides provjeriti na drugi uzv, kod privatnika ili drugog gin (mozda u bolnici). Vazno je da ti beba od pregleda do pregleda ravnomjerno raste kao sto ti je sandra23 napisala. Ja stvarno ne mogu strucno govoriti o milimetrima i danima, ali oko 10og tjedna bebice su obicno 3.5 - 4,5 cm velicine. Meni je mislim sa 6 tjedana kada sam bila na kontroli, koliko se sjecam beba bila centimetar i nesto, ali ne mogu 100 % tvrditi. Stvarno ako te to jako muci najbolje da odes provjeriti jos kod nekoga, ja bi barem tako napravila.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Termin je oduvjek prvi dan zadnje menstruacije +7 dana. Tako je npr meni izracunato 11.01.2009 + 7 dana i termin mi je 18.10.2009.

  15. #15
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj kunda prvotno napisa
    Termin je oduvjek prvi dan zadnje menstruacije +7 dana. Tako je npr meni izracunato 11.01.2009 + 7 dana i termin mi je 18.10.2009.
    Cure ne pričaju o terminu već o trajanju trudnoće.

    Ukoliko je sve "standardno", kao početak trudnoće se uzima prvi dan zadnje menstruacije. I onda trudnoća traje 40 tjedana do termina koji se izračunava kako si ti gore navela.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Mene je stvarno strah da se beba ne razvija kako treba, ali me cudi da se uopce razvija ako nesto nije kako treba.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vzst prvotno napisa
    Mene je stvarno strah da se beba ne razvija kako treba, ali me cudi da se uopce razvija ako nesto nije kako treba.
    Ako nešto nije u redu znati ćeš prije ili kasnije.
    Nažalost ,tu garancije nema.
    Jedino što se može dobiti sa silnim UZV-ima u tako ranoj trudnoći je stres zbog nemogućnosti procjene pravog stanja,što je zapravo i gotovo nemoguće jer svaka trudnoća je drukčija,a znati pravi datum začeća je lutrija.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    bez brige.... i ja sam nedavno proživljavala sličnu priču koja se na kraju odvila fantastično... eto, trudna sam 26 tjedana, odnosno 25 jer je beba manja za tjedan dana... po svemu tome sam zaključila da sam zatrudnila taman oko dana kad sam trebala dobiti menstruaciju...
    naš najveći problem je što na taj plusić odmah pohitamo doktoru, nekad je bolje pričekati 8 tjedan i obaviti pregled, tako bi se zaobišli stresovi večine....

    bit će sve u redu

  19. #19
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno Re: Velicina ploda ne odgovara tjednima trudnoce

    Citiraj vzst prvotno napisa
    i sad je vidila i bebu koja je velicine 3,4 milimetra sto odgovara 6 tjednu trudnoce
    Otkucaji srca se mogu "uhvatiti" kad je bebac velicine 4-5mm, ranije ne moze, a to je oko 6.tj, znaci moguce je da ces na sljedecm pregledu cuti maleno ,a jos neke informacije o ranom uzv i znakovima koji ukazuju na dobro ili lose pogledaj ovdje (na eng.) http://www.brooksidepress.org/Produc...nd_scannin.htm

    kasnija ovulacija bi rijesila problem,i ja se nadam da je tako

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    I ako je bila zakasnjela ovulacija, onda je test pokazao plus 7 dana nakon zaceca. Je li to moguce?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Koliko ja znam sa tim kucnim testovima je poanta da oni pokazu + ili - nakon izostanka menstruacije (neki vec prvi dan po izostanku neki kasnije) i ne vidim zasto ne bi mogao pokazati odmah nakon 7 dana po zacecu. Stvar je u procesima koji se zbivaju u tijelu kada je zena trudna. a i zna se da ovulacije nisu svima iste.
    Samo da jos pojasnim na brzinu ono oko tjedana trudnoce. Ja sam to pisala vezano za tebe s obzirom da si napisala tocno kada ste radili bebu (mi smo samo jedan dan tako da kod mene nema dileme). Ali ako znas tocan datum od njega se racuna 266 dana koliko kazu (doktori, ne ja) zapravo trudnoca traje. To je ono najtocnije. Sve ovo ostalo se racuna tako jer zene vrlo cesto ne znaju niti datum zadnje menstruacije a kamoli kada su zacele (rijeci moje ginekologice). Ali konkretno kod tebe ako niste imali odnos prije 24og onda jednostavno ne moze biti trudnoca od 4 tjedna jer sigurno nisi zatrudnila na prvi dan zadnje menstruacije. To je moja citava poanta.
    Good luck, stvarno se nadam da ce sve biti ok i saljem ti vibre za tvoju bebicu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Evo ovako je bilo: zadnja menstruacija koja je uranila koji dan, by the way, i onda seks od 25.8. do 28.8. i sljedeci seks 5.9. jer se muz ranije morao vratit kuci s godisnjeg, a ja sam ostala. Pozitivan test 12.9.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Zaboravila sam napisat. Zadnja menstruacija je bila 15.8.

  24. #24
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Meni je isto po zadnjoj menstruaciji trebao biti 6. tjedan, ali uopće me nije zabrinulo što otkucaja nema i što veličina ploda odgovara 4-5 tjednu.
    Osjetila sam ovulaciju 20. i neki dan ciklusa i tad smo se "bacili na posao".
    Da nisam postala ekspert za simptome (a sve zbog problema koje sam imala), vjerojatno bih brinula. Nadam se da je i kod tebe nešto tako. Ima tu više faktora, bitno da sve ide po planu

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Na svakom ultrazvuku se vidi vise nego na proslom sto je dobro. Moze bit zakasnjela ovulacija, samo me brine oko te zakasnjele ovulacije sto je onda test pokazao plus 7 dana nakon zaceca. Doduse, to je bio tako blijedi plus koji je nestao nakon 2-3 sata, ma i prije, ali ga je bilo.

  26. #26
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Evo, meni je pokazao 10. dan nakon začeća, a ranije nisam ni radila, možda bi i pokazao plusić da jesam.

    Idem za dva dana u gina-drugi put i očekujem otkucaje, stvarno ne brinem, više vjerujem svom tijelu nego uzv...pa u Božje ruke, pazimo se, radimo sve što treba, toliko sam se brinula oko začeća sve ove godine (uz puste dijagnoze) da mi je sad jako žao zbog stresa i strahova-bez razloga.
    Zapiši sva pitanja za doktora na papir, možda ti bude lakše čekati, traži i drugo mišljenje ako osjećaš da nešto nije u redu-ali opusti se, toliko stvari tu ima, jednostavno ne možemo sve kontrolirati, ja ne znam što se uopće i može napraviti u ovom stupnju trudnoće, a za točkicu je važno da je mama smirena.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    vzst-ako je beba za 12 dana po uzv narasla samo 2 dana to nije dobro-i zato se prati taj rast.u početku nema veće bebe i manje bebe,svi smo isti i te mjere moraju striktno odgovarati.ako od početka postoji manja trudnoća i taj broj dana za koliko je manja je uvijek isti onda je to ok,kao što sam ti već objasnila.ali ako ti je 28.8 uzv pokazao 5+5tj,a 10.09.uzv pokazao 6tj-to nije ok jer 10.9 si trebala biti dakle 7+3 i srčeko je svakako trebalo kucati.čudi me da te gin ništa nije upozorila i da ništa nije komentirala.ako su te gledala 2 različita gonekologa,možda zato,ali ako te cijlo vrijeme gleda ista osoba i ništa nije komentirala to je nemarno i čudno.žao mi je da ti govorim ovako loše informacije,ali vjerujem da čovjek treba biti pripremljen.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    ali ako ti je 28.8 uzv pokazao 5+5tj,a 10.09.uzv pokazao 6tj-to nije ok jer 10.9 si trebala biti dakle 7+3 i srčeko je svakako trebalo kucati
    žena se seksala 28.8.!!!

    ako jest ostala trudna 5.9. što je u ovom slučaju svakako logičnije tada je trudnoća na današnji dan 5 plus 2 dana što po meni znači da je apsolutno sve u redu.... daklae, nije realno utvrđivati trudnoću prema zadnjoj menstruaciji jer naravno da se parametri neće podudarati... kasnije će doći sve na svoje... dok trudnoća bude malo starija

    pošto sam ja imala vrlo vrlo sličnu situaciju i napredak ploda u početku trudnoće je varirao od tjedan do dva sad se ustabililo i razlika od pregleda do pregleda je 3 do 5 dana... s time da moram napomenuti da sam trudna 26 tjedana i nosim zdravu curicu....
    prema tome, živce po stani za dobrobit djeteta do sljedećeg pregleda...

    ono što ti možeš napraviti za svoju sigurnos jest izvaditi BHCG i vidjeti jel raste... ako je rast normalan onda stvarno nemaš razloga za brigu


  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    vzst-ako je beba za 12 dana po uzv narasla samo 2 dana to nije dobro-i zato se prati taj rast.u početku nema veće bebe i manje bebe,svi smo isti i te mjere moraju striktno odgovarati.ako od početka postoji manja trudnoća i taj broj dana za koliko je manja je uvijek isti onda je to ok,kao što sam ti već objasnila.ali ako ti je 28.8 uzv pokazao 5+5tj,a 10.09.uzv pokazao 6tj-to nije ok jer 10.9 si trebala biti dakle 7+3 i srčeko je svakako trebalo kucati.čudi me da te gin ništa nije upozorila i da ništa nije komentirala.ako su te gledala 2 različita gonekologa,možda zato,ali ako te cijlo vrijeme gleda ista osoba i ništa nije komentirala to je nemarno i čudno.žao mi je da ti govorim ovako loše informacije,ali vjerujem da čovjek treba biti pripremljen.
    Sve si ti krivo shvatila. Meni je zadnja menstruacija bila 15.8. Sekali smo se od 25.8. do 28.8 i onda opet 5.9. Test je pokazao plus 12.9. Kad sam bila 4+4 nista se nije vidilo. 5+2 se vidila mala gestacijska vrecica. 6+2 se vidila gestacijska vrecica i zumanjcana vreicica. 7+6 se vidila gestacijska i zumanjcana vrecica i beba 3,4 milimetra.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    meni je s 10 tjedana plod bio 3,07 cm (prema menstuaciji)

    nemaš brige stara

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Amo reci da ultrazvuk pokazuje uvijek tocno kako je. Ako je neka zena 5+5 po ultrazvuku i vidi se samo gestacijska i zumanjcana vrecica i dode za xy dana i ultrazvuk uz gestacijsku i zumanjcanu vrecicu "vidi" i bebu od 3,4 milimetra i izracuna joj da je 6+0 trudna, to znaci da je beba u 2 dana narasla 3,4 milimetara. Je li moguce da beba u 2 dana naraste 3,4 milimetara?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    meni je s 10 tjedana plod bio 3,07 cm (prema menstuaciji)

    nemaš brige stara
    Wow! Pa, to je onda bilo debelo zakasnjela ovulacija, je li tako ili znas kad ste napravili bebu?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    evo ukratko kak ti je to kod mene išlo...
    zm 20.04.
    pregled 01.06. vidljiva GV bez žumanjčane i odjeka ploda

    9. i 10. 06. krvarenje, ordiniran utrogestan

    pregled 15.06. (8 tjedana prema zm) vidljiva GV I žumanjčana bez odjeka ploda, na donjem dijelu uterusa hematom

    pregled 29.06. (10 tjedana prema zm) plod 3,07 s otkucajima srca

    pregled 20.07. (13 prema zm) plod 5,76 što odgovara 12 plus 2 prema uzv

    pregled 01.09. (19 prema zm) plod odgovara 18 plus 4

    pregled 12.10. (25 prema zm) plod odgovara 23 plus 6


    malo usporedi tjedne prema zm i prema uzv.... parametri su nisu toliko stiktni jer nisu svi ljudi isti i nisu sva djeca isti niti je svaki uzv totalno precizan a niti doktori nisu uvijek ultra precizni.... dat ću ti primjer za nrp. bedrenu kost kod kod moje curke od jučer...
    velika je 6 cm... prema uzv 24 plus 3, parametri govore da bi trebalo biti između 22 plus 2 i 26 plus 5... dakle u redu je jer se nalazi u mjerama... po ovom parametru možeš zaključiti da odstupanja idu do dva, dva i pol tjedna

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala ti na ovome. Nego, je li imas neredovite ciklusa, pa u biti pojma nemas kad inace imas ovulaciju i ne znas kad ti je bila ovulacija kad ste napravili bebu?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    I jos jedno pitanje. Je li to 3,07 i 5,76 milimetara ili centimetara. Valjda centimatara. Ali, kad si bila 8 tjedana trudna, bebe nije bilo jos. Znaci da je u 2 tjedna narasla 3 centimetra?

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vzst prvotno napisa
    I jos jedno pitanje. Je li to 3,07 i 5,76 milimetara ili centimetara. Valjda centimatara. Ali, kad si bila 8 tjedana trudna, bebe nije bilo jos. Znaci da je u 2 tjedna narasla 3 centimetra?
    To su mjere ploda u milimetrima.Zato je i iznimno teško procjeniti stanje...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    upravo kako je rekal sirius....
    menstruacije su mi uglavnom neredovite no znala sam kad su mi plodni dani radi bolova i iscjedka pa sam bila uvjerena da s trudnoćom nešt ne štima al eto... tko zna što se to dogodilo... i da je na kraju sve u redu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    krivo vidjeh sirius, to su cm

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    6. TJEDAN
    Majke su u ovom razdoblju poprilično sigurne da su trudne- mjesečnice već dugo nema. Neke trudnice već sada doživljavaju jutarnje mučnine i povraćanje, iako se te tegobe uglavnom javljaju kasnije. Zbog većeg pritiska povećane maternice na mjehur, mokrenje je još učestalije. Također se u nekih majki javlja i povećani apetit.

    U embrija se počinju formirati organi. Formiraju se oči, uši, mozak i leđna moždina, osnove za ruke i noge, dijelovi pluća, jetre, želuca i sl. Te fine strukture ultrazvukom ne možemo razlikovati. Jedino što vidimo je gestacijska vrećica promjera oko 3 cm i embrio duljine 5 mm, te otkucaje embrionalnog srca.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Je li to znaci da ti je od nicega, tj. od toga da se u 8 tjednu nije vidila beba, beba narasla do 10 tjedna 3 centimetra?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    sirisu, odakle ti podaci, s koje stranice? Ja sam u petak bila 7+6, a po ultrazvuku 6+0 i beba 3,4 milimetra.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    sirius malo bolje pročitaj meni se nije vidjelo do 10 tjedna, odnosno 7-8 tjedna kad beba već broji centimetre....
    kod nas se dogodilo da je dokica dok je trebala vidjeti mm u žumanjčanoj s 8 tjedana (15.6.) previdjela plod ili je lošiji uzv bio.....

    kuziš?

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    sirius malo bolje pročitaj meni se nije vidjelo do 10 tjedna, odnosno 7-8 tjedna kad beba već broji centimetre....
    kod nas se dogodilo da je dokica dok je trebala vidjeti mm u žumanjčanoj s 8 tjedana (15.6.) previdjela plod ili je lošiji uzv bio.....

    kuziš?
    Zapravo nisam mislila na tebe,nego na početni post.
    Sve u svemu mislim da je UZV u tako ranoj trudnoći vrlo nepouzdan i apsolutno nepotreban osim ako nema sunje na neko patološko stanje(npr.vanmaterničnu).
    U svakom slučaju dva aparat i dva ginekologa sigurno bi vidjela i drukčije rezultate.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    sori

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Znaci, beba je zbilja u 2 tjedna narasla 3 centimetra?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    nebi vjerovala al da rastu brzo
    ja pretpostavljam da je beba i tad bila tamo samo je netko ili nešto aljkavo obavio svoj posao.....

    to ti je prvi bebač?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Da, prvi. Strah me da ultrazvukovi nisu naskodili bebi jer sam ih do sad imala 4. 2 kod privatnika jer nisam mogla cekat da me moja naruci i onda je vidio vodu i douglasu i nema bebe u maternici-prva asocijacija na vanmaternicnu. Pa, za 5 dana opet ultrazvuk i sve je bilo u redu, nije bilo vise vode i vidila se gestacijska vreica. Za 7 dana kod moje ultazvuk i sad opet u petak zbog malog krvarenja. Ljuta sam, prestrasena, tuzna. Ma, koma.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    nemoj biti.... vidiš da ide k boljem.... odradi još što imaš i onda uzivaj u trudnoći.....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    84

    Početno

    Zivim za dan kad cu napokon uzivat u trudnoci.

  50. #50
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Evo moje iskustvo:
    Prvi puta došla kod ginekloga, razlog plusić i neko dosadno smeđe krvarenje koje traje 2 tjedna, s prekidima.
    Prvi posjet kod gina, po zadnjoj mengi trebala sam biti 5 tjedana trudna, međutim na UZV ništa.
    Drugi puta nakon tjedan dana mala vrećica, bez ploda, znači 6 tjedana trudnoće.
    Nakon još tjedan, odnosno 7 tjedan napokon srčeko i mrva od 5mm.
    Idući UZV je bio za još 2 tjedna, znači sa 9 tj. i beba velika 2 cm.
    Gin mi vodi trudnoću za 1tjedan manje nego što je po zadnjoj mengi, iako beba sad veličinom dostiže tjedne.
    Nadam se da se nešto može skužit iz ovog posta i da sam te barem malo utješila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •