Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 98 od 98

Tema: WC-i u vrtiću

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Post

    prvo, mislim da bi svako dijete od 3,4 godine samo trebalo znati ići na wc i obrisati se

    drugo - tete sigurno ne mogu funkcionirati na način na koji je predložila nekolicina, jer je to jednostavno ne moguće

    treće - pretjerujete.

    četvrto - najbolje da ispišete djecu iz vrtića i držite ih pod staklenim zvonom

    :neutral:

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1

    Početno

    [QUOTE=ivy;1424264]mislim da ipak tete imaju pod nazorom (pogotovo za trogodišnjake) kad je tko otišao na wc, i kakav je wc poslije, da ne velim da si djeca ne znaju sama obrisati guzu, nego su tete s njima, itd. zašto mislite da teta nije prisutna :?
    pa nije to gradski u wc koji nitko neće pogledati pol dana

    djecu se isto tako intenzivno uči kako se ponaša na wc-u pa vjerujem da bi i oni sami urgirali da netko ostavi prljavo


    baš sam danas imala raspravu s tetama u vrtiću oko toga. U naš vrtić uopće ne idu s djecom nego idu potpuno sami na wc, brišu se i peru ruke. mene ne brinu općenito higijenski uvjeti nego to što su bez nadzora. Što ako, recimo, nakon što obrišu guzu, a prije nego što operu ruke, stavljaju ruke po licu i ustima, što je za jednog trogodišnjaka i za očekivati. Mi ih doma možemo učiti i govoriti im koliko hoćeš ali to su djeca i njihovi nesvjesni refleksi. Mislim da je dobro što ih puštaju da sami obavljaju nuždu, ali ipak smatram da trebaju biti pod nadzorom. Jasno mi je da ne mogu ostaviti ostalu djecu svaki put kad netko mora na wc ali onda to trebaju drugačije organizirati.

  3. #53
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Kako???Baš me zanima.Njih u najboljem slučaju 2o na jednu tetu.Da predložiš da zaposle jednu samo za wc???

  4. #54
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moji i doma prakticiraju odlazak na wc kao i u vrtiću. Kad završe, tako viknu "GOTOOOOOOOV" da se cijela zgrada zaori

    Iz toga zaključujem da na wc u vrtiću idu sami, a onda zovu tetu da ih dođe obrisati.

  5. #55
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    i moj u vrtiću ide sam. vrtićki wc mu je bio prvi na koji je išao sam i na kojeg voli ići (doma ide na veliki, ali ga podignem, čak nije nikad htio ni onu dasku već ga stavim s guzom na našu dasku, ali ga okrenem da gleda naslon daske). a wc-i (ima ih 6, ali su za 2 sobe) su stvarno čisti i često čistačica tamo štafelira baš zato jer dječici nekad pobjegne i po dasci i po podu. nemali broj puta sam ju vidjela kak čisti. nemam nikakve zamjerke niti na vrtić niti na tete. je, činjenica je da teta ne odlazi sa svakim djetetom na wc. u principu ide samo onda kad se djetetu kaka pa da ga obriše, ali na taj način (osim kaj fizički zbilja ne stignu ići sa svakim) ih uče i samostalnosti.

  6. #56
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa Vidi poruku
    prvo, mislim da bi svako dijete od 3,4 godine samo trebalo znati ići na wc i obrisati se

    drugo - tete sigurno ne mogu funkcionirati na način na koji je predložila nekolicina, jer je to jednostavno ne moguće

    treće - pretjerujete.

    četvrto - najbolje da ispišete djecu iz vrtića i držite ih pod staklenim zvonom

    :neutral:
    Je,je dok djeca nemaju ponovljene urinoinfekte, non stop crijevne viroze, gljivice i koješta - što ne bismo i u uredima svi sjeli na popišanu dasku jedan za drugim?
    Dok smo išli u prenapučeni vrtić mojoj Di je najviše smetalo što ih se hrpa djece naguravala ispred ta dva veceića dok su obavljali nuždu s otovrenim vratima. Ne kažem da bi se djeca trebala nešto posebno jako sramiti toga, ali stvarno je izgledalo kao da nitko niš ne obavi na miru ni kak treba. Mislim da sve ovisi o broju djece na broj teta. Između staklenog zvona i gangesa isto ima neki raspon
    Posljednje uređivanje od pikula : 15.11.2010. at 12:18

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    U našem vrtiću wc su čisti, moj sin nema problema jer je čistunac i on si stavi slojeve papira na skoljku prije nego sjedne, zove tetu da ga briše ako kaka i obavezno ispire ruke sapunom i vodom dok ga ne prekineš u tome. Curka je godinu mlađa (3) i ona je dosta kako bi to rekla, divlja , al sve klapa... Obavi wc, na ne čisti ne sjeda, opere ruke pod pritiskom i to je to... Evo baš mi danas rekla teta da prošli tjedan nije htijela kakati dok nisu obrisale wc.... S time da naši za wc koriste mokri toalet papir i kupujemoim dm-ove maramice za čišćenje...
    Mislim da je isto tako bitno odgoj od kuće... Moji znaju da se voda pušta, da se ruke peru, da se wc očisti ako se po njemu popiškilo, tj. daska...

  8. #58
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zanima me kakva je praksa po drugim vrtićima vezano za privatnost mališana prilikom obavljanja nužde.

    Prvu godinu je bila u jasličkoj zgradi i tamo su WC kabine imale vrata koja su mogli sami zatvoriti, a te kabine su niske, pa ih tete mogu vidjeti, otvoriti ako zatreba, pomoći im. Sve pet.
    No, od rujna su prešli u drugi zgradu, gdje su samo vrtićarci i te kabine nemaju vrata, već samo bočne pregrade.

    Nije li neobično da se jasličarci mogu zatvoriti i biti sami i u miru obaviti nuždu, a vrtićarci ne?
    Kako je (bilo) kod vas?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Kod mojih je i u jaslicama i u vrtiću bila ista stvar - niska vrata (kao što si navela za jasličare) koja su na magnet i sami su iz mogli i zatvoriti i otvoriti.

  10. #60
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    i kod nas svi WC-i s vratima, nema razlike jaslice - vrtić

  11. #61
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas svi WC-i s vratima, nema razlike jaslice - vrtić
    Isto

  12. #62
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala cure.

    Molim nek' se još tko javi.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 18.01.2016. at 12:49

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ... kabine nemaju vrata, već samo bočne pregrade.
    Ovako je u nasem vrticu u Rijeci.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je u nasem vrticu u Rijeci.
    Ovako je i kod nas...samo pregrada, sa jedne strane za curice, sa druge za decke

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Gdje si ti?

  16. #66
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    kod nas nema nikakvih vrata niti pregrada. ima 2 ili 3 mala wca u maloj kupaonici, 2-3 lavaboa i kada.
    gradski vrtic, u gradskom stanu, dvije jaslicke grupe.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si ti?
    Ako si misla na mene...Sesvete

  18. #68
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    thx

  19. #69
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Kod nas je mjesovita grupa jaslicari i vrticarci zajedno kupaonica ima mislim 3 wc-a i nema pregrada niti privatnosti

  20. #70
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj TeFil prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojih je i u jaslicama i u vrtiću bila ista stvar - niska vrata (kao što si navela za jasličare) koja su na magnet i sami su iz mogli i zatvoriti i otvoriti.
    kod nas ovako u vrticu. ispred wc-a nekih 5, 6 lavandina sa dozerom za sapun (pjenicom) i dvije kutije sa papirnatim rucnicima.
    u jaslicama je jedna kupaonica u kojoj je jedna skoljka i jedan lavandin.

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Malo podizem temu. Mi smo u petak skinuli pelenu. On je stvarno zaintersiran, ali i pomalo isfrustriran. U subotu je jos piskio dvaput u gace i pokakao se, ali u nedelju je sve islo super. Nijednom nije u gace. Stavljali smo mu jos ponoci pelenu, al je bila suha ujutro. On definitvno zna kontrolirati pisanje. I onda je dosao u vrtic. Ujutro se doma u wc popiskio, javili smo se teti da smo skinuli pelenu. Grupa je desetkovana virozama i bilo je doslovno troje djece u jaslicama od 1 do 3 god. Ja ne znam sto je bilo, al on se pokakao u gace i teta ga je obukla u pelenu. Ja sam bas ljuta. Nije da je imala 20 djece. Nit mora peglat, nit mora kuhati. A cula sam prije kako je super sto ih u jaslicama nauce na tutu. Jeste imali podrsku teta ili stvarno moram za to uzeti godisnji koji ni ne smijem uzeti do srpnja?
    Posljednje uređivanje od Jelena : 12.03.2018. at 21:15

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Što je on reko,zakaj se to desilo,nije drama ako se koji put popisa ili pokenja,važno da ima se u kaj presvući.i od koga su uzeli pelenu,ako ti nisi donesla?Traži da ga stavljaju na WC ako ne može sam,mojem su nabavili štokrl da se može počesto do WC ako treba kenjati.jel ste ga učili da se stoječki popiša?

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Što je on reko,zakaj se to desilo,nije drama ako se koji put popisa ili pokenja,važno da ima se u kaj presvući.i od koga su uzeli pelenu,ako ti nisi donesla?Traži da ga stavljaju na WC ako ne može sam,mojem su nabavili štokrl da se može počesto do WC ako treba kenjati.jel ste ga učili da se stoječki popiša?
    Uvijek ima rezervnu robu, al sam bas sad pojacala. Donijela sam jos 3 seta i naglasila teti da ima dovoljno. I ima vrecicu za zmazano. Nismo ga ucili stojecki, nego sjedecki. Ima svoju daskicu iz ikee za wc. A pelene stoje u vrticu. Ima cijeli paket naš.

    Ne znam je l previse ocekujem, al ono jednom dijete omane i teta kaze da moramo vjezbat kad smo dulje doma. Sad ce uskrs, al ni to nije dugo. To su 3,5 dana. A i ne znam hoce nasa mimozica bit potresena razvojem dogadjaja. Izgleda mi obeshrabren. On je dosta osjetljiv.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I moji su pisali sjedeći napose veliki do najmanje 4godine.reci njemu nek traži da ga stave ili pošalju na WC,a njima da ako se slučajno uneredi da ga presvuku,traži slobodno da mu ne stavljaju pelene,ja bi čak na tvom mjestu uzela i te koje su u vrtiću i odnesla kilometre dalje

  25. #75
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ništa, samo ti guraj dalje, daj joj točne upute što želiš (da ga presvuče u robu i ne oblači više pelene) i nemoj puno važnosti davat njenim idejama šta ste trebali (ko i za oblačenje)
    To traje malo dok se prilagode na neimanje pelena u razno raznim situacijama


    Ali sjetila si me sad da imam jedno pitanje na temu. Vama kojima su djeca skinula pelene (a još su mala, tipa 3-4 godine), ako dijete kaka u vrtiću, da li mu teta obriše guzu?

    Naše u vrtiću od male to ne rade, lijepo su nam rekle da one to NE RADE, kao to im nije u opisu posla. Malo sam se iznenadila, ne sjećam se da je sa starijim to uopće bila tema razgovora niti razmišljanja, tako da bih rekla da su one ipak brisale.

  26. #76
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa, samo ti guraj dalje, daj joj točne upute što želiš (da ga presvuče u robu i ne oblači više pelene) i nemoj puno važnosti davat njenim idejama šta ste trebali (ko i za oblačenje)
    To traje malo dok se prilagode na neimanje pelena u razno raznim situacijama


    Ali sjetila si me sad da imam jedno pitanje na temu. Vama kojima su djeca skinula pelene (a još su mala, tipa 3-4 godine), ako dijete kaka u vrtiću, da li mu teta obriše guzu?

    Naše u vrtiću od male to ne rade, lijepo su nam rekle da one to NE RADE, kao to im nije u opisu posla. Malo sam se iznenadila, ne sjećam se da je sa starijim to uopće bila tema razgovora niti razmišljanja, tako da bih rekla da su one ipak brisale.
    pa kako ne, pa čak i kasnije.
    doduše, j se nikada, ali baš nikada, nije pokakao u vrtiću. ni u školi ni igdje vani, samo doma.
    a sjećam se da mi je teta od m pričala kako se m pokaka i onda iz wc-a, preko cijelog vrtića, viče - mariijaa, dodji mi obrisati guuzu.

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je mojem je brisala do nekih 5 godina

  28. #78
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa kako ne, pa čak i kasnije.
    doduše, j se nikada, ali baš nikada, nije pokakao u vrtiću. ni u školi ni igdje vani, samo doma.
    a sjećam se da mi je teta od m pričala kako se m pokaka i onda iz wc-a, preko cijelog vrtića, viče - mariijaa, dodji mi obrisati guuzu.
    znači nisam luda što mi je to "what the..?!"

  29. #79
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    tang nisi luda. u toj dobi im brišu guze.

    Jelena ja sve koje znam su djetetu skidali pelenu tijekom nekih praznika ili slobodnih dana da se dijete malo ustabili.
    ja bih da imam dijete u pelenama skidala pelene za vrijeme uskršnjih blagdana da ipak spojim par dana (oba puta sam nastojala da bude 5-6-7 dana, pogotovo ako ti je osjetljive prirode) ili bi pričekala lipanjsko spajanje dana ili pak srpanj. Koliko god nije u redu što je teta napravila, ipak mislim da u neku ruku razumijem kad tete očekuju da roditelji dijete naviknu da bude bez pelene, a onda one nastavljaju takvu politiku (možda trenutno nije puno djece, al kad ih je puno onda je teško "osjetit" i "primjetiti" svako dijete kad bi trebalo piškit i kakit, neće svi reći, neki šute i stišću noge i sl.). Vikend nije dovoljan za odvikavanje, bar ne za većinu djece.

    A dalje polako i strpljivo, iskreno ne znam sad što bi bilo najbolje da ga ne zbunite.
    Da si rekla u petak da planiraš sad skidat pelenu, moj savjet bi bio da to ne radiš sad jer imaš samo vikend. Al šta je, tu je, vjerojatno će sve ispast puno bolje.

  30. #80
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ma dugo koketiramo s tom pelenom, jer vidim da zna kad mora piskit i moze i sacekat. S kakanjem kaze da ide on sad cucnut (komentira sve naglas) znaci isto da zna. E sad on je bas super u nekim stvarima i cvate kad mu se svi dive. Mozda se boji da ce sprtljat. Kad nije u zutoj minuti, zapravo se trudi biti super.
    Ne znam kako ce to dalje ici, ali do ljeta mi se cini predugo kad je zbilja zreo. Ja barem do 20.7. ne mogu na GO.
    Pokusali smo proslo ljeto pa smo vidjeli da fakat ne kuzi u cemu je fora, bez obzira sto je par puta potrefio.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zakaj bi čekala,samo nastavi i ne dižu grlu ako se nekaj loše desi,mislim ak napravi u gaće nekaj,imaju dosta rezervne robe,i ustrajnost u tome da mu ne stavljaju pelene. moji su skinuli pelene u doba kad još nisu pričali ,svoje troje puno prije svega godine,sve im je bilo kaka.
    Moja klinka je došla u vrtić s 18 mjeseci bez pelena,godinu i skoro pol jedina išla na WC,kad me jedna Vuročka zamolila da je stavim na WC,u isti čas se stvorila teta s primjedbom,kaj je tebi pa imaš pelenu.

  32. #82
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dugo koketiramo s tom pelenom, jer vidim da zna kad mora piskit i moze i sacekat. S kakanjem kaze da ide on sad cucnut (komentira sve naglas) znaci isto da zna. E sad on je bas super u nekim stvarima i cvate kad mu se svi dive. Mozda se boji da ce sprtljat.
    Onda je možda baš dobro za njega da mu ne ide u potpunosti glatko, nego da mu nekad omakne, i dobije reakciju "ništa zato, idemo dalje"

    ja bih nastavila, i te nesavršenosti tipa djetetu se omaklo, teta je stavila pelenu.. tretirala kao dio procesa

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zašto bi mu teta morala staviti pelenu ako je i nekaj napravio?

  34. #84
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ipak nam tete pomazu. Prosao je tjedan. Nama doma se ne popiski jer ga pitamo cesce, al u vrticu pobjegne jos. Ima puno rezervne robice za svaki slucaj.

  35. #85
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    U nasem vrticu tete brišu guzu kome treba brisati. Mislim da ih potiču da to naprave sami, ali provjere. Tako mi je moja cura rekla. Nikad nije uopce bila upitna tema: brisati ili ne.

  36. #86
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mi se nismo maknuli s pocetka
    Nakon mjesec dana piskenje besprijekorno, ali kakanje nikako. Jucer smo za dorucak jeli mango i triput se pokakao u gace na izletu. Inace skoro svaki dan iz vrtica nosim vrecicu odjecom na pranje zbog kakanja.
    Tete su OK. Jedna je uvjerena sa je njemu svejedno i malo je neugodna. A nije mu svejedno, vidim da ju tuzan zbog toga. On zna da mu se kaka, ali cim ga stavimo na wc ili na tutu sve stane. Eventualno mu ispadne zapoceto u wc i onda se veseli kao da se pokakao na wc. Sad je nama jako neugodno zbog teta. Srecom, mala je grupa i nema druge djece koja imaju isti problem. Bila sam uvjerena da cemo ovaj vikend napraviti pomak. Nista.
    Drzite nam fige.

  37. #87
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jelena, samo strpljivo i polako
    mi smo lani tako bili zaglavili sa piškenjem i malo nam je to kompliciralo život
    igrala sam i igrokaz s lutkama na tu temu
    i onda samo u jednom trenutku dogodio se taj klik i problem je nestao u pet minuta

  38. #88
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jelena, to može i potrajati, a jedino što možete je naoružati se strpljenjem i osigurati logistiku za lakše funkcioniranje.

    Mom je sinu trebalo 7 mjeseci od savršenog kontroliranja piškenja do kakanja u WC, s tim da on nije htio ni pelenu za kakanje, nego je isto bježalo u gaćice. Mora mu sazrijeti to i gledajte da smanjite pritisak što više. Jedna forumašica mi je objasnila da se ona sjeća tog problema iz vlastitog djetinjstva - nekog osjećaja gađenja pri kakanju pomiješanog sa strahom od kakanja u WC ili kahlicu. Jednog dana se to prevlada.

    Što sam ja napravila: kupila više gaćica, montirala malo sušilo koje je bilo samo za njegovo zaprljano rublje, sa zasebnim štipalicama. Imala sam uvijek kesice pri ruci. Doduše, njemu se to skoro nikad nije događalo u vrtiću, ali i da jest, nije imalo smisla dijete koje savršeno kontrolira mjehur vraćati u pelene.

    Sjećam se da mi je ovo predstavljalo dosta stresa onda i da mi se činilo da nikako da dođe taj dan, ali došao je i sad se svega jedva i sjećam. Vrijeme je na vašoj strani.

  39. #89
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Cure, hvala na podrsci. Meni nije problem to s vesom. Ima dosta odjece (prednost starog roditelja - dobijem bas puno odjece). Vise mi je zbog njega. Dosta je osjetljiv. Stolica mu je vecinom formirana pa ja doma odmah ulovim i iskrenem na papir pa u wc. Izbjegavala sam pritisak pa me teta malo oprala u petak da njemu uopce nije zao, al ona ne vidi da je. Onda smo razgovarali i razgovarali, dogovarali i dogovarali. Moram sad opet malo olabavit jer vidim da to nema smisla. On zna da je to problem i nema potrebe mu stalno nabijat na nos.

    Zanimljivo mi je kako sam ja inace turbogadljiva. Sjecam se kad nam je pas znao povratiti kako mi je refleks povracanja radio dok sam skupljala povracotinu, a ovo mi je maltene isto kao da je istresao blato u gace pa mi se ne da cistiti, al nije gadljivo. To je zato sto on i dok kaka proizvodi cvijece

  40. #90
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    e to je ta zaljubljenost

  41. #91
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    bar kaka
    j je, kad smo mu u prvom pokušaju skinuli pelenu, prestao kakati.
    majko mila, koja je to muka bila, sedam dana se mučio jadan, nije htio kakati ni u tutu ni na pod ni u wc ni u pelenu - nigdje. onda bi se nekako pokakao pa opet sedam dana ništa. strašno. na kraju smo mu na još godinu dana vratili pelenu. s tri i pol je skinuo pelenu i nikad se nije ni popišao ni pokakao u gaće.

  42. #92
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelena, sad si me podsjetila razdoblja prije skoro 14 godina.... isto identično. I dobro se sjećam kako su me starije mame tješile da će proći za nekoliko tjedana/ mjeseci i da je sve to normalno a meni se činilo da traje kao vječnost i da bi možda bilo najbolje vratiti mu pelenu. A eto, sad se više ne mogu sjetiti niti koliko je trajalo, osim što se jasno sjećam kako se skriva iza zavjese dok stiska u gaće.

  43. #93
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Prvo otkloni bilo kakvo uredovanje teta mimo dogovora. Ona nije tu da odlučuje oko odvikavanja, osobito mu ne smije bilo što komentirati.
    S manjom sam prošla muku po govancu
    i ne želim ti 8-dnevno zadržavanje kakanja zbog nečije netaktičnosti ili gluposti. Moja je nakon ekspresnog odvikavanja odjednom krenula kakati isključivo u pelenu sakrivena iza za zavjese, kauča, zida. Pa tako valjda godinu dana. Pišala je na WC najnormalnije.

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Imali smo i zadrzavanje pred Uskrs. Trckara po kuci kao muha bez glave i ponavlja da ga muči guza. Onda sam krenula u subotu pred Uskrs u apoteku po cepice i objasnila sam mu kamo idem. Dok sam dosla kuci pokakao se. Neka kombinacija pod/tuta.

    Traktat o kakanju

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, samo strpljivo i polako
    mi smo lani tako bili zaglavili sa piškenjem i malo nam je to kompliciralo život
    igrala sam i igrokaz s lutkama na tu temu
    i onda samo u jednom trenutku dogodio se taj klik i problem je nestao u pet minuta
    A i naš zeko ide kakati na neku kasicu. Dodje provjeriti i kako meni ide na wcu. Barata odlicnim vokabularom: govance, kakanac, drekec, drekomir...

  46. #96
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I kod nas je malo problem s kakanjem, ali trudim se iskulirati situaciju, iako mi se zeludac okrece kad se sjetim brata joj, fisure, prosirenog crijeva i desetomjesecne terapije.

    Skinula sam joj pelenu, dnevnu i nocnu i svakakvu prije deset dana i sve je super, gotovo besprijekorno, osim sto je u deset dana kenjala 5 ili 6 puta, od cega su dvije ili tri stolice bile u istom danu.

    Poslala nam je teta iz vrtica svima pisamce prosli petak (djeca u nasoj ucionici su od 16 - 36 mjeseci) bas o skidanju iz pelena; nasi se bas trude oko malaca.

    Even if your child is not yet learning to use the toilet, he or she will be in the near future. We currently have several children in pull-ups and parents asking about pull-ups.

    It is our observation that children who wear pull-ups while in the process of toilet learning are often receiving mixed messages. Pull-ups give the appearance of underwear, but feel the same as wearing a diaper. It is not always easy to understand what is happening physically when the child is unable to feel the discomfort of being wet or soiled.

    Children in the midst of toilet learning are very concrete learners. The feeling of being wet or soiled is a part of processing and learning control. We understand toilet learning can be a difficult time for both the parent and child. We are here to be a part of the effort. Children who do not stay dry in underwear all day are not unsuccessful. They are in the process of learning.

    We will help children change and bag soiled underwear and will encourage them to try using the toilet throughout the day. If you have any questions about pull-ups or toilet training in general, please let me know! We want this to be a team effort and are here to help!


    Jelena, i ja sam bila prilicno gadljiva prije djece. Pas (moj) mi je bio relativno ok, ali zgrazavale su me raznorazne druge ideje. Sad doslovno hvatam sve i svasta, ako treba, golim rukama. To valjda zato sto, zapravo, nema druge opcije.

  47. #97
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    We want this to be a team effort and are here to help!

    Odličan dopis!

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa Vidi poruku
    prvo, mislim da bi svako dijete od 3,4 godine samo trebalo znati ići na wc i obrisati se

    drugo - tete sigurno ne mogu funkcionirati na način na koji je predložila nekolicina, jer je to jednostavno ne moguće

    treće - pretjerujete.

    četvrto - najbolje da ispišete djecu iz vrtića i držite ih pod staklenim zvonom

    :neutral:
    Smatram da si odlično odgovorila i da ne treba dodavati ništa..

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •