Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Povišeni leukociti

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Povišeni leukociti

    Cure evo zadnja 2 nalaza krvi u mi povišeni leukociti. Prošli prije mejsec i nešto su bili 16.9 a danas su 17.9

    Doktor mi je za prošli nalaz reko da je to sve OK jer kao u trudnoči su uvijek povišeni, al mene svejedno zanima jeli neka od vas imala ove vrijednosti a da to nije upučivalo na nekakvu upalu?

    Moderatorice sorry ako tema psotoji, pretražnik mi ne radi več mjesecima.

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Zar nitko??

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Ups, taman vidim temu i hoću reći da sam i ja imala POVIŠENE leukocite, ali me malo zateklo koliko ti imaš... ja sam imala 11 (max. 12) i meni su zbog toga krknuli antibiotike (mislim amoksile). Bili su nešto povećani i u urinu. Ja koja na prste jedne ruke mogu nabrojati koliko sam antibiotika popila u cijelom životu, na kraju u trudnoći morala piti, užasno mi je bilo. Ali su mi svi dr rekli da se ne brinem, da nije opasno za bebicu i za mene.

    Koliko se sjećam gornja je granica za leukocite 9, ne? Valjda nisam nešto pomiješala, bilo je to ljetos. Znala sam da je u trudnoći to kao normalno, ali nisam sigurna da je tolerirano baš toliko puno... ne znam, ne bih te plašila... ali ako ti dr. kaže da je u redu, ne moraš se onda brinuti... ja sam shvatila da je i ovih mojih 11-12 ono oprez... :?

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A evo sad se čula sa doktoricom, koja je ono EXTRA oprezna u vezi moje trudnoče i govori da se ne brinem, debela sam i imam i više krvi i dosta plodne vode, tako da se ta brojka da istolerirati. Vadit ču CRP za nekih tjedan dana pa ćemo vidjet, al ona kao misli da se ne brinem.

    Mene isto nekako lagano ne brine jer od početka imam leukocite oko 16 i nešto tako da ovo sad nije neki prevelik skok. Al svejedno pravim ja na svoju ruku i KKC i CRP za tjedan dana...želim bit 100% sigurna da je to sve OK.

  5. #5
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Roza, imam leukocite 15 i CRP 9 Veli dr da je to OK.

  6. #6
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    i ja sam imala leukocite 15 i gin mi je rekla da to nije zabrinjavajuce, nisam imala nikakvu upalu i nisam morala nista koristiti

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo ja sam savjetovala cijeli svoj stručni tim, zvao me i moj ginić iz Graza, govori sve za 5, čak i moj nalaz cervixa itd. za što sam ja mislila da je ajde katitakti li la, govori on da je super za trečerotku i da se ništa ne moram brinut, a ovo ležanje je čisto predostrožnost i moje sadašnje stanje ne ukazuje da je uopče potrebno

  8. #8
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Imala i ja u obe trudnoće povišene, čini mi se oko 15, povadila sve nalaze i briseve, bilo sve ok

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Ne sjećam se koja je meni bila cifra, ali su isto bili nešto povišeni. Uputnicu mi je dala liječnica opće prakse kad sam htjela provjeriti željezo, pa je stavila kompletnu krvnu sliku. Onda sam pokazala nalaz ginekologici i ona je rekla da nije trebala staviti kompletnu jer se, bez neke indikacije, ni ne radi trudnicama jer su leukociti uvijek povišeni kao dodatna zaštita "za svaki slučaj" za majku i plod
    Ako nemaš neke druge simptome, ja bih rekla: no worries

  10. #10
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo urinokultura uredna, nemam nikakve simptome upale, a briseve vadim u Ponedjeljak pa ćemo vidjet.

    Hvala cure

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •