Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Prirodno izazivanje poroda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Prirodno izazivanje poroda?

    Ajmo sad stare narodske - zna li koja za neki prirodni recept/način izazivanja poroda (osim sexa i naravno skakanja niz stepenice)?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    :?

    Cekaj jos dva tjedna pa se vrni da ti kazem da cekas jos dva.

  3. #3
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja sam imala lazne trudove prosli puta od ranog jutra, popodne sam krenila stepenicama pjeske lipo polako do 7 kata i nazad i rodila tu noc.sad jel do toga ili je bilo vrime....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    pa i meni su svi govorili "hodaj, hodaj, šetaj, šetaj" i ja se ubila od aktivnosti - samo što se na sljeme nisam popela s trbuhom - ali ništa, ništa, ništa! - prenjela sam 8 dana.
    sad kad razmišljam o tome - a zašto bi uopće poticala porod?
    pa bebica najbolje zna kad je voljna i spremna izaći, ne požuruj je, doći će u pravom i najboljem trenutku za tebe /i sebe/!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Ovo je zanimljiva tema!
    Moja babica bi imala puno toga za reci u vezi toga. Pitat cu ju prvom prilikom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    sad kad razmišljam o tome - a zašto bi uopće poticala porod?
    pa bebica najbolje zna kad je voljna i spremna izaći, ne požuruj je, doći će u pravom i najboljem trenutku za tebe /i sebe/!
    ma je! sve to stoji! al već lagano probijamo granicu od famozne 4kg, a apsolutno je sve spremno za njegov dolazak...čak nam predlažu i indukciju, ali sam protivnik kemikalija, dripova, probijanja vodenjaka i svega ostaloga - htjela bih ga nekako motivirati da sam poželi izaći van :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Meni su govorili da po UZV-u 100% nosim bebicu tešku preko 4kg. Pred kraj je dr. pričao i o 4,5kg :shock:
    AA se rodio 2 dana prije termina sa 3450g - dakle, fulali su, i to jako. Samo strpljivo, doći će malecki...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Od kud 4 kg i zasto su famozne?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Od kud 4 kg i zasto su famozne?
    da, fakat...pa što onda ako će imati više od 4 kg? Vid je imao 4 kg i 100 g porođajnu težinu, i meni je baš bilo drago što je tako veliki i lijepi dečec - najveći u rodilištu :D

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    A kaj seksu fali, koliko u blogu čitam, druga strana bar ne bi imala ništa protiv?
    Šala mala, ni meni onakvih zavidnih gabarita, pri temperaturi 35-40 u hladu, baš i nije bilo do akcije te vrste. Zato ih i jesam obadvoje prenijela . Nastavi samo s normalnim, laganim aktivnostima, nemoj sad ići prati prozore (iako su se dvije moje prijateljice porodile slijedeći dan nakon toga, ne bih ti to preporučila).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Moj je bio 3680 pa su se cudili kako je veliki i 'wijs'-mudar? :?

    A pred porod (mozda dva tjedna prije) ga je stara iskusna babica procjenila na 3200 (svasta!) a mlada koja joj je bila na staziranju je bas dobro ubola. Rekla je oko 3700.

    E, i sad bih ja kao 'neuka' majka trebala slusati njih i pouzdati se u njihove procjene. Taman posla.

    Niti znas procjenjuju li koliko tezi bas tada ili ocjenjuju koliko bi jos mogao narasti do poroda pa pricaju o tome niti znas prave li kod kuce kolace odoka (tad bih bila sklonija povjerovati) ili sve vazu do u bocu... Zapravo, ovde istresu iz kutije, dodaju casu vode, ispeku i eto ti kolac. Ne, stvarno nema razloga da im vjerujem...



    Sam se ti opusti i ne ubrzavaj nista.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Od kud 4 kg i zasto su famozne?
    osim manje šanse za izbjegavanje epiziotomije i vjerojatnosti težeg poroda, 4kg se je granična vrijednost za uzimanje u obzir mogućnost dovršetka poroda carskim rezom, posebice kod prvorotki - trebam li napomenuti da bih rado izbjegla sve navedeno ?

    a što se pogreški kod procjene tiče - jedno je očitati na jednom uzv-u neku vrijednost (nemat neke usporedne vrijednosti pa ne primijetiti pogrešno očitanje), ali od 31-og tjedna sam na uzv-u svakih 14 dana i procjena težine proporcionalno raste, naravno uvijek po 1/2kg ili 3-4 tjedna iznad prosjeka tako da baš i nema mjesta za neku sumnju :/ ...

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    A kaj seksu fali, koliko u blogu čitam, druga strana bar ne bi imala ništa protiv?
    eto, konačno dolazi i njegovih 5 /hmm...50/ minuta ! sad kad krenemo nadoknađivat...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    4kg se je granična vrijednost za uzimanje u obzir mogućnost dovršetka poroda carskim rezom, posebice kod prvorotki
    UZV je slika, nije vaga. Zbog ovakvog stava lijecnika je puno trudnioca rodilo carskim bebu od 3,5 kg, a mogle su i vaginalno.

    I obratno. Kriva UZV procjena olako ostavi trudnicu u radjaoni sa porodom koji ne napreduje dobro, i onda je carski na brzinu.

    Pa naravno da ce beba na kraju trudnoce biti oko 3 kg, 3,5 kg, 4 kg. Pa kolika bi trebala biti ako ne tolika?

    Iskusna primalja i/ili lijecnik ce na pocetku poroda dati puno tocniju procjenu treba li neka intervencija, ili se sve odvija potpuno normalno i prirodno.

    Sretno!

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su super tocno procijenili tezinu. Nakon sto se rodio. Doktorica koja ga je primila rekla je, odoka 3600. A bio 3650. Na zadak.

    Meni su totalno neumjesne te prijetnje carskim, ogromnim epiziotomijama i uzasno teskim porodima jer nisu utemeljene nicim, osim nekim pojedinacnim slucajevima koji su totalno neupotrebljivi za generaliziranje.

    Evo imam i ja super pojedinacnih slucajeva:

    Moja frendica je najnormalnije s uobicajenom epi (4-5 savova) rodila svoje prvo dijete od 5300. VIsoka je 180 i nitko nije ni mislio da ce beba biti mala. Al isto tako nitko nije spominjao carski.

    Druga se ubila od muke da rodi bebu od 2800 i zaradila epi do pol noge. Isla radjati sa skoro 100kg, totalno nepripremljena i fizicki u nikakvoj formi. Isto prvorotka.

    Razmisli, ako je tvoje dijete genetski predodredjeno da se rodi s 4200, a ti ga pozuris da izadje s 3500, koliko mu dobra cinis?

    A 4kg je granica za carski, samo u SADu, gdje ih ionako ima 25% i to samo ako je beba na zadak.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Kao prvorotka gledaj da na druge nacine izbjegnes epiziotomiju. Ako se uspijes na vrijeme dobro dogovoriti sa ljudima koje budes imala oko sebe, tezina bebe nema veze sa potrebom za epiziotomijom.

    Daj muzu zadatke, napisi plan poroda, otidi i pricaj sa svima za koje postoji sansa da ce ti biti u radaoni ili ako ti je to previse nadi si jednu osobu koja ce te 'zastupati' tamo.

  17. #17
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    osim manje šanse za izbjegavanje epiziotomije i vjerojatnosti težeg poroda, 4kg se je granična vrijednost za uzimanje u obzir mogućnost dovršetka poroda carskim rezom,

    a što se pogreški kod procjene tiče
    Miha, moja prijateljica je rodila bebu od 4100g, prvorotkinja i straaašno debela i nije čak ni popucala, a kamoli išla na carski rez, a beba je bila procijenjena na otprilike tu težinu. Nemoj se toliko opterećivat epiziotomijom, pa što ako ti je i naprave. Budeš li toliko razmišljala o tome i budeš li napeta za vrijeme poroda veća je mogučnost da ćeš krivo tiskat i da te onda stvarno i sjecnu.

    Što se težine tiče, mislim da je tvoj doktor krivo procijenio na uzv-u, pisala sam ti svoje mjere i težina je bila ipak 300 g manje, tako da ako on radi procijenu na istom uzv-u logično je zaključit da bez obzira na proporcionalan rast ona i dalje bude uvijek 300g veča nego što jest.

  18. #18
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Kao prvorotka gledaj da na druge nacine izbjegnes epiziotomiju. Ako se uspijes na vrijeme dobro dogovoriti sa ljudima koje budes imala oko sebe, tezina bebe nema veze sa potrebom za epiziotomijom.

    Daj muzu zadatke, napisi plan poroda, otidi i pricaj sa svima za koje postoji sansa da ce ti biti u radaoni ili ako ti je to previse nadi si jednu osobu koja ce te 'zastupati' tamo.
    Da nadodam, razmotri i opciju masaze perineuma. Ovo pomaze kod beba svih velicina.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    jedno je očitati na jednom uzv-u neku vrijednost (nemat neke usporedne vrijednosti pa ne primijetiti pogrešno očitanje), ali od 31-og tjedna sam na uzv-u svakih 14 dana i procjena težine proporcionalno raste, naravno uvijek po 1/2kg ili 3-4 tjedna iznad prosjeka tako da baš i nema mjesta za neku sumnju :/ ...
    Nije bio jedan UZV već 10-ak njih, kod privatnika, jednom čak i na 4D UZV (i težina se, kao, poklapala sa procjenom na običnom UZV-u). Moj doktor je non-stop ponavljao da uz moju težinu nema šanse da beba bude prosječna. I pogriješio.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Da nadodam, razmotri i opciju masaze perineuma. Ovo pomaze kod beba svih velicina.
    malo kasnimo s tim, u terminu smo, ali tješim se time da ne postoje neke čvrste statistike o vezi perinealne masaže i izbjegavanja epiziotomije...

    no, ovo je čini mi se sve otišlo u krivom smjeru - ispada da želim svom djetetu činiti zlo i vadit ga van prije vremena, da sam isprepadana zbog skoroga poroda i sl. a ja samo htjedoh otvoriti jedan zabavan i mozaičan topic prepun "bapskih priča" s kojima se ionako sve mi, vjerujem, susrećemo tijekom trudnoće :/ . zanimalo se samo ima li tko kakvih iskustva ili saznanja tipa: "jahanje" na lopti za pilates pomaže spuštanju djeteta, orgazam i stimulacija bradavica potiču pojavu trudova, sperma omekšava grlić maternice i pospješuje otvaranje i sl. čini mi se da sam svojedobno negdje pročitala nešto i o dodavanju bosiljka jelu, al ne mogu se sjetiti što on "radi"...netko je spomenuo i šetnje...

    eto, samo toliko! možda sam u krivu, ali ne vidim zločin u tome da mu neinvazivnim, prirodnim metodama pomognem u lakšem dolasku na svijet - uostalom, pa zar nije to bolje nego da me nakljukaju dripom, da mi probuše vodenjak, da mi se doktor navaljuje na trbuh kako bi bebu spustio u zdjelicu i sl :? ?!

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    stimulacija bradavica, seks, orgazmi i sperma, djeluju najbolje kad je sve vec krenulo. prije toga je njihovo djelovanje upitno. samo sto nikad ne znas jel ta jedna lagana kontrakcija u 38. tjednu produktivna ili nije, pa mozes cisto "preventivno" navalit na partnera.
    inace su za otvaranje dobre i vizualizacije, zapravo ne samo za otvaranje, nego za porodjaj opcenito.

  22. #22
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    I ja i dvije frendice smo prirodno izazvale porod tako da smo se nakrkale kremsnita - domacih, oko pola tepsije ili koliko stane... Sutra je beba bila vani..

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    hmmm... ovo mi se već jaaaako sviđa

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ok, sori onda na ozbiljnosti.

    ovde kod mene babe piju ricinusovo ulje i gledaju na kalendar kad ce pun mjesec jer tada navodno krece, jedu i ananas, a posebno se pristekaju na onaj srednji tvrdi dio jer tu navodno ima dosta nekog vraga koji potice trudove.

    sad, sto se mene tice mozes gledati kad je pun mjesec i saugati ananas ali zasto ti ja ne bih preporucila da pijes ricinusovo ulje (a sto je ujedno i razlog zasto nisam prije odgovarala zezajuci se) je taj da ono pomaze samo onda kad je sve vec ionako spremno za porod (a mozda ni tada). Medutim, ako ga pijes prije nego sto je sve spremno za porod te pripreme neces ubrzati ali mozes dobiti zestoke probleme sa crijevima.

  25. #25

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    I ja i dvije frendice smo prirodno izazvale porod tako da smo se nakrkale kremsnita - domacih, oko pola tepsije ili koliko stane... Sutra je beba bila vani..


    Tako se meni dogodilo.Poslala muža navečer po krempite. Ja sam pojela dvije u roku odmah, dok moj muž i sveki nisu još završili s prvom. Nakon toga je MM izjavio " E, sad mi stvarno nije žao, što sam morao tražiti krempite, kad vidim kako si ih smazala."
    Ujutro sam išla roditi.
    Bit će da krempite potiču porod...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    joj, da mi se sada teleportirati do Zagreba, pa da kod Vinceka pojedem par kremšnita...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Ok, sori onda na ozbiljnosti.

    ovde kod mene babe piju ricinusovo ulje i gledaju na kalendar kad ce pun mjesec jer tada navodno krece
    Meni su poceli trudovi kada su me klistirali. Navodno to pospjesuje. No ja sam vec bila otvorena 4 cm.
    Znam za stimilaciju bradavica, seks ukoliko je jako blizu termina (bebinog, a ne doktorovog), umjereno kretanje, lopta moze ustaliti trudove ali ako su vec krenuli. Iako ne mogu reci da je meni ista od gore navedenog pomoglo jer sam isprobala ama bas sve (plus postavljanje laminata) i prvi put rodila 42+2, a drugi put 41+3!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Joj to plasenje s carskim i epi mi je stvarno bezveze.

    Moja Annabel se rodila sa 4100 niti sam pukla niti su me rezali niti sam isla na carski.

    Noah se rodio s 4300 i ista stvar.

    Po meni vecina poroda je u glavi.

  29. #29
    plavi aneo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    162

    Početno

    :D HA, SADĆETE KREPAT AL, za poticanje poroda u bolnici koriste gel koji namažu u okolo grlića, no svi se redom od doktora do sestara "šale", dapaće misle ozbiljno, da je sperma prirodni gel za "omekšavanje i otvranje "cerviksa, stoga se i preporuća izbjegavati pri odnosu da ona ostaje u rodnici do 36. tjedna a iza toga go for it.
    Eto ja samo prepričavam što su savjetovali ženicama koje bi prenjele i nikak...

  30. #30
    Rianea

    Početno

    Kad sam u 36. tjednu dosla sa laznim trudovima prvo me je dr. pitao da li sam imala odnosa, a imala sam par sati prije toga, rekao mi je da sperma sadrzi neku tvar koja izaziva trudove i da ne smijem to raditi. Otisla sam doma i kasnije rodila na drip.....jer sam odustala od seksa.

  31. #31
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo da malo podignem ovu temu! Ovo mi je druga trudnoća i termin mi je za 5 dana. Prvi put sam do samog kraja bila skroz zatvorena i tako zatvorena išla na drip, što je rezultiralo užasno bolnim trudovima u trajanju od 12 sati, a da bih se tek zadnjih par sati počela otvarat.

    Sad sam opet zatvorena i užasno se bojim da ću prenjet i bojim se dripa. Prilično sam aktivna od 1. dana trudnoće, a i ovo mi je druga trudnoća pa sam se nadala da ću se ipak bar malo otvorit prije termina, ali šipak!

    E sad, zanima me dali je netko od vas prakticirao sex u zadnjim danima trudnoće i kakvi su rezultati? Znam sve o spermi i bradavicama i bla bla.., ali isto tako sam negdje čitala da to baš i nije preporučljivo jer se mogu dogoditi nekontrolirani i neučinkoviti trudovi i na taj način ugroziti bebino zdravlje :? i sam tijek poroda. U 3. tromjesečju smo cijelo vrijeme koristili prezervativ (ajme, ironije), ali smo imali namjeru riješiti ga se ovih dana..., pa eto ako tko ima kakvih konkretnih saznanja po tom pitanju bila bih zahvalna..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ajde, iskusne mame, dajte nam neki hint i meni je isto već dosadilo čekanje

  33. #33
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    koliko kod na lijecnici toleriraju prenosenje? i gledaju li na amioskopiju nakon termina svako par dana?

    ako je sve ok arijana, ne vidim razloga da te induciraju

  34. #34
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    toleriraju do dva tjedna iza termina. ako je sve u redu. mislim da arijana ima zastoj u rastu (sorry ako sam pobrkala) a u tom slučaju pretpostavljam da će inducirati. mene jesu, kad sam prošla termin.

    i amnioskopije, čak svakodnevne su klasika nakon prenošenja. ja sam svoje vlastitom odlukom izbjegla, ali nemojte misliti da vam to preporučujem. ja sam jednostavno znala po znakovima da je sve u redu. zato nisam išla na amnioskopiju s prvim, nego čekala da krene samo. s drugim su me inducirali, s trećim sam dočekala opet da krene samo.

  35. #35
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    mislim da arijana ima zastoj u rastu (sorry ako sam pobrkala)
    Nemam zastoj u rastu, odakle ti to :/ .
    Ma ja se bojim da ću i 2 tjedna nakon termina bit zatvorena, ili da ću bit zatvorena kad prođem termin pa mi neće moč radit amnioskopiju, pa ću se bojat jeli sve u redu s bebom.. itd. A koliko se bojim dripa, ne moram ni govorit.
    Nego, zna li tko jeli sex "siguran" zadnjih dana ili ima neki razlog zašto bi se trebao izbjeći i zašto, a ako ne da li pomaže ?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa

    E sad, zanima me dali je netko od vas prakticirao sex u zadnjim danima trudnoće i kakvi su rezultati?
    jesam,u sve tri trudnoće.ne zbog izazivanja trudova već zbog naravno drugih razloga.dal mi je šta pomoglo pri otvaranju ne znam jer sam u 2. i 3. trudnoći bila otvorena puno prije termina.
    Ne kužim zašto sex ne bi bio siguran u zadnjim danima,mojoj kumi je dr.rekao da ga je prakticirala češče lakše bi se otvorila i da ide doma obaviti poso (prenjela je).

    A to da je sperma neka vrsta prirodnog dripa,ne vjerujem.Po tome ja ni s jednom trudnoćom ne bi dogurala do termina

  37. #37
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ma nije sperma kao drip, nego sadrži prostaglandin koji djeluje na cerviks i omekšava ga, širi... valjda, a stimulacija bradavica proizvodi oksitocin koji bi trebao biti "drip".

  38. #38
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    oprosti arijana, poslije posta sam išla geldati ponovno onaj topic jer si se tamo puno javljala, zato sam pomiješala. mislila sam na mamu evu.
    sorry, znala sam da sam sigurno bubnula.

  39. #39
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    He, dobra je fora ovo s prezervativom, ja sam jučer valjda sat vremena nakon sexa ustala, prošetam se pored ogledala a ono gaćice natopljene :shock: naravno ništ nisam osjetila da curka, pa sam se ustrtarila da je plodna voda, uh, koji užas!!!
    Ne znam ti reći pomaže li i kako, ali u sve tri trudnoće isto se mazimo do kraja, iako doc reče NE ako ste otvoreni (u drugoj sam bila i na tokolizi i poslije bolnice nastavila isto) mi ignoriramo. Ako je to rezultat brzih poroda, jupi!!! Ali ne znam što bih savjetovala, osim uživaj draga, dok si u komadu, poslije, tko zna kad ćemo uhvatiti vrijeme i malo mira za naše ljubavnike.

  40. #40
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    Citiraj Arijana prvotno napisa

    E sad, zanima me dali je netko od vas prakticirao sex u zadnjim danima trudnoće i kakvi su rezultati?
    :
    Ma kakvi pomoglo. Mi ko kunici do zadnjeg dana a prinijela sedmicu. :?

  41. #41
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa

    da ću bit zatvorena kad prođem termin pa mi neće moč radit amnioskopiju, pa ću se bojat jeli sve u redu s bebom..

    jesi sigurna za ovo?

    koliko se sjecam, ja sam radila amnioskopiju a bila sam zatvorena (ili sma nesto pobrkala)

    a mozes znati da je s bebom sve ok, odes bar bar ctg

  42. #42
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zrinka, ma znam ja sve to ako, ili, možda, pa... i ostali veznici, ALI ja bih ipak voljela doć na porod bar malo otvorena, ako me razumiješ .

  43. #43
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kako ne razumijem
    imam i ja istu zelju, trust me

  44. #44
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ma nije sperma kao drip, nego sadrži prostaglandin koji djeluje na cerviks i omekšava ga, širi... valjda, a stimulacija bradavica proizvodi oksitocin koji bi trebao biti "drip".
    Točno tako.
    A sad, nekome će djelovat, nekome neće, ali vrijedi pokušat.
    Koliko ja znam, ako je trudnoća normalna, slobodno se može prakticirati seks do kraja.
    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Zrinka, ma znam ja sve to ako, ili, možda, pa... i ostali veznici, ALI ja bih ipak voljela doć na porod bar malo otvorena, ako me razumiješ
    Evo jedan prijedlog, čula sam i čitala o toj "metodi" mada je nisam sam isprobala. Dakle, može se pokušati s vizualizacijama. Otprilike, zamišljaš da ti se cerviks polako otvara kao pupoljak kako bi beba mogla lijepo izaći van.
    Nešto kao autosugestivna meditacija. Sigurno neće odmoći, a možda zaista i pomogne, jer, ako ništa drugo, djeluje opuštajuće što može samo pomoći da se porod lijepo i prirodno pokrene .

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Ja sam bila u frci jer mi je MM odlazio na sluzbeni put na dan moga termina, pa sam pokusavala sve "starinske" metode ubrzavanja poroda. Humpali se mi cesto ali mislim da to nije ono sto je pokrenulo stvar (iako mozda olaksalo jer sam u radjaoni kao prvorotka provela manje od 2 sata). U petak navecer bila kod ginica i kaze on meni, neces ti jos tako skoro, a u nedjelju, tjedan dana prije termina mi je puknuo film od napetosti i iscekivanja, i ujutro kad sam se probudila, bacili se mi na obradjivanje bradavica hehe
    I da vam pravo kazem, nakon 10 ak minuta pocela ja osjecat blage kontrakcije (prvo sam mislila kako mi se beba mice) ali su postajali sve jaci ...I za par sati u Vinogradskoj rodila se beba!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    od danas i ja počinjem s 'ivonninom metodom' i to na normu; dosta je bilo čekanja, ne mogu više ... svaki drugi dan kontrole, okolina za poludit naporna ...
    sad ćemo i mi lijepo svaku večer, svako jutro i možda popodne

  47. #47
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    I Kejt to najavi i sutradan rodi!!
    Kejt, očekujem odgovor i detaljna uputstva

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    drage moje, porod je počeo potpuno spontano i ničim izazvan, nije bilo ništa od sexa jer sam bila umorna, umorna, umorna kad je MM stigao doma
    ujutro oko 10 su me probudili trudovi ... priču ću pisat kad budem malo bolje
    jedino što smo zadnjih par dana šetali do iznemoglosti

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Da vas malo utjesim.

    Ja sam Annabel prenjela 16 dana. 16 dan smjestena u bolnicu skroz zatvorena. Onda su me otvarali s onim gelovima tj stavljali gel da se otvorim. Radjala naredna dva dana bez ikakvih pomagala. Plodna voda se uopce ne provjerava u Nl i sve bilo za pet.

    S Noah rodila dan poslije termina i to par sati poslije odlaska u bolnicu.

  50. #50
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Preneseš 16 dana i oni ti ne gledaju plodnu vodu :shock:.
    A jesi li s drugim djetetom bila otvorena prije poroda?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •