Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Mandarina & co.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno Mandarina & co.

    Joj ljudi kod nas počele mandarine i svatko nam ih daje, miriše cijela kuća od njih... A jel ih ja smijem jesti budući da dojim?
    U nedoumici sam jer su kao visoko alergene i kisele pa se ne daju djeci prvu godinu, pa zato ne bi valjda ni dojilje smjele, ali u filmu o dojenju kažu da dojilja može jesti sve... :?

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    dojilja moze jesti sve, hranu izbacujes tek ako vidis da bebi smeta.

    jedna od najcescih namirnica na koju bebe reagiraju je kravlje mlijeko, a njega ima svugdje.

    mandarine jedi slobodno, veca je vjerojatnost da dijete bas nece razviti alergiju ako ih proba preko tvog mlijeka za pocetak , a kasnije ih uvedi po tablici (moji su poceli jesti citruse kad su navrsili godinu dana).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    a ja zbog grceva izbacila sve i jogurt i sir, mleko nisam ni pila, ali kroz nesto sam ga povremeno unosila npr. besamel sos ili home made puding.

    i npr. grceve ima istim tempom kao i pre.

    ali pomogao mi je da shvatim da mi mlecni proizvodi ne prijaju i da se ja bolje osecam i bolje mi telo izgleda kad to ne jedem.

    pitance, da li ipak da uvedem po malo zbog njega?

    grozdje su rekli da ne smem kad sam se vec u porodilistu dobrano naklopala. opet sam ga jela po malo i kasnije

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    grcevi su navodno mit. mozda prejaki let down. pomoglo bi da stavljas bebu da kaki van pelena. i da ju nosis, puno, skoro stalno. cak je i k. u slingu bila mirna, to je garancija da stvar fercera

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    frost proteinima kravljeg mleka treba oko 15 dana da se očiste iz tvog organizma, tako da možeš još malo da se nadaš Ja nisam jela NIŠTA mlečno 7 meseci zbog Nađinog dermatitisa, ništa mi nije falilo (ni njoj). Mleveni integralni susam ti je najbolji izvor kalcijuma, ako te to muči.

    eliot jedi mandarine ako želiš. Ako ti se učini da bebi smeta, onda nemoj, u svakom drugom slučaju što da ne...

    Ja sam jela jagode kad je N imala jedva mesec dana, mama je htela da se onesvesti kad me je videla.

  6. #6
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    i ja ih jedemko i sve ostale citruse, iako mi je pedica rekla da ih izbjegavam, vidim da mu ne smeta.

  7. #7
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    edit--jedem kao

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    S dva deteta sam jela sve, uopste nisam obracala paznju. Grceva nisu imali, osim povremenih problema s probavom koji su normalni zbog nezrelosti probavnog sistema.
    Mi srecom nemamo alergije, verovatno bih malo vise obratila paznju u tom slucaju.

  9. #9
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moram se složiti sa curama da dojilja može jesti sve, ja sam već ovdje negdje napisala da sam skuhala i jela mahune varivo isti dan kad smo se vratile iz rodilišta. Moja L. nije imala nikakvih grčeva, jedino 3 dana i poslije toga sve 5 (to sa starosti od cca 2 mj.). Ima sad 8 mj., još dojim hvala Bogu i Rodama :D , uveli smo dohranu koju je odlično prihvatila i voli papati (pa mljacka čim se približim štednjaku ), nije imala nikakve alergijske reakcije na hranu (za razliku od starijeg brata ) i mislim da je to zato jer je stekla svojevrsnu imunost preko mog mlijeka, a i s obzirom da sam sve jela, pa su joj i ti okusi "poznati" probavnom traktu. Evo, raspsah se u dahu... 8)

  10. #10
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Samo ti ožeži po citrusima. Jela sam sve i pila limunadu, i sok od naranđe, i zamislite nije mi prokislo mlijeko

  11. #11
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    I ja sam ih jela, nastojala sam manje nego obično ( jer sam luda za mandarinama i mogu ih tonu pojesti) ali S. nije imala nikakvu reakciju na njih, tj.nisu joj smetale.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Evo izgleda da ću morat bez mandarina ove godine, probala i G.-u se počelo vraćati mlijeko iz želuca. Šmrc. :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    ne znam zasto svi kazu da kravlje mlijeko smeta. ja ga pak puno trosim bas zato jer dojim - radi kalcija. cak po litru dnevno - s rizom, kornflakesom, cokolinom, pudingom... Beba mi nikad nije imala grceve i nisam skuzila da joj smeta. pa kak onda nadoknadite kalcij vi koje ne jedete kravlje mlijeko? uzimate neke tablete ili neke druge namirnice vise jedete?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    evo ja da ti odgovorim.
    ne pijem mleko godinama, jogurt jednom ili ni jednom u mesec dana.
    volim feta sir, to jedem.

    nemam problema sa manjkom kalcijuma.
    prosla sam celu trudnocu bez dodatnih vitamina i minerala. samo iz hrane sta sam uzimala.

    po jednoj teoriji kalcijum iz mleka ne mozes ni uzeti tj. resorpcija je slaba a i cak odvlaci minerale iz tela da ga svarila.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    podižem...
    jela sam mandarinu pre koji dan i li mi je bukvalno otimala iz ruke. i dam joj da proba i onda oduševljena. sisa, vuče, oblizuje se - hoće još, ali joj ja za svaki slučaj ne dam.
    i sad već 3 dana joj smrdi kakica na kiselo i malo sprženo
    jel moguće da joj je od toga tako već tri dana
    ma nije ni pola kriške posisala...

    osim toga, počela je da se budi noću i da plače i ništa ne pomaže samo da je ja nosim ili da sisa, pa sam povezala da moižda ima veze sa tim, da je mučio stomačić. hm... :/

  16. #16
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja nisam pila kravlje mlijeko dok sam dojila :/ doduše u tragovima ga uvijek ima, posebno palačinkama
    Jogurt mi je bio najbolja zamjena.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Ja nisam pila kravlje mlijeko dok sam dojila :/ doduše u tragovima ga uvijek ima, posebno palačinkama
    Jogurt mi je bio najbolja zamjena.
    Ja dvije goidine nisam jela mlijeo i mliječne prerađevine ni u mislima ni u tragovima, mala je jako alergična, mandarine smo počele jesti kad je ona imala 21 mjesec, dala nam je alergologica da jede. Narandže i limun , kivi i još svašta drugo ne jede.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •