Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: što radite sa starim/premalim cipelicama?

  1. #1
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno što radite sa starim/premalim cipelicama?

    dakle...malac je prerasao prve cipele pa me zanima što da radim s njima...nekak mi ih je žao baš bacit u smeće a opet znam da nije dobro cipele poklanjat jer su se formirale po njegovoj nogici...a opet možda bi netko bio sretan da ih dobije... :? :? :?

  2. #2
    sanda:)la avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ŠIBENIK
    Postovi
    39

    Početno

    pa možeš ih sačuvati za drugo dijete. moja mala se igra sa starim cipelama,pokušava ih obuti lutkama.

  3. #3
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    ja sam ostavila L.prve cipelice njoj za uspomenu-meni je moja mama sačuvala moje i mogu ti reći da su mi sve frendice oduševljene kad ih vide(imaju počasno mjesto na jednoj polici u sobi)

  4. #4
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    ukoliko nisu razgazene, a imamo i takvih s vremena na vrijeme, ja pitam frendice da li neka zeli za svoje klince. znam da to nije pozeljno, ali neki put dobro dodje, pa ako nista drugo za gacanje po blatu

  5. #5
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Prve smo ostavili za uspomenu.
    Ostale smo poklonili ko je izrazio želju da mu trebaju.
    Ima ljudi kojima je luksuz i pomisliti da malo dijete treba sasvim nove, nenošene cipelice...

  6. #6
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj lillifee prvotno napisa
    ali neki put dobro dodje, pa ako nista drugo za gacanje po blatu
    Veliki potpis za ovo, uštedila bi puno novca da sam imala bilo kakve stare cipelice za Nevino kratko, ali efikasno gacanje po blatu. Nakon 10 minuta te cipelice bi služile samo tome, a onda novih 300 kn za još jedne. Kasnije sam joj kupovala još jedne papučice, koje su ipak duplo jeftinije pa kad bi došle do blata (koje obožava, a ja joj puštam te gušte ) bi joj zamijenila cipelice.
    A ako nemaš kome ili nećeš čuvati, daj u Crveni križ, vjeruj mi odmah će naći vlasnika.

  7. #7
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ako su bas unistene bacim ali ako su jos upotrebljive pitam prijateljice treba li im pa poklonim

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prve smo sacuvali a ostale ili poklonim ili cuvam za drugo. Rabljene kupujem na burzi ili dobijem od frendica i one sluze za parkice, blato i sl. a nove su za "sminku"

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Poklanjam onima koji trebaju. Nekak mi se previše bahato čini bacati cipele korištene maksimalno 2 - 3 mjeseca, pogotovo ako ima interesenata za njih.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    A kak ih može razgaziti i formirati prema svojoj nožici ako ih max. tri mjeseca nosi? Sve cipele pospremam i čuvam za drugo dijete

  11. #11
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    A kak ih može razgaziti i formirati prema svojoj nožici ako ih max. tri mjeseca nosi? Sve cipele pospremam i čuvam za drugo dijete
    Naravno da može.
    Ti svoje nove cipele razgaziš za jedno poslijepodne, zar ne

  12. #12
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Zasada spremamo i čuvamo,vjerovatno ćemo proslijediti nekome ili dati u Caritas.

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi ih spremamo - iako imam feeling da ću ove "veće" pobacati kad me uhvati manija pospremanja.
    Dala bih, ali nemam kome - nisu u tako dobrom stanju da ih poklonim susjedi (uvijek mi je bed da se ne uvrijedi).

  14. #14
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    cipele koje su u dobrom stanju dam poznatima za njihovu djecu, a one koje su više istrošene iznesem pred kuću, pokupe ih u roku pola sata. uvijek se nađe netko kome su dobre. iz higijenskih razloga ih ne miješam sa smećem, nego ih stavim u vrećicu kraj kante.

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nedavno sam imala isti problem.
    naime nakupilo se od njih dvoje dosta cipela, papuca i zauzele su mi pola ormara, jer svake od njih su u svojoj originalnoj kutiji. zvala sam par domova za nezbrinutu djecu i rekli su mi da cipele ne primaju. potom sam se jos raspitivala i ispalo je da u ovoj drzavi niko ne zeli rabljene cipele, koje su u OK stanju.
    srecom po mene isao je glomazni otpad u mojoj ulici, ja sam uzela sve te silne kutije i cipele i stavila ih kraj otpada. nestale su u roku od 15 min.

  16. #16
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kupujem rabljenu robu, igračke, bicikliće...cipele ne

    dugo ih nisam htjela ni prosliješđivati, ali ak onetko želi dam mu. poklonim, prodam, ovisi

    inače cipele se formiraju po nozi u par dana. posebno kod male djece koja svakako gaze. probajte vi hodati u tuđim cipelama, ja jesam i jako je neudobno

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, cipele se uistinu formiraju u par dana, ako ne i prije.

    stare cipele ostavim vani kad se odnosi glomazni otpad.

    mlađe dijete dobiva uvijek nove cipele jer iz gore navedenog razloga nema šanse da nosi nošene, a nemam ih niti srca baciti baš u smeće.

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Na rodinoj rasprodaji sam prodala već puno cipela.
    Ja osobno ne kupujem rabljene, ali ima ljudi koji kupuju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    inače cipele se formiraju po nozi u par dana. posebno kod male djece koja svakako gaze. probajte vi hodati u tuđim cipelama, ja jesam i jako je neudobno
    Cijelo djetinjstvo sam nosila cipele od starije sestre i ne vidim tu nikakav problem. Neudobno mi je ako obujem od mame koja ima široke noge pa cipelu raširi. Mi imamo bambi kožne tenisice koje su nošene dva mjeseca i ne vidi se po ničem da su nošene. Ne vjerujem da ih je mala sa svojim sitnim nožicama mogla bilo kak formirati, pogotovo jer normalno gazi. Je li ima netko stručno mišljenje o nošenim cipelama ili to još jedno od pretjerivanja?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj ninochka prvotno napisa
    inače cipele se formiraju po nozi u par dana. posebno kod male djece koja svakako gaze. probajte vi hodati u tuđim cipelama, ja jesam i jako je neudobno
    Cijelo djetinjstvo sam nosila cipele od starije sestre i ne vidim tu nikakav problem. Neudobno mi je ako obujem od mame koja ima široke noge pa cipelu raširi. Mi imamo bambi kožne tenisice koje su nošene dva mjeseca i ne vidi se po ničem da su nošene. Ne vjerujem da ih je mala sa svojim sitnim nožicama mogla bilo kak formirati, pogotovo jer normalno gazi. Je li ima netko stručno mišljenje o nošenim cipelama ili to još jedno od pretjerivanja?
    a meni je baš udobno hodat u tuđim cipelama kad me više ništa ne steže I vjerujem da mom sinu to ne bi bilo loše jer ima jako široku nogicu i teškko mu je kupit cipele/tenesice.
    Inače kupujem djeci nove cipele, uvijek pazim da budu udobne i kvalitetne, ali mi ne bi smetalo ni da naslijede dobro uščuvane cipele od nekog.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Danielove sam sačuvala radi uspomene, a imam sad i Manuelovih nekoliko. Dobila sam od rodice nekoliko pari za M. učuvanih cipela/tenisica i neke već sad povremeno nosi. Dobro su mi došle za igru oko kuće

    Manuel je prve cipelice nosio niti mjesec dana, a druge isto tako. To su gotovo nove cipelice i bilo koja beba bi ih mogla naslijediti bez problema.

  22. #22
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Bacala sam u smeće jer klinci stvarno razgaze cipelice i u vrlo kratkom roku.
    Ali, sad kad bolje promislim - ostavljat ću pokraj smeća - možda nekome posluže.

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja imam vreću Leinih cipela i pojma nemam što da napravim sa njima.

  24. #24
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    prve cipeličke smo sačuvali za uspomenu.
    preslatko mi je prisjetiti se malenih bucmastih stopala - cmolj, cmolj.
    i moja mama je sačuvala moje cipelice i jednu preslatku haljinicu.

    inače, ponudim/darujem cipelice nekome kome su potrebne, ako su očuvane (tj. nisu nošene više od mjesec-dva).
    neke primjerke (non-roza) je braco naslijedio od seke (uglav. tenisice, koje su nošene svega nekoliko puta).
    znam da to nije zdravo, ali kako pišete, nekima su nove cipelice za dijete postale luksuz, nažalost.

  25. #25
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj ninochka prvotno napisa
    inače cipele se formiraju po nozi u par dana. posebno kod male djece koja svakako gaze. probajte vi hodati u tuđim cipelama, ja jesam i jako je neudobno
    Cijelo djetinjstvo sam nosila cipele od starije sestre i ne vidim tu nikakav problem. Neudobno mi je ako obujem od mame koja ima široke noge pa cipelu raširi. Mi imamo bambi kožne tenisice koje su nošene dva mjeseca i ne vidi se po ničem da su nošene. Ne vjerujem da ih je mala sa svojim sitnim nožicama mogla bilo kak formirati, pogotovo jer normalno gazi. Je li ima netko stručno mišljenje o nošenim cipelama ili to još jedno od pretjerivanja?
    koliko ja znam to je stručno mišljenje. i to o dječjim sitnim nogicama mi je smiješno. i cipelica je sitna. ne kužim.
    uložak se formira po nozi vrlo brzo i to je to. neće ti otpast noga, ali da je preporučljivo - nije.
    iz tog razloga ja ne kupujem rabljene cipelice, a ko voli nek izvoli

  26. #26
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nama je fizijatar rekao da se previše drami oko cipela.

    Pitanje se doduše odnosile na vrstu cipela (tj. da li su točno određene cipele primjerene L koji je neurorizičan i hoda po vježbama), a ne na rabljenost.

  27. #27
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Prve? Koje su nam prve?
    Nije niti "nosio" cipele dok nije prohodao, a te prve su veličina 22 tak da mi i nisu baš za čuvanje
    Dok je bio beba, nosio je samo čarapice.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    koliko ja znam to je stručno mišljenje. i to o dječjim sitnim nogicama mi je smiješno. i cipelica je sitna. ne kužim.
    uložak se formira po nozi vrlo brzo i to je to. neće ti otpast noga, ali da je preporučljivo - nije.
    iz tog razloga ja ne kupujem rabljene cipelice, a ko voli nek izvoli
    Kaj je smiješno? Mislila sam na formiranje cipele na način da krivo gazi pa ju razgazi prema van ili unutra, a mislim da to ne može ako je dosta čvrsta cipela. Cipela je sitna, ali je napravljena od istog materijala kao i velika i ne može se samo tak deformirati ako dijete normalno hoda i nosi cipele 2-3 mjeseca. Ako se uložak brzo formira po nozi onog prvog tko ju nosi, onda se isto tak može formirati prema onom tko ju drugi nosi.

    Ni ja ne kupujem rabljene cipele, ni ništa drugo rabljeno, ali bacanje kratko nošenih i očuvanih cipela mi je totalna glupost. A da li je stručno mišljenje ili ne to ne znam jer nisam uspjela nigdje to pročitati, osim po forumima. Vjerujem da tu teoriju jako zastupaju proizvođađi cipela

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Poklanjam ih djecici iz susjedstva... te cipelice djeluju jako razgazeno ali ovoj djeci dobro dodju i jako im se raduju.

  30. #30
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    mi cipele cuvamo (samo ne znam za koga, jer su mi djeca u totalno razlicito vrijeme rodjena i Loreni cemo morati kupovati nove). a sto se tice nosenja rabljenih cipela, nikad ih ne bi kupila (iz higijenskih razloga).
    meni je ortoped, kad smo bili na snimanju kukova rekao da je to nenosenje rabljenih cipela bilo potrebno prije, kad su cipelice bile nekvalitetne pa su brzo mijenjale oblik. sada, ako se kupuju kvalitetne, i ako se nose samo 1-2mj, dobre su i za drugo dijete. cipelice koje smo Lovri do sada kupovali izgledaju ko nove (jer je vecinu vremena proveo u slapicama ili bos). ali pretpostavljam da, kada pocnemo puno hodati, kada i on malo naraste, krene kroz blato, lokve, na penjalice...da ce se i brze unistiti i te cemo bacati. ali ove cuvam, ako ne sad za Lorenu, pa bit ce jos djece, valjda ce se jos neko roditi u zimi

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja prosljeđujem, a osim toga i sama koristim rabljene.
    Nekako mi ne drži vodu ta teorija o štetnom utjecaju razgaženih cipela. Vjerujem da je puno važnije da dijete nije neprestano u cipelama, bilo novim, bilo rabljenim, nego da hoda što više po neravnoj površini (a kako to osigurati u "civiliziranim" uvjetima, to je puno veće pitanje)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    isto ne kupujem rabljene cijepe iz gore navedenih razloga (svaka noga drugačije gazi cipele) i iz higijenskih razloga, ipak se i te male nogice znoje ...
    a prodavati ili poklanjati isto ne mogu jer svake cijepele već poslje par puta nošenja izgledaju kao da ih nosi godinama

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    moji skroz uniste ciepele bile one nove ili rabljene pa ih ne dajem nikome
    ali stalno nosimo necije
    i nemamo uopce problem s tim
    ja isto mislim da je to s nosnjem rabljenih djecjih cipela jedna od zavjera u ovom slucaju - industrije djecjih cipela

    icohy - daj susjedi cipele, pogotovo ak mislis da joj trebaju
    u losem su stanju jedino ako su nenosive, a ak su malo zgrebane, pa boze moj, kaj ima veze

  34. #34
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Ako su cipelice u dobrom stanju, ni mi nemamo ništa protiv da ih nosimo. Samo nemamo nikoga u susjedstvu da se nudi, a dobro bi nam došle. Nama je ortoped rekao da uopce nema veze kakve su cipelice, skupe, jeftine, rabljene ili nove, samo da je bitno da nisu male.

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja isto mislim da je to s nosnjem rabljenih djecjih cipela jedna od zavjera u ovom slucaju - industrije djecjih cipela
    to je i moja tajna misao, samo se ne usudim reći naglas da ne ispadnem nemajka

    kako to - cipele se formiraju prema tuđoj nozi, ali samo prvi put kad se obuku? Pa više se bojim lošeg kalupa iz tvornice :/

    Moje je mišljenje da je bolje da je noga što više bosa, a je li netko prije nosio cipele... :? totalni mi je misterij ova ideja, i najlogičnije mi je ovo Mukicino rješenje kad se pitam odakle to.

    Dajte cipele na burzu, bilo na prodaju ili na poklon, i vidjet ćete kako će brzo nestati (pogotovo ako je ova druga opcija). Onaj tko kupuje očito ne misli da je to takav problem, a taj odlučuje za svoje dijete.

  36. #36
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ne planiram imati drugo dijete, a imam hrpu cipela....

    Jel treba nekome br 19? Geox zatvorene tenisice (smeđe-zlatne..unisex), Ciciban roze sandale, Preschoolians tamno crvene tenisice....tih sam se sad sjetila...trebala bi pogledati detaljnije u kutijama doma..
    Aha..imam sigurno i onih "nehodajučih" Nike, H&M...

    Zadržala sam nekoliko meni preslatkih...ali stvarno nema smisla da skladištim hrpu cipela koje nekome trebaju....
    Bezveze mi ih je ostaviti kraj smeća, to će pokupiti bilo tko, a ovako bar znam da će biti iskorištene..
    Ako nekoga zanima šaljem i slike....

  37. #37
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Ne planiram imati drugo dijete, a imam hrpu cipela....

    Jel treba nekome br 19? Geox zatvorene tenisice (smeđe-zlatne..unisex), Ciciban roze sandale, Preschoolians tamno crvene tenisice....tih sam se sad sjetila...trebala bi pogledati detaljnije u kutijama doma..
    Aha..imam sigurno i onih "nehodajučih" Nike, H&M...

    Zadržala sam nekoliko meni preslatkih...ali stvarno nema smisla da skladištim hrpu cipela koje nekome trebaju....
    Bezveze mi ih je ostaviti kraj smeća, to će pokupiti bilo tko, a ovako bar znam da će biti iskorištene..
    Ako nekoga zanima šaljem i slike....
    objavi na ovom topicu
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...er=asc&start=0

    Pogledaj i oglase gdje se traži pomoć na pdf-u Druge udruge i pojedinci u akciji
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewforum.php?f=72

    čokolada editirala dio posta o pristupanju burzi

  38. #38
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ako nisam bila najjasnija...poklanjam te cipele

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Prve? Koje su nam prve?
    Nije niti "nosio" cipele dok nije prohodao, a te prve su veličina 22 tak da mi i nisu baš za čuvanje
    Dok je bio beba, nosio je samo čarapice.
    Ovako i kod nas
    J vuče noge dok hoda, pa mu je peta totalno izlizana. Kupili smo mu nove i trebalo mu je par dana da se navikne na neizlizane.

  40. #40
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    one koje su dobro očuvane odnesem u Nazorovu. mislim da njima uvijek treba extra par cipelica.

  41. #41
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Ne planiram imati drugo dijete, a imam hrpu cipela....

    Jel treba nekome br 19? Geox zatvorene tenisice (smeđe-zlatne..unisex), Ciciban roze sandale, Preschoolians tamno crvene tenisice....tih sam se sad sjetila...trebala bi pogledati detaljnije u kutijama doma..
    Aha..imam sigurno i onih "nehodajučih" Nike, H&M...

    Zadržala sam nekoliko meni preslatkih...ali stvarno nema smisla da skladištim hrpu cipela koje nekome trebaju....
    Bezveze mi ih je ostaviti kraj smeća, to će pokupiti bilo tko, a ovako bar znam da će biti iskorištene..
    Ako nekoga zanima šaljem i slike....
    objavi na ovom topicu
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...er=asc&start=0

    Pogledaj i oglase gdje se traži pomoć na pdf-u Druge udruge i pojedinci u akciji
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewforum.php?f=72
    Iz nekog razloga ne vidim svoj post na tim temama...pa koristim ovu, sve je poklonjeno...

  42. #42
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Sve ih dajem Crvenom Krizu.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Čuvam za drugo dijete, baš za ta gacanja po dvorištu. Spasila me kolegica s punom vrećetinom cipela, tenisica i čizama. Sve smo to nosili za dvorište, poslije bacim bez imalo grižnje savjesti. Samo, sad smo sve već prerasli, pa i za tu svrhu moram kupovat .

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    mi ne bacamo cipele, doduše u ove tri godine nismo ih ni puno kupili kad malo bolje razmislim...
    zimi čizme, ljeti/na jesen i u proljeće patike, i sandalice ljeti...
    nekupujem za jednu sezonu i patike, i cipele, pa balerinke, pa roze, plave žute...
    što je od cure odgovaralo malome (veličinom i godišnjem dobu) to sam mu bez ikakvog razmišljanja i obula...

    a izjave tipa; dajem onima koji trebaju - to mi je malo :/ ,
    jer prema tome bi nošene cipele štetile samo onima koji imaju love za kupit druge, a za one koji nemaju bi bile i više nego dobre.... :/

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Čuvam za mlađu djecu u obitelji.Još smo u fazi brzog rasta pa nam cipelice traju oko mjesec dana prije nego što ih preraste.Tako smo od 17 do 21 broja došli u 4 mjeseca.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Pitanje je koliko je to marketinški trik, a koliko istina.

    Moj maleni nosi i svoje i tuđe cipele, i mislim ih oblačiti i drugom djetetu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    I jedva sam nagovorila rođaka da mi ih proslijedi jer iz tog razloga da se ne smiju oblačiti već nošene mi nije htio dati nego su ih bacali. A bome nisu jeftine te male cipele. Mogu mu kupiti jedne, ali pet komada za svaku prigodu baš i ne.
    A sad ih imam ovisno o boji odjeće koju nosi tako da mi je to super.

  48. #48
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ja ih spremam za Caritas. Možda ih nitko ne bude htio ali barem imam nadu da će doći do djeteta kojem su potrebne.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nemamo baš problema s tim, jer A. uglavnom jako izrauba svoje cipele (izguli, izdere, samo što se ne raspadnu), a osim toga, donedavno je nosio ortopedske po mjeri, pa to i nismo mogli nikome proslijediti.
    Ali imao je i nešto obične obuće koju je malo nosio i koja je ostala u dobrom stanju, i to smo uglavnom uspješno prodali na Rodinim rasprodajama.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Apsolutno sve što moje dijete preraste, uključujući i obuću, poklanjam jednom djetetu siromašne samohrane nezaposlene majke, koje bi inače hodalo u obući iz kineskog dućana. Često dodam i svoju odjeću za majku (koju rijetko ili nikako ne nosim). Sretna sam da mogu bar nekako pomoći i ne mogu čuvati u ormaru za uspomenu stvari ako znam da ima jako puno ljudi kojima su potrebne i koji ih si ne mogu priuštiti. Težak je osjećaj kad ne možeš svom djetetu kupiti cipele, bolje da nosi kvalitetne rabljene nego nove neudobne ili nikakve. Pogotovo mi je bezveze prodavati rabljene cipele. Pa zar zaista ne možemo nikome ništa dati besplatno... :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •