Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ... kada mama-dojilica dobije gripu ...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno ... kada mama-dojilica dobije gripu ...

    I? Ima li tko kakva iskustva?

    Mogu normalno dojiti, zar ne? Uz liječenje čajem, C-vitaminom, što još? Malo rakijice? ( ovo iz mene govori temperatura)
    Morala sam popiti jedan paracetamol zbog visoke temperature ... neće škoditi bebi?


    (Nakon ne znam koliko godina, uhvatila me temperatura, glavobolja, kostobolja, mišićobolja, uz to me bole bubrezi ... uglavnom, imunitet mi je prilično oslabio... no ima tu i dobroga - muž me poslužuje )

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ne mogu ti konkretno pomoći, koliko znam, dojenje se čak i preporuča.
    Želim ti brzo ozdravljenje!!!!!

  3. #3
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Samo ti doji, biti će i tebi lakše, a Iva će biti sretna i zaštićena. Nadam se da nećeš završiti s antibiotikom, da je to samo prehlada, ali i onda je dojenje dozvoljeno. Ja sam prije dva mjeseca imala iste simptome i moja Iva mi je olakšala, zamisli da sam se s temperaturom morala ustajati iz kreveta, raditi boćicu mlijeka, hladiti je...., a ja sam samo ležala, a MM mi je Ivu donosio na hranjenje! Za tri dana sam bila kao nova, a za Ivu je bilo sve po starom, nisam je zarazila.
    Brz oporavak!

  4. #4
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    dojenjem ce dobiti antitijela od tebe, tako da zaista postoji mogucnost da se ne zarazi. temperaturu mozes skidati lupocetom ili efferalganom jer nisu stetni za bebu, a svakako ju doji i sa temperaturom, jedino obrati paznju na to da popijes dovoljno tekucine.

  5. #5
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vrijeska drž se!
    Doji samo i dalje, i ko što Renči kaže, zamisli samo da moraš još s gripom pripremati bočicu. Ovako beba preko mlijeka dobija tvoj antitijela. Paracetamol smiješ uzimati (ne brini, to Ivi ne smeta), a ne smiješ aspirin, andol, plivadon-sve što sadrži acetil-salicilnu kiselinu. Ako kupuješ neke kombinirane analgetike tipa max-flue ili kako se već zovu, pitaj magistru u apoteci za sastav i reci da dojiš. Isto tako naglasi liječniku ako budeš morala dobiti antibiotik.
    Puno pij, uzimja C vitamin, rakijicu nemoj :wink: , a smiješ od domaćih lijekova češnjak ako ne smeta tvojoj bebi (ili mužu), samo nemoj pretjerati.
    Ja sam upravo sretno preležala gripu, znam kako ti je, ali za koji dan će biti bolje. Želim ti što brže ozdravljenje i da se tvoji ne razbole!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Izgleda da nas je sve poharalo zadnjih dana
    JHa sam prosli tjedan kurila a Lukas je isao "Mama cici pec", puhao u njih i onda dojio. Svi su se doma "povirozili" kuc kuc jedini on nije pokupio

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Ja sam imala takvu groznu prehladu predprošle zime kad je Sara bila 6.mj.Tako sam grozno kašljala da nisam po cijele noći spavala i užasno sam se osjećala.

    Baka je isto kurila a MM je bio cijeli tjedan na putu. Uglavnom, bilo je grozno. Nisam pila nikakve ljekove, osim biljnog sirupa za iskašljavanja, Sara je normalno sisala i nije uopće pokupila prehladu.

    Samo ti nastavi dojiti. A ovo što cure kažu, u takvim situacijama dojenje je spas za mamu, samo se raskopčaš i eto obroka :D !

  8. #8
    LedinaMama

    Početno

    "Mama cici pec" :D :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    I mi smo se doma davili od smijeha a da ste ga tek vidli kako je puhao da ih ohladi i onda krene dojiti a oci rade salto kak je mlijeko toplo

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    ALA

    Uljepsala si mi dan! :D

  11. #11
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ovo bi mogli uvrstiti pod pojmovi u dojenju

    "Mama cici pec" -kada vam dijete puše u dojku ne bi li ohladilo mlijeko sigurno imate povišenu temperaturu :D :D :D

    bravo za Lukasa 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    i meni je ova prica uljepsala dan

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Nika

    POrenjet cu Lukasu vase komplimente


    Inace on je jos pod dojmom i sad kad krene cicati prvo lagano stavi ruku na dojku i upitno kaze "Vuce" (vruce)

    Stvarno je super slatko kad su ovako veliki, odmah se sjetim kad je Ivka odgovorila na pitanje kako bira stranu na kojoj ce dojiti
    Rekla je "lako Ivar kaze sad lijevu sad desnu"

  14. #14
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno


  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    bravo mame!
    ja sam bila prehladena ko konj, sa proljevom , trudna 5 mjeseci i dojila svog sina.
    muz je pokupio od mene sve, a mali je ostao zdrav i nasmijan.
    samo puno, puno piti i sve ce biti ok. utjeha ti je kad te sve boli da znas da djetetu dajes antitijela i da ce za par dana sve biti po starom.

    super mi je ovo "mama cici pec". moj jackson ima 18 mjeseci ali zlabra svoj jezik jer ih odgajamo na hrvatskom i engleskom, pa i da kaze tak nekaj ne bi ga kuzili. sad mu je glavna fora da prije dojenja stisne cicu i posprica se po licu i onda papa par minuta (ima crve v riti ) i onda ide dalje za poslom.

    pusa svima!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Nažalost, Iva je dobila temperaturu i to preko 39,1 ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •