Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: Izdajanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    38

    Početno Izdajanje

    Trebam savjet od mama koje se uz dojenje i izdajaju. Ja ću dva puta tjedno po šest sati biti odvojena od mog bebača i želim mu ostaviti mlijeko, no ne znam kako da počnem izdajanje, nakon podoja uspijem izdojiti oko 10 ml. Mali mazač ima tri mjeseca i sve uredno popapa. Da li da skupljam 10 po 10 ml no mogu li mješati ono od jutro i ono navećer. A ne znam ni koliko mu treba za jedan obrok, da se mogu ravnati. Help!

  2. #2
    Kamelia

    Početno

    cuj nije ti dobro mjesati ujutro i navece ali znam da s tri mjeseca prespavaju noć moja maza ima tri mjeseca i spava od 10 i 30 do 5 nekad i 6 ujutro tada se izdoji pola sata nakon sto bude jeo otprilike ti pojedu 100 mililitara barem moja maza tako. Sretno nadam se da sam pomogla

  3. #3
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    ja se izdojim to jutro kad trebam ostavit Luku jednu turu u bake kad se dignemo on pojede jednu a ja drugu izdojim za 6 sati se stigne napunit opet a ima dovoljno mlika za tu turuz da nemoran skupljati mrvice

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Slobodno mozes mijesati mlijeko od ujutro i navecer, no bitno je da su iste temperature dok ih mijesas. Znaci neces tek izdojeno mlijeko staviti u mlijeko koje je stojalo u frizideru - oba ih stavi da budu u frizideru, istemperiraju se i onda ih pomijesaj.

    A sto se kolicine tice, to je vrlo relativno, jer i za izdojeno mlijeko vrijedi "recept" da moze dijete jesti kad hoce i koliko hoce.

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Kako izdajaš?
    Moja prijateljica je ručno mogla izdojiti litre mlijeka, a ja par mililitara, ali sam zato izdajalicom mogla puno više.
    Ako koristiš izdajalicu onda nek bude neka kvalitetna.
    Ja sam izdajala ujutro kad su mi dojke bile prepunjene mlijekom i izdojila bi 200ml za jedan obrok.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Meni je izdajanje najbolje išlo kad mi je bebač cicao. On na jednoj ciki a iz druge izdajam. Uspijevala sam tako nakupiti po 150ml za 5 minuta. Koristila sam izdajalicu, ali sam ubrzo skužila da mi jednako dobro ide i ručno, ali samo dok bi on cicao. Inače sam kao i ti uspijevala izdojiti jedva nekih 10ml.

  7. #7
    Ela27

    Početno

    Dojim "vec" 10 dana Mlijeka vec ko u prici Imam u planu kombinirati bocicu i prsa. Kad je najbolje vrijeme za uvesti 1 obrok tjedno na bocicu. Kakva su vasa iskustva s kombinacijom?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    54

    Početno

    A zašto bi kombinirala dojenje sa bočicom? Ako ti beba dobiva na težini i zadovoljna je, nema potrebe za ničim drugim osim za tvojom sikom.
    To je moje mišljenje, nadam se da će ti se uskoro javiti neke iskusnije mame koje su isključivo dojile.

  9. #9
    Ela27

    Početno

    Joj krivo sam objasnila. Ja bih se izdojila u bocicu tako da ako slucajno trebam nesto vani obaviti da bebu mogu ostaviti s tatom na per sati.

  10. #10
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Ela27 prvotno napisa
    Joj krivo sam objasnila. Ja bih se izdojila u bocicu tako da ako slucajno trebam nesto vani obaviti da bebu mogu ostaviti s tatom na per sati.
    A meni već pao mrak na oči
    Dobro da si ovo napisala!

  11. #11
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Mi kombiniramo dojenje i izdojeno od Nove Godine kada sam počela raditi a sada smo polako počeli i s dohranom! Ja svoje dijete još nisam vidjela kako jede izdojeno! Kad je mama doma sika je zakon! Mislila sam da će mi dijete gladovati kad me ne bude jer nije htjela ni na bocu ni na čašu ni na žlicu! MM joj je štrcao mlijeko iz boce ravno u usta jer ju je pljuvala van. Drugi dan je valjda skužila i samo usisala cijelu bočicu za 5 min. Nemoj je ti učiti na bocu, neka to radi netko drugi. Nevjerovatan je osjećaj kada dođem kući a bembolina pruža ruke prema siki, plazi jezik i uzdiše (njam,njam, napokon mama, a ne ona grozna plastika, njam) pa gnječi siku prstićima, pa se odmakne i nasmije s ona dva mala zubića!

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ela27 prvotno napisa
    Dojim "vec" 10 dana Mlijeka vec ko u prici Imam u planu kombinirati bocicu i prsa. Kad je najbolje vrijeme za uvesti 1 obrok tjedno na bocicu. Kakva su vasa iskustva s kombinacijom?
    Ela27, neznam koliko ti je "hitno" da beba pocne piti tvoje izdojeno mlijeko. Ja bih ti svakako savjetovala da ne uvodite bocicu (ni dudu) do bebinih 6 tj starosti - jer bocica moze ugroziti bebinu tehniku sisanja i time dovesti do problema u dojenju.

  13. #13
    Ela27

    Početno

    Hvala na pomoci. Za sada ne mislim poceti s bocicom al ako nesto iskrsne znam da ne smijem bocicu prije 6 tjedana. Vjerojatno ce biti i kasnije. A svida mi se i ideja da netko drugi (MM) uvede bocicu

  14. #14
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Imam i ja pitanja u vezi s izdajanjem.
    Kako izodjiti a da ne dođe do poremećaja u ravnoteži. Da li je bolje izdjati iz cike nakon podoja ili iz druge? Ja sam par puta pokušala izajati iz jedne nakon što je Vita jela i uspjela bi izdojiti jedva 10-20 ml. Onda sam odustala od izajanja. Al sad već imam trenutaka kad bi ju iz raznih razloga trebala ostaviti s MM a to jednostavno nije moguće jer ona jede svaka 2 sata.

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Imam i ja pitanja u vezi s izdajanjem.
    Kako izodjiti a da ne dođe do poremećaja u ravnoteži. Da li je bolje izdjati iz cike nakon podoja ili iz druge? Ja sam par puta pokušala izajati iz jedne nakon što je Vita jela i uspjela bi izdojiti jedva 10-20 ml. Onda sam odustala od izajanja. Al sad već imam trenutaka kad bi ju iz raznih razloga trebala ostaviti s MM a to jednostavno nije moguće jer ona jede svaka 2 sata.
    Nemoguce je izdajati a da ne dodje do poremecaja u ravnotezi, no taj poremecaj nije nuzno los ukoliko zelis izdojiti odredjenu kolicinu mlijeka s vremena na vrijeme. Dobro si pocela - bitno je sad samo da redovno nastavis izdajati nakon podoja i u nekom kracem vremenu (min par dana) ce se povecati kolicina mlijeka.

  16. #16

    Početno

    Uh, ja sam tako dva dana izdajala lijevu, a dojila na desnu cicu, kako bih mogla skupiti 120ml da mogu Ivana ostaviti mami, dok smo MM i ja na koncertu (imao je tada cetiri mjeseca). Nekih par dana nakon prestanka izdajanja i uslijed povecane produkcije sam fino zaradila mastitis (br. 2 ). Oprezno s izdajanjem...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    i ja bi na koncert, pa me isto muče ovi problemi, a nismo se još odvajali, moram prvo probat, još uopće nismo koristili bocu, dudu smo prije par dana probali, ali moja slatka mudrica zna da je cika bolja pa se mršti i baca ju van, pa ne znam kako će reagirati na bocu
    najbolje da joj nabavim čepiće za uši i sa mnom na koncert

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo da javim kako je prošao naš pokušaj sa izdojenim mlijekom,
    jučer sam za probu probala izdojiti malo mlijeka i da joj odmah damo , samo malo 10-20ml, i naravno da je moja mudrica odmah "rekla" fuj, šta mi guraš tu plastiku, nije htjela ni primit u usta, mrštila se i čak rasplakala. Malo mi je bilo bed (dal ću igdje moć ići bez nje), ali mi je ustvari više bilo drago jer je odmah nakon tih pokušaja navalila na ciku, bila sam ponosna kako moja beba zna sta joj više paše.
    Dal da još pokušavam ili ne? Neću se bezveze izdajat i onda da poremetim ravnotežu, a ona to neće piti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    noa je na početku pio samo iz bočice. i onda odjedanput - fuj! nema šanse. sinoć sam bila kod ginekologa, izdojila prije toga, probali su mu dati na bočicu - neće! morala sam trčati doma, cikili, a ja natrag u čekaonicu! šta da ti kažem, probaj sa šalicom. možda....

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo par puta ostavlili N sa mojom sestrom i sasvim mu je lako dala izdojeno na kasicicu.
    Samo izdajanje, kako kad.. prvih 3.5m sam se stalno izdajala nocu (imala sam dosta razloga, no sad to nije bitno), a kasnije kad stignem, ako je bilo potrebno.
    Cak i tada kad sam se svake noci izdajala ((kršitelj koda) pumpom) nije bilo isto svaki put. Variralo je od 80 do 140ml, ali recimo da je 110 bilo najcesce.
    Kasnije isto tako, samo sto nekad ni pored mnogo napora nisam uspevala da izdojim vise od 40ml, a nekad za par minuta 100ml. E da, ovo je sve iz jedne dojke, nikad nisam izdajala obe.
    Meni iskustvo govori da je sa izdajanjem sve slicno kao sa dojenjem (nikad potpuno isto, ogromna uloga koju igra opustenost...), samo je izdajanje jos komplikovanije jer umesto u zadovoljnu bebu koja je srecna sto sisa gledas u posudu i brojis kapljice,mlazove, mililitre, minute... i samim tim je teze opustiti se, a i nije bas za uzivanje, a dojenje svakako jeste.

  21. #21
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    [quote="anchie76"]
    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Nemoguce je izdajati a da ne dodje do poremecaja u ravnotezi, no taj poremecaj nije nuzno los ukoliko zelis izdojiti odredjenu kolicinu mlijeka s vremena na vrijeme. Dobro si pocela - bitno je sad samo da redovno nastavis izdajati nakon podoja i u nekom kracem vremenu (min par dana) ce se povecati kolicina mlijeka.
    Ma nisam ja ni mislila redovno izajati, em što nemam potrebe za satlnim izajanjem em sam pomalo lijena zato. Htjela bi samo povremeno kad mi dođe da odem neznam doktoru, frizeru, kozmetičaru...a ovak nemrem nikud bez Vite. Eventualno do dučana na kratko.

    Znači trebala bi par dana prije nego se spremam nekud izdajat po tom principu nakon podoja? Jel onda izdajam nakon svakog podoja ciku do kraja?
    Meni Vita za sada još uvijek jede iz samo jedne, tako da svaka 2 sata izmjenjujem lijevu pa desnu tokom dana. Oko pol 8 ili 8 navećer ona ide spavati i spava do 8 ujutro s tim da jede u međuvremenu u 4 i u 6 sati ujutro. I sad npr. ja njoj dam desnu ciku u 8 ona zaspi i mogu li izdojit kompletnu lijevu nakon 2 ili 3 sata? Jel bi to moglo stvoriti neke probleme?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Meni je izdajanje najbolje išlo kad mi je bebač cicao. On na jednoj ciki a iz druge izdajam. Uspijevala sam tako nakupiti po 150ml za 5 minuta. Koristila sam izdajalicu, ali sam ubrzo skužila da mi jednako dobro ide i ručno, ali samo dok bi on cicao. Inače sam kao i ti uspijevala izdojiti jedva nekih 10ml.
    a kak uspjevas to? :shock:
    ja probala, al ne ide.
    mislim, kak izdojit jednu cicu ak mali papa drugu-u isto vrijeme?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Jedno praktično pitanje.. kad ste išle prijaviti dijete? I da li ste se onda izdojile ili ste ga furale sa sobom?
    Naime, naš micek je 2 tjedna, mislila sam da idemo drugi tjedan ga prijaviti. Kako stanujemo u Novom Zagrebu, a moramo ići na općinu Črnomerec, a ne znam ni koliko će to trajati, pa sad ne znam kako da to izvedem... Da li da se izdojim i ostavim doma baki da ga pričuva, koju bočicu da upotrijebim (nemam za sada doma ni jednu :/ )...?

  24. #24
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    povedi ga sa sobom, ako ikako mozes

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj finally mommy prvotno napisa
    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Meni je izdajanje najbolje išlo kad mi je bebač cicao. On na jednoj ciki a iz druge izdajam. Uspijevala sam tako nakupiti po 150ml za 5 minuta. Koristila sam izdajalicu, ali sam ubrzo skužila da mi jednako dobro ide i ručno, ali samo dok bi on cicao. Inače sam kao i ti uspijevala izdojiti jedva nekih 10ml.
    a kak uspjevas to? :shock:
    ja probala, al ne ide.
    mislim, kak izdojit jednu cicu ak mali papa drugu-u isto vrijeme?
    Sjedneš, staviš bebu u krilo, držiš je jednom rukom i hraniš je tako da se nagneš malo prema naprijed. Prisloniš posudu ili bočicu u koju se izdajaš uz drugu cicu, držiš je kažiprstom i srednjim prstom i kad beba potegne nekoliko puta, palcem masiraš gornjim djelom cice prema bradavici, a odozdo si pomažeš s dva preostala prsta. Možda ti ne krene odmah kako treba, ali probaj skužiti kakav pritisak prstima trebaš da mlijeko poteče. Meni je prvo samo kapkalo, ali kad sam prokužila pravi stisak, krenulo je u mlazovima.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    povedi ga sa sobom, ako ikako mozes
    Hm, pa to je i bio plan, ali htjela sam provjeriti za svaki slučaj ako to ne uspijem izvesti, koja je "najbezbolnija" varijanta "odvajanja" od cice na sat i pol-dva.... jer pretpostavljam da će nam toliko trebati :?
    Mogu ga ja nahraniti prije nego idemo, ali sumnjam da će baka htjeti ostati doma bez ikakve hrane, ako joj počne plakati.
    Možda da probam onu bočicu sa usnikom :?

  27. #27
    Ela27

    Početno

    Draga Mala01 imamo isti problem. Ali danas mi je frendica obavila na Crnomercu bez problema (isto je iz NZ). Podojila je prije polaska i beba je spavala u autu s bakom. Kaze da se sve obavi za doslovno 10min.
    Takav je i moj plan

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Znači tvoj plan je voditi baku sa sobom i ostaviti dijete u autu dok TM i ti to obavite?
    Vidiš, toga se nisam sjetila... nije loša ideja.
    Kad je tvoja frendica išla, mislim u koje doba dana? Možeš provjeriti? Jel možda zna od kad ujutro rade, jer mi bismo to išli ujutro, prije nego MM ide na posao.
    Hvala ti unaprijed

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja sam mislava stavila u klokanicu i otisli smo ga prijaviti
    nije bilo reda, ne ceka se puno i sve je proslo ok a ja sam najmirnija kad je on uz mene

  30. #30
    Ela27

    Početno

    Mislim da mi je rekla da rade od 7-15h da mogu ici bilo kada u tom periodu.

  31. #31
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja ne izdajam, ali počela sam razmišljati o stvaranju bar male zalihe za slučaj da bude trebalo pa me zanima u čemu to zamrznuti.
    imam (kršitelj koda) izdajalicu s 2 bočice i jednu malu čašicu s poklopcem
    malo mi je skupo kupovati cijeli onaj sistem s vrećicama pa tražim neku alternativu.

  32. #32
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ja ne izdajam, ali počela sam razmišljati o stvaranju bar male zalihe za slučaj da bude trebalo pa me zanima u čemu to zamrznuti.
    imam (kršitelj koda) izdajalicu s 2 bočice i jednu malu čašicu s poklopcem
    malo mi je skupo kupovati cijeli onaj sistem s vrećicama pa tražim neku alternativu.
    Nije bitno u cemu ces zamrznuti. Bitno je da je cisto i da mozes zatvoriti. Sve ostalo je manje bitno.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam zamrzavala u bočice od Pago soka.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ja ne izdajam, ali počela sam razmišljati o stvaranju bar male zalihe za slučaj da bude trebalo pa me zanima u čemu to zamrznuti.
    imam (kršitelj koda) izdajalicu s 2 bočice i jednu malu čašicu s poklopcem
    malo mi je skupo kupovati cijeli onaj sistem s vrećicama pa tražim neku alternativu.
    Nije bitno u cemu ces zamrznuti. Bitno je da je cisto i da mozes zatvoriti. Sve ostalo je manje bitno.
    Negdje sam pročitala da su cure zamrzavale u onim posudicama za led jer je onda praktično izvaditi koliko kockica ti treba (ne trebaš odmrzavati cijelu bočicu ili sl.). Jel to ok? :?

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je dobro kada su bebe malo veće (nakon 6 mjeseci), kada se već uvodi dohrana: jedna kašica - jedna kockica.

  36. #36
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    super, hvala cure :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    E sad još nešto... znam da će ovo biti vrlo nezahvalno pitanje na ovom forumu isključivog dojenja (što mi uspješno i činimo za sada :D ), ali može li mi samo još netko preporučiti koju bočicu da kupim pa da imam doma, za svaki slučaj, ako ću se morati izdojiti i otići negdje gdje neću moći povesti malog miša (recimo već sad znam da ću morati ubrzo zubaru jer me boli zub)? Jel to svejedno. (kršitelj koda), Medela... s dudom, usnikom...? nemam niš doma...
    (ako ne spada pod ovu temu, molim vas prebacite me :/ )
    Hvala

  38. #38
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    beba, koliko god da je mala može piti iz šalice,
    ili žličicom.

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bas ovako kako je aries24 rekla.

    Sto se bocice tice, tak je svejedno koja je. No mi je ne preporucamo bas iz razloga jer bocica moze stvoriti probleme kod bebe sto se tehnike sisanja tice. A isto tako, ako je beba dojena, postoji velika mogucnost da uopce nece prihvatiti piti iz bocice na dudicu jer se nije navikla. Pa je i s te strane bolje ponuditi salicu ili zlicicu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    beba, koliko god da je mala može piti iz šalice,
    ili žličicom.
    hm, napisala sam post i ne znam zašto mi nije prošlo.
    Kužim ovo što se tiče šalice/žličice, ali kako sam friška mama, ne znam postoje li neke posebne šalice za tako male bebe, ili se može uzeti obična šalica iz koje piju odrasli možda je bedasto pitanje, ali nemam iskustva pa bolje da pitam... osim toga želim se naoružati informacijama prije nego gore navedenu ideju predstavim bakama koje će me sigurno zbunjeno gledati i pitati "kak ja to mislim, ne bočica?".

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mozes najobicniju salicu, ili casu. Da je sto manja - bit ce lakse.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Ok, Hvala!
    Isprobat ću prvo ja sama s njim kako nam to ide prije nego to prepustim baki ili kome već (ovisno tko će ga čuvati).

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    imam i ja (jos jedno) pitanje.
    npr. ja se izdojim i stavim to u frizider, recimo 100mL.
    i sad, idemo van i stavim bocicu (ugrijanu malo) u termos bocu.
    mali pojede samo, npr 50. mogu li ja jos onih pterostalih 50 mu dat u roku sat-dva?
    il moram bacit?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    da to i mene zanima, da li djiete smije piti hladno tj. ne bas hladno već ohlađeno mlijeko

  45. #45
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    [quote="bubimira"]
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Nemoguce je izdajati a da ne dodje do poremecaja u ravnotezi, no taj poremecaj nije nuzno los ukoliko zelis izdojiti odredjenu kolicinu mlijeka s vremena na vrijeme. Dobro si pocela - bitno je sad samo da redovno nastavis izdajati nakon podoja i u nekom kracem vremenu (min par dana) ce se povecati kolicina mlijeka.
    Ma nisam ja ni mislila redovno izajati, em što nemam potrebe za satlnim izajanjem em sam pomalo lijena zato. Htjela bi samo povremeno kad mi dođe da odem neznam doktoru, frizeru, kozmetičaru...a ovak nemrem nikud bez Vite. Eventualno do dučana na kratko.

    Znači trebala bi par dana prije nego se spremam nekud izdajat po tom principu nakon podoja? Jel onda izdajam nakon svakog podoja ciku do kraja?
    Meni Vita za sada još uvijek jede iz samo jedne, tako da svaka 2 sata izmjenjujem lijevu pa desnu tokom dana. Oko pol 8 ili 8 navećer ona ide spavati i spava do 8 ujutro s tim da jede u međuvremenu u 4 i u 6 sati ujutro. I sad npr. ja njoj dam desnu ciku u 8 ona zaspi i mogu li izdojit kompletnu lijevu nakon 2 ili 3 sata? Jel bi to moglo stvoriti neke probleme?
    Kaj mi neće nitko odgovoriti?

  46. #46
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ma slobodno izdoji. Ti najbolje znas kad joj je najveci vremenski razmak od jednog do drugog dojenja. I ak se tad zadovolji s jednom dojkom, drugu izdoji, i jos ce se stici napraviti mlijeka dok ponovo trazi.

  47. #47
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Super. Hvala na odgovoru.
    Evo npr. sinoć je spavala od 20.30 do 08.40 ujutro s tim da je jela prije spavanja i još samo u 5 i to jednu ciku. Mogla sam nakupit do jutra mlijeka ko u priči ha,ha.

  48. #48
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Mi smo stari samo 9 dana, ali eto dva puta smo koristili bočicu radi komplikacija. Dobila sam na poklon cijeli onaj (kršitelj koda) paket bočica, ali mi se čini da je ona duda jako tvrda. I dobila sam još jednu bočicu Chicco neonato od 150 ml. I čini mi se da je dosta slična dojci, čak se čuje onaj isti zvuk izvlačenja mlijeka, ima ono da dijete ne guta zrak i mekšu dudicu. Eto ako baš moraš...
    A mene zanima kako to ide: izdojiš, spremiš u frižider ili zamrzneš i da li onda griješ poslije ili što?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ruby-upravo tako,samo grijes pod vrucom vodom iz pipe. ne u mikrovalnoj ili na peci.
    i ja imam te bocice od (kršitelj koda)a, nama su super!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj finally mommy prvotno napisa
    ruby-upravo tako,samo grijes pod vrucom vodom iz pipe. ne u mikrovalnoj ili na peci.
    i ja imam te bocice od (kršitelj koda)a, nama su super!
    Kad ste PRVI put dali svojoj bebici izdojeno mlijeko na bočicu :?
    Ja čekam da prođe bar tih 6 tjedana, i onda bi se MORALA uputiti zubaru pa ću se vjerojatno trebati izdojiti i ostaviti mlijeko doma za svaki slučaj...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •