Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 96 od 96

Tema: Izdajanje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ma ja sam mu morala davat od 3.tjedna. i nije bilo nikakvih problema.
    znam da kazu da bocica moze poremetiti cicanje,al to kod nas nije bio slucaj.

  2. #52
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj finally mommy prvotno napisa
    imam i ja (jos jedno) pitanje.
    npr. ja se izdojim i stavim to u frizider, recimo 100mL.
    i sad, idemo van i stavim bocicu (ugrijanu malo) u termos bocu.
    mali pojede samo, npr 50. mogu li ja jos onih pterostalih 50 mu dat u roku sat-dva?
    il moram bacit?
    i mene ovo zanima???

    i je li je sigurno zamrzavati mlijeko u bočicama od pago sokova za bebu od 3 mjeseca?
    i mogu li se (kršitelj koda)ove vrečice za zamrzivanje mlijeka oprati i ponovo koristiti??

  3. #53
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    A mogu li zamrznuti u te bočice od (kršitelj koda)a? Hoće li puknuti ili nešto?

  4. #54

    Početno

    Citiraj zrinka19 prvotno napisa
    i je li je sigurno zamrzavati mlijeko u bočicama od pago sokova za bebu od 3 mjeseca?
    i mogu li se (kršitelj koda)ove vrečice za zamrzivanje mlijeka oprati i ponovo koristiti??
    Jel' ti se kad dogodilo da zaboravis na pivsku bocu koju si stavila hladiti u frizer na 'samo par minuta'? Kako je prosla?
    E isto to bi se dogodilo i staklenim bocicama od Pago sokova...

    (kršitelj koda)ove vrecice za zamrzavanje lijeka su za jednokratnu upotrebu. Navodno su sterilne.

    Citiraj ruby prvotno napisa
    A mogu li zamrznuti u te bočice od (kršitelj koda)a? Hoće li puknuti ili nešto?
    One ne bi smjele puknuti.

  5. #55
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja u nedostatku mlijeka i opakim ranama na bradavicama samo izdajam uz dohranu. Sve papa na boicu i jede užasno halapljivo, čini mi se nekada da će se udaviti! Prijateljeva malena se skoro ugušila na kašikicu gutajući pa smo i muž i ja skeptini, nek tako ostane- ne želimo kašikicom hraniti i to je to. Pogotovo radi tih njenih prejakih cugova.

    Sad si prvi puta polako sabirem kockice i shvaćam da se vjerovatno neću moći vratiti dojenju jer i nakon 3 minute na cici opet se stvara opaka oteklina i podlivena krv iako je skoro pa sve zaraslo i doooobro pazim na položaj usta i na to da obuhvati.

    Zanima me da li mi je bolje da izdajam ručno ili na izdajalicu? Ne znam puno o tome, za sada izdajam samo ručno jer mi negdje stoji u glavi da izdajalice nisu dobro, a zaboravila sam točno zašto. Pa ako bi mi netko mogao dati savjet koje je bolje i zašto. Nije mi bitno što je brže, samo što je bolje.

  6. #56
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ručno izdajanje je nježnije. Budući da imaš problema s bradavicama, možda je bolje da se izdajaš ručno. Postoji jedna tehnika izdajanja koja je prilično uspješna i mnoge majke su rekle da su na taj način uspjele izdojiti više mlijeka nego tradicionalnim načinom ručnog izdajanja.
    Kombinira izdajanje i masažu dojki za efikasnije otpuštanje mlijeka.

    Marmet tehnika ručnog izdajanja

    Filmić

  7. #57
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ručno izdajanje je nježnije. Budući da imaš problema s bradavicama, možda je bolje da se izdajaš ručno. Postoji jedna tehnika izdajanja koja je prilično uspješna i mnoge majke su rekle da su na taj način uspjele izdojiti više mlijeka nego tradicionalnim načinom ručnog izdajanja.
    Kombinira izdajanje i masažu dojki za efikasnije otpuštanje mlijeka.

    Marmet tehnika ručnog izdajanja

    Filmić
    Hvala! Ja baš povlačim preko cijele dojke i baš mi se koža jako peruta, isušila sam ju unatoč mackanju. Ali onda izlaze po 3-4 mlaza odjednom i dosta brzo izdojim, nekako sam se navikla. Probat ću i ovo...

    A imam još jedno pitanje ako tko zna- stvorio mi se od vreline i znoja ispod dojke svrabni osip, svrbi za poluditi. Čime to mazati ili možda prašak kakav staviti???
    Za sad stavljam sterilne gaze na pregibe između dojke i donje strane tijela, ali ne pomaže jer se osip već stvorio.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Ela27 prvotno napisa Vidi poruku
    Dojim "vec" 10 dana Mlijeka vec ko u prici Imam u planu kombinirati bocicu i prsa. Kad je najbolje vrijeme za uvesti 1 obrok tjedno na bocicu. Kakva su vasa iskustva s kombinacijom?
    ako je sve tvoje mlijeko, onda možeš od prvog dana kombinirati, why not. jedino sam pričala sa patronažnom jednom, i rekla mi je kad beba jede samo izdojeno mlijeko, trebalo svejedno davati bebi i vode - jer kao pomiješa se manje masno i više masno mlijeko, pa nema onog efekta da beba samo srkne malo sa sise i napije se (ne najede). ne znam što da kažem o tome, ali eto, prenosim.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Ja baš povlačim preko cijele dojke i baš mi se koža jako peruta, isušila sam ju unatoč mackanju. Ali onda izlaze po 3-4 mlaza odjednom i dosta brzo izdojim, nekako sam se navikla. Probat ću i ovo...

    A imam još jedno pitanje ako tko zna- stvorio mi se od vreline i znoja ispod dojke svrabni osip, svrbi za poluditi. Čime to mazati ili možda prašak kakav staviti???
    Za sad stavljam sterilne gaze na pregibe između dojke i donje strane tijela, ali ne pomaže jer se osip već stvorio.
    a da probaš sa istom kremom kao za pelenski osip? a što se tiče izdajanja, mene je izdajalica spasila, a perutanje sam riješila sa melemom ili kremom sa lanolinom (to bih namazala preko cijele cice)

  10. #60
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    a da probaš sa istom kremom kao za pelenski osip? a što se tiče izdajanja, mene je izdajalica spasila, a perutanje sam riješila sa melemom ili kremom sa lanolinom (to bih namazala preko cijele cice)
    Imam ja izdajalicu, ali sam se totalno "navukla" na ručno izdajanje. Valjda mi je ostala nelagoda pri oštećenju bradavica da mi je sve bolje od "navlačenja" istih, hehe!
    Posljednje uređivanje od zekana : 17.06.2013. at 14:06

  11. #61
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    A imam još jedno pitanje ako tko zna- stvorio mi se od vreline i znoja ispod dojke svrabni osip, svrbi za poluditi. Čime to mazati ili možda prašak kakav staviti???
    Za sad stavljam sterilne gaze na pregibe između dojke i donje strane tijela, ali ne pomaže jer se osip već stvorio.
    Zekana, kako su ti sada bradavice?
    Imaš li još rane, da li te još boli? Kad izdajaš, osjećaš li bol?

    Ovo što te svrbi, kako izgleda?

  12. #62
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Evo da konano odgovorim. ne mogu se sastati s vremenom.

    Bradavice su zarasle, ako pričam o živim ranama. Stoji i dalje onaj roskasti sloj mlade kože, a da je mlada znam jer sam joj neki dan dala samo po 3 minute da posisia i odmah se navukla krv. Razlog za te 3 minute je što se nije mogla "namjestiti" nakon što je jednom otpustila cicu. Ali prvo hvatanje je bilo uspješno, stvarno je zinula kao som i uhvatila baš kako treba! hehe! Uz podljev krvi su mi i bradavice i cice trnule i bolile cijeli dan- a dopodne ih je probala. Malo sam preplašena kako će to sve biti, ali o tom po tom. Želim da mi do kraja zaraste pa ćemo probati.

    U jedno sam sigurna: ako opet krenu rane, neću više ni pokušavati dojiti već izdajati dokle god ide. Evo nikako ju ne dojim, izdajam ručno dnevno u prosjeku nekih 350-400ml. Imam i izdajalicu, ali je nisam koristila radi bradavica. Da li bi se možda s izdajalicom više izdojilo? Danas je bila na vaganju, 4700g, ima mejsec i 18 dana, a na porodu je bila 3550g. Nadam se da je to u prosjeku dobrog napredovanja, nije ništa negativno niti pozitivno prokomentirala pedijatrica. Nije baš žena od puno riječi. Samo je rekla da je svaka kap mog mlijeka dragocjena.
    Kad izdajam samo me lijeva boli pri početku, ali onda prestane. Pokušavam izdajati po preporuci rodašice stiskajući samu bradavicu, ali nekada mi se žuri (noću) pa je izgnječim cijelu sa svih strana i onda mi prisjedne. I taaaako. Uglavnom, komotna sam što se izdajanja tiče. Ide mi i mogu se zamisliti da izdajam koliko god bude trebalo. Sviđa mi se što imam pregled koliko izdojim.

    Koliko ona na dan treba količinski pojesti??? Ima li neki prosjek?

    A što se osipa tiče, crvene, crvene točke, kao kad te komarac ujede pa se sve upali od češanja. I to je sve jedna kraj druge, cijeli donji dio i jedne i druge donje strane. Mažem pavlovićevom masti, a i stavljam tetru na taj prijelaz i preko toga lagano grudnjak da mi drži i da se znoj tu upija. Redovito perem, mažem i mijenjam tetre. Nisam baš primjetila veliki napredak u zalječenju. Osjetim kao da mi netko živi i ruje cijelo vrijeme, kao da me ujelo tisuću komaraca i svrbiiiiii kao sam vrag! Ako znate kako to sanirati, bila bih zahvalna. Tako mi se ne da ići u kasindol samo radi toga, ali ako uskoro (u narednih par dana) ne saniram, morat ću sjesti u auto i otići.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Bradavice su zarasle, ako pričam o živim ranama. Stoji i dalje onaj roskasti sloj mlade kože, a da je mlada znam jer sam joj neki dan dala samo po 3 minute da posisia i odmah se navukla krv. Razlog za te 3 minute je što se nije mogla "namjestiti" nakon što je jednom otpustila cicu. Ali prvo hvatanje je bilo uspješno, stvarno je zinula kao som i uhvatila baš kako treba! hehe! Uz podljev krvi su mi i bradavice i cice trnule i bolile cijeli dan- a dopodne ih je probala. Malo sam preplašena kako će to sve biti, ali o tom po tom. Želim da mi do kraja zaraste pa ćemo probati.
    ajme mrzila sam taj osjećaj - bojim se vlastitog djeteta koje pritom ima 15 dana probaj pustit još par dana da mlada koža postane starija? enivej, moj je počeo sisati tek sa skoro 3 mjeseca, toliko nam je trebalo da se naviknemo i dogovorimo.

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    U jedno sam sigurna: ako opet krenu rane, neću više ni pokušavati dojiti već izdajati dokle god ide. Evo nikako ju ne dojim, izdajam ručno dnevno u prosjeku nekih 350-400ml. Imam i izdajalicu, ali je nisam koristila radi bradavica. Da li bi se možda s izdajalicom više izdojilo?
    Kad izdajam samo me lijeva boli pri početku, ali onda prestane. Pokušavam izdajati po preporuci rodašice stiskajući samu bradavicu, ali nekada mi se žuri (noću) pa je izgnječim cijelu sa svih strana i onda mi prisjedne. I taaaako. Uglavnom, komotna sam što se izdajanja tiče. Ide mi i mogu se zamisliti da izdajam koliko god bude trebalo. Sviđa mi se što imam pregled koliko izdojim.

    Koliko ona na dan treba količinski pojesti??? Ima li neki prosjek?
    ja sam isto na početku izdajala ručno, jer nije bila opcija izdajalica ni pod razno, zbog rana. a onda su me zglobovi počeli toliko boliti od ručnog rada, da sam se pomirila sa izdajalicom. problem je bio što prije nisam pročitala uputstva, i pumpala sam ko sivonja, umjesto polako da to radim. i na početku su bradavice izgledale kao da je netko napravio piling pijeskom, ali je onda prošlo. manje su me bolile ruke, više sam izdojila i brže je trajalo. ali to sam ja.

    što se tiče količine, moj mali je već sa 1 mj. jeo 800-1000ml, kako kad.to je inače količina za 2 i više mjeseca, ali on je bio veliki, sa mjesec dana 5100g. mislim da mu i izdojeno možeš dati na zahtjev, vodi evidenciju pa ćeš viditi. meni on nikad nije pojeo više od 140ml po obroku, ali je češće jeo po danu (po noći je spavao, tad )
    rode, šta je sa davanjem vode uz izdojeno mlijeko? treba, ne treba? jer kod izdojenog nema ono prvo tekućina, onda masno, nego je sve pomješano..
    ?

  14. #64
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ne treba davati vode

  15. #65
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    rode, šta je sa davanjem vode uz izdojeno mlijeko?
    Ni ja ne bih davala.
    Dosta mama koje hrane isključivo adaptiranim kaže da po novom (unatrag par godina) stoji preporuka da ne treba dodavati vodu niti ako je dijete isključivo na adaptiranom.

    Neki prosjek (ali to je samo prosjek, dakle smjernica, a ne zakon) je 750 ml mlijeka dnevno, ali to varira dosta od majke do majke.
    Dok dijete napreduje, zadovoljno je i ima dovoljno mokrih i pokakanih pelena, ne bih se zamarala brojkama.

    Zekana, ne znam za izdajalicu. Moguće je da bi više izdojila. Možda da probaš iznajmiti električnu dvostruku, kad već isključivo izdajaš pa da vidiš isplati li se - ona bi ti mogla značajno skratiti vrijeme izdajanja.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    e da, meni osobno električna (ne dvostruka, nego kupovna, da sad ne sponzoriram) nije bila značajno bolja od ručne. ja sam je posudila od frendice da probam, i nije bila neka razlika.

  17. #67
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    ja se mogu "pohvaliti" da nakon dojenja iz svake sise izdojim još po 180 ml i više.ako se ne izdojim nakon svakog dojenja mlijeko mi počne nekontrolirano curiti i sise mi otvrdne i bolne su tako da nisam baš blažena.....2x izdajanje noću i danju oko 4-5x

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da li daješ bebi i to izdojeno mlijeko? Da li ona popije toliko?
    Jer, ako joj ne treba, tada se nemoj toliko izdajati. Ne trebaš proizvoditi mlijeka više nego treba bebi.

    Nakon podoja izdajaj samo dok šprica u jakim mlazevima. Čim se smanji, prestai izdajati. Tako će ti se smanjiti produkcija na točno potrebnu.

    Kako beba napreduje? Da li si ju već vagala, da li ima bar 6 popišanih pelena dnevno i 2-3 pokakane? Toliko bi trebala imati za tu dob.

    Dojiš li ju noću svaka tri sata? Tako mala beba treba i danju i noću jednake razmake između hranjenja. Dolazi li ti patronažna izvagati bebu?
    Vidim da nisam jasno napisala, trebala sam pitati da li ju dojiš BAR svaka tri sata, bilo bi idealno i češće. I danju i noću.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 06.12.2013. at 16:16

  19. #69
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    a dobije to izdojeno jedino kad odemo nešto obavljati ja i dragi a baka čuva malenu.ma pije ona strašno puno,neznam koliko točno al odprilike 100 ml popije.a probati ću ne al me strašno bole grudi,nisu upaljene al bole me,možda zbog težine,možda zbog napetosti....neznam pošto sam pretjerano prsata :/

    e odlično probati ću tako al definitivno će biti iz svake bar 80 ml,možda i više jer to šprica ko ludo.

    pa čini mi se da beba napreduje jako dobro.na porodu je imala 2.450 (otpust ako se ne varam 2.370) a sada imamo 3 kg zadnje vaganje u petak.o ima ona i više pokakanih a pelene mjenjamo skoro svako dojenje znači cca 7x i više jer ju po danu budimo svaka 2 sata a noću se budi svaka 3 sata al vidim da ju muči prduckanje tako da kupanje obavljamo navečer (preporuka patronažne) tako da nam se bušo malo opusti al svejedno ju muči

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sve je dobro kad tako lijepo dobiva na težini.
    Uskoro više nećeš imati toliko problema sa viškom mlijeka, ustalit će se sve. Iako, puno je bolje da imaš problema sa viškom, nego sa manjkom mlijeka.
    Uživaj, mlada mamice!

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.12.2013. at 22:07 Razlog: Citam krivu strani ...

  22. #72
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    joj ma samo nek se to curenje smiri i ja ću biti happy.....jer ovo je strašno.evo danas ujutro ljepo se ja komotno probudim,otkrijem kad puna piđama i krevet mlijeka.....grrrr!

  23. #73
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Imam jedno pitanje vezano za davanje zdojenog mlijeka bebi (maloj bebi od 3tj).

    Morati cu biti na 3-4 sata tjedno odvojena od bebe vec od tako rano. Izdajati cu se (ako sve bude po planu ) rucno.
    Ali muci me kako davati bebi to izdojeno mlijeko (a da nije na dudu)???

    Pogledala sam filmice i upute na Rodinoj str i Internac. breastfeeding org.
    Tamo pise da postoje Finger i Cup feeding, i za oboje je savjet da se ne koristi kod beba koje su dojene,nego koje se uce dojiti.
    It should be used to feed a baby who is not yet taking the breast and is better than a bottle. This should not be used to supplement a baby who is taking the breast
    Malo me zbunjuju ti savjeti i nacini davanja izdojenog mlijeka.
    Moze savjet koja je moguca (ili najbolja) metoda davanja mlijeka malim bebicama?

  24. #74
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ništa bebi neće smetati koja bočica na dan. pa i dudu dudaju i ne brkaju se. Pametne su bebe. Znaju one tko ima cicu atko bocu. Bez brige budi

  25. #75
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Betina tvrdnja je poprilicno opasna. Uvijek postoji rizik od konfuzije bradavice, osobito u dobi ispod 6 tjedana. Takodjer, nije tocno da djec ionako sisu dudu varalicu jer mnoga djeca nemaju dudu. A i duda moze uzrokovati konfuziju.

    Ako je ikako moguce, koristila bih bilo koju alternativu. Meni je osobno najzgodnija bila sprica-kapaljka, plasticni dozator/aplikator za lijekove za djecu. Vazno je dati djetetu mali prst da sise, noktom prema jeziku i dok dijete sise, staviti spricu u kut usta i lagano istiskivati mlijeko u usta.

    Sretno!

  26. #76
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    ... dudu varalicu jer mnoga djeca nemaju dudu. ...

    .. dok dijete sise, staviti spricu u kut usta i lagano istiskivati mlijeko u usta.

    Sretno!
    Da, ni mi necemo koristit dudu varalicu.

    Znaci dok sise mu kapati. To je slicna metoda kao s spricom na stiskanje (onom obicnom).
    A sto ako ne prihvati tu metodu? Pokusati sa drugom metodom? Cekati da ogladni toliko da pocne jesti na bilo koju metodu ?

    I jos nesto, bebe koje ne dudaju dudu varalicu, obicno dudaju prst (svoj, roditeljov). Je li postoji razlika u tom dudanju i dudanju za hranu? Vjerovatno da u jacini usisa (kako li se to vec kaze). Onda ako mu das spricu, a on misli da samo malo dudi prst, moze se zagrcnuti? Ili to nema nikakve veze?

  27. #77
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    pratim

  28. #78
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa bebi neće smetati koja bočica na dan. pa i dudu dudaju i ne brkaju se. Pametne su bebe. Znaju one tko ima cicu atko bocu. Bez brige budi
    Beba od tri tjedna je definitivno premalena za dudu i definitivno može doći do konfuzije bradavica.

    Priznajem da i sama dajem dudu djetetu, meni osobno je velika pomoć, ali ne prije šest tjedana, odnosno dok nisam sigurna da je dijete dobro uhodalo dojenje.

  29. #79
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja zbog dude muku mučim još iz rodilišta, i da zbunjena je, sisa bradavicu kao dudu i to je bolno,ali uspijemo nakon nekoliko puta prodojiti. sam što ona najčešće zaspe pa ju moram buditi stalno.

  30. #80
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ovo sto ja spominjem je u stvari velika sprica koja ima ravan kraj, nema spic za stavljanje igle jer se radi kao o dozatoru za lijek. Ako se stavi u kut usana i polako prazni, nema straha da ce se dijete zagrcnuti.
    Svaku metodu treba strpljivo isprobavati. Cini mi se ipak da tako mala djeca lakse prihvate od vecih, naviknutih na dojku.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lulu-mama ti si gore, kolki je gore porodiljni dugo?

  32. #82
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    lulu-mama ti si gore, kolki je gore porodiljni dugo?
    Bolje da ne znas. 3 mj

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj je onda tak hitno s 3 tjedna?

  34. #84
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Eh, sad ja moram privatne razloge nabrajati. Imam edukaciju.

  35. #85
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    velika sprica koja ima ravan kraj, nema spic za stavljanje igle jer se radi kao o dozatoru za lijek.
    je li to ovakva?

    ili ovakva (kapaljka)?

  36. #86
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    A gdje se to može iznajmiti dupla elektronska izdajalica?

    Imam pretjeranu proizvodnju i isprobavam metodu kroćenja dojki u kojoj ih treba prvo temeljito isprazniti a onda hraniti u blokovima. Pokušala sam ručno ali nisam uspjela isprazniti do kraja. Ono, više ne ide van a ja osjetim na dodir da ima još unutra. Možda i to bude dovoljno, ali big voljela tu informaciju ako bude trebalo.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  37. #87
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da li ponovo upotrebljavate plastične kontenjeriće za pohranu mlijeka? Ili je to za jednokratnu upotrebu?

  38. #88
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Zna li netko nešto o iznajmljivanju izdajalica kod nas (u Hrvatskoj)?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  39. #89
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko nešto o iznajmljivanju izdajalica kod nas (u Hrvatskoj)?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

    Sto te konkretno zanima?
    Znam da se Medelina električna izdajalica moze iznajmiti u Bauerfeindu s tim da moras kupiti ovaj nastavak sto ide na nju- cjevčicu, onaj dio koji ide na dojku i posudicu.

  40. #90
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Upravo to, hvala! a treba li otići tamo po to, odnosno ima li Bauerfeind samo u Zagrebu. .?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  41. #91
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Budući da se polako pripremam na bebača i dojenje i eventualno izdajanje, imam pitanje

    Svako izdajanje ide u svoju posudicu za čuvanje jel? I to se mlijeko onda ne smije miješati?
    Tipa izdojim 20ml, pa nakon 2 sata 40ml, svako čuvam zasebno, ne miješam skupa (ne stavljam u istu bočicu)?

  42. #92
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Spajanje moze kad budu istih temperatura. Npr ako prvo drzis u hladnjaku, drugo sto izdojis isto ohladi-pa spoji.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 21.01.2014. at 22:09

  43. #93
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kolike doze mlijeka zamrzavate?

  44. #94
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Ja ću iduću subotu biti odvojena oko 9 sati od bebice (danas ima 26 dana). Isključivo je dojena beba i htjela bi izdojiti mlijeko pa Vas molim za pomoć. Nešto sam čitala, no ipak bi htjela da mi stručne osobe potvrde da sam u pravu. Dakle ako je bebi potrebno cca 750 ml u 24 sata, za 9 sati joj treba oko 280 ml. S obzirom da imam 6 dana, dnevno bi trebala izdojiti oko 50 ml.

    Pitanja;

    da li da izdajam nakon podoja ili je to nevažno?
    ujutro ili navečer?
    da li mogu miješati mlijeko lijeve i desne dojke (u jednom izdajanju) s obzirom na laganije i masnije mlijeko?
    je li ok da se izdojim u steriliziranu plastičnu bočicu pa je stavim u frižider?
    mogu li se direktno izdajati u tu bočicu s već ohlađenim mlijekom ili moram novo mlijeko ohladiti i tek onda pomiješati?

    Inače ručno izdajam (2 puta do sada) i mogu izdojiti oko 90 ml po izdajanju. Htjela bi što manje narušiti ravnotežu pa Vas molim za savjete. Hvala puno!

  45. #95
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja ti mogu reci svoje savjete:

    -izdajaj onda kad imas (ako imas previse ). ali bolje je poslije podoja, jer u suprotnom ce manje ostati za papicu bebici.
    -ujutro vecina zena ima vise mlijeka, dakle izdajaj radije ujutro
    -mozes mijesati L i D. no nemoj izdajati samo malo (to ce smanjiti proizvodnju mlijeka), nego izdoji dojku do kraja. tako ce bii dovoljno masnog mlijeka
    -bocicu stavis u frizider, a novo mlijeko stavis isto u frizider, i tek pomjesas kad je oboje iste temperature! (nakon sto je svo mlijeko bilo par sati u friz.
    -ravnotezu ces mozda narusiti malo, no poslije kad prestanes izdajati ima i tehnika kako smanjiti proizvodnju mlijeka. Ako se to dogodo, pitaj tu na forumu :D

  46. #96
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala puno!

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti mogu reci svoje savjete:

    -izdajaj onda kad imas (ako imas previse ). ali bolje je poslije podoja, jer u suprotnom ce manje ostati za papicu bebici.
    -ujutro vecina zena ima vise mlijeka, dakle izdajaj radije ujutro
    -mozes mijesati L i D. no nemoj izdajati samo malo (to ce smanjiti proizvodnju mlijeka), nego izdoji dojku do kraja. tako ce bii dovoljno masnog mlijeka
    -bocicu stavis u frizider, a novo mlijeko stavis isto u frizider, i tek pomjesas kad je oboje iste temperature! (nakon sto je svo mlijeko bilo par sati u friz.
    -ravnotezu ces mozda narusiti malo, no poslije kad prestanes izdajati ima i tehnika kako smanjiti proizvodnju mlijeka. Ako se to dogodo, pitaj tu na forumu :D

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •