Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pneumokoka- molim savjete!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno Pneumokoka- molim savjete!

    Cure drage molim vas ako iko ista zna o ovoj zlocestoj bakteriji neka napise. Evo kako je kod nas: Karlo je kasljao i imao iscjedak iz nosa zelene boje, to je trajalo mjesec dana, dr govorila da je sve to dobro da nema nista na plucima i dala mu Bisolvon sirup za iskasljavanje i Sumamed za svaki slucaj!!!??? Kad je popio zadnju dozu Sumameda taj dan je dobio visoku temperaturu 39,6. Ja ga odvedem u bolnicu na pedijatriju da ga pregledaju i tamo mu izvade krv iz prstica i naprave analizu, krv super i dr kaze da je to viroza. Nije mu dala nikakv ljek. Citavu noc je imao visoku fibru iako sam mu davala Ibuprofen za snizavanje fibre. Ujutru ga odvedem opet kod njegove pedijatrice u Dom zdravlja i ona je trazila da napravimo nalaz sedimentacije. Pokaze se da je sedimentacija 36. Uradimo i bris nosa i grla. I usput mu da sirup Silapen po 4ml da pije 3 puta dnevno. Juce su bili nalazi brisa, u nosu ima pneumokoku koja je rezistentna tj. ne reaguje na male doze antibiotika nego samo na vece doze penicilina. Dr je rekla neka popije do kraja Silapen sa malo povecanom dozom, 5 ml 3 puta dnevno i onda cemo ponoviti bris nosa i sedimentaciju. Djete i dalje kaslje, iz nosa curi zeleno i gusto, a vec 6 dana pije taj Silapen. Ako mu to ne pomogne rekla je da ce morati primiti penicilin injekcije. O ovoj bakteriji sam procitala svasta ruzno i da izaziva razne komplikacije, pa ako je neko imao problem slican nasem molim vas napisite mi sta se desavalo i kako ste se rjesili bakterije. Jako sam zabrinuta i tuzna, bojim se sta ce sad biti.

  2. #2
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Na sreću nismo imali problema sa time no nedugo sam pročitala (ovdje) jedan dobar članak o tome, pa možda pomogne.

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj je imao pneumokok i nismo imali nikakvih posljedica, osim što bih ja rekla da je prvu upalu pluća uzrokovala baš ta beštija, ali nije potvrđeno.

    ako ti predugo bude kašljao i kurio odvedi ga slikat pluća.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno

    pa on vec kaslje mozda i vise od mjesec dana, pije Bisolvon sirup i cini mi se da mu po malo pomaze zadnja dva dana. Nos i dalje slini, par dana zeleno i gusto, pa par dana onako vodenasto, pa opet zeleno, i tako stalno u krug. Kupila sam mu danas neki aspirator za ciscenje nosa, nadam se da ce i to pomoci.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno

    tekst je super.

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jesi kupila aspirator koji ide na usisavač? taj je super.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno

    kupila sam neki elektricni aspirator, radi na baterije, i odlican je, danas sam mu cistila nos i sve je izvukao. Ima mekani silikonski nastavak koji se stavlja u nos- ne duboko i moze se prati i iskuvavati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •