Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: preporuka za usisavač

  1. #1
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno preporuka za usisavač

    drage/i forumaši/ce,
    s obzirom da nas je stari usisavač "napustio" trebali bi što prije kupiti novi.
    zato molim vaše savjete kod kupnje i preporuke koji uopće uzeti kad ih je toliko na tržištu??
    šta mislite o onima na vodu jer smo do sad imali klasični??
    svako iskustvo dobro dođe!

  2. #2
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    I mene ovo zanima. Sad imam neki sa onim hepa filterom, ali je los, pa da znam kad budem kupovala novi... Ima li tko one stapne usisivace? Su prakticniji sta od ovih klasicnih ili?

  3. #3
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    kad sam bila trudna kupila sam štapni baterijski Electrolux, meni super, lijep je, stoji u boravku, svaki dan pređem sa njim po stanu.
    ne može se mjeriti sa klasičnim usisavačima, ali kad se održava svaki dan stvarno je super (imamo samo jedan tepih - tu se baš ne iskazuje, ali može proći)

  4. #4
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja imam samsungov sc7060 i zadovoljna sam. Tražila sam usisavač koji ima jaku usisnu snagu (min 360w), da ima hepa filter, kutiju/filter za prašinu i da ne košta više od 1000 kn.
    Ovi na vodu se navodno mora praznit poslje svakog usisavanja ili se usmrdi voda, a i meni su nekako djelovali preglomazno i teško.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ne znam za usisivač, ali ako se odlučiš za onaj s vrećicama, obavezno izaberi da ima s-bag. To su univerzalne vrećice pa se ne ubiješ dok pronađeš tip koji ti treba.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Rainbow

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Mi kupili AMS - ov vodeni za male stanove prije godišnjeg odmora... Nije puno koštao, uzela sam ga od muke jer za Rainbow i slično fizički nemam mjesta u pretrpanom malom stanu.

    Preporodili smo se! Jednostavan, lagan za čišćenje, ma super! Jedina mu je mana što ne radi sam, ali moj stariji ga obožava kao i druge tehničke tvorevine (još ne dam da samostalno radi, bojim se da mi nešto ne potrga ali to je samo moja roditeljska paranoja... )!

    Evo ga:
    http://www.ams.biz.hr/index.php?opti...=171&Itemid=84

    A razmišljam i o nabavi dodatne elektrostatske četke, no bumo vidli.

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa
    Ja imam samsungov sc7060 i zadovoljna sam. Tražila sam usisavač koji ima jaku usisnu snagu (min 360w), da ima hepa filter, kutiju/filter za prašinu i da ne košta više od 1000 kn.
    Ovi na vodu se navodno mora praznit poslje svakog usisavanja ili se usmrdi voda, a i meni su nekako djelovali preglomazno i teško.
    Identičan. Prezadovoljna sam. Snažan, a ujedno nije preglomazan i težak. I vidim odmah u plastičnoj posudi na dršci što sam usisala. :shock:

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Rainbow

  10. #10
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Miele - model haus&co 5000

    malo je skuplji, ali vrijedi svake kune.



    Za ove usisavače na vodu znam jer ga frendovi imaju da se nakon svake upotrebe treba izliti voda i oprati ga te ga treba ili ostaviti da se dobro posuši ili prebrisati svaki dio.
    Meni je to bilo prekomplicirano.

  11. #11
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Isto Miele!
    mi smo uzeli Cats&dogs, i oduševljena sam!
    svake kune vrijedi!

  12. #12
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Vorwerk. Skup, al bogme traje već 15 godina i neznam nikoga tko se vratio na drugi, a moji su ga prijatelji i rodbina pokupovali masovno, jer svi imamo životinje po kući, a on je zakon za dlake i grinje. Novi dizajn je bolji i laganiji, moj je star ko ruski tenk al još radi ko urica (kuc kuc kuc u drvo).
    Ima već na ovom forumu topic vezan uz bas to, samo utipkaj Vorwerk u tražilicu i dobiješ.

  13. #13
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    interlux. imamo ga vec 10 godina i super je. sestricna je alergicna na prasinu i kupila ga je i sad napokon moze sjedit na svome kaucu bez kihanja. skup je ali stvarno dobar. mislim da je oko 9000 kn

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Definitivno Miele!! Istina da je skup, ali prvi put s gustom usisavam, brz, ne mota mu se crijevo, ne grebe pod, usisava kao zmaj...

  15. #15
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja imam kao i Kosjenka, Samsung i isto sam prezadovljna, za malu lovu dobila sam zmaja.
    Svaka preporuka.

  16. #16
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    http://www.salveo.hr/html/usisavac.html ovo je novi model.....

    stari model imam već 10 god i ne mogu zamisliti život bez njega Za sve moje koji ga imaju još nisam čula zamjerku, stvarno olakšava spremanje!!!!

    nakada su to bile cifre ali sam čula da su danas puno puno povoljniji![/url]

  17. #17
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    http://www.candy.hr/default.aspx?id=235

    Ja bih na tvom mjestu ovo kupila.

    Usisavač na paru. Imaš odmah i usisavanje i parno čišćenje.

  18. #18
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nema edita, pa dodajem link na video prezentaciju: http://www.hoover.si/article/13/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Draga a mama, jos uvijek se nisam odlucila za novi usisavac. Trenutacno ima Samsungov star nekih 7 godina Ex-bug, i super usisava.

    Razmisljala sam o usisavacima bez vrecica ali vec mi je par osoba reklo da praznjenje nije bas tako lako kao sto se reklamira, navodno se treba svaki puta cistiti i filtere, a rezervne nije bas lako za nabaviti.

    Razmisljala sam o parnim i zaljepila se za Hoover-ov, ali postavila sam si pitanje kako to da se taj proizvod prodaje samo u istocnoj Evropi, a da na orididi Hoover-ovim stranicama nema nista o njemu.

    Gledala one na vodu, ali one price o tome kako mirisu polako me je pocela odbijati.

    Eto nisam ti mnogo pomogla ali barem da podijelim svoja razmisljanja o usisavacima

  20. #20
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Definitivno onaj vodeni, mi smo prezadovoljni s našim no name koji smo uzeli privremeno u Mercatoneu prije 2 godine za neku sitnu lovu, 500 kn otprilike. Izgleda otprilike kao R2-D2 iz Starwars-a , izvrsno vuče (često se borim s njim kad uhvati nešto i ne pušta ), a što je najbitnije ne ostavlja prašinu i ne širi se miris kao prije iz vrećice... ma jednom riječju preporod nakon onog usisavača na vrećice.
    Jedina mana je ta da se komplicirano dolazi do posude s vodom, tako da bi ovaj put uzela onaj koji ima jednostavnije skidanje posude za vodu, postoje oni koji imaju posudu s vanjske strane (da se skida npr. poput posude na sokovnicima).
    Čini se da ovo "privremeno" na kraju ispada da je za stalno, jer je izvrstan, tako da dok se ne pokvari nećemo uzimati drugi.

    Ah da, vezano uz rainbow, da, gledali smo mi i njega... ali 18.000 kn , to mi 1/5 novog auta otprilike ili 2 i pol dodatna kvadrata stana, tako da po meni on definitivno ne vrijedi te novce. Za te novce trebao bi biti robot koji sam usisava

  21. #21
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mi imamo Gorenje na vodu.
    Usisava odlicno,cela kuca naprosto sine :D
    Mana mu je sto je kabast iako imamo mesta za njega.
    Glavna mana je sto se nakon usisavanja mora celi rasklopiti,oprati i osusiti pre sklapanja to me uvek mrzi bas.
    I nema ono-aj da usisam malo
    Svako usisavanje je poduhvat...
    Nema nikakvog loseg mirisa,dapace,moze se u vodu kapnuti miris po zelji koji se tako rasprsi po prostoru.Ako nista,i obicni omeksivac "radi".
    Tako da,definitivno vodeni,ali jednostavniji za pranje i manjeg gabarita

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Za ove usisavače na vodu znam jer ga frendovi imaju da se nakon svake upotrebe treba izliti voda i oprati ga te ga treba ili ostaviti da se dobro posuši ili prebrisati svaki dio.
    Meni je to bilo prekomplicirano.
    Paaa, i je i nije. Meni je komplicirano prati hepa-filter svaki drugi put (a čepi se tak da nije normalno, čak sam imala dva da jedan stavim u sauger dok se drugi suši).

    Usisavač s vrećicama mi čami u podrumu (Iskra Corona Jazz iz 2000 godine) i isto sam razočarana... Iz svih tih usisavača pršti prašina na drugu stranu van (a mm i stariji sin su skloni alergijama) pa mi je manji problem nakon usisavanja izliti kantu u wc, isprat čistom vodom, prebrisati i gotovo. Mrežicu i sve ostalo ostavim na vešmašini ili na balkonu ljeti - osuši se prije nego hepa filter.

    No, da se nije pojavljivao taj problem s izbacivanjem prašine na ispuh (kod svih SVIH suhih usisavača) i ja bih još koristila stari klasični.

    Tako da nema najboljeg usisavača. Ima najbolji ZA MENE, a to ne mora biti isto kao za nekog drugog... Ja bih rado Rainbow da ga imam gdje držati, ne bih žalila para, ali eto, dobro je i ovako.

  23. #23
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Za ove usisavače na vodu znam jer ga frendovi imaju da se nakon svake upotrebe treba izliti voda i oprati ga te ga treba ili ostaviti da se dobro posuši ili prebrisati svaki dio.
    Meni je to bilo prekomplicirano.
    Pa zato sam u nastavku i napisala ovo boldano

    A za hepa filter znam da se ispere, a ja ga malo i pobrišem, a i nije tak velik pa mi to ne pretstavlja problem.

  24. #24
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj antigona prvotno napisa
    kad sam bila trudna kupila sam štapni baterijski Electrolux, meni super, lijep je, stoji u boravku, svaki dan pređem sa njim po stanu.
    ne može se mjeriti sa klasičnim usisavačima, ali kad se održava svaki dan stvarno je super (imamo samo jedan tepih - tu se baš ne iskazuje, ali može proći)
    i ja isto takav, super za male površine usisavanja (isto samo jedan tepih), brza upotreba, malo prostora zauzima

  25. #25
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Hmmm, prema svemu ovome sto sam procitala ovdje, cini mi se da bi najidealnije bilo imat jedan ovaj stapni baterijski za svakodnevno brzinsko ciscenje i jedan vodeni za generalno! I novaca za sve to kupit, i mjesta za spremiti ih. I jednu tetu da ih svako toliko provoza po kuci

  26. #26
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Citiraj Kosjenka prvotno napisa
    Ja imam samsungov sc7060 i zadovoljna sam. Tražila sam usisavač koji ima jaku usisnu snagu (min 360w), da ima hepa filter, kutiju/filter za prašinu i da ne košta više od 1000 kn.
    Ovi na vodu se navodno mora praznit poslje svakog usisavanja ili se usmrdi voda, a i meni su nekako djelovali preglomazno i teško.
    Identičan. Prezadovoljna sam. Snažan, a ujedno nije preglomazan i težak. I vidim odmah u plastičnoj posudi na dršci što sam usisala. :shock:
    Ja imam sc7830 ne znam da li je to stariji ili noviji model od ovoga. Imam ga nekih 3 godine, prezadovoljna, bez vrecica, ima isto plasticnu posudu sa filterom na drsci. Super vuce, nije tezak i mislim da je bio 770 kn........

    Izgleda ovako: http://www.europatrade.hr/images/pro...g/big_69_0.jpg

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    da se priklčjučim sa svojim iskustvima, dake ja imam štapni electrolux, suepr je jer je s njim mogu u sekundi usisiati mrvice ili slično, prašinu svaki dan..za tetu čitilicu imamo Rowentin, silence force, tihi, najtiši kaj postoji (ja mrzim zvuk usisivača) jak, ima neku turbočetku koja usisava i u isto vrijeme češlja tepihe npr,. ima trokutasut četku, koja zbilja ide svuda, i kaj je nabolje, cijev mu je preklopiva, pa nije potrebno više sve razmotiravati (ja to jednostavno mrzim) nego lijepo preklopiš cijev i onda imaš sklopljeni usisivač ali ipak umanjen da ga staviš u ormar npr. ma picikato rješenje...preporučam!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    da se priklčjučim sa svojim iskustvima, dake ja imam štapni electrolux, suepr je jer je s njim mogu u sekundi usisiati mrvice ili slično, prašinu svaki dan..za tetu čitilicu imamo Rowentin, silence force, tihi, najtiši kaj postoji (ja mrzim zvuk usisivača) jak, ima neku turbočetku koja usisava i u isto vrijeme češlja tepihe npr,. ima trokutasut četku, koja zbilja ide svuda, i kaj je nabolje, cijev mu je preklopiva, pa nije potrebno više sve razmotiravati (ja to jednostavno mrzim) nego lijepo preklopiš cijev i onda imaš sklopljeni usisivač ali ipak umanjen da ga staviš u ormar npr. ma picikato rješenje...preporučam!

  29. #29
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    evo, samo javljam da smo kupili Philips FC9170
    platili 1400kn u emmezeti

    http://corbis.hr/proizvodi/mali-kuca...isavac-fc-9170

    zahvaljujem svima na preporukama i savjetima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Ja imam stapni usisivac od Electroluxa Ergorapido.
    Prezadovoljna sam s njim. Idealan je za ravne povrsine i svakodnevno usisavanje. Potrosim dnevno mozda 5 min a usisam cijeli stan. Nema vise saginjanja :D
    Jedino sto treba gledati je to da postoje dvije jacine, a to nigdje ne pise.
    Naime crni i bijeli su jedini koji su 12V a ostali su po 9. Jako je mala razlika u cijeni pa sam ja uzela crni i mogu vam rec da je predivan.
    A sluzi mi i kao ukras u dnevnom boravku..
    Moram spomenuti i to da ima u sebi i rucni usisivac i to je jos korisnije

    U stanu nemam tepiha ni tapeta tako da je meni on bio logican izbor.
    Ako imate samo plocice i parkete po stanu - on je moja prakticna preporuka

    P.S. Jako je 'smijesan' pa ga koristi i MD Nema vise izgovora

  31. #31
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    I ja bi stapni :D . Vidjela sam Electroluxov u jednoj trgovini, bio na snzenju za 70 eura (cca. 500 kn), je to puno za jedan takav? Koliko inace dodju?

  32. #32
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj lipalila prvotno napisa
    da se priklčjučim sa svojim iskustvima, dake ja imam štapni electrolux, suepr je jer je s njim mogu u sekundi usisiati mrvice ili slično, prašinu svaki dan..za tetu čitilicu imamo Rowentin, silence force, tihi, najtiši kaj postoji (ja mrzim zvuk usisivača) jak, ima neku turbočetku koja usisava i u isto vrijeme češlja tepihe npr,. ima trokutasut četku, koja zbilja ide svuda, i kaj je nabolje, cijev mu je preklopiva, pa nije potrebno više sve razmotiravati (ja to jednostavno mrzim) nego lijepo preklopiš cijev i onda imaš sklopljeni usisivač ali ipak umanjen da ga staviš u ormar npr. ma picikato rješenje...preporučam!
    Lipalila, ti imas idealnu situaciju!!! :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa
    I ja bi stapni :D . Vidjela sam Electroluxov u jednoj trgovini, bio na snzenju za 70 eura (cca. 500 kn), je to puno za jedan takav? Koliko inace dodju?
    To se isplati !! Ja sam svoj platila 900 kn prije skoro godinu dana..
    Stapni je stvarno za svaki dan, mrvice, prasinu, za cistit radni stol, a i paucinu - sve sve :D

  34. #34
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    To sam vidjela jos prosli tjedan, a bio je samo jedan zadnji na snizenju. Cisto sumnjam da nije otisao do sada :/ .

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa
    To sam vidjela jos prosli tjedan, a bio je samo jedan zadnji na snizenju. Cisto sumnjam da nije otisao do sada :/ .
    Ako naidjes na neko snizenje svakako gledaj uzeti ovaj s jacom baterijom, crni ili boje sampanjca, ostali su dosta slabiji i nisu mi tako lijepi iako su boje totalno otkacene

  36. #36
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    ovaj je bio narancasti :/ ... Znaci da je slabiji?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa
    ovaj je bio narancasti :/ ... Znaci da je slabiji?
    Da, on je 9V. Samo su crni i boje sampanjca 12V.
    Na taj podatak nisam ni ja naisla, ali prodavacica nam je jedva to htjela napomenit pa smo i zavirili do baterije i to vidjeli.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    72

    Početno

    Jel ima neko ovaj - http://www.electrolux.hr/Products/Či...Energica/ZS201, ja bi njega... Ne znam kakav je, jel tezak, kako vuce??? I sta vam je to 9V, 12V... Nigde to ne vidim ovde u specifikaciji...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj a mama prvotno napisa Vidi poruku
    evo, samo javljam da smo kupili Philips FC9170
    platili 1400kn u emmezeti

    http://corbis.hr/proizvodi/mali-kuca...isavac-fc-9170

    zahvaljujem svima na preporukama i savjetima
    Mi isto imamo takav, skroz sam zadovoljna i svakako preporučujem.
    Posljednje uređivanje od cappy : 31.10.2011. at 09:34

  40. #40
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Miele.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    dyson

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    i da, karcher rc3000 robot, jedini koji ima stanicu na kojoj se sam automatski prazni

  43. #43
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    podižem, mi bismo da je bez vrećice, da ima dosta nastavaka i da nije preskup.

    itko prijedloga?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •