Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Baby sign za wc

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Baby sign za wc

    Čitam vas, čitam knjigu, čitam, čitam 8)
    ali se i gubim u svemu tome pa ću počet ispitivati.

    Kakav znak za wc ste smislili? Pitam potaknuta ovim Anchinim objašnjenjem.

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Također, možeš koristiti i baby sign za wc koji sama smisliš. To izgleda tako da kad ga stavljaš u poziciju kažeš mu cue (npr pšššš) i daš znak rukom (npr stisnuta šaka koju rotiraš lijevo-desno). Kada Jura to poveže, nećeš imati problema sa komunikacijom. Pokazat će ti on sam!

  2. #2
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Nazalost Maja i ja nikad nismo uspjele uspostaviti neki znak za piskenje. :/
    S 13 mjeseci je pocela govoriti ka-ka i to je bilo to. Vjerojatno sam ja prekasno pocela pokazivati znakove. Sjecam se kako sam bila sretna kad je par puta pokazala rukicom da joj se piski, a onda je kroz par dana i to prestala.

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam smisljala znak. nismo imali niti cue. kad sam ju vodila na wc bi ju pitala "jel ti se piski", "jel ti se kaki". otkad je pocela govoriti onda sama veli nesto u stilu pisi, kaka i tako. skuze oni vrlo dobro i bez znakova.

  4. #4
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi smo imali cue 'pi-pi, ka-ka' i super je funkcioniralo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ne pokazuje znakove koji bi nama koristili ali je impresivno i beba je preslatka!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    za pisanje pravi jedan specifican pogled sa ocima, onda ako ga uhvatim kada pocne pisati kazem psss.
    za kakanje ja kazem kaki i onda ide.
    ovo je u ljepim danima

  7. #7
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    u pocetku (od 2. mj.) smo ju ljubili u tjeme kad bi je stavili u pozu. nadam se da nije trajno povezala ljubljenje s kakanjem jer ce bit problema sad ju samo stavimo u pozu, a za piskenje nekad shizofrenicno vicemo pššš pššš (skuzili smo da tako dinamicnije vikanje bolje potakne na akciju, baka je prva pocela s tom praksom i sad ju mi imitiramo). gledala sam jedan youtube filmic o EC i shvatila kako je dosta bitno da sto manje petljas dok to radis. zena na filmu petlja nemoguce (to me podsjetilo na mene kada mi se zapletu krajevi mei taija i sl). evo filma koga zanima (thnks to kukica : http://www.youtube.com/watch?v=s7rfYT7Hsf4

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel to ovaj zadnji kenja? super je filmic, meni je zao kaj nisam svoje snimala.

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ovaj mi je super filmic, beba ima tjedan dana

    http://www.youtube.com/watch?v=jIOh_...eature=related

  10. #10
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja nisam smisljala znak. nismo imali niti cue. kad sam ju vodila na wc bi ju pitala "jel ti se piski", "jel ti se kaki".
    ovako i mi!

    u zadnje vrijeme se ne moze bas koncentrirati (sve je drugo puno zanimljivije) pa pustim vodu u umivaoniku ili pustim da joj topla vode malo tece po nogicama

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Kod nas voda po nogicama nema nikakav efekt.
    Koristimo znak za pisanje/kakanje (sakom okretanje lijevo-desno). Pokazujemo mu znak za jesti kad jedemo i za glazbu svaki put kad upalimo ipod, radio ili kad se pjeva i svira.

    Ono kaj kod nas funkcionira je moje duboko disanje i stiskanje trbusnih misica (ako ga drzim).
    Ako sjedi na kahlici, zabavljamo ga slikovnicom sa zivotinjama. Oponasamo kako se one glasaju i kako koja od njih pisa i kaka 8) . Cim se vise uzivimo, tim bolje.

  12. #12
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    kad simona stavim iznad lavaboa u ležećem položaju i maknem hlačice i gazicu on se popiška.
    zna kakati u tom položaju na kaj ja velim: bravo simon kaka ili simon piški..u tom smislu ..nikakav poseban znak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •