Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Pritisak (bol) na rodnicu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno Pritisak (bol) na rodnicu

    Dakle, sad sam u 36.-om tjednu.
    Već par tjedana osjećam strašan pritisak na rodnicu, ono doslovno imam osjećaj da me svaka košćica boli.

    Jel to normalno? Jeli radi težine ili što?
    Ponekad je do te mjere da teško hodam...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    imam isti problem, ali vec od 20 i nekog tjedna, kod mene je razlog jer je beba jako nisko pa glavicom jako pritisce. sad sam u 36.tjednu i ne mogu napraviti ni par metara, doslovno ... no moja beba vec ima 3400g, pa je relativno teska za svoju "dob", a vjerojatno je i da su misici slabi odn. popustili pred pritiskom... ne vjerujem da je povezano s kilazom trudnice jer sam ja dobila samo 13 kg (s pocetnih 60kg i 172cm) :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Supatnice...

    Već sam pomislila da sam jedina sa tim problemom...

    Ja nemam toliko problema, ali kad pretjeram doslovno me ukoči. Inače po cijele dane laufam, ali taj pritisak je uvijek osjetan.

    Mislila sam pod "težinom" da je već i sama trudnoća težina na kosti rodnice...pa možda zato boli?

    Tješim se da će brzo proći. Ja nisam imala procjenu težine ploda ali stomak mi je za "poštene dvojke".... pa pretpostavljam da je i ova beba kao i seka- grmalj, kao i kod tebe.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    I ja imam taj problem....u 28 sam tj i mislim da cu doslovno rodit od bolova.Po cijeli dan me boli... ,i vec sam mislila otvorit novu temu kad sam udledala ovu.
    Mene stvarno stalno boli jako i ne znam kako cu do kraja.A imam sina od 13 mj i ima 12 kg.Je li to normalno,posto imam 2 trudnoce za redom. :/

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja sam taj pritisak osjetila jednom do sad, trajalo je par sati. Imala sam osjećaj da će mi ispast beba koliko je pritiskala.
    Mislim da je normalno jer mi je par prijateljica reklo da je i njima tako bilo u drugoj trudnoći, a vidim da svi ovdje čekamo drugo, tako da... izdržat ćemo.
    Meni se na sreću nije ponavljalo, a nekako sam zamislila da se beba nezgodno smjesti i uzrokuje taj pritisak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    meni je prva trudnoca, vjerojatno nije povezano s 'rednim brojem'
    corny mozda da pitas lijecnika sto je kod tebe razlog? vjerojatno nije nista, ali tko pita ne skita

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Da, planiram ga pitati, ali imam skoro 2 tj.do pregleda. :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    CORNI mislim da je to normalno u tim tjednima..ja sam prvo imala na zadak i tako mi je bilo,pogotovo zadnji mjesec kad mi je trbuh pao.Malo izmjeri od vrha rebara u sredini koliko ti prstiju stane ravno do vrha maternice.Ako je vec 3,4 prsta bebica ti se spusta polako za porod.Tako da te to ne bi trebalo brinuti jako,ja sam malog rodila u 39 tj,s tim da me je bolilo od 34,35 tj....


    Mene jako brine sto se kod mene takva bol javila ovako rano u 28 tj..a i ovaj mi je bebac na zadak.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno Re: Pritisak (bol) na rodnicu

    Kate,

    Citiraj corny prvotno napisa
    Dakle, sad sam u 36.-om tjednu.
    Već par tjedana osjećam strašan pritisak na rodnicu, ono doslovno imam osjećaj da me svaka košćica boli.

    Jel to normalno? Jeli radi težine ili što?
    Ponekad je do te mjere da teško hodam...

    Nije to ni kod mene novo, "staro" je par tjedana.

    A moj ti je stomak ogroman, grudi su na stomaku. Nisu posebno opuštene, ali je on poprilično velik. I po tome- još je beba visoko.

    Ajd koja bude od nas prva išla ginekologu neka priupita, jel može?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    ovo par tjedana sam malo ocito zaboravila...ups
    Ja imam pregled tek 10.11. ...inace svi mi sole pamet da me boli zato sto sam brzo ostala trudna....tko zna

  11. #11
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mene u prvoj trudnoći ništa nije bolilo od početka pa skroz do kraja.

    Sutra ulazim u 35.tjedan, a danas me cijeli dan rastura zdjelica! I kad hodam, i kad sjedim i kad ležim i kad dišem....ma non-stop! Hodam ko invalid od bolova. A sve je počelo jučer, ali me nije cijeli dan bolilo nego me par puta uhvatilo i pustilo kroz par sekundi. :/ Nadam se da će biti i boljih dana!
    Jedino mi nije jasno kako to da se u prvoj trudnoći nije ništa širilo, a u drugoj se širi? :/ Ili ti bolovi nemaju veze sa širenjem, nego možda prije sa ovim što Kate kaže...i ja sam 10 mj. nakon prvog poroda ponovno ostala trudna. Možda je to jednostavno previše opterećenja u tako kratkom roku :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Moguce je jer sam ja ostala trudna nakon 8mj.
    A sinoc mi je bilo strasno pa ako koja zna o tome nesto.Posto mi je beba na zadak(opet),mislim da se pokusava okrenut.....
    Sinoc mi se tri puta to dogodilo i trajalo je 10-ak min.Stvrdnuo bi mi se trbuh jako a beba bi mi se ocrtala i micala jako ispod trbuha.Mislila sam da ce mi puknut koza.Jako me je bolilo i imala sam osjecaj kao da sam napravila 100 trbusnjaka.Poslije me je cijelu noc bolio trbuh,nisam oka sklopila.A on me je udarao kao lud,maternica mi jebila toliko umorna da sam se jedva jutros ustala,Ujutro sam popila spazmex i smirilo mi je se....
    Da li se to beba okretala?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    ispricavam se za ovo u zagradi..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Kate, moguće je lako. Ja sam osjetila okret, kao da se želudac okreće naopačke... koji opis----


    Uglavnom, više udata nogicama pa znam sad raspoznati di je šta. A i nekad pogura nogicom pa se doslovno osjeti nešto usko i kratko ispod grudi...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Daj Boze da se okrenuo...samo mi jos fali da jos jedno radjam na zadak!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    CORNi zaboravila sam te pitat u kojem tjednu ti se okranuo bebac?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Prije nekih 3 tjedna, neznam točan datum...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •