Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: 8 mj. - pije samo ciku...ima li nas još?

  1. #1
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno 8 mj. - pije samo ciku...ima li nas još?

    Naslov kaže sve, odbija bočicu i dudu, samo cica, ponekad prođe voda na žlicicu i to je to....Dohrana ide kako kad, tri obroka, voćni prolaze, povrće šteka...
    Noću najmanje tri puta na cici, danju ne brojim.....
    Ima li nas još ovakvih.....?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ima, ima a skupljamo se ovdje

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ne odbijaju oni dohranu koliko sam skužila (imate tri obroka), nego je samo pitanje pića?
    I moj ima 8 mj i jako malo pije, bočicu ne želi, ali doji non stop..pa nije 8 mj puno, do jučer je samo dojio..

  4. #4
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Da,i ja sam shvatila da se pitanje odnosi na druga pica osim mleka na siku
    Moja ima skoro 11 meseci,pije vodu iz male Jane,tako sto nam ista traje daaaanima
    Mnogo se razveseli kada vidi flasicu vode,povuce guc-dva i to je sve,nastavi se s njom igrati i na kraju je baci na pod i ode svojim poslom
    Bocicu i dudu joj nisam nikada ponudila,tako da i nemamo nijednu.
    I dalje sikimo X puta dnevno i po xx puta nocu tj :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    A to vam je kad je tipkovnica brža od pameti Nisam dobro pročitala...

    I lucijina voda traje danima. Ja joj ponudim svako malo, ponekad uzme gutljaj a ponekad i tri a ostatak nadoknadi cicanjem. Dok sam ja tu, ne brinem da će ostati žedna.

  6. #6
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Kod nas ista stvar, sto se tice ispijanja vode. Dohranu smo uveli sa 6 mj. i 1 dan, odlicno ju je prihvatio, ali vodu ne zeli i ne zeli piti, probala i sa sokovima, iako smatram da su suvisni, ali ni to nije htio, ali ne brinem se previse jer sisa na zahtjev , pelene su mu redovno natopljene i mislim da je to najvaznije.
    Inace, citam da vam voda traje danima...kupovna voda se treba potrositi u par dana - ne znam tocno koliko da ne sirim dezinformacije - ali citala sam da se u njoj nakon otvaranja stvaraju opasne bakterije i da se u biti otvorena boca treba sto prije popiti.

  7. #7
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Sa 7 mjeseci i mi smo samo na cici. Gutlja-dva tu i tamo iz male Jane i to samo dok vidi nas da pijemo . Ja mu nudim, ali sjećam se da je tako bilo i s Larom. Bez brige, ništa im ne fali dok imaju cicu

  8. #8
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Sigurno je tako
    Ja mojoj dajem nakon jela na casicu.Imamo bocu jednu koju nosimo van(ta je za ukras )
    Onda nacmemo drugu,a da prethodna i nije popijena....
    Stedljivije i zdravije bi bilo natakati u bocu s kljunom iz velike Jane,ali se ova moja sita naigra dok pije,a uzasno negoduje ako joj ne dam u ruke i bude mokraaa..... pa smo to ukinuli
    Mada ,vec je naucila da otvori i onu sa sportskim cepom(a i onu sa drugacijim otvorom)pa mi isto dodje...
    A ja sve mislim mala je jos,i da je bolje da sisa nego da pije mnogo vode,posto jos ne jede mnogo,pa nudim siku cesce nego vodu mozda gresim...

  9. #9
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    I mi smo bili ovdje. Nudila sam joj običnu bočicu, onu bočicu s kljunom, žličicu - ništa.
    A onda sam joj ponudila vodu iz čaše -to je prošlo iz prve. A kad smo negdje vani onda pije iz male Jane. Raspameti se kad je vidi
    Ali većinom je ipak na sisi. (I to svakih sat i pol )

  10. #10
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Ja sam probala baš sve ali njoj čaša, boca, kljun služi samo za žvakanje a pritom se i dobro zalije...
    Znam da joj ne fali ništa ali stalno sam u nekoj brizi šta bi ona da moram prestati dojiti ili da me nema duže....Nedavno sam imala alergijsku reakciju i završila na hitnoj, skoro sam pobjegla kroz vrata kad su mi rekli da dva tri dana nema dojenja jer će mi dati neku injekciju......Ipak su se sjetili nečeg drugog i izvukli smo se.
    Uf kako bi voljela da baram hoće malo gucnuti.....

  11. #11
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    O da, ima nas još takivh!
    Moja L. ne doživljava nikakvu tekućinu..... iz čaše uzme gutljaj vode i odmah ga ispust natrag - kao da ispire usta.!!!
    A od dohrane prolazi samo povrće, meso slabo a voće nikako. I to u što većim komadima ako je moguće. Kašice samo pljuje! Ali kad joj je dosta, neće progutati zadnje zalogaje nego urliče dok ne dobije bradavicu u usta. Tako ja svaki dan imam obloge od mrkve, blitve, korabice, riže...

  12. #12
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ja sam probala baš sve ali njoj čaša, boca, kljun služi samo za žvakanje a pritom se i dobro zalije...
    I kod nas je tako!!!! Jedan dan popije par gutljajčića iz moje šalice za kavu, npr. (jer strašno ju privlači sve šta mi pijemo) pa ja sva sretna pomislim, to je to!!! Dam joj svoju šalicu i OK, ali tako smo isprobali skoro sve šta ima u kući i šta se može kupiti , ali ništa nije ko njena cika-cika. To me stvarno već pomalo i brine....

  13. #13
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Sve bilo isto kao što opisujete, i onda kao da ga je nešto spopalo, baš oko tog famoznog osmog mjeseca, počeo da prihvata dohranu, žvače komadiće :shock: , srkuće tekućinu. A vodu na flašicu (sa kljunastom dudom) je skontao tek nedavno, malo prije prvog rođendana. Ovo ja da ohrabrim grupu!

  14. #14
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Ima nade znači....
    Starija mi je htjela i bočicu i dudu i naravno cicu zato me ova mala izluđuje ...
    Ima takve dječice dosta i uglavnom čujem da se stvar riješi do 1.rođendana.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    moj mali jede jedan obrok nadohrane dnevno i nakon hrane popije par gutljaja vode. ni ne nudim mu vodu u ostalo vrijeme, i sisa svakih 1,5 do 2 sata.
    sad ima 7,5 mjeseci, šta bi mu trebala nuditi vodu češće? počeli smo s naohranom sa 7 mjeseci. koliko bi vode trebao popiti? Nemamo dudu niti bočicu, pije iz čašice.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Inace, citam da vam voda traje danima...kupovna voda se treba potrositi u par dana - ne znam tocno koliko da ne sirim dezinformacije - ali citala sam da se u njoj nakon otvaranja stvaraju opasne bakterije i da se u biti otvorena boca treba sto prije popiti.
    Zvala sam Janu 8) i kaže teta da za bebu ispod godine dana treba potrošiti vodu unutar 12 h, max 24, jer je ona praktički sterilna pri punjenju a čim se otvori u njoj se množe organizmi koji su i inače prisutni u našem organizmu ali "eto kako je za bebu bolje da sve bude što bliže sterilnom..." :/

  17. #17
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Logicno mi je ako beba pije iz te bocice.
    A ako iz nje sipam u casicu,traje li tada duze?
    Posto moja popije 6 gutljaja dnevno,trebalo bi mi 30 bocica mesecno,malo je van pameti....
    Kada onda poceti davati vodu sa pipe :?
    Zauvek Jana?

  18. #18
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Meni mala bočica služi samo kao pomagalo van kuće (doma pije iz čaše) - u nju točim vodu iz velike boce. I to po malo. Jer T. dosta čestica pri pijenju vrati u bocu (najbolje se vidi ako se pogleda prema svjetlu). Mada sam čula da niti dotakanje nije zdravo pa ću joj, s vremenom vjerojatno kupiti onu planinarsku bocu. Ideju da svaki dan kupujem jednu ili dvije te bočice ne mogu progutati što iz financijskih razloga, što iz ekoloških.

  19. #19
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moze se voda iz pipe prokuhati i ohladiti na sobnu temperaturu.

  20. #20
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa
    Logicno mi je ako beba pije iz te bocice.
    A ako iz nje sipam u casicu,traje li tada duze?
    Posto moja popije 6 gutljaja dnevno,trebalo bi mi 30 bocica mesecno,malo je van pameti....
    Kada onda poceti davati vodu sa pipe :?
    Zauvek Jana?
    Cak i ako se ne pije iz boce, dakle ako nema sline takodjer ju treba sto prije popiti.

    Ma znam to za vodu jer je bilo nedavno na HTV u nekoj emisiji tema o tome koja je voda bolja, ova iz pipe ili kupovna pa su napomenuli da se kupovna "kvari" ako dugo stoji.

  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Znači mi smo vodeći neće da pije ništa, dojenje je odbila s nekih devet mjeseci, ne zanimaju je ni sokovi, ni čajevi ni ništa, a vodu joj daem, nešto na kljunašicu, nešto na žlicu, čaša ne dolazi u obzir, pa eto ipak nešto tekućine uđe u nju.

    E da, spas mi je da hoće jesti juhicu, kokošju ili teleću pa i tu dobije bar 1 dc tekućine.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •