Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 257

Tema: Facebook

  1. #51
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    da bih bila ovisna o internetu ne treba mi fejs, dovoljna mi je roda ili bađerela

    moja kćer ima 13 godina i ima fejs od ovog ljeta. ja sam joj napravila profil, znam lozinku i naravno da sam je stavila za prijateljicu i da je kontroliram.
    ona zna što smije, što ne smije i da kiks znači brisanje profila.

    djeca od 8, 9, 10 godina su mi stvarno premala za fejs.

  2. #52
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Zato mislim da iz naših iskustava kao djece i mladih ne možemo tu puno izvući.
    ako ništa drugo, većina nas ovdje prisutnih, barem na ovoj temi imamo sasvim friška iskustva, ne treba nam izvlačenje iskustva iz djetinstva.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    E da, rekla sam mu i informaciju koju je netko ovdje napisao da za fb treba imati barem 13 godina. Kako je on legalist, već je to samo po sebi bilo dovoljno da ga uvjerim.
    Mustro I Sonja je takva pa mi je to kec u rukavu 8)
    FB ima zaštitu za djecu, a to je da maloljetnicima ne dopušta otvaranje profila uopće i čak im niti ne će napisati razlog zašto ne mogu otvoriti profil.
    Prema tome:
    1. Netko mora dijete instruirati da laže u podacima o svom datumu rođenja.
    2. Dijete mora biti voljno da to zaista i učini.
    Onaj tko se prepoznaje u prvoj stavki, trebao bi malo razmisliti o svojoj ulozi u djetetovom životu, a tko prepoznaje svoje dijete u drugoj stavki, trebao bi malo razmisliti o tom djetetovom činu.

    Postoje osigurane stranice za chat, školske stranici, e-mail, ma svašta... Stranice koje ne mogu osigurati zaštitu djece, s razlogom niti ne dopuštaju maloljetnima otvaranje profila.

    Tako da, Zdenka2, ništa nisi krivo rekla i slobodno mu objasni da je granica 18 a ne 13.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Odkud ti to? Dobna granica je 13, a ne 18...

  5. #55
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ivana ne znam na kojem si ti fejsu, na ovom na kojem sam ja je dobna granica 13 a ne 18.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Pa tako što su se kćeri mojih kolegica od 16 pokušavale bezuspješno ulogirati nekoliko puta, a uspjele su tek kad su promijenile godinu rođenja.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    # Registration and Account Security

    Facebook users provide their real names and information, and we need your help to keep it that way. Here are some commitments you make to us relating to registering and maintaining the security of your account:

    1. You will not provide any false personal information on Facebook, or create an account for anyone other than yourself without permission.
    2. You will not use your personal profile for your own commercial gain (such as selling your status update to an advertiser).
    3. You will not use Facebook if you are under 13.
    4. You will not use Facebook if you are a convicted sex offender.
    5. You will keep your contact information accurate and up-to-date.
    6. You will not share your password, let anyone else access your account, or do anything else that might jeopardize the security of your account.
    7. You will not transfer your account to anyone without first getting our written permission.
    8. If you select a username for your account we reserve the right to remove or reclaim it if we believe appropriate (such as when a trademark owner complains about a username that does not closely relate to a user's actual name).

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Možda ima dodatnu zaštitu za maloljetnike...

  9. #59
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj sin je i tome doskočio, odmah me obavijestio da ima i facebook za djecu: http://fbfkids.com/
    Iskreno, meni se to još manje sviđa, čini mi se baš kao mamac za nekog sa lošim namjerama.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Moja najdublja isprika. Bila sam uvjerena da ne može ispod 18.
    I to me jako čudi da dopuštaju.
    Na ozbiljnim dječjim siteovima djeca se ne mogu ulogirati bez roditeljskog odobrenja, tak da... :/ Imam još dvije godine fore za razmišljati o tome

  11. #61
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Moj sin je i tome doskočio, odmah me obavijestio da ima i facebook za djecu: http://fbfkids.com/
    Iskreno, meni se to još manje sviđa, čini mi se baš kao mamac za nekog sa lošim namjerama.
    Slažem se, i meni je taj čudan.

  12. #62
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Na ozbiljnim dječjim siteovima djeca se ne mogu ulogirati bez roditeljskog odobrenja, tak da... :/
    Mi pišemo o onima s roditeljskim dopuštenjem, odnosno, mi, koji smo djeci dopustili uporabu facebook-a.
    Onaj tvoj post prije ovog ti je malo degutantan, nemreš tak osuđivat i generalizirat.

  13. #63
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    A što napraviti ako netko, pa bio to i drugi roditelj, bez vašeg znanja i dopuštenja otvori djetetu account na fb?
    Može li se od njih tražiti brisanje na temelju lažnih podataka danih kod registracije?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    (I drugo, smeta mi ta kultura javnog življenja svoje privatnosti; to sam mu i rekla; dopuštam da on o tome ima drugačije mišljenje. Kužim da su to generacijske razlike, ali bilo to uobičajeno ili ne rasprodaja svoje privatnosti ipak ima posljedice. Ne bih htjela da se opeče).
    Meni je ovo najveći argument protiv face-a.

  15. #65
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    moj još nije saznao za FB ili mu nije interesantan a koristi se komp.
    nego ja da on i otvori profil(kad napuni 13g) ga ne bi htjela za prijatelja
    meni fejs služi za kontakt s ljudima koje nisam vidjela skoro 20g
    i koje ću možda vidjeti na proslavi mature a onda tko zna kad ponovno
    služi mi za zeku s prijateljicama i ne želim da mi dijete ima uvid u to
    tako nek on sebi otvori profil sa 18g

  16. #66
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    (I drugo, smeta mi ta kultura javnog življenja svoje privatnosti; to sam mu i rekla; dopuštam da on o tome ima drugačije mišljenje. Kužim da su to generacijske razlike, ali bilo to uobičajeno ili ne rasprodaja svoje privatnosti ipak ima posljedice. Ne bih htjela da se opeče).
    Meni je ovo najveći argument protiv face-a.
    ne kuzim bas ovo, iz profila na facebooku ljudi mogu saznati puno manje nego iz recimo pisanja po forumu.

    ja sam inace isto protiv fejsa za djecu, stvarno ne bih da mi se dijete navuce na takve gutace vremena i energije (ko mama mu )

  17. #67
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Djecu ne bih pustila ni na forum, još manje nego na fb.

    Što se mene tiče, postoji razlika između foruma i fb - na forumu pišem svoje stavove o nekim stvarima o kojima o želim pisati. O mnogočemu nikada nisam niti ću pisati na forumu. Na fb se piše o svemu i svačemu; razotkriva se mreža svojih prijatelja (meni je osobno to nepremostiva granica; valjda je to generacijski). Djeca npr. pišu o profesorima, a ti isti profesori su isto tamo., itd. itd. da sad ne nabrajam. Sve je to OK, ali za odrasle ljude koji znaju što rade, a ne za djecu. Kad mi djeca budu veća, naravno da im neću zabranjivati fb ili neku mrežu koja će tada postojati, samo zato što se meni to ne sviđa.

  18. #68
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    P. je skoro 13 i nema accounnt na FB. Pitala je jednom, ja sam navela svoje razloge zbog kojih sam protiv - pretjerano izlaganje svoje privatnosti i još jedan potencijalni razloga za ovisnost o kompu.

    Nije uopće inzistirala, no mislim da je moja sreća i u tome što njezine najbolje frendice isto nisu na FB.
    Ona i brat komp koriste u kontrloiranim uvjetima, jer bi u suprotnom bili u stanju satima glumiti gljive pred ekranom (imamo password, pa klinci ne mogu dok ih ne pustimo, a imamo i dogovor o strogom vremenskom ograničenju - pa makar zbog toga bila nemajka...)

    Uglavnom, zaintrigirao me topic, pa sam pogledala statistiku njenog razreda (ja imam account).

    Većina njenih sedmaša su na FB, od njih samo dvoje nema pravo ime i prezime (ali može se svejedno skužiti o kome se radi). Samo troje nema sliku u profilu, do svih tih imena je moguće doći najobičnijim pretraživanjem -privatnost -nula bodova.

    Par cura ima u profilu slike na kojima osim što izgledaju jako dobro izgledaju i dosta starije od svojih godina, i starije nego što izgledaju u prirodi.

    I ono što je meni nevjerojatno i osobito neprihvatljivo - gotovo svi imaju na popisu više od 50 prijatelja, a neki i preko 100, a malo je nevjerojatno da su 13-godišnjaci uspjeli skupiti tako široku mrežu priateljstava dovoljno bliskih da im pokažu svoje osobne podatke - mislim da klinci jednostavno svakog tko se javi puštaju da im bude "prijatelj".

    Ne mislim im baš braniti FB do punoljetnosti, ali moram priznati da sam sretna da su mojoj curi još uvijek puno veći gušt dobri stari telefonski razgovori.

  19. #69
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Djecu ne bih pustila ni na forum, još manje nego na fb.

    Što se mene tiče, postoji razlika između foruma i fb - na forumu pišem svoje stavove o nekim stvarima o kojima o želim pisati. O mnogočemu nikada nisam niti ću pisati na forumu. Na fb se piše o svemu i svačemu; razotkriva se mreža svojih prijatelja (meni je osobno to nepremostiva granica; valjda je to generacijski). Djeca npr. pišu o profesorima, a ti isti profesori su isto tamo., itd. itd. da sad ne nabrajam. Sve je to OK, ali za odrasle ljude koji znaju što rade, a ne za djecu. Kad mi djeca budu veća, naravno da im neću zabranjivati fb ili neku mrežu koja će tada postojati, samo zato što se meni to ne sviđa.
    ma ne, nisa mislila da dijete pise na forumu. nego mi je samo nelogicno da netko tko toliko drzi do privatnosti pise na forumu. nisam mislila samo na tebe, nego opcenito.

    a za djecu mi je potpuno jasno da ne mogu odrediti jasno granicu sto ce, kome i gdje pisati, ne mogu oni preuzet odgovornost za posljedice, zato i jesu djeca

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    A što napraviti ako netko, pa bio to i drugi roditelj, bez vašeg znanja i dopuštenja otvori djetetu account na fb?
    Može li se od njih tražiti brisanje na temelju lažnih podataka danih kod registracije?
    možeš naravno

  21. #71
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da ne budem licemjerna, moram priznati da sam ga registrirala na fb. Razlog je bio taj što mi je iznio argument da zbog fb gubi prijatelje - oni razgovaraju o igricama koje tamo igraju, a on o tome nema pojma. On teško stječe prijatelje, pa ako mu je fb sredstvo da ojača svoja prijateljstva neka mu. Četvorica njegovih najboljih prijatelja su me kolektivno došli moliti da ga registriram. Tako sam i učinila, uz dogovor da ne iznosi podatke o sebi i drugima i da ne prima nepoznate ljude za prijatelje.

  22. #72
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da, mi imamo stvarno srecu da nikakvog pritiska prijatelja i vrsnjaka nema pa ga fb ne zanima uopce, samo mu ponekad ime spominje, ali niti zna za tu farmu ni kako fb funkcionira

    stovise, neki dan nakon roditeljskog na kojem je pedagog izmedju ostalog pricao o problemima s fb sto su imali medju nekim ucenicima/cama: ivar je rekao: to mora da je posramilo XY mamu jer je XY, jedinom u razredu, dozvolila fb

  23. #73
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam jedna od "groznih" mama koja je svojem djetetu napravila profil na FB. Ali, ja sam mu prijatelj i znam password. Na internet može samo ako sam ja logirana i avatar mu nije osobna slika.
    A sada zašto. Sebični razlog je da mi je trebalo susjeda za igrice koje igram (a dijete vidi i gnjavi da i ono hoće igrati). Drugi razlog je što već više djece iz razreda (treći osnovne) ima profil i ne želim da bude isključeno + ja moram sa djetetom igrati igrice jer još ne zna dovoljno engleski. E sada, vidjet ćemo kako će to funkcionirati. Uvjek mogu obrisati profil.

  24. #74
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Naš slučaj je sličan, ostim što ja nisam na fb. Zaključila sam da na tome neću trenirati strogoću i odvajati ga od prijatelja. Radije ću uložiti malo truda i nadzirati ga. Neke stvari smo se dogovorili i on zna da ću ga nadzirati.

  25. #75
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    moji jos nisu na facebooku i ne vjerujem da ce tak skoro bit
    ne pitaju i ne zicaju da im otvorim profile (O. treci, M. prvi razred)
    znaju za farmu, al ja je ne volim (ne svidja mi se igrica jermislim da jei, obzirom da je milioni ljudi i djece igraju,ipak trebala biti edukativnija) i rekla sam da nema sanse da ce je igrat uz tolke druge stvari koje mogu radit na internetu

    ja si zapravo opce nemrem zamislit cemu bi oskaru trebao profil na faceu
    ili meliti
    a i meni bi, kao sto je neko vec napisao, smetalo da mi klinci citaju kaj ja pisem u statuse - jednostavno mislim da to nije za njih

    oskaru je zanimljiv forum, tu i tam uleti cak i ovdje i napise nesto (kad ja odem u WC ili oprat sudje) ali to ga drzi 6 minuta...

    i tak... vidjecemo kaj ce bit, al za sad sam misljenja da njima facebook ne treba

  26. #76
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ako djeca to ne traže, onda problema ni nema. Da je bilo tako ne bih ni otvorila topik - za mene dileme nema; ja bih osobno radije bih da nije na fb. Ali, kad dijete moli, traži... postoje dvije mogućnosti: zabrana ili dogovor. Ja sam sve u svemu prilično autoritativan roditelj i ne libim se postavljanja granica i zabrana. No, biram bitke, a u ovom slučaju sam konačno zaključila da mi ta bitka nije toliko važna.

  27. #77
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    znaju za farmu, al ja je ne volim
    a zato si ignorirala moje susjedske pozive!
    mene opušta... ima zelenu podlogu

    a i kikica ju igra...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Naš slučaj je sličan, ostim što ja nisam na fb. Zaključila sam da na tome neću trenirati strogoću i odvajati ga od prijatelja. Radije ću uložiti malo truda i nadzirati ga. Neke stvari smo se dogovorili i on zna da ću ga nadzirati.
    Vjerujem da bi postupila ovako kao ti

  29. #79
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Da ne budem licemjerna, moram priznati da sam ga registrirala na fb. Razlog je bio taj što mi je iznio argument da zbog fb gubi prijatelje - oni razgovaraju o igricama koje tamo igraju, a on o tome nema pojma. On teško stječe prijatelje, pa ako mu je fb sredstvo da ojača svoja prijateljstva neka mu. Četvorica njegovih najboljih prijatelja su me kolektivno došli moliti da ga registriram. Tako sam i učinila, uz dogovor da ne iznosi podatke o sebi i drugima i da ne prima nepoznate ljude za prijatelje.
    meni se cini da je to sasvim okej potez, i nisi licemjerna. Tako bih i ja postupila. Moj sin zna spominjati fb, kaze da su mu prijatelji tamo, no nije jos dosao do ovakve faze, jos moze i bez.

    mislim da je kljuc u svemu ovome zapravo roditeljski nadzor i upucenost. Mi roditelji koji vec godinama pisemo po forumima, surfamo (sto poslovno, sto za neke svoje druge interese), smo svjestni opasnosti i mozemo lakse voditi svoju djecu i upozoriti ih na to.

    mene vise brinu roditelji koji neznaju paliti kompjutor, a daju djeci laptope, bezicni internet i neogranicen pristup.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav, evo naletjeh na ovu temu pa kao pripadnica mlađe generacije koja je praktički odrasla na Internetu (iako nisam doslovno rođena s njim kao današnja djeca) mislim da mogu doprinijeti temi. Nadam se da ovo nitko neće shvatiti osobno, nije mi namjera da potkopavam roditeljski autoritet niti da se miješam u tuđe odnose.

    Internet koristim od 12. godine, kada se otprilike i pojavio u Hrvatskoj u nešto široj upotrebi. Razlika između mene i mojih roditelja je 35 godina, stoga vam je jasno koliko brzo sam se ja navikla na nove tehnologije u odnosu na njih (ovdje ne računam ljude kojima je informatika posao). Moja mama me nikad nije željela kontrolirati, pogotovo ne na način da mi ograničava služenje kompjuterom što smatram osobno kontraproduktivnim i štetnim. Moj brat kojemu su ograničavali čak i puko igranje igrica (pod izlikom "šta će mu to" i "da će pokvariti komp") na kraju je izgubio interes za kompjutere uopće i danas često traži pomoć od mene čak i pri pretraživanju (jer i u guglanju postoje "pravila" odnosno "bolji" i "lošiji" načini pretraživanja).
    Često sam doživjela da ljudi moje generacije, dakle jako mladi ljudi ne znaju ni upoaliti zvučnike (a imali su kompjuter kući). Znam da ovo zvuči jako ekstremno, ali vidjeh na svoje oči i bila sam nemalo iznenađena. Srednjoškolci i učenici koji ne znaju osnovne postavke u Wordu (koji je potreban za pisanje seminara), nemaju pojma o pravilnoj antivirusnoj zaštiti i zaštiti privatnosti na Internetu, itd. To ljudima od 40-50 godina možda ne zvuči strašno, ali meni je apsurdno kad čujem od mladog čovjeka da ga kompjuteri ne zanimaju. Ne kažem da trebaš biti haker, ali u današnje vrijeme ne možeš si priuštiti takvu nezainteresiranost!!
    Dakle, ograničavajući djetetu ono što je danas naprosto normalno i dio svakodnevnice, sviđalo se to vama ili ne, pretvarate djecu u više ili manje nezainteresirane ljude (osim onih koje to izrazito zanima, ali takvi su, kao i u bilo kojem drugom polju, u manjini; hoću reći , većina spada u nekakav prosjek), a ta nezainteresiranost će im prije ili kasnije početi štetiti jer je Internet danas nužnost.

    Ograničavati djetetu tehnologije koje su svakodnevnica čovjeka 21. st. mi je u najmanju ruku stoga ograničavajuće. I nemojte misliti da se čovjek tj. dijete uči informatici samo na satovima informatike (iz osobnog iskustva znam da će tamo najmanje naučiti, ali o tom potom) ili pretraživanjem materijala za školu i sl. To je naravno u redu, ali najbolje se uči kad pustite dijete da samostalno istražuje ono što ga interesira, a naravno da će djecu interesirati igrice, FB, itd., ali između ostalog naučit će se i mnogim korisnim stvarima, npr. otvorit će blog pa će početi prčkati oko dizajna, pa će se susresti s HTML-om i CSS-om, pa će naučiti makar osnove - jer one su danas nužnost! - jer inače neće moći ubaciti u blog ni običnu sliku.

    FB nažalost nije neki kreativan alat, ali ima odlične mogućnosti umrežavanja; naravno da su oni djeca pa će se učlaniti u grupu "Zapalimo školu" i sl. , ali što s tim, pa trebaju proći i te neozbiljne faze da bi došli do ozbiljnih. Isto kao što će mnogi od njih jednog dana sigurno prerasti Facebook pa će ih zainteresirati i druge, naprednije grane informatike.

    Toliko od mene, zbilja se ispričavam na podužem postu...

  31. #81
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj sin, o kojem je ovdje riječ, je na računalu počeo raditi s tri godine, ali sadržaj njegovog rada smo uvelike birali mi roditelji. Kad se postavlja pitanje koliko i što djeci dopustiti na računalu ne radi se tu o ograničavanju upoznavanja novih tehnologija ni spoznaja nego o nalaženju mjere u tome, što je apsolutno neophodno. Uopće se ne slažem da nekontrolirano i neograničeno ubijanje vremena na kojekakvim kompjutorskim i internetskim prostorima potiče zainteresiranost i učenje, za razliku od situacija u kojima je to pod kontrolom. Ja jesam pustila sina na fb ali to ne znači da sam ispustila kontrolu.

    Drugo, navikavanje na nove tehnologije nema veze s dobnim skupinama nego s voljom i potrebom za tim. Ja nisam odrastala uz računala i internet, pa svejedno danas znam jako puno o svemu tome i računalo mi je osnovno sredstvo rada (nisam informatičar). Još je bolji primjer moj tata koji je u starijoj dobi ušao ne samo u tajne korištenje informatičke tehnologije nego i puno dublje (nije informatičar). Otvorenost prema novom, zainteresiranost i želja za učenjem nisu dobne nego osobne značajke.

    I na kraju, ima života i izvan računalnih sfera. 8)

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja pratim razvoj zdenkine situacije.
    moj još ne pita, al slutim da je to samo pitanje dana. :/
    svidjelo mi se jako ovo:
    Da ne budem licemjerna, moram priznati da sam ga registrirala na fb.


    samo da za mjesec dana ne budeš pisala - da ne budem licemjerna, moram priznati da sam mu izbrisala profil.

  33. #83
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    samo da za mjesec dana ne budeš pisala - da ne budem licemjerna, moram priznati da sam mu izbrisala profil.
    Nije nemoguće. Ali za sada sluša sve upute i prihvaća ograničenja - njemu je najvažnija komunikacija s trojicom najboljih prijatelja i to oko igrica farme i uzgoja ljubimca. Mene poziva na sudjelovanje u tome, pa znam što radi. A dovoljno je samo spomenuti brisanje da sve u hipu napravi. Svako zlo za neko dobro.

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, hm, baš su me neki dan iznenadili pozivi na Facebook dviju nećakinja koje su otprilike te dobi. Moram priznati da sam ih tužila

  35. #85
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da, svi smo prije ili kasnije pred slicnom odlukom
    meni najgore je kad u takvim i slicnim situacijama ne mozemo racunati na dogovore s drugim roditeljima

    ot, ali npr meni je problem igranje nakon skole, kad su njih cetvorica frendova zajedno nakon skole, oni su neprepoznatljivi, neuracunljivi, mislim da ce jednom stvarno potrefiti frekvenciju od koje mogu srusiti zgradu, fb mi je manji stres od tog
    i nakon razgovora sa svakom od mama, gdje smo donijele zajednicku odluku s kojom idemo pred djecu, vec sutradan je to palo pred nagovaranjem klinaca
    i nakon sto je i. par tjedana cubio sam doma, morala sam i ja popustiti

  36. #86
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ivarice, to se i meni događa, isto ih je četvorica, sve dobri dečki, a eksplozivna kombinacija. Dogovorila sam se s učiteljem da budu tako strateški raspoređeni po razredu da im za vrijeme nastave komunikacija bude otežana, a poslije škole, živi bili. I ja sam stavljala zabrane druženja, ali to ne može dugo trajati, nemam srca, ipak su prijatelji. Kad dođu k meni, ipak poslušaju, uspijevam ih smiriti (nadžak baba). Inače, upravo ta trojka je kumovala da M. dođe na fb - došli su me moliti, jedan je čak i kleknuo pred mene. Inače nije puno djece iz razreda na fb, ali sva trojica najboljih prijatelja jesu.

  37. #87
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    problem je sto su oni u to vrijeme bez nadzora, osim telefonske provjere

    npr tog prvog dana kad je ivar jedini, po dogovoru, posao sam doma, njih trojica ostalih hahara su posla pjesice do doma sportova - preko pruge, pa do LOM-a, pa do jednog decka doma na tresnjevku, roditelji su im to od mene saznali (jer su se ovi hvalili ivaru: kako nam je bilo kul danas, a on meni plakao sto je sve propustio zbog moje zabrane)

    inace su sva cetvorica odlicni i uzorni ucenici, ali kad su zajedno, kad izadju iz skole, ko da su bez pola mozga
    skuzim kako je ivaru drukciji glas tih nekoliko sati nakon nastave kad ga puca taj osjecaj moci i samodostatnosti

  38. #88
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    :/

    Sad sam se zamislila. Bit ce da sam totalna babaroga jer kod nas se uglavnom ni ne pomislja ne eksplozivnost kad su u pitanju Andrijini prijatelji. Zapravo, on pokusava dizati atmosferu u nebesa, al obicno mu jto uspjeva samo s bracom.

    Vise buke, nereda i stete naprave Lovro, Vid i njihove prijateljice.

  39. #89
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ivarice slažem se, premali su da tako šeću po gradu bez kontrole. Kod ovog mog to nije u pitanju, jer idemo po njega u školu. Stalno je pod nadzorom odraslih, osim kad ode u park, tu kraj kuće. I ja osjećam pomalo narastanje toga što nazivaš "moći i samodostatnošću" - to je neka svijest o sebi i svojim mogućnostima kao i želja za osamostaljivanjem. Odrastaju, to je.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    npr tog prvog dana kad je ivar jedini, po dogovoru, posao sam doma, njih trojica ostalih hahara su posla pjesice do doma sportova - preko pruge, pa do LOM-a, pa do jednog decka doma na tresnjevku, roditelji su im to od mene saznali (jer su se ovi hvalili ivaru: kako nam je bilo kul danas, a on meni plakao sto je sve propustio zbog moje zabrane)
    Ako ti nije bed pliiiz napiši kako si mu pokušavala objasniti zašto je tvoja odluka bila baš takva...i kako je on to prihvatio...jer smo i mi imali nekoliko situacija gdje je jedina "izvisila" pa mi je srce pucalo...a ne mogu joj neke stvari dopustiti... :/

  41. #91
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    npr tog prvog dana kad je ivar jedini, po dogovoru, posao sam doma, njih trojica ostalih hahara su posla pjesice do doma sportova - preko pruge, pa do LOM-a, pa do jednog decka doma na tresnjevku, roditelji su im to od mene saznali (jer su se ovi hvalili ivaru: kako nam je bilo kul danas, a on meni plakao sto je sve propustio zbog moje zabrane)
    Ako ti nije bed pliiiz napiši kako si mu pokušavala objasniti zašto je tvoja odluka bila baš takva...i kako je on to prihvatio...jer smo i mi imali nekoliko situacija gdje je jedina "izvisila" pa mi je srce pucalo...a ne mogu joj neke stvari dopustiti... :/
    ivarice, yayo, ima nas još u istoj "kaši"... ni ja nisam načisto kak' bi se postavila... srcem bih dopustila, al' razumom ne bih...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa

    ivarice, yayo, ima nas još u istoj "kaši"... ni ja nisam načisto kak' bi se postavila... srcem bih dopustila, al' razumom ne bih...
    Upravo to... :/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    npr tog prvog dana kad je ivar jedini, po dogovoru, posao sam doma, njih trojica ostalih hahara su posla pjesice do doma sportova - preko pruge, pa do LOM-a, pa do jednog decka doma na tresnjevku, roditelji su im to od mene saznali (jer su se ovi hvalili ivaru: kako nam je bilo kul danas, a on meni plakao sto je sve propustio zbog moje zabrane)
    Ako ti nije bed pliiiz napiši kako si mu pokušavala objasniti zašto je tvoja odluka bila baš takva...i kako je on to prihvatio...jer smo i mi imali nekoliko situacija gdje je jedina "izvisila" pa mi je srce pucalo...a ne mogu joj neke stvari dopustiti... :/
    ivarice, yayo, ima nas još u istoj "kaši"... ni ja nisam načisto kak' bi se postavila... srcem bih dopustila, al' razumom ne bih...
    Ja svom nisam nikad ograničavala kretanje. Kad je izjavo da bi on s frendom u grad (poslije škole) dogovorili smo se da mi se javi kad krene i da ću ga ja nazvati za dva sata (to je taman vremena za otić, malo pogledat i vratiti se). U slučaju da mi se ne javi (na kući telefon) zovem policiju . Naravno da je došao na vrijeme doma.
    Gluposti po gradu ne radi jer zna da gafovi dovode do ograničavanja osobnih sloboda.
    Sad je 8 razred, ni ne sjećam se kad je prvi put negdje išao sam, davno je to bilo.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    A što se tiče FB-a ja sam mu sama otvorila profil. Pitala sam ga jel hoće kad sam skužila da čeznutljivo gleda u ekran dok sam ja na FB-u. Reko čovjek da bi i onda je odmah dobio FB profil i mail adresu... I neke osnovne savjete o privatnosti... I mene ko frenda .

  45. #95
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    mi smo otvorili profil na početku 5. razreda kad je ustanovljeno da skoro svi imaju svoj profil. prije nego smo otvorili sklopljen je dogovor:

    ja znam mail i lozinku i smijem se logirati kad ja to hoću radi provjere. smijem biti uz nju i pratiti šta radi. za prijatelje se mogu "uzimati" samo oni koje pozna i koje ja poznajem (barem iz priče). slika smije staviti nekoliko i to koje zajedno odaberemo. na kompjuteru smije biti najviše 2 sata dnevno pa si sama rasporedi vrijeme provedeno na fb. uglavnom "priča" i komentira slike. vrijem na fb je također uvjetovano ocjenama. loše ocjene manje ili nema uopće interneta...

  46. #96
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. već sigurno desetak dana nije bio na fb. Više mu se ne da, radije se igra.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    M. već sigurno desetak dana nije bio na fb. Više mu se ne da, radije se igra.
    Ista stvar i kod nas.Bilo je ludo zanimljivo cijelih mjesec dana, a sad prođe i po tjedan da se ni ne sjete.
    Mislim da je ipak bolje dozvoliti i imati doma pod kontrolom, nego braniti i onda ode kod frenda i otvori si profil.

  48. #98
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da ne budem licemjerna , priznat cu da sam ja otvorila profil
    ivara je malo cudilo, ali jos uvijek ga ne zanima

    cudi se sto su svi poludili za tom farmom, on ju je vidio kad je radio spirometriju, tehnicar se igrao , kaze: ne kuzim sto ih veseli, grafika je koma

  49. #99
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ovaj moj između posljednjeg posta i danas nije uopće bio na facebooku. Vratio se dobroj staroj igri uživo. Mislim da je njega najviše mučilo to što nije znao o čemu se radi, a sad je vidio, shvatio da mu je to dosadno. Ne osjeća se isključenim iz grupe, jer zna da može na fb, ali mu se ne da. Tako je bilo i s PS-om - čini se da, barem za sada, nije sklon takvoj vrsti ovisnosti i da je najbolje rješenje dozvoliti mu to što želi, uz nadzor, naravno.

  50. #100
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj F je posve neplanirano otvorio svoj profil na FB-u.

    Bilo je neko društvo kod nas za NG, uglavnom sa malenom djecom koja su jurcala po stanu, a njemu i jednom starijem djetetu od naših prijatelja je bilo dosadno, pa su pitali MM-a mogu li pogledati njegov (od tog prijatelja) profil na FB-u, da F. vidi kako to izgleda.
    Nakon pola sata su ponovo pitali MM-a da li mu ovaj može pokazati kako se otvara profil, MM je i na to potvrdno odgovorio, misleći da će mu ovaj samo pokazati, a ne i otvoriti profil.
    Kada su gosti otišli F. mi je ponosno došao pokazati svoj profil, a ja sam umalo opala na stražnjicu kada sam to vidjela! :shock:

    Uglavnom, nakon što smo shvatli da je došlo do nesporazuma, htjeli smo taj profil izbrisati, ali on je toliko plakao da nismo imali srca.
    Dogovorili smo se da smije otvarati FB samo zajedno sa nama i on se toga pridržava.
    Ne traži svaki dan, možda svaki drugi, kada poslijepodne nema aktivnosti i obaveza.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •