Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: prevelike dojke za dojenje-molim pomoć

  1. #51
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Bravo, babuska! :D

    Ne znam ti preporuciti pravu klupicu , vjerujem da ce ti se iskusne u tom polju javiti.

    Vjerojatno bi bilo najbolje da pokusate nauciti dojiti u kolijevka polozaju (moja prsa isto nislu mala i zato ja uvijek, jos uvijek, pomazem curi tako da joj drzim dojku rukom, izmedju kaziprsta i srednjeg ulovim dojku i na taj joj je nacin 'smanjim'). Pokusaj...

  2. #52
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mislila sam na iskusne u polju dojenja u lezecem polozaju i njihovo dojenje vani, ne na iskusne u lezanju po klupama.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    215

    Početno

    dorica, žao mi je što sam tek sada vidjela ovu temu, ali vidim da ste u međuvremenu dobili odličnu pomoć na forumu i da vam odlično ide sa sisanjem. Htjela sam samo reći da sam iste probleme imala i sama u početku dojenja, ali sam kao i vi bila odlučna u tome da ustrajem u dojenju. Ružno je reći, ali u početku me svaki put hvatala jeza kada sam čula onaj poznati poziv moje curice da je gladna, jer je to značilo isključivo dojenje u krevetu u spavaćoj sobi često i po 40 minuta u raznim neudobnim položajima, ukočenim leđima, utrnutim rukama i bolnim bradavicama. Curica je rasla i sve bolje nam je išlo: i ona i ja smo postajale sve spretnije i to je potrajalo do njenih 26 mjeseci kada je sama odustala od sisanja! Sa sike je prešla ravno na šalicu, čašu i tanjur, bočice smo preskočile. Danas je velika i zdrava skoro petogodišnjakinja!Sretno dorica i ostale!

  4. #54
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa
    Mislila sam na iskusne u polju dojenja u lezecem polozaju i njihovo dojenje vani, ne na iskusne u lezanju po klupama.

    meni je ipak najveća tragedija to šta sa ovolikim cicama imam malo mlijeka, a ko me god vidi kaže: kolike su ti, sigurno imaš puno mlijeka...za poludit! :shock:

  5. #55
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ma da, ljudi misle da ako imas velike grudi, puno mlijeka stane u njih, a cure s ne bujnim poprsjem sigurno ne mogu dojiti jer nema gdje stati .

    Nadam se da ste na pravom putu da navucete mlijeko, ovdje ces naci podrsku i dobre savjete!

  6. #56
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj babuska28 prvotno napisa
    sinček mi ima 2ipo mj, tek sad zna pravilno uhvatit bradavicu i muku mučimo sa položajem, mogu samo ležečki i mislila sam da sam luda jer me drukčije ne ide...
    Sve znam. I dan danas nam je najzgodnije ležeći. No, prilike su nas s vremenom prisilile da usavršimo i ostale položaje. Ovdje je jedan članak sa super opisima i slikama kako savladati kolijevku. Ja ti preporučam da pod dojku smotaš tetru (meni je trebao ručnik ) a svoju ruku podložiš običnim čvrstim jastucima ili pak jastukom za dojenje (a možeš iskoristiti i stolac/fotelju sa naslonom za ruke) tako da, u prvo vrijeme dok se ne uvježbaš, ne moraš brinuti o držanju dojke ili djeteta već samo o pravilnom hvatu. (meni su trebali tjedni i prakticirali smo samo kod kuće)
    A imam osjećaj da je fama o veličini dojki i količini mlijeka široko rasprostranjena. Sestra nešeg pedijatra svaki put mojoj T objašnjava kako je to baš super jer ima puno za papati. A istina je da sam (dok je bila u intenzivnoj) izdajala po 5-10 ml i da mi je trebalo 3/4 sata da jedva navučem onih 20 ml koji su joj tada predstavljali obrok (ona je nedonošče).

  7. #57
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj babuska28 prvotno napisa Vidi poruku
    veliki pozdrav od još jedne "prsate"!
    vi ste mi ovom temom vratile osmjeh na lice., i hvala vam na tome
    ja naime sad pokušavam prodojiti i nakon pustih muka smo napokon izbacili AD mlijeko i sad smo samo na mom(dojim i izdajam poslije pa mu i to dajem na bočicu s najmanjom rupom-u relaktaciji sam)...
    sinček mi ima 2ipo mj, tek sad zna pravilno uhvatit bradavicu i muku mučimo sa položajem, mogu samo ležečki i mislila sam da sam luda jer me drukčije ne ide...
    imam jedno jedino pitanje- kako da onda mi ležečki dojimo izvan kuće?!
    da legnem na klupu u parkiću ili??
    P.S.imam 1,56m visine i cice br 5-6, i to mekane, velike areole i majušne bradavice-ludilo kombinacija!

    he he
    to sam se i ja pitala
    sad uhvati cicu i u zraku
    kad nije gladan onda ne paše niti jedan položaj
    ali baš doma viježbamo dojenje stoječki ali jedini mi je problem što mi treba dok ja sisurinu izvadim van
    tako da kad dođe proljeće trbat će mi velikaaaa košulja ili marama

  8. #58
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    eh da imam jako ali jakooooo puno mlijeka

  9. #59
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj dorica prvotno napisa Vidi poruku
    he he
    to sam se i ja pitala
    sad uhvati cicu i u zraku
    kad nije gladan onda ne paše niti jedan položaj
    ali baš doma viježbamo dojenje stoječki ali jedini mi je problem što mi treba dok ja sisurinu izvadim van
    tako da kad dođe proljeće trbat će mi velikaaaa košulja ili marama
    ... a tek kad počenm prtljati sa potkošuljom dole, grudnjak dole, maica gore a V. već nervozna. Tak je ljepo doma, ne nosim cicntrger i za čas namjestim, ali vani mi je za pop.. No sad ju sve manje i manje nosim u slingu i više u mt pa ju ni ne dojim u nosiljci. Ljepo sjednem u kafić pijuckam kavu i dam djetetu "flašicu" bez srama.

  10. #60
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    ... a tek kad počenm prtljati sa potkošuljom dole, grudnjak dole, maica gore a V. već nervozna. Tak je ljepo doma, ne nosim cicntrger i za čas namjestim, ali vani mi je za pop.. No sad ju sve manje i manje nosim u slingu i više u mt pa ju ni ne dojim u nosiljci. Ljepo sjednem u kafić pijuckam kavu i dam djetetu "flašicu" bez srama.

    moramo se onda naći na kavi, ja žudim da s nekim bez kompleksa popijem kavu

    a zanima me kakve potkušulje imate? jel one što se skida naramenica ?
    baš sam i to pokušala, ne mogu ja cicu izvaditi van
    zateže me sa svih strana cice.
    dovoljno mi je što grudnjak spuštam dole ali mi se bez potkušulje hlade leđa a već me dovoljno bole

  11. #61
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    ja imam obične potkošulje sa elastinom i tankim bretelicama .
    jako praktično! i ispod grudnjak za dojilje
    samo imam posli problema dok cicku vratim unutra.

  12. #62
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    a imaš i kupit potkošulje koje imaju bretelice na regulaciju kao kod grudnjaka, tako ih rastegneš i stalno držiš ispod grudnjaka.

    a možeš i body nekakav ako možeš ciku izvuči van iz košarice-isto su leđa pokrivena, za zimu super, a još te malo i u struku stegne

  13. #63
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam zavrsila ukocena nakon nocnog dojenja i golih ledja stalno.
    Potkosulje s elasticnim bretelama mi takodje nisu bile resenje jer me zatezu kada pokusam izvaditi susi van.
    To sam resila tako sto obucem potkosulju a bletele ostavim da vise sa strane,onda samo smaknem potkosulju i ledja ostanu na toplom,preporodila sam se.
    No,to mi je resenje samo za po kuci po noci,za po vani nemam resenje.Potkosulju ne nosim jer mi je i dalje stalno vruce,pa kada negde sikimo vani ne ginu mi gola ledja i skembe "na izvol'te".....

  14. #64
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    vidim da osim sa golemim cikama, svi muku mučimo i sa golemim škembama, hihihi

  15. #65
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hihihi

  16. #66
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zavrsila ukocena nakon nocnog dojenja i golih ledja stalno.
    Potkosulje s elasticnim bretelama mi takodje nisu bile resenje jer me zatezu kada pokusam izvaditi susi van.
    To sam resila tako sto obucem potkosulju a bletele ostavim da vise sa strane,onda samo smaknem potkosulju i ledja ostanu na toplom,preporodila sam se.
    No,to mi je resenje samo za po kuci po noci,za po vani nemam resenje.Potkosulju ne nosim jer mi je i dalje stalno vruce,pa kada negde sikimo vani ne ginu mi gola ledja i skembe "na izvol'te".....
    ja sam problem hladnih leđa kod noćnog dojenja riješila tako da sam uzela običnu majicu kratkih rukava, vodoravno prerezala od jednog do drugog pazduha i izbacila cice van.
    preko toga pidjama i fino toplo.
    ne znak kako mi to nije palo na pamet prošle zime kad sam po cijele noći dojila.
    sad mi čak i nije problem z ovaj 1 ili 2 puta. ali bar znam za sljedeću bebušku

  17. #67
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj babuska28 prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da osim sa golemim cikama, svi muku mučimo i sa golemim škembama, hihihi

    opet mi je drago da nisam jedina
    mustili su me preko reda kao trudnicu

  18. #68
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    A ja mislila da sam jedina koju po noći zebe za bubrege a po danu za škembiće

  19. #69
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    nema s tim drugim problema, ali ja uvijek i oduvijek dojim takod a mu kroz vratni otvor majice izvadim dojku. jest da ispaden cijela van i nije da se ne vidi, ali nam je tako najlakše a bubrezi ne stradavaju. jedino što me znaju zezati da nosim zavodničke dekoltee jelte. ilitiga sise na izvolte. što i jesu- na izvolte za lovru.
    Posljednje uređivanje od tropical : 11.02.2010. at 13:44

  20. #70
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    tropical ja sam si tako sve majice rastegnula pa mi se sad i grudnjak vidi
    a mama me uredno pere kako mi sise ispadaju van
    svekrva me svaki dan pita imam li mlijeka pa sam joj jednom odgovorila " da , trebate ? "

  21. #71
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    hahahaha! odličan odgovor.

  22. #72
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    ja nisam htjela otvarati ovu temu jer sam mislila da nece biti nikog da me razumije

    od kad imam curku jos teze mi pada to sto mi je gotovo nemoguce dojiti gdje god i kad god jer nas zeza i veliki LD,pa osim sto visi i prsce na sve strane ona se zagrcava,sad manje,ali na pocetku nista osim lezeceg nije dolazilo u obzir.
    sve mi je poznato i izmisljanje polozaja i kad nismo doma lovljenje i namjestanje cica za papanje i natrag u grudnjak ,muke po trazenju grudnjaka pa i odjece-mislim da zasluzujemo svoj kruzok na forumu

    moze i koje tehnicko pitanje,sorry sta se ubacujem
    gdje i kakav grudnjak
    jel vas bole ledja(sve mame oko mene se zale da ih bole kriza samo ja umirem od bolova izmedju lopatica)

  23. #73
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    eki3 znam kako je to i kad bole leđa i između lopatica
    grdnjak sam kupila još u trudnoći od Anite ( 400 kn) jedan malo manji i jedan veći tako da ih samo rastegnem prema dole a nedugo sam uzela grudnjak za dojene u Muleru za 67 kn pamučni je ali nije to to(nema nekih brojeva) pa ga nosim samo za po doma

  24. #74
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Da samo leđa... A rupe u ramenima
    Dojeći grudnjaci "za van" su iz Anite, "za po doma" iz Mullera.
    Super nedojećih za velika prsa ima u Felini u Kaptol centru. A kako ću uskoro na posao, javim i cijene kad saznam...

  25. #75
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    grudnjaci iz mullera su super jer su pamucni i povoljni, nema bas brojeva da,najvece kosarice D,al sam kupila jednom i sad ga imam za po doma.
    dojece sam narucivala iz otta,nisam se bas usrecila,uvijek sam nesto prepravljala po njima.
    u triumfu sam kupila jedan ne dojeci kad sam mislila da cu ic raditi poslije porodiljnog,on mi je kad moram licit na nesto,a ako s njim dojim uh to je problem jer je cvrst(al kad ga imam ledja me manje bole). i naravno da sam ga masno platila
    rossa super mi je ideja sa prerezanom majicom.kod nas jos naravno nema bas odjece za dojenje.ja sam koristila i pamucni pojas koji sam uzela u trudnoci da mi trbuh ne viri izmedju majci i hlaca.
    zaboravila sam napisat da sam na pocetku dojenja oba puta imala kraste na laktovima od namjestanja,a cijelo dojenje moram pridrzavat cicu kako jednom tako i drugom sad.
    tropical vidla sam na rr kak vi cicate,meni bi bilo super da tak mozemo,al mi tako ne bi mogli ni zbog vodoskoka
    dorica mogu ti ukrasti potpis,super je

    najbitnije da mi svi uspjesno cicamo

  26. #76
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravila sam napisat da sam na pocetku dojenja oba puta imala kraste na laktovima od namjestanja,a cijelo dojenje moram pridrzavat cicu kako jednom tako i drugom sad.
    ajme divote, hvala! ja sam mislila da samnom nešto nije u redu...jer meni su laktovi ko slonovska koljena (koja usporedba, hihihi)

  27. #77
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    dorica mogu ti ukrasti potpis,super je

    najbitnije da mi svi uspjesno cicamo
    Naravno

    ja isto imam jedan grudnjak od triunfa ako želim izgledati da mi cice nisu do pupka i stvarno nije jeftin
    trebali bi biti sezonski popusti za nas cicate
    Posljednje uređivanje od dorica : 16.02.2010. at 21:51

  28. #78
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ideju za prerezanu majicu sam ukrala od nekog ovdje na forumu, na sjećam se više od koga, ali savršeno je za po doma
    ja sam nažalost ovisnik o Aniti . i prije trudnoće sam imala samo njihove grudnjake, a sad s dojenjem nastvljamo tradiciju.
    za po vani imama 2 njihova dojeća, a za po doma isto Anitine ali stare rasklapane
    kad sam dala 800 kn za 2 grudnjaka skor me srce strefilo (2 ista jer samo tak postoji s I košaricama), ali se nadam da će potrajati i za buduću trudnoću jer su stvarno kvalitetni

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Imam slican problem, molim sa pomoc Prvo mi je dijete i slabo se snalazim
    grudi 7, pocnem panicariti kad trebam dojiti jel nikako da krene

    hvala

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    gdje ih kupujes?

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    svidja mi se ideja jako prakticno)

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    jako dobra ideja ,prijeci cu i ja na tako nesto
    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ideju za prerezanu majicu sam ukrala od nekog ovdje na forumu, na sjećam se više od koga, ali savršeno je za po doma
    ja sam nažalost ovisnik o Aniti . i prije trudnoće sam imala samo njihove grudnjake, a sad s dojenjem nastvljamo tradiciju.
    za po vani imama 2 njihova dojeća, a za po doma isto Anitine ali stare rasklapane
    kad sam dala 800 kn za 2 grudnjaka skor me srce strefilo (2 ista jer samo tak postoji s I košaricama), ali se nadam da će potrajati i za buduću trudnoću jer su stvarno kvalitetni

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    ola trebala bi mi Vasa pomoc, dali je mogu komunicirati preko maila??

  34. #84
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Vedranaa, možeš na dojenje@roda.hr
    Ali puno brže ćeš savjet dobiti ako nazoveš SOS telefon.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •