Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kozmetika za mame i dojenje

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Kozmetika za mame i dojenje

    Kako kozmetika koju koristimo utječe na bebu, odn. pretpostavljam da kojekakve kreme dopiru u mlijeko pa da li je poznato imaju li štetnih utjecaja?
    Koža mi je dosta suha i moram je mazati jer me dosta zateže, koristim Niveino mlijeko za tijelo. Ruke su mi već skoro popucale, ali mi je malo bed mazati ih kremama jer ipak su u direktnom kontaktu s bebom, a on ima neurodermitis.
    Kako je s kremama, npr. za masažu protiv celulita???

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ne znam imaju li te kremice stetnih utjecaja, ali ako se vec mazes onda to radi s uvijek istom kremom, jer bebie mamu poznaju po mirisu i moze se dogoditi ako ga promijenis da nece htjeti cicati . a sto se krema za celulit tice, budes li dojila otici ce i bez ikakvih krema . to je samo jedna od puno lijepih stvari koje dojenje nosi... :wink:

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno kozmetika

    Ja sam za ruke (ako smijem ovo uopce napisati, a da ne bude reklama) koristila Zagrebacki melem. Savrsen je! A sto se tice dojenja i mrsavljenja - prepisujem Dorenu. Dok sam dojila skinula sam 10 kg u 10 mjeseci, bez dijeta i gladovanja. Odonda - ni kile!

    ____________
    David, 05.05.2002.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ma kakva je to fora s dojenjem i celulitom. oprosti, ali gluposti. iz vlastitog iskustva.

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    mislim da je kolicina kreme koja se preko koze izlucuje u mlijeko zaista zanemariva. A Nivee pogotovo Vjerujem da Tanu ne bi bilo nista niti da ga namazes s njom
    Oprez je potreban eventualno ako smama koristi neke kreme ili masti sa kortikosteroidima ili sl. sastojcima (za tretmane koznih bolesti npr.) i to na vecim podrucjima kroz dulje vrijeme. A to cini mi se nije tvoj slucaj :wink:

    Isto i s kremama za ruke. Mislim da nema potrebe da tvoje ruke pate od suhoce i popucalosti; ako se vec bojis da krema ne dospije do njegove koze, pricekaj par minuta da se upije i sve rijeseno

    Citala sam uputstva za neku kremu protiv celulita (cini mi se Avon) i oni ne preporucuju koristenje za vrijeme dojenja.

    Koliko je meni poznato, dojenje djeluje na brze sagorijevanje kalorija, tj. pomaze gubitku viska kg, a celulit je skroz druga prica.

  6. #6
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    samim tim sto se za vrijeme dojenja preporuca piti extra tekucine, i brzim sagorijevanjem masti i otklanjanjem otpadnih tvari iz organizma bi se trebao smanjiti i celulit. ja sam u drugoj trudnoci (osim dosta kila) nabrala i dosta celulita. bila sam KRCATA! dojim vec evo 17 mjeseci, i tog celulita je ostalo jos jaaaaako malo. ne pazim vise sto jedem, ne bavim se nikakvim sportom, samo dojim. i ... celulit ide sam od sebe. a inace sam sklona debljanju i celulitu. ovo samo govorim iz vlastitog iskustva, i to bez onog :D, a tako mi je bilo i nakon prve trudnoce.

  7. #7
    LedinaMama

    Početno

    Kad Ledi mazem guzu, uzmem malo vise kreme i time namazem ruke. Sada sam otkrila da mi je njena krema super i za lice, pa je koristim stalno.

    Inace, koristimo onu osnovnu kremu, pravljenu u ljekarni. Koliko sam cula, od nje se sastoje sve kreme sto se rade industrijski, samo sto se jos u njih dodaju, mirisi, boje, konzervansi, ... pa sam racunala: sto cu davati 300kn za kremu za lice, 100ml, kad mi ova dodje 90kn 1kg.

    A glede celulita i mrsavljenja i dojenja, vjerojatno bih i ja mrsavila da sam jela normalno kao i prije. Sto cu, doma po cijeli dan, a svekrva radi mmmmmmmmmm kolace. :D

  8. #8
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    sve te normalne kreme za hidrataciju se smiju koristiti, i kreme za suncanje isto. samo ne bas po bradavici (na bradavicu samo lanolinska krema)
    znam da se ne smiju korisiti kreme za samotamnjenje koze, ali nisam sigurna zasto (zaboravila sam ), mogu probati pronaci.

  9. #9
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    sve te normalne kreme za hidrataciju se smiju koristiti, i kreme za suncanje isto. samo ne bas po bradavici (na bradavicu samo lanolinska krema)
    znam da se ne smiju korisiti kreme za samotamnjenje koze, ali nisam sigurna zasto (zaboravila sam ), mogu probati pronaci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •