Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 113

Tema: Part time potty iliti polupelenaši

  1. #51
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cure, kupite si onu elektricnu cetkicu za zube

    kod nas je to palilo bez greske. uzme ju u ruku i odmah se opusti i popisa. moze ju i zvakati, prislanjati na glavu da vibrira.. ima dosta stvari koje se mogu s njom raditi. ali ne dajte ju precesto, da se ne zasiti. ne mora biti cetkica za zube, naravno, nabavite nesto sto ce im biti dovoljno zanimljivo da zaborave na opiranje tu sekundu.

    Mrvna, takva zna biti reakcija kad im se jako pisa. kod k. je uvijek palila cica za smirenje. mozda da, kad ti je tako jako nervozna, odma probas trik s pustanjem vode po nogama? ja ju znam nekad zavarati pa reci "gle, sta je ovo" ili "netko te gleda" pa joj skrenem paznju na sekundu, dovoljno da se opusti i popisa.

  2. #52
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mikka, fore su ti odlučne! :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    cure, kupite si onu elektricnu cetkicu za zube

    kod nas je to palilo bez greske. uzme ju u ruku i odmah se opusti i popisa. moze ju i zvakati, prislanjati na glavu da vibrira.. ima dosta stvari koje se mogu s njom raditi. ali ne dajte ju precesto, da se ne zasiti. ne mora biti cetkica za zube, naravno, nabavite nesto sto ce im biti dovoljno zanimljivo da zaborave na opiranje tu sekundu.

    Mrvna, takva zna biti reakcija kad im se jako pisa. kod k. je uvijek palila cica za smirenje. mozda da, kad ti je tako jako nervozna, odma probas trik s pustanjem vode po nogama? ja ju znam nekad zavarati pa reci "gle, sta je ovo" ili "netko te gleda" pa joj skrenem paznju na sekundu, dovoljno da se opusti i popisa.
    mi smo mu davali fen (neko vrijeme nije radio, maknuli zicu), neko vrijeme su ga zabavljali rizini krekeri - on bi ih lizao, okretao u rukama. sad ih samo smrvi i pobaca.
    zanimaju ga moje naocale, daljinski upravljaci, cetkice za zube (obicne). kupili smo mu cetkice, ali vise mu nisu toliko zanimljive.
    jednom sam mu na wc-u dala onaj tus za zube (to isto zuji), stvar ga uznemirila :/

    malo prije se pokakio, a dali smo mu obicnu pumpicu za nos! valjda je zaboravil cemu sluzi.
    da hoce sjedit na kahlici, dala bih mu daljinski, knjigu ili tu cetkicu na baterije, ali kaj da radim kad je nad lavorom i voli bacati stvari? danas nam je pumpica pala u pipi

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    fiju, ova pumpica je carobna. SVAKI put kad ga stavim pisat, on se popisa, a vec je vise puta i k. jucer nije mogao biti miran duze od par sekundi

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    izgubila moci, presli na labello.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    da nas prijavim, mi smo isto polu...ali zbog bolesti smo izgubili znakove, t.j. ja ih ne vidim, pa sada se nanovo ucimo.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Arkana kako napredujete? Mm je danas zadivljeno komentirao kako ne može vjerovati da ima dijete bez pelene u toj dobi (a mi smo kasno počeli), u mjesec dana smo profunkcionirali savršeno. (noć ne brojim 8) )

  8. #58
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    prije otprilike dva mjeseca ja sam malo iz znatiželje malo iz dosade zavirila na pdf bespelenaštvo... čisto da vidim kakvi su to čudaci koji tjeraju male bebe na kahlice

    čim sam shvatila da se ne radi o nikakvim freakovima i da ne "tjeraju" nikog ni na šta zaintrigiralo me i rekoh da pokušam...

    moja malena je tada imala 9 mjeseci. prvi put sam je stavila iznad wc-a odmah nakon buđenja, rekla ššššš i ona se popiškila
    odmah sam, naravno, otrčala kupiti kahlicu i prvi put kad je sjela pokakala se.

    od tada svako jutro kaka na kahlicu :D , ima pelene jer piškenje nam ne ide, a i mislim da je krivo godišnje doba za skidanje pelena. pokakala se samo nekoliko puta u pelenu dok je bila bolesna.

    ono što mene muči je to da je prije kakala 2-3 puta dnevno a sada od kada je na kahlici samo jednom :/ je li to normalno?

  9. #59
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi rekla da je, jer se u kahlicu isprazni do kraja pa nema potrebe prazniti se vise puta. moji oboje su poceli kakati jednom dnevno (uglavnom ujutro), jaako rijetko dva puta (ovisi koliko bi jeli ), otkad su poceli s dohranom pa im je drek postao tvrdi.

  10. #60
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    je, ne znam kako ide s pelenama, ali ninocka zbilja jako rijetko ima stolicu vise od jednom dnevno. mislim da je negdje oko 6 mj. pocela takva rednovna stolica tako da to povezujem i s dohranom.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    [quote="katepe"]je, ne znam kako ide s pelenama, ali ninocka zbilja jako rijetko ima stolicu vise od jednom dnevno. mislim da je negdje oko 6 mj. pocela takva rednovna stolica tako da to povezujem i s dohranom.[/quote

    Nas je danas imao dvije stolice u pola sata, a sjedio na kahlici. (Mislim da mu se svidja, bas je bio sretan kad smo ga stavili!!!)
    10 mjeseci skoro, ali nista od dohrane.

  12. #62
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    hvala, sad mi je lakše

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Arkana kako napredujete? Mm je danas zadivljeno komentirao kako ne može vjerovati da ima dijete bez pelene u toj dobi (a mi smo kasno počeli), u mjesec dana smo profunkcionirali savršeno. (noć ne brojim 8) )
    tek sam sad ovo procitala
    izgubili smo znakove. ovaj mjesec kao da ja ne umijem da procitam kada mu se ide u wc. nista ne pali. pa smo u platnenima. i ujutro kad se probudi i znam da mora kakati stavim ga i nece, kad je u pelene pokaki se. ne znam sta sam uradila krivo.

  14. #64
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nama pak super ide.
    Uglavnom, ako sam ja koncentrisana na njega, ide nam bez greske, sva popisavanja su plod moje zaokupljenosti necim drugim.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ja se koncentriram na njega, ali... jos trazim razloge.

  16. #66
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ja sam za sebe i malenu zakljucila da smo savrseni polu-pelenasi-polu-bezpelenasi
    naime, kad se jako trudim sve shvatit i pohvatati, ne ide nam nikako...i onda kad joj stavim gacice s krpicom ili pelenicu, onda ide dobro. nisam pametna, ali se vise ne brinem i ne pitam sta radim krivo.
    ponekad jednostavno imamo dana kada se njoj i/ili meni ne da, a ima dana kad smo totalno u skladu.

    meni je svakako najvaznije, a to sam vec negdje napisala, da mi ona ne lezi u svom pisalu, nego da je suha i da je svjesna toga sto se dogada - happy ending!

  17. #67
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Zapravo je to jedna od 'tajni' bespelenaštva, što smo opušteniji- bolje ide!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    I mi smo polu.....Krenuli smo slučajno - kad je M imao 5 mjeseci počeo je teško kakati i da bi obavio sve, skinula bih mu pelenu i držala ga u naručju dok ne obavi. I tako svaki dan. Sa 8 mjeseci kad je počeo sam sjediti, stavila sam ga na kahlicu i iz prve se popiškio, a drugi dan odmah i pokakao. Full znam kad mu se kaka i to nam ide super. Ali za piškenje još nismo baš na "ti". Stavim ga kad se probudi, i obično se popiški. Ima 10 mjeseci, još ne kužim inače kad mu se piški. Poslije sam naišla na bezpelenaše ovdje na forumu, ali M jaaaaaako malospava i nemam baš vremena čitati šta sve pišete.....a da imam, tko zna, možda bismo već svladali i piškenje......

  19. #69
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Pa budete, probaj malo pratiti kada piški (poslije spavanja, poslije dojenja, tijekom kupanja...) pa ćete se već skužiti!

  20. #70
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Evo mi smo u 9mj večinu kakica obavljali na previjalištu u papirnate maramice, a unazad dva mj piškio je kad ga skinem. Sad piški u kahlicu koju ja stavim na krilo. Lijepo se sjednemo na wc, kahlica i miš u krilo.....
    Piš je za par sekundi bez problema. U početku je to bilo 3 puta na dan, a sad i 5-7puta.
    Kaka na stoječki sad i to nam je najlakši dio posla jer je jednom u 3 dana
    Treniramo uz platnene pelene, pa čemo vidjeti.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Nakon 3 tjedna upoznavanja, cini mi se da je beba najsretnija kad je drzim ispred tv-a iznad kahlice. Gleda negdje naprijed, mirna je i ceka dok se skroz ne popiski i ne pokaka, sto zna trajati mozda i 10 min. (ne znam tocno jer nisam mjerila). Cesto nam pobjegne u pelenu. Sto se vise koncentriram na njeno kakanje i piskenje, to vise promasim. I svako malo kaka i piski.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Evo danas prvi puta, bila je onako gruntava i odoh joj promijenit pelenu, otvorim je i ona počne kakati, odmah je stavim na tutu i eto da Vam se pohvalimo 1 put smo se popiškili i pokakali u tutu Još je u platnenim pelenama, ali svaki put kad je idem presvuć joj masiram trbuščić i govorim šššš, pi pi - tako da sad kad sam je stavila na tutu sam isto to ponavljala i puna tuta!

    Ajme kako sam sretna

  23. #73
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas prvi puta, bila je onako gruntava i odoh joj promijenit pelenu, otvorim je i ona počne kakati, odmah je stavim na tutu i eto da Vam se pohvalimo 1 put smo se popiškili i pokakali u tutu Još je u platnenim pelenama, ali svaki put kad je idem presvuć joj masiram trbuščić i govorim šššš, pi pi - tako da sad kad sam je stavila na tutu sam isto to ponavljala i puna tuta!

    Ajme kako sam sretna
    Super! Bravo!

  24. #74
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    odlicno!
    to je jednostavan naci kako se moze kombinirati EC i pelene. i mi to uglavno tako radimo.....

    ...i bas sam danas primijetila da imam sve manje i manje pelena za prati!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala curke Evo počela sam je nakon podoja svaki put stavljati na tutu, i fino se zaigramo, par puta mi se popiški, par puta ne jer su PP pune - al sam skužila da je najviše do mene da je vježbam svaki put pri presvlačenju (cca. svaka 2 h) i nevjerojatno, već kuži

  26. #76
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    izgleda da smo mi part time
    moj B. ima 2,5 mj i kaka u školjku.
    od kad je počeo imati jednom dnevno stolicu (obično ujutro) nije "htio" kakati u pelenu, nego je čekao da je skinem pa bi onda to obavio.
    onda se jedan dan jako napinjao, nije upalilo niti skidanje pelene, pa sam ponukana slikicom jedne forumašice (mislim da je to mikka) stavila malog između nogu na wc-u i on je to super obavio.
    u zadnje vrijeme neće drukčije nego na wc školjci.
    jel on premali da mi to tako radimo?

  27. #77
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    i da, ne voli pelene (koristim platnene).
    kad mu ih stavljam jako negoduje i plače

  28. #78
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nije premali, k. je od rodenja obavljala van pelene. ako se ne buni u pozi, ok je.

    sto se tice stavljanja pelena, napravite kompromis--stavi mu kad idete van, a po doma ga drzi gole guze, ili tak nekaj.

    dobro nam dosli u "pomaknutu" ekipu

  29. #79
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    poza mu je ok, gleda uokolo, malo se napne i samo "izleti" van. evo jutros smo opet bili na wc školjci.
    napinjao se u snu, skinula sam mu pelenu i ostavila ga tako 10-ak min, nije ništa obavio, čim smo sjeli na wc odmah je izletilo van.
    ma meni je super kad on to obavi u wc školjku, guza mu nije zmazana.
    najvjerojatnije ću morati ići raditi sa 6 mj., moja mama će ga čuvati, pa mi "prigovara" što ga tako učim, da tko će to poslije s njim raditi.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    poza mu je ok, gleda uokolo, malo se napne i samo "izleti" van. evo jutros smo opet bili na wc školjci.
    napinjao se u snu, skinula sam mu pelenu i ostavila ga tako 10-ak min, nije ništa obavio, čim smo sjeli na wc odmah je izletilo van.
    ma meni je super kad on to obavi u wc školjku, guza mu nije zmazana.
    najvjerojatnije ću morati ići raditi sa 6 mj., moja mama će ga čuvati, pa mi "prigovara" što ga tako učim, da tko će to poslije s njim raditi.
    kad nauči sjediti kupi mu kahlicu, i stavi ga na nju!

  31. #81
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ma pusti mame...iz njih govori cudenje i nevjerica, te malo zavisti kako one nisu tako... barem je kod moje tako bilo. a sad (mala ima godinu dana) smo "hit" u obitelji i svi nas hvale. nije da je to bitno, ali hocu ti reci da se ne obazires na takve komentare. kupis kahlicu i sve 5!

  32. #82
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    tako će i biti, kahlica čim počne sjediti.
    danas smo već 2 puta kakali na wc-u.
    meni je fascinantno koliko on trpi dok ne odemo na wc.
    stenjao je od 5 do 6h ujutro, dok se nisam ustala i odvela ga na wc.

    od kada ga "slušam" nema više na peleni onih malih flekica, kakica koja mu je izletila s vjetrovima.
    Posljednje uređivanje od sunce moje malo : 10.02.2010. at 14:13

  33. #83
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma da, trpe, to je i meni bilo fasinantno.

    nas je bp spasavalo, ona je neprestano imala probavnih problema i ako se ne bi posteno ispraznila ne bi ni malo spavale, ni ona ni ja.

    pitaj mamu jel bi ga htjela ona mozda odvesti na wc, to je bas lijep nacin zblizavanja.

  34. #84
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    nakon dugo vremena kakanja u wc, danas mi se B. pokako u pelenu.
    nisam ga nudila na wc, a on se zaigrao s mobile vrtuljkom, i eto, pokakana pelena.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sjećam se kad se Lucija pokakala u pelenu nakon što smo dugo prakticirali suhopelenaštvo. Pogubila se ja skroz, maltene nisam znala što sad s ukakanom guzom a kud i kako s pelenom

  36. #86
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj miš ne želi ni vidjeti kahlicu samostalno.
    A kada ga stavim u svoje krilo na wc i malu tuticu između nogica, popiški se za sekundu.
    Kada ga netko drugi gleda, pa čak i mm, ne želi.
    Neki dan sam išla s njim na predavanje koje je trajalo 2 sata + put tamo, nazad i dođem kući, a pelena suha.
    Ima dana kada imamo puno nezgoda, a ima dana kada imamo skoro sve suhe pelene.
    Što ovisi o nosanju u slingu i mom osluškivanju.
    Koristimo platnene i previše mi je zima da ga pustim da gol puza po kući,
    ali čim dođu prve zrake sunca i +18 celziča, bacamo se u golišavce.

  37. #87
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Odlično vam ide! Još kad dođe ljeto...
    Niti Vedran nije volio kada ga netko gleda.

  38. #88
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    mi smo u platnenima, a kakamo na wc od 1 mjeseca. uglavnom ima jednu stolicu i to ujutro nakon buđenja. nekad se popiški nekad ne. ja uvijek ponavljam kaka i pipi. ukakanih pelena smo imali jako malo. bilo je perioda kada mi je davao signale da bi još kakio, a bilo je i trenutaka kada bi se pokakao bez da okom trepne. kako smo počeli s dohranom počeo je češće i više da kaka, ali isto tako i bez nekog reda. dešava se da počne kakati bez da išta "kaže", jedino što ga čujem da stenje pa ga brzinski odnesem na wc. (ako nije kakao ujutro onda ga stavljam na wc kod svakog presvlačenja)
    koliko sam shvatila, nakon 9 mjeseci bi bilo logično da traži da ga skinem ili je nešto drugo u pitanju.? mislim da ćemo kupiti uskoro tutu, samo što on još ne sjedi sam pa mi je to malo zbunj.
    neki savjet?
    pitam se kako će biti u jaslicama

  39. #89
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    sad tek vidim ovu temu, a mi smo part time potty još od miševih 7mjeseci. Od tada uredno kaki na wc, prije je to bila nona, jako rijetko nam pobjegne. Unazad jedno mjesec dana zna i reći "Trebam kakiti", ali od tada je čini mi se i bilo više "nezgoda" (čitaj "gongo" u pelenu). Često i piški na wc. Kad se recimo kupa, nekad traži kakiti, a u stvari se samo popiški na wc. Super mi je to. Kad mu se dogodi nezgoda, baš mi bude užas, bäääh, onda čistiti tu pelenu, baš nas je razmazio neki dan gleda to svoje u peleni, ja mu kažem "fuj", on ponovi, a onda traži"pomirisati"
    nego, čujem od druge djece u pelenama da kake po tri puta na dan, a ro jednom, rijetko kad dva puta. onda sam "ja razvila teoriju" da djeca kad kake u pelenu stanu kad osjete drek u peleni, jer ih možda taj osjećaj inhibira da kake dalje. vidim da i mikka gore tako kaže. ima li za tu teoriju nekakvo potkrjepljenje u stručnoj literaturi? to me baš zanima...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Manal, i ja bih se složila. Kad je u vrtiću a tete ne skuže da treba ići, zna kakati pomalo u više navrata. Doma je to jednom u tutu ali se istovari ko malo govedo

  41. #91
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    pa da, i to sigurno totalno govori ZA bespelenaštvo, ili u najmanju ruku eto part time potty-ing. ali da tu svoju teoriju podijelim sa mamama te djece koja tak često kakaju u pelenu, dobila bi mrke poglede, prilično sam sigurna.

  42. #92
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne, dobila bi ignoriranje, sto se meni uspjesno dogodi svaki put kad dam neki savjet o EC

    a o strucnoj literaturi nema ni govora, posto se vecina zapadnih pedijatara kune u to da su djeca sposobna kontrolirati sfinktere najranije sa 18 mjeseci , bar koliko sam ja citala. kao, negdje kad pocnu govoriti. a mene to podsjeti na to da su i mozda spremni da jedu tek kad zatraze.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    a o strucnoj literaturi nema ni govora, posto se vecina zapadnih pedijatara kune u to da su djeca sposobna kontrolirati sfinktere najranije sa 18 mjeseci
    I to stoji, za djecu koja su oduvijek u pelenama. Ali ako se krene ranije (i pritom ne mislim na 12 mjeseci nego na ful rani start) bespelenaštvo funkcionira.

  44. #94
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    a mene to podsjeti na to da su i mozda spremni da jedu tek kad zatraze.
    pa da, sa 4 mjeseca na primjer, ovisi kako interpretiraš koji "kmee"
    apropos što je ranije bilo rečeno, da je nezgodno skidati dijete iz pelene kad da znak, sigurno je, ali ja sam skoro uvijek stigla i stižem, uzela bi ga i vikala "čekaj, čekaj", ili "nona brzo, brzo" i funkcioniralo je, držao je dok ga ne skinem i stavim na wc, iako je slijedilo skidanje hlača, otkopčavanje bodija, zaštitnih, platnene... to je doduše za nr. 2, vidjet ćemo kako će nam za piškenje ići. to kad malo otopli.

  45. #95
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, sa 4 mjeseca na primjer, ovisi kako interpretiraš koji "kmee"
    apropos što je ranije bilo rečeno, da je nezgodno skidati dijete iz pelene kad da znak, sigurno je, ali ja sam skoro uvijek stigla i stižem, uzela bi ga i vikala "čekaj, čekaj", ili "nona brzo, brzo" i funkcioniralo je, držao je dok ga ne skinem i stavim na wc, iako je slijedilo skidanje hlača, otkopčavanje bodija, zaštitnih, platnene... to je doduše za nr. 2, vidjet ćemo kako će nam za piškenje ići. to kad malo otopli.
    koliko je bio star? nina nam se u tim situacijama uvijek malo popisa a onda za 5 min. opet, tako da nisam pametna jel pametno da vicem il pustim (jedne ili dvoje hlace pitanje je sad

  46. #96
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja u tom slučaju, ako počne ili pusti samo malo (vjerojatno kao znak upozorenja ), ipak nosim na WC. Ipak je EC, osim komunikacije i učenje. Mislim da mu tako poručujem: U redu, dogodila se nezgoda, ali ipak se piški na WC, a ne u gaće.

  47. #97
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    katepe, ne znam za piškenje, to je bilo za kakanje od ca. 7mjeseci. piškenje nam nije išlo, nisam skužila znakove, pa smo odustali. sad kad otopli ići će odvikavanje od pelena, ali to već nije za ovaj pdf

  48. #98
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Mi smo jučer imali samo jepdan polu piš u hlače i štrample.
    Zadnjih dana je dosta suh.
    E sad, problem mi je njegovo stalno natiskavanje.
    Kad se popiški, tjeralo ga ili ne, on se natiskava.
    Kad ga stavim na tutu, on tiska i ponosno pokazuje da zna i kakati.
    Prije je kakao svakih par dana, a sad par puta dnevno.
    Dnevna spavanja smo suhi, a noć panika.
    Probudi se oko 1 i prije je znao sikiti na žmirečki i nastaviti spavati.
    Ima platnenu, ali on noćas u plać kao da kaže da bi piškio.
    Ja se digla, popiškio se i nastavio spavati.
    Muka mi tog ustajanja po noći. Nikad se nismo ustajali do sad.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Kod nas suprotan problem - boji se kakanja i svaki put place prije i poslije kakanja. Tako vec duze od mjesec dana.

    Nocna pisanja nam nikad nisu bila problem. Posebno na pocetku mi je bilo super po noci jer po danu mi nije uvijek bilo jasno kad mu je sila, a po noci ne mozes fulat.
    Nismo nikad stavljali pelenu po noci (a jako brzo smo maknuli i dnevnu) jer mi je to komplicirano skidati. Spava gologuz, u kineskim hlacicama, stramplicama s rupom ili u hlacicama koje se jako lako skidaju. Stramplice i kineske su nekad problem jer po noci nisam uvijek skroz svoja, pa mi se desavalo da se smoci po guzi kad pisa, pa moram sve skidati.
    Imate srece ako niste trebali ustajati do sad. Ali kaj ti to znaci "ustajati"? Mozes ga stavit pisat i iz kreveta.
    M kad mu je sila bude jako nemiran i okrece se na sve strane, premjesta se svako malo. Tako ne moze spavati, a ne mozemo ni mi. Puno mi je lakse stavit ga pisat jer poslije spava mirno nego cekat da se razbudi i rasplace jer mu je sila.

    Vidim da je tvoj princ samo dva i pol mjeseca mladji od mog...

    Koliko puta piski po noci da ti je muka?
    Posljednje uređivanje od kukica : 21.03.2010. at 11:41

  50. #100
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    kukica pa vi ste pravi BP!
    mi imamo problem s kakanjem - a to je naše part-time-pottying. možda smo ga previše hvalili baš sad kad je stariji i zna i reći, on neće. kad vidim da počinje, kao i prije, pitam ga treba li kakiti, on kaže "neće" i počne mi bježati, pa ga ne mogu ni odvesti na wc. ili se rasplače, pa ne bi da ga silim. ili ode negdje sam i kaki. mislim da mu se ne da. mrsko mu je presvlačenje i onda se to dogodi. unatrag mjesec dana se često pokakio u pelenu. kako da to popravimo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •