Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 113

Tema: Part time potty iliti polupelenaši

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Part time potty iliti polupelenaši

    (Iako se trudim koristiti hrvatske izraze koliko god je to moguće, ponekad engleski jednostavno bolje opisuju situaciju. Kao ovdje, npr. Part time potty označava nas - mi smo povremeno na tuti. Daleko smo od bespelenaša, čak nismo ni polupelenaši jer je guza stalno umotana, ali ipak se trudimo osvijestiti proces eliminacije.)

    Obično piškimo (iako smo danas ulovili i pola kakanja! :D ) nakon spavanja, nakon dužeg dojenja, a ponekad kad smo cendravi (a "nije nam niš") ispadne da nam se piškilo pa i to uspijevamo uloviti.
    Piškenje nam ide lakše nego kakanje jer od nedavno Lucija stoji pa to voli obaviti na stojećki

    Gdje ste vi u svemu tome?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo tipicni polupelenasi.
    Izi, s 13 meseci, je kod kuce bez pelene, a napolju i nocu mu stavljam pelenu.
    Ja sam polu jer moji mrze kad ih se drzi, a ni tutu ne zele bas.
    Cim mi je stariji prihvatio tutu, imao je 18 meseci, skinuli smo i dnevnu i nocnu pelenu, i nikakvih problema vise nismo imali.
    Mali je malo meksi tip, ali ne da se ni on.
    Za sad pisamo na pod (u neku krpu ili odmah brisemo s parketa), a kakimo stojeci, ili nekad, ali retko, na tutu.

  3. #3
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ma da meni se cini kako je "elimination communication" puno bolji opis onoga što se ovdje prakticira. (iako ne znam kako bi se to prevelo a da nije nezgrapno, "komunikacija oko eliminacije"?). bespelenastvo navodi na pomisao da je cilj postignut ako dijete nema pelenu. to ukljucuje situacije kad nam je npr. lakse pustiti da se dijete popiski na rucnik ili tetru po noci i sl. naravno i to salje poruku djetetu jer se nadje u vlaznoj situaciji, ali ne pogadja bit stvari - a to je upravo komunikacija oko eliminacije...
    razlika pelenasi-bespelenasi nije zapravo u sastavu pelene vec u pristupu - mijenjamo pelenu svakih par sati kada pretpostavljamo da je dijete u njoj nesto ucinilo ili pratimo sto dijete cini citav dan...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kako obući jednog suhopelenaša? Tražim babylegs ali ih nitko ne prodaje, štramplice su grozno nepraktične... Nose se samo hlače na gumu. Uz sve to, Lucija koristi i platnene (nikako da joj poklonim puno povjerenje i ostavim ju bez njih, a budem već ) i dok jurimo na svoju tutu žutu, skidamo hlače, otkapčamo cover, otkapčamo pelene.... uf...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Kako obući jednog suhopelenaša? Tražim babylegs ali ih nitko ne prodaje, štramplice su grozno nepraktične... Nose se samo hlače na gumu. Uz sve to, Lucija koristi i platnene (nikako da joj poklonim puno povjerenje i ostavim ju bez njih, a budem već ) i dok jurimo na svoju tutu žutu, skidamo hlače, otkapčamo cover, otkapčamo pelene.... uf...
    babylegs se mogu improvizirati.

  6. #6
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    i dokoljenke su dobre. samo isto je tesko nac bas dugacke. mi smo kupili neke u foxu. a ima ih i u iani. osim toga na e-bayu ima za kupiti po par kom. za neke male novce.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ma znam da mogu ali nisam uspjela naći štramplice koje bih joj pretvorila u babylegs i ne znam kako je tamo riješen gornji dio, bojim se da ju previše ne stisnem.

    U potrazi sam za dokoljenkama.

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam stavljala cover kad bi stavila k. pelenu, pa nam je i skidanje islo lakse--samo bi strgnula one cickove i guza je vani za sekundu. kasnije mi je i to dozlogrdilo pa sam joj prestala uopce stavljati pelenu, osim po zimi doma kad bi joj stavila da joj ne bude zima za dupe na hladnom podu. masu puta bi ju obukla u pelenu i carape za po kuci, to je bilo taman.

    inace, dobro je probati bez covera jer skinuti cijeli komplet je bas zeznuto, a ne znam kako ti, bez covera definitivno odmah skuzis ako je mokra. ja sam imala i tehniku kako da joj vratim pelenu a da ju ne polegnem, nego sjedeci ili cak stojeci.

    stucne--ako imas nekog tko plete, stucne su pis of kejk.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    zastitna samo smeta. za jedno piskenje je dovoljna pelena. dodje ko lako skidajuce hlace

  10. #10

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Mikka, pokazat ćeš mi u suboru ovo s vraćanjem pelene.

    Ove crotch pants su fora a ne čine se teške za napraviti.

  12. #12

  13. #13
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    E šta to nisam vidila prije super stvar!
    Ja sam isto po kući stavljala samo platnenu, bez covera.. uopće nam nije falio.
    meni se kod moje curke čini da je odvikavanje upalilo tek kad smo izbacile skroz pelenu... prije sam ono.. idemo u malo dužu šetnju pa ću ipak stavit pelenu..
    Izgleda da je to samo bunilo. Ali zato sad idemo u šetnju s tutom
    Valjda će uskoro početi ići na 'veliku' tutu ..

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Gle gle... Sad sam shvatila da način na koji je moj stariji ostavio pelene (part time potty) ima i ime!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    E, ali nešto ipak mora imati ispod, jelda? Nekakve gaćice? Ma ja se držim pelene ko pijan plota jer mi je bed da sjedi na tvrdom, ovako ima mekano i toplo pod guzom, ali brate mili što je zeznuto kad trčiš na tutu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    E, ali nešto ipak mora imati ispod, jelda? Nekakve gaćice? Ma ja se držim pelene ko pijan plota jer mi je bed da sjedi na tvrdom, ovako ima mekano i toplo pod guzom, ali brate mili što je zeznuto kad trčiš na tutu
    ne mora. proguglaj "split pants". fora je u tome da se nista ne skida, dijete samo cucne na nonu. s gacama je to nemoguce.
    zasto trcite na nonu?
    moj u zurbi ne bi nista obavio. bolje imat tutu uvijek blizu...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    E šta to nisam vidila prije super stvar!
    Ja sam isto po kući stavljala samo platnenu, bez covera.. uopće nam nije falio.
    meni se kod moje curke čini da je odvikavanje upalilo tek kad smo izbacile skroz pelenu... prije sam ono.. idemo u malo dužu šetnju pa ću ipak stavit pelenu..
    Izgleda da je to samo bunilo. Ali zato sad idemo u šetnju s tutom
    Valjda će uskoro početi ići na 'veliku' tutu ..
    i meni lakse bez pelene, ali se ne usudim van bez. hladno je za piskenje po travi :/

  18. #18
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Naše su šetnje uglavnom po kvartu pa uletim u kafić..
    Ja se nadam da ćemo usavršit veliku tutu do zime, evo je sinoć prvi put u gostima pišila na wc

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    E, ali nešto ipak mora imati ispod, jelda? Nekakve gaćice? Ma ja se držim pelene ko pijan plota jer mi je bed da sjedi na tvrdom, ovako ima mekano i toplo pod guzom, ali brate mili što je zeznuto kad trčiš na tutu
    ne mora. proguglaj "split pants". fora je u tome da se nista ne skida, dijete samo cucne na nonu. s gacama je to nemoguce.
    zasto trcite na nonu?
    moj u zurbi ne bi nista obavio. bolje imat tutu uvijek blizu...
    Nekako mi se čini ok da to obavljamo u kupaonici, ne baš u kuhinji. Ne znam zapravo, moja fiks ideja A trčali bismo u svakom slučaju jer od signala do obavljanja radnje prođe malo vremena pa 'ko živ, 'ko popišan

  20. #20
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ma brzo to prođe..
    Evo jutros je nama do doma trebalo najmanje 2 min i stigli smo suhi do tute 8)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Bravo! Ne znam koliko je Lucija spremna držati. Tek smo počeli, možda još nije skužila da se i to može.

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja svoje uredno stavljam da piske vani i po zimi. od tih par sekundi im nece biti nista. obicno cucnem pa ih jos stisnem koljenima da ih grijem sastrane. ali u takvim slucajevima je bolje nemati pelenu, jer se hlace i gace obuku za sekundu, a za pelenu ipak treba malo vise.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ma, znaš što je nama zez? Lucija se ne da u taj položaj duže od 3 sekunde i ako ne počne piškiti odmah (a obično joj treba malo više da se skubicira), počne živčanit jer ju ja držim a ništa se zanimljivo ne događa. Zato i nismo krenuli s ovim kad je imala 5 mjeseci nego tek sad kad mi može sjesti na tutu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Pretplatila sam se na newsletter s TribalBaby baš o PTPu i odličan je! Stigne svakih par dana pa se stigne prožvakat svaki. Uz vas tu mi je dodatna podrška

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja svoje uredno stavljam da piske vani i po zimi. od tih par sekundi im nece biti nista. obicno cucnem pa ih jos stisnem koljenima da ih grijem sastrane. ali u takvim slucajevima je bolje nemati pelenu, jer se hlace i gace obuku za sekundu, a za pelenu ipak treba malo vise.
    nisam jos toliko spretna
    treba mu malo vise od par sekundi.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Pretplatila sam se na newsletter s TribalBaby baš o PTPu i odličan je! Stigne svakih par dana pa se stigne prožvakat svaki. Uz vas tu mi je dodatna podrška
    odlicna je ta stranica. ovaj tekst mi je genijalan:
    http://www.tribalbaby.org/ECAdjusting.html

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    čini mi se komplicirano.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ma nije, skroz je jednostavno i za stavit i za skinut.
    Ohrabrena tečajem sve razmišljam da ja njoj samo hlačice navučem pa kaj bu, bu, ali mi je bed jer kakanje ponekad mučki ne najavi i onda je to doslovno igra živaca i sjedanja na tutu svakih 5 minuta

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Ma nije, skroz je jednostavno i za stavit i za skinut.
    Ohrabrena tečajem sve razmišljam da ja njoj samo hlačice navučem pa kaj bu, bu, ali mi je bed jer kakanje ponekad mučki ne najavi i onda je to doslovno igra živaca i sjedanja na tutu svakih 5 minuta
    skini pelenu, pa ce javit nakon nekog vremena. i moj je kakao bez znakova. sad bi najradije iskocio iz marame kad mu je sila.
    najbolje se uci kad riskiras da te pos...

  30. #30
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Kako obući jednog suhopelenaša? Tražim babylegs ali ih nitko ne prodaje, štramplice su grozno nepraktične... Nose se samo hlače na gumu. Uz sve to, Lucija koristi i platnene (nikako da joj poklonim puno povjerenje i ostavim ju bez njih, a budem već ) i dok jurimo na svoju tutu žutu, skidamo hlače, otkapčamo cover, otkapčamo pelene.... uf...
    babylegs se mogu improvizirati.
    pitajte u mtč-ovom hulahopu imaju li još dječje štucne po 7,99kn. Veličina za 4 godine sasvim dobro funkcionira kao babylegs za dijete od godinu dana. Samo su malo deblje, kao termo-čarape.

    Ali meni je na kraju bilo praktičnije imati puno pamučnih hlačica i hulahopki.

  31. #31
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    A meni pade na pamet... zar vam ne bi bilo loše onda da vam neko sašije pull-up cover i u njega ušije jednu tetru ili ostavi mjesto za uložak, tako da i ako se desi nezgoda da se ne preljeva?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    A meni pade na pamet... zar vam ne bi bilo loše onda da vam neko sašije pull-up cover i u njega ušije jednu tetru ili ostavi mjesto za uložak, tako da i ako se desi nezgoda da se ne preljeva?
    mi koristimo gace s uloskom plus vunene hlacice

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Ma nije, skroz je jednostavno i za stavit i za skinut.
    Ohrabrena tečajem sve razmišljam da ja njoj samo hlačice navučem pa kaj bu, bu, ali mi je bed jer kakanje ponekad mučki ne najavi i onda je to doslovno igra živaca i sjedanja na tutu svakih 5 minuta
    skini pelenu, pa ce javit nakon nekog vremena. i moj je kakao bez znakova. sad bi najradije iskocio iz marame kad mu je sila.
    najbolje se uci kad riskiras da te pos...
    a joj....

    Jutros je kakala dvaput i sad sam jako hrabra pa je tu na kauču bez pelene. I bez podloge jer je neočekivano zaspala pa držim fige.. Morat ću kupiti neku jumbo nepromočivu podlogu, dosta vremena je tu kraj nas. Znate negdje da je povoljno?

    pomikaki, tnx, baš ću potražiti...
    Od jednih duuugih hulahopki sam joj napravila kao babylegs ali joj klize, nije to to.

  34. #34
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    A meni pade na pamet... zar vam ne bi bilo loše onda da vam neko sašije pull-up cover i u njega ušije jednu tetru ili ostavi mjesto za uložak, tako da i ako se desi nezgoda da se ne preljeva?
    ovo sam i ja napravila, pa nije mi na kraju bilo puno praktičnije.
    Većinom sam stavljala razne covere, i na čičak i na drukere i pull-up s jednom tetrom ili frotirnim uloškom (čak su neki ulošci imali drukere da se namjeste točno na mjesto u vuneni pull-up cover, to mi je i pomagalo). To je bilo za van i za noć, a gaćice s frotirnim uloškom za po kući.

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    pomikaki, tnx, baš ću potražiti...
    Od jednih duuugih hulahopki sam joj napravila kao babylegs ali joj klize, nije to to.
    Ako ne nađeš, mogu ti jedne pokloniti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Danas nam nikako ne ide Da nam nije onako dobro krenulo, bojala bih se da smo se ipak prekasno sjetili. Pol njenih javljanja je bilo lažna uzbuna, tri puta je piškila pokeraški, ni da trepne.

  37. #37
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Danas nam nikako ne ide Da nam nije onako dobro krenulo, bojala bih se da smo se ipak prekasno sjetili. Pol njenih javljanja je bilo lažna uzbuna, tri puta je piškila pokeraški, ni da trepne.
    Ima takvih dana, ništa se ti ne uzrujavaj. Kako dođe, tako prođe...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    ni nama jucer nije islo, nakon duzeg dobrog razdoblja.
    imali dvije nezgode (jedna za stolom, druga za vrijeme igre s tatom). nije tak lose, ali svaki put je nad kahlicom vristao!
    malo je spavao i bio pun energije.
    danas opet super

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    E baš dobro da si spomenula, stalno zaboravljam pitati.. Lucija ponekad da znak, stavim ju nad kahlicu ali ona se opire i negoduje. Obično ipak usoijemo sjesti, skrenem joj pažnju nekako i ona se najčešće ipak popiški! Čemu buna?? Jel to neka njena fiks ideja? MOžda je već krenula piškiti (iako nisam baš primjetila da je pelena mokra) pa sam ju prekinula pa gunđa? Malo mi je bed da joj ne prisjedne tuta iako se trudim bezbolno ju nagovoriti na nju u tim trenucima.

  40. #40

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kukica, baš ti hvala, odličan je link!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Kukica, baš ti hvala, odličan je link!
    bas mi drago da ti se svidja. vec sam vise puta stavljala link na tu stranicu, ima svega tamo

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Jučer me dva puta popišala od do. Probudila se i počela cendrati, nije htjela sjesti na tutu ni da ju držim u položaju. Razurlala se za manje od minute i onda sam ju prvo išla smirivati. Cica nije upalila pa sam ju nosala. Onda se popiškila i blaženo ušutila :?
    Danas moram izvoditi bijesne gliste ne bismo li piškili van gaća. Zadnjih par dana je imala temperaturu pa ju je to možda nekako pošemerilo...

  44. #44
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mi smo trenutno stalno mokri uci se postavljat na sve 4, pa je gotovo uvijek na stomaku i stalno ugledavam neke lokvice. valjda pritisak na mjehur....

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    mi smo trenutno stalno mokri uci se postavljat na sve 4, pa je gotovo uvijek na stomaku i stalno ugledavam neke lokvice. valjda pritisak na mjehur....

    moj maleni uglavnom ne javlja pišanje kad smo na podu. prezanimljivo mu je penjati se i isprobavati stajanje. iste su dobi, čak rođeni na isti dan
    ako mu ja ponudim da se popiša, jako se žali i izvija, vrišti, čak i kad pogodim timing.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    mi smo trenutno stalno mokri uci se postavljat na sve 4, pa je gotovo uvijek na stomaku i stalno ugledavam neke lokvice. valjda pritisak na mjehur....

    moj maleni uglavnom ne javlja pišanje kad smo na podu. prezanimljivo mu je penjati se i isprobavati stajanje. iste su dobi, čak rođeni na isti dan
    ako mu ja ponudim da se popiša, jako se žali i izvija, vrišti, čak i kad pogodim timing.
    Sa oko godinu je pomagalo obećanje da ću mu čitat dok sjedi na tuti, sada pomaže da će mlazom dok piški pogodit papirić koji prethodno ubacim u školjku....ponekad. Ponekad je jednostavno sve zapišano....ponekad to jednostavno očistim, ponekad pak šizim

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    mi smo trenutno stalno mokri uci se postavljat na sve 4, pa je gotovo uvijek na stomaku i stalno ugledavam neke lokvice. valjda pritisak na mjehur....

    moj maleni uglavnom ne javlja pišanje kad smo na podu. prezanimljivo mu je penjati se i isprobavati stajanje. iste su dobi, čak rođeni na isti dan
    ako mu ja ponudim da se popiša, jako se žali i izvija, vrišti, čak i kad pogodim timing.
    Sa oko godinu je pomagalo obećanje da ću mu čitat dok sjedi na tuti, sada pomaže da će mlazom dok piški pogodit papirić koji prethodno ubacim u školjku....ponekad. Ponekad je jednostavno sve zapišano....ponekad to jednostavno očistim, ponekad pak šizim
    kod nas pali jedino to da se glupiramo i kreveljimo. i to nije dovoljno da to radim ja, treba doći i tata.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Meni u takvim trenucima pomaže jedino piškenje na stoječki u umivaoniku. Pustim toplu vodu po nogicama i odmah je vesela i opusti se dovoljno da piški.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Meni u takvim trenucima pomaže jedino piškenje na stoječki u umivaoniku. Pustim toplu vodu po nogicama i odmah je vesela i opusti se dovoljno da piški.
    Mislim, ne meni, Luciji

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    probala sam to s vodom i nije pomagalo. mislila sam i da ce mu biti zanimljivo piskiti stojecki na podu, ali nije.
    ne znam kaj mu toliko smeta. kahlicu dugo nismo koristili, samo lavor.
    on se tako brzo mijenja, a ja sam jos negdje iza i ne kuzim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •