Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 108

Tema: Beba od 11. mjeseci

  1. #1
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno Beba od 11. mjeseci

    Znam da se puno pisalo, ali zanimaju me zaista vaša mišljenja, jer možda dobijem koju bolju ideju.
    Uglavnom, otkako je odbila dojenje mliječni obroci su nam horor za izmišljanje i ubacivanje i sad me zanima da li možemo smanjiti količinu ad-a s obzirom na njenu dob.
    Što kažete na ovakav raspored obroka.

    Buđenje (cca 9:30-10:00 sati) - cca 180 ml ad + nešto tipa zobenih, prosenih pahuljica i sl. uglavnom nešto mora biti s ad.

    Oko 11:30-12:00 sati voće npr. banana + jabuka + neki keks (ponekad su tri voćke, ovisi koje)

    Oko 15:00 sati ručak. Nebitno što je, uvijek dobro popapa.

    Oko 18:00-18:30 sati večera, najviše žitarice, griz, palenta, a mijenjamo povrće, ponekad laganiju voćku tipa jabuku ili krušku.

    Prije spavanja 180 ml ad + još nešto.

    Ponekad između večere i ručka pojede jogurt.

    Ajde iskusne mame pomagajte, što bi mijenjale i da li mogu smanjiti količinu ad-a navečer na recimo cca 100 ml.

    Ma mene zanimaju samo vaša mišljenja ne bi li došla do neke ideje.
    Čini mi se da joj je nekako postalo puno ovog večernjeg mlijeka :/

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Zaboravih pitati najvažnije
    Da li joj kasno dajem ručak? Što mislite :? Da li možda da ručak i ovaj obrok s voćem zamijenim.
    Doduše nama paše ručak oko 15:00 sati jer tada jedemo svi zajedno.

  3. #3
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    ja ću se ubacit samo po pitanju "vrijeme ručka"- mi ručamo iza 16 h tako da...ne brini ako mene pitaš...ako se bude tako kasno onda je normalno da i kasnije ide redoslijed doručka, ručka i ostalo...naravno kad se počne buditi u cik zore, ručak će vjerojatno biti oko 13 h...

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma pročitala si me
    S jedne strane sam presretna što se naspavamo ujutro, a s druge strane bi nekako voljela da se probudi ranije pa da joj dnevni meni bude bolji, jer ovako hvatam svaki obrok.
    Da je ja budim nema šanse, poludila bi od nervoze
    Ma samo se brinem da joj nije kasno 15:00 sati za ajmo reći prvi onako malo konkretniji obrok.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim da ćeš ti poludjeti od te kombinatorike.
    pretpostavljam da sam i ja bila takva s prvim djetetom, ali daj se malo opusti; dijete nije projekt, niti tablica u excelu...
    bit će vremena i za točne rsporede, sada nek uživa u mogućnosti da joj sve bude podređeno

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni se ne čini puno mlijeka.
    E. ima tri obroka adaptiranog(navećer,pred jutro i ujutro ),nekad popije 100 ml,nekad 200ml.Kako kad je raspoložena.
    Za ostale obroke nemam blagog pojma koliko (ni kada baš točno) pojede jel ne želi da je mi hranimo(pa dio završi na podu i u rukavu),a dio hrane opet užica od nas u prolazu.
    Tako da ti nisam baš puno pomogla...U svakom slučaju okvirno pratim koliko pojede(jer je zbog njezine bolesti važan dovoljan unos kalorija),ali (srećom )ona je tip koji voli jesti,traži jesti i dobro napreduje tako da ne brinem.

  7. #7
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    E draga ma ništ ne brini raspored ti je super i ništ ne mjenjaj , sam tako dalje i uživajte dok možete!!! I spavajte jer kad klinac neće da spava nema većeg zla !!! Ovaj moj malac ne bi spavo nema šanse ....

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Hvala vam cure, ma dapače, zadovoljna sam ja i super nam ide papanje, nego zaista ne znam koliko bebi treba mlijeka s 11. mjeseci i općenito način prehrane, a kako tu ipak brinemo i želimo da nam dijeca zdravo, kvalitetno i dobro papaju, postavila sam pitanje čisto iz znatiželje, a ne zato što ludim.
    Razgovarajući s drugim mamama često skupim poneku super ideju, samo što je malo mama s kojima se slažem tu gdje živim pa eto, pitam vas.
    Ponekad mi se čini da joj puno dam papati, pa eto, čisto da usporedim s ostalim mamama.

    apri znam da nije projekt, zato ću joj za prvi rođendan napraviti veliku čokoladnu tortu i lijepo ću je ukrasiti

  9. #9
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    zloćko

    sirius ma mene buni to s ad-om, kad smo dojili nikad mi nije palo na pamet to da li je dovoljno i uvijek bi cikila između obroka, no kako je odbila dojenje, a mlijeko više neće samo ni blizu, malo me to izludi, jer mlijeko treba, a nama je to konkretan obrok, jer mlijeko s zobenim pahuljicama itekako zasiti. Tako da praktički nemam gdje ubaciti više od 300-400 ml ad-a.
    Dobro znači nije malo ni puno nego negdje taman. Ma to me zanimalo, jer više nemam pojma koliko mliječnih.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    a kako tu ipak brinemo i želimo da nam dijeca zdravo, kvalitetno i dobro papaju,
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    zato ću joj za prvi rođendan napraviti veliku čokoladnu tortu i lijepo ću je ukrasiti
    pretpostavljam da će je onda drugi jesti, jer čokoladna torta nije ni "zdrava" ni "kvalitetna" ni "dobra" za dijete od 12 mjeseci :/

  11. #11
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    a kako tu ipak brinemo i želimo da nam dijeca zdravo, kvalitetno i dobro papaju,
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    zato ću joj za prvi rođendan napraviti veliku čokoladnu tortu i lijepo ću je ukrasiti
    pretpostavljam da će je onda drugi jesti, jer čokoladna torta nije ni "zdrava" ni "kvalitetna" ni "dobra" za dijete od 12 mjeseci :/
    Baš sam te čekala da pokreneš raspravu i u ovom MOM topicu
    Naravno da sam se šalila, to je bila provokacija na tvoj račun, jer mi uvijek nalaziš mane.
    Za rođendan ću joj napraviti tvoju tortu, ali ovo sada bez provokacije govorim ozbiljno, kako će biti puno djece njene dobi, tvoja torta će im biti idealna. Moram ti kazati i da je često napravim L kad joj dođu malene prijateljice, a srećom svi vole sastojke torte.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uopće ne gledam tko je autorica topica, ja čitam što piše i komentiram sadržaj.
    niti imam pojma da sam ikada neki tvoj post komentirala...

    sjećam se onih postova na problemima s dojenjem, ali mislim da sada ne govoriš o tome.
    nije važno...

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Samo da znaš da ja tebe volim

  14. #14
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    A gde ima recept za aprinu tortu?
    I nama ide rodjendan :D

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    mi imamo prisilni raspored jer je Toma u jaslicama - dobro on ima 15 mjeseci, ali tako mu je od 12.
    mljijeka ima cca 500ml dnevno i to samog - bez dodataka.
    oko 9:00 imaju jogurt u dvopek
    ručak mu je u 11:30/12:00 povrtni (2put tjedno meso, jednom riba)
    u 15:00 jedu voće s keksom
    oko 18:30/19:00 uz nas jede - ja njemu napravim posebno ili povrtnu juhu (tipa tikvice, buća...) ili neku laganu papicu ali nikako mliječnu jer mi ne može spavati od njih, nekako mu teško padnu na stomak.
    mlijeko po danu uopće ne pije - u jaslicama ima isključivo vodu.
    Tako da nam je mlijeko za prije spavanja i ujutro kad se probudi + po noći - imamo nažalost još buđenja oko 2-3 ujutro, a to sveukupno ispadne oko 500ml. Točno znam odmjeriti od prije mjeseca dana kad smo prestali s dojenjem.

  17. #17
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno


  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Evo,s obzirom da i moj mali ( 11 mj) više ne želi cicati,a ni bočicu ne može smisliti i ja mu sve obroke dajem na žlicu i raspored nam je otprilike ovakav

    između 9 i 10 je buđenje i doručak:170 ml AD+voće(2 banane ili jabuke,kruške)+žitarice
    između 13 i 14 je ručak: povrće+meso ili riba+krumpir ili riža ili neke žitarice
    oko 17 samo voće
    oko 18.30 jogurt sa pahuljicama ili sa palentom ili svježi sir sa malo kruha ili nekim voćem,uglavnom nešto mliječno
    oko 21 200 ml AD naravno sa nekim pahuljicama

  19. #19
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=75898&highlight=&sid=739225e7d22a7 2dbf5e8d16015fe5773
    ovo je "strava" pa kako to nisam prije pronašla!!!! :D L_U_D_N_I_C_A!!! odmah ju pravim ,iako nam je roćkas davno prošao nema veze!!!!

  20. #20
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Istina, torta je zaista mrak, mene je oduševila, ma ne mora biti samo rođendanska, ja L i njene malene prijateljice često razveselim.
    Što da ponudim njenim malim prijateljicama kad joj dođu na rođendan (a spremamo veliku feštu) pa sigurno ne smoki ili torte u kojima su sastojci koje i ne smiju do godine dana.
    Ali ona za prezentiranje rođendana i svjećica će biti turbo nezdrava za nas velike stavit ću link, planiramo uložiti u nju dosta truda

  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    u kojima su sastojci koje i ne smiju do godine dana.
    Pod ovim sam mislila na jaja i sl, a ne na bojila i sl. jer to ne mislim dati ni poslije godine dana

  22. #22
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Vezano uz mljecne obroke...prestali sa sisanjem, pa me interesira koliko količinski moraju popiti ili ti popati. Čitala da je to pola lite, ali do kad??? Kravlje mlijeko još nismo davali, kad početi s njim i kojim??? Hvala

  23. #23
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Do godine dana 500 ml dnevno. Ne moraju sve na bočicu. Ima kašica s mlijekom...

  24. #24
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a mi koji dojimo, kako ćemo znati pojedu li dovoljno mliječnog?
    broji li se u to i čašica (200ml) jogurta dnevno?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    naravno da se broji,moji mali nisu uzimali mliječne pripravke sa strane samo cicu

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako doje na zahtjev, ne treba im nista mlijecno. Ako nesto pojedu, to je samo dodatna hrana... kao i sva druga hrana. Nema nesto osobito pametno u mlijecnim proizvodima, a da nema u nekim drugim namirnicama.

  27. #27
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da se nadovezem. Dakle, ako sise na zahtjec i recimo jede veceru zitarice s jogurtom, ti je o.k. ne treba puno filozofirati. A ako je skinem sa sise kad napuni godinu onda da ipak budu 2 obroka mlijeka prilagodenog za tu dob? (plan je izdrzat godinu jer sam vec sad umorna od nocnog dojenja, a ako uspijemo ostaviti samo dnevno onda cemo jos nastaviti)

  28. #28
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da se ja nadovezem na Veru, koliko imate obroka sad i kakvih?

    Mi tri, prvi oko 8:30 - zitarice s vocem i jogurtom.
    Drugi oko 13, 14 - uglavnom povrce iz juhe i meso (piletina, teletina, ...)
    Tretji oko 18 - u zadnje vrijeme je to uglavnom bila naribana mrkva i jabuka (imao je neku bakteriju u crijevima pa je bilo problema s probavom... nasopali smo se mrkvom).

    Mislim se dati mu jos jedan obrok oko 20 kad mi ostali veceramo, al ne znam sto. Mozda opet neke zitarice s jogurtom? Ova prva dva jedemo skupa stariji, mladji i ja... al ovaj oko 18 jede on sam, a onda nas u 20 gleda kako jedemo i buni se.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ja nadovezem na Veru, koliko imate obroka sad i kakvih?

    Mi tri, prvi oko 8:30 - zitarice s vocem i jogurtom.
    Drugi oko 13, 14 - uglavnom povrce iz juhe i meso (piletina, teletina, ...)
    Tretji oko 18 - u zadnje vrijeme je to uglavnom bila naribana mrkva i jabuka (imao je neku bakteriju u crijevima pa je bilo problema s probavom... nasopali smo se mrkvom).

    Mislim se dati mu jos jedan obrok oko 20 kad mi ostali veceramo, al ne znam sto. Mozda opet neke zitarice s jogurtom? Ova prva dva jedemo skupa stariji, mladji i ja... al ovaj oko 18 jede on sam, a onda nas u 20 gleda kako jedemo i buni se.
    Pa sa koliko ste vi krenuli sa dohranom? Mi smo krenuli sa 6. mjeseci i trenutno smo na možda dva obroka dohrane dnevno i to još uvijek samo voće i povrće.

  30. #30
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    S pet mjeseci. Sad ima osam mjeseci. Puno voli jest i bas trazi hranu. A puno voli i sisat. Mislim da cu mu oko sest nastavit davat jabuku i mrkvu. Pa onda oko 8 jos nesto.

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    S pet mjeseci. Sad ima osam mjeseci. Puno voli jest i bas trazi hranu. A puno voli i sisat. Mislim da cu mu oko sest nastavit davat jabuku i mrkvu. Pa onda oko 8 jos nesto.
    Mi imamo sada 7. Moja voli ali ne pretjerano. Sada nam je plan utvrditi žitarice jer je pedica rekla da smo malo pali po težini prema tablici u odnosu na prošlo vaganje.
    Iako je ona jako aktivna pa možda i puno više potroši.
    Meni je sada problem jer smo dobili dodatak željezo a onda cca. 1,5 sat nakon toga ne smije sisati. A vodu ne želi na čašu.

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cathy, i moja je dobila dodatak zeljeza i rekla je dr. da sisa normalno kao i inace
    plus, i ja sam na zeljezu pa je preporuka da ju dojim 20 minuta nakon sto popijem tabletu, jer je tad koncentracija zeljeza u mom mlijeku najveca - a zeljezo iz majcinog mlijeka se najbolje iskoristava

    inace, i druga i treca kcer su mi bile na zeljezu (ali nesto kasnije) pa sam pokusavala raditi razmake u dojenju i po ovome ispada da nisam trebala
    a tada, cini mi se, nisam ni pitala pedijatricu treba li razmak ili ne

    uglavnom, ja dojim kao i inace, zapravo, kapi zeljeza pomijesam sa par kapi svog mlijeka i tak joj dam na zlicicu

  33. #33
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, i moja je dobila dodatak zeljeza i rekla je dr. da sisa normalno kao i inace
    plus, i ja sam na zeljezu pa je preporuka da ju dojim 20 minuta nakon sto popijem tabletu, jer je tad koncentracija zeljeza u mom mlijeku najveca - a zeljezo iz majcinog mlijeka se najbolje iskoristava

    inace, i druga i treca kcer su mi bile na zeljezu (ali nesto kasnije) pa sam pokusavala raditi razmake u dojenju i po ovome ispada da nisam trebala
    a tada, cini mi se, nisam ni pitala pedijatricu treba li razmak ili ne

    uglavnom, ja dojim kao i inace, zapravo, kapi zeljeza pomijesam sa par kapi svog mlijeka i tak joj dam na zlicicu
    Hvala. Koma mi je sa tako kontradiktornim savjetima.
    Ja ne pijem željezo, samo Prenatal.
    Mi imamo dosta željeza, samo nam zaliha nije bajna, pa zbog toga dobiva suplement. Budem pogledala kaj točno piše u uputama lijeka.
    Koji ste vi dobili? Koje kapi?

  34. #34
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ja nadovezem na Veru, koliko imate obroka sad i kakvih?

    Mi tri, prvi oko 8:30 - zitarice s vocem i jogurtom.
    Drugi oko 13, 14 - uglavnom povrce iz juhe i meso (piletina, teletina, ...)
    Tretji oko 18 - u zadnje vrijeme je to uglavnom bila naribana mrkva i jabuka (imao je neku bakteriju u crijevima pa je bilo problema s probavom... nasopali smo se mrkvom).

    Mislim se dati mu jos jedan obrok oko 20 kad mi ostali veceramo, al ne znam sto. Mozda opet neke zitarice s jogurtom? Ova prva dva jedemo skupa stariji, mladji i ja... al ovaj oko 18 jede on sam, a onda nas u 20 gleda kako jedemo i buni se.

    Jede isto 3 obroka dnevno, ima 9 i pol mjeseci.
    oko 7 i pol, 8 doručak, keksolino ili frutolino (rade se s vodom) a vikendom joj skuham voće s rižolinom.
    oko podne, jedan jede povrće s žitaricama ili mesom.
    popodne oko 5 joj dan pola banane, jogurta malo ili keksić.
    oko 7 je večera, jogurt, svježi sir i neke žitarice.
    Jede malo, a ima dana kad štrajka. Sad ju nismo neko vrijeme vagali, ali s 8 mjeseci je imala 7,4 kg. Tako da to u kombinaciji s malom količinom pojedenog i tim da je zvrk jedan rezultira da ju stalno nudim ili obrokom ili sisom. Sad kad uhvati 10 mjeseci ću ju opet vagat, ne želim se opterećivati s brojkama.

  35. #35
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je isto potencijalno slab s zeljezom. Imao je crijevnu infekciju pa smo bili i u bolnici 5 dana prije 3 tjedna i bilo mu je nisko i zeljezo i zalihe zeljeza. Al pedica kaze da pricekamo jos tjedan dana i da onda ponovo provjeromo zeljezo - jer da je bio dosta bolestan pa da mu je i zato bilo nisko, da ceno vidit kad se oporavi.

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vera, zasto ne jede pravu hranu za sve ostale obroke, osim rucka i vecere? Dorucak koji spominjes, to su uglavnom seceri koje proprdi za pet minuta (u ovoj dobi; da je kasnija, samo bi se debljala, a bez nutritivne vrijednosti). Tim vise sto jos i kolicinski jede malo.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 07.06.2017. at 05:07

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Koma mi je sa tako kontradiktornim savjetima.
    Ja ne pijem željezo, samo Prenatal.
    Mi imamo dosta željeza, samo nam zaliha nije bajna, pa zbog toga dobiva suplement. Budem pogledala kaj točno piše u uputama lijeka.
    Koji ste vi dobili? Koje kapi?
    Pa dijete od 7 mjeseci i mora imati niske zalihe. To je vrijeme kad su zalihe dobivene u matrnici najnize .Ocekivano je da dijete od 6-7 mjeseci krece sa dohranom i tada se zalihe popunjavaju.

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, mojim curama je dosta rano bilo nisko (sa 2-3 mjeseca)
    ovoj najmanjoj je vec sa mjesec dana na donjoj razini (tocno na granici) pa nismo htjeli da padne jos nize
    seke su joj godinama vukle anemiju, nikako na zelenu granu
    ova od 6,5 godina je sad ok, al ona od 3,5 godine je jos uvijek na donjoj razini (al ona ne pije vise nista)
    plus, ja sam prije, a i poslije poroda imala sve nisko pa sam i ja na zeljezu
    uglavnom, dobili smo aktiferin kapi (2x5)

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dijete od 7 mjeseci i mora imati niske zalihe. To je vrijeme kad su zalihe dobivene u matrnici najnize .Ocekivano je da dijete od 6-7 mjeseci krece sa dohranom i tada se zalihe popunjavaju.
    Test je rađen sa 5,5 ali smo ga tek sada pokazali na cijepljenju. Gle, valjda suplement ne bu škodio.

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    da, mojim curama je dosta rano bilo nisko (sa 2-3 mjeseca)
    ovoj najmanjoj je vec sa mjesec dana na donjoj razini (tocno na granici) pa nismo htjeli da padne jos nize
    seke su joj godinama vukle anemiju, nikako na zelenu granu
    ova od 6,5 godina je sad ok, al ona od 3,5 godine je jos uvijek na donjoj razini (al ona ne pije vise nista)
    plus, ja sam prije, a i poslije poroda imala sve nisko pa sam i ja na zeljezu
    uglavnom, dobili smo aktiferin kapi (2x5)
    Pretpostavljam hemoglobin, a ne zeljezo. Hemoglobin u toj dobi je drugacijeg sastava i veze bolje kisik ( iako je koncentracija niza).
    Ali gledaju se i neki drugi parametri osim nalaza tako da je lijecnik pretpostavljam znao zasto je tako odlucio.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.06.2017. at 09:04

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Test je rađen sa 5,5 ali smo ga tek sada pokazali na cijepljenju. Gle, valjda suplement ne bu škodio.
    Zeljezo je oksidans. Znaci da ponistava antioksidanse. Nije da je potpuno bezazlen da bi se uzimao bez indikacija.
    Ne znam da li imate objektivne indikacije u vasem slucaju , ne gledaju se samo vrijednosti iz krvi nego i stanje djeteta, ali kazem da niti jedan dodatak nije potpuno bez nuspojava. U svakom slucaju gleda se korist u odnosu na moguce nuspojave.

  42. #42
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zeljezo je oksidans. Znaci da ponistava antioksidanse. Nije da je potpuno bezazlen da bi se uzimao bez indikacija.
    Ne znam da li imate objektivne indikacije u vasem slucaju , ne gledaju se samo vrijednosti iz krvi nego i stanje djeteta, ali kazem da niti jedan dodatak nije potpuno bez nuspojava. U svakom slucaju gleda se korist u odnosu na moguce nuspojave.
    A gle, dobila je 2,5 ml dnevno. Imam povjerenje u pedicu tako da je valjda ok.
    ne gura ljekove i cjepiva bez veze.

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam hemoglobin, a ne zeljezo. Hemoglobin u toj dobi je drugacijeg sastava i veze bolje kisik ( iako je koncentracija niza).
    Ali gledaju se i neki drugi parametri osim nalaza tako da je lijecnik pretpostavljam znao zasto je tako odlucio.
    ma je, kod najmanje hemoglobin, kod starijih i ostalo
    i je, u pravu si, sve skupa se gleda, zato joj je i dala (trudnoca, moje stanje, njeno...)

  44. #44
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vera, zasto ne jede pravu hranu za sve ostale obroke, osim rucka i vecere? Dorucak koji spominjes, to su uglavnom seceri koje proprdi za pet minuta (u ovoj dobi; da je kasnija, samo bi se debljala, a bez nutritivne vrijednosti). Tim vise sto jos i kolicinski jede malo.
    Jer ja radim od 7 i 30 ili 8 ujutro. Ne stignem kuhati voce pa da se hladi pa da miksam i jos joj dam. Trebam skuhati i rucak za taj dan, prostrti pelene da ima sto obući sutra, usisat, izvest psa, spremit dorucak mužu i eventualno sebi, obuci se, ne zaboraviti oprat zube, pokupit za skolu stvari..... Jos uleti stogod ne planski. Znam da nije dobro, ali ..... Videndom joj kuham i dorucak. Ona spava sa mnom i sise nocu 3-6 puta, budi se u 6, 6 i pol. Ne mogu nekad, ujutro sam kaoticna, tako mi bude lakše.

  45. #45
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nemam nista protiv linolina, al, ako bi drugaciji dorucak, evo naseg uobicajenog. Za cas je gotov, a nije ni vruc. U zakuvanu vodu ubacim pola narezane jabuke, pola kruske (ponekad i sumsko voce) i jednu veliki zlicu zobi ili prosa. To kuham 10 minuta. Procijedim, dodam pola jogurta cvrstog, sve smiksam (makar bi mogla i prignjecit, al aj) i eto dorucka - zbog jogurta iz frizidera ne trebam cekat da se ohladi.

  46. #46
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Vec mi jede svaku veceru jogurt s zitaricama. Jel puno sad i za doručak jogurt? Da se ne pretvori u jedan. Evo smo vidjeli da je gornja dvica izbila, treći zub. Valjda zato nije htjela danima nista jest. Danas je oko 1 i pol pojela pola zdjelice graska, mrkve i quinoe smiksano. Nadam se da ce sad bolje jesti kad prođe ova faza s ta dva zuba kojajos čekamo.

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Jer ja radim od 7 i 30 ili 8 ujutro. Ne stignem kuhati voce pa da se hladi pa da miksam i jos joj dam. Trebam skuhati i rucak za taj dan, prostrti pelene da ima sto obući sutra, usisat, izvest psa, spremit dorucak mužu i eventualno sebi, obuci se, ne zaboraviti oprat zube, pokupit za skolu stvari..... Jos uleti stogod ne planski. Znam da nije dobro, ali ..... Videndom joj kuham i dorucak. Ona spava sa mnom i sise nocu 3-6 puta, budi se u 6, 6 i pol. Ne mogu nekad, ujutro sam kaoticna, tako mi bude lakše.
    Sve kuzim, radim i ja, vodim ih dvoje u vrtic, plus mala ne smije prakticki nista iz kutije zbog alergija.

    Mozes napraviti navecer, bez kuhanja. Uzmi jogurt, stavi u njega zobene pahuljice i voce po zelji (recimo maline, borovnice, sve je to meko, ili izgnjeci zrelu jagodu vilicom, ako ne dajes komade, moze banana...). Pomijesaj tako sve skupa i zatvori hermeticki u neku posudu neka prenoci do jutra. Ujutro izvadis iz frizidera i das joj da jede (ili joj pojedes, jer je predobro )

    Za veceru onda zamijeni jogurt necim drugim, ako neces da to jede dvaput na dan.

  48. #48
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad vidim da pravis dorucak muzu i sebi. Napravi kajganu, to mozes za sve.

  49. #49
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim da pravis dorucak muzu i sebi. Napravi kajganu, to mozes za sve.
    Ako je uvela jaja.

  50. #50
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pokusala sam jaja, ne želi. Tj tvrdo kuhano i meko kuhano neće. Jel moze kajganu s 9 mj. Na ulju ili maslacu? I jel smije jagode prije godinu, ipak su alergen. Ma ne govorite nista, ja radim od 20.2. Muz je jos od prije bolestan, jedva izdrzi s njom dok sam ja na poslu. Radit moram jer od one crkavice za drugih 6 mj ne bi mogli zivit, muz je nezaposlen. Jos kuca cijela na meni zbog njegove bolesti...... Jos samo 5 dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •