Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Sretan nam dan žena - sramota!

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Sretan nam dan žena - sramota!

    http://danas.net.hr/hrvatska/tlakic/...06.html?pos=n0

    Ne mislim da ćemo nešto previše komentirati ovo u vidu rasprave; baš me nekako naljutilo ovo i stvarno više ne znam što da mislim. Jel stvarno treba dovesti prosvjede do te razine da gamad više ne može okretati glavu i udarat po narodu - do sad sam mislila da su prosvjednici previše radikalni i nasilni, al mi se ćini da za ova govna na vlasti ništa nije too much - da li postoji neki jezik koji bi oni razumjeli? Kako netko može uopće predložiti ovakav zakon mirna srca?

  2. #2
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ja sam, s druge strane, sad još uvjerenija da su ovi prosvjedi premirni

    razumiju oni što im se priča, i to savršeno, ali ih boli ona stvar. nakrali su se i sad se smiju na svojim pozicijama punih džepova. zašto? zato jer mogu.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Baš tako - odavno nisam bila toliko zgađena. Možda da umjesto transparenata nosimo metle, usisavaće i pegle, pa bacamo na gamad. Fuj.

  4. #4
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam, s druge strane, sad još uvjerenija da su ovi prosvjedi premirni

    razumiju oni što im se priča, i to savršeno, ali ih boli ona stvar. nakrali su se i sad se smiju na svojim pozicijama punih džepova. zašto? zato jer mogu.
    ma i meni se čini da su premirni. odma se iznerviram, dobijem napad bijesa, a kad vidim nju kozu i one njezine idiote dođe mi da razbijem tv
    još kad se sitim kad je Šuker sa onom svojom trbušinom priča o "stezanju remena"

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    još kad se sitim kad je Šuker sa onom svojom trbušinom priča o "stezanju remena"
    ma da, tipična montipajtonovska ironija
    katastrofa šta mi sve gutamo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Svašta, stvar je samo u tome da to neće proći u praksi .
    I inspektori se boje za sebe , i ne vjerujem da će tako lako upadati u kuće i stanove.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Ja uopće ne razumijem ljude. Svi bi neke promjene, ali nitko ne želi da se te promjene njih tiču.
    Rad na crno je veliki problem u ovoj zemlji, i to se mora pokušati suzbiti jer ako radnik nije prijavljen, nema doprinosa a to znači ni sredstava za rodiljne naknade itd.
    Ne može se ograničiti na to da će se jednima dopustiti rad na crno, drugima ne.
    Mediji kao mediji, uvijek će naći neku srcedrapateljnu priču i time maknuti pozornost čitatelja sa onoga što je važno.
    Ljudi trebaju znati da ako prvatnik plaća radnike na crno, ako ne prijavljuje svoje prihode itd. onda nema novca za mirovine, naknade, dječje doplatke.
    Svi samo gledaju na javne službe i plaće ljudi s čijih plaća se uredno svaki mjesec odvaja za ovo ili ono, a malo tko spominje privatnike (a pritom ne mislim samo na Todoriće..nego i razne obrte i obrtnike koji žive ko bogovi, a žene im primaju dječje doplatke itd)
    Tu treba uvesti reda.
    Ja jesam za ovaj zakon jedino me brine njegova provedba.

  8. #8
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    nisam sigurna koliko je taj zakon ustavan, ako i prođe. A sve se nadam da ta naša luda vlada bude pala, i da ludi Hrvati, koji su zaslužni za pobjedu HDZ-a ne budu ponovno za njih glasali. I, nažalost, bojim se da ni narednih 10 g. ne bude bolje s obzirom da su ovi vladajući opljačakali sve što su mogli.

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne razumijem ljude. Svi bi neke promjene, ali nitko ne želi da se te promjene njih tiču.
    Riba smrdi od glave, a čisti se od repa.
    Jel dadilja na crno i žena koja pere stubište jednaka gazdi kojemu su radnici prijavljeni na minimalac?
    Nije. Ona je će biti kruha gladna, a ovaj neće imati za safari u Africi.

  10. #10
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne razumijem ljude. Svi bi neke promjene, ali nitko ne želi da se te promjene njih tiču.
    Rad na crno je veliki problem u ovoj zemlji, i to se mora pokušati suzbiti jer ako radnik nije prijavljen, nema doprinosa a to znači ni sredstava za rodiljne naknade itd.
    Ne može se ograničiti na to da će se jednima dopustiti rad na crno, drugima ne.
    Mediji kao mediji, uvijek će naći neku srcedrapateljnu priču i time maknuti pozornost čitatelja sa onoga što je važno.
    Ljudi trebaju znati da ako prvatnik plaća radnike na crno, ako ne prijavljuje svoje prihode itd. onda nema novca za mirovine, naknade, dječje doplatke.
    Svi samo gledaju na javne službe i plaće ljudi s čijih plaća se uredno svaki mjesec odvaja za ovo ili ono, a malo tko spominje privatnike (a pritom ne mislim samo na Todoriće..nego i razne obrte i obrtnike koji žive ko bogovi, a žene im primaju dječje doplatke itd)
    Tu treba uvesti reda.
    Ja jesam za ovaj zakon jedino me brine njegova provedba.
    sve si u pravu al ima puno većih neplatiša poreza i doprinosa, evo radnicama uzora u splitu 7 godina nisu uplaćeni doprinosi. kako je to moguće? a šta se tiće obrtnika, moj tata je obrtnikivjeruj mi nije mu lako, njega gnjave i zivkaju zbog duga od 2000 kn a drugima šta duguju milijune ( a znam nekoliko takvih slučajeva) poslužuju kavu kad dođu u poreznu upravu. i takvi fino zatvore firmu, otvore novu i nikom ništa, a obrtnici odgovaraju osobnom imovinom.

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nije moja čistačica stuba nikakva privatnica, nego žena koja jedva sklapa kraj s krajem pa pored redovnog posla da bi nahranila djecu mora ić okolo i čistit. Što vlada misli, kako jedna osoba sa 3 soma kuna plaće može prehraniti sebe i 2 djece????? Jedino što ih spašava od totalnih nereda je to što ljudi još nekako sklapaju kraj s krajem jer rade u fušu.
    Jedna stvar su privatne firme koje ne prijavljuju radnike, a drugo je kad neko pokušava zaradit tako što napravi kolaće za Božić za par obitelji. Uostalom ti porezi i sve te regulative su ionako prebolesne, treba se protiv toga boriti.

  12. #12
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    pa jel nije sramota da radnicima ne uplaćuju doprinose, a porezna i inspektori ne rade ništa, to je ok.

    ali zato treba lupit ženu koja zaradi 100 kn čisteći nečiji stan, zamisli kolika je tu zarada za državu, a ovaj što krade i mrači milijune, jadan nema odakle za platiti.

  13. #13
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da, i Hajduku, pored ostalog, oproste milijunske dugove, a nekoj osobi koja popegle nečije košulje će zato napandrčit tisuće i tisuće kuna kazne

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ne kužim čemu takav negativan stav.
    poanta zakona je, pretpostavljam da se radi o zakonu o neregistriranoj djelatnosti, doskočiti onima koji rade neregitrirano.
    to je ogroman problem u hrvatskoj, kako za državu tako i za sve one koji rade na bijelo.
    zašto je problem ogroman? zato jer oni koji rade na crno ne podliježu niti jednom zakonu. vjerovali ili ne njih se ne može kazniti jer rade na crno.
    ovaj zakon je globalno nešto pozitivno, a članak, kao i svaki članak je senzacionalistički.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim čemu takav negativan stav.
    poanta zakona je, pretpostavljam da se radi o zakonu o neregistriranoj djelatnosti, doskočiti onima koji rade neregitrirano.
    to je ogroman problem u hrvatskoj, kako za državu tako i za sve one koji rade na bijelo.
    zašto je problem ogroman? zato jer oni koji rade na crno ne podliježu niti jednom zakonu. vjerovali ili ne njih se ne može kazniti jer rade na crno.
    ovaj zakon je globalno nešto pozitivno, a članak, kao i svaki članak je senzacionalistički.
    Upravo tako.
    I onda ovi što rade na crno jer ne plaćaju porez, doprinose itd imaju manju cijenu rada i onda ispaštaju oni pošteni jer im ne mogu konkurirati i onda opet zaheb za sve nas koji zelimo nakadu na vrijeme.
    Možemo mi sad biti suosjećajni i sentimentalni, ali ne radi se o tome.

  16. #16
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    mm već mjesecima prima plaću na kapaljku pa radi u fušu iliti na crno kad stigne i uhvati posao da stavimo djeci hranu na stol. Baš bi bilo zgodno da ga zatvore/oglobe zbog toga dok gazdina žena prima dječji doplatak (i vozi skupi auto u solarij) jer eto jadni nemaju za osnovno.
    A mi se ne možemo kvalificirati za doplatak jer previše zarađujemo.
    I da nisam u visokoj trudnoći, išla bih čistiti. Čišćenjem i dadiljanjem sam si izfinancirala dobar dio faksa. Mene to nije stramota. Pa nek me zatvore.

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma to je čista kozmetika.
    Da izgleda da nešto rade, a opalit će po onima koji ionako nemaju.
    A oni koji kradu, ne plaćaju doprinose, ne daju plaće, to je krema ove države. Njih se ne dira!
    Eto zašto negativan stav.

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Riba smrdi od glave, a čisti se od repa.
    Jel dadilja na crno i žena koja pere stubište jednaka gazdi kojemu su radnici prijavljeni na minimalac?
    Nije. Ona je će biti kruha gladna, a ovaj neće imati za safari u Africi.
    xxx

    meni osobno je to prestrašno.
    svaki dan se spominju MILIJUNSKE afere, u eurima milijunske.
    zašto se te pare ne vrate u proračun? tijek novca nije tako teško istražiti.
    nego je baš sad trenutak, kad nam je sve u državi sređeno, da, eto, sredimo i te žene koje rade na crno da bi preživjele. i državi kradu.
    kao i ona lakrdija oko CSI akcije u delnicama i prerušeim inspektorima. gdje su našli neke jadnike koji iznajmljuju na crno. i zarade 100 eura godišnje koje ne prijave.
    ma sramota!

  19. #19
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Bilo bi odlicno uvesti one kupone/bonove kao u Austriji. Citala sam davno o tome, da imaju za kupiti na kiosku npr bon od 200 kn za manje poslove (ciscenje, cuvanje djece, instrukcije itd) koji u sebi sadrzi i neki porez ili doprinos koji plati osoba koja trazi uslugu.
    Taj bon das teti cistilici/dadilji/instruktoru, ona ga odnese unovciti u neku instituciju, time joj daju dio cash a dio u mirovinski fond i za zdravstveno.

  20. #20
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    mm već mjesecima prima plaću na kapaljku pa radi u fušu iliti na crno kad stigne i uhvati posao da stavimo djeci hranu na stol. Baš bi bilo zgodno da ga zatvore/oglobe zbog toga dok gazdina žena prima dječji doplatak (i vozi skupi auto u solarij) jer eto jadni nemaju za osnovno.
    A mi se ne možemo kvalificirati za doplatak jer previše zarađujemo.
    I da nisam u visokoj trudnoći, išla bih čistiti. Čišćenjem i dadiljanjem sam si izfinancirala dobar dio faksa. Mene to nije stramota. Pa nek me zatvore.
    To je raja koju će oni globiti, a ne gazdu i ženu mu.
    (znam jedne takve, uz 3 auta i firmu i kuću i vikendicu i stan primaju i dječji doplatak)

  21. #21
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A što se zakona tiče, prijavljivao je mm poslodavce koji mu nisu uplaćivali doprinose/islpaćivali plaće. Mrtvo slovo na papiru. Jer se radi o obrtima gdje vlasnici nemaju ništa na sebi, ali zato žive i ljetuju u ženinim vilama.
    Mislim da tu treba lupiti, a ne po radnicima jer nikome nije u cilju zarađivati na crno. Ubiješ se od posla, a ostane ti mala penzija kojom ne možeš platiti niti ljijekove i terapije za sve boljke koje si navukao crnčenjem.

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi odlicno uvesti one kupone/bonove kao u Austriji. Citala sam davno o tome, da imaju za kupiti na kiosku npr bon od 200 kn za manje poslove (ciscenje, cuvanje djece, instrukcije itd) koji u sebi sadrzi i neki porez ili doprinos koji plati osoba koja trazi uslugu.
    Taj bon das teti cistilici/dadilji/instruktoru, ona ga odnese unovciti u neku instituciju, time joj daju dio cash a dio u mirovinski fond i za zdravstveno.
    ma sve pet, ali meni se u ovom trenutku uopće neda razmišljati o nikakvim bonovima za čistačice.
    dok je broj nezaposlenih toliki da se skriva.
    dok su sve državne firma popljačkane na najbrutalniji način.
    dok se uopće nema ideje kako pokrenuti privredu.
    dok je "pokreću" oni koji su je popljačkali.

  23. #23
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A što se zakona tiče, prijavljivao je mm poslodavce koji mu nisu uplaćivali doprinose/islpaćivali plaće. Mrtvo slovo na papiru. Jer se radi o obrtima gdje vlasnici nemaju ništa na sebi, ali zato žive i ljetuju u ženinim vilama.
    Mislim da tu treba lupiti, a ne po radnicima jer nikome nije u cilju zarađivati na crno. Ubiješ se od posla, a ostane ti mala penzija kojom ne možeš platiti niti ljijekove i terapije za sve boljke koje si navukao crnčenjem.
    xxxxxx

  24. #24
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    apsolutno potpisujem cvijetu
    ja sam prva protiv ilegalnih poslova, plaćanja na crno, al o čemu mi pričamo, idemo skinuti ljudima hranu sa stola, a ovi broje milijarde, rade što veće birokracijske komplikacije koje uništavaju svakog ko išta hoće postići regularno, milijunaši ljudima ne isplaćuju plaće, za pola novaca se ne zna di su završili.
    a marica koja poslije posla u todorića za 2500kn očisti barici stan za 100kn uništava našu vrlu domovinu.

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i uopće skretati kurs ove rasprave na jadnike koji rade na crno, je besmislen.
    kako živi 340 000 nezaposlenih u hrvatskoj? i njihove obitelji?
    kako žive oni koji primaju minimalac, uz potrošačku košaricu koja je nekoliko puta veća od njihove plaće? ne primaju svi socijalnu pomoć. i ne skupljaju svi boce.
    neka 30% od njih nešto radi, dakle zna nešto raditi i ima neko tržište za to.
    država treba tim ljudima dati poticaj da prijeđu iz sive u bijelu ekonomiju, a ne opaliti im kazne jer se ljudi snalaze kako mogu. zaraditi na njima kroz poreze, a ne zaraditi na njima kroz kazne.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    xxxxxx
    Da, ali iz i od straha nitko ne prijavljuje te poslodavce, a svi ih znamo.
    Bojimo se da ćemo proći kao Vesna Balenović npr. Zapravo, kod svih promjena uvijek postoje žrtvena janjad koja su time dosta izgubila, a nitko ne želi biti taj i prvi.
    Zlo mi je od tih jadnika koji nemaju ništa na sebi, žene im primaju doplatke, a onda ljetuju u hotelu s 5 zvjezdica.
    Znam ih takvih bar tri sa ovog foruma, a da ne govorim u RL.
    Samo što ni ja nemam muda za ništa osim na viku i kukanje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i uopće skretati kurs ove rasprave na jadnike koji rade na crno, je besmislen.
    kako živi 340 000 nezaposlenih u hrvatskoj? i njihove obitelji?
    kako žive oni koji primaju minimalac, uz potrošačku košaricu koja je nekoliko puta veća od njihove plaće? ne primaju svi socijalnu pomoć. i ne skupljaju svi boce.
    neka 30% od njih nešto radi, dakle zna nešto raditi i ima neko tržište za to.
    država treba tim ljudima dati poticaj da prijeđu iz sive u bijelu ekonomiju, a ne opaliti im kazne jer se ljudi snalaze kako mogu. zaraditi na njima kroz poreze, a ne zaraditi na njima kroz kazne.
    Ja mislim da upravo većina od tih 340000 nezposlenih ili ne traži posao tj. ne treba ili radi na crno.
    Meni je nevjerojatno da ja i muž sa dvije plaće skoro preživljavamo, a kako mogu nezaposleni sa obiteljima ako ne rade na crno?
    Pa ne mogi živjeti od zraka, a baš ne vidim na ulicama tisuće i tisuće beskućnika.
    Da, od čega ti ljudi žive? Financiraju ih roditelji, a otkud njima?................

  28. #28
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da upravo većina od tih 340000 nezposlenih ili ne traži posao tj. ne treba ili radi na crno.
    Meni je nevjerojatno da ja i muž sa dvije plaće skoro preživljavamo, a kako mogu nezaposleni sa obiteljima ako ne rade na crno?
    Pa ne mogi živjeti od zraka, a baš ne vidim na ulicama tisuće i tisuće beskućnika.
    Da, od čega ti ljudi žive? Financiraju ih roditelji, a otkud njima?................
    Ne kužim šta je tu čudno da bake i djedovi rade i pošteno zarađuju novce?

    I nisu svi nezaposleni međusobno poženjeni. Dosta ih uzdržava partner. Prestaneš jesti debele šnicle za ručak, skuhaš gulaš i može se i s jednim primanjem. Skromno, ali ide. Uz povremene izlete u rad na crno.

  29. #29
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i uopće skretati kurs ove rasprave na jadnike koji rade na crno, je besmislen.
    kako živi 340 000 nezaposlenih u hrvatskoj? i njihove obitelji?
    kako žive oni koji primaju minimalac, uz potrošačku košaricu koja je nekoliko puta veća od njihove plaće? ne primaju svi socijalnu pomoć. i ne skupljaju svi boce.
    neka 30% od njih nešto radi, dakle zna nešto raditi i ima neko tržište za to.
    država treba tim ljudima dati poticaj da prijeđu iz sive u bijelu ekonomiju, a ne opaliti im kazne jer se ljudi snalaze kako mogu. zaraditi na njima kroz poreze, a ne zaraditi na njima kroz kazne.
    Upravo ovo treba napraviti.
    Doslovno provesti čistku rada na crno, a bez da se smanje raznorazni tereti na cijenu rada zapravo bi značilo gurnuti dobar dio stanovništva, a time i ekonomiju još dublje u ponor. Porezi i doprinosi trebaju biti puno manji, kontrola poslodavaca i poticaji onima koji dobro rade puno veći, pa kad to postignemo onda uvest drakonske kazne onima koji zapošljavaju na crno.
    Problem je što je ovo država u kojoj se gotovo pa ne isplati raditi, za svaku kunu koju zaradiš treba državi dati kunu. A sve poždere državna birokracija i mirovine, od kojih najviše ide onima koji nemaju ni blizu staža koji je trebalo odraditi. I onda se ova država čudi da ljudi nemaju osjećaj dužnosti da rade po zakonu.
    Kao što Cubana reče, riba smrdi od glave i od tamo treba početi čistiti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Meni je nepojmljivo što ova naša država ne prepoznaje razliku između crne i sive ekonomije. Pod crnom ekonomijom, koju treba suzbiti i strogo kažnjavati svrstavaju se rad na crno kod pravnih osoba (i naravno šverc, dilanje, piratsko i sl. aktivnosti) i prema tim aktivnostima bi se trebalo ići represivno. Međutim, siva ekonomija ilitiga rad u fušu (npr. čišćenje stubišta/stanova, peglanje, čuvanje djece i slično) potiče ekonomiju, povećava kupovnu moć građana i ljudima doslovce stavlja hranu na stol.
    Kod nas je kontra, crna ekonomija se ne sankcionira nit se represija provodi u stvarnosti, a sad će opalit kaznama po ljudima koji rade u fušu kako bi si osigurali osnovne životne potrebe, koje često ni poslom s punim radnim vremenom nisu zadovoljene (jer su plaće ili neisplaćene ili sramotno niske).
    Moj bi prijedlog promjene bio stavit na čelo države par imalo ekonomski obrazovane ljude, koji su pročitali barem Samuelsonovu Ekonomiju (at least) .... ovi naši su seljoberi svjetskih razmjera, sve rade kontra....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo ovo treba napraviti.
    Doslovno provesti čistku rada na crno, a bez da se smanje raznorazni tereti na cijenu rada zapravo bi značilo gurnuti dobar dio stanovništva, a time i ekonomiju još dublje u ponor. Porezi i doprinosi trebaju biti puno manji, kontrola poslodavaca i poticaji onima koji dobro rade puno veći, pa kad to postignemo onda uvest drakonske kazne onima koji zapošljavaju na crno.
    Problem je što je ovo država u kojoj se gotovo pa ne isplati raditi, za svaku kunu koju zaradiš treba državi dati kunu. A sve poždere državna birokracija i mirovine, od kojih najviše ide onima koji nemaju ni blizu staža koji je trebalo odraditi. I onda se ova država čudi da ljudi nemaju osjećaj dužnosti da rade po zakonu.
    Kao što Cubana reče, riba smrdi od glave i od tamo treba početi čistiti.
    Potpisujem u potpunosti, npr. moje kolegice u Austriji i ja imamo istu bruto plaću, no njihova je neto plaća 35% veća od moje i to sve zbog naše proždrljive države i pokradenog državnog budžeta.

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da upravo većina od tih 340000 nezposlenih ili ne traži posao tj. ne treba ili radi na crno.
    Meni je nevjerojatno da ja i muž sa dvije plaće skoro preživljavamo, a kako mogu nezaposleni sa obiteljima ako ne rade na crno?
    Pa ne mogi živjeti od zraka, a baš ne vidim na ulicama tisuće i tisuće beskućnika.
    Da, od čega ti ljudi žive? Financiraju ih roditelji, a otkud njima?................
    mama od formata. šta bi ti napravila da si npr radnica kamenskog?
    ili jedna od tih tisuću ljudi koji su ostali bez posla?
    zaposlila se? gdje?
    ah da, znam, kao pastirica.

  33. #33
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Razumijem ja sve sto vi pisete, ali npr ja bi htjela svojoj teti cistilici doprinjeti za mirovinu i zdravstveno, ali ne tako da ju prijavim kod sebe (dolazi jednom svaka 3 tjedna) nego bi joj na nacin ovih "kupona" mogla razmjerno tome koliko ju placam platiti joj i dio zdravstvenog ili mirovinskog... ne vidim sto je u tome lose.
    A da je crna ekonomija daleko vece zlo, to se svi slazemo...

  34. #34
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem ja sve sto vi pisete, ali npr ja bi htjela svojoj teti cistilici doprinjeti za mirovinu i zdravstveno, ali ne tako da ju prijavim kod sebe (dolazi jednom svaka 3 tjedna) nego bi joj na nacin ovih "kupona" mogla razmjerno tome koliko ju placam platiti joj i dio zdravstvenog ili mirovinskog... ne vidim sto je u tome lose.
    A da je crna ekonomija daleko vece zlo, to se svi slazemo...
    Pa to jest super ideja! Ali naši glavonje kopiraju ideje samo iz banana država....

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Moja teta čistačica radi kao prodavačica, i ima i mirovinsko i zdravstveno, al to nije hrana na stolu, to je neka virtualna vrijednost koju vidimo tek kad smo il u bolnici il u mirovini. Njenoj djeci nažalost to zdravstveno i mirovinsko ne znaći puno jer su gladna.

  36. #36
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Cvijeta

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je čista kozmetika.
    Da izgleda da nešto rade, a opalit će po onima koji ionako nemaju.
    A oni koji kradu, ne plaćaju doprinose, ne daju plaće, to je krema ove države. Njih se ne dira!
    Eto zašto negativan stav.
    x

  38. #38
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Gđa. Marica koja poslije posla čisti i/ili pegla da donese kruh na stol će nadrapati samo zato jer je Marica i kao takva prisiljena platiti kaznu jer nema eto nekoliko milijuna spremljenih sa strane da podmiti gospodina inspektora. Marica nije siva eminencija koja zapravo kontrolira ove na vlasti. Tako da proračun, naravno, mogu kaznama puniti samo Marice...Todorići ne pune proračune, šta vam je, oni pune svoje i ove izvršne džepove..

  39. #39
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    problem je, kao što ste već rekle, puno dublji od žena koje čiste u fušu da bi uopće mogle kupiti kruh. cijeli sustav je trul i smrdi li ga smrdi, upravo njega treba i mijenjati. ali to nikako nije u interesu ovoj vladi, pa udaraju na najslabije, kao i obično.

    što se tiče nezaposlenih koji doma češkaju jajca, onak i ja sam jedna od tih 340000. i većina moje generacije s faksa koji su također završili. svi veoma aktivno tražimo posao, ali ja sam recimo, na x poslanih molbi dobila svega jednu odbijenicu i niti jedan poziv na razgovor do sad. gdje je taj oglas za pastire, odmah se javljam
    i tako sa svojih četvrt stoljeća još uvijek visim starcima na sisi unatoč stečenom obrazovanju i volji za radom. onak, SRAMOTA. s tim da ni njima financijska situacija nije bajna.

    i veoma rado bih radila na bijelo, samo nek mi netko kaže gdje.

  40. #40
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    slažem se sa marijomP, cvijetom i cubanom, slažem se i sa tvrdnjama da je problem puno dublji i sa onim o sivoj i crnoj ekonomiji.
    prvo bi trebalo rješavati krupne stvari. trebalo bi se još i zapitati zašto ima toliko ponude u sivoj ekonomiji???? zato što ima potražnje. zašto ljudi toliko vole čišćenje, dadiljanje, bojanje zidova i friziranje na crno? da im je pristupačno sigurno bi svi rađe usluge kupovali od registriranih firmi od kojih ćeš dobiti račun, možeš se žaliti, imaš nekakvu sigurnost itd. tko će uzeti firmu za čišćenje i sat platiti 50 kad isto to može dobiti upola jeftinije. to sve znači da ljudi nemaju novaca i da je bolje da se lova i ovako vrti nego nikako. ako mi ikada bude trebalo dodatnog novca neću se u ovakvoj državi niti najmanje libiti ili osjećati krivom raditi dodatni posao neprijavljena i iduće krečenje sigurno neću zvati nikakvu firmu. a neka inspekcija proba dokazati da mi to nije najbolji prijatelj ili što već
    dok god se vlada ponaša tako kako se ponaša i dok god se udara po malima, a štiti kiminalce i legalizira lopovluk i feudalizam ja ću razmišljati na ovaj način
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 09.03.2011. at 14:38

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Zlo mi je od tih jadnika koji nemaju ništa na sebi, žene im primaju doplatke, a onda ljetuju u hotelu s 5 zvjezdica.
    Znam ih takvih bar tri sa ovog foruma, a da ne govorim u RL.
    ma koji su to nickovi mamicu im poljubim

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Potpisujem onoga tko je rekao da treba svježi ekonomski kadar u vladu, vratiti pokradeno i riješiti pitanje sive i crne ekonomije kod velikih, a onda kad od svojih primanja budemo mogli živjeti pristojno raditi ovakve poteze, onda ih vjerujem neće niti trebati. Znam čista utopija, alije lijepo zvuči.

  43. #43
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    stoka nemilosrdna i bahata!!!!!
    neka mi omoguće da zaradim svojim znanjem i intelektom i marljivošću koju sam dokazala i pokazala, al tada trebaju maknuti sve one koje su razne veleučilišne provincijske faksove završile spremajući večere i roštilje dekanima i načelnicima, ma sram ih bilo!

  44. #44
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je čista kozmetika.
    Da izgleda da nešto rade, a opalit će po onima koji ionako nemaju.
    A oni koji kradu, ne plaćaju doprinose, ne daju plaće, to je krema ove države. Njih se ne dira!
    Eto zašto negativan stav.
    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Riba smrdi od glave, a čisti se od repa.
    Jel dadilja na crno i žena koja pere stubište jednaka gazdi kojemu su radnici prijavljeni na minimalac?
    Nije. Ona je će biti kruha gladna, a ovaj neće imati za safari u Africi.
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Moja teta čistačica radi kao prodavačica, i ima i mirovinsko i zdravstveno, al to nije hrana na stolu, to je neka virtualna vrijednost koju vidimo tek kad smo il u bolnici il u mirovini. Njenoj djeci nažalost to zdravstveno i mirovinsko ne znaći puno jer su gladna.

    sve potpisujem!!!!!!!!!!!


    a dorotea reče: iduće krečenje sigurno neću zvati nikakvu firmu. a neka inspekcija proba dokazati da mi to nije najbolji prijatelj ili što već
    dok god se vlada ponaša tako kako se ponaša i dok god se udara po malima, a štiti kiminalce i legalizira lopovluk i feudalizam ja ću razmišljati na ovaj način


    xxx


    a grozno mi je ono kaj kaže sumskovoce..onih 35 posto veća netto plaća, a brutto iznos jednak aaa

  45. #45
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    MOgla bih vas sve potpisati, i mamu od formata i Zubić vilu i Cubanu i Cvijetu...
    Što je najgore, mogla bih s*at do preksutra, a ni ja najčešće nemam mu*a prijaviti (odnosno, nisam imala, sada živim u svom svijetu bez upaljenog TV-a, novina... ne isplati se...).
    Zašto je to tako? Zar se ljudi zbilja boje ili je to stav, dok je meni dobro, dobro je. Ne znam.

    I da, iduće krečenje i ja krečim sama.

  46. #46
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Pa nije to ništa čudno Sika... ja ne mislim da nemam muda jer znam što se nalazi sa druge strane stola, ako ta muda, jelte, dobijem pa prijavim svog poslodavca...da dio nas radi na crno, a onaj dio koji radi "na bijelo" je prijavljen na minimalac, zajedno sa drugom direktorom (koji ofkors vozi heeebeeni auto, ljetuje, zimuje, nosi pačotice itd., sve se zna). Da od 4 tjedna goidšnjeg zagarantirana po ZOR-u, mi imamo pravo na 2, nemamo plaćene prekovremene i tako još štošta.
    Nije to samo nemati muda, to je golo preživljavanje.
    Evo, imali smo prijavu u firmi...Nepravilnosti nisu pronađene , nismo ni sumnjali

  47. #47
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa zašto ne prijavite opet?

  48. #48
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Pa možda zato jer štitimo svoje guzice, radna mjesta i indetitete.Ugrubo rečeno. Kao što rekoh- Nepravilnosti nisu pronađene (ovo čitaj između redova ).

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kužim, ali na taj način smo svi suodgovorni, i onda se nemamo što ni žaliti, a ni prosvjedovati.

    No, zar ne može prijava biti anonimna?

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a gle, opet će doć isti inspektor rada

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •