Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 164

Tema: klaićeva bolnica i majka s djetetom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    43

    Početno klaićeva bolnica i majka s djetetom

    Nisam iz Zagreba a najvjerojatnije ću morati s kćeri u Klaićevu na odstranjivanje ateroma.
    Kćer mi ima 2 godine, zanima me mogu li biti s njom 24 sata, bez obzira na uvjete, meni je dovoljna i stolica. Plaćanje mi nije problem, ako treba plaćam koliko god treba samo da je ne moram ostaviti samu.
    Ako ne mogu možete li mi preporučiti neku drugu bolnicu gdje mogu biti s djetetom cijelo vrijeme.
    Molim vas vaša iskustva i saznanja.
    Hvala vam.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    hmm, koliko znam, sa tako "velikim" djetetom ne možeš biti 24 sata. osim ako je politika, unatrag godinu dana, promijenjena.

    možda da probaš sa bolnicom Sv. Duh. samo ne znam bave li se tim zahvatom tamo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ne "bave li se" već "obavljaju li"

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    u principu za tak veliko djete je oravilo ak imaju na raspolaganju apartman, a ti voljna platiti možeš biti s njom. Trebaš par dana prije operacije nazvati i pitati za tu mogućnost,

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Pitaj u Novoj bolnici.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    možda u vinogradskoj?
    V. je godinu dana, i bez problema sam s njim bez plaćanja (očna klinika, prije 3 mjeseca i pedijatrija), iako čak ni ne doji više

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Vmama prvotno napisa
    možda u vinogradskoj?
    V. je godinu dana, i bez problema sam s njim bez plaćanja (očna klinika, prije 3 mjeseca i pedijatrija), iako čak ni ne doji više

    ja sam s klinkom koja je samo dojila bila ( tad u bolnici nije jela ništ osim cice) , bila stara 8 mjeseci zaglavila na pedijatriji, i bila s njom od 12- 20, tek toliko od vinogradskoj. ( eventualno smu mi pred kraj odobrili da mogu doći ujutro oko 6 da je nahranim i onda pravac doma)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    :shock: ne mogu vjerovat!
    onda nisu za sve jednaki kriteriji....
    ne znam što bih rekla

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U principu možeš biti s djetetom samo besplatno:
    a)ako si dojilja i djete ima manje od 6 mjeseci
    b)ako ima mjesta u bolnici
    ak to nije zadovoljeno piši kući propalo je

    ako je djete starije od 6 mjeseci
    ako ima mjesta , i spreman si za to platiti

  10. #10
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    od nedavno zakonska granica nije 6 mjeseci nego dok je dijete isključivo dojeno

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    U Klaićevoj možeš biti u apartmanu, ukoliko je slobodan. Mislim da nema dobne granice za malu djecu (mislim, vjerojatno ne možeš biti s 14-godišnjakom). Svaki kat ima nekoliko apartmana, košta 200 kuna po danu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    mozes biti sa malom
    ja sam prije mj dana bila ali samo ako je slobodan apartman
    u klaicevoj je besplatno samo dijetekoje doji do 6 mj. a prednost za apartman imaju mame koje doje od 6 mj ali svejedno placaju.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure molim vas još par informacija. Prema ovome što čitam ja mogu tražit apartman da budem s šestogodišnjakom. Jel cijena još uvijek 200 kuna i dal se plaća unaprijed (ko na Zvijezdi) ili naknadno.

    Ako ne uspijem dobit apartman jel mi može ko reć dal su posjete striktno od do ili mogu bit cijeli dan s njim.

    Mene muči to jer je on strašno osjećajan i bojim se kak će reagirat ako se probudi iz anestezije a mene ne bude tamo i zato mi je ovo prvo ipak draža opcija.

    Idemo na neku sitniju operaciju i očekujemo da će biti tamo cca 2-3 dana.

  14. #14
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj Vmama prvotno napisa
    možda u vinogradskoj?
    V. je godinu dana, i bez problema sam s njim bez plaćanja (očna klinika, prije 3 mjeseca i pedijatrija), iako čak ni ne doji više
    prije godinu i pol, u Vinogradskoj nisu dali mami isključivo dojene bebe stare 3 tjedna da ostane s njom.

  15. #15
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Moje iskustvo Klaiceve je da apartman skoro nikad nije slobodan :/
    dva puta smo bili kao hitni slucaj i nismo dobile apartman, a nema koga nismo pitale ...

    Preporucujem ti da prije same hospitalizacije naglasis da zelis biti s djetetom 24 sata i zamolis lijecnika koji vas prati da se raspita odmah o mogucnostima. Za stolicu pored kreveta ne zele ni cuti

  16. #16
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Moje iskustvo Klaiceve je da apartman skoro nikad nije slobodan :/
    dva puta smo bili kao hitni slucaj i nismo dobile apartman, a nema koga nismo pitale ...

    Preporucujem ti da prije same hospitalizacije naglasis da zelis biti s djetetom 24 sata i zamolis lijecnika koji vas prati da se raspita odmah o mogucnostima. Za stolicu pored kreveta ne zele ni cuti
    Nase iskustvo s vinogradskom je isto jako dobro, iako se u startu bilo ucinilo da nece biti tako.
    Bili smo tamo mislim 5 dana, zavrsili na hitnoj operaciji zbog upale uha - Bila sam s njim 24 sata, osim operacije, nismo bili odvojeni ni sekundu.
    Dali su mi i da ga do sale donesem.
    Prvu noc sam provela na stolici, a ostale su mi sestre trazile slobodne krevete po odjelima i dofuravale mi ga u sobu da se mogu naspavati. Obrok su mi isto redovito nosile, iako sam ja stalno ponavljala da ne treba.
    Tad je bio star 9 mjeseci i jos uvijek iskljuicivo dojio (odbijao dohranu).
    Mm je slobodno bio s nama do cca. ponoci jer je cekao da se uspijem izdojiti za B. + B i mama su isto dio dana provodili s nama u bolnici (kako bi i B. mogao cicati).
    Citali smo drugim klincima u sobi price... Nista nije bio problem. Meni je jedino bilo strasno sto ni jedan roditelj uu nasoj sobi u tih par dana nije docekao svoje dijete nakon operacije :shock: . I svi su bili tako strasno tuzni zbog toga. Ali kao vec drugi dan idu doma (operirali mandule), pa da ne placu ako vid emamu i tatu...strasno

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Zanima me dali itko ima novih saznanja ili iskustva o Klaićevoj? Idemo tjedan dana, na gastro odjel. Najgore mi je što malena nikad nije odvajana, a izuzetno je blago i plaho dijete, ako budu vikali na nju radi plača ona će se slomit...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kad dijete ide vaditi mandule, pa mora prenoćiti u bolnici, postoje apartmani za roditelje (i dijete). Cijena je oko 700 Kn / noć, čini mi se.

    Ne znam za druge operacije. Pogledaj njihovu web stranicu, ili ih nazovi, pa ćeš saznati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Hvala, nikako ih ne uspjevam dobiti popodne, ujutro mi stalno neka strka. Pokušat ću sutra pa javim za sve zainteresirane. Supatnike.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Kad je Roko bio (u siječnju ove godine) na urologiji imali su 2 apartmana cijena je 100 eura po danu, s tim da nisu na istom katu kao i urologija pa im je to bila gnjavaža i reko je doktor da tak nikad nisu slobodni i s obzirom da ostaje samo jednu noć nema potrebe. S njim je bio u sobi dečkić od 1,5 godine koji je dijete s oštećenjem zdravlja i po onom pravilniku ima pravo majka bit s njim besplatno na nefrologiji je uspjela bit, ali kad su ga prebacili na urologiju zbog operacije nije mogla bit s njim a žena je svaki dan putovala mislim čak iz Križevaca ili tak odnekud.
    Meni se nije dopalo to što su striktno u 19,00 sestre tjerale doma nisu dale da budemo uz njih dok večeraju i zaspu a mislim da bi tak i njima bilo lakše, moj Roko je već bio veći - 6 godina ali nije apsolutno ništa okusio od jela, srećom pa je drugi dan odmah išo doma.

  21. #21
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    700 kn? zar su i oni poskupili? prije je samo rebro imalo tako visoku cijenu apartmana. Prestrašno!!!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Cijena apartmana je koliko sam ja shvatila također ovisna o odjelu, ali ne može se znati jeli slobodan do trenutka prijama radi mama dojilja.

    I sama sam dojilja, ali nemam prednost budući da bebu koja sisa ostavljam doma a starija ide u bolnicu.

    Cijena na našem odjelu je 220 kuna.

  23. #23
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ima li itko novih saznanja o apartmanima u Klaićevoj? Doktora sam pitala pa mi nije znao reći jer "Ima raznih mogućnosti i aranžmana" pa da se javim u neki ured. Jedino što mi je rekao je da su posjete od 8 do 18 sati, a meni je to premalo da budem s djetetom!
    Mi ćemo biti na kirurgiji pa ako je netko nedavno bio....

  24. #24
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Kolika se buka svojevremeno digla oko ove teme i onda već dugo ništa :/ Znači li to da je sad stanje onako kakvo bi trebalo biti?
    Posljednje uređivanje od Ninči : 29.06.2011. at 12:49

  25. #25
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    naravno da nije na zalost, bukaci su se potrosili a frisko motiviranih roditelja koji bi se pozabavio ovim tetama se tesko nalazi...

  26. #26
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Posjete u klaićevoj su od 10 do 6 popodne mi bili na urologiji i moja prijateljica na kirurgiji mali joj bio tamo sve smo jednako morale ići van jednostavno vas tjeraju!Apartman je 600 kn,ali ga dobiju oni koji su močniji ja ga nisam mogla dobiti niti jednom!!Sretno!!!

  27. #27
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da nije na zalost, bukaci su se potrosili a frisko motiviranih roditelja koji bi se pozabavio ovim tetama se tesko nalazi...
    To je baš žalosno! Nemaju ljudi snage da se bore sa vjetrenjačama!
    Mislim da bi sad i urodilo plodom da se iznese ponovno taj problem....pošto je predizborno vrijeme pa se naši dragi političari posvećuju svemu i svačemu!

    Evo, najnovija informacija iz prve ruke....

    Prvi put sam nazvala taj neki broj na koji mogu rezervirati apartman. Kako je dr. rekao da će operacija najvjerojatnije biti u utorak, za utorak sam i pitala. Jedna dosta odjebita (sorry na izrazu, ali baš je tako i ne nalazim drugi naziv!) gospođa me je otkantala-"Nema apartmana, zauzeto je. Kad dođete, onda ćemo vas primiti ako bude šta slobodno." Nije mi preostalo drugo nego da tu završi moj razgovor s njom. Mislila sam si već kako ću potpisati da kći ide samnom kući u tih 18 sati kad završe posjete i gotovo. Ali kad sam nazvala dr.-a da konačno dogovorimo datum operacije, odlučila sam ga zamoliti da mi kaže koje bi to dane moglo biti pa da ja nazovem opet onaj sretni ured i da pitam imaju li ijedan od tih dana apartman. Dr. je bio jako ljubazan i rekao da nema problema, a ako i nema termina tad kad on ima slobodno, može nas preporučiti nekom kolegi pa da on/ona operira. Stvarno mu veliko hvala!
    Zovem opet onaj nesretni ured, sa knedlom u grlu, ali ovaj put mi se javi jako fina gospođa. Ja joj kažem šta sam dogovorila sa dr.-om i ona mi kaže da samo u utorak je apartman zauzet, a sve ostale dane taj tjedan da je slobodan Naravno, to mi ona gospođa što se prije javila nikako nije mogla reći Joj, od muke sam se i nasmijala!
    Uglavnom, dobili smo apartman...ne znam kojim čudom su slobodni-valjda jer je vrijeme godišnjih odmora pa možda nije tolika gužva kao inače? Ja sam eto presretna


    Inače, cijena apartmana je 730 i kusur kuna (100 Eura) i ja to ne mogu čisto vjerovati! Nešta šta ti je neophodno-da budeš sa svojim djetetom u njegovim najtežim danima, oni toliko masno naplaćuju!!! Za te novce se može iznajmiti apartman na Hvaru za 8 osoba! Stvarno tužno i žalosno kako se u našoj zemlji zarađuje na tuđim nesrećama!

  28. #28
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    mi ćemo morat na biopsiju biram zg ionako smo već vođeni od strane dr Jadrešina u klaićevoj pa me zanima za cure koje su iz zg-a znate li za koji jeftiniji smještaj u blizini bolnice jer ćemo morat bit 3dana a nisan baš stručnjak za po gradu pa ako ima ko informaciju bilo kakvu hvala

  29. #29
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    amo zg pa zar nitko

  30. #30
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da li netko zna koliko se dugo ceka u klaicevoj ako ste naruceni u tocno određeno vrijeme? da li se uopce ceka ili budes primljen kad te naruce?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    za što naručeni i gdje?

  32. #32
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    naruceni na djecjoj urologiji

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    pregled ili smještaj

    za pregled ovisno kolko im treba da srede ispred vas,+za smještaj +-15 minuta

  34. #34
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Pregled ovisno o guzvi, ne znam tocno za urologiju, ali mi smo za neke ambulante znali cekati i po 2 sata (a bili smo uredno naruceni).
    Za smjestaj se javljas prvo u ambulantu pa na prijemni salter kraj hitnog prijema i onda ides na odjel.

  35. #35
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    kakav odjel? ne ostajemo u bolnici ako si to mislila. samo pregled. znaci ovisi sve o guzvi, pa krasno..

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kod nas ti je nažalost tako u svim boilnicama, znaju po par njih naručiti u isto vrijeme, pa se sve otegne.

  37. #37
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    uh, nadam se da se to nece oduziti jer mi moramo nazad kuci u Osijek. do koliko sati im radi ambulanta?

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ideš u popodnevnu smjenu? do nekih 18-19 sati najmanje, tj. dok ima nekoga ko je naručen

  39. #39
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ma kakvi, ne bi im ni dala da me naruce popodne. ujutro idemo u 11, do kad traje ta jutarnja smjena?

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    do nekih 13,30-1430. sati, ali velim svi koji dođu do određenog doba to i srede taj dan, ne brigaj

  41. #41
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ok, hvala

  42. #42
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ajmo svjeze informacije za klaicevu: od koliko ujutro do koliko sati navecer mogu ostati s djetetom u sobi?

  43. #43
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Od 10, 11 ujutro do 18h. Ponekad dopuste i duze.
    Dojiljama malih bebica su rekli da mogu doci jako rano ujutro podojiti bebu.
    Mi smo bili nedavno i nesto se suskalo (nesluzbeno) da ce se moci biti 24h s djetetom. Ne znam jel istina... Ali ono sto je cinjenica da nema dovoljno apartmana tako da cak niti majke jednomjesecnih beba (dojenih!!!) nisu mogle biti smjestene.

  44. #44
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    uf, probat cu se izboriti da budem s njim sto duze..ne kuzim kako mogu ostaviti malo dijete (3 god) koje jos ne zna ni samo jesti samo sebi prepusteno? jos nismo iz zg, nemam gdje otici, pa cu inzistirati sto duze da budem s njim. kakve su sestre po tom pitanju? odjel je urologija.

  45. #45
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi nismo bili na urologiji, ali mi je nedavno bila frendica s malom i mislim da na tom odjelu imaju sobu gdje moze boraviti vise mama s djecicom. Cijena je oko 200 kn, za razliku od apartmana koji je preko 700 kn. Ako kazes da nisi iz zg, mozda ces imati prednost iako uvijek su prve majke dojilje. Probaj nazvati pa se raspitaj.
    Vecinu dana sigurno mozes biti s njim. Do sada nisu dopustali da roditelj bude na stolcu pokraj djeteta tijekom noci. Jedino ako se nesto nije promjenilo u zadnjih nekoliko dana...

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    cokolina kaj ipak treba hospitalizaciju?

  47. #47
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    treba. iako smo mislili da cemo moci odgoditi bar godinu dana, al nista.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nema tak nekaj slično bliže tebi?

  49. #49
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ne kuzim pitanje, sta nema slicno blize meni? ako mislis na smjestaj, imam kod koga biti, recimo. ali zelim biti stalno s djetetom po danu, po noci mi nije toliko frka, jel on spava, jedino se ujutro rano budi, a ne znam kako ce papati ako ja ne dodjem u 8 ujutro...

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ma mislila sam ječ ima bliže Osijeku da se napravi zahtjev.

    Nažalost oko 8 ujutro je njega i doručak, pa vizite, i tad nikog ne puštaju osim dojilja.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •