Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: sa koliko su vam blizanci progovorili?

  1. #1
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno sa koliko su vam blizanci progovorili?

    Moji Roko i Nora imaju 22 mjeseca i još ne pričaju.
    Sa godinu dana su govorilil mama,tata,dida,baba i kasnije više ništa,ima jedno mjesec dana da je nešto krenulo,više Roko nego Nora,počele su neke riječi npr.mijau,kokoda,pija(pijat),ko(konj),gege,pa-pa,bok,auto,alf(kao alfa romeo) i tako još par riječi,ali jedino što su do sada složili je mama daj ili ti ga mam daj.
    Zanima me kad su vaši počeli i dali je taj početak konačno ovo što oni sada pričaju?
    Rekla mi je fizijatrica da im dam još 2-3 mjeseca,a ako ne budu da odem u logopeda.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    A, L i K imaju 25 mjeseci. Bili smo prošli mjesec kod logopeda. K slaže rečenice od 5-6 riječi, kaže logopedica da je puno iznad prosjeka za dob, može složiti 2 rečenice, opisuje što radi i što vidi, ne gasi se. A samo malo od nje, kaže logopedica da je i on iznad prosjeka za dob. L slaže rečenice od 3 riječi. Svi imaju č, š, ž, r ali ponekada i ne. Kaže logopedica da je normalno da se ti glasovi razviju i do 4 ipo godine te da su ALK u govoru super. Rekla nam je da je sasvim uredu da dijete od 2 godine kaže rečenicu od 2 riječi, npr. daj vode. VAžno je i kad ste ti i tm progovorili, rano ili kasno.
    Ako želiš bit mirna savjetujem ti da ih naručiš na pregled kod logopeda, ako si u Zagrebu ili blizu savjetujem ti logopede na Goljaku.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Nadda, moji sini su isto cca 22mj i sve kao za tebe.
    ali za mene nemam problema : imaju vrijeme.
    polako uciju. nekoliko djecu ne zeliju pricaju kada ne mogu reciti sve uredu onda jedan dan ne reci nista i drugi dan mogu pricati.
    onda mislim trebas cekati malo

  4. #4
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    2,5 god. su. curka priča sve u šesnaest,a braco dosta slabo. Možda 10-ak rječi, i počeo je govoriti samo zadnje slogove od riječi (npr medo=do, patka=ka, oko=ko...) malo se brinem za njega. S tri godine imamo dogovoreno zajednički pregled s logopedom i psihologom ako do taga ne progovori.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Moji imaju 23 mjeseca i ne govore ništa. Tj. govore mnogo, ali samo sebi razumljivim jezikom (međusobno se sasvim lijepo sporazumijevaju). Sve razumiju: kada kažem - G, donesi B-ove ciplele, - ovaj ih donese. Ali ne govore ništa.

    Starija je kći u toj dobi govorila riječi poput "adekvatno" i slagala duuuuuge rečenice.

    I uopće se ne uzrujavam. Valjda dečki nemaju prigovora.

  6. #6
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    16mj
    Dosta razumiju, ali govor hm, ima tu nekih pokušaja:

    dečko: kava = kaka, zec Lupko = koko, vau-vau= laje kao pravi pas, patka kva-kva = kaka, oko= kooko, dida= didi, i tako da sve ne nabrajam samo isti slogovi i više je to neko oponašanje nego pričanje, ali za razliku od prije zna što imenuje, ne priča u zrak. Oboje znaju mama, a tata su znali i sada više neće.
    curka: mama, pet =pe, past =pa, baciti= ba, baka=baba i mislim da je to to, ali zato kad krene objašnjavati na svom jeziku pa ubaci mahanje rukama... jedva čekam da nauči pričati jer me živo zanima što to tako žustro objašnjava

    Čekamo prvu riječ koja će imati dva različita sloga....

  7. #7
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Moje cure imaju 15 mj. i zapravo neznam govore li puno ili malo. Ima riječi koje izgovaraju u postpunosti tipa: mama, tata, baka, dede, teta, beba, Teja (ime), Kaja (ime), Bobi (pas), koko je oko, di-di ili brmm je auto, papa i piii je šifra za jesti i piti i tak - zovu sebe međusobno Meme (Maša) i Eve ili Ava (Eva).
    U zadnje vrijeme su postale kao papigice, osim gore navedenog, ponavljaju prvi slog gotovo svake riječi i od toga naprave rečenicu - npr.Eva jutros kaže : Se pa tu i pokazuje na Mašu koja spava kraj nje
    Ah, rastopih se!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •