Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 163

Tema: Potpomognuta u poliklinici Skvorc-iskustva

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Uh mi prosli bez psihica i pravnika. Mozda jer smo stari pacijenti a mozda smo ih uhvatili jos nespremne jer smo bili sredinom 10 mj. pa su rekli da ne trebamo. Po novome trebali fotokopije osobnih i naravno vjencanog lista (isto fotokopija starog 5 godina) i potpisali izjavu o pristanku na ivf.
    Ovo je dobro da se psiholog moze obaviti kod njih.
    I anesteziolog odmah poslije budjenja pita da li boli i jel potrebno nesto protiv bolova tako da odmah to rijesi dok imas iglu od anestezije u ruci (ne znam da li znas ali anesteziolog se placa posebno)
    Uzv se obavlja u Ilici a punkcija i transfer u Dezelicevoj.
    Sretno u postupku

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Luna i ja sam imala punkciju navecer u 7 i rekli su mi da smijem jesti do 11 sati a poslije samo tekucine do otprilike dva sata prije punkcije.
    Sretno sutra

  3. #53
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    bilo mi je bed jel su me prošli postupak u četvrtak navečer nazvali i rekli da nema anesteziologa, pa sam danas mislila valjda se neće ponoviti, jer čitam da cure lakše to prolaze kad nije na živo, meni nije ni to bilo toliko strašno koliko je bilo kad sam završila par dana nakon toga u bolnici s kateterom i ono ispiranje grčevi cijelo vrijeme nitko ti ništa ne da protiv bolova to mi se je usjeklo, idem mirno leći sda hvala, čujemo se

  4. #54
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    ja bila na novoj lokaciji, znači ivf se radi na staroj
    da,punkcija i ivf

    što se tice savjetovanja ,mene prvo nije tražio ,ali nakon dva tjedna što sam već bila u postupku neke stvari su se okrenule pa sam u zadnji cas ipak morala obavit,tak da sam psihica obavila dan prije punkcije kod njih.Sad mi je cak doc rekao da ce se ta savjetovanja u slucaju novog postupka opet morat prolazit,tako je načuo i jako je zbog tog.Pa to je stvarno KATASTROFA
    I da ,ja sam nakon punkcije maznula ketonal,odma dok sam još sjedila kod njih.Doc je rekao da si ako me bude bolilo mogu popit nešto za bolove,a ja sam to obavila odma tako da mi je bilo stvarno super.Kao da nisam bila u postupku.I moram rec da sam se bojala da li ce mi se išta od tri st oplodit,moram se pohvalit-sve tri 8-stanične vračene :D .Kaže da se kod njih uvijek oplode i da tu nema brige,zato ~~~~~~~~~~~~~svima još jednom SRETNO i bez brige,u pravim ste rukama

  5. #55
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Bok curke!
    Zanima me može li mi itko reći koliko točno košta ICSI postupak u Viliju, zanima me cijena stimuliranog i prirodnog. Koliko čujem anestezija se plaća posebno - koliko je još to kunića? Hvala unaprijed!

  6. #56
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    7 400 sami postupak,700 anestezija...valja smijem o cijeni :?

  7. #57
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    koliko sam ja shvatila prirodni bas i ne pakticiraju,uvijek ide neka stimulacija a ovo je cijena blaže stimulacije

  8. #58
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala na odgovoru!
    Što oni smatraju blažom stimulacijom - samo klomifeni ili daju i gonale/menopure? Znam da zbog novog zakona nema smisla ići na jaku stimulaciju kada su ograničeni na oplodnju 3 js

  9. #59
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    izbjegavaju klomifen i ide se s gonalima jer su sigurniji,cilj je da se dobije 5-6 st od kojih izaberu najbolje.E sad koliko kome treba gonala to određuje doc po više faktora,od starosti,prošlih reakcija u postupku itd.Ako želiš drukčiju stimulaciju mislim da se s docom sve može dogovorit.

  10. #60
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    cilj je da se dobije 5-6 st od kojih izaberu najbolje.
    Pa ne znaju oni koje su najbolje unaprijed..
    Znaju jedino koje su zrele tj. "taman" za oplodnju.

  11. #61
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Citiraj bony prvotno napisa
    cilj je da se dobije 5-6 st od kojih izaberu najbolje.
    Pa ne znaju oni koje su najbolje unaprijed..
    Znaju jedino koje su zrele tj. "taman" za oplodnju.
    pravi biolog vidi koja je lošija,mogu biti sve i dobre,onda se ide eci-peci,ali ima negdje na netu slike stanica (ne znam sad gdje točno),gdje se ljepo vide razlike odnosno kvaliteta

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    pravi biolog vidi koja je lošija,mogu biti sve i dobre,onda se ide eci-peci,ali ima negdje na netu slike stanica (ne znam sad gdje točno),gdje se ljepo vide razlike odnosno kvaliteta
    nije baš tako, jer neke stanice lijepo izgledaju, a ipak imaju grešku. veliki problem s novim zakonom je upravo taj da biolog to ne može, da samo ministar milinović misli da može. čitali smo i čuli izjave dobrih i iskusnih biologa poput kniewalda koji kažu da se ne može samo optički odrediti dobra stanica. odnosno kao što mmaslačak kaže, moža vidjeti koja je zrela, koja nije i to je to.

    moj primjer: 16 js, 13 zrelih, 10 se oplodilo, 6 se razvilo u lijepe blastociste
    dakle dobar biolog iz Maribora je za 13 mislio da su dobre, a neke se nisu oplodile, a neke koje jesu su se prestale dijeliti.

  13. #63
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Ok ,kako vi kažete,meni je dr R.objasnjavo da osim nezrelih-prezrelih postoje nepravilni oblici, neka nisu vitalne ...itd.ako vec mora birat tri naravno da ce ove navedene eliminirat,ako ih uopce ima.

  14. #64
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    samo da dodam,ne želim tu pametovat,ja samo prenosim ono što mi je uvaženi doc. objasnio.daljnje rasprave nepotrebne

  15. #65
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Upravo to jeste ono sto je Jelena napisala. Samo jos da se vide kromosomske greske i sve bi bilo puno lakse. Ali znam da nas dragi dr.R i Patrik cine sve za nase dobro i u ovakvim nemogucim uvjetima za rad.

  16. #66
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    moze se donekle odabrat, ali slabo je to garancija za uspjeh. Tj. ono sto se moze eliminirat su morfoloski nepravilne j.s. ali ne i kromosomski nepravilne j.s. Postotak morfoloski nepravilnih nije jako velik, ali postotak kromosomskih nepravilnih jest, nazalost.

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Citiraj bony prvotno napisa
    cilj je da se dobije 5-6 st od kojih izaberu najbolje.
    Pa ne znaju oni koje su najbolje unaprijed..
    Znaju jedino koje su zrele tj. "taman" za oplodnju.
    pravi biolog vidi koja je lošija,mogu biti sve i dobre,onda se ide eci-peci,ali ima negdje na netu slike stanica (ne znam sad gdje točno),gdje se ljepo vide razlike odnosno kvaliteta
    Bony, na žalost, jelena i pino su u pravu. Kromosomski nepravilne ne mogu se vidjet golim okom tj. biolog ih ne može na mikroskopu skužit, a naravno da će nezrele ili lošeg oblika maknut i radit s ovima zrelima ok oblika, ali pravi je izazov te krom. nepravilne. Zato iVF i ne uspijeva 1:1 i zato je potrebna oplodnja više od 3js, a to je više potrebna što je žena starija tj. bliža kraju svoje repr. dobi jer je takvih stanica krom. nepravilnih sve više.Ti si, u svojoj 34-toj, vjeorjatno još on the safe side u smislu da imaš dosta krom. dobrih pa te to možda zasad toliko ne tangira. Možeš još to podrobnije pitat doka, vjerojatno će ti objasniti. Sretno !

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I upravo je biolog Škvorc to javnosti prije nego što je zakon prošao pokušao objasniti - da on ne može izdvojiti ni po čemu, jer se to ne može tako lako vidjeti - te koje će dat trudnoću, nosio je čak i slikice u boji kako te js izgledaju. U MB-u sam imala 9 stanica, od kojih je samo jedan embrij dao trudnoću... Nije to 1 na 1, nije niti 3 na 1...

  19. #69
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    moze se donekle odabrat, ali slabo je to garancija za uspjeh. Tj. ono sto se moze eliminirat su morfoloski nepravilne j.s. ali ne i kromosomski nepravilne j.s. .
    upravo sam na to i mislila, jer jasno mi je da se krom. nepravilnosti ne mogu prepoznat,već samo one vizualne koje se eliminiraju.
    u prošlom postupku od 13 st,dvije su mi vratili,ostalo propalo,nije ih se puno ni oplodilo-toliko o mojim godinama i njihovoj kvaliteti

  20. #70
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    hm,zašto mi nece normalno citirat post,što krivo radim,pa nije mi prvi put :?

  21. #71
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ej Bony, bila si u pravu anestezija je mrak, ali tužne vijesti propale mi ovaj puta stance neće biti transfera koji je trebao biti sutra. U utorak idem dok R. na pregled i na dogovor, nešto mi je spominjao mogućnost postupka iz prirodnog ali ništa konktretno, jer mi koja pobliže koja može pojasniti sve o tome

  22. #72
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    luna1, nisu se oplodile?Koliko ih je bilo i kakav p0rotokol si imala?

  23. #73
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    protokol; sprey naravno, po dva gonala 9 dana znači 18 injekcija,i štoperica naravno, neznam kaj se dogodilo neobjašnjivo, jedna se oplodila i tek sinoć i ona propala a sve druge odmah još sam bila na stolu budila se iz anestezija kad su mi rekli, nalazi unazad dvije godine vađeni uredni, ja zdrava, nikada ginekoloških problema, (nego muž je problem) i eto kaj se desi, kod mene se nešto čudno uvijek događa tako zadnji put taj hematom na mjehuru pa već sam sama sebi glupa. Tražiti ću doktora da idući ciklus sad čim dobim idem iz prirodnog ali neznam ništa o tome, kaj to točno znači, dali je to bez ikakave stimulacije, nije mi to baš jasno?

  24. #74
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    luna1, stvarno mi je to kod tebe cudno, uglavnom je razlog los "timing" ali to se dr.R ne moze desiti.Takoder, ne vjerujem ni da su ti js tako lose kvalitete. Prirodni mozes odraditi bez ikakvih lijekova, znaci samo da se prati tvoj ciklus ali vjerujem da ce ti dr preporuciti blagu stimulaciju, barem klomifen. Javi se u utorak s novostima od dr.

  25. #75
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    luna1
    Žao mi je - to je samo još jedan dokaz da nemožemo na sve utjecati i da postoji taj x faktor koji nas ponekad lupi po glavi.
    Svakako se javi s novostima....

  26. #76
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    luna1 znaci bila si na kratkom protokolu? (smrkanje pocelo u isto vrijeme kad i pikanje, ne u prijasnjem ciklusu?) neke zene mogu biti osjetljive na taj protokol. Ja sam u 2. IVFu bila na tom protokolu i rezultati su bili jako losi (jedva dosla do transfera, skoro mi ga nisu htjeli napravit). Ali da te ohrabrim, nakon toga sam imala sasvim dobru kvalitetu na drugom protokolu (isto samo muski faktor).
    drzi se

  27. #77
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    ojoj luna,strašno mi je žao i stvarno je neobicna ta tvoja situacija.Koliko se samo faktora mora poklopit da bi na kraju sve dobro ispalo ,pa to je za poludit.Drži se ,sigurna sam da ce doc. ubrzo naci riješenje za tebe jer ocito je i njemu ovo bilo :? .Stvarno su sretnice one kojima uspije od prve,dok se ostalima moraju stalno mijenjati i isprobavati različite stimulacije.Sretno u prirodnom.

  28. #78
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    evo me, moram preskočiti ovaj ciklus pa mi idući vade sve hormone ispočetka da se vidi zašto se sve ovo događa, iako su mi nalazi bili dobri, ali kod mene se radi o hiperaktivnosti koja izgleda nije povezana ginekološki.

  29. #79
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj luna1 prvotno napisa
    evo me, moram preskočiti ovaj ciklus pa mi idući vade sve hormone ispočetka da se vidi zašto se sve ovo događa, iako su mi nalazi bili dobri, ali kod mene se radi o hiperaktivnosti koja izgleda nije povezana ginekološki.

    Hello Luna, već smo se pitale gdje si.......

    Super da ideš vaditi hormone, treba isključiti i tu mogućnosti, iako su ti nalazi od ranije bili ok. No o kakvoj hiperaktivnosti govoriš? Što ti je rekao dr.? Šta je doktor rekao kad biste mogli ići opet u akciju obzirom da si upravo stimulirana?

  30. #80
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    rekao je dok.da je do sada u svom poslu imao dva slučaju da su žene bile hiperaktivne ali od hormona štitnjače koji nisu bili ok. kod mene će vidjet o čemu se radi nisu još sigurni još će jednom ponovit sve nalaze onda se njima vjerovatno daje slična stimulacija neznam točno. Ništa neznam točno. Nešto se događa ali ne ginekološki, čak je anesteziolog rekao da sam se budila pod anestezijom a pod tom dozomm žene spavaju, da mi tijelo reagira hiperaktivno

  31. #81
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ak mi opet nalazi budu ok, pustiti će me da opet pokušam 2 ili 3 mjesec, ali naravno ne uz onakvu stimulaciju a uz kakvu pokazat će nalazi kad izvadim.

  32. #82
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Luna1
    U dobrim si rukama i zaista vjerujem da ćete naći uzrok, a i rješenje problema.

  33. #83
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    cure danas sam počela raditi, jedva izdržavam sjedenje 8 sati, tako me neugodna boli izaziva dolje, a vrijeme mi sporo prolazi tek idući ciklus moram čekati da vadim nalaze ko će dočekati kraj 12 mjeseca, a još ak mi se dogode blagdani 3 dan ciklusa e onda ću morat čekati prvi mjesec...

  34. #84
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ej Bony, vidjela sam na odbrojavanju, žao mi je. Jesi dobila kakvo objašnjenje zašto se nisu uhvatile? Koliko radiš pauzu do idućeg postupka?

  35. #85
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    VILI ženske gdje ste? Koja se sprema za daljnji postupak jel imam ekipu s kojom će mi brže vrijeme proći do idućeg postupka? Bony nas se riješila, bravo curo

  36. #86
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Pa ja imam neki plan, al malo čekam dok mi se novčanik privikne na moje paklene planove! U kojoj ste vi sad fazi?

  37. #87
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    danas sam dobila m. ali moram preskočiti ovaj ciklus i idući ići vaditi hormone opet, ali ovaj puta u Vinogradsku, neznam jel se treba naručiti neke vadim bez obzira na ciklus, a neke treći dan menge. Kad kod tebe stvari stoje , jel vi kaj morate vaditi?

  38. #88
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ooooo mi ćemo morati prvo prijeć ovu administraciju - ono potpis da se voliš, da ćeš bit majka, da si normalan i tak
    Prvo bumo ponovili spermio - MM pije tribestan pa se nadamo lijepom iznenađenju.
    Ja ću ponovit briseve i TSH (jer mi je nekak klimavi - snižavala sam ga tableticama) i tak...
    Zapravo moram s docom smislit neki plan....

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    141

    Početno

    Luna 1, Tonili - uletila sam da vas pozdravim i pridružim se ( kao Vili ženska kako reče Luna1 ). Slijedeći tjedan sam tamo na inseminaciji ... Može riječ-dvije o ovim papirčekima da si normalan i
    pravno osviješten ? Objasnit će mi dr. R u ponedjeljak, ali fakat me zanima ( tko će me, gdje i za koje nofce "savjetovati" )...... Spominje se u prethodnim postovima da psihologa imaju riješeno, pravnika nemaju ? Jel još uvijek tako?

    Vibrice Vili-ce !

  40. #90
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Bok Emma Maria!
    Što se tiče potvrda - nadam s da će Luna reć svoje - ja sam još odradila po starom.
    Svakak se javi i kaj ti je doc rekao - i mene sad zanima kaj se na kraju od te papirologije mora zbavljat :/
    Dobro došla u ekipu!

  41. #91
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    pravnika nemaju.Psihijatrica je u deželičevoj,naručiš se,platiš 200kn za glupu potvrdu.Ti i M sjedite kod nje kao u filmu i ona vas ispituje u vezi potpomognute,kako ste reagirali kad ste saznali,ako imate problema kako ih riješavate ,hrpa privatnih pitanja, pa onda ona pita da li ti nju imaš što za pitati..... meni su to totalne gluposti ali jedino mi se svidio dio gdje MM-u objašnjava kako hormoni mogu utjecati na mene,da mogu biti u depri,živčana itd...tako da ako meni do sad nije vjerovao,sad sigurno vjeruje.I da rekla mu je da ako primjeti da sam pala u depresiju da neka me slobodno dopelja njoj
    mislim, možda nekom dobro dođe ovakav razgovor,nisam ja protiv ako čovjek ima potrebu da poprica sa strucnom osobom,ali meni stvarno nije bio potreban psihic,barem za sad.

  42. #92
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I za to 200 kn?!!! Ma za poludit!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    141

    Početno

    Krasno, 200kn za komad papira i razgovor koji mi ne treba...
    Imam sina iz MPO, pa ako tad, prije dvije godine nisam "skrenula".....
    A kako ste riješile pravnika ?
    Moja svekrva je dipl. iur - sada u penziji... Može mi ona nešto nažvrljati i što to točno?
    Hvala cure !

  44. #94
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ja sam isto stari pacijent pa mi je trebao jedino vjenčani list, kopije osobne, i tamo sam neke izjave potpisala, nažalost neznam ništa o ovim novim papirima. Dok. R. je mrak sve će objasniti vidjet ćeš. Tonili i mm je na tribestanima, pio ih je tri mjeseca pa je imao pauzu mjesec dana sada opet je počeo, i spermiogram mu je malo bolje pomak je bio, al je kod mene bio peh zadnji puta. Taj tribestan nije loš iako ja mužu uz njega dajem dnevno čašu iso sporta jer ima ostale vitamine , jadnik pije kaj god mu dam.

  45. #95
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ma mi se nadamo bar i malom poboljšanju uz tribestan jer mu je spermiogram prošli put bio najgori do tada.
    Luna1 znači nisi morala obavljat pravnika i psiholaga sad kad si bila?
    Iako je već bio novi zakon na snazi?

  46. #96
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Tonili mislim da ne trebaš, koliko sam vidjela na obavijesti u Vinogradskoj P&P savjetovanje se odnosi samo na parove koji kreću prvi put u postupak.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    141

    Početno

    Nažalost, u Vili-ju trebaju potvrde ( danas potvrđena informacija ). Ne traže to oni iz hira, nego su im kazne drakonske ako bi ih se "ulovilo" da to ne traže od pacijentica.
    Nama je ovo prvi postupak za drugo dijete, ali četvrti AIH ukupno, pa mislim da se možemo smatrati "starim" pacijentima, ali u Vili-ju ne riskiraju. Obzirom na sve - razumljivo.

  48. #98
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Bezveze, zakon je zakon, zašto mora biti razlika? Ne razumijem.....

  49. #99
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mislim da se ovdje možda misli o starim pacijentima te klinike - ili se varam?
    Jer, iako sui možda bio negdje kod njih si ipak novi? :/
    A možda im je Milinović poslao i neke nove pravilnike
    Ne bih se čudila da jaše po svima koji nisu - zna se!

  50. #100
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    nisu me stvarno tražili nikakve dodatne papire jer sam prvi postpak bila još po starom zakonu, al ak se nešto mjenjalo sada će me sigurno tražiti, nisu ni oni bili sigurni kad sam krenula u 10 mjesecu, možda su i napravili propust, stvarno neznam a ak budu tražili napraviti ću kaj ću ak mi je to jedina šansa za postupak, tako da se ja nisam ni zanimala gdje se kaj vadi i koliko košta jer mi nije ni trebalo. Trenutno se zanimam s hormonima, zvala sam jutros Vinogradsku oni navodno nemaju te neke tekućine pa mi savjetuju Petrovu, sva sreća kaj mi nema danas šefa pa pokušavam konačno naći bolnicu gdje ću to izvaditi, jel koja zna dali se ti nalazi dugo čekaju? Zadnji puta sam to vadila u Klc i nisam za dva dana su bili gotovi. Ak dobim idući m. oko Božića propade mi cijeli mjesec jer treći dan moram vaditi druge hormone a ako je neradan onda čekam prvi mjesec...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •