Stranica 39 od 46 PrviPrvi ... 293738394041 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2276

Tema: trudilice za drugu bebu!

  1. #1901
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Onda cu te i ja pratit taman kad odem za mj dva u fet postupak.

  2. #1902
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A moja ce za mjesec i 9 dana 3. godine

  3. #1903

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Cure sretno nam svima

  4. #1904

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Laralana ti kad ides opet kod dr lazarevski ja zdravje boze u april

  5. #1905

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    Laralana ti kad ides opet kod dr lazarevski ja zdravje boze u april
    Ja cu najvjerojatnije u petom mjesecu. Mislila sam prije al necu moci. Znaci ipak ces opet kod dr. Lazarevskog ici. Jel te slao na kakve pretrage da radis nakon biokemijske??

  6. #1906

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Da mila da uradila sam kariotip .urodzena trombofilija to mi je rekao dr lazarevski a histeroskopija mi je uradila dr trajanova koja radi na gak u skopje jer dr lazarevski mi je rekao da ne treba a dr trajanova je rekla da i te kako treba stom dolaze do gubitci trudnoce

  7. #1907
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Bila sam jučer kod ginekologa i tražila ga uputnice za briseve i markere, a on meni fino kaže da mu ne pada na pamet dok mu ne donesem pismeno da to trebam. Hm!? Doktorica mi je, telefonskim razgovorom, poručila da to obavim, a kad dobijem M da onda dođem... zato sam mislila da to i nije neki problem. Eh, kažem mu neka mi onda da uputnicu za pregled pa da mu onda donesem papirologiju, no nije mi je dao uz objašnjenje da mi ne treba!!!??? Tko je tu lud?

  8. #1908
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam jučer kod ginekologa i tražila ga uputnice za briseve i markere, a on meni fino kaže da mu ne pada na pamet dok mu ne donesem pismeno da to trebam. Hm!? Doktorica mi je, telefonskim razgovorom, poručila da to obavim, a kad dobijem M da onda dođem... zato sam mislila da to i nije neki problem. Eh, kažem mu neka mi onda da uputnicu za pregled pa da mu onda donesem papirologiju, no nije mi je dao uz objašnjenje da mi ne treba!!!??? Tko je tu lud?
    Svašta, stvarno ima svakakvih ginekologa. Još razumijem da ti neće dati uputnice za briseve i markere ako nemaš pismeno od MPO doktora, jer se boji inspekcije. Iako meni su svi moji ginekolozi uputnice davali bez problema (a bilo ih je više u ovih zadnjih par godina), ali suprug kad treba nešto obaviti od pretraga, za njegovog doktora uvijek mora biti na pismeno. Ali da ti ne da uputnicu za pregled kod MPO doktora da bi mogla donijeti papirologiju to je ludost. Samo mu reci da si zvala sestre od svog MPO doktora i da su ti rekli da ti treba uputnica za kontrolni pregled, pa nek se usudi reći da ne da.

  9. #1909

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    Da mila da uradila sam kariotip .urodzena trombofilija to mi je rekao dr lazarevski a histeroskopija mi je uradila dr trajanova koja radi na gak u skopje jer dr lazarevski mi je rekao da ne treba a dr trajanova je rekla da i te kako treba stom dolaze do gubitci trudnoce
    Sretn draga

  10. #1910
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Malo gledam ovu temu unatrag, ne znam da li još čitaju cure koje su bile u postupcima...al baš me zanima koliko je kome trebalo postupaka za drugo dijete.
    Nama je za malca trebalo 4 transfera (stimulacija, polustimulacija, fet i onda uspješna polustimulacija). Sada smo imali 2 transfera (polustimulacija i stimulacija) za drugu bebu, i ništa
    Mislila sam da ne bude tako teško jer je malac došao iz prvog postupka u ovoj klinici. Bio je savršen trodnevni embrij i primio se bez frke. Sad smo imali loše zametke prvi puta, vratili 2, i bila biokemijska. Kad smo ovaj postupak dobili 3 divne blastice, i jednu najbolju i savršenu vratili, mislila sam da je to to, kako se ne bi primilo. A nije

    Jako me pogodilo, čak sam razmišljala da čemu da se nadam ako ova blastica nije dala bebu. I da li mi je uopće suđeno biti još jednom mama, da li bih se trebala pomiriti s time da imam malca, i biti s time sretna i zadovoljna. Ali ne mogu, želim još jednom proći trudnoću, porod, bebu, imati dvoje djece...
    Sad ćemo ići u FET, odmah ovaj ciklus ako slučajno ovuliram (što mi se dogodi nakon stimulacija često, poslije se jajnici opet ulijene). Ja već planiram da oba FET-a neće biti uspješna, i kad ćemo u stimulaciju...najradije bih čim prije budemo trebali i mogli. Muž je ipak oprezniji, može čekati, i svejedno mu kad idemo. Pita me kud žurimo i uvjeren je da bude uspjelo jednom. Ja sam ona nestrpljiva i ne želim taj jednom čekati još godinama

    Uglavnom, malo sam zabrazdila, ali ispada da mi nekako ova borba za drugo pada teže nego za prvo dijete. Iako mi je sad nakon neuspjeha i općenito lakše jer imam malca, samo ga se sjetim, pogledam, igramo se, družimo, i sve je lakše. Dok ne krenem razmišljati da bih mu htjela podariti i brata il seku...

  11. #1911
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci mi smo prvo iz treceg postupka a drugo nece pa nece vec smo 5 puta bili i uvijek su savrsene blastice i opet nista,znaci da nije garancija za uspjeh.Razmišljaš isto kao i ja mozda bih trebala odusta al nemogu zelja je prejaka i zelim jos bar jedno dijete i sve opet proci,kako sad stvari stoje u 4 mj idem u fet.Mozda bi ipak trebala poslušati muza i pauzirat koji mj da se malo odmoris i psihički i fizički jer nevalja ni forsirat nek se jajnici malo odmore.Tesko je jako al nadam se da se uskoro opet pratimo sa sretnim brigama!

  12. #1912
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nama bi sad bilo super probati u FET kad postoji šansa za ovulacijom. Jer onda je i tijelo prirodno spremnije za bebu jelte. Čak mi pada na pamet tad pokriti doma ovulaciju i onda odraditi FET
    Ako ne bude ovulacije, idemo idući ciklus s estrofemom i naštimavanjem. Užas je kad te tijelo ne sluša.

    Ti si imala sad od 5 transfera biokemijsku i blighted...znači da se ipak pokušava primiti...samo da, pitanje je u čemu je problem.
    Meni je isto u glavi, kako sam mogla imati biokemijsku od loših, a nulu od divne blastice.
    Ali kao što znamo, tu 2 + 2 nikako nije četiri

    Koji je vaš daljnji plan?

  13. #1913
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Vrci nama je za prvo dijete trebalo 9 postupaka, sto prirodnih sto stimuliranih, imala sam od toga neke biokemijske i jedni vanmatericnu, bas smo se namučili.
    Iz zadnjeg postupka dobili smo curku i ostalo nam smrzlica za 2 FET-a. Već tada sam odlučila da ću iskoristiti te zamrznute i ako ne uspije neću vise ići u stimulirane. Prvi FET bio je biokemijska a drugi FET bingo, evo nas 24tt sa blizancima.
    Tako da je nama zapravo puno puno teza bila borba za prvu bebu, a za drugu, iako smo jako htjeli,
    sam razmišljala- ako bude super- a ako ne- imamo curku koja je zapravo čudo nakon toliko postupaka.
    Nemoj otpisati FET-ove, oni mogu itekako biti uspješni!

  14. #1914
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je nekako u glavi bilo da će drugo brže nego prvo. Jer eto, znamo što funkcionira, već sam bila trudna. Pa kako bi sad bio problem.
    Još je u međuvremenu bila i prirodna trudnoća, znači kao, tijelo zna jel. A evo ipak ništa.
    Iako mi je dr rekla da je borba za drugo dijete uglavnom teža nego za prvo

  15. #1915
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja nikada neću zaboraviti rijeci dr. Kune na prvim konzultacijama za mpo- kod vas će najteže biti doći do prve trudnoce. Kad to uspijemo- dalje ćemo lako. Nisam tada pitala sto je pod time mislio ali bio je skroz u pravu

  16. #1916
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nisam u postupcima, ali kod mene je ogromna razlika u čekanju prve i druge bebe.

  17. #1917
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je dr otvoreno rekla kad smo došli na konzultacije za drugo - teže je doći do druge trudnoće, stariji ste i vi i muž, hormoni se promijenili... Iako je prošlo manje od 4 godine
    I stvarno ispada tako. Stimulacija koja je tad bila super ovaj puta nije palila. Prvi puta su embriji bili loši. Sad su blastice bile super, ali očito ne i genetski, barem ova jedna

  18. #1918
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A ja puštam da se dogodi samo od sebe, ako ce se dogoditi. Jer se i prvo dogodilo (jako brzo) samo od sebe. A tko zna sto se sve promijenilo.

  19. #1919
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Da, istina, stariji smo, možda je naša sreća bila u tome sto smo imali smrzlice od tad. A meni očito FET odgovara jer naginjem hiperstimulaciji pa je tijelo uvijek bilo izmučeno. Ko zna.

  20. #1920
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da,mozda je meni sad neuspjelo iako hiper nije bio jak. Al postojao je,kakav god.

    Ne znam kako bih svjesno isla u sve ovo za trece, nema sanse.

    Sarasvati,mislim da je i tebi frustrirajuce, prvo odmah,a onda vise nece...

  21. #1921
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja si nekako mislim kako sam ja to olako shvatila...

    Nemoj sad o trećem... nemoj tako daleko.
    Prirodnu trudnoću si imala bez ikakve stimulacije?

  22. #1922
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da,al i dr kaze da ne zna kako jer je spermiogram katastrofa.

    Trece nema sanse,ni mm ne zeli trece.

  23. #1923
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci, grlim
    kod nas je to islo dosta brzo, za svaku
    prva cura je iz treceg pokusaja, ali drugog et-a
    druga je iz prvog pokusaja, ali te prve dvije trudnoce s krvarenjem od pocetka, nimalo lake
    treca cura je iz drugog pokusaja, ali prvog et-a
    nismo radili duge pauze, jer nismo znali koliko ce nam trebati...

    i kao sto je netko tu davno napisao - neostvareno majcinstvo se ne moze usporediti sa zeljom za jos jednim djetetom
    i to je istina
    ali zelja je zelja, ja sam trecu zeljela jednako kao i prve dvije i neuspjeh me poprilicno pogodio
    naravno da je lakse kad vec imas dijete, ali nitko ne moze reci da ne boli

    i Vrci, kad smo kod katastrofalnih spermiograma - gle nas! a evo me u 30.tt- u
    kako, nije nam stvarno jasno!
    dg je teska oat
    a ja sam nedavno navrsila punih 38. i vec sam mislila da ulazim u menopauzu
    uglavnom, nije da se tome treba nadati, al nikad se ne zna

    zelim ti uspjesan fet!

  24. #1924
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma ja kazem da sam svoje prirodno ispucala s tom trudnocom. Ne vjerujem da bi se tak zalomilo dva puta. Jos da da imam ovulacije,al kad i to cesto ne postoji, onda je veci problem.
    Nit mi lh trakice nisu pouzdane,niti imam sluz, tak da ne mozemo ni ciljati

    Ginger,meni je vas mpo put divan

  25. #1925
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Vrci. Sve je to lutrija. I spermiogram i JS. Kako naiđe, iz mjeseca u mjesec. I zato mi idu na živce "mudre" riječi pojedinih doktora. Kako je onaj neki ženi rekao "Gospođo, prije ću zatrudniti ja nego vi" pa je žena rodila blizance (ne sjećam se više nicka).
    Neopterećeno, polako, pa kako bude. Imaš jedno dijete doma. I to ti je podsjetnik da je sve moguće. Pa barem jednom. I to je bogme puno.

  26. #1926
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Ne vjerujem što mi se desilo. Prvo nisam mogla vjerovati kakvu sreću sam imala da sam upala u zadnji postupak neposredno prije navršene 42 godine, da bi me danas na pregledu 8 dan ciklusa dočekao hladan tuš. Jajnici mi uopće ne reagiraju na terapiju. Doktorica je rekla ako se do ponedjeljka stanje ne popravi odustajemo od postupka. Ne kužim što se dešava, jer do sad sam uvijek ok reagirala na terapije, ali sam uvijek bila u kratkom protokolu. Sad je doktorica odlučila probati sa dugim protokolom (prvo Yasmin, pa Decapeptyl+Menopur), i ja sam očekivala da će reakcija biti bolja a ono ništa. Sve mi se čini da ćemo po drugu bebicu morati nastaviti privatno.

  27. #1927
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Ako netko zna (da budem spremna za ponedjeljak ako doktorica kaže da odustajemo od postupka) kad prelaziš iz državne klinike u privatnu, jel se mogu uzeti nalazi, odosno osobni karton? Ja sam na VV trenutno. I koliko traje ta procedura? Moraš pisati neki zahtjev ili ti ga samo daju?

  28. #1928
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Anci, imaš pravo na kopiju medicinske dokumentacije. Pripremi do ponedjeljka (za svaki slučaj ) pismeni zahtjev i traži da ti se sukladno Zakonu o zaštiti prava pacijenata, na tvoj trošak, prirpemi kopija svih nalaza i liječničkih bilješki-npr. bilješke koje liječnik vodi prilikom folikulometrije...

    https://www.facebook.com/rodaneplodnost/

    „Tijekom liječenja učinjene su mi hormonske pretrage, na moj upit o vrijednostima učinjenih pretraga od liječnika sam dobila vrlo općenit i neprecizan odgovor. Nisam mogla dobiti na uvid rezultate tih pretraga, niti sam mogla dobiti ispis rezultata.“
    „Kad samo odlučili liječenje nastaviti u drugoj zdravstvenoj ustanovi, nismo mogli dobiti kopije naših nalaza i ostale dokumente o tijeku naših MPO postupaka. Radi toga smo određene pretrage morali ponovo učiniti.“
    „Pismeno sam zatražila od bolnice da mi izdaju kopiju moje medicinske dokumentacije, ali ni nakon tri tjedna nisam dobila nikakav odgovor.“
    „Kad sam od bolnice zatražila svoju medicinsku dokumentaciju, dobila sam samo kopije hormonskih nalaza. Nisam dobila kopije liječničkih bilješki o protokolu hormonske stimulacije i rastu folikula uz obrazloženje da mi to nisu dužni dati.“
    Kako postupati kad se kao pacijenti nađemo u ovakvim ili sličnim situacijama? Prenosimo tekst Pravne klinike o pravu na pristup medicinskoj dokumentaciji:

    http://klinika.pravo.unizg.hr/conten...-dokumentaciji

  29. #1929
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da sam baš za VV čula da daju kopije nalaza, da nije bilo problema. Nadam se da bude tako i dalje.

    Žao mi za probleme, nek se do ponedjeljka popravi...

  30. #1930
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Cure, hvala na informacijama!

    Vrci, hvala na dobrim željama... i ja se još nadam čudu, ali ću se za svaki slučaj pripremiti na najgori ishod. Bit će mi lakše ako doktorica prekine postupak. Ti si u Betaplusu ako se dobro sjećam što sam pročitala? Jel znaš koliko vrijede nalazi od markera tamo? Na VV-u vrijede 2 godine. I pretpostavljam budući ću primiti cijelu terapiju sada bez obzira ako se odustane od postupka da me tamo neće primiti u postupak prije isteka 4 mjeseca?

  31. #1931
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Zasto te ne bi primili? Ovisi o lijekovima i svemu, to moras pitati.
    Da,ja sam tamo. Markeri mislim isto vrijede 2 god,ako se ne varam

  32. #1932
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Pa obično doktori govore da se između stimuliranih postupaka mora napraviti pauza od najmanje 4 mjeseca. Zato sam mislila, ali dobro u svakom slućaju ću ići ranije na razgovor pa vidjeti što tamo kažu.
    Hvala ti na informaciji. Super ako markeri vrijede 2 godine jer mi se cini da su moji stari godinu dana, pa da ne moram trčati po nove.

    Evo meni 10dc i 8 dan kako se pikam i još uvijek imam laganu mjesečnicu. Ništa jako, ali svaki put kad se na wc-u obrišem papirom vidi se trag svježe krvi. Tako da mislim da se mogu oprostiti s ovim postupkom. Očito stimulacija ni dalje ne djeluje.
    Posljednje uređivanje od Anci272 : 18.02.2017. at 12:39

  33. #1933
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam kod L-a imala pauzu jedan il 2 ciklusa izmedu stimulacije i polustimulacije. Vecinom doktori po bolnicama daju pauze zbog lista cekanja i lijekova

    Ajoj,bas mi zao sto ti sad ne ide po planu

  34. #1934
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Evo da se pohvalim da ipak idemo dalje s postupkom. Krvarenje je skroz prestalo u nedjelju i tada sam počela osjećati i probadanja u jajnicima, pogotovo desnom, pa sam znala da se nešto ipak događa. Jutros je doktorica rekla da na desnom ima vodeći folikul od 12mm, a na lijevom ima dosta malih, ali rastu.
    Ufff, ovo mi je bio jedan od težih vikenda.

    Vrci, možda si imala tako malu pauzu zato što je drugi postupak bila polustimulacija. Ali kod pune stimulacije koliko znam svuda preporučuju razmake od 4-6 mjeseci da se organizam žene očisti od tolikih hormona. Moja doktorica je uvijek između ubacivala prirodne s klomifenima. Na VV-u nema liste čekanja za lijekove, bar ja nikada nisam čula da je netko spominje.

  35. #1935
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Joj baš mi je drago Koji ti je dc danas?

    I mi pratimo moj folikul lh trakicama, pa se nadamo ful prirodnom FET-u

  36. #1936
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ipak nista od FETA dok malecki ne prestane s dojenjem. Nisu mi mjerili prolaktin jer kažu da je 5 podoja dnevno previše za FET. Naravno, nemaju ništa protiv dojenja, ali to jednostavno smanjuje šanse... Eto, lagano se bacamo na odvikavanje pa se za nekoliko mjeseci vraćam u nove borbe. Djevojke, sretno!

  37. #1937
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Joj baš mi je drago Koji ti je dc danas?

    I mi pratimo moj folikul lh trakicama, pa se nadamo ful prirodnom FET-u
    Danas mi je 13dc, u stvari budući je prošla ponoć već je 14dc.

    Super da si u prirodnom i držim fige da sve super prođe. Mene je ubila terapija kad sam bila u FET-u. Više se ne sjećam što sam sve koristila, ali bila sam napaljena 24h na dan, svaki dan. Strasnoooo... zamisli kad se na poslu ne možeš skoncentrirati na ništa jer samo mislis na sex. Sjećam se da sam proučavala upute o lijekovima koje sam koristila i nigdje nisu bile zabilježene takve nuspojave.
    Posljednje uređivanje od Anci272 : 22.02.2017. at 00:27

  38. #1938
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Vaki, jesi već dobila menstruaciju? I ja sam isto morala prekinuti s dojenjem i čekati da dobijem i da mi se sredi ciklus da bih mogla u FET. I morala sam vaditi prolaktin.

  39. #1939
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Anci, mi se onda pratimo, ja sam 13dc danas. Od danas radim lh trakice, pa što bude...
    Mene malo frka ovog skroz bez lijekova, al ako dr kaže da je to dobro, valjda i je. Samo nek bude ovulacije

  40. #1940
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Vrci, ne brini se, bit će sve ok, drzim fige za to. Bolje ti je prirodno, zasto da se kljukas ljekovima ako nema potrebe.

  41. #1941

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Prije svega pozdravljam sve trudilice,neke dobro znane od prije neke malo manje

    I mi se spremamo aktivno na borbu za drugu bebu..
    Od 2012.-e kada nam je bio prvi ICSI i to dobitan nismo isli u postupke niti smo aktivno "radili" na bebi..
    Kod mene sve ok..imam ovulacije,redovan ciklus..sve 5.
    Kod dragog se drasticno popravio spermiogram i bas smo sretni zbog toga.
    Bas smo jucer dobili nalaz i gotovo smo normo..
    Imamo 14 mil.na 1 ml tako da je dijagnoza oligo.
    Ostali parametri su skroz dobri..
    Sukladno razgovoru sa dr. krecemo prvo sa ciljanim odnosima dva tri mjeseca ako nista onda cemo na MPO.
    Ne nadam se previse,dapace,smatram da ce ova borba puno duze trajati nego ona za prvu bebu..

    Drzim svima palceve da nam uskoro stigne nova srecica

  42. #1942

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    milasova lijepo te vidjeti ovdje! sretno!

  43. #1943

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bubek,hvalaaaa!!!
    Znam sta se dogada ovdje,citam stalno ali su nam na poslu blokali forume pa ne mogu nis postati..

    Doma nit imam komp nit internet

  44. #1944
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Anci, taman mi je došla prva menstruacija (na drugi rođendan maminog mišića) pa sam zato mislila odmah na FET. Nisam znala da je to tako strogo s dojenjem, pošto mi je došla menga kad smo smanjili dojenje na 5 puta dnevno. Nadala sam se da se i prolaktin dovoljno smanjio. Nema veze, budemo mi to polako još smanjili...

  45. #1945

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    36

    Početno

    Ispricat cu vam svoju pricu..
    Radili na bebi malo manje od dvije godine.bez rezultata.ja obavila klasicne preglede kod ginekologa,muz obavio svoje.kod njega dijagnoza slaba pokretljivost spermija.
    Narucili se ko dr.Streleca u Petrovu.ali kad smo docekali datum oni su taman strajkali tad.to je bilo 2013.g.dobivamo novi termin u 12.mjesecu 2013.Dr.pogleda nalaze i kaze prirodna trudnoca po ovom nalazu od muza bi bila ravna cudu.rekao je da idemo na ivf.odem do sestre da nam da termin.zapisuje nas za 4.mj 2014.
    Osjecam neki mir,imamo datum.lagano vrijeme prolazi,i tako dodje 3.mjesec.meni kasni menga.vec pomalo luda zasto bas sad kasni kad mi uvijek dolazi oko prvog u mjesecu.a vec sam nekako izracunala kad cu onda krenuti s ljekovima i kad bi mogao biti postupak.
    I tako prolaze dani,09.03.se nadjem s jednom dragom curom koju sam upoznala na forumu.koja se također bori kao ja.kaze ona meni pa daj napravi test.ja kazem ma necu,samo cu se razocarati.ali ipak se odlucim da sutradan napravim test.imala sam doma neke kineske.popiskim se ja kad ono dvije crtice.sok i nevjerica.muz na poslu.pogledam rok na testu kao ono prosao.neda meni vrag mira.odem ja kupiti novi test.dolazim doma,ne mogu piskiti.pijem vodu i cekam.ponovim opet kad ono PLUS!!!nisam znala di sam ni tko sam!znaci pred sam postupak ostala sam trudna.Patricia je rođena 02.11.2014.na drugom djetetu radimo vec vise od dvije godine.ne ide.mozda bi opet morala dogovoriti ivf pa da ostanem trudna.
    Uvijek sam prizeljkivala malu razliku među djecom.manju od dvije godine.ali mi borci najbolje znamo da stvari nisu onakve kako ih prizeljkujemo.

  46. #1946
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Pozdrav poznatima (bubekica i milasova) i nepoznatima! Evo i mi smonakon 4 god opet u postupcima. Trenutno u prvom prirodnom nakon stimuliranog u 11.mj u kojem sam lose reagirala i jedva dobili jednu stanicu koja se nije oplodila. Prije 4.god nam je prirodni bio dobitni. Ovaj put idemo manje optereceni,ali svejedno su ova dva tjedna do bete beskonacno duga. Jos 5 dana,uff! Naravno, simptomi 0. Sretno svima!

  47. #1947
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam hvatala ovulaciju lh trakicama za fet u prirodnom ciklusu... I jucer tik do pozitivne,danas slabija.
    Umorna sam vise,nikad bez problema sad cekam sutra da vidim sto ce mi dr reci.
    Jesam za prvo dijete imala 4 postupka i 1 prekinut,al mi nikako nije bilo tesko kao sad. Pa nikako na zelenu granu, uvijek neki ludi problemi

  48. #1948

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    MalaMa sretno!!!
    Vrci, a koji ti je dc? Kad obicno ovuliras?

  49. #1949
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam pcos i uopce ne znam kako stojim s ovulacijama. Ono sto sam hvatala je bilo 17-21dc.
    Danas sam 17dc, a na 11 dc je bio folikul od 10mm.
    Rado bih da me pozovu na uzv, al vidjet cu sutra ujutro

  50. #1950

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni je ovaj ciklus na 17dc bio folikul 12mm, a ovulacija prema trakici tek na 26dc. Moguce da ce ovulacija tek kroz par dana.
    Drzim fige!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •