Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,276 od 2276

Tema: trudilice za drugu bebu!

  1. #2251
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Da, da. To je ta trudnoća. Zato kažem da nam se dogodilo čudo. Sve je ok, jedino je trudnoća po uzv tjedan dana manja u odnosu na zadnju menstruaciju. Očito je bila kasnija implantacija ili ne znam ni ja kako je sve to uspjelo dobro završiti.

  2. #2252
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Što god da se dogodilo, još je jedan dokaz da je ljudsko tijelo čudesno

  3. #2253
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Evo da vam javim, nemam neke super vijesti. Nisam nešto posebno dobro reagirala na terapiju. Imam svega 3 folikula. Nastavljam sa terapijom i folikulometrijama.

  4. #2254
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Jesi li uz bemfolu dobila još nešto?

  5. #2255
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj mrkica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala katka22 i čestitam. Ma moje pitanje je blesavo. Statistike deprimiraju. Tražim nekakav privid nečeg sigurnijeg ili boljih šansi što mi nitko ne može dati. Treba biti realan, 39 mi je godina i prije točno 2 godine sam imala postupak za prvo dijete. Tada je išlo relativno lako, ali je moglo isto tako lako i ne uspjeti. Moram malo ohladit glavu.
    Ova tvoja zadnja rečenica, koju sve mi poprilično mrzimo i najteže ju je primijeniti, je obično puno puta rješenje hrpe problema. Ne želim time reći da ćeš čiste glave sigurno uspjeti iz prve, ali svakako ćeš se lakše nositi sa kojim god scenarijom koji te dopadne. U svakom slučaju, sretno!

  6. #2256
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li uz bemfolu dobila još nešto?
    Da, dobila sam i Cetrotide, danas si to dajem uz Bemfolu.

  7. #2257
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Ova tvoja zadnja rečenica, koju sve mi poprilično mrzimo i najteže ju je primijeniti, je obično puno puta rješenje hrpe problema. Ne želim time reći da ćeš čiste glave sigurno uspjeti iz prve, ali svakako ćeš se lakše nositi sa kojim god scenarijom koji te dopadne. U svakom slučaju, sretno!
    Bilo bi lakše da mi sve te terapije ne utječu na raspoloženje. Hvala ti

  8. #2258

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav svima, evo naša prva bebica će uskoro godinu dana, ostalo nam je još 5 smrzlića i već smo se veselili vratiti se po njih, ali dr kaže da mora proći 6.mj nakon prestanka dojenja i tek onda možemo u nove pokušaje.
    Da li je netko išao po svoje smrzliće, molim vaša iskustva i kolika je uspješnost

  9. #2259
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jos uvijek dojim (beba ima vise od godinu dana i jos doji par puta na dan). Namjeravam kroz mjesec dana jos smanjiti, ali dr je rekao da jedan do dva podoja radi utjehe mogu ostati. Krecemo ponovo u 8. mj.

  10. #2260
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Joj, žene moje... Bolje da vas ne bediram. Ja sam po svoje smrzliće išla 2017. i to 2 puta. Nula bodova. Nakon toga stimulacije i pilustimulacije i još uvijek ništa. Eto, 5 neuspjelih transfera od tada. No, ne predajem se... Nadam se da će vaš put biti lakši!

  11. #2261
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Meni je prvi transfer smrzlica bio uspjesan,nakon 2 svjeza transfera bez uspjeha
    Nema pravila tu

  12. #2262

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, evo naša prva bebica će uskoro godinu dana, ostalo nam je još 5 smrzlića i već smo se veselili vratiti se po njih, ali dr kaže da mora proći 6.mj nakon prestanka dojenja i tek onda možemo u nove pokušaje.
    Da li je netko išao po svoje smrzliće, molim vaša iskustva i kolika je uspješnost
    Jeli svuda to pravilo da mora proci 6 mj od prestanka dojenja? Postoji li neki vremenski minimum od kada rodimo prvo do trenutka kada mozemo vaditi hormone i ici u postupak za drugo? Vratili smo 2 blastice, jedna se primila.
    Nemamo ni smrzlica tako da bih trebala ici u punu stimulaciju. Upravo sam trudna s prvim i rodit cu za 3 mjeseca, a razmisljam o drugom. Voljela bih sto prije jer s godinama situacija nece biti bolja, a i nemam fleksibilan posao, bila sam zaposlena na odredeno i na kraju odustala od posla jer nisam mogla dobiti slobodan dan, nisam mogla promijeniti smjenu, na spomen bolovanja su otkazivali ugovor, a godisnji smo koristili kolektivno bas u periodu pauze od postupaka. Jednom kada se vratim traziti posao i raditi, tome se bas moram i posvetiti. Imam bas nefleksibilnu struku. Odlucili smo da cu biti kuci dok beba ne navrsi barem 2 god, a za to vrijeme bih voljela ponovno ostvariti trudnocu. Koliko ce mi trebati da uspijem, ne znam, ali bih voljela krenuti cim prije. Nigdje ne nalazim podatak kada najranije mozemo u sljedeci postupak...

  13. #2263
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Pa ne znam, rekla bih da nema pune stimulacije dok se doji, tj.da doktori nisu za to. Ipak je to hrpa raznih lijekova u velikim dozama

  14. #2264

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Da, da, jasno mi je cak za stimulaciju i dojenje. Samo ne znam zasto pauza 6 mj nakon dojenja.
    Procitala sam na stranici prije da nam se ne resetiraju postupci nakon rodenja, jeli moguce i to?
    Posljednje uređivanje od SevenofNine : 26.02.2020. at 02:10

  15. #2265
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ja povremeno dojim (par puta dnevno) i imala sam punu stimulaciju. Dr je bio ok s tim.
    Trudna 9 tjedana

  16. #2266

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Cestitam !! Kolika je bila pauza izmedu poroda i postupka?

  17. #2267
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Da,postupci se na zalost ne resetiraju po ovom zakonu

  18. #2268
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala Postupak je bio nakon godinu i 3 mjeseca. Nakon punkcije su zamrznuli sve embrije, prvi fet nije uspio. Drugi fet je bio u 1. mjesecu kad je curka imala 19 mj.
    Dr. je bilo bitno da se menstruacija vratila pa makar i neredovita.

    Ima jedna grupa australskih savjetnica za dojenje s vise info na fejsbuku. Naravno, na svakome je da na temelju dostupnih (ili nedostupnih ) informacija odluci hoce li nastaviti dojiti tijekom ivf-a ili ne.
    Ono sto sam shvatila u razgovoru s doktorom je da farmaceutsku industriju bas i ne zanima dojenje i nece trositi novac na istrazivanje djelovanja i izlucivanja pojedinog lijeka u majcino mlijeko nego samo u uputu o lijeku stave da je zabranjeno dojenje i time se ogradjuju od svega.
    Sto god odlucila, sretno!

  19. #2269
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Pozdrav cure, evo da vam se i ja pridružim..
    Munkica čestitam ti na trudnoći..
    Imam bebu od 17 mjeseci i planiram kroz koji mjesec u Fet, najviše ne brine sto je sin još mali i dosta ga nosim, a nemogu ga ne podići kad mi pruža rukice.. može li to uopće utjecat na ishod..

    Kako ste vi to rješavale?

  20. #2270
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nosim dijete u vrtic i iz vrtica (1 km amotamo). Zapravo, nosim ju non stop. Ponekad pokusavamo ispregovarati da ju spustim, ali ne ide nam bas. Ovisi o konstelaciji zvijezda taj dan
    Jos uvijek povremeno trcim.. Trcala sam jutro prije transfera i 25 km tjedno do nedavno.
    Ako tebi ne smeta i ne postoji medicinski razlog, ne vidim zasto ga ne bi nosila. Uvijek ga mozes podici i sjesti na kauc ili mu reci da ti dodje u krilo. Ili koristiti nosiljku da se tezina ravnomjerno rasporedi...
    Ili zamoliti njegovog tatu da ga vise nosi, iako mama je mama.

  21. #2271
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Super malo si me umirila..
    Imamo nosiljku ona nam je najbolji prijatelj, a kolica neprijatelj..
    Nosi ga i tata, al samnom je većinu vremena u vrtić će tek na jesen, ja koristim produženi porodiljni za njega jer je prijevremena rođen.. ikakon nakon zadnjeg uspješnog postupka sam sat vremena nakon Et išla raditi...

  22. #2272
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Iva86 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam bebu od 17 mjeseci i planiram kroz koji mjesec u Fet, najviše ne brine sto je sin još mali i dosta ga nosim, a nemogu ga ne podići kad mi pruža rukice.. može li to uopće utjecat na ishod..

    Kako ste vi to rješavale?
    Ne moze utjecat na ishod, ne brini.

  23. #2273

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Mislim da je prestanak dojenja od 6 mjeseci prije novog pokušaja vezan za razine hormona prolaktina koji je u tom periodu još visok.

    Mi smo pričekali da prođe i tih 6 mjeseci prije nego se vratimo po smrzliće, i evo sad su iza mene dva neuspjela fet-a
    Baš mi je teško, nekako smo svi mislili da će to ići jednostavnije.
    Ostala su nam još tri smrzlića. Bojim se da neću imati snage za novi postupak ako ispucamo sve smrzliće. Kako je to kod vas bilo?

  24. #2274

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, evo naša prva bebica će uskoro godinu dana, ostalo nam je još 5 smrzlića i već smo se veselili vratiti se po njih, ali dr kaže da mora proći 6.mj nakon prestanka dojenja i tek onda možemo u nove pokušaje.
    Da li je netko išao po svoje smrzliće, molim vaša iskustva i kolika je uspješnost
    I ja imam 5 smrzlica i klinca od 2 god i 4mj Razmisljam intenzivno o odlasku na odjel medjutim nitko mi se ne javlja vec tjedan dana. Da li su vam rekli kako ide postupak i da li su potrebni neki nalazi?

    Nisam znala za ovih 6 mjeseci pauze, naime jos uvijek dojim doduse ne previse, ali mali ne zeli prestat nikako

  25. #2275
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moze utjecat na ishod, ne brini.
    Na ishod ne može, ali ja sam 2 dana nakon plusa imala krvarenje, i tako ukrug do 15tt. Il spotting, il krv, il izljev. Znači krevet i starije dijete na čuvanju baki/tati nakon posla, ili uz mene u krevetu.
    Tako da, treba imati plan za sve slučajeve

  26. #2276
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Jelenao78 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam 5 smrzlica i klinca od 2 god i 4mj Razmisljam intenzivno o odlasku na odjel medjutim nitko mi se ne javlja vec tjedan dana. Da li su vam rekli kako ide postupak i da li su potrebni neki nalazi?

    Nisam znala za ovih 6 mjeseci pauze, naime jos uvijek dojim doduse ne previse, ali mali ne zeli prestat nikako
    Ne znam kako ide postupak, ali ja sam s doktorovim blagoslovom dojila tijekom stimulacije i 2 feta. Prvi fet nije uspio zbog niskog progesterona, drugi embrij raste vec 20 tjedana

Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •