Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: NE! bahatim i bešćutnim liječnicima i osoblju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno NE! bahatim i bešćutnim liječnicima i osoblju

    ovo pišem još pod utjecajem povišenih emocija doživljenih danas u "vinogradskoj" bolnici, kamo smo moja kćer stara 4 i pol godine i ja pošli obaviti zadnju u nizu pretraga radi isključenja refliuksa bubrega, odn. utvrđivanja njegovog mogućeg stupnja.
    Do danjašnjeg, za mene, a vjerujem i malenu, "šou" iskustva bili smo zadovoljni sa pretragama i pikicama, odn. doktorima i osobljem. Mislim, nije da procjenjujem svoje zadovoljstvo, niti mi je namjera suditi o nečijoj ljubaznosti, ali kada dođe do situacija koje smatram nedopustivim, mislim da mi je dužnost kao majci reagirati, kako bih zaštitila svoje dijete, sebe, a bome i one koji dolaze iza nje na pregled.
    Pretraga je bila mikcijska cistouretrografija. Tijekom te pretrage uvodi se kateter u mokraćovod, dakle pretraga je sama po sebi invazivna a pogotovo za četverogodišnjakinju jer je već dovoljno velika da jasno artikulira strah, a još uvijek premala da bi savršeno razumjela da je to sve za njezinu dobrobit, pa da se pri takkvom postupku opusti. Tada je vrlo važno da je roditelj uz dijete, kako bi se dijete osjećalo sigurnije, te kako bi postupak bio obavljen na njenu korist.
    U bolnici smo bili od 9 i 30, kada nam je rečeno da je pretraga u 11 45, pa smo se spustili sa nefropedijatrije do podruma, na dijagnostiku 1 Odjela za urološku i pedijatrijsku radiologiju (predstojnik: prof.dr.sc. Ivan Krolo), gdje smo ušle u 12 i 10.
    Počela sam je svlačiti, ne sporo, već najbrže što je moguće, a da je ne požurujem i ne nabijam joj dodatni stres. Nakon otprilike petnaest sekundi, dakle čizama i gornjeg dijela trenirke, doktor je osorno rekao "ajde gospođo požurite sa tim svlačenjem". Nakon otprilike još petnaest sekundi, dakle raskopčavanja hlača i remena i skidanja hlača te napolsvučenih štrampli ponovo "hajde brže mi čekamo". Dakle, za početak trebala sam strgnuti odjeću s malene i baciti je na stol.
    Tada ju je med.sestra digla i prenijela na stol, pokraj kojeg je doktor, star čovjek, već stajao sa cjevčicom kraj kreveta. Mislim da je bila prisutna još jedna doktorica/inženjerka?, jedan inženjer i navedena sestra.
    Najednom, bez objašnjenja, iti jedne riječi, rečeno mi je " a sada gospođo napustite prostoriju". Ona je plakala i vikala "mamice". Ja sam rekla "nitko mi nije rekao da ne smijem biti uz dijete". Za to vrijeme oni su krenuli na nju sa postupkom, raširi noge itd. Taj inženjer mi je rekao "gospođo izađite" ponovo i pritom pokazivao prstom na vrata. U tom trenu mi je došlo, jer je mala vikala, da je zgrabim i istrčim ali nisam jer me bilo strah da će se još više dijete išokirat. Voljela bih da sam to učinila. Njih za stolom je bolila briga za to što ja želim ostati, nisu dapače skrenuli pogleda. Čovjek inženjer je još rekao "ali što ćete se nepotrebno zračiti" i još jednom pokazao prstom na vrata. Moto nije bio pokazivanje smjera nego nepristojna komunikacija osobe koja se u trenutku osjeća moćnijom. Ja sam zaustila, on je ponovno pokazao prstom, ja sam zblesirana izašla, ona je urlala "boli pipica, mamice spasi me", a ja sam se tresla. Majka s djetetom kraj mene (još je bilo troje djece s roditeljima) je nakon što me pitala zar su me izbacili, a ja rekla da ne mogu vjerovati kako, rekla je uđite kad je vidjela kako se tresem ( od bijesa i nemoći da sam uz malenu) i čula malu kako viče, a ja rekla "ja bih ušla", rekla "uđite". Ja sam se ustala i uletila, kateter su već izvadili, podmetnuli su joj papir pod guzu, , bila je crvena, plakala i gledala me izluđeno, bila je sama sa nepoznatima i zbog postupka i stava prijetećim odraslima ( kao da budeš human prema djetetu morao bi biti pedijatar), čim sam joj prišla smirila se. Bila sam u afektu i rekla sam da ih sram može biti, da je dijete nepotrebno prestravljeno, sestra je rekla da "neka djeca se teže smire kad je mama..." ja sam je prekinula i rekla da ja znam da se moje dijete najbolje smiri ako se osjeća sigurno i da bi to bilo da sam ja ostala s njom. Frajeru s prstom sam rekla da se prstom ne pokazuje ljudima, i da ga ima sram biti. I još sam rekla da kakav je to način da se ne objasni djetetu što se događa, već se nasrne na dijete a majku se izbaci van. Sestra je rekla da sam ja krivo shvatila i da oni to rade već 20 godina, a ja sam rekla da me boli briga koliko godina to rade. Izašle smo van, otišle gore na nefropedijatriju, sestra Marija je rekla da možemo doma a ja sam joj navedeno ispričala, ona je rekla da joj je zaista žao ali da oni na njihove načine ne mogu utjecat. Uz kratak razgovor u tom tonu. Bila je topla i ljubazna, normalna žena.

    Otišla sam dolje da dobijem imena radi pisanja žalbe. Čekala sam da se vrata otvore i da izađe netko. Nisam kucala ni ulazila da ne ometam ljude dok su s pacijentom ( da ga ne iskasape
    ).Izašla je doktorica il inžinjerka, ne znam ni tko je ni što je jer imaju neka mikroslova, kao najobičnija 12 na pločici).
    Jasam rekla da mi kaže imena prisutnih radi pokretanja žalbenog postupka, ona je ušla natrag prozborila koju, čula sam starog doktora da kaže "nema imena, nek ide šefu". Ona je izašla i rekla isto . Ostala sam osupnuta ispred vrata. Izašao je pacijent, inžinjer/tehničar je pozvao idućeg ja sam ga pitala za ime, a on se pravio da me ne vidi i ne čuje, nije ni pogledao.

    Stajala sam ispred vrata i osjećala se poniženo, ali i ljudski sigurno jer sam vidjela kakve su to "super" osobnosti. Za to vrijeme malena je sjedila par metara dalje i listala slikovnicu. Nisam htjela da bude kraj mene i gleda ih ponovo. Otišla sam nakon minutu dvije do susjedne prostorije gdje je bilo bar sestara i doktorica i rekla da imam problem, da mi osoblje koje je vršilo postupak u Dijagnostici 1 ne želi dati imena, te sam rekla da to nije normalno postupanje te da mi suprug radi na visokoj poziciji u medijima i da sve ovo može sutra izaći kao članak. Bolio ih je k.
    Sestra koja se pojavila iznutra i došla do tamo mi je na moje pitanje da mi kaže imena dala svoje ime, Ruža Mamić. Ja sam rekla hvala što imate bar malo poštovanja i otišla. Izvela sam malenu, pozvala supruga da dođe i mamu da uzme malu ( njoj nisam riječ rekla, tako da bude normalna atmosfera, da se malenoj ne dižu emocije),
    MM je došao, otišli smo predstojniku odjela, ispričali priču, bio je obaviješten i upoznat sa verzijom priče u kojoj sam ja njima prijetila sa utjecajnim mužem, što je laž, jer to nisam rekla niti za vrijeme postupka, niti tim osobama, već u susjednoj prostoriji pri pokušaju dobivanja imena, nakon opetovanog odbijanja/ignoriranja, bez deranja, iako ne smireno. I nisam prijetila mužem već time da ovakvim skandaloznim ponašanjem prema pacijentima trebaju doć u noivine. Je li to prijetnja? Ne bih rekla. Mislim da je to rekao da nas pokoleba, odn. izgradi za sebe i svoje povoljniju poziciju.
    Ugl. rekao je da će pošpotat "prst" tehničara (koliko sam shvatila, između redaka, stari doktor mu je pajdaš jer njega nije spomenuo), naglašavao je stručnost, a ja kazah da ne dovodim u pitanje stručnost već odnos, nehumanost i nekorektnost. Nije nam dao imena već je rekao da pošaljemo pismeno upit pa da će nam pismeno dat imena.
    energetski je razgovor tekao sa njegove strane od - lako ću ja njih uvjerit da si ti to ženice sve zabrijala, i da kaj sad, malo je tehničar bio bezobrazan, prema - neću se više dat zavlačit imam ja pametnijeg posla, neće se vama dat niš učinit, ionako nemate šanse.
    I to je to.
    Nisam pisala novinama, želim da se odvjetnik time pozabavi.
    Da li je ovo pravo mjesto, vrlo sam uzrujana, nisam znala,dal da pišem pod zdravlje djece, ili ovdje?
    Najbitnije od svega, malena je inače nakon svake pikice, odtugovala, dakle cendrala, pa prestala, a nakon ovog se pojačano smijala brzo nakon , a sad pri odlasku na spavanje vikala da ne idemo, da se boji ( vuka), što nikad ne radi. Pazili smo da ne potenciramo strah i nismo s njom raspravljali o liječnicama niti postupcima. Tako da nije do nas nipošto.
    Sretna sam jedino što suprug nije išao s njom na to jer mislim da bi poludio i puknuo nekog. A nije agresivan tip.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ajme, ovo je prestrašno, nedostojanstveno, neljudski, bezobrazno,odvratno, sramotno....
    U svakom slučaju se treba žaliti, priču bi trebalo plasirati u medije, iako smatram da nije loše da se prije konzultiraš s odvjetnikom da se unaprijed zaštitiš od možebitnih protutužbi (prijetnje i sl.).
    Nadam se da će ti netko dati pametniji savjet i ne želim nikome da kroz ovo prođe, pogotovo ne djeca!
    i tvojoj curi i tebi!

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Strašno mi je bilo ovo pročitati. Prestrašno.

    Najgore je što nas nečiji bezobrazluk, nepoštovanje, bahatost i oholost toliko zna osupnuti da neka normalna reakcija izostane.

    Žao mi je što ste prošle. Žao mi je tog tvojeg osjećaja gorčine, nemoći, samookrivljenja i tuge, jer se nisi snašla u toj situaciji.
    Žao mi je toruture koju je tvoja curica prošla.

    I zato te pozivam da ako nisi zadovoljna sa pristupom doktora i medicinskog osoblja prema tebi i tvojem djetetu, nazovi Bijeli Telefon.

    Bijeli telefon -besplatni telefon.
    pritužbe, pohvale, primjedbe, prijedlozi građana Republike Hrvatske vezano uz ostvarivanje prava na zdravstvenu zaštitu

    0800 - 200 063

    Radno vrijeme kontakt sa službenicima Ministarstva
    08.00 - 16.00

    automatsko snimanje poziva
    16.00 - 08.00

  4. #4
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Slažem se sa Smajlićem, prvo se konzultiraj s odvjetnikom. A priču bih definitivno dala u medije.
    Suvišno je reći da me ova priča užasno potresla.

    Inače, ako bude kome trebalo, mi smo imali jako pozitivno iskustvo s mikcijskom cistouretrografijom u Klaićevoj prije 4 godine. I MM i ja smo bili s našom curicom na pregledu, osoblje je bilo jako nježno i uviđavno prema njoj i sve je prošlo brzo i bez trauma.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pisala sa istovremenom s mammom san. Dala ti je dobar savjet. Da se to meni desilo, na sve načine bih reagirala, baš zato da se to ne ponavlja drugim ljudima. Vjerujem da bi ta vrsta pritiska rezultirala time da se liječinici i ostalo medicinsko osoblje počnu s poštovanjem odnositi prema pacijentima, ako ne iz nekog drugog razloga, a onda barem iz straha od reakcija.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam jednom zvala Bijeli telefon jer su mi napravili pretragu koju nisam trazila, a za koju su morali imati moj potpis da bi ju ucinili. Otpilili su me po kratkom postupku u stilu "sta se bunim, kad sam dobila vise nego sto sam trebala"...

  7. #7
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Strašno, proplakala sam. Ali mene je ovo samo opet uvjerilo - ne se dati izbaciti, ne se dati odvojiti od djeteta! Pa šta god osoblje pričalo.

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zao mi je sto vam se to sve skupa dogodilo jer iz vlastitog iskustva znam koliko te traume traju.

    Moja mama isto nije reagirala jer je bila osupnuta, a ja se i danas nakon valjda 30 godina jos uvijek zivo sjecam te situacije.

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ajme ja se rasplakala na ovaj tvoj opis

    tocno znam kak je to koma kad ides pitat te ljude po bolnicama i domovima zdravlja kak se zovu, a NITKO ti nece reci (automastki mislis da nemaju tri ciste kad se nece predstavit :/ )

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Topic prebacujem na pdf Zdravlje djece.

  11. #11
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    prestrasno

    14. 11, u okviru Rodinog dana za roditelje organiziramo okrugli stol na temu "Ima li dijete pravo na roditelja za vrijeme bolničkog liječenja", pozvali smo sve relevantne za ovu temu, pozivam i tebe i sve ostale da prisustvuju tom okruglom stolu i ispričate svoja neugodna iskustva.

    http://www.roda.hr/

  12. #12
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    jako mi je zao sto ste prosli kroz takav postupak, i strasno lose ponasanje zdravstvenog osoblja...

    po meni je vaznije od ev medijskog objavljivanja da si podigla glas i protestirala osobno, da vise ljudi tako radi prilikom neljudskog ponasanja zdravstvenog osoblja, s vremenom bi dva puta razmislili kako postupaju sa posjetitejlima!

    to sto dolazimo po pomoc i sto smo u zavisnom polozaju kad posjecujemo zdravstvo je jos jedan dodatan razlog da se postupa s ljudima s postovanjem, a ne iskoristavati tu moc na bezobrazan nacin..

    u protest!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    Na okrugli stol dolazim!
    N je noćas plakala i vikala mamice, a inače zove samo tata

    Osoba sam koja se bori, a bez želje za time, hoću reći ne dam na se ni na svoju obitelj, ali ova situacija je bila apsolutno šokantna jer oni su joj u vrijeme kad su mene otklonili od stola, prvo svojim prilaskom stolu, a potom i riječima odn. gestama, već krenuli stavljati kateter, a ja se raspravljala. Nisu stali. Nisam se snašla, nije bilo vremena, bilo me strah za nju, da ne pogoršam situaciju, i najgluplje od svega, nisam ni najmanje očekivala takvo što.
    Da je bar to još netko mogao vidjet znao bi o čemu pričam.
    Meni se činilo da su krenuli na nju kao kučići na zdjelicu s hranom, dok je mene četvrtii u ISTO VRIJEME izbacivao.

    Ono, za porod se pripremiš na borbu, al nije mi ni na kraj pameti bilo da se prema djetetu tako odnose. Pa na svakom pregledu, u vinkovačkoj bolnici gdje je ovo ljeto igrom slučaja zbog upale bubrega završila, ponašali su se ok, prema R isto kad je imao 2 mj, ponašali su se ok.

    Kakve su to osobe?

    Mislim da svaki liječnik, a pogotovo oni koji rade s djecom, pri upisu na fakultet, odabiru specijalizacije ili stažiranju, bi morao/la proći psihološko testiranje i intervju, te kolegij u kojem se radi samo na pristupu pacijentima-. Jer to je, osim stručnosti osnova njihovog rada.
    A oni rade sa potrebitima koji su u tom trenutku ovisni o njima. A u situaciji kad hje netko o tebi ovisan očitava se najjednostavnije rečeno tvoja čovječnost.



    Definitivno pokrećemo pravni postupak, a dvoumim se da li je pametno prije toga u medije. Za bijeli telefon znam, jučer sam guglala, ali nemam neki dobar osjećaj, iako ću nazvat pa javim.

    Hvala na podršci! Za svaku promjenu lošeg al ukorijenjenog postojećeg potrebna je kritična masa.

    I npr. "lijepa" brošura sa negativnim iskustvima sa ovakvim liječnicima/liječničkom osoblju!

    Zbog njih oni koji su u redu isto gube obraz! A često ih se i ne voli od strane kolega!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Samo ti želim dati podršku!! Samo naprijed i žao mi je što ste ovo prošle. Ja sam imala sličnu situaciju u Splitu kada su mi malenoj od 6 mj stavljali braumilu za infuziju a mene bezobrazno izbacili van i znam kako sam se osjećala slušajući njene urlike vani. Molila sam da me puste da ostanem rekli su mi:"nemojte komplicirat, izađite van" Na kraju sam vidila na rukici 5 uboda.
    Samo želim reći da svi trebamo imati malo više hrabrosti i svi reagirati na sve ove primjere. Možda se onda takvo nešto i čuje "do gore"

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    nazvala bijeli telefon, sve ispričala, ostavila broj telefona, i ne zaželjela anonimnost, valjda ljudi kad daju pritužbu strahuju od osvete

    oni šalju inspekciju, štogod to bilo ikako god završilo nek se kreće

  16. #16
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ni meni na Šalati nisu dali da budem sa djetetom prilikom MCUG-a.
    Kad sam pitala zašto ne smijem biti s njim, rečeno mi je: pa mama kaj se brinete to je brzo gotovo a i ne želimo vas zračiti.
    Sa suprugom sam čekala vani i sreća je bila ta što on nije uopće plakao, doduše, bio je još jako mali pa vjerojatno nije niti skužio kaj se događa.

    Užasno mi je žao što se ovakve stvari događaju.
    Nadam se da će se promijeniti na bolje.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    i da spomenem, s R sam bila van prostorije pri stavljanju bromile, ali on je tada imao 2 mj, pa mislim da je teže bilo meni nego njemu, to sam napisala u knjigu dojmova, ali nisam ništa više poduzela. U vk pri stavljanju bromile sa N su me zvali da budem s njom, i bila je hrabra, i samo je mene gledala u oči.

    Ali ovo je neugodna pretraga bila orijentirana na genitalno područje, a ona ima 4 godine. Dovoljno da svjesno pamti isto. Dovoljno da voli bolnice i doktore još manje no što je normalno. Dovoljno da se boji.

    A to joj je prvo iskustvo da joj itko dira pipicu, osim ovlaš mi pri pranju.

    To je najintimniji dio ženskog pa i dječjeg ženskog tijela, i kad nas se tu napada, napada se srž. Bar ja to tako doživljavam.

    Želim reć, i sad se tresem i izgleda da je i meni to bio enorman stres. Nisam se smirila, pa da mogu hladno misliti o tome. :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Rasplakala me priča
    Šta si neki dopuštaju pa to je prestrašno
    Za tako humane pozive zaista treba imati srce!
    Moj brat veterinar ima ljepši pristup prema svojim "pacijentima"( on razgovara i objašnjava kravi, konju kaj će mu raditi i još posebno vlasniku životinje) nego neki doktori prema ljudima, a posebno ako su djeca u pitanju.
    I mi smo imali jedno loše iskustvo sa zaraznom.
    Pisala sam o tome na rodi.
    Nakon toga više me niti jedan doktor nije istjerao iz ordinacije a nije da nije bilo pokušaja
    Do 18 sam s njima u ordinaciji a i duže ako treba i ako to oni budu željeli!

  19. #19
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    O da, to mi je jako poznato, i mene su izbacili s iste pretrage a malac je imao svega 4 mj. Jadnicak je toliko vristao da sam mislila da ce mi srce puknut. Rekla sam im i ja svoje, doduse ne bas toliko kao ti (svaka ti cast na tome) ali ipak sam malo olaksala dusu. Al bojim se da tu nema lijeka...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    Do 18 sam s njima u ordinaciji a i duže ako treba i ako to oni budu željeli!


    žalosno! što kao i kad sam imala 1. porod, za 2. sam se znala borit, tako i sad mene više nitko neće izbacivati, nakon ovoga! žalosno!

  21. #21
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Cistoureterografija je jedna od najodvratnijih pretraga (iza nas su 3 )
    a nemogućnost biti s djetetom jedan od razloga što ih obavljamo privatno ili tamo gdje se može biti s djetetom.
    Samo da nalaz bude uredan i da to više ne morate proći
    I, naravno, da tvoja tužba bude plodonosna.

  22. #22
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Užasno
    u potpunosti te podržavam !
    Ja se i dan danas grizem jer sam se dala izbaciti kada su mojem dijetetu stavljali braunilu jer su rekli da ću kontaminirati pretragu (teška laž) - no sada sam sigurna da više nikada dok god će on to tražiti

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Toliko sam uznemirena, užasnuta i... ne znam koju riječ da napišem... i ja sam se rasplakala, pa ovo je zaista strašno! Noćna mora za dijete i cijelu obitelj.

    Sramota od liječnika, što uopće reći. I škola za sve nas da nema šanse da te odvoje od djeteta kad je na pregledima. Jako mi je žao što ste to sve morali proći. Nitko ovakav "tretman" ne bi smio doživjeti. Ma ja bih ovako trudna do zuba mogla tom doktoru u oči skočiti i svašta mu izgovoriti, koliko me ovakve nepravde užasavaju... Nikako odustati od postupka žalbe! Ovo je za novine, zaista...

    Držite se! I neka malena što prije zaboravi ovaj užas...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    0800 - 200 063

    Radno vrijeme kontakt sa službenicima Ministarstva
    08.00 - 16.00

    automatsko snimanje poziva
    16.00 - 08.00
    Uh, ovo si odmah stavljam u mobitel. Više nego potrebno. Nadam se da mi neće trebati, ali ako ništa drugo, možda će i prijetnja tim telefonom biti dovoljna ako se nađem u nekoj groznoj situaciji. Za ne daj, Bože...

  25. #25
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam se prije te pretrage raspitivala gdje mogu biti s mali i ispalo je da u klaićevoj može. bila sam jako zadovoljna, pretragu je radila samo jedna doktorica uz moju pomoć (smirivanje maloga).

    inače ja se ne dam istjerati kad mi djetetu nešto rade, do sada sam bila prisutna svemu osim operaciji i nisam imala nekih pretjeranih problema.
    početkom ove godine sam bila s njim na zaraznoj, hitno su nas primili zbog petehija i sumnje na meningokok. kad su nas smjestili u sobu on je od visoke temperature zaspao a ja brzinski na wc. ma nisam bila niti punu minutu, vratim se njega nema, ali čujem da se negdje dernja i uletim u ambulantu gdje su mu vadili krv. sestra viče ne mama sad, idite van, ja sam samo rekla da ne idem nikuda od njega, samo su mi dodale masku i mislim da smo to puno bolje napravili nego da je bio sam.

  26. #26
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Tužno, jako tužno....uvijek me iznova iznenadi tolika nehumanost pojedinih liječnika, još k tome pedijatara

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    ja sam se prije te pretrage raspitivala gdje mogu biti s mali i ispalo je da u klaićevoj može. bila sam jako zadovoljna, pretragu je radila samo jedna doktorica uz moju pomoć (smirivanje maloga).
    na pretrazi se može biti s djetetom i u vinogradskoj, ali to nije njihova praksa. dvadesetogodišnja, dakle mora bit ispravna

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    užas
    kad sam vodila psa na operaciju pustili su me da budem s njim dok ne zaspi, a kako mogu istjerati majku dok dijete plače...
    ovo je nasilje nad djetetom

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    žao mi je što ste tvoja malena i ti prošle . ma što humanost i empatija - osnovna pristojnost nalaže drugačije postupanje prema bilo kome, a osobito prema pacijentu - uplašenom i ugroženom po definiciji.
    ne znam znaš li za Udrugu za prava pacijenata?

    http://www.pravapacijenata.hr/

  30. #30
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nema ništa od Bijelog telefona. Znam iz iskustva. Samo pravni put (eventualno) i mediji. Dati ovaj horor sa svim imenima u medije. Jadna djevojčica

  31. #31
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    užas
    kad sam vodila psa na operaciju pustili su me da budem s njim dok ne zaspi, a kako mogu istjerati majku dok dijete plače...
    ovo je nasilje nad djetetom
    X

    katasrofa...ja bi ih sravnala sa zemljom kakva sam kad je dijete u pitanju...sirota malena...
    tandina mislim da žalba može biti borba sa vjetrenjačama ali ja bih ju napisala...jer dosta mi je da svi samo šutimo i trpimo kojekakve udarce po glavi...a opet kažem...osobito kad su djeca u pitanju

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Ja bih se obratila i djecjoj pravobraniteljici i centru za socijalni rad. Ionako nista ne rade ali iz principa.
    A tamo, kad nisu dali imena, policiji trena zvati na intervenciju, pa da vidimo hoce li se legitimirati ili ne...
    Drage cure, drzite se i prebolite uvaj uzas sto prije!

  33. #33
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    prestrašno je to što ste prošle
    plakala sam čitajući
    J. je nedavno pedijatrica s hitne slala na bris u zaraznu (MM je bio sam s njim kod pedice,pa me nazvao da mi kaže)
    ja sam rekla neka dođu po mene pa idemo svi
    kako nam je to bio prvi bris već sam u glavi slagala strategiju borbe ukoliko me odluče izbaciti van
    na sreću nisu ni pokušali
    bojim se bolesti,no ponekad se više bojim nehumanih,bahatih liječnika i osoblja i pokušaja odvajanja

  34. #34
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    kad sam vodila psa na operaciju pustili su me da budem s njim dok ne zaspi, a kako mogu istjerati majku dok dijete plače...
    Vjerojatno si za tu operaciju platila direktno veterinaru i direktno iz svog džepa.
    Ja imam previše iskustava gdje su me tretirali kao komad namještaja ako sam išla kod 'socijalnih' zdravstvenih djelatnika, i iskustava gdje su me tretirali kao čovjeka kad sam išla privatno. A čudno, i jedni i drugi dobili su novce iz mog džepa!
    Kako para za privatnike nemam, ostaje mi da na bahatost odgovaram režanjem i skakanjem za vrat. I (opet iz mog iskustva) pali puno, puno bolje nego lijepa riječ.

    Žao mi je da je tvoja mišica morala to na taj način proći, ne ponovilo se .

  35. #35
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja sam najnormalnije u klaicevoj mogla biti cijelo vrijeme sa z. za cijelo vrijeme trajanja pretrage. obavezno to daj u medije . sto ne dodje u medije nazalost kao da se nije ni dogodilo .

  36. #36
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Uzas jedan.
    Zovi i Bijeli telefon, pisi Ministarstvu, podnesi zalbu etickom povjerenstvu Bolnice, pisi Hrvatskoj lijecnickoj komori, i posalji dopise svim TV kucama. Ako nista drugo, barem ces im dati posla jer ipak svaku prijavu moraju obraditi, a mozda se i nekome od tih manijaka ipak malo orosi celo od muke. Vjerojatno nece biti nekog velikog efekta jer vrana vrani oci ne kopa, a opet moras im dati do znanja da se to tako ne radi.
    U N.-inoj knjizici imam zapisane brojeve Min. zdravstva, Bijelog telefona i Tv kuca, a razmisljam si da ne bi bilo lose i snimiti pregled npr. diktafonom skrivenom u dzepu (sada skoro svaki MP3 i svaki model mobitela ima diktafon), pa im onda pustis snimku - nije da se moze igdje iskoristiti kao dokazni materijal, ali barem da malo napune gace.
    Ja sam svojedobno imala neugodnost u endokrinoloskom labosu u Vinogradskoj i instantno sam poslala mail prituzbe procelnici odjela - zena se ispricala, promptno odgovorila, sve 5. ali to nije bilo ni priblizno strasno kao vase iskustvo.

  37. #37
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Vezano za odbijanje doktora da da ime, zar nije po zakonu o pravima pacijenta da pacijent ima pravo da zna ime doktora koji je obavljao liječenje?

  38. #38
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Samo da te pohvalim Tandina!!

    Super da si im uletila i svasta im rekla kad su te vac na prepad izbacili.

    Ja sam od onih koji se ne daju potjerati, ali te shvaćam sto su te uspjeli izbaciti istovremeno kad su njoj već počeli pretragu... pokolebalo te je upravo to ... ali sad se ubuduće sigurno više nećeš dati potjerati!!

    Imam ja osjećaj da oni skuže koga se ne isplati tjerati van...mislim svi oni pokušaju...
    Ja nisam izašla kad su mi malenoj od 2 god. stavljali braunilu, kao bolje mi je da to ne gledam... :? ma zamisli!! Ja sam rekla da cu ostati i ja joj čvrsto držati ruku, a ne one, i odustale su od izbacivanja!

    Ali imam osjećaj da oni svi pokušaju pa ako prođe prođe!!Npr neki dan sam isla na neku pretragu u bolnicu, sestra mi je rekla skinite se do pasa i lezite, a ja ...gledam prljavu i zgužvanu plahtu, skinem jaknu i ostanem stajati. A oni zauzeti oko nečeg drugog ponovo mi dobace skinite se i lezite gospođo!... Ja opet ništa a kad mi je konačno sestra došla i rekla lezite tu, ispalila sam kao iz topa(valjda zbog toga što sam toliko oklijevala išta im prigovoriti): ma neću vam brate leći na tu prljavu plahtu!! Bez riječi ju je zamijenila, i od tog trenutka su svi odmah bili super prema meni, prijateljska atmosfera i te fore...

    Na žalost moj zaključak iz mnogih doživljenih situacija(bilo s zdravstvenim osobljem, bilo kod natječaja za vrtiće, po javnim ustanovama... )je POKAZATI ZUBE!!
    Grozno, ali samo to pali, onda im se ne da zafrkavati s tobom.

  39. #39
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Kud sam i išla čitat! Sad mi se opet ne ide u bolnicu rodit Jer uvijek se naiđe na nekog tako osornog, nepristojnog, bahatog, tko misli da je pokupio svu pamet svijeta! Ti si imala tu nesreću da naletiš na cijelu grupu takvih!
    Ne smijem ni pomisliti što bih ja učinila da su napravili to mom djetetu! Sad mi evo tlak skoči pri samoj pomisli!

    U svakom slučaju- podržavam da angažiraš odvjetnika da se pozabavi tim...bićima...ne znam kako bih ih drugačije nazvala, a da zvuči pristojno....ljudi sigurno nisu!

  40. #40
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    strašno....

    nadam se da je tvoja curica dobro i da je zaboravila tu traumu....

    cure su ti već rekle...razgovaraj s odvjetnikom i daj priču u novine...

    još uvijek nemogu doći k sebi....

  41. #41
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Grozota !!! Takvima bi trebalo oduzeti dozvolu za rad, nisu zasluzili da ih se naziva doktorima. Stvarno nehumano i neljudski.
    Mogu tocno zamisliti kako si bila izbezumljena u tom trenutku ,bilo je iznenada, jos si ti super reagirala, ipak si uletila pri kraju pregleda.
    I ja sam nazalost imala lose iskustvo vezano uz ophodenje( nisam reagirala), i danas nakon par godina mi je zeludac u grcu kad na to pomislim.
    Nakon toga idemo u bolnicu kao na bojno polje,razradimo sve planove i strategije,pokusamo predvidjeti sta bi nas moglo docekati da bismo pravovremeno reagirali. Jer kad te tako iznenadi i sokira tesko je iz prve odreagirati na najbolji nacin, ali drugi put ces znati
    Sretno,imas moju podrsku
    za malu curicu!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Užas, doista ne razumijem zašto takvi ljudi biraju takve humane poslove,odnosno zašto im se dozvoljava raditi ih, moja apsolutna podrška u pokretanju postupka protiv njih. Sretno! A malenoj mišici veliki poljubac

  43. #43
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Tandina slučajno sam naišla na ovu temu i mogu samo iz svog iskustva reći da je na Goljaku jedino mjesto gdje sam išla s djecom ( mimo naše pedijatrice) gdje je sve štimalo od naručivanja, humane čekaonice prilagođene djeci i bez milion ljudi, do pristupa gdje se tehničari, doktori i tarapeuti obraćaju svom pacijentu (djetetu), a ne roditeljima (kao da je dijete mutavo).
    Svagdje drugdje ako se iole pokušaš zauzeti za svoje dijete postaješ neprijatelj imperija.
    Nažalost većina zaboravlja da bi biti dr. trbalo značiti i nešto drugo osim stručnosti, npr. znati razgovarati s ljudima, predstaviti se, i biti barem umjereno human. Ne očekujem da se nitko rastapa nad mojom djecom , ali očekujem osnovnu pristojnost jer manje ne prihvaćam ni od koga, a kamoli od nekog bahatog specijalista.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •