Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Zapošljavanje u dm-u?

  1. #1
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno Zapošljavanje u dm-u?

    Kako dobiti posao u dm-u, redovnim putem ili preko veze?
    Uvjeti rada?
    Međuljudski odnosi?
    Plaća?
    Gdje nači natječaj za posao?
    Da li postoji mogućnost zapošljavanja za druga radna mjesta osim radnice u trgovini?

    Sve informacije vezane uz rad u dm-u dobro došle!

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    http://www.dm-drogeriemarkt.hr/clanak/19

    Pridružite nam se!

    Ukoliko ste zainteresirani pridružiti se dm-ovom timu svoje cijenjene životopise sa fotografijom i rukom pisanom zamolbom možete poslati na adresu:

    dm-drogerie markt d.o.o.
    Kovinska 5a
    10090 Zagreb
    s naznakom “zamolba za posao”

    Vašu zamolbu ćemo sačuvati te ukoliko se ukaže potreba biti ćemo slobodni kontaktirati Vas.

  3. #3
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    http://www.dm-drogeriemarkt.hr/clanak/19

    Pridružite nam se!

    Ukoliko ste zainteresirani pridružiti se dm-ovom timu svoje cijenjene životopise sa fotografijom i rukom pisanom zamolbom možete poslati na adresu:

    dm-drogerie markt d.o.o.
    Kovinska 5a
    10090 Zagreb
    s naznakom “zamolba za posao”

    Vašu zamolbu ćemo sačuvati te ukoliko se ukaže potreba biti ćemo slobodni kontaktirati Vas.
    Hvala.
    To mi je poznato.
    Više me zanimaju iskustva "iz prve ruke"

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam pokušavala prekonekoliko puta ali trebaš imati vezetinu, kao i za sve u našoj državi da bi upala.

  5. #5
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja sam pokušavala prekonekoliko puta ali trebaš imati vezetinu, kao i za sve u našoj državi da bi upala.
    Jel veza treba i za djelatnika u trgovini?

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Da!!

    Ako netko od ovih cura na forumuima veze sa Dm-om i može me zaposliti, nek mi pošalje PP, bit ću mu zahvalna zauvijek

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja znam da su plaće izuzetno dobre (i za prodavače u trgovini i za voditelje), a doći do neke veze je SF.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Jedna moja poznanica radi u DM-u i kaže da je izuzetno zadovoljna, plaća, međuljudski odnosi...sve super. Koliko ja znam nije upala preko veze, nije na mjestu prodavača. Cura je imala baš sve kvalifikacije koje su trebali, iskustvo, završila je matematiku na PMF-u.

  9. #9
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Prosle godine su trazili djelatnika u knjigovodstvu preko Moj posao. Znam jer mi se frendica prijavila, pozvali su je na testiranje kojeg je polozila te kasnije na razgovor.
    Bilo je preko 100.-njak kandidata, a ko je dobio na kraju taj posao, ne zna se. Ali blago njemu

  10. #10
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    a doći do neke veze je SF.
    Tak je za svaki posao u ovoj sjajnoj nam državi

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja znam da sam se u doba dok sam bila nezaposlena javila na oglas za posao voditelja u mulleru (navodno su i tamo plaće dobre) koji se tek treba otoriti kod nas u Osijeku dobila nakon 6 mj odgovor da sam prekvalificirana za taj posao....Na oglasu nisu tražili ništa specijalno osim iskustvo u prodaji koje sam imala i sss ili Všs, a ja sam VSS.To mi je bilo glupo jer ako sam ja bila voljna raditi taj posao i imala potrebne kvalifikacije šta njih briga moja stručna sprema, vjerojatno je i tu uletio netko s vezom...

    No, htjedoh se osvrnuti na prethodni post i reći da sam ja bez veze u ovoj recesiskoj god dobila posao i to dobar posao, tako da se i to može.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nema dugo da se otvorio DM u našem gradiću. Valjda sve nezaposlene ženske su slale molbe. Nije primljena nijena ali N I J E D N A ženska odavde nego je sve do jedna iz jednog daljeg mjestašca gdje nekakav šef/šefica ima vikendicu, kuću, što ti ja znam što. Za mene je to sramota za samu firmu, baca ružnu sliku na tako veliku i dobru firmu. Ostale smo razočarane. Toliko da mi je došlo da šaljem žalbe ili samo da obavijestim one najveće face u DM-u na koji način se zapošljavaju ljudi. Ali ja ne odustajem nego ću poslati još koju molbu. Možda i upali Vezu nemam ali imam pameti, volje i puno motivacije.

  13. #13
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    koiliko ja znam-svi bi radili u dm-u.ukljucujuci i mene!

    navodno imaju punu placu za regres i jos jednu za bozicnicu.place trgovaca su oko 5000,00 kn.
    studenti preko student servisa su jako malo placeni!i navodno da fakat treba vezetina za upasti!1
    ja natjecaj jos nikada nisam vidjela

    to sam nacula usput.nemogu tvrditi da je istina!

  14. #14
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    evo jedne koja je radila i dala otkaz
    uglavnom treba deeeebela veza
    i
    ima se 14 placa ( jako dobrih placa)

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    anjice pa zasto?

  16. #16
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    anjice pa zasto?
    I mene zanima....zašto... :?

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    1. nije sve u lovi
    2. bitno je tko je nadredjeni

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Iskustvo im je najbitnije. Ak se nema iskustva, djaba i veza (barem u ovom slucaju koji sam ja vidjela).

  19. #19
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja imam vezu i to jaaaako dobru, ali ju nikad nisam probala potegnuti, nego sa VSS-om radim za cca 4000kn!
    luzerica!

  20. #20
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Iskustvo im je najbitnije. Ak se nema iskustva, djaba i veza (barem u ovom slucaju koji sam ja vidjela).
    Jel iskustvo rada u trgovini? :?

  21. #21
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Iskustvo im je najbitnije. Ak se nema iskustva, djaba i veza (barem u ovom slucaju koji sam ja vidjela).
    pretpostavljam da ta osoba ne radi u trgovini vec u centrali

  22. #22
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ne rad u centrali, nego rad u trgovini. Baš to - traže trgovačku školu ili iskustvo rada u trgovini.

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ne rad u centrali, nego rad u trgovini. Baš to - traže trgovačku školu ili iskustvo rada u trgovini.
    Mislim da ovo nije istina. Bar po onom viđenom.

  24. #24
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ne rad u centrali, nego rad u trgovini. Baš to - traže trgovačku školu ili iskustvo rada u trgovini.
    Mislim da ovo nije istina. Bar po onom viđenom.
    Znači nije im bitno nit iskustvo nit trgovačka škola?
    Ili?

  25. #25
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    nije bitno, rade i sa osnovnom skolom u ducanu i sa fakultetom

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Trgovačka škola.
    A iskustvo vjerojatno traže, sad da li u trgovini ili ne, ne znam.

    Ne uzimaj ovo za sigurno jer ne poznajem osobno nikoga tko radi u DM-u, to su samo ljudi koje znam onako, iz viđenja. A neke vidim po prvi put u životu, što je za ovu sredinu ravno čudu.

  27. #27
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja znam ovaj svoj slucaj... no DM-ova ima svuda po HR, nekom drugom tko vrsi selekciju ce mozda biti nesto drugo bitno. No znam da je i pri vrhu u DM-u njima bitno da se zaposljavaju ljudi s iskustvom ili s trgovackom skolom.

  28. #28
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Evo ja imam nešto sitno info. Studentice mogu doći u poslovnicu s ceste i tražiti honorarne poslove, znaju raditi na blagajni i slagati robu i s obzirom na svoj rad i iskustvo kasnije mogu nastaviti raditi, ako se otvori radno mjesto.

    Što se tiče stalnih radnica, iako postoji određen broj onih koji dolaze preko veza i poznanstava, provjerreno uspješan način za doći do poziva na razgovor je - doći sa molbom i životopisom u poslovnicu, i biti samouvjeren, uporan (da ne kažem - dosadan). Redovito pohoditi istu i gnjaviti. Ali kao što rekoh, to je način za doći do razgovora, pa ako i oduševite, s obzirom na broj zainteresiranih, uvijek postoji šansa da nećete upasti. Zapravo to je prava lutrija.

    Ali, s obzirom da se u DM-u radnice ne mijenjaju često, jer su zadovoljne, često je jedina prilika za dobiti posao - otvorenje nove poslovnice. A to je teško saznati, jer su takvi podaci poslovna tajna.

  29. #29
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Na raznim portalima kotira sjajno kao poslodavac
    I ja bi da radim tamo

  30. #30
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Ja sam čula raznih informacija o radu o DM-u i sve su bile pozitivne osim zadnje prije par dana, iz druge ruke, a to je da žene tamo rade prekovremeno, i to recimo jutarnja smjena od 6 ujutro do 5 popodne i sve je to ajmo reći plaćeno, ali ne možeš birati hoćeš li odraditi "normalnu" smjenu i otići doma ili u mom slučaju po dijete u vrtić i imati ostatak dana za sebe, već te se za tu lovu koja nije mala ipak izrabljuje i po cijele dane si tamo.

    Onda mi na isto dođe ako sam na poslu 12h, dal radim negdje u dućkasu 6h na kasi za 3500kn ili ovdje 12h za 6 ili 7000kn (ili5000).

    Dakle, moj zaključak je da ti te pare na kraju dobrano i zaradiš, nisu tam plaće takve baš bez veze.

    Zanima me da li ima netko ko bi mi iz prve ruke potvrdio tu info.

    E, da, poznanica je prije godinu i pol poslala molbu i sad je primljena, bez ikakve veze. I nije 100 puta zvala ili dolazila u poslovnicu ni niš. samo je bila strpljiva i očigledno imala puuuno sreće.

    Još nije počela raditi, a i ne znamo se dobro da bi nju pitala kak je.

  31. #31
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Goga25 prvotno napisa
    E, da, poznanica je prije godinu i pol poslala molbu i sad je primljena, bez ikakve veze.
    Ovo isto sam ja čula od jedne djelatnice u dm-u, samo što je ona čekala 1 godinu
    I veli da joj nije žao što je čekala da je jako zadovoljna

  32. #32
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Eto vidiš...ma mene samo zanima jel to tak da stvarno padaš s nogu i ne možeš ići doma kad je vrijeme za ići doma ili su dezinformacije.

    Jer, ako sam tamo 12 sati, nitko mi ne može platiti moje slobodno vrijeme koje provedem sa svojom obitelji, pa baš i 10000 da mi daju.

  33. #33
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj Goga25 prvotno napisa
    Eto vidiš...ma mene samo zanima jel to tak da stvarno padaš s nogu i ne možeš ići doma kad je vrijeme za ići doma ili su dezinformacije.

    Jer, ako sam tamo 12 sati, nitko mi ne može platiti moje slobodno vrijeme koje provedem sa svojom obitelji, pa baš i 10000 da mi daju.
    Sa ovim se u potpunosti slažem.

    Nije sve u novcu!
    Šta če ti novac kada ga nemaš kada trošiti i stalno si umoran i nabrušen!

  34. #34
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Čula sam samo pozitivno o radu u DM-u, od zadovoljstva plaćom, pa do međuljudskih odnosa.
    Jedna cura koja je radila u mojoj firmi u računovodstvu je otišla raditi u DM, ponudili su puno bolju plaću, dakle nije se javljala na natječaj, nego ju je očito netko od tamo znao i pozvao da dođe raditi kod njih. Nisam u kontaktu s njom, tako da ne znam da li je zadovoljna, ali vjerujem da je
    Zanimljivo je da se rad u DM-u razlikuje od grada do grada, te od radnog mjesta do radnog mjesta. Tako npr. DM u kvartovima uglavnom radi od 8-20h, ne rade nedjeljom, subotom do 15h, dok oni u shopping centrima rade od 9-21h radnim danom, subotom, nedjeljom i praznikom.
    DM po drugim gradovima ima skroz drugačije radno vrijeme, tako ako se dobro sjećam DM u VŽ je prije nekoliko godina radio od 7-19h, subotom do 12.

    I da, svakako bi poslala molbu tamo da tražim posao

  35. #35
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Otvorene molbe

    Pridružite nam se!
    Ukoliko ste zainteresirani pridružiti se dm-ovom timu, dostavite svoj životopis s fotografijom i rukom pisanom molbom na adresu:

    dm-drogerie markt d.o.o.
    Kovinska 5a
    10090 Zagreb
    s naznakom “molba za posao”

    Vašu ćemo molbu sačuvati te, ukoliko se ukaže potreba, bit ćemo slobodni kontaktirati Vas

    Zašto se Molba mora pisati rukom i osobno dostaviti.
    Da mislila sam da nikad više neću raditi u trgovine, pogotovo zato što imam jo 1g za završiti fax, djete koje je često bojažljivo a rad subotom,nedjeljom mi ne odgovara-no švicarac raste,ja sam na burzi, a novaca za kredit,režije,hranu,vrtić itd. nema tj.podmiruje se iz minusa i raznih starih zaliha i ušteđevina.
    Teško mi je jer ću izgleda morati zauvjek zaboraviti fakultet radi novaca i trgovine, ali pomislila sam neka onda to ako ništa bude dobra plaća.

    Recite mi kako do toga posla u nekom kvartovskom Dm koji ne radi Nedjelje i je li razlika u plaći u trg.centrima i običnim DM-treba li veza i mogu li samo poslati Molbu na adresu!
    Hvala!
    Hitno mi je!!!!!!!!!!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ivana - do tog posla jako teško , ukoliko nisi dobra s nekim od vodećih ljudi u dm-u za Hrvatsku.
    Na 1 radno mjesto se prijavi 100 zainteresiranih.
    I oni šetaju radnu snagu , toliko o (ne)radu njedeljom .

  37. #37
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Hvala puno znam da treba Veza..mada sam čula da neki ljudi pošalju molbu pa ih zaposle za godinu dana ili prije ako se otvara neki DM........to šetanje mrzim...to je radila i moja bivš šefica, ali gazda je bio izričit- želim stalne ljude u svakom dućanu, ljude koji su iz kvarta u kojem je dućan ili okolice da mogu što brže doći na posao ako bude potrebe i da ne kasne- meni je to bilo super- i nije se svaki dan radila druga smjena nego jedan tjedan popodne jedan ujutro, pa si možeš sve izorganizirat ili mjenjati s koligicom..(o mobingu, cijelodnevnom radu i po 4 dana u tjednu ne plaćenom- ne bi na ovu temu-u 10g natrpila sam se svačega)...uglavnom jedina trgovina u kojoj bi radila su oni zbog plaće- jer i u drugim dućanima žene rade i svetke i petke ali za 2000-3000 kn kako sam i sama, a za to ne bi žrtvovala fax i vrijeme s djetetom-bar dok imam druge solucije, naravno ako ih nebude morat ću pristati i na to)

    Možda i poznam neke ljude a da i neznam da rade u DM-u, ha,ha počet ću sad svakog poznanika ispitivati gdje radi..hvala...pa ako netko imam kakvu vezu nek se javi na p.p. ne mora to biti ni rad u dućanu, imam i tečaj knjigovodstva pa ako trebaju nekoga gore u komercijali, upravi, ko je voljan učiti itd.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    i u DM-u se stanje promjenilo.

    pao im je posao, pa cure ne rade puno radno vrijeme, pa je naravno i manja plaća..i bla bla

  39. #39
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Pa,ovako frendica iz srednje radi tamo na nepuno radno vrijeme i ima skoro 4000kn, pa joj je to super, s malenom je doma skoro cijelo vrijeme, a plaća je sasvim ok.
    Ja nisam pokušavala,ali sada sam u intenzivnoj potrazi za poslom.
    Inaće ja čekam Zabu već o ho ho, ali nikada dočekati,a tamo je isto super navodno.

  40. #40
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ja cu samo napomenuti da postoji cijeli niz manjih i srednjih siroj javnosti nepoznatih firmi koje nude bolje uvjete od dm-a, zabe i sl.

    Kad pretrazujete MojPosao.hr, spojite se na stranice firme koja trazi radnike. Ponekad se covjek ugodno iznenadi.

    Uostalom, koliko cujem, velike firme sve teze daju stalan ugovor.

  41. #41
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ako netko ima vezu za dm,nek se javi na pp,slijedi nagrada.

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Dakle, nudis nagradu za posao u DM- u? Ima i jedan drugi naziv za to...

  43. #43
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Baš sam to ja pomislila, gledam sve jel neka fora

  44. #44
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam to ja pomislila, gledam sve jel neka fora
    naravno da je fora.stavljen je

  45. #45
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Sorry onda

  46. #46
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry onda
    Nema problema.ako ipak imas vezu javi,sljedi nagrada....peglanje(volim peglat košulje),pranje wc....itd

    Uglavnom...cula sam da nove cure kohe se zaposle brzo odu ca.stare zaposlenice se navodno jako dobro drze skupa i da namistaju svasta novima...npr krađu,tako da dobiju otkaz.a onda one zaposle nekog svog.

  47. #47
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ah, za peglanje bi svasta napravila

    Za ovo drugo ti vjerujem, ima toga i u mojoj struci

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    probala se zaposliti u dmu,ali samo ako si sa VRGADE..

  49. #49
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Poslala životopis prije cca 2 godine sada evo opet pa ćemo vidjeti... Da, da, znam i ja da treba debela veza imam frenda koji tamo radi upao je preko veze...mda...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    posao u dmu za radnice je savršen posao sa plaćom od skoro tisuću eura, sa 6-7 radnih sati dnevno, sa beneficijama, nagradnim poklon paketima itd, jednim slobodnim danom itd...za studente je to jedan od gorih poslova, radi se za 18 kn/h što sa 6,7 sati rada izađe na 2-3 tisuće kn, radi se apsolutno sve što rade i radnici, pogotovo slaganje robe koja dolazi u apsurdnim količinama i koja se mora složiti u zadanom roku, sve to prelazi preko studentovih leđa...sramotno mala satnica za fizički jako naporan posao..ima tu i dobrih stvari ali nekako uvijek prevladaju ove neke negativne..sve u svemu, tko se želi prijaviti za posao radnika, samo naprijed, puno će toga dobiti s tim poslom garantirano

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •