Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 90

Tema: Život sa mojim roditeljima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    13

    Početno Život sa mojim roditeljima

    Nakon poroda 2 mj. mi je trebalo da se opporavim, imala sam osjećaj da će mi dolje sve ispasti.Organizirala sam si život da ja i mm budemo 6 mj. koliko sam ja na porodiljnom kod mojih tj. kat iznad, imamo sve posebno. Moja mama mi je puno pomogla, obožava svoju unuku , sada staru 5 mj. Za mjesec dana selimo se u drugi grad zbog moga posla i muž će ići na drugi dio porodiljnog tj. biti će sa bebom. Moj muž ima i svoj stan koji nam je bio u najmu, cijelo vrijeme ovih 5 mj. kuka kako mu kod mojih nije dobro, kako se ne može ovdje opustiti, kako živimo život mojih roditelja , a ne svoj.Istina ja sam se malo opustila previše , mama uglavnom kuha za sve i pegla, ja uglavnom puno sa djetetom, dojimo često.Znam da to baš nije ok, ali to i neće još dugo trajati. Kada se preselimo 200km dalje od sada tj ZG , morati ću sve sama i neću imati pomoći roditelja, imam jako odgovoran posao. Kako je od početka bilo zamišljeno da budemo samo privremeno kod mojih, da li sam ja pogriješila. Trudnoća mi je bila stresno, mučnina od prvog dana, učila za ispite, nije bilo lako sa mnom, a nisam baš imala jako razumijevanja od muža.Svijesna sam da je najbolje da dvoje živi samo , tada smo najopušteniji.Sada moj muž ode po 2 tri dana u svoj stan i tamo bude, ja se neću njemu preseliti jer za 3 tj. ionako idem u drugi grad.Moji roditelji su prihvatili mog muža, mama mu stalno ugađa što se tiče jela, i ljubazna je prema njumu, on to ne cijeni.Moj muž je osoba koji uvijek misli da netko ima nešto protiv njega, mislim da ga muče i neke stvari iz djetinjstva, tata mu bio jako strog. Ovo je njegov drugi brak , ima 43 god. i jednu kćer od 10 god koja živi sa mamom u inoozemstvu.Sada trenutno radi neki posao, ali kad dođe doma niti da mrdne, ostavi sve na stolu kada se najede , kao da je u hotelu. Odlučila sam mu za sada ne prigovoriti dok ne budemo potpuno sami.Zanima me baš kako će to funkcionirati kad budemo sami,u drugom gradu, da li će se brinuti o djetetu kako treba, sad je sa bebom po 1h dnevno.Razgovarala sam sa prijateljicama, i one su mi rekle da je važno da su muž i žena sami, sad i ja to mislim, poštedila bi se sekiracije. Htjela sam ugoditi i mojim roditeljima da budu sa prvom unukom.Sada i moji roditelji znaju da on ne voli biti kod njih, misle da sam se mogla bolje udati, i da je vjerovatno bilo problema i u prvom braku, pa se zato i rastao.Moj muž opet kaže da se ja ne mogu odvojiti od roditelja.Ja sam isto od početka fakulteta , pa kasnije 10 god živjela sama, tj nisam bila kod njih, zato sam i htjela ove dane majčinstva podjeliti s njima. Moj muž nema roditelje, umrli , rano otišao od kuće i rijetko ih viđao.Da li možete komentirati, da li netko ima slično iskustvo.I da još nešto moj muž se žali da zdrastvene tegobe, lupanje srca, nedostatk zraka, da se loše osjeća kad je kod mojih , da ga ta cijela situacija opterećuje.Inače je hipohondar.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni bi bilo apsolutno neprihvatljivo da moj muž živi u svom stanu , a dijete i ja kod mojih roditelja . Ako bi moj muž rekao da se ne osjeća ugodno u zajedničkom kućanstvu sa mojim roditeljima, a ima o još i prazan stan na raspolaganju sigurno bi drugi dan zajedno bili u tom stanu. Zapravo nikad mi ne bi niti palo da se selim roditeljima u kuću dok sam na porodiljnom ako bi muž i ja imali svoj stan (ili podstaraski stan koji bi mogli finacirati) u kojem smo živjeli prije nego sam rodila.

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Potpisujem Sirius. Ako ste se već sad počeli razdvajati... Ja sam imala situaciju kad sam morala odlučiti da li djeca i ja (radi toga što bi nam bilo logistički lakše) ostajemo s mojim roditeljima a muž na svoju stranu, ili idemo svi skupa. Za mene nije bilo razmišljanja - moj muž, otac moje djece, je sad moja obitelj, kud idemo - idemo skupa.
    Mislim da će za vas biti dobro da počnete živjeti skupa bez vaših roditelja, ali muža moraš što prije uključiti u posao oko bebe i kuće. Neće biti lako, jer sve ovo vrijeme nije bio, ali druge ti nema, osim ako misliš na svojoj grbači nositi DVOJE djece.

  4. #4
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    najgore je kad pokušavaš ugoditi svima. koliko vidim još nekoliko tjedana pa se svi selite u drugi grad i konačno živite sami? pa onda mu otvoreno reci da se strpite tih nekoliko tjedana, da možda i razumiješ njegove osjećaje, ali da neće zadugo. u novom gradu, u novom stanu, odmah uvedi red kakav ti želiš i reci što očekuješ od njega što se tiče kućanstva i djeteta (a ne da kućanstvo tebi prepusti). lako je moguće da se on ne osjeća ugodno i da se povlači od vas i svega jer su tu tvoji roditelji. no kad se preselite u svoj stan, situacija bi se ipak trebala popraviti.

    bitno je da razgovarate, da mu objasniš svoja osjećanja (i ljubav prema roditeljima) i razmišljanja (i greške koje si uvidjela), da ga zamoliš za još malo strpljenja, pa eto, strpite se, brzo će proći tih nekoliko tjedana. a onda se možda i popravi njegov odnos prema tvojim roditeljima.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 22.09.2012. at 14:02

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A meni se čini da je on obični klipan

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Znaš li zašto se rastao od prve žene? Ne kužim kak se misli brinut za bebu ak sad pokazuje interes tek 1 sat dnevno. Ja i to da ga nema par dana. Ja bi na tvom mjestu bila na oprezu. Koliko ste uopće zajedno?

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ako su u trudnoci ucila za ispite i diplomirala, i sad si dobila prvi ozbiljni posao, selis u novi grad... definitivno ce ti trebati podrska supruga, kao i njegova pomoc u kuci....

    odmah to dogovorite, nece ti sad bit mame da ti pegla i kuha...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš li zašto se rastao od prve žene? Ne kužim kak se misli brinut za bebu ak sad pokazuje interes tek 1 sat dnevno. Ja i to da ga nema par dana. Ja bi na tvom mjestu bila na oprezu. Koliko ste uopće zajedno?

    Hvala na svim odgovorima, nekada mi samo treba da čujem još nečiji glas.Ja nisam u svađi sa mužem. U braku smo godinu dana, hodali goinu dana, ukupno dvije godine.Jasno je i meni da mladi ljudi moraju biti sami. Samo što su moji roditelji preuzeli neke njegove obaveze , a on se ponaša kao gost u kući , to me nervira. Baš me zanima da li će se on žaliti kada se preselimo u drugi grad, kada nećemo imati pomoć, i kada će on biti cijeli dan sa djetetom.<ja sam htjela udovoljiti svojim roditeljima, olakšati sebi , jer mi je trudnoća bila teška, ali nije baš ispalo dobro, mislila sam privremeno je. Njegov stan je bio iznajmljen, dobro mu je došao novac , jer je imao mala primanja, a plaća alimentaciju.

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mene gusi i lupa mi srce od same pomisli da zivim u takvom aranzmanu pa su mi problemi tvoga muza jasni.
    Kuhanje nije znanstvena fantastika, a peglati se ne mora.

  10. #10
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Dakle svasta? Koliko ti imas godina? Ugadas roditeljima! A tvoja obitelj!? Ja bi poludila na njegovom mjestu samo da moram slusati takva opravdanja! Sorry

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a ja bi poludjela na muža koji ne pomaže ništa ženi koja mu je rodila dijetei samo prigovara

  12. #12
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Pa tako je kod svih koji tako zive. Babe su nasrtljive (cesto na finjaka) i sve naprave. Dok muz dodje doma, nema sta za raditi, beba place i hoce namu, a on se osjeca izgurano.
    Na njegovom mjestu ne bih nista radila, pa to je ogroman teret koji podnosi. Odrekao se komocije svog stana da bi zivio sa roditeljima kojima se ugadja. I to u tim godinama. Pa nije to balavac. Ja sam preko desetljece mladja i da me mm na to natjera, aime...... Ne mogu zamisliti. Najlakse je po muzevima oplesti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Slažem se s aleksandra&vanja...daj bože da vam bude dobro kad se osamostalite...al nekak mi je tvoja priča poznata...

  14. #14
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tako je kod svih koji tako zive. Babe su nasrtljive (cesto na finjaka) i sve naprave. Dok muz dodje doma, nema sta za raditi, beba place i hoce namu, a on se osjeca izgurano.
    Na njegovom mjestu ne bih nista radila, pa to je ogroman teret koji podnosi. Odrekao se komocije svog stana da bi zivio sa roditeljima kojima se ugadja. I to u tim godinama. Pa nije to balavac. Ja sam preko desetljece mladja i da me mm na to natjera, aime...... Ne mogu zamisliti. Najlakse je po muzevima oplesti.
    Potpis ko kuća! Plus moram dodati: tražila si komociju i imaš je, jel vrijedilo toga?!

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis ko kuća! Plus moram dodati: tražila si komociju i imaš je, jel vrijedilo toga?!
    majko mila što si nabrijana

    idealno bi bilo da su bili sami
    ok, možda je pogriješila
    ali i on bi mogao pokazati malo razumjevanja, pogotovo što će za 1 mj otići 200 km daleko
    pa toliko bi stvarno mogao izdržati bez predinfarktnih stanja
    a zapelo mi je za oko i što je pokretačica napisala da muž baš nije imao razumjevanja za poteškoće u trudnoći
    a koliko sam shvatila tada su biil sami
    tako da ne bi rekla da je problem samo u životu u blizini njenih roditelja

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Draga,čuvaj sebe i bebu...ti umjesto da uživaš s bebom i beba bude s mamom ti ćeš radit a on tobože čuvat bebu. I još k tome selit tako daleko dok on iznajmljuje stam da bi platio alimentaciju.
    Ma da,gdje čeljad nije bjesna ni kuća nije tijesna.
    Trebo bi bit doma i pomagat ti i uživat u bebi a ne glumatat í bježat na par dana.
    Mislim da frajer oče i ovce i novce. Da se ti skrbiš za njega a on ništa. A gdje on to pobjegne ak je stan iznajmljen? I

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Isuse pa kolki parovi žive u kući s nečijim roditeljima pa muzevi ili žene ne bježe na par dana. To te on nagovorio da selite trbuhom za kruhom? I nemoj se ništa loše osjećat što ti mama pomaže! Nema tu ničeg lošeg. Jel mu smetaju i tvoje prijateljice?vidjaš li ih ikad?

    Vjeruj mi ak se sad tak ponaša,bolji ti nebude,sreća ti bude ak nebu gori. Znam o čemu pričam.
    A jel spominje bivšu i u kom smislu?

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    MM i ja smo živjeli (još nismo imali djece) 6 mj. kod mojih roditelja dok smo čekali da se oslobodi stan koji je on imao iznajmljen. On nije radio ništa po kući. Ok nije ostavljao prljave tanjure na stolu, ali kućanski poslovi 0 bodva. Njemu je zapravo bilo zgodno kod mojih, meni puno manje. Jedva sam čekala da se odselimo i imamo svoj mir i svoje kućanstvo, i vršila sam pritisak da to napravimo što prije. Jedan vikend je otišao posjetiti svoju mamu , kad se vratio sve naše stvari su bile spakirane i nije imao izbora nego ih utovariti u auto.

    Zapravo hoću reći da sigurno postoje razlozi zašto si odabrala svog muža. Da li je on ove ili one vrste ne bih znala reći kao što tvrde neki. Ali ono što pouzdano znam je da je brak posao u kojeg treba ulagati vrijeme i energiju , treba slušati drugu stranu i biti spreman na kompromise. Osim toga MM i meni je najstresnije razdoblje za vezu bilo nakon što smo dobili prvo dijete (a prije toga samo živjeli zajedno četri godine) dinamika se potpuno promjenila , i trebalo se naviknuti na novu situaciju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Pa nek i muž od lili ulaže u brak a ne samo ona. Ona već p5lanira uzdržavat ih dok kukavica i ljenčina ne radi skoro ništa pa čak i nestane na par dana. Koja muškarčina. Fuj

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nek i muž od lili ulaže u brak a ne samo ona. Ona već p5lanira uzdržavat ih dok kukavica i ljenčina ne radi skoro ništa pa čak i nestane na par dana. Koja muškarčina. Fuj
    Ne znam na kojim forumima ti inaće pišeš, ali ovakav ružan ton nije uobičajen kod nas. Prozivati tuđe muževe o kojima ne znaš ništa (na osnovu pet rečenica nove forumašice) da su ljenčine i kukavice je jako pretjerano.
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.09.2012. at 07:55

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A meni se ne svidja tvoj kazi kompromisni ton,gdje pozivaš lili da trpi zajedno s bebom samo zato jer joj je muž

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni se ne svidja tvoj kazi kompromisni ton,gdje pozivaš lili da trpi zajedno s bebom samo zato jer joj je muž
    Ako smatraš trpljenjem život sa mužem i bebom u samostalnom kućanstvu , u njihovom vlastitom praznom stanu , da , tada ju pozivam na trpljenje.
    Ne ulazim u njhove bračne odnose, ne znam kako stvari stoje u njihovom braku, mogu razumjeti da je nekom teško u trudnoći ili odmah nakon poroda. Ali porod je prošao prije pet mjeseci, ona je zdrava mlada žena i ima muža koji želi da žive sami, u njihovom praznom stanu. Nema tu puno filozofije za mene.
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.09.2012. at 10:06

  23. #23
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nek i muž od lili ulaže u brak a ne samo ona. Ona već p5lanira uzdržavat ih dok kukavica i ljenčina ne radi skoro ništa pa čak i nestane na par dana. Koja muškarčina. Fuj
    ljenčina koja planira ostati 6 mjeseci na porodiljnom sa bebom??
    meni to definitivno nije ljenčina
    čovjek ima svoje mane, kao i MM i TM, kao i ja i ti, i svi ljudi na planeti
    meni se život sa roditeljima (ni mojim ni njegovim) nikad ne bi činio kao bolji izbor - isključivo kao nužda, pa jako dobro mogu razumjeti zašto se njen muž povlači i osjeća kao gost
    on tamo i jest gost
    vjerujem da je lili2511 razumna i da će llijepo porazgovarati sa mužem i da će biti bolje kad presele
    sigurno neće biti bajka, kao i svima ostalima, uvijek nešto fali, negdje šteka, ali bože moj, to je život

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ne,to je čovjek koji joj ništa ne pomaže,izrazito netolerantan,koji gleda kako da je iskoripsti. Pročitaj pažljivije njen prvi post.
    Ne vidim razlog za tvojom potrebom da mene opominješ to može lili jer seuiče njenog muža ili administratori prema pravilniku foruma. Jer isto tako ja mogu reći da mi se ne svidja kako ti braniš tudjeg muža a ne znaš ništa o njemu.
    A ja pozivam da si uredjuje život prvenstveno kako će bit bolje bebi i njoj a onda tek muyžu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Pa da planira nju poslat da radi a kakav će biti s bebom ne želim razmišljat jer ako je sad 1 sat s njom onda će slično i kad bude sam

  26. #26
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    miffy, daj molim te, ipak i ti još jednom pročitaj prvi post
    i nađi gdje ja tebe opominjem??

  27. #27
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne znam kakav ti je muz, ti to najbolje znas, ali vjerujem da se volite i da zelis uspjeti s njime, i mislim da ce vam biti puno bolje kad se odselite i budete sami. Vjerujem da je i njemu strasan pritisak zivjeti s tvojima, pogotovo jer oni misle da on i nije bas nesto i da si ti mogla i bolje. Cak, ako niko nista ne kaze, nema sanse da on to ne osjeti, a i sam ti kaze da osjeca. Ja nikad nisam cula da neko u materinnoj obitelji kaze nesto protiv mog oca, a ipak postoji neko presuceno podrazumijevanje da se mater lose udala i da je teta puno bolje izabrala. Isti slucaj sa dvi rodice sestre, jednog se muza voli, drugog bas i ne,makar se kao fol, o tom drugom bolje prica.


    Odselite, probajte, bit ce bolje.

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,to je čovjek koji joj ništa ne pomaže,izrazito netolerantan,koji gleda kako da je iskoripsti. Pročitaj pažljivije njen prvi post.
    Ne vidim razlog za tvojom potrebom da mene opominješ to može lili jer seuiče njenog muža ili administratori prema pravilniku foruma. Jer isto tako ja mogu reći da mi se ne svidja kako ti braniš tudjeg muža a ne znaš ništa o njemu.
    A ja pozivam da si uredjuje život prvenstveno kako će bit bolje bebi i njoj a onda tek muyžu.
    vau, i sve si to zaključila iz par rečenica? Ili možda imaš vlastite frustracije koje si preslikala na njezin slučaj?

    Što se tiće opomena , kao osoblje foruma skrećem ti pažnju na jedno od pravila :
    5. Nastojte uvijek biti konstruktivni u svojim kritikama i nastojte voditi diskusiju na civiliziranoj razini. Ako imate primjedbe, popratite ih argumentima i preporukama za ispravljanje eventualnih grešaka. Dozvolite da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje od vašeg. Vrijeđanje je zabranjeno i sankcionirat će se.

    Rahela, to je bilo meni upućeno.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Rahela,pisala sam odgovor sirius a onda tebi

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nitko nije govorio da je idealno živjeti sa tuđim starcima
    ali koliko sam shvatila ona 10 god praktički nije bila kući
    i poželjela je roditelje
    poželjela je i biti malo "komotna"
    ja tu ne vidim takav grijeh
    stvarno
    a koliko sam shvatila i taj njegov stan je u najmu
    pa vjerujem da ga ne bi stavio u najam da se nije (bar na početku) složio s ovakvim aranžmanom
    a to što on radi je pasivna agresija, a ja sam na to užasno osjetljiva
    nadam se da će se sve popraviti kad budu sami u svoja 4 zida

  31. #31
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mjesec dana prije i mjesec dana nakon poroda sticajem okolnosti sam bila kod svojih roditelja, onih mjesec dana nakon mi je super došlo jer sam bila jako slaba po porodu i jedva sam hodala.
    Ja u pomoći roditelja ne vidim ništa loše, dapače, a i moj suprug dijeli moje mišljenje i uvijek rado odemo k njima, oni ga obožavaju.

    lili2511 je u braku sa čovjekom koji je već prošao nešto u životu a sa svoje 43 godine ima već stvorene stavove.

    Sa jedne strane na pomoć roditelja gledam kao nešto divno i sretni su oni koji je imaju a sa druge strane lili razumijem i TM koji želi svoj mir

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    aleksandra70vanja, potpisujem te od do. Pasivna agresija- upravo to!
    A i inače te volim čitat
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 23.09.2012. at 10:47

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja bi na tvom mjestu dobro razmislila o tom muževom porodiljnom. Ako tako malo vremena provodi sad s bebom, teško da će to sve glatko ići na duže vrijeme, svakodnevno.

    nadalje..ja se ne mogu uopće staviti na tvoje mjesto jer nikad ni u ludilu nebi izabrala život s roditeljima pored stana u kojem bi mogla biti sa svojim mužem i svojim djetetom. Ja razumijem tvog muža, jer ni sama nebi mogla tako živjeti. Vjerujem da je muškarcima još mrvicu više ponižavajuće živjeti s puncem i punicom.

    Još nešto mi pada napamet. da li ti je ikad palo napamet na koji način te muž vidi otkad si rodila i otkad je tvoja majka preuzela sve poslove na sebe? Nemoj mi zamjeriti, nije s lošom namjerom ali zamišljam sebe na njegovom mjestu..mislim da bi ljudi s godinama trebali težiti samostalnosti i odgovornosti. Tvoj muž je čovjek od preko 40 godina, kao što je netko već rekao, to nije balavac, naravno da mu ne odgovara situacija. A ti trebaš odrasti. Neka si se ti poželila mame...život nije lagan. Uzmi stvari u svoje ruke i budi odrasla osoba, žena koja će voditi računa o svojoj obitelji a ne odustajati kad god pomisliš da je teško.

  34. #34
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja nemam ni blizu 43 pa bi pala u komu da mi se muž npr. zaželi mame.

    I ne vidim problem u tome što on tamo ništa ne radi jer ne radi ni ona tj radi njena mama i u svemu im ugađa

    Stvarno ne mogu vjerovati da je netko kraj praznog stana izabrao život kod roditelja. Ajde ok par dana/tjedana čisto da se oporavi od poroda, ali 6 mjeseci?!

  35. #35
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo što su moji roditelji preuzeli neke njegove obaveze , a on se ponaša kao gost u kući , to me nervira.
    Mislim da mu to sto se ponasa kao gost ne bi to trebala uzimat previse za zlo jer on u ovoj situaciji zaista i ispada gost koji se nasao u toj ulozi jer si ti tako htjela. Mozda uopce nema pojma da se od njega ocekuje da ista radi? Jesu li tvoji roditelji od pocetka postavili stvari tako da ce oni sve radit? Vjerujem da jesu jer je to tako nekako i prirodno kad si u svojoj kuci, samo kad prodje puno vremena onda krenu ocekivanja da bi trebao ovo ili ono, a mozda mu nitko nije ni rekao sto se od njega ocekuje? Ako je tako onda mu se nema sto zamjeriti, mozda bi i htio napravit nesto al se ne osijeca ugodno to raditi. Nagadjam samo. Bilo bi ruzno da je zamoljen da sudjeluje u obvezama a on ignorira zamolbu, se ostalo mi se cini da samo nije dobro iskomunicirano.

    Nemoj se sad grist oko toga sto stvari nisu ispale idealno kako si htjela, svaka skola u zivotu je dobra skola ako iz nje izvuces nesto dobroga. Ja iskreno ne bi napravila to sot si ti napravila, al razumijem da si imala neku sliku kako ce to sve skupa izgledat i cinilo ti se dobrom odlukom. Sad kad vidis da nije, ja bi pokusala cim prije popravit situaciju. Je li moguce da ipak krenes zivjet s muzem u njegovom stanu prije nego se preselite u drugi grad? Da vam to bude kao neko uhodavanje prije selidbe?

    Da sam na tvom mjestu ja bi tako, dok su odnosi jos uvijek ok i nisu naruseni u potpunosti, iskoristila bi sto jos uvijek imate vremena (par tjedan) i prostora (njegov stan) da vratite odnos u normalu i krenet izgradjivat i postavljat pravila u vasoj obitelji, bez tvojih roditelja i bez prigovaranja, jer imao bi on tebi isto za prigovoriti vjerujem a od toga nikakve velike koristi osim praznjenja frustracija. Onda je bolje da se poseksate nego svadjate bezveze

    Iako ti se cini da je ostalo jos malo vremena to sto ste ti i tm nezadovoljni moze otic u losem smjeru, a imate vremena i prostora stvari popraviti i dovesti u normalnu prije nego te docekaju velike promjene, selidba i povratak na posao. Moze se dogodit da se u cijeloj toj novoj situaciji za par tjedana tm ne snadje dobro pa krenu zamjeranja, frustracije i problemi kojih ce vjerovatno bit bez obzira kako sad postupis, al ako vas dvoje sad vec polako uhodate neki vas sistem mozda cete se moc s njima lakse nosit.

    Vjerujem da ce tvoji roditelji imat razumijevanja i biti ti podrska u toj odluci da s njim vec sad zivis. Ne svidjaju mi se zaključci koje su donijeli o njegovom ponasanju, razumijem da su mozda frustrirani ali mislim da te njihove frustracije oko tvog muza samo mogu dodatno opteretit i da ti to zaista nije potrebno.

    U svakom slucaju sretno ti i nadam se da ces izgradit lijepu zajednicu sa svojim muzem
    Posljednje uređivanje od zhabica : 23.09.2012. at 13:07

  36. #36
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Potpisujem Trinu (kao i uvijek skoro ) i Zaru1 + anex, a to je da mi zapravo neznamo njegov dio priče, vjerujem da i on trpi od pasivne agresije npr. njenih roditelja; ljudi sve naprave, idu mu niz dlaku, nunaju unuče, njeguju rodilju, njemu ugađaju svakako; a onda misle da je ona mogla i bolje proći... Pa takve se stvari tj. stavovi nedaju baš sakriti, osjeti se to... Uz sve to, meni je zapravo žao i tih roditelja, o.k. je uživati u svom djetetu i unučetu ALI...

  37. #37
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zapravo žao i tih roditelja,
    Meni je zao i roditelja i lili i njenog muza jer nitko nije u potpunosti zadovoljan, a cini mi se da su svi pokusali nekome ili svima ugodit.

    Lili je htjela k roditaljima da ugodi njima i sebi, a ispalo je na stetu odnosa sa svoijm muzem.
    NJM je htio k njenim roditeljima da ugodi lili, a mozda i sebi i njenim roditeljima, a ispalo je na stetu odnosa s njom.
    Lilini roditelji su htjeli ugodit lili, sebi i njm i opet nisu zadovoljni.

    Sta ja znam, kad stvari od pocetka nisu postavljene kako treba, a to je u po mom misljenju da muskarac i zena zajedno zive i skupa odgajaju svoje dijete a svi drugi im priskoce ako mogu i nista vise, onda naravno da ce bit razlicitih "nuspojava" pa ce jedni ispast zrtve i patnici, drugi ce ispast heroji, a svi skupa su manjevise i jedno i drugo, u manjoj ili vecoj mjeri, samo ovisi s koje pozicije gledas, koju situaciju promatras i ciju pricu slusas. Tako je to u zajednici. Nikad ne mozes svima udovoljit.

    Lili, ponavljam se, najzdravije bi bilo da vas dvoje zivite sami i da vam tvoji roditelji priskoce malo ako mogu i zele, sve ostalo ce uzrokovat samo dodatne probleme i pitanje je hocete li se ti i tm moc s tim (bespotrebnim) problemima nositi. Ocito je dosao trenutak da izaberes tko ti je u toj zajednici vazniji i kome ces sad ici udovoljiti i po kojim kriterijima i prioritetima. Nadam se da ces to izvest sa sto manje popratnih problema.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nek i muž od lili ulaže u brak a ne samo ona. Ona već p5lanira uzdržavat ih dok kukavica i ljenčina ne radi skoro ništa pa čak i nestane na par dana. Koja muškarčina. Fuj
    A zamisli tek zene- domacice koje ostanu doma s djecom i po 3g, a i duze, dok ih muzevi finaciraju. Kakav imas za to naziv?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bi bilo apsolutno neprihvatljivo da moj muž živi u svom stanu , a dijete i ja kod mojih roditelja . Ako bi moj muž rekao da se ne osjeća ugodno u zajedničkom kućanstvu sa mojim roditeljima, a ima o još i prazan stan na raspolaganju sigurno bi drugi dan zajedno bili u tom stanu. Zapravo nikad mi ne bi niti palo da se selim roditeljima u kuću dok sam na porodiljnom ako bi muž i ja imali svoj stan (ili podstaraski stan koji bi mogli finacirati) u kojem smo živjeli prije nego sam rodila.
    Ovako! Nema te sile koja bi me natjerala da živim s ovim ili onim roditeljima ako postoji mogućnost da budemo odvojeni.

    S druge strane, možda je tm stvarno opterećen činjenicom da nije u svojem. U svojem bi se vjerojatno drugačije ponašao čak i sam od sebe, bez posebnih gurkanja u rebra.

    Probaj, odselite se, ako baš ne možeš sve sama, nek ti mama dolazi kad je tm na poslu ili nek doma pegla za vas i gotovo. Sve se može... Meni je ovo oslanjanje na roditelje potpuno strano, nikad tako nešto ne bih mogla učiniti, ali znam da ono što je najbolje za mene ne mora biti i za nekog drugog.

    Život je zbir kompromisa. Sve će se srediti kad nađeš način da budeš zadovoljna. I nemoj se zeznuti i mamu puno opteretiti - to isto na duge staze nije dobro.

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma ljudi, pa to je par mjeseci
    nije se žena preselila kod svojih za vijeke vjekova
    po drugim temama vidim da mnogi žive s roditeljima u istoj kući (uglavnom muževim)
    i to za stalno
    i ne vidim da i jedna žena toliko drami i diže se sa stola i ostavlja prljave tanjure

  41. #41
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    po drugim temama vidim da mnogi žive s roditeljima u istoj kući (uglavnom muževim)
    i to za stalno
    oni baš i nemaju izbora i sigurno im stan ne stoji prazan dok oni žive s roditeljima jer su ih se eto zaželili
    a pretpostavljam da im ni roditelji nisu "sluge" u tom slučaju nego se točno zna ko ima kakve zadatke i obaveze u zajedničkom domačinstvu

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    a ja bi baš volila čuti njenog muža. Sigurna sam da bi čovjek rekao da nakon propalog braka novoj ženi želi ugoditi na bilo koji način, pa je tako i podržava u njenoj odluci da budu kod njenih roidtelja jer ona je rodila, njoj treba pomoć, on nije žena, ne zna što ženi treba u takvoj situaciji pa je pristao. Ali ne mogu zamisliti nijednog muškarca kojem bi odgovarala takva situacija.

  43. #43
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    E baš tako Trina! A između ostalog mi nije jasno i to kako on ode na par dana u svoj stan ako je taj stan iznajmljen, ode k podstanarima?!

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je lilina zadnja rečenica baš "upala u oko", onako-zapekla. Kaže pokretačica teme za svoga supruga:
    "Inače je hipohondar."

    Onako, usput, kao inače, daje mu jako ružnu karakteristiku. Nakon koje nije bitno da li žive s roditeljima, ima li on bivšu ženu ili ne, sprema tanjure sa stola u tuđoj kući ili ne. Bitno je ono što lili misli o njemu. A to nije ni malo lijepo.
    Možda je čovjek stvarno bolestan, možda dobija napade panike pred ovako savršenom ženom i njenim roditeljima, možda je nešto malo loše s njegovim zdravljem, a nezadovoljstvo postojećim stanjem života to pojačava.

    Na lilinom mjestu, ja bih ipak malo više pažnje posvetila simptomima, a ne odmahnula rukom, ma, on je hipohondar...
    Nadam se da će većina stvari biti bolja kad počnete sami živjeti.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A daj beti ak je hipohondar zašto ona to ne smije reći?

  46. #46
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    E miffy, kako netko može za nekoga reći da je hipohondar? Samo ako ima tu dijagnozu od psihijatra. Tada može.

  47. #47
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Pa to je sasvim legitimno stanje. Naime, imala sam ponudjenu opciju zivjeti sa ljudima koji me ne vole, ali podnose radi mira u obitelji. I kuhali bi i "ugadjali". A mene sama pomisao na to guuuuusi. I odbila i nismo pozalili

  48. #48
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa sad, ne moras bas imat psihijatrijsku dijagnozu da bi u nekom prepoznao hipohondra, al to sto muz od lili kaze mi zvuci kao nesto sto se treba pregledati.

  49. #49
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni se čini da je on obični klipan
    potpisujem

    Pa što ako si ti i svojim najtežim danima željela biti sa mamom koja ti pomaže, a on je izabrao biti sam? Jesi ga tjerala od sebe i bebe? Koliko čitam, nisi. I on može uživati sa svojim djetetom, baš kao i baka, ali je izabrao to ne činiti. Znači, njemu je njegova komocija bitnija nego odnos sa ženom i djetetom. Oprosti ako zvučim grubo, al meni je takav odnos peema ženi i djetetu nepojmljiv. Pogotovo jer se radi o provremenom rješenju, koliko shvaćam.

    Kad se sjetim, pa meni je MM još prije nego sam rodila rekao da se možemo odseliti u SOBU kod mojih koji žive u stanu od cca 60 kvadrata, ako mislim da bi mi tako bilo lakše!

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja bih samo pokretačici topica savjetovala da bude jako jaaaako oprezna sa raznim forumskim savjetima. Malo dijete, friški brak i slično, a mi zapravo NEMAMO POJMA kako je to sve skupa inače. Imamo tu jedan post (ili nekoliko, svejedno) koji je ona mogla napisati u trenutku ljutnje ili loše volje, a mi tu ženi solimo pamet...

    Tja, ne bih se usudila o nekome koga nikad u životu nisam vidjela suditi da je klipan i slično. A ne bih se usudila ni da čopor forumskih baba sudi o mom braku...zato OPREZNO s postovima, i što se tiče čitanja i pisanja. Ja ne bih mogla nositi odgovornost za nečiji razvod izazvan (tj. potaknut) forumskim naklapanjima.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •