Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Tromboza

  1. #1

    Početno Tromboza

    Supruzi je dijagnosticirana DVT (tromboza dubokih vena) lijeve potkoljenice tjedan dana nakon poroda carskim rezom.
    Prvih tjedan dana kao terapija davane su joj injekcije Clexana dva puta dnevno te tablete Marivarina u cilju spuštanja PV-a na terapijsku razinu 0,3-0,4 uz povezivane noge elastičnim zavojem. Preporučeni PV (0,3-0,4) tada je postignut te su bolovi u potkoljenici prestali.
    Hematolog je prporučio kontrolu PV-a svakih 1-2 tjedna te na temelju toga korekciju terapije Marivarinom od strane liječnika opće prakse.
    Sada, dva mjeseca nakon poroda, unatoč redovitim kontrolama PV-a, PV se povisio na 1, a bolovi u potkoljenici vratili uz širenje u područje bedra.
    Molim nekoga tko je imao sličan problem za savjet.
    Da li je ovo jedina moguća terapija (odlazak u bolnicu jednom tjedno uz kontrolu PV-a). Rečeno nam je da će terapija trajati 3-6 mjeseci. Da li znate nekog dobrog stručnjaka za tromboze na području Zagreba.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ako već niste javite se na hitnu Internu po mjestu stanovanja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Bok,
    Tromboza dubokih vena je jako ozbiljna stvar i treba ju tako i shvatiti...
    Javlja se kao posljedica dužeg mirovanja (trudnoća ili u slučaju mirovanja zbog bolesti)
    Mojem tati je dijagnosticirana TDV. Uzrok-mirovanje zbog upale pluća.

    Prvo je krenulo na desnoj potkoljenici i terapija je bila Marivarin, te redovite kontrole protrombinskog vremena. No međutim, imao je dosta nepovoljne reakcije na Marivarin i uz savjet doktorice opće prakse smanjio dozu. Poslljedica? Protrombinsko vrijeme je poraslo, a tromboza zahvatila i cijele noge i prepone, hitno je hospitaliziran, bio u bolnici 4 tjedna na najnajstrožem mirovanju (nema niti do wc-a niti igdje drugdje). Terapija heparin intravenozno plus marivarin.
    Nakon toga vratio se normalnom životu, ALI - Marivarin uzima već drugu godinu (a ne samo 6 mjeseci), elastične ortopedske čarape mora nositi stalno (ne smije se dići iz kreveta bez čarapa, i nema veze je li ljeto il je zima, jeli na moru ili nije) već drugu godinu......
    kontrole PTV svaki drugi ili treći tjedan sve do dana današnjeg...

    Slučaj hospitalizacije mojeg tate ti nisam napisala da te isprepadam nego zato da vidiš da je kontrola krvi jednom tjedno uistinu najmanji problem u cijeloj bolesti koji te može zadesiti. I da treba stvarno redovito i ozbiljno shvatiti kontrole kako bi se izbjegao slučaj kakav je prošao moj tata....

    Tako da-oboružajte se strpljenjem....
    Liječenje je dugotrajno, ali uspješno ako ste disciplinirani....

    Puno sreće i sve najbolje supruzi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    E, da pitao si za stručnjaka...
    Mojem tati je preporučen dr. Car iz Vinogradske bolnice...kod njega se liječio....
    A što se tiče odlazaka u bolnicu na kontrolu PTV, pa ne trebate to stalno raditi u bolnici...
    doktorica opće prakse ti da uputnicu, izvadiš krv i napraviš pretragu u lokalnom DZ koji to radi i doneseš nalaze doktorici...ako je PTV u granicama koje je preporučio internist iz bolnice-onda se nastavlja s terapijom, ako je iznad (ili ispod) terapija se mora prilagoditi...

    a ako dođe do ikakvih klomplikacija (kod mojeg tate je bio slučaj da su mu počle pucati površinske kapilare i žilice, praćeno velikim podljevima), onda se nemojte previše zamarati s dr. opće prakse, nego idite odmah stručnjaku u bolnicu....

    a što se tiče samo kontrole PTV-a za to vam je "dobar" i liječnik opće prakse.

  5. #5
    annabella

    Početno

    Imam sličan problem! Nako terapija poslije carskog reza pojavila mi se tromboza na lijevoj ruci u veni u koju sam primala injekcije. Nisam odmah išla doktoru, jer sam prije nekoliko godina imala na istoj ruci, pa sam pošizila od kojekakvih pregleda i snimanja (čak sam išla i na mamografiju iako sam imala 22 g.). Onda je tromboza nestala. Sada sam isto mazala heparin gelom, ali ne prolazi, nego se pojavila još jedna kvržica!
    Ima li netko slično iskustvo? Uz malu bebu nemam baš puno vremena za obilazak doktora, pa molim da mi pomognete nekim savjetom!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Tromboza je ozbiljna bolest i nije za zanemarivanje.

  7. #7
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Ja sam u 33. tjenu trudnoće obolila od TDV koja mi je zahvatila cijelu lijevu nogu prepone, malu zdjelicu i trbuh. Već 2 mjeseca ležim, strogo mirovanje (u prvo vrijeme nisam išla ni na wc). Rodila sam prirodno 29.08. naseg malog princa Adriana. Još uvijek sam na Clexanima i nadam se da cu iduci tjedan prijeci na Marivarin. Rekli su mi da ce oporavak biti spor i dug. Sretna sam da sam uspjela prirodno roditi i što je najvažnije da je bebač ok, ali se loše osjećam zbog činjenice da se ne mogu brinuti za njega. Nadam se da će mi terapija Marivarinom smanjiti broj ugrušaka i da ću se uskoro dići iz kreveta.

  8. #8
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Uglavom, ako imate trombozu, a pogotovo trombozu dubokih vena nemojte se šaliti, to je baš gadna bolest sa mogućim gadnim komplikacijama.

  9. #9
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj Lila ha prvotno napisa
    Uglavom, ako imate trombozu, a pogotovo trombozu dubokih vena nemojte se šaliti, to je baš gadna bolest sa mogućim gadnim komplikacijama.
    To je još sve skupa blago rečeno. Žao mi je ali moram to reći iz iskustva mog oca koji je jedva preživio (spašen u zadnji tren) tromboza je bolest s mogućim smrtonosnim ishodom. A ti Annabella još imaš najvjerojatnije tromb u lijevoj ruci što je jako blizu srca. Savjetujem ti da se najhitnije javiš u bolnicu, a ne da sama to liječiš heparinom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj annabella prvotno napisa
    Imam sličan problem! Nako terapija poslije carskog reza pojavila mi se tromboza na lijevoj ruci u veni u koju sam primala injekcije. Nisam odmah išla doktoru, jer sam prije nekoliko godina imala na istoj ruci, pa sam pošizila od kojekakvih pregleda i snimanja (čak sam išla i na mamografiju iako sam imala 22 g.). Onda je tromboza nestala. Sada sam isto mazala heparin gelom, ali ne prolazi, nego se pojavila još jedna kvržica!
    Ima li netko slično iskustvo? Uz malu bebu nemam baš puno vremena za obilazak doktora, pa molim da mi pomognete nekim savjetom!
    Pojavila ti se tromboza na lijevoj ruci u veni?!?!? To si sama dijagnosticirala, ili je dijagnozu postavio lijecnik?

    Ako stvarno postoji sansa da se radi o trombozi, JAVI SE SMJESTA DOKTORU.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    annabella

    Postano: sub lis 15, 2005 11:21 pm
    ...
    Cure, nešto ste previdjele...
    Inače, mislim da se to na ruci ne treba "samodijagnosticirati" kao tromboza, trebao bi potvrditi liječnik - tu se obično radi naprosto o zarastanju te vene koja je bila probušena i razmrdana od one trajne igle. A mazanje heparinom pomaže da se ne stvori tromb (iako ne znači da se vena neče začepiti, ali ne kao tromboza nego kao kad se umjetno začepi kod liječenja proširenih vena, dakle više nekako zalijepi nego začepi... e jesam objasnila... no meni se to dogodilo s jednom venom u pregibu lakta, od previše vađenja krvi i jednog gadnog paranja vene s podljevom).

  12. #12
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Pijem Martefarin, odnosno prije par tjedana sam prešla na Sintrom (ista stvar). Problem je što u zadnja 3-4 mjeeca imam čudne promjene na koži. Pojavi se crvena točkica koja malo svrbi ali se širi od pola centimetra do cca 1 centimetra.

    Dermatolog kaže (bila sam nekoliko puta) da nije zarazno i da je vjerojatno od antikoagulansa.

    Da li je mao netko takav slučaj?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pa to se meni događalo

    ja mislila da je od tko zna čega
    dok sam bila na heparinima često su mi se događale 3-4 točkice na bedru koje bi svrbile, trajale možda nekih par sati i nakon toga se povukle

    pa kaj je to od toga?

    e sad, stvar je u tome da mi se to zna i sad desiti, ali pojavi se jedna na isti način i najčešće na bedru, ali je stvar u tome da ja nisam na heparinima već 11 mjeseci

    zbog čega se to dešava?

  14. #14
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni se ne povuku već dobijem smeđu površinu cca 50 lipa i tako ostane. One koje su došle početkom godine još su tu i ima ih sve više.

    Mislila sam ako injekcije ne izazivaju te promjene na koži da pređem na njih bez obzira koliko koštale....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    hm

    ne znam onda jel možemo poistovjetiti tvoj i moj slučaj, meni je sve to nestajalo kako se i pojavilo

    ako je to zaista od antikoagulansa onda mi se čini da ne bi bilo bitno da li ih uneseš tabletama ili injekcijom da bi reakcija izostala, ne znam

    jesi pitala hematologa što je s tim?

  16. #16
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Idem 30.03 ali bi se htjela prije toga informirati. Stavili su me na sintrom upravo zbog problema sa kožom ali nitko si nije dao dovoljno strpljenja da pročita kako sintrom ima iste nuspojave

  17. #17
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Cure, mene zanima kako su vam dijagnosticirali trombozu¨? Koji su simptomi? Da li su proširene vene na lijevoj potkoljenici koje imam odavno indikacija za pretrage vezane za trombozu?

  18. #18
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Dobro je objašnjeno na Pliva zdravlje: http://forum.roda.hr/threads/4955-Tromboza

    Ja sam imala plućnu emboliju...

  19. #19
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Dodirko, znam za tvoju plućnu emboliju. I ja sam s pdf Potpomognuta oplodnja. Hvala ti na tekstu.

  20. #20
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro je objašnjeno na Pliva zdravlje: http://forum.roda.hr/threads/4955-Tromboza

    Ja sam imala plućnu emboliju...
    Kad kliknem otvori mi se ova rodina stranica na kojoj jesmo.

  21. #21
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

  22. #22
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Dodirko, hvala ti. Koliko sam shvatila bol u veni je simptom. Nadam se da si ti sada ok.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Idem 30.03 ali bi se htjela prije toga informirati. Stavili su me na sintrom upravo zbog problema sa kožom ali nitko si nije dao dovoljno strpljenja da pročita kako sintrom ima iste nuspojave
    a ništa čudno

    javi se kad obaviš kod hematologa, baš me zanima hoće li ti reći koju pametnu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jesi bila? što je rekao?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    to prestala nositi i naravno piti Palentan. Nakon toga nastaju moji problemi...Naime, javlja se strah, nestabilnost u nogama, panika, koji su u prvih nekoliko godina bili izraženi, ali nakon nekih 5 godina stanje se znatno popravilo, tegobe sam osjecala samo na velike promjene vremena. Ali sada nakon 10 godina od bolesti mi se javljaju teske i česte tegobe u noogama( npr. u nogama osjecam kao neko ¨peČenje vena¨i to mi stvara napetost i nenormalno funkcioniranje, nestabilnost u hodu kao da cu se srušiti, ali mi se u biti ne pamta. Koristim leksaurin za smirenje, a za noge mazem Hepan gel od kojega u zadnje vrijeme cini mi se i nema neke koristi. DA ne zaboravim snimala sam prije 1 godinu i nalaz je bio uredan. E sad mene zanima ima li itkko ovakvih iskustava nakon oboljenja od tromboze. Zanima me takodjer je li moja napetost i ta neka nestabilnost u nogama koja mi stvara nervozu posljedica same tromboze, te ima li neki LIJEK za to stanje?????
    Zahvajujem!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    6

    Početno

    imaš li i dalje bolove u nogama i sve tegobe koje napominješ može biti da je to posljedica embolije pluća koja je možda prošla neprepoznata vrlo ozbiljno stanje koje se mora liječiti u početku jer od toga zavisi daljni tijek

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •