Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 114 od 114

Tema: Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagrebu?

  1. #101
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Uf, prvo sam napisala post, a onda išla čitati sve..
    Joj Deadi, kak ima neodgovornih biciklista, tako ima i neodgovornih pješaka i vozača motornih vozila.
    Nije sve crno bijelo.
    Po tebi znači nitko se ne bio smio voziti osim valjda po Jarunu, jer je bicikl samo za rekreaciju?
    Ima biciklista koji i mene živciraju, onih koji se npr. u Španskom, na Trgu I. Kukuljevića gdje je sve puno male djece voze kao da su na biciklističkoj utrci i još im nije za pravo kad se koje malo dijete nađe pred njima i frču nosom, njurgaju, bune se...
    Isto tako ima ludih pješaka, koji kad ih vidim kak hodaju po cesti, najradije bi ih zašamarala. A o vozačima da ne govorim.
    Ali kada ti pješak hoda po biciklističkoj stazi i još se buni kaj mu zvoniš, kaj reći? Biciklist je kriv?

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    ana.m, moj generalni stav je da su biciklisti neoprezni sudionici u prometu koji više ugrožavaju druge sudionike, nego što drugi sudionici (pješaci, auti) ugrožavaju njih.

    Da, generaliziram. To je moj stav koji sam formirala kao dugogodišnji vozač i pješak.

    Nebrojeno puta sam vidjela i sudjelovala u situacijama da su biciklisti: vozili po pločniku i ugrožavali pješake, neoprezno se vozili po kolniku i ugrožavali i sebe i aute.

    Puno manje puta sam vidjela da ljudi hodaju po biciklističkoj stazi nego što sam vidjela da biciklisti voze po pločniku.

  3. #103
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    biciklisti neoprezni sudionici u prometu koji više ugrožavaju druge sudionike, nego što drugi sudionici (pješaci, auti) ugrožavaju njih.


    deaedi, ali stvarno Općejepoznata činjenica da auti završavaju pod kotačima bicikala, jelda, i pritom jako stradaju. I to uopće nema veze s nečijim osobnim dojmom, generalnim stavom itd.

  4. #104
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Dijana, ali stvarno

    Možda još koji

    Očito je to jedini argument kojeg imaš.

    Inače, auti baš ne voze po biciklističkim stazama, ali bicikli voze po kolnicima.

  5. #105
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Inače, auti baš ne voze po biciklističkim stazama, ali bicikli voze po kolnicima.
    biciklisti moraju voziti po kolnicima tamo gdje ne postoji biciklistička staza (što je u RH preko 90% prometnica)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ana.m, moj generalni stav je da su biciklisti neoprezni sudionici u prometu koji više ugrožavaju druge sudionike, nego što drugi sudionici (pješaci, auti) ugrožavaju njih.

    Da, generaliziram. To je moj stav koji sam formirala kao dugogodišnji vozač i pješak.

    Nebrojeno puta sam vidjela i sudjelovala u situacijama da su biciklisti: vozili po pločniku i ugrožavali pješake, neoprezno se vozili po kolniku i ugrožavali i sebe i aute.

    Puno manje puta sam vidjela da ljudi hodaju po biciklističkoj stazi nego što sam vidjela da biciklisti voze po pločniku.
    Pa to je tvoj stav jer vjerovatno ne voziš bicikl pa ne doživljavaš tu stranu. A di bi po tvom trebali voziti biciklisti? Po cesti ili po pločniku? Ili ih uopće ne bi trebalo biti?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Inače, auti baš ne voze po biciklističkim stazama, ali bicikli voze po kolnicima.
    biciklisti moraju voziti po kolnicima tamo gdje ne postoji biciklistička staza (što je u RH preko 90% prometnica)
    Potpis

    Ja sam i pješak i biciklist i imam položen vozački ispit iako ne vozim auto već godinama...i iskreno rečeno užasno mi je stresno biciklirati po zagrebačkim biciklističkim stazama...jer ne samo da su neprilagođene već su i totalno isprekidane pa moram voziti po kolniku...masu puta me frka voziti po kolniku pa na kraju guram bicikl po pješačkoj stazi :/ Da, ima nekulture i nepažnje od svih sudionika prometa, ali ipak imam osjećaj kako je prometna struktura, barem što se Zagreba tiče, prilagođena i podređena autima..

  8. #108
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    deaedi, onaj tko je položio vozački ispit morao bi znati da se biciklisti moraju kretati krajem desne strane kolnika, a ako je tako propisano, znači da imaju pravo kretati se po kolniku.
    isto tako onaj tko je položio vozački ispit morao bi znati da se bicikli ne smiju kretati autocestama i brzim cestama. ja tamo zbilja nikad nisam vidjela biciklista.
    kao što vidiš, ja argumenata imam, a ti očigledno imaš samo jaki animozitet prema biciklistima.

  9. #109
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    čitava europa potiče biciklistički prijevoz kao čist, ekološki i zdrav, treba i to uzeti u obzir.

    jest da ima svakakvih biciklista, i da mreža biciklističkih staza nije povezana jer nema za to prostornih mogućnosti (kod svake rekonstrukcije prometnica ide se za tim da se uvede i bicikliste), ali što se tiče automobilista, ima ih svakakvijih, malo pogledajte crnu kroniku. a o pješacima da i ne govorim. problem naše zemlje je u netoleranciji i u nepoštivanju pravila pod svaku cijenu.

    odgovor na uvodno pitanje- ne pazim jer nisam stekla naviku, ali slažem se da bi trebalo.

  10. #110
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    ... Općejepoznata činjenica da auti završavaju pod kotačima bicikala, jelda, i pritom jako stradaju...
    Nisi bila u New Yorku pa ne znaš. Nije ti za zamjeriti. Poučno:
    http://www.youtube.com/watch?v=9kCJSBiEhHM (ovi ljudi od toga žive)

  11. #111
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Prošle godine sam npokon krenula biciklom na posao (napokon sa zaposlenjem u Zagrebu).
    Do posla imam oko 8 km iz Stenjevca do centra....
    Definitivno najgori dio je od Trga Francuske republike do Frankopanske....
    Pokušala sam sve varijante..Ilicom po cesti, Ilicom po pješačom dijelu....
    Bicikl mi je dobar s dobrim kočnicama, ali zvono ne koristim jer mi se pokazealo da kad zazvoniš (iako si dovoljno daleko od pješaka) da odskoče uvijek na krivu stranu.....a i strah me da ih ne strefi herc....
    ja skroz usporim i lagano upozoravam da me čuju a ne smrznu se....
    Od pješackog dijela sam odustala kad sam tipu koji se parkirao na pješački dio kod Horak slastičarne pri izlasku iz iste izbila iz ruku Kolače za van....On je fino paarkirao auto odmah do slastičarne, ja sam u onom uskom dijelu krenula da prođem i samo se pojavio.....
    Nakon te epizode, vozim isključivo po cesti takorekuć po tramvajskoj pruzi.....
    Najljepše mi je ljeti, kad nema zive duše....

  12. #112
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    gluposti, ako netko ugrozava nekoga u zagrebu, onda su to automobili, i brojem i nacinom parkiranja i nacinom voznje i nepostivanjem brzine... i onda se to nadju bicilisti, mrzeni i od pjesaka i od vozaca da se bune, he he....
    promet u zagrebu je koma, i pod hitno bi trebalo ubiti 50% automobila, poboljsati komunalni prijevoz, izbaciti sve parkirane automobile iz centra grada gdje posten pjesak jedva da se moze kretati od parkirane krame...
    eh sad, to sad nema veze s temom...
    sto se tice bicila u gradu, je, ima staza, ali staze su koma, i jasno mi je da ti uvijek netko psuje mater, ili pjesak ili vozac automobila... doduse da oni koje voze bicikle su jednako bahati i kao vozci automobila, to mi se cini cesto slicaj, nije nerijetko da se vozi npr kod pothodnik importanne, gdje je poplava pjesaka...daleko od toga da nema pazljivih biciklista, ali vecinom voze prebrzo uz pjesake, gdje se djeca igraju itd.
    sve u svemu, malo vise postovanja od svih ukljucenih u prometu od strane jaceg (citaj veceg i brzeg) prema sporijem, bilo bi dobro

  13. #113
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    eh, a da i ne pricamo o tramvajskim prugama, nedo ti bog da udjes u jednu od njih, razbijes sve zube, i to je jos jedna od blagodati voznje po gradu, a bogami nije ih tesko nagazit
    Posljednje uređivanje od majoslava : 13.03.2010. at 21:53

  14. #114
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    isporuka na biciklima je siroko rasprostranjena i ne samo u n.y, bicikl je na relativno kratke udaljenosti brzo pouzdano i prakticno vozilo, dusu dalo za takve isporuke, i dobar nacin podizanja adrenalina... ja se uvijek razveselim kad ih vidim u akciji, tak se vozi bicikl, he he

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •