Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 114

Tema: Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagrebu?

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagrebu?

    Znam... svima su nam ove biciklisticke staze po Zagrebu nove (i neprakticne, i koma i vidi se da nikad nije vozio bicikl taj koji ih je radio).

    No jeste li svjesni gdje se sve nalaze? Da li obracate paznju da li hodate po njima ili pazite da ste uvijek na pjesackom dijelu?

    Da znam.. ima svakakvih biciklista, no necemo sad o njima. Ja nisam jedan od tih, ne gazim pjesake, trudim se voziti iskljucivo po biciklistickim stazama (iako od jedne do druge nerijetko nema staze), i ak moram voziti po pjesackom kazem pjesacima "oprostite" - trudim se najaviti da sam tu da se ne iznenade i tak...

    No u zadnje vrijeme stvarno kontam da cu poginuti zbog pjesaka (a ne zbog auta - godinama sam mislila da su mi oni veca prijetnja).

    Redovno mi se desava da pjesaci uopce ne paze gdje hodaju, nenadano skrenu ispred mene i sve takve nekakve situacije u kojim nam samo visa sila pomogne da oboje ne izginemo.

    Scena od danas ujutro. Jos uvijek me pere adrenalin, skoro nisam imala tako blizak susret (mozda nikad do sada).

    Vozim biciklistickom. Lijevo traka u suprotnom smjeru, zatim moja i pored moje (desno) staza za pjesake. Zena (cura) hoda stazom za pjesake i prica na mobitel, i hoda u istom smjeru u kojem idem i ja (dakle meni okrenuta ledjima). Ok, sve pet. Ona u svom dijelu, ja u svom. I ja vozim i cak krenem zeru ubrzavati jer je sve cisto ispred mene i imam dosta ravnog, i u tom trenu kad sam dosla na valjda xy centimetara od nje, ona skrene ravno pred mene. Isuse boze, ne da nisam stigla reagirati, samo sam vrisak uspjela ispustiti, sreca nije ni milimetar vise napravila u lijevo. Za DLAKU sam je izbjegla. Al doslovce za dlaku. Vec sam nas vidjela obje kako skrsene lezimo na zemlji i nju kak se pita sto ju je sastavilo. I kad sam je zaobisla izderem se da ne moze tako (ona i dalje prica na mobitel) i odem polako do semafora tresuci se i hiperventilirajuci. Ona i dalje prica na mobitel i dolazi polako do semafora. Nisam izdrzala, ja joj kazem "pa covjece ne mozes tako skrenuti pred mene! izginut cemo obadvije" (da ne spominjem da je cesta pored i da tko zna kud bi i ja i ona odletile da sam se zabila u nju). Ona odgovara (vidno iznervirano - u stilu da sta ja sizim) "pa bara je bila, pa morala sam je zaobici!" i dalje nastavi na telefon. Imala bih joj stosta za reci, al kontam da bolje da sam se ugrizla za jezik nego da sam joj izrekla sve sto sam mislila u tom trenu. Pa covjece, ak je bara na pjesackom, pa jel skrenes na cestu da je zaobidjes i pritom ne gledajuci jel nailazi auto? VJerujem da ne. Pa zasto se to onda redovno meni dogadja? Pa to sto nismo auti, ne znaci da vas ne mozemo ozlijediti. Ubit cemo se i mi i vi - pogotovo ak na vas naleti jedan od onih koji stvarno jurcaju gradom na biciklima.

    Molim vas i preklinjem... bacite oko tamo gdje hodate, pogledajte jel ima biciklisticka, gledajte na ne skrecete na nju a da niste provjerili jel nailazi biciklist - i zbog vase i zbog nase sigurnosti. Pogotovo obratite paznju na dijelove gdje je biciklisticka a ni ne kuzi se (jer se izlizao trag na plocniku/cesti) jer ima i toga po Zagrebu, pogotovo ako se takve biciklisticke nalaze na mjestima gdje ste cesto - naucite gdje su.

    Postujmo jedni druge. Ja pazim na vas ak sam na pjesackom djelu, pls pazite i vi na mene pa nemojte hodati po bicilistickoj (a da niste provjerili jel nailazi bicikl). Beskrajno zahvalna

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno


  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nije baš skroz vezano uz pitanje, ali kao pješak i bivši biciklist sam primijetila kako je loše napravljena biciklistička staza u Martićevoj. na dijelovima je toliko uska a i "prekrije" ju hauba na cesti parkiranog auta. Mislim da su općeniti biciklističke staze nu napšem gradu loše napravljene. Ono na zelenom valu je pogubeljno, a npr. čak i jedan sportki park (jarun) ima nedovršenu stazu, odnosno ako hoćeš napraviti krug oko jezera, da dijelu nema staze nego moraš na cestu

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Biciklisticke su na mnogim mjestima koma napravljene.. da ne spominjemo stupove na sred bicikllisticke i takve stvari..

    No na ovom dijelu gdje se ovo dogodilo danas stvarno ima prostora i za bicikliste i pjesake. Pace, vecina biciklistickih po kojima se krecem svaki dan je zaista zaista siroka i za pjesake i bicikliste - i ja svejedno imam ovakve situacije relativno cesto.

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    :D :D za topic

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    O kvaliteti biciklističkih staza neću niti pričati. Koma. O njihovom postojanju, još manje. :/

    Ali ono što je nevjerovatno, to je stvarno kultura pješačenja. Ne govoreći uopće o zaobilaženju pješaka dok bicikliram (uvažavajući i njihov bijes, jer trenutno nisam na biciklističkoj stazi, nema je, a veća opasnost mi je vožnja između dostavnih kamiona), skrećem pažnju na samo hodanje.

    Naime, nevjerovatno je koliko ljudi misli da, neovisno o širini pločnika, cijeli pločnik je samo njihov. Pa onda hrabro stupa sredinom. Zamoliš nekog da se pomakne kako bi zaobišao osobu (lijevom) stranom, kad ono, osoba se pomakne, ali se opet zabubaš u nju, jer se pomakla na "preticajnu" stranu.

    I pješaci ne znaju da postoji kulutra hodanja desnom stranom. Zaobilaženje lijevom stranom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Glavno prijevozno sredstvo mi je bicikl i moj zaključak je da ljudi ne obraćaju pažnju na biciklističke staze, to je njima dio pločnika. A staze su koma, imala sam jedno vrijeme ideju da sjednem Bandija na bic (ako ga zna vozit uopće) i da ga zamolim da se proveze preko svih tih silnih kilometara biciklističkih staza s kojima se hvali. Ne znam kaj me više nervira-stupići, loše denivelirani rinzoli, preuske staze, ona glupa crvena podloga koja se kliže po kiši...

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Meni ta vožnja zna biti užasno stresna, pogotovo jer vozim i dijete.
    Mislim da treba proći još vode ispod savskog mosta da se prihvati kultura biciklizma u zg. Možda kad ovi jureći zbilja zgaze par pješaka. Meni je neshvatljivo kad nekome zvonim, a taj se NE ŽELI maknuti s biciklističke, kao i oni koji se miču al negoduju jer kao što ja njima imam zvoniti.

    A ona biciklistička na zelenom valu u smjeru zapada mi je još super, jer na njoj nema pješaka (uglavnom :/ ). Opet, na njoj su motori i, ono najbolje, biciklisti koji se po njoj voze u pogrešnom smjeru, e ti tek nisu normalni, kako misle da ćemo se mimoići :shock:

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Neki dan stojim na semaforu na biciklističkoj i ispred mene dva ona nova zg prometna redara. Pa sam ih oprala, da kad su već prometni redari da bi prvo trebali znati da se ne stoji na biciklističkim stazama. A oni fala kaj ste nas poučili, ali ionako vam je crveno.

  10. #10
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Majo, najbolje se tom biciklističkom stazom na zelenom valu prema zapadu (to je zapravo bic. traka, a ne staza, jer leži na kolniku), ne voziti jer jako opasna. Ja svakako više neću.
    A pješaci...treba čovjek biti na maksimalnom oprezu kad je pješak ispred jer nikad ne znaš kako će reagirati. Mora se usporiti. Nema načela povjerenja. Ja sam od onih biciklista koji trube, i možda će se neki od tih neopreznih pješaka koji s mp4 u ušima, čitajuć novine, pričajuć na mobitel itd. bezbrižno gacaju bic. stazom drugi put zamisliti, jer trubljenje nema svrhu samo da se nama maknu sa staze, već i da im postane navika da hodaju svojim dijelom staze.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Generalno govoreci, mene biciklisti jako iritiraju u prometu. I kao vozaca i kao pjesaka. Cinjenica je da ovaj grad (nazalost, ali je to tako), nije prilagodjen za bicikliste. I onda se u 90% voze po cesti ili po plocnicima, gdje na njih najvise moraju paziti drugi, a cini mi se da je njihov pristup: Ja idem, a ti pazi.

    E sad, glupo je prigovarati da pjesaci hodaju po biciklistickim stazama, a biciklisti se konstantno voze po plocnicima (najmjenjenim za pjesake) i kolnicima (namijenjenim za motorna vozila). Zanima me koji biciklist uspije proci svoju svakodnevnu rutu iskljucivo po biciklistickoj stazi? Sigurna sam da niti jedan. Zato, biciklisti, nemojte jamrati da vam netko uzurpira biciklisticke staze, kad vi u 90% slucajeva uzurpirate plocnike i kolnike.

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Ja sam od onih biciklista koji trube, i možda će se neki od tih neopreznih pješaka koji s mp4 u ušima, čitajuć novine, pričajuć na mobitel itd. bezbrižno gacaju bic. stazom drugi put zamisliti, jer trubljenje nema svrhu samo da se nama maknu sa staze, već i da im postane navika da hodaju svojim dijelom staze.
    I ja sam. Samo me stvarno smeta kad mi se svi cude da sto ja sad hocu, kao da u najmanju ruku hodaju po pjesackom a ja ih tjeram :/

  13. #13
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    deaedi, postotak ni blizu nije toliki, odakle ti to? A da budem malo bezobrazna, sjećam kad si pisala da si znala parkirati na mjestima gdje su pješaci bili prisiljeni silaziti na kolnik (naravno i majke s djecom), pa daj ti to usporedi malo.
    Ja znam da NIKADA nisam ugrozila nijednog pješaka. Što se za njih ne bi moglo reći. A kad sam ja pješak itekako pazim, i dijete itekako učim da uvijek "ima i oči na leđima". Nema bezbrižnosti dok se hoda gradom. :/

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Generalno govoreci, mene biciklisti jako iritiraju u prometu. I kao vozaca i kao pjesaka. Cinjenica je da ovaj grad (nazalost, ali je to tako), nije prilagodjen za bicikliste. I onda se u 90% voze po cesti ili po plocnicima, gdje na njih najvise moraju paziti drugi, a cini mi se da je njihov pristup: Ja idem, a ti pazi.

    E sad, glupo je prigovarati da pjesaci hodaju po biciklistickim stazama, a biciklisti se konstantno voze po plocnicima (najmjenjenim za pjesake) i kolnicima (namijenjenim za motorna vozila). Zanima me koji biciklist uspije proci svoju svakodnevnu rutu iskljucivo po biciklistickoj stazi? Sigurna sam da niti jedan. Zato, biciklisti, nemojte jamrati da vam netko uzurpira biciklisticke staze, kad vi u 90% slucajeva uzurpirate plocnike i kolnike.
    Ocekivala sam da ce se javiti netko kao ti

    Ne ja nisam jedan od tih biciklista koji se vozi i ocekuje od drugih da paze na njega.. jer da jesam, ona zena bi danas zavrsila lezeci na biciklistickoj. A niti jedna od nas ovdje koliiko vidim nije jedna od takvih biciklista, stoga nemoj generalizirati.

    Ako je bandic napravio biciklisticku skoro cijelim putem do mog posla, a od jedne do druge biciklisticke imam 100m za preci, pa ja je ne mogu preletiti. I ne, ne maltretiram pjesake tih 100m, gore sam pojasnila kako se ponasam u takvim situacijama. Dakle sto je rjesenje? prestati voziti bicikl? pa kad bi nas bilo vise i kad bi svi izasli iz tih auta u kojima se solo voze svaki dan na posao i natrag, mozda bismo konacno i dobili postene biciklisticke a da ne govorim o kvaliteti zraka u gradu.

  15. #15
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Deaedi, ovaj grad nije moguće proći niti u jednom smjeru, više od max 200m koristeći samo biciklističke staze jer niti jedan nije kontinuirana. Iznimka je samo dio zelenog vala.

    Dijana, imala sam gotovo nijednu potencijalno opasnu situaciju na toj traci nego na običnoj stazi pa je ipak biram

  16. #16
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Ja sam od onih biciklista koji trube, i možda će se neki od tih neopreznih pješaka koji s mp4 u ušima, čitajuć novine, pričajuć na mobitel itd. bezbrižno gacaju bic. stazom drugi put zamisliti, jer trubljenje nema svrhu samo da se nama maknu sa staze, već i da im postane navika da hodaju svojim dijelom staze.
    I ja sam. Samo me stvarno smeta kad mi se svi cude da sto ja sad hocu, kao da u najmanju ruku hodaju po pjesackom a ja ih tjeram :/
    Mene ne smeta..Jer više ih vidim bahatih po cesti, nego onih drugih..

  17. #17
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    nisam biciklist nego vozač, ali stvarno mislim da bi i pješaci trebali proći nekakav tečaj prometnih pravila i da dobiju "pješačku dozvolu", jer ih strašno puno hoda kao "muhe bez glave" i uopće ne gleda kamo ide.

    a što se tiče biciklista oni su pak posebna priča, npr. ovi koji voze nasred zagrebačke/ljubljanske i drugim cestama po gradu na kojima postoje biciklističke staze (mislim, objasnite mi to!), ili kad se ne zaustave na pješačkom prijelazu nego se zajure kao kamikaze. i za bicikl očigledno treba neka dozvola, tj. tečaj prometnih pravila.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Generalno govoreci, mene biciklisti jako iritiraju u prometu. I kao vozaca i kao pjesaka. Cinjenica je da ovaj grad (nazalost, ali je to tako), nije prilagodjen za bicikliste. I onda se u 90% voze po cesti ili po plocnicima, gdje na njih najvise moraju paziti drugi, a cini mi se da je njihov pristup: Ja idem, a ti pazi.

    E sad, glupo je prigovarati da pjesaci hodaju po biciklistickim stazama, a biciklisti se konstantno voze po plocnicima (najmjenjenim za pjesake) i kolnicima (namijenjenim za motorna vozila). Zanima me koji biciklist uspije proci svoju svakodnevnu rutu iskljucivo po biciklistickoj stazi? Sigurna sam da niti jedan. Zato, biciklisti, nemojte jamrati da vam netko uzurpira biciklisticke staze, kad vi u 90% slucajeva uzurpirate plocnike i kolnike.
    Ocekivala sam da ce se javiti netko kao ti

    Ne ja nisam jedan od tih biciklista koji se vozi i ocekuje od drugih da paze na njega.. jer da jesam, ona zena bi danas zavrsila lezeci na biciklistickoj. A niti jedna od nas ovdje koliiko vidim nije jedna od takvih biciklista, stoga nemoj generalizirati.

    Ako je bandic napravio biciklisticku skoro cijelim putem do mog posla, a od jedne do druge biciklisticke imam 100m za preci, pa ja je ne mogu preletiti. I ne, ne maltretiram pjesake tih 100m, gore sam pojasnila kako se ponasam u takvim situacijama. Dakle sto je rjesenje? prestati voziti bicikl? pa kad bi nas bilo vise i kad bi svi izasli iz tih auta u kojima se solo voze svaki dan na posao i natrag, mozda bismo konacno i dobili postene biciklisticke a da ne govorim o kvaliteti zraka u gradu.
    A kakva sam ja to? Realna? Ne mislim da se svijet treba okretati oko mojih potreba i zelja? Ako nema biciklistickih staza, onda ih nema. Ne treba se onda zgrazati nad vozacima i pjesacima, nego poduzmi sta vec treba da se te staze naprave. Ali dok ih nema, nema ih, jbg. Prihvati to.
    Bicikli nisu sredstvo za voznju po prometnicama, nego za rekreaciju.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj darci prvotno napisa
    nisam biciklist nego vozač, ali stvarno mislim da bi i pješaci trebali proći nekakav tečaj prometnih pravila i da dobiju "pješačku dozvolu", jer ih strašno puno hoda kao "muhe bez glave" i uopće ne gleda kamo ide.
    A kako tek hodaju turisti kad dodju na more.Ne da se ne micu biciklima, nego se ne micu ni kamionu.

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bicikli nisu sredstvo za voznju po prometnicama, nego za rekreaciju.
    Mozda tebi. Meni su prijevozno sredstvo cijeli zivot.

    I da lako je Deaedi ne mariti za nesto kad tebi nije bitno. Pa ak tebi nije bitno, ne treba biti ni nama. Najlakse je tako (ima jedan dobar izraz, steta sto nije primjeren ovom forumu).

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Vezano uz dozvole, niti biciklisti nemaju nikakvih dozvola. Vozaci su barem polozili vozacki, a biciklisti okrenu pedalu i misle da se promet mora njima prilagoditi.

  22. #22
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ako nema biciklistickih staza, onda ih nema. Ne treba se onda zgrazati nad vozacima i pjesacima, nego poduzmi sta vec treba da se te staze naprave.
    Poduzimam svaki dan. Educiram sve oko sebe kako je bicikl dobro prevozno sredstvo i kako bi ga svi trebali cesce koristiti. I ima odjeka :D

  23. #23
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    evo što se desilo mm-u
    vozio se biciklističkom stazom-koja je uz cestu-tj.između ceste i pločnika, uzvišena, crvena ona-prema Bundeku iz NZ.
    Budući je išao na posao-sam-vozio je brzo
    na cesti uz stazu je bio parkiran auto i gospođa je fino otvorila suvozačka vrata auta i izašla (ta su vrata prekrila stazu), mm se zabio u vrata svom tom brzinom i letio preko vrata...završio na traumi, srećom samo nabijen, bicikl letio u smeće( sva sreća taman je mislio kupit novi, taj nije bio nešto)

    gospođa je pitala može li ustat-on je rekao da može i ona kaže dobro, onda okej i skupi se: ja idem na posao :shock: :shock:
    gospodin koji ju je dovezao je pitao kako je, mm kaže čini mi se ok, a on zatvori vrata i po gasu.

    dakle, ostavili su mm-a takvog, razbijenog, s nefunkcionalnom biciklom. Nije imao snage zapamtit registraciju.

    Nekako se javnim prijevozom dovukao do traume, i od tamo me tek nazvao. Zaboravio dotad, bio ošamućen.

    Biciklisti su stvarno u Zg ko niža vrsta, totalno se ne poštuju u prometu. Da smo barem negdje u Skandinaviji.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam i pješak i biciklist i vozač... Imam zamjerke na sve kategorije. Pješaci ne znaju kak je u autu i idu ko muhe bez glave, a ne zna ni većina biciklista pa se stvore ispred auta odnikud. A oni u autima nemaju pojima kak je na biciklu pa uopće ne gledaju oko sebe nego samo u semafor i svi im idu na živce.
    Uglavnom trebali bi svi malo bolje paziti.

  25. #25
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Vezano uz dozvole, niti biciklisti nemaju nikakvih dozvola. Vozaci su barem polozili vozacki, a biciklisti okrenu pedalu i misle da se promet mora njima prilagoditi.
    Ne razumijem zasto ti nama na ovoj temi govoris ovakve stvari. Nesto iz nasih postova ti je dalo do znanja da mi ne znamo voziti, da se ponasamo bahato i da vozimo kao kamikaze i pijanci istovremeno? Ili si ti generalno ogorcena na sve bicikliste pa je sad najlakse generalizirati i oplesti po svima nama ovdje koji samo molimo da i pjesaci paze na nas i da ne ulaze u nas prostor ako je ikako moguce (bez najave).

  26. #26
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Bicikli nisu sredstvo za voznju po prometnicama, nego za rekreaciju.
    Mozda tebi. Meni su prijevozno sredstvo cijeli zivot.
    Znaci, cijeli zivot se vozis samo po biciklistickim stazama?
    Nikad nisi vozila po cesti ili po plocniku?

    Koliko ja znam, biciklisticke staze su se u ZGB pojavile unazad 5g.

    To sto si se vozila cijeli zivot, samo govori da si onda vise ti ugrozavala druge, jer si vozila tamo gdje nisi smjela.

  27. #27
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nemam ja ništa protiv da i biciklisti prođu tečaj vožnje. Dapače.
    Al imam osjećaj deaedi, da malo podhebavaš. Jer da je više biciklista koji tako putuju na posao, i ti (kojoj nije ni u peti da postane biciklist) bi brže npr. stizala do svog posla. I dijete bi ti živjelo u gradu sa čistijim zrakom. Al izgleda da tebe za to baš i nije briga.

  28. #28
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Vezano uz dozvole, niti biciklisti nemaju nikakvih dozvola. Vozaci su barem polozili vozacki, a biciklisti okrenu pedalu i misle da se promet mora njima prilagoditi.
    bila bi agresivna i prosta, al je ovo fini forum.
    nisam primjetila da je nekad biciklist nekog ubio biciklom.

    i većina ljudi koji ovdje pišu ima i vozačku dozvolu i vozi i auto.

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Good point Krumpric! Pa mi svi imamo vozacke dozvole, sta's sad Deaedi?

    Deaedi, ohani malo. Neznas ti gdje sam ja zivjela i gdje sam ja vozila bicikl i da li sam krsila zakon ili nisam. Prestani generalizirati i napadati. Ak su ti biciklisti digli zivac nismo ti mi krivi, kao sto meni nisu svi pjesaci krivi sto mi je ova izletila danas i vjerojatno ni danas nije naucila lekciju nego valjda misli da bi je ja u buduce trebala preletiti Kao sto niti mogu kriviti vozaca kojem je biciklist preletio preko pjesackog ko kamikaza.

    Ovo je apel na pjesake s kojima dijelimo prostor zadnjih godina da obrate paznju i na nas.

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Vezano uz dozvole, niti biciklisti nemaju nikakvih dozvola. Vozaci su barem polozili vozacki, a biciklisti okrenu pedalu i misle da se promet mora njima prilagoditi.
    Ne razumijem zasto ti nama na ovoj temi govoris ovakve stvari. Nesto iz nasih postova ti je dalo do znanja da mi ne znamo voziti, da se ponasamo bahato i da vozimo kao kamikaze i pijanci istovremeno? Ili si ti generalno ogorcena na sve bicikliste pa je sad najlakse generalizirati i oplesti po svima nama ovdje koji samo molimo da i pjesaci paze na nas i da ne ulaze u nas prostor ako je ikako moguce (bez najave).
    A ovo je pdf podrške? Ocekivala si samo

    Ili mogu reci sto mislim? Da, generalno smatram bicikliste bahatim i neopreznim vozacima. Imala sam dosta slucajeva da su izlijetali pred auto ili se zaletili u mene na plocniku, bas kao kamikaze.

  31. #31
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Aha.. a ja to isto mogu onda zakljuciti o pjesacima jer oni meni rade identicno sto tebi rade biciklisti Dakle SVI pjesaci su bahati, bezobrazni, neoprezni i nemaju pojma sto rade (samo zato sto ja imam ovakve slucajeve kao ovaj dans)?

    Dobar ti je zakljucak, nema sta

  32. #32
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    deaedi ma, ne znam zbilja zašto tako zlonamjerno shvaćaš ovaj topic. No dobro, čini mi se da je u pitanju osobni animozitet, nema to veze s biciklima..ne znam, ne sviđa mi se to. :/

  33. #33
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Good point Krumpric! Pa mi svi imamo vozacke dozvole, sta's sad Deaedi?
    Drage moje, zalosno je sto imate dozvolu, ako ne znate za kaj vam ona sluzi.

    Vecina nas ima vozacku dozvolu B kategorije, za upravljanje motornim vozilima: "spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg "

    A to je bas ono sto i govorim: biciklisti voze bez dozvole i formalne edukacije, po mjestima koja nisu namijenjena za voznju bickilma. Ali, svejedno bi educirali (citaj solili pamet) drugima koji voze tamo gdje i trebaju i imaju za to dozvolu.

  34. #34
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ajme al si ti nabrusena na fajt danas... da ja uzmem rukavice za box pa da se nadjemo negdje vani?

    Pametnome dosta da onaj koji ima vozacku dozvolu je vjerojatno u stanju voziti i bicikl (ak vec moze voziti i traktor bez dodatnog polaganja i stosta drugo). A ti slobodno i dalje prosipaj zuc po ovoj temi i truj je.. nes me natjerat da je zakljucam

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Good point Krumpric! Pa mi svi imamo vozacke dozvole, sta's sad Deaedi?
    Drage moje, zalosno je sto imate dozvolu, ako ne znate za kaj vam ona sluzi.

    Vecina nas ima vozacku dozvolu B kategorije, za upravljanje motornim vozilima: "spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg "

    A to je bas ono sto i govorim: biciklisti voze bez dozvole i formalne edukacije, po mjestima koja nisu namijenjena za voznju bickilma. Ali, svejedno bi educirali (citaj solili pamet) drugima koji voze tamo gdje i trebaju i imaju za to dozvolu.
    Mi smo svojevremeno u 7 ili 8 razredu OŠ imali edukaciju o vožnji bicikla i svi smo dobili neke "dozvole". Dakle imam dozvolu.
    A inače sam mišljenja da bi svi sudionici u prometu što uključuje i pješake i bicikliste i one na skuterima, trebali znati osnovna prometna pravila.
    A ovo da biciklima nije mjesto na cesti mi je u najmanju ruku . Bicikli su ravnopravni sudionici u prometu, ne kužim u čem je problem kad biciklist vozi po cesti... Pa zaobiđi brate, nije problem.

  36. #36
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno


    nevjerojatno

  37. #37
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ajme al si ti nabrusena na fajt danas... da ja uzmem rukavice za box pa da se nadjemo negdje vani?
    Bolje uzmi bicikl pa da vidimo koja će prva skrenut

    Predlažem da se deadeini postovi na ovom topicu preskaču, ponekad zna biti konstruktivna, ali na ovom topicu danas to ne vidim.

  38. #38
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Re: Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagre

    Tebe sam vidio na biciklu i znam da nisi kamikaza i da ti je bicikl ispravan, a to znači da imaš i zvonce ... pa sjeti ga se drugi put Bicikala je u gradu nažalost jaaaaako malo i pješaci na njih nisu navikli.
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Zena (cura) hoda stazom za pjesake i prica na mobitel, i hoda u istom smjeru u kojem idem i ja (dakle meni okrenuta ledjima). Ok, sve pet. Ona u svom dijelu, ja u svom. I ja vozim i cak krenem zeru ubrzavati jer je sve cisto ispred mene i imam dosta ravnog, i u tom trenu kad sam dosla na valjda xy centimetara od nje, ona skrene ravno pred mene.
    Meni se dogodilo da sam biciklom zgazio mačku :shock: Slična situacija, hodala je u mojem smjeru i naglo skrenula, apsolutno ništa nisam mogao učiniti. Činilo se da je uglavnom dobro prošla, a mene je dugo potom prala nevjerica, šok, neznamnijaštosvene. Suosjećam.

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Re: Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagre

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tebe sam vidio na biciklu i znam da nisi kamikaza i da ti je bicikl ispravan, a to znači da imaš i zvonce ... pa sjeti ga se drugi put Bicikala je u gradu nažalost jaaaaako malo i pješaci na njih nisu navikli.
    Pa bed mi zvoniti pjesacima koji hodaju po svojoj stazi.. ta nisam majka tereza da mi se micu.

    Al biciklista je sve vise.. Cak ih se dosta moze vidjeti i kad kisa pada! To se prije par godina nije moglo vidjeti

  40. #40
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Off topic postovi su maknuti, nema smisla da zagadimo ovu dobru temu

  41. #41
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno Re: Pjesaci, da li ste svjesni biciklistickih staza po Zagre

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tebe sam vidio na biciklu i znam da nisi kamikaza i da ti je bicikl ispravan, a to znači da imaš i zvonce ... pa sjeti ga se drugi put Bicikala je u gradu nažalost jaaaaako malo i pješaci na njih nisu navikli.
    Pa bed mi zvoniti pjesacima koji hodaju po svojoj stazi.. ta nisam majka tereza da mi se micu.

    Al biciklista je sve vise.. Cak ih se dosta moze vidjeti i kad kisa pada! To se prije par godina nije moglo vidjeti
    jelda, to mi je baš super

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Off topic postovi su maknuti, nema smisla da zagadimo ovu dobru temu
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ajme al si ti nabrusena na fajt danas... da ja uzmem rukavice za box pa da se nadjemo negdje vani?

    Pametnome dosta da onaj koji ima vozacku dozvolu je vjerojatno u stanju voziti i bicikl (ak vec moze voziti i traktor bez dodatnog polaganja i stosta drugo). A ti slobodno i dalje prosipaj zuc po ovoj temi i truj je.. nes me natjerat da je zakljucam
    Vrijedjas me, a kada ti odgovorim, onda koristis to sto si admin i mices postove?

    Jako lijepo od tebe. Vec je bila rasprava oko toga da li se administratorske ovlasti smiju koristiti u "privatnim" raspravama, zar ne?
    Iduci put napisi da temu otvaras kao admin i da ces sve postove koji ti ne odgovaraju brisati.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja kad sam pješak, a iza mene bicikl, bez obzira štp smo oboje na pločniku, volim da mi onaj na biciklu pozvoni, i rado se pomaknem. A ne volim kada mi se nabije na leđa i očekuje od mene da to valjda oskjetim, i pomaknem se. S time da preferiram klasično zvono, a ne nešto tipa truba.

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Jako lijepo od tebe. Vec je bila rasprava oko toga da li se administratorske ovlasti smiju koristiti u "privatnim" raspravama, zar ne?
    Iduci put napisi da temu otvaras kao admin i da ces sve postove koji ti ne odgovaraju brisati.
    Ispricavam se sto sam pokusavala usmjeriti i tebe i sebe u dobrom smjeru.. od sada cu razmisliti da trazim moderatora da brise postove na temama na kojim ja pisem

  45. #45
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Ja kad sam pješak, a iza mene bicikl, bez obzira štp smo oboje na pločniku, volim da mi onaj na biciklu pozvoni, i rado se pomaknem. A ne volim kada mi se nabije na leđa i očekuje od mene da to valjda oskjetim, i pomaknem se. S time da preferiram klasično zvono, a ne nešto tipa truba.
    Ma da, to stoji za pjesacku zonu. Al sta kad dijelimo, kad je tamo i biciklisticka i pjesacka (i k tome dovoljno siroko). Pa bed mi je pozvoniti svakom pjesaku koji hoda svojom stranom na svom dijelu i cini se sve u redu, a opet istraumatizirana sam vec mogucnoscu da iskoci pred mene

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    samo ti zvoni. Tomu zvono i služi. Svi smo mi ponekad zamišljeni, bilo kad hodamo cestom, vozimo auto ili bicikl. Pa i u autu kad trubiš, postoji onaj kratki zvuk (OK mogu se koristiti i svjetla) a postoji i ono nervozno trubljenje. razlika je velika

  47. #47
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Jako lijepo od tebe. Vec je bila rasprava oko toga da li se administratorske ovlasti smiju koristiti u "privatnim" raspravama, zar ne?
    Iduci put napisi da temu otvaras kao admin i da ces sve postove koji ti ne odgovaraju brisati.
    Ispricavam se sto sam pokusavala usmjeriti i tebe i sebe u dobrom smjeru.. od sada cu razmisliti da trazim moderatora da brise postove na temama na kojim ja pisem
    Anchie, ono što sam vidjela, dobro da si obrisala.
    Deaedi, nisam primjetila da ti je Anchie maknula ikakav tvoj komentar u vezi biciklizma, već tvoj i svoj komentar koji nema veze sa topicom i koji su totalno svađalački.

    Tvoj nabrušeni način komuniciranja, stvarno je malo "too much". :/


    Što se tiče biciklista i vozačkih dozvola, iskreno za cijelu hrpu vozača B kategorije bih oduzela vozačke dozvole.
    No isto tako bih zahtjevala i da se uvedu za pješake.

    No, sve zajedno vodi da kao nacija imamo vrlo nisku prometnu kulturu. Kao pješaci, bicklisti, motoristi, vozači malih i velikih automobila, kamiona....itd itd...

    I što se tiče kulture drugih u prometu i poštivanja npr. biciklista NA bicklističkim stazama, što reći kad sam na svoje oči vidjela policajca na motoru koji na zelenom valu uredno vozi po biciklističkoj stazi. :/

  48. #48
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fali ti putovanjce u Aziju - tamo i auti stalno trube jer su pješaci obično na cesti. Sjeti se samo da puno pješaka ne zna ništa o vožnji, oduzimanju prednosti itd. pa je sasvim OK malo pozvoniti. Za svaki slučaj.

    Alternativno uzmeš tranzistorić, naviješ narodni i nemaš brige

  49. #49
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    samo ti zvoni. Tomu zvono i služi. Svi smo mi ponekad zamišljeni, bilo kad hodamo cestom, vozimo auto ili bicikl. Pa i u autu kad trubiš, postoji onaj kratki zvuk (OK mogu se koristiti i svjetla) a postoji i ono nervozno trubljenje. razlika je velika
    Al to onda zahtjeva da manje vise vozim jednom rukom.. zvono mi je udaljeno zbog brzina - nije odmah kod palca. A da ne govorim da bi ja poludila vozeci se 6 km i zvoneci cijelo vrijeme :/

  50. #50
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... prebaciš zvono na drugu stranu guvernala. Mora ti biti pod prstom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •