Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Ginger (đumbir) čaj - izvrstan kao prevencija prehladama

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    je i ja sam tak radila ali mi ništ nije ispalo

  2. #52
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Dumbir se itekako slaze sa smedjom rizom. Pojacava njena svojstva ali uone konce nemres raskuhati, ja za tu svrhu korisrim mljeveni. Taj isti koristim za jutarnji napitak sa limunom i moram reci da je jak, nema neke razlike od svjezeg naribanog. Sok moze biti u fridzu oko 3 dana, s tim da ti se na dnu posude nakupi bijeli talog. To je normalno.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  3. #53
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nisam ga još probala posaditi, ali razni blogeri po netu pišu kako je to super jednostavno. Nadam se da ću jednom naći vremena i za to.
    Inače mi ga najviše pijemo ljeti. Iscjedim sok od pola limuna, naribam komad đumbira veličine manjeg oraha, procijedim i dolijem oko litru hladne vode. Jako fino i osvježavajuće piće, može i par dana stajati u frižideru.
    Pila sam ga i u trudnoći.

  4. #54
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    moja mama ga je uspila uzgojit u pitaru na prozoru u stanu, bio je kao kupovni, samo ga je trebalo brže potrošit od onog iz dućana, brže mi je u frižideru istrunuo (možda nije bio dovoljno sasušen)

  5. #55
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Koliko velik treba biti pitar? I je li to dugovječna biljka ili je treba iznova saditi?

  6. #56
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Procitala sam da se komad stavi u vrecicu i na tamno mjesto dok ne pusti klince onda se ti komadi s klicom razdvoje pa u zemlju i zalijevati voli mokro.

    Onda se valjda taj korijen širi i vadi kako nam treba??

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ali mi nije uspjelo u kantu
    Inače ima ga jedan čovek na lošinju isto u kanti reko je da ima nekih finesa kod sadnje ali nije reko koje su to, ja sam sadila pred nekih 4 godine, a on to reko ljetos
    Usput korijen-plod mu je unutra sklupčan ko u orhideje, lako se vadilo iz kante, zeme ai kolko mu treba i vrati
    ovo ljeto sam posadila par gomolja već iznikla u pitat na balkonu,izrasla je stabljika više njih iz više gomolja ,neke visoke i preko 30 cm,zalijevam ih
    Kad počinje berba?
    ,mislila sam u kasniju jesen staviti u hodnik ispred stana,jel ti dobra zamisao!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •