Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Božićni ukrasi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno Božićni ukrasi

    lani sam radila anđele od tjestenine, a ove godine sam htjela ovakve :
    http://www.hobbyart-chemaco.hr/defau...t=51&IDArt=383, ali vidim da su trakice kod njih dosta skupe, znate li za neke jeftinije izvore ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo ideje od lani : http://www.she.hr/default.aspx?id=555
    ako upotrijebite različite boje, posebno srebrnu i zlatnu, budu puno ljepši i "otmjeniji"

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam ih radila od ostataka zavjese... samo nisam koristila drvenu kuglicu za glavu nego je podloga bila lutka od bijele vune, na koju je išla haljinica i krila od zavjese, povezano zlatnim koncem...

  4. #4

  5. #5
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno Re: Božićni ukrasi

    Citiraj mandy prvotno napisa
    lani sam radila anđele od tjestenine, a ove godine sam htjela ovakve :
    http://www.hobbyart-chemaco.hr/defau...t=51&IDArt=383, ali vidim da su trakice kod njih dosta skupe, znate li za neke jeftinije izvore ?
    Ne moraš koristiti trakice. U trgovinama s metražom ima prekrasnih materijala za dekoriranje koji uopće nisu skupi. Kupiš koliko trebaš i režeš.

  6. #6
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Evo jedna ideja za izradu kuglica http://www.hitentertainment.com/arta...rtattacks.html

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    baš vam hvala curke

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Meni je jedne godine bor bio okićen licitarima i crvenim mašnicama od tanke satenske trake i izgledao je divno. Ako su vam licitari skupi za kupiti/imate veliki bor, možete ih i sami napraviti od slanog tijesta koristeći modlice.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?
    Zasićena otopina! Znači, uguraš toliko šećera u vodu koliko može primiti. Kad se više ne može rastapati, onda je dobro...

    Inače, ne volim te štoseve sa šećerom jer se lijepe (kao djeca smo "štirkali" košarice i slično). Bolje mi je obično kaširanje škrobom, a i neka namjenska ljepila su dobra za to. Sigurno u hobby art trgovinama (Chemaco, Lumos) znaju za to.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam takve kuglice radila sa vodom i brašnom. Mislim da sam prokuhala, a omjer je bio otprilike. I najljepše su ispale one koje sam radila sa bijelim koncem za heklanje

  12. #12
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    ja sam takve kuglice radila sa vodom i brašnom. Mislim da sam prokuhala, a omjer je bio otprilike. I najljepše su ispale one koje sam radila sa bijelim koncem za heklanje
    Tak sam i ja radila - prokuhala vodu i brasno i koristila bijeli konac za heklanje. Može se to kraju i farbati bojom u spreju. Al su mi bijele kuglice bile najljepse

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    Hvala vam!! Onda voda i brašno! samo dali mora bit dosta gusta recimo ko za palačinke :?

  14. #14
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja to zamišljam kao štirku , znači rjeđe od tjesta za palačinke

  15. #15
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    imaš za kupiti gotove kugle od stiropora raznih promjera, a onda možeš na njih lijepiti salvete (decoupage) ili ukrašavati bojama... budu jako lijepe a i lagane su i ne mogu se razbiti...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    salvetnu tehniku radimo jako često, recimo nescafe limenka i koristim kao posude za pašticu, čaj, šećer.... i s. za bojice škarice. super šareno. tako da bi za Božić pokušala nešto drugo!

  17. #17
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Limenku obojaš prije toga ?

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni moji najljepši 8)
    i najjeftiniji
    i totalno child friendly
    http://picasaweb.google.hr/apricot.r...78505399351794

  19. #19
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Apri, ovo je superfantastično!
    U stvari, to smo učili raditi u osnovnoj školi, ali ja sam zaboravila kako to ide. Da li režeš jednako široke trakice pa ih lijepiš i kak dobiješ kuglicu?

    A jel se netko sjeća kako se iz papirnatih maramica dobije pahuljica (znam da se razdvajaju slojevi do sredine koja je stegnuta koncem, ali nešto mi fali, ne ispada kako treba!)?

  20. #20
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    vidim da su trakice kod njih dosta skupe, znate li za neke jeftinije izvore ?
    jeftinih trakica (npr. kolut od cca 90 m tanke satenske trakice oko 15 kn) i raznih ukrasa ima na veletržnici cvijeća na Žitnjaku, u onim halama ima nekoliko takvih trgovina, a radno vrijeme im je samo prijepodne, čini mi se da subotom rade do 11, a radnim danom do 13 ili 14

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    Da li režeš jednako široke trakice pa ih lijepiš i kak dobiješ kuglicu?
    ja sam trakice narezala onim strojem za uništavanje dokumenata.
    dva paketa kolaža uzdužno (za kuglice) i dva poprečno (za alkice za lanac)

    kuglice napraviš ili da zalijepiš četiri duže trake u alkice, pa ih lijepiš na jednome mjestu ili ih u ruci držiš rastavljene dok ne zašiješ koncem.


    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    A jel se netko sjeća kako se iz papirnatih maramica dobije pahuljica (znam da se razdvajaju slojevi do sredine koja je stegnuta koncem, ali nešto mi fali, ne ispada kako treba!)?
    primiš s donje strane za sredinu i napraviš mali "repić", kao za držanje
    onaj drugi dio razdvojiš na slojeve i obrežeš kako ti paše
    a možeš pitati i tete u vrtiću da ti pokažu

  22. #22
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    primiš s donje strane za sredinu i napraviš mali "repić", kao za držanje
    onaj drugi dio razdvojiš na slojeve i obrežeš kako ti paše
    a možeš pitati i tete u vrtiću da ti pokažu
    Ak ce netko ovo radit molim stavite slike.
    Nemam tetu u vrticu da je pitam..a zbilja ne kuzim bas kak se to radi. :/
    Te bijele pahulje su mi inace krasne.

    Sto se ostalih ukrasa tice, ja sam jedne godine radila one zvijezdice od slame, povezivala zlatnim koncem.
    Ili zvijezdice od fimo mase.

  23. #23
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mi smo jučer ovo napravili za Božić, za vrtić...http://public.fotki.com/migulica/izma-za-boi/
    imala sam flis materijala, vata, malo perlica ili gumbića, malo rafije za metlu, štapić za ražnjić i konac za goblene....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Limenku obojaš prije toga ?
    1.Da u bijelu boju temperom ili sprejem!
    2. kuglice od vune i balona nisu uspjeli s brašnom i vodom! Nije se dovoljno učvrstilo a zaljepilo se za balon previše :/

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ako kupujete ukrasne trakice, loptice, -ice... , po meni je naveći izbor najjeftinijih stvari u MBM-u
    http://www.mbm.hr/home/index.php
    nije im sajt nešto opširan, ali tamo se izgubiš od gomile stvari

  26. #26
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?
    ja ću to radit ali lijepit sa brašnom i vodom. http://www.24sata.hr/metro/ljepilo-o...a-djecu/34695/

  27. #27
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    primiš s donje strane za sredinu i napraviš mali "repić", kao za držanje
    onaj drugi dio razdvojiš na slojeve i obrežeš kako ti paše
    a možeš pitati i tete u vrtiću da ti pokažu
    Ak ce netko ovo radit molim stavite slike.
    Nemam tetu u vrticu da je pitam..a zbilja ne kuzim bas kak se to radi. :/
    Te bijele pahulje su mi inace krasne.

    Sto se ostalih ukrasa tice, ja sam jedne godine radila one zvijezdice od slame, povezivala zlatnim koncem.
    Ili zvijezdice od fimo mase.
    Jučer smo baka i ja skužile princip, a ak netko zna još kakav način, neka se javi:
    - raširi se pap.maramica u kocku
    - jedan rub presavinite u ne preusku trakicu prema sredini, a drugu prema van, tako da kad ispresavijete cijelu maramicu, dobijete harmonika uzorak ako ju raširite (ali ju nemojte raširiti!)
    - tako složenu maramicu, presavinite po pola i prerežite gornji spoj
    - ukrasni konac ili traku (ne nešto široko) s čim ćete pahuljicu objesiti odrežite nešto dužu,tj.koliko mislite da vam je potrebno za objesiti pahuljicu i stegnite sredinu.
    - e, sad ide osjetljivi dio: sad imamo dva razdvojena dijela na gornjem i donjem dijelu. Jedan dio lagano raširite i razdvajajte sloj po sloj maramice prema sredini. Maramice obično imaju 4 sloja i samo polako razdvajajte da se ne strgaju. Tako napravite sa ostalih 3 dijela i na kraju ćete dobiti pahuljicu.

    Ako netko želi, ovakva bijela pahuljica se može lagano pošpricati zlatnim ili srebrnim sprejem ili možda čim drugim - dajte ideje!

  28. #28
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Jučer smo baka i ja skužile princip, a ak netko zna još kakav način, neka se javi:
    - raširi se pap.maramica u kocku
    - jedan rub presavinite u ne preusku trakicu prema sredini, a drugu prema van, tako da kad ispresavijete cijelu maramicu, dobijete harmonika uzorak ako ju raširite (ali ju nemojte raširiti!)
    - tako složenu maramicu, presavinite po pola i prerežite gornji spoj
    - ukrasni konac ili traku (ne nešto široko) s čim ćete pahuljicu objesiti odrežite nešto dužu,tj.koliko mislite da vam je potrebno za objesiti pahuljicu i stegnite sredinu.
    - e, sad ide osjetljivi dio: sad imamo dva razdvojena dijela na gornjem i donjem dijelu. Jedan dio lagano raširite i razdvajajte sloj po sloj maramice prema sredini. Maramice obično imaju 4 sloja i samo polako razdvajajte da se ne strgaju. Tako napravite sa ostalih 3 dijela i na kraju ćete dobiti pahuljicu.

    Ako netko želi, ovakva bijela pahuljica se može lagano pošpricati zlatnim ili srebrnim sprejem ili možda čim drugim - dajte ideje!
    točno tak ali skraćeno.
    napraviti od maramice harmoniku, svezati u sredini (na pola maramice)da se harmonika ne otvori i onda svaki kraj odvajati prema sredini list po list

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?
    ja ću to radit ali lijepit sa brašnom i vodom. http://www.24sata.hr/metro/ljepilo-o...a-djecu/34695/
    Ja planiram raditi ovako nešto. Ali nisam niakd radila pa neznam kako gotovi proizvod treba izgledati, ima li tko sliku?

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ove godine mi smo pripremili hrpu lijepih češera i liko. Pa ćemo ih objesiti na bor... Prije toga, dakako, ofarbati, pozlatiti, ukrasiti glitterom itd. Bit će dobro!

    Likovinu lijepimo silikonskim pištoljem jer su češeri preteški za bilo kakvo škrobno ljepilo.

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    Hvala vam!! Onda voda i brašno! samo dali mora bit dosta gusta recimo ko za palačinke :?
    Mi smo radili prošle godine sa drvofixom razvodnjenim u vodi, malo smrdi u početku, ali špaga se fino primi i kuglice se ne raspadaju. Poslije smo samo prešpricali sa zlatnim sprejom.

  32. #32
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Jucer sam bas vadila kutije sa bozicnim ukrasima i nasla kugle koje smo radile od tanke zlatne spage. Stvarno su ispale lijepe. Ne treba ih farbati, lijepe su sjajne. Spagu sam kupila zajedno sa masnama i ukrasnim trakama.

  33. #33
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam prošle godine radila kuglice od špage. napuhala sam malo balon i omotala špagu oko njega ali onako da bude dosta rupa.
    onda sam to uvaljala u smjesu vode i brašna, malo rjeđu da se ne radi tjesto nego dasamo učvrsti.
    i tako bi se sušilo na novinskom papiru.
    nakon par dana sam izvadila balo, probušila i izvukla i kuglice su bile spremne. farbala sam ih sa sprejem.
    i super se drže i ove godine!

  34. #34
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?
    ja ću to radit ali lijepit sa brašnom i vodom. http://www.24sata.hr/metro/ljepilo-o...a-djecu/34695/
    Ja planiram raditi ovako nešto. Ali nisam niakd radila pa neznam kako gotovi proizvod treba izgledati, ima li tko sliku?
    otprilike ovako http://www.roda.hr/rodaphpBB2/postin...uote&p=2272711 ili http://www.coolinarika.com/repositor...ent_medium.jpg osim što su ove od špage a ne od vune ili konca

  35. #35
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    sori prvi link je zabuna

  36. #36
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Svake godine pokušam napraviti nešto novo, ove godine sam odlučila raditi na vilenjacima. Nije teško, nacrt se može naći na internetu http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=26


    Moji možda nisu savršeni kao na slici chemaco, ali opet, moji su

    http://www.facebook.com/photo.php?pi...&id=1109845343

  38. #38
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    tvoji su mi i ljepši

  39. #39
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj Gdja K. prvotno napisa
    Svake godine pokušam napraviti nešto novo, ove godine sam odlučila raditi na vilenjacima. Nije teško, nacrt se može naći na internetu http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=26


    Moji možda nisu savršeni kao na slici chemaco, ali opet, moji su

    http://www.facebook.com/photo.php?pi...&id=1109845343

    Prekrasni su, tvoji naravno.

  40. #40
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Martina iste ukrase ćemo imati baš su ti lijepi!

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajme, Gdjo.K, pa prekrasni su!
    A uopće se ne usudim reći Fridi da stavi svoje

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Gdjo K super su, tako možemo radit i lutke za naše kučno kazalište...super ideja

  43. #43
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Gdja. K ,vilenjaci su prekrasni..uh,što ih prije nisam vidjela
    Anđele od tijesta i ofarbane češere sam već imala tako da mi je ovo ideja za 10 , ali vremena je premalo .
    Od ideja hobby arta su došli lani i ovi anđeli koje sam radila za božićne poklone

    anđeo 1

    anđeo 2

  44. #44
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Pošto je moja curka još mala,2.4godine mi smo ove godine radile ukrase od tijesta(anđele,zvjezdice,boreke)i pofarbale ih jestivom bojom.
    Curka je bila oduševljena jer je i ona sudjelovala u izradi ukrasa :D :D :D

  45. #45
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    i mi smo radili ukrase od slanog tijesta... isto ima 2 g i 4 mj
    mislila sam da mu se neće dati, ali kad sam zamijesila tijesto jedva je dočekao da ga počne valjati, rezuckati, mijesiti...
    uglavnom, izrezivali smo božićne motive - zvonca, anđele, boriće, zvjezdice a kad su se osušili ih je bojao vodenim bojama... e tu sam ga morala malo nagovarati, to mu nije bilo fora, ali ih je ipak većinu pobojao... još mu je na kraju bila najveća fora sipati na njih šljokice ( prije sam stavila završni lak da se ne rasipa tijesto)
    uglavnom, ugodno sam se iznenadila kako to može biti super za dijete a i mi ćemo imati original bor!!! :D

  46. #46
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    ovi borići će nas uveseljavati u ove dane
    borići

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    mi bi radili isto od slanog tijesta, može li mi netko napisati postupak:

    koliko brašna, koliko vode, soli?
    to se onda peče? na koliko stupnjeva?
    koliko se suši i gdje?

    gdje kupim taj završni lak? jel se to baš tako zove?

    ništ ne znam

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Stefanina mama prvotno napisa
    mi bi radile kuglice ovako: po balonu povezat vunu i namazat NEKOM smjesom šećera i vode kad se osuši balon probijemo i ostane super kuglica.
    Samo molim nekoga tko zna omjer šećera i vode?? :? :?
    MI smo pravile činijice na taj način, i koristile lepak za tapete - skrob varijanta. MOže se koristiti i razređen lepak za drvo.
    Evo naših činijica
    http://www.flickr.com/photos/missana/3359664421/
    A evo i upustava sa slikama:
    http://a-friend-to-knit-with.blogspo...rn-basket.html
    http://aswewalk.wordpress.com/2008/03/25/string-eggs/

    Prošle godine nam je i ovo bilo zanimljivo.
    http://www.flickr.com/photos/missana/3118024401/

    Još idejica za ukrase potražite ovde:
    http://belladia.typepad.com/crafty_crow/ornaments/
    http://whipup.net/tag/ornaments/
    http://www.oneprettything.com/?p=817...nament-roundup
    (kategorija christmas ornament za još puno)
    i na ovom sjajnom sajtu, uglavnom od predmeta koje već imate u kući
    http://www.kidscraftweekly.com/newsletters.html
    Citiraj nicola prvotno napisa
    mi bi radili isto od slanog tijesta, može li mi netko napisati postupak:

    koliko brašna, koliko vode, soli?
    to se onda peče? na koliko stupnjeva?
    koliko se suši i gdje?

    gdje kupim taj završni lak? jel se to baš tako zove?

    ništ ne znam
    Evo recepta, a lak mislim da nije obavezan.
    http://jojoebi.blogspot.com/2009/12/...ornaments.html

  49. #49
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    može mi netko objasniti što u ovom receptu za slano tijesto znači skraćenica c:
    2c plain flour
    1/2c salt
    1/2 - 3/4 c hot water

  50. #50
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    može mi netko objasniti što u ovom receptu za slano tijesto znači skraćenica c:
    2c plain flour
    1/2c salt
    1/2 - 3/4 c hot water
    C je možda "cup" iliti šalica (ali nisam sigurna, samo pretpostavljam) :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •