Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011
Pokazuje rezultate 501 do 527 od 527

Tema: H1N1-oboljelo dijete-kako zaštititi ostalu djecu u obitelji

  1. #501
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Moj sin je primljen u Klaićevu u nedjelju navečer, odmah su uzeli bris. Nalaz na H1N1 je bio u utorak ujutro, negativan pa su prebacili iz izolacije u sobu s drugom djecom. Svim klincima koji su došli s upalom pluća i koji su imali povišene leukocite, visoki CRP su uzimali bris za H1N1. Sestre su rekle da u zaraznoj ne uzimaju svima. I kažu da je simptomatika H1N1 dosta različita, a svima je zajednička visoka temp.

  2. #502
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da li netko zna da li se može ostati uz dijete sa gripom u nekoj bolnici u zg? Mi trenutno imamo 39.7 nakon 40 min lupoceta, a ne smijemo brufen.

  3. #503
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja poznanica je dva dana bila sa djetetom u dnevnoj bolnici na Zaraznoj radi SG.

  4. #504
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Super -hvala Mima. Da li slučajno znaš da li postoji neko dobno ograničenje?

  5. #505
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    to dijete ima devet godina.

  6. #506
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    U Klaićevoj izoliraju dijete, možeš biti s njim, s maskom.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Mi mislimo a i doktorica ( Banetova, moja i mm-ova) da smo prelezali SG
    Kako je kod nas bilo?
    29.11 Probudim se ujutro, naglo mi skoci temp na 38,5 i nadalje.. popijem Brufen i u krevet.. nema mrdanja, sve boli, na svakih 4 h temp divlja, skace, pijem Brufen.. bez toga nista i uzasno se preznojavam!
    1.12 isto se desava mm-u samo sto je kod njega krenulo s ajakim kasljem i temp a ja sam pocel akasljati tek treci dan kad mi je konacno temp bila ceo dan 37
    3.12. ista situacija i sa Banetom- 4 godine, visoka temp koju smo skidali i vracala se dva i po dana.. on nije nista jeo, samo je pio caj i spavao ali bukvalno i povratio je par puta , a treci dan je imao proliv!
    4.12 se razbole i svekar i svekrva i sve isto
    Svi smo imali grozan tj.nikakav apetit pored ostalih simptoma i svi smo pili antibiotike za svaki slucaj....
    Meni je temp prestala treci dan, pa se vratila na 38,5 tu noc na cetvrti dan i konacno 6 dan nisma imala temp...
    Banetu je pala treci dan i ponovo se javila 5 dan i odmah smo otisli kod lekara medjutim rekla je da se tu nista ne komplikuje i dasu imali odsta sucajeva kod dece da temp tako padne pa se vrati ali onda traje jos dan ili dva max i tako je njemu bilo
    Mene znaim kada se mozemo vratiti normalnom zivotu? Mene nikako da popusti strah od komplikacija....
    Uh al sam se raspisalaaaa

  8. #508

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    I nakon toliko dana jos uvek se nakasljemo povremeno ali kasalj zvuci zrelo...

  9. #509
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I ja još kašljem i šmrkljam, a klinci niš hvala Bogu

  10. #510

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Koliko ima kako si ti ozdravila?

  11. #511
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Mene muce ovi simptomi gripa...Naime moja 7 godisnja kci je samo tri dana imala temperaturu koja je isla do max 39 i spustala sam je brufenom bez problema i kasljala je. Prvi dan se zalila da je boli grlo. Mene je jedan dan bolilo grlo pa sam pocela kasljati i nakon 2 dana dobila temperaturu 37.6 i bronhitis (ovome sam sklona jer sam alergicna pa mi i najmanja prehlada preraste u bronhitis). Temperatura mi je trajala samo jedan dan...Citavo vreme osecam blagu mucninu..kao ona kod voznje autobusom.
    E sad slicne simptome imaju i neka deca nasih prijatelj, ali druga deca imaju jako visoke temperature koje se ne mogu spustiti, povracaju proljev...
    Da li je to svinjski grip? Da li postoji neki simptom po kojem se moze prepoznati?
    Da napomenem ni kci ni mene nisu bolile kosti, ja sam samo osecala nemoc dok sam imala temperaturu
    Ja sam se inace vakcinisala protiv svinjskog gripa (danas ce biti 14 dana) sa madjarskom vakcinom.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Ako smem da pitam,ko ti je dao madjarsku vakcinu i koja je to,madjarskog nekog proizvodjaca(nisam cula da postoji)ili ona koja se mogla kupiti u Madjarskoj u apotekama?Pitam te to jer vidim da si iz Subotice,a ja iz Bg pa me zanima mogu li se u Srbiji vakcinisati ljudi ijednom drugom vakcinom,sem Novatisovom,punom zive i skvalena,i ako mogu kako?Koji dr ce pristati dati vakcinu koju sama doneses,ko zna odakle?
    Kako mozes da znas da to sto osecas nije reakcija na vakcinu?

  13. #513
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mađarsko cjepivo zove se Fluval P

    http://ecdc.europa.eu/en/healthtopic...on_experts.pdf

  14. #514
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    :shock: pisala sam nevidljivom tintom

  15. #515
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    @mraonicus vakcina se zove Fluval P. Madjari su je proizveli za svoju upotrebu. Sto se tice sastava ne znam sta ima u njoj samo znam da nema onog Skvalena ili kako vec sto svi o njemu pricaju mada mi nije jasno zasto posto se taj skvalen nalazi prirodno u ljudskom organizmu...
    Kako sam je primila ne bi javno posto je u stvari protuzakonito pa ne bi da nekoga kompromitujem...Ali jedva sam dosla do nje...ko masoni su:D
    Neki ljudi iz Subotice idu i u Madjarsku posto tamo mozes da primis odmah u apoteci samo sto moras biti Madjarski drzavljanin ili samo Madjar nisam sigurna...
    Nije mi reakcija na vakcinu posto je proslo vec 2 nedelje, a 2 dana pre mojih simptoma se razbolela kci...
    Pitanje je samo sta smo to imale...grip ili obican virus...?

  16. #516
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima druga vrsta adjuvansa, a ima i žive ako je višedozno cjepivo, kao i kod Novartisovog. Adjuvans je aluminium phosphate, al' kad malo razmisliš, pa toga ima u prašku za pecivo

  17. #517

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    tina1975,ok naravno da nećeš o tome javno,samo me eto zanimalo kako ste dosli do nje,po cijoj preporuci itd, jer kao sto i sama cujes ni ovu narucenu koja pocinje za koji dan da se daje nece vecina gradjana uzeti...
    Jesi li i decu vakcinisala sa tom madjarskom ili ne?
    Jesi li imala kakvih propratnih nezeljenih efekata vakcine?
    Skvalen dat u ovoj visedoznoj vakcini ima efekat da izazove buran imuni odgovor,te stoga sluzi kao pojacivac...sastojak je riba uglavnom,i sam on da se ubrizga coveku izazvao bi imuni odgovor kao reakciju(ne zna se zasto...).Tako sam ja razumela objasnjenje koju funkciju on ima,ako nisam dobro objasnila,sorry
    Njega se uglavnom i najvise bojim,te zbog toga necu vakcinisati decu novatrisovom vakcinom,kad se nasi dragi pretpostavljeni nisu mogli snaci i nabaviti split vakcinu,bar za decu i trudnice(Crna Gora nabavila i pocela sa vakcinisanjem)...

  18. #518
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    @mraonicus za ovu madjarsku smo culi od prijatelja koji su se svi vakcinisali, a u poslednje vreme cujem i od dosta drugih ljudi. Mladje dete nisam vakcinisala posto ima 16 meseci, a ova vakcina se daje od 3 godine pa na dalje (tako mi je rekao dr Richter) jer nisu dobili neku dozvolu za manju decu jos od neke evropske komisije mada su mi rekli da u Madjarskoj sa njom vakcinisu i manju decu. Na njoj doduse pise od 12 meseci na dalje.
    Starije dete (7godina) sam pokusala da odvedem, ali se zavukla pod krevet i vristala tako da je to bilo bezuspesno. Muz je nesto planirao pa odugovlacio tako da na kraju nista nije ni bilo od toga. Ja sam se vakcinisala posto imam hronicni alergijski bronhitis. Platila sam vakcinu 900 din, u Madjarskoj je oko 600 ja mislim i vakcinisanje 250 din.
    Nisam primila tu vakcinu zato sto se bojim Novartisove nego sto nisam mogla da je docekam
    Inace ja mislim da je vakcina za MMR daleko opasnija nego ova pa je svi daju deci. Ovo se sada bas naduvalo medijski pa se narod poplasio...
    Kad smo vec kod MMR da li neko zna sastav ove vakcine?
    Ako bas odlucis da vakcinises decu sa madjarskom javi mi se na pp pa cu te uputiti cula sam za jos jedno mesto u Su gde je lakse doci do ove vakcinacije samo je malo skuplje 1800 din. Ove moje nema sanse. Ja sam isla 3 puta dok nisu pristali Ne verujem da mozes toliko puta da skoknes iz Bg))

  19. #519
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Zaboravila sam da ti kazem da mi je jedina reakcija bila sto me malcice bolila ruka par dana. Drugarici je oteklo to mesto i bilo crveno 3-4 dana, ali ona nije bila stavila oblog odmah posle vakcinacije ja jesam. Poznanicu moje mame, stariju zenu su bolile kosti par dana.

  20. #520

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Pitanje za sve koji ste imali iskustvo sa ovim tekucim virusom(kako god ga zvali,svinjski ili ne zna se koji...).Sin,6g,imao 2 dana povišenu temp,39,2 najvisu...posle toga sve ok,da bi veceras poceo u snu da kaslje(5ti dan).Napominjem da je vec 2 dana bez temperature i jedino sto primetim je da kija povremeno.Sada me brine jeli kasalj nesto ocekivano i trebam li ga opet voditi da ga slusaju...bili smo 2 puta,bilo je sve ok,bris iz grla isto ok,leukociti snozeni 4,7 ali i limfocita20% a segmentiranih 72%(pre 4 dana pod temp.radjena analiza krvi).
    Da li ste dobijali antibiotik i da li je uopste moguce da dobije bronhitis ili nesto na plucima ako nema temp?Da cekam da iskaslje... :? :?
    Situaciju komplikuje mala sestrica od 3g koja je hronicar sa imunosupresivnom terapijom,pa se bojim i za nju.Ona nije imala temp niti bilo kakve simptome...jos!!!

  21. #521
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tko se nije do sada cijepio nalazi se u biranom krugu - nije se cijepila ni šefica WHO!
    http://www.google.com/hostednews/afp...QoIVvGqw-rMyvQ
    Zna žena što valja!

    A i zašto bi se cijepila kad se zna da je ova gripa manje zarazna od ostalih: USA TODAY,
    a ni smrtnost nije velika: http://www.reuters.com/article/idUSTRE5B64DL20091207
    Zapravo proglasili su da bi pandemija mogla biti blaga (Washington Post) - to je kao da kažeš kako je poplava izazvana izlijevanjem potoka Glogovice u selu Grabarju blaga globalna pojava.

    Ima još novosti. Bivša šefica američkog CDC-a (nešto kao naš HZJZ ) je promijenila posao - postat će šefica Merck cjepiva: Merck news. Znaju oni kako se odužiti odanima. Još malo o tome: Earth Times

    Time je lijepo pokazala svim vladinim dužnosnicima kako se to radi, a ne kao Prof. Albert Osterhaus koji se dao javno osramotiti i na svjetlo izvući i druge "neovisne" istraživače. Vjerojatno će do kraja života nositi žig podmitljivaca. Tako im i treba. Više o tome:
    WHO ‘Mr Flu’ under investigation for gross conflict of interest
    Swine-flu bribe fever!
    Advisers on Vaccines Often Have Conflicts
    Sada su mediji puni izraza poput "vakcinacijska mafija" i slično.

    A tamiflu? Ista sprdačina, dio iste prijevare:
    http://www.theatlantic.com/doc/200912u/tamiflu
    S tamifluom se najviše proslavila Engleska i njen tamiflu hotline u kojem su zaposlili šesnaestogodišnjake, a dijagnosticirali su sve živo i mrtvo, uzduž i poprijeko (ljubi ih majka) i bez sekunde medicinske naobrazbe. Kako im je išlo vidjeti ovdje: Mail Online News.

    Kao apsolutna kruna svim prethodnim događajima - svjetlo na kraju tunela - Europski Parlament pokreće istragu o Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji i "pandemijskim" skandalom: Infowars

    Naš ministar se cijepio, a šef'ca WHO nije - očito mu ni imunologija ne ide kao ni potpomognuta oplodnja

  22. #522

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Zna li netko kakva je trenutno epidemiološka situacija kada je u pitanju svinjska gripa? Ja nisam već neko vrijeme pratila, nitko je više ne spominje. Pitam zato jer je u vrtićkoj grupi mog djeteta koja inače broji negdje oko 25-tero djece u petak bilo samo 2 (dvoje!!!) djece. Svi su bolesni, uključujući i moje dijete a raspon simptoma je: klonulost, bolovi u mišićima, temperatura, kašalj koji zvuči jako jako ružno, mučnina, povraćanje, proljev. Da se to dogodilo prije mjesec-dva svi bi bili dijagnosticirani kao svinjska gripa. Sada niti jedan pedijatar nije dao takvu dijagnozu. Dijagnoze se kreću od laringitisa, bronhitisa, preko crijevne viroze do "obične" viroze (već prema tome koji su simptomi kod kojeg djeteta bili izraženiji). Ne znam, naravno u detalje svaki slučaj, ali s nekim mama sam osobno razgovarala, a ostale informacije sam čula od naše vrtićke tete koja je jučer zabrinuto zvala svakoga ponaosob jer joj se, kaže, nikada nije dogodilo da samo dvoje djece bude u grupi.

  23. #523
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zavod za epidemiologiju svaki tjedan ima izvještaje o oboljelima http://www.hzjz.hr/epidemiologija/svinjska_gripa.htm

  24. #524

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mamanatali - i kod nas u vrtićima, a i u mojoj familiji ima sad neka viroza sa groznim kašljem. Naravno, ni ovde više niko ne spominje sg.

  25. #525
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima dosta baš tih viroza sa jakim kašljem
    i mene je skršila sada jedna
    visoka temperatura (ja sam četvrtak cijeli dan imala 39.2 pod brufenima) osjećaj strganosti, ali ne onakvi jaki bolovi cijelo tijela kao kod gripe
    lagana glavobolja, nešto jača grlobolja
    kašalj
    ja ne bi rekla da je to gripa

  26. #526

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Iskreno, ne znam je li to kod njega bila gripa ili ne, ali znam da sam ja prije 2 mjeseca, s manje karakterističnih simptoma nego što je on sada imao, bila dijagnosticirana kao s.g. Pa se pitam koliko su sve te brojke realne
    Pedijatrica je i meni rekla da je sad u điru ta nekakva viroza koja ide s kašljem i koja se u relativno velikom postotku komplicira upalom pluća.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Eto mi se nažalost prijavljujemo s tom "novom" groznom virozom, beba od 5 mjeseci, bez temperature, opstruktivni bronhitis počeo u prošlu nedjelju (ventolin). U srijedu početak upale pluća-nakalemila se i bakterija (sumamed tri dana), u četvrtak žuto zeleni sekret iz nosa. Danas je nešto bolje, ali još uvijek dosta škripi, ali barem je počeo jest. Bože oprosti dokle će trajati?

Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •