Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Izgubljena zdr.iskaznica

  1. #1
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno Izgubljena zdr.iskaznica

    Izgubila sam zdravstvenu iskaznicu :/
    zna li netko kakva je daljna procedura?
    Prijavljujem na HZZO?
    Koliko dugo će trajati dok ne obijem novu?

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Joj, to ti je cijela procedura.
    Ako si zdravstveno prijavljena preko poslodavca u firmi prijavljuješ gubitak. Zatim moraš dati oglas u Narodne novine da je izgubljena i taj oglas mora neko vrijeme stajati, ne znam točno koliko. Dobiješ onaj papir prijave koji imaš umjesto zdravstvene. Onda valjda za neko vrijeme možeš dobti novu.
    Znam da sam je ja jednom izgubila i kad sam čula šta sve treba odlučila sam još malo tražiti pa sam je našla na kraju.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj i ja sam svoju izgubila već prije mjesec dana i očekujem da ću je negdje naći.
    Ali još uvijek nemam sreče
    Sva sreča da sam sačuvala onaj papir pa sa njim idem doktoru.
    Koliko dugo mogu tako funkcionirati?
    Ja sam prijavljena preko poslodavca znači njemu trebam objeviti da sam ju izgubila?

  4. #4
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Onda se napraviš blesav i kažeš da je ukradeno pa nema procedure s narodnim novinama!

  5. #5
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj BAŠBAŠ.. prvotno napisa
    Onda se napraviš blesav i kažeš da je ukradeno pa nema procedure s narodnim novinama!
    stvarno?

    pa možda i jeste ukradena

    kakva je tada procedura?

  6. #6
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Citiraj BAŠBAŠ.. prvotno napisa
    Onda se napraviš blesav i kažeš da je ukradeno pa nema procedure s narodnim novinama!
    stvarno?

    pa možda i jeste ukradena

    kakva je tada procedura?
    ista kao i da je izgubljena uz dodatak prijave krađe u policiji

  7. #7
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Citiraj BAŠBAŠ.. prvotno napisa
    Onda se napraviš blesav i kažeš da je ukradeno pa nema procedure s narodnim novinama!
    stvarno?

    pa možda i jeste ukradena

    kakva je tada procedura?
    ista kao i da je izgubljena uz dodatak prijave krađe u policiji

  8. #8
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Od objave u Narodnim novinama treba proteći mjesec dana. Barem je toliko bilo za osobnu kartu, pa vjerujem da je isto i za zdravstvenu. Ali mislim da to obavlja poslodavac za tebe, HR odjel.

    Kad sam rodila mislila sam da sam izgubila negdje zdravstvenu, ali je muž na kraju nazvao rodilište i rekli su da je tamo Imali su punu kutijicu istih, jer niti jednoj ženi koja je rodila nisu napomenuli da je zdravstvena kod njih i da ju moraju pokupiti prije izlaska iz rodilišta. A ne kužim zašto ju ne daju s otpusnim pismom pa se takve stvarni ne bi događale :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ja znam za ovakvu proceduru ( prošla to prije par dana ): otići u zdravstvo po obrazac koji treba ispuniti i nositi u Narodne Novine , tamo se dobi obrazac koji nosiš u firmu preko koje si imala iskaznicu i na osnovi toga oni rade novi obrazac prijave koji nose na zdravstvo i kopiju kojeg daju tebi da imaš dok ne stigne nova knjižica, dakle sve može u jednom danu.

  10. #10
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa
    Ja znam za ovakvu proceduru ( prošla to prije par dana ): otići u zdravstvo po obrazac koji treba ispuniti i nositi u Narodne Novine , tamo se dobi obrazac koji nosiš u firmu preko koje si imala iskaznicu i na osnovi toga oni rade novi obrazac prijave koji nose na zdravstvo i kopiju kojeg daju tebi da imaš dok ne stigne nova knjižica, dakle sve može u jednom danu.
    Super, hvala puno.
    Idem u ponedjeljak napraviti što se mora jer iskaznica nikakao da se pojavi, uzalud čekam

  11. #11
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa
    Ja znam za ovakvu proceduru ( prošla to prije par dana ): otići u zdravstvo po obrazac koji treba ispuniti i nositi u Narodne Novine , tamo se dobi obrazac koji nosiš u firmu preko koje si imala iskaznicu i na osnovi toga oni rade novi obrazac prijave koji nose na zdravstvo i kopiju kojeg daju tebi da imaš dok ne stigne nova knjižica, dakle sve može u jednom danu.
    evo ovako sam i ja nakon sta sam sve pretrazila u potrazi za starom
    i nakon par dana nadjem iskaznicu na tastaturi u uredu
    nasla je cistacica negdje na podu

  12. #12
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Citiraj CAPPY prvotno napisa
    Ja znam za ovakvu proceduru ( prošla to prije par dana ): otići u zdravstvo po obrazac koji treba ispuniti i nositi u Narodne Novine , tamo se dobi obrazac koji nosiš u firmu preko koje si imala iskaznicu i na osnovi toga oni rade novi obrazac prijave koji nose na zdravstvo i kopiju kojeg daju tebi da imaš dok ne stigne nova knjižica, dakle sve može u jednom danu.
    Super, hvala puno.
    Idem u ponedjeljak napraviti što se mora jer iskaznica nikakao da se pojavi, uzalud čekam
    E da samo si ispustila da u NN trebaš to platiti 35kn

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Uf, uf, evo ja ne mogu pronaći zdravstvene iskaznice od Janka i Ive....
    E sad, s obzirom da znma proceduru prijave gubitka, potražila bi ih još jer sam sigurna da su negdje u stanu, samo ih treba naći!! E sada, problem je što smo 06.05. naručeni kod ortodonta. Da li mogu doći bez zdravstvene??
    Kod naše pedijatrice nto nije problem, čak ni kdo moje dokotrice, ali ne znam kako je ovako kad si naručen negdje, ne bih riskirala jer se čeka mjesec dana i da nam ne propadne taj termin!

    Hvala!!

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Svi su umreženi. Uzmi sa sobom OIB ili JMBG od djece i neće biti problema. Ako baš želiš biti sigurna, pitaj sestru kod pedijatra da ti prepiše matične brojeve zdravstvenog osiguranja od djece.
    Ako si se naručivala on line, morala si te brojeve već napisati na narudžbu, pa je još jednostavnije.

    Da li si pitala da nisu knjižice ostale u kartonu kod pedijatrice, meni se to znalo dogoditi tu i tamo.

  15. #15
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, uf, evo ja ne mogu pronaći zdravstvene iskaznice od Janka i Ive....
    E sad, s obzirom da znma proceduru prijave gubitka, potražila bi ih još jer sam sigurna da su negdje u stanu, samo ih treba naći!! E sada, problem je što smo 06.05. naručeni kod ortodonta. Da li mogu doći bez zdravstvene??
    Kod naše pedijatrice nto nije problem, čak ni kdo moje dokotrice, ali ne znam kako je ovako kad si naručen negdje, ne bih riskirala jer se čeka mjesec dana i da nam ne propadne taj termin!

    Hvala!!
    najbolje ti je nazvati i priupitati

    inače mi smo s I.G. prije nekih mjesec dana završili na hitnoj na Rebru, zdravstvena nam je ispala još u kući što nismo skužili i žena na šalteru nas je onda tražila OIB od malca i po kojoj osnovi i preko koga je osiguran

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ne, nisu već dugo bili kdo doktora. Bili su kod bake a ona uvijek traži da s njima pošaljem i zdravstvene iskaznice i od tada ih nema. On ih je vratila, ali nemam pojma gdje sam ih stavila. Inače nosim u novčaniku, Elina mi je u novčaniku pored moje.... Joj, baš sam koma! Ja sam jednom izgubila pa znam koja je procedura i baš sam ljutaaa!!

  17. #17
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, nisu već dugo bili kdo doktora. Bili su kod bake a ona uvijek traži da s njima pošaljem i zdravstvene iskaznice i od tada ih nema. On ih je vratila, ali nemam pojma gdje sam ih stavila. Inače nosim u novčaniku, Elina mi je u novčaniku pored moje.... Joj, baš sam koma! Ja sam jednom izgubila pa znam koja je procedura i baš sam ljutaaa!!
    torbe u kojima su klinci nosili stvari?

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    To sam pregledala...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    a jel imaš uputnicu za ortodonta? jer onda ti zdrastvena i ne treba.

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imam uputnicu!

    Hvala!!

  21. #21
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Imam uputnicu!

    Hvala!!
    Mi smo danas bili kod logopeda, iskaznicu nikto nije trazio.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja izgubila svoju iskaznicu... što mi je činiti?
    Piše u prvim postovima, znam.. ali stari su 4 godine... a naša administracija voli promjene.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 09.04.2013. at 12:41

  23. #23
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    i ja sam bila prije tjedan -dva kod dermatologa i nitko me nije tražio zdravstvenu, samo uputnicu

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    ana kuda idete ortodontu

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Naručili smo se sad prvi put na preporuku u Novi Zgreb kod ove http://www.ortodont-zagreb.com/ preko HZZO-a!

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja izgubila svoju iskaznicu... što mi je činiti?
    Piše u prvim postovima, znam.. ali stari su 4 godine... a naša administracija voli promjene.
    koliko znam zakon se nije mijenjao, pa je procedura ista- prijaviti i dati oglas u NN.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •