Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Možda netko ima iskustva - padanje u nesvjest u pubertetu

  1. #1
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno Možda netko ima iskustva - padanje u nesvjest u pubertetu

    Imamo sina od 15 g., srednjoškolac, unazad 9 mj. se tu i tamo onesvjesti (cca do sad 4-5 puta), većinom je to "reakcija" na gužvu, vrućinu, nedostatak zraka. Bili kod dr., obavili snimanje mozga, isključili epilepsiju, neurolog misli da je u pitanju prenagli rast, tj. srce ne uspije krv napumpati u mozak na vrijeme. Jutros se u busu onesvjestio kad je išao na praksu , a jadan je toliko odgovoran da me odmah zvao sa Črnomerca kad ga je hitna pregledala i otpustila da mi javi Sva sam iskomirana, kakva su vaša iskustva? Ima li netko takvih iskustava?
    Ja nisam u nesvjesti bila od prve trudnoće (srećom) :/

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam se u toj dobi onesvijestila jednom (i to mi je bilo jedini put u životu), ispalo je zbog niskog tlaka.
    Ali zna biti i simptom nečeg goreg. Bitno je da on ide na pretrage. Nadam se da će proći što prije

  3. #3
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Ako te mogu utješiti, ja sam padala u tim godinama kao kruška, nema posljedica, pretrage ništa nisu pokazale. Kako došlo, tako prošlo.

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala curke! Kaže sin da mu je liječnik HP jutros tlak mjerio i da je bio uredan, a fora je i da je jeo prije odlaska (da nije ja bih poblesavila do kraja zbog samokrivnje :/ ). Vjerujem u bolje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam se isto rušila jedno par godina. navodno je to često kod visokih ljudi koji naglo narastu. Nije imalo veze s jelom, jela, ne jela isto mi je bilo.

  6. #6
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i ja sam padala ko kruska - kombinacija naglog rasta i niskog tlaka. trajalo par godina i nikad se nije ponovilo. provjeri mu tlak za svaki slucaj

  7. #7
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ups, tek sad sam vidila da mu je tlak ok

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Je li bio na vađenju krvi?

  9. #9
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Isto sam imala period (ali u 20-tim) kad sam padala u nesvijest. Ne znam niti danas od čega, ali uglavnom je bilo povezano s gužvom, vrućinom, nedostatkom zraka, dužim stajanjem i sl. Možda i s cigaretama u to vrijeme :/

  10. #10
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Uh, ja sam se u tom periodu onesvješćivala ko svječa. Već sam imala razrađene scenarije reakcija na prve naznake. Srećom da se nisam nikad baš povrijedila. No ja sam žensko, pa smo sve pripisivali niskom pritisku i ciklusu.

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Seka moja, sad ima 15 godina.
    Isto se svega par puta u nekih godinu dana onesvjestila.
    Iz čista mira, povod nije bila niti gužva niti vrućina.
    Općenito ne jede puno tako da sumnjam i da je s jelom povezano,
    Sada, sigurno nakon dobrih 6 mj. od zadnje nesvjestice nakon 3 upale grla, upale uha i angine u 2 mj.
    po nalazima krvi smo saznali da ima nisko željezo, odnosno anemiju.

    Da, prije je isto vadila krv pa je željezo bilo ok.

    Eto, nisam ti pomogla, samo da znaš da se i drugima događa.

  12. #12
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nismo krv vadili od ljeta kad je nalaz bio o.k.

    Hvala vam curke svima na odgovorima, nadamo se boljemu, naravno nije mi svejedno ni lako jer od sad na dalje svakako mora putovati svaki dan i busom i tramvajem, pa kak nam bog da...

    Uglavnom, svjetle strane današnjeg događaja su:

    - bolje mu je, tj. o.k. je - poslije tog je odradio još praksu :D - sad papa
    - sretna sam jer se u busu našla liječnica koja mu je na licu mjesta pomogla
    - veli da su vozač busa i dispečer ZET-a :shock: bili jako ljubazni prema njemu i kod dispečera je pričekao par min. da dođe hitna koja je bila brza i profesionalna
    - uglavnom, sve je dobro što se dobro završi (bar za danas), a najvažnija stvar je da dokazuje da ljudskosti ima među ljudima i da smo si spremni pomoći i zato svima veliko hvala!

  13. #13
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    mene su stalno hvatale te nesvjestice u istim situacijama kao tvog sina,,,i jos me danas love,,pogotovo ako mi je nizak tlak.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo baš sam pisala na topiku o niskom tlaku kako sam se ko cura rušila ko kruška, jednom prilikom u gužvi i nedostatku zraka sam tako ljosnila i slomila 2 zuba; isto me mama u panici vodila kod doktora da isključe epilepsiju, svi su zaključili da je stvar u naglom rastu ( to ljeto sam izrasla 7 cm) i hormonima; niski tlak je ostao i dalje, zube zamijenile navlake

  15. #15
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    been there, done that

    rušila se u tramvajima, vlakovima i autobusima kad sam počela raditi i trajalo 2 godine (od 18. - 20.)

    nalazi nisu ništa pokazali

    zanimljivo je da sam se prestala rušiti u nesvijest kad sam kupila auto

    kod mene je očito bilo psihološke naravi

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja-loš EEG.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    evo baš sam pisala na topiku o niskom tlaku kako sam se ko cura rušila ko kruška, jednom prilikom u gužvi i nedostatku zraka sam tako ljosnila i slomila 2 zuba; isto me mama u panici vodila kod doktora da isključe epilepsiju, svi su zaključili da je stvar u naglom rastu ( to ljeto sam izrasla 7 cm) i hormonima; niski tlak je ostao i dalje, zube zamijenile navlake
    Dobro si prošla s dva zuba. Ja strgala donje lijeve i gornje desne-SVE! Neki su prošli samo s krpanjem, ali imam i 7 krunica .

  18. #18
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Sad ste me zabrinule s ozljedama :/ , malo humora: kupit ću mu kacigu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa
    Sad ste me zabrinule s ozljedama :/ , malo humora: kupit ću mu kacigu
    Ne bi me ni kaciga bila spasila, ljosnula sam ko daska i puknula bradom u pod. Kad sam došla sebi popljuvala sam zube i ošla u traumu na šivanje. Vilični zglob mi dan danas preskače.
    Bitno je kad te počne hvatat nesvjestica negdje sjesti, pa i ako padneš, neće bit visoko.

  20. #20
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Da, obavezno neka sjedne kad osjeti slabost.
    Osjeti se to prije.
    I neka digne glavu i gleda gore i duboko diše - pomaže.
    Neka ne ustaje naglo.

  21. #21
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    O ovoj temi sam ja baš nedavno pisala na zdravlju djece jer nam se isto dogodilo s 13godišnjom kćerkom. Ona je čak bila i hospitalizirana, ali su svi nalazi srećom OK. Nama preostaje napraviti još jedan eeg nakon neprospavane noći i ako i taj nalaz bude u redu, kako se i nadamo, onda je vjerovatno to neka od posljedica naglog rasta i razvoja u pubertetu. Mene je isto sad najviše strah tih ozljeda ukoliko se nesvjestica još koji put dogdi jer je prilikom tog prvog pada udarila glavom i zagrizla jezik. Inače, sama se još nisam nikada srušila iako mi se često zavrtiti u glavi ili me obuzme neki osjećaj slabosti što ja nekako uspijem prebroditi na nogama. Nadam se da će naši pubertetlije proći ovo osjetljivo doba sa što manje poteškoća, a nama roditeljima želim još puno živaca i strpljenja

  22. #22
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Trebat će nam svima puno sreće...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    I ja sam padala u nesvjest, u nižim razredima osnovne dva puta zbog predugog stajanja cijele grupe na suncu, u višima jednom zbog stajanja (u zboru) na bini sat vremena između uvodne i završne pjesme dok su trajale govorancije, a u srednjoj u tramvaju jednom-dva put, i više puta bila blizu. Naučila sam da trebam nositi šešir, držat se hlada, odbiti stajati dulje vrijeme na mjestu. Za tramvaje, koje nisam mogla izbjeći, pri prvim znacima sam ili istrčavala van ili molila nekog da me pusti sjesti - uvijek, uvijek su mi se digli kad sam pitala.

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Da, obavezno neka sjedne kad osjeti slabost.
    Osjeti se to prije.
    vraga se osjeti. i ja sam padala (a nisam visoka ), i to u šetnjama na friškom zraku... nikakve gužve, ništa.
    sva sjećanja su bila: hodam po cesti - a sljedeća slika asfalt (ili druga podloga) ispred nosa.

    jednostavno je prošlo samo od sebe...

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I ja sam imala takvih epizoda... Tek kad sam se par puta pošteno razbila (u studentskoj dobi, dvadesetak godina) naučila sam prepoznavati znakove nailazeće nesvjestice...

    Meni i danas smeta jako sunce, gužva s puno ljudi (uf, kako sam mrzila vlak i tramvaj) i slična mjesta. Jednom sam prijateljicu izvukla iz tramvaja na nekoj bezveznoj stanici, izletjela van i sjela na travu. Gledala me u čudu, a meni je trebalo desetak minuta da se priberem i da možemo dalje. A da sam se srušila, bilo bi mi muka preostalih pol dana... Tak mi je i danas, ali znam na što treba paziti (nosam vodu sa sobom, ljeti nosam šešir... izbjegavam gužve - svatko ima svoje trigere) i već odavno me nije muž morao skupljati (zadnji put sam tak tresnula u kupaonici prije par godina i to je bilo zadnje).

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, da - opis nailazeće nesvjestice (bar kod mene):

    Sužavanje vidnog polja
    Zujanje u ušima
    Drven jezik
    Trnci u rukama i nogama
    Lelujavost

    Prva pomoć: Sjesti negdje, glavu među koljena i čekati da prođe... Nakon toga popiti vode i praviti se da ništa nije bilo!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Meni su to bile crne točkice pred očima i zujanje u ušima. Slabo mi je, slabo, slabo, i to može trajati, ali kad počne zujati i onda se točkice pojave - tad je čas za hitru akciju. Jer one postanu brojnije, gušće i spoje se, a tad je već gotovo - doslovce, padne mrak na oči.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Meni je bilo loše u tramvajima, autobusima, dučanima, bankama. Počelo bi sa zujanjem u ušima, hladan znoj, točkice pred očima, trnci u cijelom tijelu i ako brzo ne izađem van pada zavjesa. I dan danas ne podnosim nabrojana mjesta i preporodila sam se od kad vozim auto. Znalo mi se desiti da po nekoliko puta izlazim iz tramvaja zbog toga dok ne dođem do cilja. Moj tlak je nešto niži, uglavnom na donjoj granici. Moj brat je isto padao u nesvjest, ali je to uglavnom bilo na emotivnoj bazi (na sprovodima) ili kad bi dobio špotancije, a baš ni alkohol ne podnosi, pa ga je i to znalo doči glave (već kod vrlo malih količina).

  29. #29
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Kod mene je bilo ovo:

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    i ja sam padala ko kruska - kombinacija naglog rasta i niskog tlaka. trajalo par godina i nikad se nije ponovilo.
    i povremeno nisko zeljezo.

    Prestalo je samo od sebe oko 20-tih.

  30. #30
    sanjinzg

    Početno

    i ja imam problem sa svojom kćeri koja je pala u nesvijest na satu tjelesnog...sd smo nakon svih pretraga skužili da joj je to na psihičkoj bazi i sadf imam problem panike koja je uhvati u školi pred ispitivanje i opet onda ima simptome nesvjestice...može li mi netko s sličnim iskustvom pomoći kako da rješimo taj problem straha kod nje??? tnx

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sanjinzg prvotno napisa Vidi poruku
    i ja imam problem sa svojom kćeri koja je pala u nesvijest na satu tjelesnog...sd smo nakon svih pretraga skužili da joj je to na psihičkoj bazi i sadf imam problem panike koja je uhvati u školi pred ispitivanje i opet onda ima simptome nesvjestice...može li mi netko s sličnim iskustvom pomoći kako da rješimo taj problem straha kod nje??? tnx
    Ja sam "padalica" u nesvijest, tj. bila u toj dobi i početnim godinama studija. Dio uzroka riješio se porastom samopouzdanja. ALI ne treba zanemariti i tjelesne uzroke (glad, žeđ, pms...) što je mene također mučilo u to vrijeme.

    Problem panike pred ispitivanje rješava se pozitivnim iskustvom - kad je dijete/osoba spremna, nema razloga panici. Prerast će to... a do tada treba joj podrška, razumijevanje i usmjeravanje što i kako (redovno jesti, piti, učiti.... bla bla... sve što spada u standardnu roditeljsku brigu).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam bila "padalica" u pubertetu. Zapravo sve do sredine faksa. Sad mi samo pozli, ali dugo već nisam baš pala u nesvijest. Kod mene je bilo direktno vezano za godišnje doba - proljeće i početak ljeta. Točnije, prve vrućine. Pogoršano problematičnim željezom i obilnim menstruacijama.

  33. #33
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam padalica -obično kao martinap kad počnu vrućine (iako nisam visoka i u zadnjih 20 godina redovno jedem) i razbila sam zube padajući u tramvaju u nesvjest.
    to je vrh mojih strahova kad sam sa svojom djecom, da ćemo otići npr. na igralište, mene će malo suncu prigrijati i pasti ću u nesvjest.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    to je vrh mojih strahova kad sam sa svojom djecom, da ćemo otići npr. na igralište, mene će malo suncu prigrijati i pasti ću u nesvjest.
    Ovo se meni zaista dogodilo, na vrtićkom igralištu... Nigdje nikoga... No, dobro je završilo. Uvijek nosim bocu vode sa sobom i nedajbog van bez šešira.

    Onesvijestila sam se i doma, u kupaonici, kratko iza završetka porodiljnog (tek sam počela raditi). To je bilo zadnji put. Ima tome skoro 10 godina...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo sina od 15 g., srednjoškolac, unazad 9 mj. se tu i tamo onesvjesti (cca do sad 4-5 puta), većinom je to "reakcija" na gužvu, vrućinu, nedostatak zraka. Bili kod dr., obavili snimanje mozga, isključili epilepsiju, neurolog misli da je u pitanju prenagli rast, tj. srce ne uspije krv napumpati u mozak na vrijeme. Jutros se u busu onesvjestio kad je išao na praksu , a jadan je toliko odgovoran da me odmah zvao sa Črnomerca kad ga je hitna pregledala i otpustila da mi javi Sva sam iskomirana, kakva su vaša iskustva? Ima li netko takvih iskustava?
    Ja nisam u nesvjesti bila od prve trudnoće (srećom) :/
    Imam iskustvo iz prve ruke. Također sam par puta pala u nesvijest sa 15 -16 godina,
    i još 2 puta oko 18. Isto na zagušljivim mjestima (kafić, disco). Također su mi dali takvu nekakvu dijagnozu.
    Od onda nisam nikada više pala u nesvijest (već 15 god), i niti blizu bila takvog stanja.

  36. #36
    svinjica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Sad kad ovo citam sam skoz u soku Ja sam od 16-18 godine padala u nesvijest i patila od vrtoglavica. Isla sam na pretrage i krvna slika mi je savrsena, tlak je bio povremeno prenizak, ali u dobrom omjeru pa su mi rekli da samo vise solim hranu. Nis nije pomagalo, kuhali su mi hranu za dijabeticare, puno mesa na naglo ali nikakva promjena u prehrani nije pretjerano utjecala na to. Takodjer sam imala povremene napadaje panike (ubrzano bi disala i nisam se mogla smiriti) bez meni poznatog razloga. Oboje je proslo samo od sebe kad sam bila u zavrsnom razredu srednje.
    Takodjer, nekoliko mojih prijatelja je imalo problema s tjeskobom (bol u podrucju prsa, povremeno nisu mogli udahnuti, samo izdahnuti) i dobili su lijekove za smirenje, sto mi ni dan danas nije jasno.
    U soku sam jer nisam znala da se to dogadjalo i drugim ljudima, kako to da za ovakvo nesto lijecnici nisu culi? O.o

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su to bile crne točkice pred očima i zujanje u ušima. Slabo mi je, slabo, slabo, i to može trajati, ali kad počne zujati i onda se točkice pojave - tad je čas za hitru akciju. Jer one postanu brojnije, gušće i spoje se, a tad je već gotovo - doslovce, padne mrak na oči.
    Točno je ovako bilo i meni, krenulo je sa nekih 16 godina, zadnja je bila u 22oj. Mogla sam cijelu minutu prije osjeteti kada ću se onesvjestiti. Uzrok- niski tlak. Ja bih imala dovoljno vremena naći mjesto za sjesti i "pripremiti" se prije nego padnem, pala sam samo prvi puta.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Prošla sve to u pubertetu. Često sam padala u nesvijest, uglavnom kod većih fizičkih napora ( trčanje ) ili u zagušljivim prostorima...Obavila sve pretrage, niže željezo, nizak tlak, inače ok..Dijagnoza: opća slabost organizma, izbjegavati veće fizičke napore. Dan danas to traje. No, sad prepoznam znakove, "vijesnike" padanja u nesvijest - pa to spriječim na vrijeme - tako da sjednem bilo gdje, uzmem bombon ili popijem malo čaja ili vode.. Znakovi su: preznojavanje, hladan znoj, osjećaj slabosti u nogama, vrti mi se, kad se počne mračiti i zujati u ušima - već je kasno, padaš dolje.. Treba reagirati ranije, preduhitriti - i sjesti.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam u toj dobi vrlo često imala osjećaj da ću se u tramvaju onesvjestiti. Na svu sreću svaki put sam osjetila i uredno dizala ljudi da me puste da sjednem jer bi se inače srušila. Mislim da je bilo uzrokovano glađu, ciklusom i općenito promjenama koje su događaju u toj dobi. Premda, moram priznati da se ni dan danas ne volim voziti u tramvaju i da općenito izbjegavam gužve.

  40. #40
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    i ja sam se rušila ... obavili hrpu snimanja i pretraga - bilo je sve OK
    kupaonica mi je bila " omiljeno mjesto " za skljokati se ... sjećam se da su jednom starci
    provaljivali vrata kupaonice
    uglavnom prošlo samo od sebe ...

  41. #41
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    sad kad čitam... skužila sam da sam i zaboravila na to doba
    istina, nisam se nikada onesvijestila, ali sam imala sve simptome pred tu nesvjesticu (Peterlin nabrojala), no uvijek sam se uspjela negdje uhvatiti, sjesti, izaći iz gužve i bilo bi mi bolje
    nikada se nisam baš onesvijestila iz čista mira

    istina, par puta sam se onesvijestila, ali o razlozima ne bih

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj vera prvotno napisa Vidi poruku
    Točno je ovako bilo i meni, krenulo je sa nekih 16 godina, zadnja je bila u 22oj. Mogla sam cijelu minutu prije osjeteti kada ću se onesvjestiti. Uzrok- niski tlak. Ja bih imala dovoljno vremena naći mjesto za sjesti i "pripremiti" se prije nego padnem, pala sam samo prvi puta.
    našla sam temu i prisjetila se svega nakon što mi se danas sinak rastepo po podu svom svojom dužinom/visinom ...

    ovako kako piše vera; i meni je bilo: nakon prvog puta sam skužila kad nailazi nesvjestica

    on je danas dobro prošao; naglo je ustao; samo bradu razbio; dobro da nije zube s aparatićem polomio
    nadam se da nije ništa ozbiljno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •