Stranica 7 od 10 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 491

Tema: Tablica dohrane i receptici

  1. #301
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Iz knjige Bebe vole papati, ulja koja idu su laneno, orahovo, repičino, sojino, maslinovo, bučino i suncokretovo.

  2. #302
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    U početku se trebaju buditi po noći zbog podoja, jer se noćnim podojima održava laktacija.

  3. #303
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nema vise tablica. Po trenutnim preporukama, ako u obitelji nema alergija, od 6 mj se krece i moze sve osim km, gljiva i meda. Naravno domace, sezonsko...
    Moze i kravlje mlijeko i mlijecni proizvodi, osim ako postoji alergija. Bitno je samo da kravlje mlijeko ne ulazi u prehranu kao napitak, pogotovo kao zamjena za majcino mlijeko ili AD.

    Kokosovo ulje je ok od pocetka dohrane.

  4. #304
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Looool...umorna sam, citam na brzinu i mislim si pa sto ima veze sto ti je bio gladniji od muza?

  5. #305
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ahaha...

    Moj uzorak od dvoje kaze da (ne)spavanje nema veze ni s dojenjem, ni s dohranom, niti su se uz "jacu" veceru manje budili.
    i moj uzorak od cetvero kaze isto
    spavanje se nije poboljsalo ni uvodjenjem dohrane, niti ukidanjem nocnih podoja (debelo iza godine dana....i dalje su bili jako losi spavaci)

  6. #306
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    i moj uzorak od cetvero kaze isto
    spavanje se nije poboljsalo ni uvodjenjem dohrane, niti ukidanjem nocnih podoja (debelo iza godine dana....i dalje su bili jako losi spavaci)
    X

  7. #307
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Danas sam u bio&bio kupila proso, amarant i slatku rizu, pocet cu s prosom, mislim ga smiksati stapnim mikserom.
    Jedino jos ne znam je li potrebno cekati 7 dana od namirnice do namirnice ili je dovoljno 3-4 dana.
    Onda bih uvela mrkvu pa kuhanu jabuku.
    I maslinovo ulje.
    Je li to po vama za pocetak OK?

    E, da, vidjela sam da imaju i Hole pahuljice i gotove bio kasice, to mislim imati u pricuvi kad smo negdje vani ili kratki s vremenom.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 11.07.2018. at 22:49

  8. #308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I prije je 3-4 dana bilo dosta

  9. #309
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, dovoljno je, ali nemaš potrebe miksati.

  10. #310
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajde, mozda se odvazim i dam joj bez miksanja.

  11. #311
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne miksam nego gniječim (ajd neke stvari pola miksam-pola izgniječim, ali sad sve manje).
    Voće ne kuham

  12. #312
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Daleko smo mi jos od dohrane, ali me zanima jesu li se mijenjale preporuke o tome kada uvesti dohranu. Naime, ovdasnji pedijatri preporucuju dohranu s 4 mjeseca. Meni se to cini dosta rano. Ili grijesim?

  13. #313
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam isto vise gnjecila nego miksala... ali, za pocetak ipak preporucam da smiksas... cisto da vidis kako mu ide gutanje... pa mozes brzo prec na gnjecenje, ako vidis da je to ok

  14. #314
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Preporuke Svjetske zdravstvene org. su sa šest mjeseci. A gdje ste vi, Munkice?

  15. #315
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Znam za preporuku WHO-a zato me cudi da inzistiraju na tako ranoj dohrani. Mi smo u Belgiji. Prvo sam mislila da se radi o izoliranom slucaju, ali sam nakon razgovora s jos nekim mamama vidjela da je to puno cesce pa sam mislila da sam propustila sitna slova u naputku WHO-a.

  16. #316
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nama je jedna ped. rekla da krenemo s 5, a druga sa 6, sto kasnije to bolje.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko smo mi jos od dohrane, ali me zanima jesu li se mijenjale preporuke o tome kada uvesti dohranu. Naime, ovdasnji pedijatri preporucuju dohranu s 4 mjeseca. Meni se to cini dosta rano. Ili grijesim?
    I moja ped isto. Sto ne znaci da je moram poslusati. Meni je 4 mj jako rano, nekoj djeci do tad jos ni grcevi ne prodju.

  18. #318
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Slazem se. Ionako sam odlucila da necu poceti s dohranom ako ce mi se ciniti da je prerano za to.

  19. #319
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citam Pejicku, pise da se ulja dodaju nako prve godine, vrlo malo i postupno, jer se ne mogu probaviti bez soli.
    Je li to tocno?

  20. #320
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nama isto pedica kaže s pet mjeseci, ali odgodit ću mjesec dana.

  21. #321
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Citam Pejicku, pise da se ulja dodaju nako prve godine, vrlo malo i postupno, jer se ne mogu probaviti bez soli.
    Je li to tocno?
    Ja sam sve čitala/čula da se u hranu stavlja malo ulja (prije je bilo ono, par kapi, sad piše malo više) radi omega kiselina

    Imam 3-4 knjige o dohrani i u svima se odmah dodaje ulje

  22. #322

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne miksam nego gniječim (ajd neke stvari pola miksam-pola izgniječim, ali sad sve manje).
    Voće ne kuham
    Sta ni jabuku i krusku ne kuhaš?
    Te mi se dvije voćke čine pretvrde. Jedino ako je kruška nas onako gnjecava.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Mi smo krenuli sa dohranom i do sad smo uveli tikvicu, mrkvu i palentu..i sad me zanima s obzirom da maleni jede ko veliki i nikad ne pokazuje da mu je dosta nego bas rado jede i pije vodu, dali je previše da jede dva obroka dnevno?
    Ja mu npr dam ujutro kad i ja doručkujem i onda još kad ručam..dakle dva puta. I sad ne znam jel to ipak previše za njegova crijeva bez obzira sto je lijepo prihvatio dohranu?
    Par puta dnevno kaka i već mu se kakica izmijenila.
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 13.07.2018. at 19:22

  24. #324
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mateaaa, prvo si mu dala tikvicu? Zgnjecenu?

  25. #325

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Da, prva je bila tikvica ali u komadu. Skuhala sam je na pari i narezala na duže komade tako da sam uzme i pojede. Prvi put mu se nije svidilo ali već sljedeći je bilo bolje. S tim da mu sad dajem na žlicu ali ne gnjecim nego manji komadići.

  26. #326
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tnx!

  27. #327
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Sta ni jabuku i krusku ne kuhaš?
    Te mi se dvije voćke čine pretvrde. Jedino ako je kruška nas onako gnjecava.
    Ne. Starijem nisam nikad skuhala
    Ribam na najsitniji ribež. Imamo domaće jabuke i kruške. Ona je prvo odbila ribanu, pa sam probala skuhati. Odbila i skuhanu. Pod odbila mislim da je radila face kao da jede najkiseliju stvar ikad i kao da će povratiti. To se ponovilo i s kupovnom kašicom. E četvrti puta je skužila da je fino. Tako da sad hoće i ribano.

  28. #328

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    A pa da, ribano mislim da ću tako i ja probat pa vidjet kako će biti. Vise mi se sviđa ideja o sirovom voću od kuhanog.

  29. #329
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ako bebi prvo skuham proso, koliko smije pojesti taj prvi, drugi put? Ima ogranicenje ili da je pustim da pojede koliko moze?

    I ako je to po mojoj racunici malo, odmah joj ponudim bocicu, ona je na ad-u?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 14.07.2018. at 10:46

  30. #330
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Optimist, malo koje dijete odmah na početku dohrane pojede punu zdjelicu ponuđene hrane, tako da ne vjerujem da će i tvoja sve pojesti.
    Mali su njima želuci, tako da ni ne treba očekivati da će puno pojesti.
    Mlijeko je glavna namirnica u prvoj godini života, daji joj ad kako i daješ. Po rasporedu ili već kako.

  31. #331
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    j-la, tnx!
    Obnavljas znanje

  32. #332
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Optimist, i moja je na ad. Nekako po logici pogledam koliko je pojela, pa vidim jel joj ad treba odmah ili kasnije. Ona je jako brzo krenula pojesti zapravo cijeli obrok, pa sam rijetko kad ponudila bočicu. Već po količini pojedene hrane znam jel joj bilo dosta ili ne
    Prvi dan nove namirnice ipak dam malo manje, a drugi već koliko želi.


    No ona je (za sad) baš izjelica i sve joj je sad fino. Osim kvinoje :rofl:

  33. #333

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    E tako i moj vrci, nove namirnice malo manje dam ali bas voli jest..zapravo još u ovih tjedan dana nije okrenuo glavu kao da vise neće :D

  34. #334
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Koliko im je dnevno potrebno mlijeka, moja jede 5-6 puta po cca 150 ml?

  35. #335
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja isto tako nekako. 4-6 puta, 150-180ml, pred spavanje mrkne 210 :D Mislim da uglavnom bude 5 bočica kod nas

  36. #336
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A na koliko obroka dohrane ste sad?
    Kad vec gnjavim...

  37. #337
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Šta mjerite kašice nekako? Koliko bi to bilo dosta za jedan obrok na početku dohrane?
    Nakon voćne ili povrtnte kašice odmah nuduti mlijeko?
    Meni kada to spojim u glavi nikako ne paše [emoji30].

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  38. #338
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ona je zamijenila jedan obrok. Počela sam malo poslije 5 mjeseci. I stvarno voli jesti.
    Mislim da ću joj uskoro ponuditi malo voća u neko drugo doba dana. Ne za zamjenu obroka, nego da joj ovaj postane ručak, a voće dobije kao užinu

    Ne mjerim više kašice, otprilike znam jer sam prije znala izmjeriti. Uvijek sam barem pola sata čekala do mlijeka nakon povrća/voća

    Recimo moja je jučer pojela malu staklenku jabuke (125ml, nije mi se dalo gnjaviti s mojima jučer ) i 2 velike žlice kuhanog pirovog griza. Iznenadila me.
    Danas je stvarno puno pojela palente (kuham bez mjerenja), jedna mrkva i pola velike tikvice.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Sta je onda previše da mu ponudim dva puta dnevno da jede?
    Ja ne mjerim koliko pojede, vidim po zdjelici, pola, vise od pola, skoro cijela

  40. #340
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A ono, svatko odlučuje za sebe. Frendičinin mali sa 7mj sad dobiva treći obrok.
    Meni se tako ne žuri, a i ne da mi se još... do 7mj će biti na jednom obroku uz povremene izlete u dodatna isprobavanja

  41. #341

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma ja i mislim da sam se malo zaletila jer tako lijepo jede. Tek smo na početku.

  42. #342
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ima li itko (kršitelj koda)ov 4u1 kuhalo na paru?

  43. #343
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima moja najfrendica Kaže da ga ne bi dala ni za što, njoj je zakon. Ispitivala sam ju jer sam razmišljala da li kupiti. Ona skuha više, smiksa, pa spremi za kasnije jer uvijek skuha više.

    Na kraju sam zaključila da se meni uopće ne uklapa - neću joj miksati, što prije ću polako kuhati kao i nama. Imam vremena i standard kuhati na štednjaku, ne miksam, ne držim u frižideru/škrinji za drugi dan..
    Možda da je jeftiniji, ali ovako, nema šanse. Barem za mene jel

  44. #344
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma da, i ja razmisljam koliko je isplativo, pogotovo sto ni ja ne mislim dugo miksati. Ali nema iskustva pa mi je tesko procijeniti. Kad uhvatim vremena, proguglat cu iskustva, mozda budem pametnija.

  45. #345
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mene je zanimalo to kuhalo
    Ali
    Zanima me jel se mirisi s donjeg kata prenose na gornji ?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.07.2018. at 15:05

  46. #346
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ako mislimo na isto kuhalo (A.v.e.n.t) onda nema katova. Ovo je baš za bebe, sve se od jednom kuha

    A inače mislim da da, zašto ne bi?

  47. #347
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ako sam išta sa prvom naučila a to je da ne treba komplicirati.
    Kad se sjetim pomnog biranja namirnica, pa načina termičke obrade, plače mi se. Najviše jer ona ni danas ne voli jesti. Jede jer je mi podsjećamo da treba jesti i žvakati.
    Optimist, N.je prvu probala nastruganu jabuku. Nit ribanu nit miksanu. Pravila je face.
    Drugu namirnicu koju je probala je, čini mi se bila palenta. Nju je najviše voljela jesti sa mekanom kruškom, trećom namirnicom koju je probala.
    Ovaj put ću drugačije, nema slijepog držanja tablice, već pratiti dijete. Doduše tu će mi i N. pokušati pomoći
    Već vidim kako joj govorim da bebi ne gura sladoled u usta
    Moj ti je savjet, nemoj komplicirati. Skuhaj, izgnijeci, ponudi. Ili daj joj komad u ruku pa nek sama proba. Ništa im ne bude, vjeruj. Znam da je teško gledati, bit će i meni po drugi put
    Moja je sama trpala komade u usta, i nijednom se nije zagrcnula.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi smo neplanirano poceli malo ranije, tak se poslozilo. Za sad nije odusevljena, radi face i pljuje uglavnom. Probala tikvicu i palentu. Na palentu joj se dize zeludac kao da ce povracati, ali onda ipak proguta.

  49. #349
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moja klinka je voljela lagano blanširanu jabuku izrezano tanko na šnite,to je bilo obavezna klopa u parku

  50. #350
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ako mislimo na isto kuhalo (A.v.e.n.t) onda nema katova. Ovo je baš za bebe, sve se od jednom kuha

    A inače mislim da da, zašto ne bi?
    Mislila sam općenito kuhalo,samo za bebe kuhati se meni nije previše dalo,skuhala sam malo više pa bi i mi to ostali jeli

Stranica 7 od 10 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •