Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 365 od 365

Tema: Tablica dohrane i receptici

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

j-la, mudro zboris. Ali ponesu sve te stvarcice za njih, ovo kuhalo mi izgleda ko neki cudotvorac, taa-daaa i papica gotova. Istom carolijom novci nestali

Joooj, pocela me gledati dok jedem, sunce mamino. Sad bih joj najradje batak uvalila kako me milo gleda
    Nastavi li ovako, idemo mi ranije s dohranom.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Evo mene opet s pitanjima. Razmišljam kada kuhati ako želim da dijete jede kad i ja. Ujutro se preporuča uvesti nove namirnice pa mi onda najviše odgovara da mali sa mnom jede, ja svoj doručak on ciklu :D e sad ako kuham ujutro, prvo to traje, a drugo moram čekati da se ohladi a to pak dugo traje..a stvarno bi htjela da zajedno jedemo.
    Dali da skuham navečer pa onda ujutro normalno jedemo ili da ja pomaknem svoj doručak (ali gladna sam ujutro :/) ili da imam dva doručka ( ali ne bi da me ujutro gleda kako ja jedem, a on ne)?
    Kako vi to kombinirate?

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Ja uvijek kuham i dajem friško. Znači ovo da kuham navečer nije za mene

Evo moja jede oko 10-11 sati, sama. Trenutno je tako jer joj dohranu dajem kao drugi obrok dana. Prvo je bočica oko 6-7, a nakon nje taj ručak. Moj doručak je prerano i mala razlika od njene bočice, i nekako joj ne bih davala da joj recimo mrkva/blitva/batat budu prvi obrok dana.
    Ručam sa svojima, taman kad je njeno vrijeme spavanja, i ne mogu hraniti nju i ja jesti. S njom ide il jedno ili drugo

Kako raste jesti će prema našem ritmu, sad s jednim obrokom mi iskreno nezgodno to iskombinirati

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Zar ćeš djetetu dati ciklu za doručak?! Zašto?
    Napravi nešto fino i na brzinu. Zgnječenu bananu ili fino naribanu krušku, breskvu.
    Jogurti za bebe su isto dobri.
    Ne treba kuhati. Ima i dobrih žitarica za bebe koje pomiješaš sa prokuhanom, ohlađenom vodom ( možeš ju skuhati ranije). Bebe to obožavaju, a daje im dovoljno kalorija.
    Dohrana do prvog rođendana ionako služi samo za učenje na nove okuse i dobivanje dovoljno kalorija za rast.
    Sve ostalo bebe dobijaju iz majčinog mlijeka ili ADa

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Uvodimo tek namirnice..pa ujutro dajem jer se tako preporuča zbog eventualnih alergija.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Ciklu sam napisala bzvz..mislim na bilo koju namirnicu koja se kuha.
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 15.07.2018. at 22:03

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

OK, ako želiš kuhati, kuhaj. Ali, zdravije je sirovo voće od kuhanog povrća. I finije.
    Bebi se dohrana treba svidjeti, da se nauči da postoji hrana osim mlijeka.
    Naravno, na svakoj je mami odluka što će dati jesti djetetu. Osnovno je da hrana bude zadovoljstvo i za mamu i za bebu i za cijelu obitelj.

Datum pristupanja
    Jan 2012

Početno

Moj jede oko 12, kad i mi ostalo rucamo. Tad jede neki “slani” obrok, povrce ili zitarice, tj da se bolje izrazim - nudim mu, nije odusevljen
    Popodne nudim voce kad ga i mi tad jedemo kao medjuobrok.
    Skuham dok on cori jutarnju rundu.

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Je li mit da se bebi nece svidjeti povrce ako joj se prvo ponudi voce?

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Pa ja ni ne mislim drugačije od ovog sto si napisala. Štoviše, apsolutno se slažem sa svim sto si napisala. Niti sam izbacila podoje zbog hrane, niti mi je to namjera. Sve je to zasad isprobavanje okusa i teksture.
    Ali moram uvesti namirnice i koje se kuhaju, a preporuke su u prijepodnevnim satima. Ispravite me ako griješim.
    Mene zanima kako vi to kombinirate s obzirom da bi ja da dijete sa mnom jede.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Tek sad vidim druge odgovore.. ovo gore sam odgovarala beti

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Prilagodi se ti djetetu, jedi dva puta po manje i gotovo.

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Zitarice kuhate svaki dan? Zar proso, riza itd. ne mogu izdrzati 48 h u hladnjaku?

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Da, ili to ili pomaknut svoj ručak ranije pa da doručak preskoči..sa ovim brzoskuhajucim namirnicama i nije problem ali me zanimalo zbog ovih sto se duže kuhaju..
    hvala na brzim odgovorima

j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Je li mit da se bebi nece svidjeti povrce ako joj se prvo ponudi voce?
    Mit.
    Vidjela si da je moja prvo jela jabuku, pa krušku (onu finu sočnu slatku), i poslije tikvice koja nikako nije prošla, bananu.
    S godinu dana najdraža užina joj je bila svježa paprika.
    Ona ne jede kuhano povrće, ali jede svježe.
    Nit je postala neki ljubitelj slatka i voća.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •