Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Odrasli, nosite li kacigu dok vozite bicikl?

  1. #1
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nego, jel nosite kacige?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Nego, jel nosite kacige?
    Ja ne, dijete u sjedalici da. Nekak si mislim da ako padnemo ja ći ipak sletiti s bicikla, a ona je svezana u sjedalici i glava joj je ugrožena prilikom pada.
    Pri vožnji kakvom se ja vozim mislim da kaciga nije potrebna. Da idem na giro d'Italia sigurno bi ju stavila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ni ja ne nosim.
    kad imam bilo sto na glavi postanem nespretna, smotana, nis ne vidim, uzas. cuvam se koliko mogu i pomolim se

  4. #4
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ni ja ne nosim kacigu. Isto mislim da je to laganini voznja-po biciklistickoj vecinom i da mi nije potrebna

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kaciga - uvijek i bez iznimke. Nista me ne kosta da je imam, stiti me od vrucine po ljetu, stiti me od sunca, a ne daj boze da krenem padati s bicikla - cuva ono najbitnije.

    I na kraju - zelim biti uzor djetetu. Mislim da je dobro da zivim ono sto njemu propagiram svaki dan - svaki pravi biciklist ima kacigu

  6. #6
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Ni ja ne nosim kacigu. Isto mislim da je to laganini voznja-po biciklistickoj vecinom i da mi nije potrebna
    ovo me podsjeća na onu: "pa zakaj ga moram stavljati/vezati u AS, idemo samo 100 metara do dućana?"

    slažem se da je kaciga za 99% biciklista čisti višak 364 dana u godini ALI pošto ne postoji garancija da baš ti (ili netko drugi tko je pisao kao ti) neće biti u onih 1% onaj 1 dan u godini vrijedi isto što i za AS: uvijek i bez iznimke

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Preuzimam odgovornost za taj 1%. To mi je isto ko da hodam po ulici i padne mi crijep na glavu. Mislim, koja je to vjerojatnost, pa neću zbog toga nosit kacigu. Mislim da AS i kaciga na glavi odraslog čovjeka koji se vozi bicom nekom turističkom brzinom baš i nije za uspoređivat.
    No ne mislim sad tu ulazit u neka uvjeravanja, ne nosim kacigu na biciklu, niti ću ju početi nositi.

  8. #8
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Preuzimam odgovornost za taj 1%. To mi je isto ko da hodam po ulici i padne mi crijep na glavu. Mislim, koja je to vjerojatnost, pa neću zbog toga nosit kacigu. Mislim da AS i kaciga na glavi odraslog čovjeka koji se vozi bicom nekom turističkom brzinom baš i nije za uspoređivat.
    No ne mislim sad tu ulazit u neka uvjeravanja, ne nosim kacigu na biciklu, niti ću ju početi nositi.
    Slazem se, i ja tako.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Preuzimam odgovornost za taj 1%. To mi je isto ko da hodam po ulici i padne mi crijep na glavu. Mislim, koja je to vjerojatnost, pa neću zbog toga nosit kacigu. Mislim da AS i kaciga na glavi odraslog čovjeka koji se vozi bicom nekom turističkom brzinom baš i nije za uspoređivat.
    No ne mislim sad tu ulazit u neka uvjeravanja, ne nosim kacigu na biciklu, niti ću ju početi nositi.
    Ok, ti preuzimas odgovornost.

    Ali, neka dođe do neke nesrece i biciklistu bez kacige pokupi auto. OK, krivnja je npr. obostrana. Ali, vozaca sada terete za nanosenje teskih ozljeda, a da je biciklist imao kacigu, ozljede bi mozda bile lakse. Tako da u prometu ne mozes tako olako reci da preuzimas odgovornost, jer u prometu nisi odgovorna samo sebi, nego i drugima.

    Cijeli tvoj post mi se nikako ne dopada sa aspekta sigurnosti svih sudionika u prometu- ne nositi kacigu na biciklu meni je jednako kao i nevezanje u autu ili nekoristenje sjedalice.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ok, ti preuzimas odgovornost.

    Cijeli tvoj post mi se nikako ne dopada sa aspekta sigurnosti svih sudionika u prometu- ne nositi kacigu na biciklu meni je jednako kao i nevezanje u autu ili nekoristenje sjedalice.
    Ok, ni meni se neki tvoji postovi ne dopadaju, pa kaj onda. I dalje mislim da kaciga u gradskoj vožnji bicikla nije potrebna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ok, ti preuzimas odgovornost.

    Cijeli tvoj post mi se nikako ne dopada sa aspekta sigurnosti svih sudionika u prometu- ne nositi kacigu na biciklu meni je jednako kao i nevezanje u autu ili nekoristenje sjedalice.
    Ok, ni meni se neki tvoji postovi ne dopadaju, pa kaj onda. I dalje mislim da kaciga u gradskoj vožnji bicikla nije potrebna.
    Da se ispravim, ne nošenje kacige na biciklu koji vozi 10 km/h i ima masu od 5 kg nije jednako ne vezanju pojasa u autu koji vozi malo brže i ima tonu. Stvarno se više neću objašnjavati, to je samo moje mišljenje. Oni što đogiraju idu brže od mene, jel i njima treba kaciga ako se spotaknu i zveknu?

  12. #12
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ok, ti preuzimas odgovornost.

    Cijeli tvoj post mi se nikako ne dopada sa aspekta sigurnosti svih sudionika u prometu- ne nositi kacigu na biciklu meni je jednako kao i nevezanje u autu ili nekoristenje sjedalice.
    Ok, ni meni se neki tvoji postovi ne dopadaju, pa kaj onda. I dalje mislim da kaciga u gradskoj vožnji bicikla nije potrebna.
    Da se ispravim, ne nošenje kacige na biciklu koji vozi 10 km/h i ima masu od 5 kg nije jednako ne vezanju pojasa u autu koji vozi malo brže i ima tonu. Stvarno se više neću objašnjavati, to je samo moje mišljenje. Oni što đogiraju idu brže od mene, jel i njima treba kaciga ako se spotaknu i zveknu?
    a daj molim te reci što će ti pomoći tvoja brzina od 10 km/h i težina bicikla od 5 kila kad te lupi auto ili se drugi biciklist zaleti u tebe?

    iskreno se nadam da nećeš doći u situaciju lupati se po glavi i pitati se "zakaj nisam nosila kacigu?"

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ok, ti preuzimas odgovornost.

    Cijeli tvoj post mi se nikako ne dopada sa aspekta sigurnosti svih sudionika u prometu- ne nositi kacigu na biciklu meni je jednako kao i nevezanje u autu ili nekoristenje sjedalice.
    Ok, ni meni se neki tvoji postovi ne dopadaju, pa kaj onda. I dalje mislim da kaciga u gradskoj vožnji bicikla nije potrebna.
    Da se ispravim, ne nošenje kacige na biciklu koji vozi 10 km/h i ima masu od 5 kg nije jednako ne vezanju pojasa u autu koji vozi malo brže i ima tonu. Stvarno se više neću objašnjavati, to je samo moje mišljenje. Oni što đogiraju idu brže od mene, jel i njima treba kaciga ako se spotaknu i zveknu?
    a daj molim te reci što će ti pomoći tvoja brzina od 10 km/h i težina bicikla od 5 kila kad te lupi auto ili se drugi biciklist zaleti u tebe?

    iskreno se nadam da nećeš doći u situaciju lupati se po glavi i pitati se "zakaj nisam nosila kacigu?"
    I ja se nadam da neće.
    Ovom analogijom bi mogli i pješacima dat kacige, ak ih pokupi auto ili neki sumanuti biciklist. Pa da onda odgovaraju za lakše tjelesne ozljede, a ne teške.

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nošenje kacige je po meni ne samo pitanje sigurnosti nego i vozačke kulture. Isto kao i vezivanje pojasa u autu ili stavljanje djeteta u AS.

    Mislim, uvijek nam se može desiti da hodamo cestom, a padne nam zgrada na glavu. No to nije argument za svjesno nepridržavanje propisa i sigurnosnih preporuka. Isto kao da pretrčavam cestu na crveno i onda kažem da šta sad, auto me može zgaziti i na parkingu.


    Također, ne treba zaboraviti da svojim primjerom utječemo na druge (djecu).

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mislim da mnogi odrasli imaju predrasude prema kacigama.. Imala sam ih i ja a i moj brat dok mu nisam otkrila cari kacige.

    Kaciga nije tu samo da stiti glavu od udaraca. Voznja s njom je zaista ugodnija. Bitno je ne kupiti najjeftiniju kacigu - ta vam nece bog zna kakav gust prirediti. Za to vrijedi dati novce.

    Obavezno da ima vizir koji stiti od sunca, puno rupa za ventilaciju (i mrezice na njima da bube ne ulijecu). I onda ni najtopliji dan nije problem voziti se s biciklom, vjetar puse po glavi, sunce ne tuce direkt i ne tuce u oci. Puno ugodnije. Masa ljudi vozi sa siltericama na glavi - e kad bi znali koliko je kaciga bolja

    Kao sto je moj brat rekao kad je i on konacno kupio kacigu i poceo voziti s njom - sad vidim da sva ta biciklisticka oprema stvarno ima smisla i da nista to nije bez vraga.

  16. #16
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ne nosim kacigu iz čisto financijskih razloga - uvijek mi nekak fali tih minimalno tristotinjak (da ne spomenem 700 koliko je koštala jedna koja mi je bila mrak na glavi :/ ), no ne brinem se - prek zime baš i ne vozim bicikl, a sin mi već mjesecima obećava da će mi je za rođendan (u veljači) pokloniti tak da oboje imamo .

    I mislim da je potrebno imati kacigu i u gradskoj vožnji, ali eto... :/

  17. #17
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Ne nosim kacigu iz čisto financijskih razloga - uvijek mi nekak fali tih minimalno tristotinjak (da ne spomenem 700 koliko je koštala jedna koja mi je bila mrak na glavi :/ ), no ne brinem se - prek zime baš i ne vozim bicikl, a sin mi već mjesecima obećava da će mi je za rođendan (u veljači) pokloniti tak da oboje imamo .

    I mislim da je potrebno imati kacigu i u gradskoj vožnji, ali eto... :/
    X

    prije nisam planirala, frizura i te stvari , ali zadnje vrijeme baš počinjem osjećati da mi treba, da me strah jer jako puno vozim u prometu
    ali para niotkuda

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja nisam imala potrebu nositi kacigu dok nisam pocela voziti po Zagrebu. U ovom gradu to stvarno treba.

    Toliko nepredvidjenih situacija za vrijeme voznje po Zg mi se valjda nije dogodilo svih prijasnih godina zivota.

  19. #19
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Prvo ju nisam odmah kupila i time se opravdala pred djecom a kad sam ju kupila nosila samo par puta i nemam pojma zasto imam taj problem nenosenja...

    Mozda ima i nesto u tome sto mi kaciga nije dobra, fakat cu probati nabavit pravu kacigu i poraditi na njenom nosenju.

    Osjecam da mi fali.

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Osjecam i ja da ti fali

  21. #21
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    A imaju li vam djeca kacigu? :?

  22. #22
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    uvijek, oboje (F. i na rolama)

  23. #23
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi veliki nemamo..i samo čekam kad će me dijete pitati zašto i ja nemam kacigu (i tata), i nemam pojma što joj reći. A razlog mogu naći u novcu, izgledu mog lica pod kacigom , izgledu kacige...lijenosti ...uglavnom sve razlozi

    Za dijete, uvijek i bez iznimke

  24. #24
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Moji imaju stvarno uvijek kacigu

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A imaju li vam djeca kacigu? :?
    O, da, uvijek. Dijete mi je vezano u sjedalici na biciklu. Ako zveknemo, ja ću vjerovatno završit negdje sa strane, ali ona zavezana bi vrlo lako mogla imati sudar s pločnikom.

  26. #26
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    mi veliki nemamo..i samo čekam kad će me dijete pitati zašto i ja nemam kacigu (i tata), i nemam pojma što joj reći. A razlog mogu naći u novcu, izgledu mog lica pod kacigom , izgledu kacige...lijenosti ...uglavnom sve razlozi

    Za dijete, uvijek i bez iznimke
    e da, to sam htjela istaknuti.
    Malo mi je neobično učiti dijete da kaciga glavu čuva (to je bio neki slogan), a onda ju ne nositi.

  27. #27
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    klinci uvijek
    mladji je jednom plakao jer sam u park dosla svojim biciklom i htjela sma ga gurati da on sjedi na mom mjestu i nije htio jer nema kacige
    pa smo isli doma po kacigu i nakon toga u voznju.

  28. #28
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Jednom sam, ne tako davno, poletila preko volana deset metara od kuce, na brzini od mozda 5 km/h jer su se kotaci poskliznuli na pijesak. Sva sreca da sam imala kacigu.

    Kaciga i bicikl su k'o i pojas i auto, ne mozes si zamislit sile koje djeluju na tebe i uvjeravas se da se a) to tebi ne moze dogoditi i b) ako ti se dogodi, ti ces moc odrzat kontrolu. Haha.

    I da, uvijek je nosim.

    Neznam kak bih mogla objasnit svojoj djeci da je moj mozak manje vazan od njihovog (i da je vazno da oni dugo zive al je ok ako mene rano izgube) jerbo niti jedan drugi razlog ne drzi vodu, barem ne ako zelim da oni nose kacige, tipa vozim polako (pa i oni voze polako), vozim oprezno (pa i oni voze oprezno), vozim po biciklistickoj stazi (pa i oni isto tako)...

  29. #29
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A imaju li vam djeca kacigu? :?
    O, da, uvijek. Dijete mi je vezano u sjedalici na biciklu. Ako zveknemo, ja ću vjerovatno završit negdje sa strane, ali ona zavezana bi vrlo lako mogla imati sudar s pločnikom.
    Gita, zveknut ces sa strane i najvjerojatnije ce i tvoja glava zveknut o plocnik (stup, drvo, nesto). I zamisli si scenu kako tvoje dijete, prisebno i ok jer je imalo kacigu, gleda u tebe i tvoj prosut mozak pored sebe. Jel to slika koju zelis ostavit svom djetetu?

  30. #30
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ancica :D

  31. #31
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Samo jos jedna napomena, od 49 biciklista poginulih u 2008. g., samo je jedno (ako ijedno) dijete. Tijekom prvih devet mjeseci 2009. g. poginulo je 20 biciklista, od kojih niti jedno dijete.

    Toliko o tome da su odrasli sigurniji na biciklu pa im stoga ne trebaju kacige.

  32. #32
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    sefice

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A imaju li vam djeca kacigu? :?
    O, da, uvijek. Dijete mi je vezano u sjedalici na biciklu. Ako zveknemo, ja ću vjerovatno završit negdje sa strane, ali ona zavezana bi vrlo lako mogla imati sudar s pločnikom.
    Gita, zveknut ces sa strane i najvjerojatnije ce i tvoja glava zveknut o plocnik (stup, drvo, nesto). I zamisli si scenu kako tvoje dijete, prisebno i ok jer je imalo kacigu, gleda u tebe i tvoj prosut mozak pored sebe. Jel to slika koju zelis ostavit svom djetetu?
    Ma daj kakav prosut mozak, pa nisam jednom pala s bicikla... Ako padnem tako da mi se od tog prospe mozak tu mi kaciga neće puno pomoć. Nego kad će kaciga na biciklu biti zakonom propisana i za starije od 16 godina onda ću ju morat nosit.

  34. #34
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Znaci tvoja djeca nose kacige samo zato sto je to zakonom propisano?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Znaci tvoja djeca nose kacige samo zato sto je to zakonom propisano?
    Ne, nego ja ne nosim kacigu jer me zakon ne obavezuje. Ne stavljaj mi riječi u tipkovnicu .

  36. #36
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zasto tvoja djeca nose kacige?

  37. #37
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Joj sta ste sad navalili na nas koji ne nosimo kacige? Ok, sve ste nam rekli, i uputili nas i hvala vam. Pa valjda mozemo reci da je ne nosimo i gotovo! Sami riskiramo svoju sudbinu. Sta su sad potrebna tolika uvjeravanja? Mislimo drukcije i dobro.

    Znam da ce sad krenuti paljba ali zasto se uvijek nekoga u nesto mora ubjedjivati?

    Ja konkretno po cesti ne vozim-NIKADA a toliko sam se napadala kao dijete dok jos nismo morali nositi kacige i uvijek sam prosla s razbijenim koljenima a nikada glavom.

    Da vozim cestom (sto se niti ne usudim) onda bih stavila i kacigu, ovako turisticki-jednostavno smatram da je vjerojatnost mala da tako ozbiljno stradam.

  38. #38
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Pa onda je i djeca koja se ne voze po cesti ne trebaju

  39. #39
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Malo mi je neobično učiti dijete da kaciga glavu čuva (to je bio neki slogan), a onda ju ne nositi.
    potpisujem ovo i Ancicu.

    ja ne vozim bajk radi nekih starih problema, ali ako ga krenem voziti kaciga je dio obavezne opreme. za pocetak ne mogu zahtijevati da djeca nose kacigu a ja ne. to je licemjerno.

  40. #40
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Pa onda je i djeca koja se ne voze po cesti ne trebaju
    Dijete je fiksirano u sjedalici i ne moze manevrirati i spasavati se, vec pada skupa s biciklom a ja ako padam imam tu slobodu da se pokusam docekati na noge ili ruke i da ne padnem na glavu.

    Ali ne daj Boze da sad ispadne da ja propagiram voznju bez kacige, samo govorim da ju ja ne nosim. Svjesna sam da odmoci ne moze, samo smatram da mi nije toliko potrebna koliko recimo pojas u autu. Eto, samo to...

    Svaka cast svima vama koji ju nosite, mozda se i ja osvjestim

  41. #41
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Svida mi se tvoja zadnja recenica

    (Pa me podsjetila kako sam se ja smijala neki dan nakon sto sam se konacno osvijestila, nakon 16 godina uvjeravanja od strane drugih, po pitanju klizaljki - umjetnicke ili hokejaske )

    Al ja cu nastavit pikat, nadam se da mi neces zamjerit, pa pitat jel to znaci da dijete koje nije vezano u autosjedalici vec se samostalno vozi takoder ne treba kacigu ako se ne vozi po cesti?

  42. #42
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Svida mi se tvoja zadnja recenica

    (Pa me podsjetila kako sam se ja smijala neki dan nakon sto sam se konacno osvijestila, nakon 16 godina uvjeravanja od strane drugih, po pitanju klizaljki - umjetnicke ili hokejaske )

    Al ja cu nastavit pikat, nadam se da mi neces zamjerit, pa pitat jel to znaci da dijete koje nije vezano u sjedalici vec se samostalno vozi takoder ne treba kacigu ako se ne vozi po cesti?
    U prethodnom postu je trebalo pisati sjedalica (za bicikl), ne autosjedalica

  43. #43
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ajme ancica, koja šok terapija! (ono prosut mozak itd.)

    Ne nosim, dijete nosi. No nije to Sveto pismo, nisam imala pojma za ovo što anchie kaže, da postoje dobre kacige, dakle koje me ne ometaju u vožnji, pa su mi više odmoć nego pomoć.
    A to što je to nazovilicemjerno, to mi nije nikakav argument, moje dijete se ne svađa sa mnom zašto ono mora nosit a ja ne, nisam zato ništa manje uvjerljiva da ono mora nosit kacigu.
    No prije svega, mene vodi misao, da ja jednostavno ne smijem pasti, pogotovo kad vozim dijete. Znači, voziti tako da su rizici svedeni zbilja na minimum, biti uvijek 100% skoncetriran na vožnju.

  44. #44
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Varaždin je grad bicikala. Tu nema obitelji koja nema barem 2-3 bicikla u dvorištu, nema čovjeka koji ga ne zna voziti, i staro i mlado. Ljudi se na biciklu voze svakodnevno, on ne služi samo za izlet ili rekreaciju. Postoji neka kultura vožnje bicikla. U školu se ide biciklom, na plac, do knjižnice, pošte, na kavu...Nikada mi nije palo napamet nositi kacigu. Niti sam ikad vidjela odraslu osobu da nosi kacigu (osim onih koji se bave sportskim biciklizmom).

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj s3ja prvotno napisa
    Varaždin je grad bicikala. Tu nema obitelji koja nema barem 2-3 bicikla u dvorištu, nema čovjeka koji ga ne zna voziti, i staro i mlado. Ljudi se na biciklu voze svakodnevno, on ne služi samo za izlet ili rekreaciju. Postoji neka kultura vožnje bicikla. U školu se ide biciklom, na plac, do knjižnice, pošte, na kavu...
    to me odusevilo u varazdinu, stvarno kao da nismo u hr.
    parking za bicikle na svakom cosku, svi semafori i za bicikle, ma divota

  46. #46
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj s3ja prvotno napisa
    Varaždin je grad bicikala. Tu nema obitelji koja nema barem 2-3 bicikla u dvorištu, nema čovjeka koji ga ne zna voziti, i staro i mlado. Ljudi se na biciklu voze svakodnevno, on ne služi samo za izlet ili rekreaciju. Postoji neka kultura vožnje bicikla. U školu se ide biciklom, na plac, do knjižnice, pošte, na kavu...Nikada mi nije palo napamet nositi kacigu. Niti sam ikad vidjela odraslu osobu da nosi kacigu (osim onih koji se bave sportskim biciklizmom).
    Amsterdam je grad s puno razvijenijom i dužom kulturom bicikliranja od Varaždina
    i gle čuda - tamo je rijetkost vidjeti biciklistu bez kacige
    kao što je u zemljama s općenito većom razinom prometne kulture rijetkost vidjeti dijete u autu van AS, ili vozača/putnika koji nije vezan, ili vozača koji se koristi mobitelom u vožnji bez hands-free uređaja (dobro, od ovog zadnjeg treba izuzeti Italiju )

  47. #47
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj s3ja prvotno napisa
    Varaždin je grad bicikala. Tu nema obitelji koja nema barem 2-3 bicikla u dvorištu, nema čovjeka koji ga ne zna voziti, i staro i mlado. Ljudi se na biciklu voze svakodnevno, on ne služi samo za izlet ili rekreaciju. Postoji neka kultura vožnje bicikla. U školu se ide biciklom, na plac, do knjižnice, pošte, na kavu...Nikada mi nije palo napamet nositi kacigu. Niti sam ikad vidjela odraslu osobu da nosi kacigu (osim onih koji se bave sportskim biciklizmom).
    Amsterdam je grad s puno razvijenijom i dužom kulturom bicikliranja od Varaždina
    i gle čuda - tamo je rijetkost vidjeti biciklistu bez kacige
    ja sam ih vidjela hrpu bez kacige, ili se tako puno izmjenilo u dvije godine?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    A kako da ja kad krenem na posao natakarim kacigu na glavu i uništim frizuru? Ozbiljno pitam, pa ne mogu doć na posao ko da me netko polizao po glavi. Ili da odustanem od idenja biciklom jer ne mogu nosit kacigu? Ili da promjenim frizuru u neku koja može pod kacigu?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja ne nosim, Daniel da. Oko toga nema motanja. Kupili smo mu dobru kacigu i on je bez prigovora nosi. Inaće bicikl vozim rijetko, a i kad vozim to nije po gradu i nije brza vožnja.

    Kao mala sam stalno bila na biciklu, nikada kacigu stavila na glavu, padala bezbroj puta i osim natučenih koljena i laktova/dlanova, ništa drugo.

    Moja mama je prije par godina pala s bicikle, al ono, baš se razvalila i slomila ključnu kost. Opet je glava bila netaknuta.

    Nedavno je jedan profi biciklist umro u našim krajevima. Imao je kacigu ali je pao direkto s glavom na kamen. Nije mu bilo spasa.

  50. #50
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Svida mi se tvoja zadnja recenica

    (Pa me podsjetila kako sam se ja smijala neki dan nakon sto sam se konacno osvijestila, nakon 16 godina uvjeravanja od strane drugih, po pitanju klizaljki - umjetnicke ili hokejaske )

    Al ja cu nastavit pikat, nadam se da mi neces zamjerit, pa pitat jel to znaci da dijete koje nije vezano u autosjedalici vec se samostalno vozi takoder ne treba kacigu ako se ne vozi po cesti?
    Za dijete uvijek radim sve da ga zastitim od mogucih ozljeda-dakle, moje ce dijete nositi kacigu!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •