Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Odrasli, nosite li kacigu dok vozite bicikl?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    [quote="Juroslav"]
    Citiraj s3ja prvotno napisa

    Amsterdam je grad s puno razvijenijom i dužom kulturom bicikliranja od Varaždina
    i gle čuda - tamo je rijetkost vidjeti biciklistu bez kacige

    Amsterdam ima 738 000 stanovnika i podjednako toliko biciklista. Nitko osim profesionalnih (sportskih) biciklista i ponekog (rijetkost!) djeteta ne nosi kacigu. Zakon je ne propisuje ni za djecu.
    Mislim da bi to bio jako cudan prizor kad bi svi ovdje okacili po kacigu. Kao neka invazija vanzemaljaca.

  2. #52
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Pa onda je i djeca koja se ne voze po cesti ne trebaju
    Dijete je fiksirano u sjedalici i ne moze manevrirati i spasavati se, vec pada skupa s biciklom a ja ako padam imam tu slobodu da se pokusam docekati na noge ili ruke i da ne padnem na glavu.
    Iz ovoga proizlazi zakljucak da kad dijete pocne voziti samo da mu onda ne treba kaciga. Priznat cu u svakom trenutku da je moje dijete od 6 godina i spretnije i boljih refleksa od mene (a smatram se u dobroj formi), zar zbog toga ne treba nositi kacigu?

  3. #53
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Kao sto sam vec ranije napisala...imala sam bezbroj padova s bicikla i nikada ne na glavu, vec sam uvijek zavrsila s razderanim koljenima ili laktovima. Ali, tada se kacige niti nisu morale nositi. Danas, kada djeca imaju tu mogucnost, neka ih i nose pa da nama odraslima bude mirno oko srca da ce ih ona zastititi ako se ipak dogodi neki ozbiljniji pad. Mada ja osobno imam drukcija iskustva iz svog djetinjstva. Ali opet...promet tada i promet danas...nije za usporedbu...

    Ne znam bas da bih dijete od 6 godina smatrala spretnijim na biciklu od sebe jer ipak sam ja ta koja ima vise iskustva u voznji nego dijete koje vozi bicikl par godina.

  4. #54
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Ne znam bas da bih dijete od 6 godina smatrala spretnijim na biciklu od sebe jer ipak sam ja ta koja ima vise iskustva u voznji nego dijete koje vozi bicikl par godina.
    Pa neka djeca mozda nisu spretnija sa 6 godina. Ja tvrdim da je moj sigurno spretniji na biciklu od mnogih odraslih koji voze, da li bi to trebalo znaciti da mu ne trebam davati kacigu? Ja mislim da ne. Spretnost nema veze s tim. Nezgode se desavaju kad ih najmanje ocekujes.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    U našoj familiji ja sam jedina bez bicikla. MM vozi bicikl, ide na posao biciklom i uvijek ima kacigu. I Andrej uvijek ima kacigu - naučio je od tate da se tako vozi bicikl.

    I MM i ja sjećamo se jedne tragedije od prije 10-11 godina, kad je jedan mladi biciklist zapeo kotačem bicikla za tramvajsku prugu u Vlaškoj, pao s bicikla i udario glavom u rubnjak. I umro od udarca. Nije imao kacigu

  6. #56
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj sonata prvotno napisa
    Ne znam bas da bih dijete od 6 godina smatrala spretnijim na biciklu od sebe jer ipak sam ja ta koja ima vise iskustva u voznji nego dijete koje vozi bicikl par godina.
    Pa neka djeca mozda nisu spretnija sa 6 godina. Ja tvrdim da je moj sigurno spretniji na biciklu od mnogih odraslih koji voze, da li bi to trebalo znaciti da mu ne trebam davati kacigu? Ja mislim da ne. Spretnost nema veze s tim. Nezgode se desavaju kad ih najmanje ocekujes.
    Kao sto sam vec napisala, ne mislim da djeca ne trebaju nositi kacige i opet se ponavljam - moje ce takodjer nositi kacigu.

    Ja samo smatram da meni nije potrebna.

  7. #57
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Ja samo smatram da meni nije potrebna.
    Mozda i ja smatram da ni meni nije potrebna, pace vecinu zivota sam vozila bez nje. No kako cu ja uspjesno prenositi djetetu ideju da je kacigu bitno imati ako sama to ne radim? Nosit ce je samo zato sto zakon tako nalaze i jedva docekati da je ne mora vise imati? Ne bih to voljela :/

  8. #58
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj sonata prvotno napisa
    Ja samo smatram da meni nije potrebna.
    Mozda i ja smatram da ni meni nije potrebna, pace vecinu zivota sam vozila bez nje. No kako cu ja uspjesno prenositi djetetu ideju da je kacigu bitno imati ako sama to ne radim? Nosit ce je samo zato sto zakon tako nalaze i jedva docekati da je ne mora vise imati? Ne bih to voljela :/
    Dobro, i to je tvoje pravo. Kao sto je moje da ne nosim kacigu ali da u isto vrijeme trazim od djeteta da ju nosi jer smatram da je njoj potrebna. Kao sto necu prestati lakirati nokte ili stavljati sminku zato da bih njoj ukazala da to nije za nju. Ili da za nju nije kava, pivo, vino i sta ja znam jos nesto.

    Mozda su to dvostruka mjerila ali moje dijete-moj izbor.

  9. #59
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa

    Mozda su to dvostruka mjerila ali moje dijete-moj izbor.
    Pa apsolutno, to nitko ne dovodi u pitanje

  10. #60
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Niti ja niti muž ne nosimo, dijete nosi, čak je nosio i one štitnike za laktove.

  11. #61
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    apropos ove teme, iako malo off topic, bas smo mm i ja komentirali na skijanju ove sezone kak je jako, jako tesko bilo nac skijasa bez kacige. doduse, ovo je bilo u kanadi al rek'o nam jedan danac da polako ide prema tome i u europi (iako navodno jos uvijek ima znatan broj nekacigasa).

  12. #62
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    ja vozim bicikl cijelu godinu, po suncu snijegu i ledu, i uvijek imam sljem. stiti gluparu u slucaju nezgode, a osim toga, premda manje bitno, meni je sljem cool. djeca ispod 15 g ovdje moraju obavezno imat sljem na biciklu.
    kaj se tice skijanja, klinci isto moraju imajti sljem, a odrasli ih nose sporadicno, ali sve vise i vise

  13. #63
    mikele

    Početno

    Mislim da nije dobro uzdat se u kacigu ako se o njoj ne zna najosnovnije.

    http://bicikliprodaja.blogspot.com/2...icikliste.html

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •