Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Dezinficiranje ruku

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Dezinficiranje ruku

    Imate li neku preporuku za djecu, u ljekarnama mi preporučuju "Plivasept blue", ali vidim da im alkohola, jel to OK?

  2. #2
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Možda da rađe uzmeš pjenušavi
    http://www.pliva-sept.com.hr/pjenusavi.htm

  3. #3
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    A jel ja smijem biti offtopičar pa pitati zašto bi djetetu dezinficirala ruke? Koji je smisao, cilj?

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ninči, a što misliš ?

    "Pranje ili dezinfekcija ruku će zaštititi druge osobe od Vaših mikroorganizama. Pogotovo je važno temeljito prati ruke sapunom i vodom nakon kihanja i kašljanja. Dezinfekcijska sredstva za ruke na bazi alkohola smanjuju količinu virusa na kontaminiranim (zagađenim, uprljanim) rukama, ali pranje sapunom i vodom je djelotvornije. "

    znam ja za to i vjerujem ja u sapun i vodu, ali provjeravam ima li ipak neka redudancija , evo zašto sam mislila:

    "HIGIJENSKA DEZINFEKCIJA RUKU
    Označava utrljavanje otopine dezinficijensa u kožu ruku bez uporabe vode prije ili tijekom postupka, a ima mikrobicidno djelovanje na tranzitornu bakterijsku floru. Za utrljavanje se obično rabi alkohol 70% ili alkoholne otopine dezinfekcijskih sredstava, tako da se oko 5 ml otopine utrlja u suhe ruke, te se pusti da se osuši na zraku.
    Dezinficijensi za ruke su učinkovita, korisna sredstva, ukoliko želimo maksimalno smanjiti mogućnost prijenosa uzročnika zaraznih bolesti kontaktom preko ruku."

  5. #5
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Uzela sam neki dan Plivasept blue za situacije kad nam stvarno sapun i voda nisu dostupni (znači za klince ne svaki dan i ne pet puta dnevno).. Npr. kad se na folkloru drže za ruku sa klinkom koja liže prste 45 minuta a iz nosa joj cure zelene šmrklje a mi iza toga baš idemo na sladoled ) Malo je nezgodan jer je skroz tekuć, ali fakat imaš osjećaj da su ti ruke čiste... nisu onako mljecave kao poslije mokrih maramica.

  6. #6
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Zaboravila sam da je vrijeme sad viroza, gripa i slično Meni ni zbog takvih stvari nije palo na pamet dezinficirati ruke A i zasad, hvala Bogu, nitko od nas ne kiše i ne kašlje :D

  7. #7
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj mio-mao prvotno napisa
    Uzela sam neki dan Plivasept blue za situacije kad nam stvarno sapun i voda nisu dostupni (znači za klince ne svaki dan i ne pet puta dnevno)..
    Kakvo je pakiranje?
    Jel praktično za nošenje u torbi?

    Dobili smo preporuku češćeg pranja ruku u školi (a u školi nema sapuna).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Mi u situacijama gdje nismo u mogućnosti oprati ruke sapunom uvijek koristimo EXODOR
    koji funkcionira kao pliva sept blue samo je u gelastom obliku i manjoj bočici pa mi je iz tog razloga praktičniji.
    Kupuje se isto u apotekama.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Citiraj mio-mao prvotno napisa
    Uzela sam neki dan Plivasept blue za situacije kad nam stvarno sapun i voda nisu dostupni (znači za klince ne svaki dan i ne pet puta dnevno)..
    Kakvo je pakiranje?
    Jel praktično za nošenje u torbi?

    Dobili smo preporuku češćeg pranja ruku u školi (a u školi nema sapuna).
    Moj sin to ima.Kupaonu im uređuju i nema vode od početka školske godine. Ima u drugoj zgradi.
    Zgodno je pakiranje od 200ml na navoj,on ju nosi u torbi.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    A mokre maramice? Moji dečki nose u školu, ali ne za ruke (ima vode i sapuna) nego za poštovani dio tijela na kojem se sjedi...

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ima u DM-u tekućina za dezinfekciju, gel bolje rečeno, niije neka cijena a zgodno je za u torbi.Mislim da je cca 15 kn (ja sam to imala kad je N. puzala i svašta dirala), a sad imam za sebe kad sam na terenu i nije mi voda dostupna.

  12. #12
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    kako se zove to iz DM-a

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ne znam naziv, a trenutno mi to nije u torbi, ima bezbojna i limun , strani je naziv, mala bočica sa plavim čepom.
    čini mi se da i u Lidlu ima gel za dezinfekciju u sličnom pakiranju, to provjerim uskoro kad krenem po doručak pa javim

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo bila sam u lidlu, duo pack 14,98 (nemojte me držati za riječ za ove lipe)mala su pakiranja, prozirne bočice, dvije spojene (stoji kod tekućih sapuna).

  15. #15
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Zvala sam epid. službu kažu da nema potrebe za d. s kod djece, da je dovoljno dugo i često pranje ruku. U principu treba paziti da diraju oci, usta... sluznice

    "plivasept blue" za suho pranje je 25kn 200ml
    ali po linku mi se čini najbolji "plivasept losion" za djecu kojeg nigdje nisam našla.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    kako se zove to iz DM-a
    Hand Sanitizer
    Gel za dezinfekciju ruku
    14,90 kn, bočica od 75 ml, pogodna za torbe i džepove.
    Lijepo miriše po limunu.

  17. #17
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Tražim plivasept losion, ako netko negdje vidi nek dojavi,please
    http://www.pliva-sept.com.hr/losion.htm

  18. #18
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj paid prvotno napisa
    kako se zove to iz DM-a
    Hand Sanitizer
    Gel za dezinfekciju ruku
    14,90 kn, bočica od 75 ml, pogodna za torbe i džepove.
    Lijepo miriše po limunu.
    Tražila danas U DM-u pa ga nisam našla. A vjerovali mi ili ne jedna ženska na cijeli DM i još k tome radi na blagajni, nisam je mogla pitati jer je imala redinu posred cijelog dućana.
    Gdje to stoji?

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    to bi inače trebalo stajati kod tekućih sapuna, međutim ja sam već odavno tražila gel za dezinfekciju u DM-u i nisam ništa našla.

    Jeste li to nedavno kupovale, vi koje ste kupovale?

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Pregledala sam cijeli red sa sapunima. Nema.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Obzirom da se ja pripremam za pandemiju već mjesecima gel za dezinfekciju sam tražila po cijelom gradu još u ljeto i ništa nisam našla, osim nekih ostataka u Konzumu. Možda se sad pojavio u DM-u, ne znam, nisam već neko vrijeme gledala.

  22. #22
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a ja sam čula/vidjela (ne znam gdje, pijem ginko 8) ) da to iz DM-a nije dovoljno dobro sredstvo za dezinfekciju, pa provjerite

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vrlo vjerojatno, mora imati veći postotak alkohola.

  24. #24
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Uzela sam neku bocu plivasepta blue 1/2 litre mislim ili 0,7 za 35 kn, pa pretočila u manju bočicu za u torbu, a tu veliku bocu tako dobro sakrila da je se klinci slučajno ne dočepaju, da sad pojma nemam gdje je pa ne mogu provjeriti točnu zapreminu

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja kupila jučer, u dm-u u Travnom. dijete se naprosto zaljubilo u to i stalno kapa i trlja
    potrošit će danas u školi do podneva.

    (stoji pored tekućih sapuna. ali su slova toliko sitna da nema šanse da pročitam što odozada piše, tako da mi je prodavačica morala čitati ima li kakvo upozorenje za djecu: nema).

  26. #26
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Vrlo vjerojatno, mora imati veći postotak alkohola.
    Mislim da sam negdje čitala da mora biti preko 60%.

    dala sam i MM flašicu. ide po sastancima, puno ljudi, rukovanje, ...

  27. #27
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Otkad je ova gripa zavladala, upadaju mi u oči ljudi koji se rukuju, ljube, grizu nokte, kopaju nos... ili ližu prste od čokolade kao Matildin avatar....
    Jesu li prije i poslije oprali rukice???

  28. #28
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    dijete se naprosto zaljubilo u to i stalno kapa i trlja
    potrošit će danas u školi do podneva.
    I M isto. Kako nismo našli ovaj u DM-u, imamo Exodor gel za suho pranje ruku. I sad joj je fora stalno čistiti ruke.

  29. #29
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Našla sam neki recept za domaći dezinficijens za ruke:
    100 ml vode ili alkohola
    10 kapi eterično ulje čajevac
    10 kapi eterično ulje limun

    Mješavinu stavite u staklenu bocu sa sprej pumpicom. Dobro promućkajte prije svakog raspršivanja jer se eterična ulja ne tope u vodi.

    Oprez: eterično ulje limuna je fototoksično, pa se nemojte izlagati direktnom suncu ili solariju nakon nanošenja.

    Drugi način je da jednostavno koristite hidrolat čajevca, koji je odličan antiseptik. Za jednostavno korištenje samo pričvrstite sprej pupicu na originalnu bocu.

    Za korištenje kod kuće, možete sami napraviti antibakterijski sapun na slijedeći način:

    Za odrasle:
    100 ml tekućeg sapuna
    60 kapi eteričnog ulja čajevca

    Za djecu:
    100 ml tekućeg sapuna
    10 kapi eteričnog ulja čajevac
    10 kapi eteričnog ulja limuna

    Eterična ulja dobro izmiješajte u tekućem sapunu.

    http://www.etericnaulja.net

  30. #30
    SIM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    300

    Početno

    Meni su prije jedno mjesec dana rekli u DM-u da nemaju više tih dezinficijensa za ruke :?
    Zapravo su mi super te male bočice.
    Danas sam bila u Lidlu i reki su mi da su sve prodali još prošli tjedan (Škorpikova)
    Zakaj ja o nemrem nigdje naći

  31. #31
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Poštovana

    Zahvaljujem na Vašem upitu.
    Zajedno s kolegicama iz odjela koji se bavi dezinfekciju sastavili smo odgovor:
    Vezano za higijenu ruku kod djece preporučujemo Plivasept losion za pranje ruku. Više podatka o proizvodu možete naći na sljedećoj adresi
    http://www.pliva-sept.com.hr/losion.htm

    Samo za osoblje preporučujemo dodatno utrljavanje alkoholnog antiseptika -Plivasept lucid ili Plivasept blue.

    Za dezinfekciju površina: Asepsol eko ili Plivasept tinktura u boci s raspršivačem isključivo na čistim radnim površinama osoblja- to je alkoholni dezinficijens sa klorheksidinom pa je ponovno potreban oprez pri primjeni obzirom da se koristi u blizini djece.
    http://www.pliva-sept.com.hr/eko.htm
    http://www.pliva-sept.com.hr/tinktura.htm

    Slobodno se javite ako ćete imati kakvih dodatnih pitanja.
    Srdačan pozdrav

    dr. Ivana Klinar
    glavna urednica
    PLIVAmed.net portala

    PLIVA HRVATSKA d.o.o.
    Medicinski poslovi
    Prilaz baruna Filipovića 25, Zagreb
    Tel. 01 372 4558
    mob. 098499925


    To: pminfo@plivamed.net
    Subject: Pitanja_plivasept blue kod djece

    Dobar dan,

    1. Da li i koje sredstvo preporučujete za dezinficiranje ruku djeci s obzirom na širenje H1N1?
    Naime, u nekoliko ljekarni nisam našla Plivasept losion, niti baš znaju za njega i prodaju Plivasept blue i za djecu. Osim toga opskrbljeni su i pjenušavim.

    Da li se "blue" smije primjenivati na djeci vrtićke dobi (4-6god), ako da, kako se točno primjenjuje i da li postoji neka opasnost od sredstva nakon što se blue osuši na koži za 20-30 sek npr. od diranja očiju/sluznica?
    Treba li možda primjeniti neke preparate za njegu kože poslije?
    Da li postoje neke kontraindikacije za primjenu?
    Molim Vas detaljna uputstva/komentare za primjenu kod djece.
    Vaš odgovor će biti distribuiran na roditelje i osobe koje rade s djecom.

    2. Koje sredstvo preporučujete za dezinficiranje radnog prostora, laptopa .?

    Hvala i pozdrav,

  32. #32
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Svaka čast Kate
    Prebacujemo se na losion!
    Hvala ti!!!

  33. #33
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Što se plivasept losiona tiče...koristi se za HIGIJENSKO PRANJE
    To vam je blagi tekući sapun u kojem se djeca mogu i kupati,prati kosu i sl.
    Hoću reći da ga je potrebno isprati vodom,tako da nije praktičan.
    Kod kuće ruke možeš oprati i običnim sapunom.Ne radi se,dakle o dezinficijensu
    A jesam ga spetljala

  34. #34
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kod nas u Dm-u ima tih za dezinfekciju (mala bočica, plosnata s plavim čepom, tekućina žuta-limun)
    U lidlu imate sredsto za pranje ruku -antibakterijsko, bez sapuna Cien naziv, plava bočica s pumpicom 500 ml 13,99 kn. MM se oduševio mirisom i rekao da od sad više ne kupujem tekući sapun nego to

  35. #35
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno Re: Dezinficiranje ruku

    Citiraj kate prvotno napisa
    Imate li neku preporuku za djecu, u ljekarnama mi preporučuju "Plivasept blue", ali vidim da im alkohola, jel to OK?
    ja prvo operem ruke.. pa pliva septom dezimficiram pa i asepsoletama obrišem i svoje i njezine ruke a i igračke.. pošto sve trpa u usta :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Nekako držim da su "rasadnici" boleština oni autići za ljuljanje koji rade na principu 2 kune, kao i oni autići - košare u supermarketima. Njih nitko nikad nije oprao i nakon njih odemo u WC (u marketu) i operemo ruke.
    Zadnji put sam djelatnici dućana skrenila pažnju da kaže čistaćici da opere taj autić jer su naslage već prst debele - mikroskop suvišan.

    Ustanove u kojima borave djeca (vrtići, škole) trebali bi ovih dana bit opskrbljeni dodatno svim gore navedenim sredstvima, a učiteljice bi mogle slat u WC dvoje po dvoje na pranje ruku jednom tijekom nastave.
    Ako ništa kao odgojnu mjeru u održavanju higijene...

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ivana crnogorac prvotno napisa
    Jučer sam bila u ljekarni tražiti najbolje sredstvo za dezinfekciju ruku i lica, i preporučili su mi Plivasept - ima li tko kavo iskustvo s time?
    Citiraj patriša prvotno napisa
    Ne,nikako.
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj ivana crnogorac prvotno napisa
    Jučer sam bila u ljekarni tražiti najbolje sredstvo za dezinfekciju ruku i lica, i preporučili su mi Plivasept - ima li tko kavo iskustvo s time?
    a šta fali sapunu i vodi?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Sapun i voda nisu dovoljno - ostane ti 50% bakterija, a vlažne ruke samo još dodatno zaljepe nove viruse i bakterije. Plivasept je obavezna stvar u boljnicama gdje ga liječnici koriste nakon pranja ruku za 100% dezinfekciju i čistoću.
    Ja ga koristim doma jer sam tako odrasla - tata mi je bio liječnik - i on je to redovito koristio jer je stalno bio u kontaktu s bolesnima a nije htio nama, doma donositi sve moguće bolesti s kojima se tokom dana susretao

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ivana crnogorac prvotno napisa
    Sapun i voda nisu dovoljno - ostane ti 50% bakterija, a vlažne ruke samo još dodatno zaljepe nove viruse i bakterije. Plivasept je obavezna stvar u boljnicama gdje ga liječnici koriste nakon pranja ruku za 100% dezinfekciju i čistoću.
    Ja ga koristim doma jer sam tako odrasla - tata mi je bio liječnik - i on je to redovito koristio jer je stalno bio u kontaktu s bolesnima a nije htio nama, doma donositi sve moguće bolesti s kojima se tokom dana susretao
    Bolnica i kuća su dva potpuno različita okoliša.Nije baš neka paralela mješati obične kućne mikrorganizme sa bolničkim,iz više razloga...

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ivana crnogorac prvotno napisa
    Sapun i voda nisu dovoljno - ostane ti 50% bakterija, a vlažne ruke samo još dodatno zaljepe nove viruse i bakterije. Plivasept je obavezna stvar u boljnicama gdje ga liječnici koriste nakon pranja ruku za 100% dezinfekciju i čistoću.
    Ja ga koristim doma jer sam tako odrasla - tata mi je bio liječnik - i on je to redovito koristio jer je stalno bio u kontaktu s bolesnima a nije htio nama, doma donositi sve moguće bolesti s kojima se tokom dana susretao
    možda sam ja obična šporkulja, ali meni je ovo previše.
    kod nas isključivo sapun i topla voda.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj ivana crnogorac prvotno napisa
    Sapun i voda nisu dovoljno - ostane ti 50% bakterija, a vlažne ruke samo još dodatno zaljepe nove viruse i bakterije. Plivasept je obavezna stvar u boljnicama gdje ga liječnici koriste nakon pranja ruku za 100% dezinfekciju i čistoću.
    Ja ga koristim doma jer sam tako odrasla - tata mi je bio liječnik - i on je to redovito koristio jer je stalno bio u kontaktu s bolesnima a nije htio nama, doma donositi sve moguće bolesti s kojima se tokom dana susretao
    Pogrešna informacija- ovo za 50%.

    Pravilnim pranjem ruku običnim sapunom i vodom uklanja se oko 99% mikroorganizama.
    U pravilno pranje spada da se ruke osuše prije nego se počne dirati nešto okolo.

    Postoji opravdana sumnja da osoba koja nije u stanju naučiti izvesti pravilno higijensko pranje ruku, nije ni u stanju naučiti pravilno utrljavanje akoholnog dezinficijensa.

    Za one koje interesira kako pravilno oprati ruke stavljam prvi link na kojem naiđoh lijepi opis ( http://www.hcjz.hr/clanak.php?id=13575&rnd=).

    Higijenu ruku treba prilagoditi uvjetima.
    Ja recimo u bolnici perem po potrebi kirurški ili higijenski, nekad samo utrljavam alkoholni jer ne stižem prati.
    Doma perem po potrebi higijenski.
    A u planini naprimjer, gdje nema ljudske nečistoće koja je dokazano najopasnija, perem samo tu i tamo

  42. #42
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    ja mislim da su običan sapun i voda dovoljni za higijenu ruku doma
    kad sam vani imam onaj antibakterijski gel koji utrljam kad idem dojiti malog. gel kupila na sajmu beba. ne znam sad kako se zove
    uglavnom hr proizvodnja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •