Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 438

Tema: Kakvu torbu kupiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno Kakvu torbu kupiti?

    Ajde mame s iskustvom napisete kakvu skolsku torbu kupiti i na sto obratiti paznju?

    Nas skola ceka dogodine ali bi bilo dobro da se informiramo i prije. Vjerojatno cemo u cjelodnevni.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Treba svakako odoleti detetovoj zelji da kupi neku "modernu", a pretesku torbu, jer kad se natrpa knjigama, ume da bude i meni tesko. Mi smo kupili torbu u obliku ranca, sa ojacanim "ledjima". Vidjam sve vise decu koja imaju torbe sa onim produzecima za guranje po zemlji, pa ih kotrljaju kao putne torbe.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i mene zanima sve o torbama. sad su po gradu snizenja.

    jel bolja ona sto je cetvrtasta i ide u sirinu ili ona kao ruksak pa ide u visinu?

    ove na potezanje, djeca se iskilave s tim uza skaline, niza skaline, a na cesti opet potezu samo jednom rukom.

  4. #4
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Po mom dosadašnjem iskustvu bolje su one četvrtaste što idu u širinu. U njima knjige ljepše stoje i preglednije su. Prvašići se u njima lakše snalaze. Važno je i da ima čvrsta leđa, znakove koji reflektiraju u mraku, a i da je od materijala koi je barem donekle otporan na kišu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ja također mislim da je četvrtasta bolje. Nije lagana sama po sebi, a još s knjigama, ali ta njena čvrstina čuva kičmu.
    Marko ju je imao u prva dva razreda i nikad se nije potužio da ga bole leđa. Stvarno nikad.

    Sad u trećem ima nekakav malo bolji ruksak, sa široko podstavljenim naramenicama i čvrstim dijelom koji ide na leđa, ali se više puta žalio da ga bole ramena.

    U ruksaku se knjige potežu prema doli, i to ramena osjete. Kod četvrtaste tvrde torbe sve nekako ravnomjernije stoji, pa leđa manje pate.

    A torba za vučenje, to mi je strašno. Pa to vući skalinama... Koma.

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    slazem se s Minnie
    opcija ruksak kod nas (za prvasica) nije uopce dolazila u obzir.
    torba mu je cetvrtasta (ali malo vise ide u visinu, nego sirinu), ledja su podstavljena tako da ne zulja, remeni isto

    unutra 2 pretinca, ima "macje oci", a naprijed (onaj dzepic za npr. informativku) i sa strane je fluorescento narandjasta, tako da je stvarno uocljiv.

    sto se tice snizenja, neki dan sam nasu torbu vidjela (ni mjesec dana od pocetka skole) snizenu za 50% :shock: (iv, kupuj sada 8) )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ako će ići u dnevni boravak, onda ti nije toliko bitna kvaliteta jer oni ostavljaju torbe u školi cijeli tjedan...a ponedjeljkom i petkom budete vi malo pomogli

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    mi smo u boravku, ali torbu nosimo svaki dan doma
    mislim da to ovisi od skole do skole

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da? ja sam mislila da ih svi ostavljaju.....ups, sorry, moja graška!

    mi smo kupili onu skupu scott (ili kak već), koja je kao super, ali po meni je ona puno preteška...i prazna je već jako teška, a tek kad je napunimo....užas!

  10. #10
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mi smo se upravo vratili iz izvidnice... isli smo gledat i isprobavat skolske torbe...

    probali smo scout... ne cini mi se preteska, cvrsta je... al cijena je 750 kn... znam djecu koja sutetorbenosili 4 godine i svi kazu daak hocu kvalitetu, da je to scout

    vidjeli smo jos jednu...nisam upamtila firmu, nestoje malo jeftinija (650 kn) od scouta, slicnaj je scoutu, al ima puno bolje remenje, deblje i s vise mogucnosti podesavanja... meni, koja sam se nanosila teskih ruksaka, ova druga cini puno boljom jer osim tih remena jos ima i macje oci i one svjetlece trake, sto kod ovog jednog modela scouta nisam primjetila

    oskar si je pak zapikirao neki crni bezvezni ruksak jer su mu sve ove "djecje" i jedva smomuobjasnili da ce takvu torbu ev. moc nosit tek kad ce imat 10 godina

    jos me zanima kaj mislite o torbama sto imaju kotacice... recimo, frendica cija je knjizara veli da ovi kvalitetni proizvodjaci skolskih torbi uopce nemaju modele na kotacicima... malo mi je to cudno...

    ajde cure, vi koje ste vec poslale prvascice u skolu...pomozite... mi za par mjeseci moramo kupit torbu...

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Torba na kotačiće, to je ona što se vuče? Po meni, 0 bodova.

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma ja mislim da su kombinirane...
    mozes ju nosit na ledjima, ili, ak ti je pretska, vuci

    kotacici i rucka za vucu su kao opcija na torbi koja je po defaultu za ledja (jel to opce postoji :? )

  13. #13

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Virni tu:

    http://www.ergovita.hr/DesktopDefaul...&ArticleID=131

    I ovdje ističu kako je težina torbe s knjigama mora biti ravnomjerno raspoređena na dječjim leđima, torba na jednom ramenu je jednako loša kao i teglenje torbe jednom rukom.

    Pogotovo ako je torba teška.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    kvalitetni proizvodjaci skolskih torbi uopce nemaju modele na kotacicima
    Upravo ova izjava to i govori, oni znaju da je to loše.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Baš super tema, i ja najesen ću imati školarca, pa samo lučem da vidim malo...
    Ja sam nosila torbu na rame, a trenutno mi je kralježnica koma...
    Tak da opcija na rame ili ruksak uopće kod mene ne bude upalila, nekak bum se uspjela dogovoriti s Danielom.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Po mome iskustvu, najbolje su one anatomski oblikovane po ledjima, sa debelim spužvastim naramenica. Al koštaju ko sam vrag, a kad ipak uložite, sljedeće školske godine...on bi novuuuuuuu!

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    mi sto ovakvu kupili za 200 kn, meni se to ne cini preskupo
    torba je stvarno ok

    ali vec je pocela spika: jel cu dobiti novu torbu za drugi razred? :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Uh, a moja je koštala 900,00. U Radićevoj, samo da znate izbjegavati.

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ja padam s marsa na cijene skolskih torbi... ne mogu vjerovati :shock:

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mi smo nekoliko godina nosili scout, a sad imamo seven.
    obadvije marke su skupe ko sam vrag - ali se daju dobiti na rate.

    za prvi, pa možda i drugi razred - scoutice nisu potrebne. kod nas je bila kombinacija: prvi i drugi razred čvrste torbe, treći, četvrti i peti scoutica, od šestog je seven (ruksak). uz taj ruksak smo dobili i cd player .

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Kakav je scaut ruksak (to je ruksak? ili torba?), a kakav seven?

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    scout ima torbi i ruksaka. ruksaci mi izgledaju nekako mali, i nisu mi se svidjeli.

    torbi ima manjih i većih. mi smo uzeli veću. sad imamo scout ruksak - i u njega stane SEDAM KILA knjiga (bem ti školski program grrrrrr).

    ono što je jako važno - to je da su leđa ruksaka debela i čvrsta, da su naramenice podstavljene, i da imaju mogućnost pravilne regulacije...

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kad sam brzopleta .

    imamo SEVEN ruksak .

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa

    probali smo scout... ne cini mi se preteska, cvrsta je... al cijena je 750 kn... znam djecu koja sutetorbenosili 4 godine i svi kazu daak hocu kvalitetu, da je to scout
    moš mislit kak će je htjet nosit sve 4 godine.
    za 200 kn možeš naći lijepih anatomski oblikovanih torbi koje će izdržati bez problema 1. i 2. razred
    D. je sada treći raz. i ima ruksak,također anatomski,a cijena mu je bila 99kn na sniženju u TL.

    a kotačići?katastrofa.uz onak teške torbe dijete mora još i kotačiće i plastičnu ručku nositi na leđima :/

  26. #26
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Školska se torba preporuča u obliku ruksaka, i to onog planinarskog tipa: dovoljno visokog, s donjim rubom u visini stražnjice i pojasom oko struka. Ruksak se nosi na oba ramena, nikako samo na jednome. Najbolje je, ako je to moguće, dio knjiga i pribora ostaviti u školi, a nositi samo neophodno.
    kazu na http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id...98131f67bc6ab3

    ili

    Kakva mora biti školska torba?

    Započela je nova školska godina! Novo veselje i nove brige za djecu i roditelje. Uzbuđenje je doseglo vrhunac za učenike koji prvi puta ulaze u školu. Prvi se dan u školi zauvijek pamti. No dok prvašići uživaju zabrinute roditelje more brojna pitanja: ima li sve što mu treba, hoće li se snaći, hoće li se uklopiti, da li je torba preteška... Kao liječnici školske i sveučilišne medicine možemo vam pomoći da odgovorite na posljednje pitanje i školsku torbu prilagodite svom djetetu.

    Tjelesna težina djeteta pri upisu u prvi razred kreće se od 19 do 28 kg (tjelesna težina 90% djece u dobi od 6,5 godina kreće se unutar ovih vrijednosti). Znači da djeca jednake kronološke dobi imaju veoma različite tjelesne težine i da će školska torba teška 2-3 kg za jedno dijete biti iznimno teška, a za drugo “podnošnjiv teret”. Usporedbe radi ako bi odrasli čovjek, težak 70 kg nosio teret težak 15% svoje težine to bi iznosilo 10,5 kg. Posve je jasno da je takovo opterećenje preveliko i za odraslu osobu a pogotovo za dijete.

    Što je dijete mlađe to je dozvoljeno opterećenje manje i ne bi smjelo iznositi za djecu koja imaju 6 do 7 godina 5-10% njihove tjelesne težine.

    Posljedice nošenja preteških torbi je, što ponekad i viđamo, da dijete uopće ne može nositi torbu i potreban mu je “pratioc” ili “pomoćnik”. Očekuje se da dijete koje je krenulo u školu može nositi torbu i ići u školu samostalno. Ukoliko dijete nosi pretežak teret teško će hodati i brže će se zamarati. Preveliko opterećenje torbom koja visi na ramenima može dovesti do bolova u ramenima, trnjenja u rukama i prstima te zamora vratne i leđne muskulature.

    Dugoročno, radi prevelikog i nepravilnog opterećenja javljat će se brži zamor muskulature koji će dijete osjećati kao brži gubitak mišićne snage, bol u mišićima ili “bol u kostima” ili kako to djeca opisuju da ih bole ruke ili noge. Zapravo se radi o bolnosti u području hvatišta mišića za kost radi prevelikog opterećenja. Zamor muskulature osobito leđne može dovesti do nepravilnog držanja, a to samo još pogoršava stanje i pojačava zamor i bolnost muskulature.

    Dakle, ispravna školska torba treba biti primjerena težini i uzrastu djeteta, 5-10 % tjelesne težine djeteta. Torba se nosi na leđima. Naramenice trebaju biti dovoljno široke, kako se ne bi utisnule u ramena, ali ne preširoke kako ne bi pritskale pazušne jame i na taj način sprečavale uredni krvni protok kroz velike krvne žile koje prolaze ramenima i nadlakticom. Veličina i oblik torbe treba biti takav da torba ne “sjedi” na debelom mesu s djeteta ili stalno udara po leđima pri hodu. Prevelika torba, kojoj je težište vrlo nisko može pogodovati padu djeteta na leđa ili ako je težište visoko na vratu padu prema naprijed.

    Torba treba biti napravljena od nepromočivog materijala i imati oznake “mačije oči” ili svijetleće trake kako bi djete bilo uočljivo u sumrak ili navečer.

    Pri kupnji torbe potrebno je torbu isprobati i procjeniti odgovara li vašem djetetu!
    http://www.publichealth-zagreb.hr/ma...=168&Itemid=40

    pa

    SAVRŠENA ŠKOLSKA TORBA

    Ergo-torbe su prilagođene potrebama polaznika nižih i viših razreda osnovne škole, srednjih škola te studentima; a dostupne su u velikom broju različitih boja i modela.

    Poznato je da prekomjeran teret školske torbe, kao i njen neergonomski dizajn, ozbiljno oštećuju dječju kralježnicu, i to najviše u vratnom i lumbalnom dijelu, što se očituje pojavom : glavobolje, ukočenog vrata, lošeg držanja, bolnih i ukočenih mišića…
    Kako bi se ovi medicinski problemi izbjegli, liječnici preporučuju nošenje Zračnih ergo školskih torbi. Ove su torbe dizajnirane na način da se zrakom punjene naramenice podešavaju tako da prenose težinu na niže dijelove leđa, koja su najsigurnije mjesto za nošenje tereta. Naramenice su mekane i ne pritišću strukture ramena. Torbe su opremljene i zračnom potporom lumbalnog dijela leđa koja pomaže lumbalnoj kralježnici da lakše podnosi teret.
    Ovakva torba umanjuje stres i mikrotraumu vrata, ramena i leđa čak za 80%
    , a školarac koji ju nosi ima pravilno držanje tijela, a ne pognut vrat i zgrbljena ramena- što često susrećemo kod nošenja običnih školskih torbi.
    Ergo-torbe su prilagođene potrebama polaznika nižih i viših razreda osnovne škole, srednjih škola te studentima; a dostupne su u velikom broju različitih boja i modela.
    http://www.coner.hr/index.php?arhiva=ponude

    gdje naci te ergo torbe?

    pa aprin kolega

    Torba ABB se prilagođava vašem limaču!


    "Početkom školske godine roditelji uvijek dvoje kakvu torbu kupiti svome limaču?

    Težina školskih knjiga i pribora uvijek zaprepašćuje roditelje koji se s pravom pitaju hoće li takav teret uzrokovati promjene na kralješnici ili dovesti do neželjenih oštećenja i deformacija.


    Kvalitetna školska torba treba pomoći pravilnoj raspodjeli tereta duž cijele kralješnice i omogućiti jednoliko opterećenje kralješnice. Neravnomjerna distribucija tereta vremenom dovodi do nepravilnog držanja vašeg limača te različitih slabosti okolne muskulature.

    Velik broj dječjih oboljenja kralješnice uzrokovani su upravo vanjskim stečenim uzrocima. Pri tome prvenstveno mislimo na tzv. “loše držanje” ili posturalnu križobolju koja je posljedica lošeg držanja te oslabljenog mišićnog tonusa. Isto se tako smatra da nepravilno i učestalo nošenje većeg tereta pridonosi nastanku oboljenja.

    Ergonomski oblikovana ABB torba prilagođena je obliku dječjeg tijela, a svojim oblikom pravilno raspoređuje težinu torbe duž cijelih leđa i tako minimalizira probleme s kralješnicom.

    Dno je obloženo lijevanim, debelim PVC slojem koji zaštićuje stvari bez obzira na to kako vaš limač odlaže torbu. Posebna pažnja pridana je i materijalu koji je vodootporan i najveće kvalitete. Naramenice torbe široke su i čvrste te se lako pričvšćuju i oslobađaju jednostavnim otvaranjem kopče. Torba sadrži i dva praktična odjeljka, četiri džepa i prostor za upisivanje imena djeteta.


    ABB školska torba svojom ergonomičnom konstrukcijom smanjuje stres i nepravilno opterećenje vrata, ramena i kralješnice te pridonosi kvalitetnoj distribuciji opterećenja duž cijele kralješnice. Izbor školske torbe je možda mali ali svakako važan faktor koji pridonosi zdravom i pravilnom razvoju lokomotornog sustava vašeg djeteta.

    ABB torbu preporučam i za vašeg limača!"

    SPECIJALISTIČKA ORTOPEDSKA ORDINACIJA

    dr. med. Saša Tiefenbach
    spec. ortoped

    ali to nije sve

    TEMA MJESECA: POVRATAK U ŠKOLU – TORBA ILI RUKSAK?


    Za školarce nastava počinje u rujnu. No, njihovi roditelji moraju o školi početi brinuti već sada. Uz knjige za školu, potrebno je nabaviti bilježnice, pisanke, crtančice, matematičke i geometrijske teke, crtaći blok, kolaž... Tu su još drvene bojice, flomasteri, šiljilo, ljepilo, gumica za brisanje, vodene boje, tempere, pastele, ravnala, trokuti, kutomjeri, šestari itd. Potrebna je odjeća za školu, za tjelesni, obuća koja mora biti funkcionalna i udobna te jedna od najvažnijih stavki u cijeloj toj priči – školska torba.


    Školska torba za prvašiće

    Školarci su zatrpani knjigama, bilježnicama i ostalim školskim priborom, vuku sve te stvari iz dana u dan i javlja se opasnost od preoterećenja kralježnice već u najranijoj dobi. Stoga valja pomno razmisliti u čemu će dijete nositi sve te stvari. Za prvašiće se preporuča tvrda kockasta torba (slika desno) s dvije široke i pojačane naramenice, koja se nosi na leđima. Svojom čvrstoćom i optimalno namještenim naramenicama, ona stoji fiksno na djetetovim leđima te ne savija kralježnicu. Rubovi su obloženi plastičnim dodacima koji je dodatno učvršćuju, a ujedno čuvaju od zaprljanja kad ju dijete spusti na pod. Turbo limač ima ovakve torbe u varijanti za djevojčice i dječake. Osim navedenog, torba ima «mačje oči» naprijed i po bočnim stranama kako biste bili sigurni da će i podvečer vozači vidjeti vaše dijete. Unutra torba ima dva praktična pretinca te džepić za sitni pribor. S prednje strane je dodatni džep za školske papuče i slično. S gornje strane torba ima i praktičnu i vrlo čvrstu ručku. Najbolje od svega – ova školska torba košta samo 99,99 kuna.



    BTS ruksak

    Međutim, što je dijete starije i kreće u drugi, treći, četvrti razred. Ovakva torba postaje premala za sve stvari, pogotovo u dane kad je tjelesni na rasporedu. Stoga mnoga djeca počinju nositi ruksake. Puno su praktičniji i obično je u trgovinama puno veći izbor atraktivnih ruksaka. Ipak, valja biti oprezan. Često su ruksaci premekani i nemaju ergonomske naramenice i djetetu može kralježnica patiti nakon dugotrajnog nošenja. Stoga smo u Turbo limaču pomno birali kakve ćemo vam ruksake za školu ponuditi. Imamo ih dvije vrste, za starije školarce te srednjoškolce koji su po konstituciji jači od manjih limača. Za njih smo pripremili BTS liniju ruksaka s ergonomskim naramenicama, posebno čvrstima i debelo podstavljenima, koje se mogu jednostavno podešavati na željenu dužinu, ovisno o visini djeteta. Stražnji dio ruksaka posebno je dizajniran s ergonomskim pojačanjima koja čuvaju kralježnicu. Ruksaci imaju čak četiri praktična pretinca, svaki ima svoj zip, a naprijed je dodan još jedan džepić za sitnije stvari. Ovaj ruksak košta 199,99 kuna u Turbo limaču. Potražite znak BTS.



    Školski ruksak s anatomski oblikovanim leđima

    Druga vrsta ruksaka je bolja varijanta za manje školarce, a rađeni su prema modelu ABB torbi. Donji dio je je napravljen od posebno čvrstog materijala, koji se ne savija te čuva sadržaj torbe. Leđa i naramenice su, naravno, također ergonomski oblikovana, prilagođena obliku dječjeg tijela, a svojim oblikom pravilno raspoređuje težinu torbe duž cijelih leđa i tako minimalizira probleme s kralješnicom. Ima dva glavna pretinca na zip te još dva manja također na zip, dok pri dnu ima poseban džepić u kojem je smještena navlaka za kišu u koju stane cijeli ruksak. Važno je naglasiti da ovi ruksaci po svim karakteristikama odgovaraju ABB torbi, osim u cijeni i plastičnim lijevanim dnom. Naime, ABB torbe su zaštićeni brand, a plastično dno im je posebno čvrsto. Ipak, za nju ćete morati odvojiti 499,99 kuna. Školski ruksak s anatomski oblikovanim leđima stajat će samo 199,99 kuna.


    Što, dakle, odabrati?

    Ukoliko ste dubljeg džepa, svakako odaberite ABB torbu. No, uz sve ostale troškove za knjige, bilježnice, odjeću, obuću i tako dalje, možda ćete se odlučiti za jeftiniju varijantu – školsku torbu za prvašiće, anatomski ruksak za one malo starije te BTS ruksak za tinejdžere.

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    naisla sam upravo na jedan super savjet: da se kod kupovine torbu napuni knjigama pa da vidis kako se tada ponasa.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i jos jedno pitanje, kad oni nose torbu?
    od ulaza u skolu do razreda?

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    i jos jedno pitanje, kad oni nose torbu?
    od ulaza u skolu do razreda?
    pa da, ako ces mu je ti nositi od kuce do skole 8)
    a ako ga dopratis sve do skolske klupe, ni tada

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    upravo sam odokativno izvagala leinu torbu.
    znaci po njenoj kilaži torba bi trebala težiti između 1-2,2 kg,al ima bogme minimalno 5 kg
    ona je bez necije pomoci ne može sama staviti na leđa,a u školi ostavljaju samo pribor iz likovnog i to jedva da i za to ima mjesta.

  31. #31
    Sani

    Početno

    Mi cijelo vrijeme imali Scout torbu i to do početka ovog polugodišta. Dakle, sve do kraja prvog polugodišta u petom razredu. Tada više nije htjela jer su joj se cure jako rugale, pa smo na kraju nažalost morali popustiti, osjećala se nekako odbačenom. Sada imamo ruksak, ali isto sa pojačanim naremenicama i pojačanim stražnjim djelom.
    Točno je da Scout torbe koštaju, ali zato i vrijede. Mi smo naše prali svako polugodište sa arfom, isprali na dvorištu pod mlazom vode i bile su kao nove.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Cure,
    ja sam nedavno prevodila s njemackog jedan savjetnik za roditelje kojima djeca krecu u skolu. Evo pejstam dio o ruksacima:

    Ruksak
    „Odgovara DIN-u 58124“ - stoji na uputi proizvođača odgovarajućeg provjerenog ruksaka. Da bi se zadovoljila ova norma, školska torba mora između ostalog biti tako upadljiva da djeca na svom putu do škole budu prepoznata i da signaliziraju. Zato bar 20% ukupne površine ruksaka treba biti obojano u jarke upozoravajuće boje (fluorescentnu narančasto-crvenu ili žutu boju). Osim toga, bar 10% ukupne površine mora biti obilježeno reflektirajućim materijalima s prednje i bočnih strana torbe.
    Školska torba je izrađena od postojanih materijala, a gornji sloj mora biti vodootporan. Pri kiši smije u unutrašnjost prodrijeti maksimalno 10 g vode. Donji dio ruksaka treba biti tako konstruiran da, ukoliko stavimo ruksak na mokru površinu, voda prodre u ruksak tek nakon 10 min. I konačno, remen ruksaka treba biti podesiv, u području ramena tapeciran i bar 40 mm širok.
    Iako djeca najradije svakoga dana sa sobom u školu nose sve školske stvari, treba imati na umu da težak ruksak šteti leđima. Stoga pomozite svome djetetu sortirati u torbu važne stvari. Vrijedi pravilo: puni ruksak ne smije prijeći 10% tjelesne mase onoga tko ga nosi na leđima. Zbog toga prazna školska torba ne smije biti teža od 1.5 kg. I još jedan savjet: nikako nemojte prozirne vanjske pretince koristiti za ispis podataka o učeniku (ime i prezime, adresa) ili za mjesečnu voznu kartu. Ime i adresu djeteta ne smije nitko pročitati s ruksaka.

    Ako netko zeli kompletan prijevod teksta, rado cu ga ustupiti Rodama

  33. #33
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    :shock: boze, ali je to tako skupo
    dok mi andrea naraste i cijene ce narast
    moj glas ide za onu pravokutnu sta ide u sirinu, cvrsta je i bolja za kicmu, ruksak tesko a ta cuda s kotacicima nikako

  34. #34
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    moj ce oskar, na zalost, dosta hodat sam do skole (osimprvihtjedan-dva, kad pocne skola jer cu tad uzet godisnji) i na ledjima nosit torbu do skole... nisam opce pametna jel da stresem 800kn za Scout, McNeill ili neku drugu marku il da kupim noname torbu za 200 :? :? :? :? :? :?

  35. #35
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ponavljam pitanje s onog drugog topica, kasno sam skuzila da mu je ustvari tu mjesto...

    jucer sam slucajno nabasala na jednu mozda dobru torbu. izgleda kao ruksak, ima ona anatomska pojacana ledja, stvarno jako cvrsta, cak s unutarnje strane torbe ima na ledjima uzduzni pretinac i u njemu metalnu sipku koja drzi ful cvrsto torbu (moze se vadit, ne znam kad ali moze), podstavljene naramenice, dva pretinca pod poklopcem (jedan se moze prosiriti) i jedan ispred s patentom i dva bocna s lastikom (za bocu npr.), firma je TARGET a cijena 395kn. ne malo bitan detalj je i taj da je crvena, ima nekoliko srceka i nekoliko onih sarenih kamencica - vrlo decentan uzorak dusu dalo za moju princess...

    jel netko proucavao te TARGET torbe? help, hilfe...


    a sto se tice pjesacenja - nasa ce torba morat prezivjet hodanje do/od busa od nekih 10-15min plus voznje busom i cesto ubacivanje/izbacivanje iz auta...

  36. #36
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Muki, a da pricekas prvo i vidis da li se moze dogovorit s uciteljem/com da ne nose doma tone stvari nego da napravite neki plan da se to minimalizira?

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    napokon skuzila te scout torbe, van sezone su 750 do 800 kuna. uh.
    ali su genijalne.
    prvi tren su mi bile preruzne, a onda sam ih valjda iz samilosti zavoljela.

  38. #38
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni bi trebalo jos kojih sedamstocetrdesetidevet razloga za ljubav, ne samo samilost

    ma trkeljam, nisam ih ni vidjela...

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    meni bi trebalo jos kojih sedamstocetrdesetidevet razloga za ljubav, ne samo samilost

    ma trkeljam, nisam ih ni vidjela...
    ma vidjet ces.
    ta ogromnost, pa kockastost, pa narancastost, pa sarenost, pa svjetlucavost. nesto tako neskladno moras zavoljeti.

  40. #40
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    to ko da mene voles, samo sto ja ne svjetlucam

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Bila sam ovih dana kod sestrične koja živi u Njemačkoj (granica Austrije i Njemačke). Njena djeca također imaju Scout torbe ( u stvari curica je 5. razred pa sada nosi ruksak-4 you, ali je od 1. do 4. razreda imala Scout torbu), a dečkić je 2. razred i ima od lani Scouticu. Torbe su lijepe, super im je dizajn i moja sestrična kaže da ona ne štedi na tome jer su zaista kvalitetne. Gledala sam ih tamo, ali cijene su im slične kao kod nas, iznad 100 EUR a bilo mi je glupo tako na brzinu kupovati, htjela bih ipak da Dino izabere.
    Surfala sam malo po netu, ali te torbe ne mogu naći. Tko ih uopće prodaje kod nas? Možda se fakat isplati sad kupiti?

  42. #42
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    scout za HR dila znanje

    ja sam slucajno nasla jos jednu super firmu torbi
    jako su slicne scoutu, al imaju deblje one remene sto dodju na amena i dizajn mi je 100 put ljepsi od scouta
    isto imaju garanciju
    zovu se diddl, sad kostaju oko 550 kn, dobiju se komplet s pernicomi svim onim cudima unutra
    mozete ih pogledat na knjizrai koja je na autobusnom kolodvoru
    a ima i link http://www.diddl.com/appgen/index.ph...e&cmd=retailer

  43. #43
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Joj moja Ema je ovisnica o Diddlima. Tako da nam vjerojatno ne gine takva torba. U Opatiji im se cijena kreće od 600,00 kn na gore :/

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kupili scouticu , daju na puno rata pa cu je taman do skole isplatiti

    800 kuna, prelijepa plava sa nacrtanim drakarima.

  45. #45
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    jako su slicne scoutu, al imaju deblje one remene sto dodju na amena
    meni su ove tanke naramenice ooogroman plus za scout

  46. #46
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    kupili scouticu , daju na puno rata pa cu je taman do skole isplatiti
    :D :D

    a za naramenice
    ja sam se bogme nanosila teskih ruksaka i puno su mi drazi bili oni s debljim i sirjim naramenicama, nisu mi se urezivali u kozu - valjda zato kaj sam i ja deblja i sira

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    a za naramenice
    ja sam se bogme nanosila teskih ruksaka i puno su mi drazi bili oni s debljim i sirjim naramenicama, nisu mi se urezivali u kozu - valjda zato kaj sam i ja deblja i sira
    da, bas to. ivar je mrsavko, ove scoutove naramenice su mu taman.

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj DudaGG prvotno napisa
    Cure,
    ja sam nedavno prevodila s njemackog jedan savjetnik za roditelje kojima djeca krecu u skolu. Evo pejstam dio o ruksacima:

    Ruksak
    „Odgovara DIN-u 58124“ - stoji na uputi proizvođača odgovarajućeg provjerenog ruksaka. Da bi se zadovoljila ova norma, školska torba mora između ostalog biti tako upadljiva da djeca na svom putu do škole budu prepoznata i da signaliziraju. Zato bar 20% ukupne površine ruksaka treba biti obojano u jarke upozoravajuće boje (fluorescentnu narančasto-crvenu ili žutu boju). Osim toga, bar 10% ukupne površine mora biti obilježeno reflektirajućim materijalima s prednje i bočnih strana torbe.
    Školska torba je izrađena od postojanih materijala, a gornji sloj mora biti vodootporan. Pri kiši smije u unutrašnjost prodrijeti maksimalno 10 g vode. Donji dio ruksaka treba biti tako konstruiran da, ukoliko stavimo ruksak na mokru površinu, voda prodre u ruksak tek nakon 10 min. I konačno, remen ruksaka treba biti podesiv, u području ramena tapeciran i bar 40 mm širok.
    Iako djeca najradije svakoga dana sa sobom u školu nose sve školske stvari, treba imati na umu da težak ruksak šteti leđima. Stoga pomozite svome djetetu sortirati u torbu važne stvari. Vrijedi pravilo: puni ruksak ne smije prijeći 10% tjelesne mase onoga tko ga nosi na leđima. Zbog toga prazna školska torba ne smije biti teža od 1.5 kg. I još jedan savjet: nikako nemojte prozirne vanjske pretince koristiti za ispis podataka o učeniku (ime i prezime, adresa) ili za mjesečnu voznu kartu. Ime i adresu djeteta ne smije nitko pročitati s ruksaka.

    Ako netko zeli kompletan prijevod teksta, rado cu ga ustupiti Rodama

    duda, jel moguce da sam ja ovaj tvoj savjetnik (na njemackom) dobila bas u ovoj scout torbi sto smo je kupili?
    ne znam jel prirucnik pisan po narudzbi Scouta ali sve se slaze, i tezina, i ovo sa velikim reflektirajucim trakama i fluorescentnim povrsinama....
    torbu sam danas bar deset puta uzela u ruke i divila joj se, evo i vama malo:

    http://www.scout-ranzen.de/produkte/...er_ansicht.jpg

  49. #49
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    fakat - bas je krasna
    sve scoutove kaj sam ja vidla su imale neke psihodelicne uzorke

  50. #50
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a sad sam vidjela da kod nas nije nista skuplja nego vani, cijena za model easy II koji sam ja kupila (kao na slici, samo ima sa strana dzepove) je vani 109 eura.

    http://www.scout-ranzen.de/produkte/...t_easy2_04.jpg

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •