Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: CISTE

  1. #1
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno CISTE

    Moja sestrična ima problem. Prije dva tjedna otkriven joj je miom na maternici i doc ju je poslala na uzv. U međuvremenu je prošla i menga i na uzv. su joj rekli da mioma više nema (da je puknuo kod menge), ali su joj pronašli cističnu tvorbu 6,9 x 5,5 na lijevoj strani. Rečeno joj je da se javi svojoj doc, jer im je čudno da se cista stvorila dok troši antibaby, to se kao nije smjelo desiti. Sad je u panici, tek u ponedjeljak ide kod doc, i nezna šta može očekivati.
    Ako koja zna nešto o tome, molimo pomoć!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno

    Mogu samo reći da sam i ja imala miom u maternici, na inoperabilnom mijestu. Riješila sam ga se terapijom kod refleksologa. Potpuno je nestao prije 5 godina i više se nije pojavio :D .

    St+retno tvojoj sestrični

  3. #3
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Hvala na odogovoru! U međuvremenu je bila kod doktora i navodno je sve ok.
    Sad je na žalost meni na lijevom jajniku nađena cista, za 6 dana moram na UZV, pa ćemo vidjeti na čemu sam.

  4. #4
    LUDIC-A

    Početno


    evo mog dugogodisnjeg iskustva sa cistama:
    sa 14 godina operacija koja je urodila gubitkom desnog jajnika zbog cokoladne ciste koja nije dozvolila razvoj jajnika i on je prpao (bila je velicine zenine sake). nakon operacije upoznala sam svog danasnjeg muza koji je tada studirao med. i nakon god. dana veze poceo me slepati po svim razvikanim ginicima po zgb. Svi su imali istu konstataciju:dok pucaju (na lijevom jajniku)ciste se ne diraju ako pocinju rasti abvnormalno trebati ce operacija (bila ponovna i hoitna prije 4 god) te da necemo moci imati prirodnim putem djecu -E TU SU SE ZEZNULI (Ivan 5.5 godina).
    meni se one i dan danas stvaraju i to mi je vec normalno (pucaju svaka cca 3 mj).
    ne moras previse panicariti zbog toga i nadam se da ce sve biti ok.

  5. #5
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Nije da baš previše paničarim, al mi nije ni ugodno. Prepuštam da sve ide svojim tokom. Ako je to jedini problem zašto već nemam svog bebača u rukama, onda me ničeg nije strah i spremna sam na sve da ga konačno dočekam. A ovakva iskustva mi fakat daju hrabrosti. Hvala ti na tome.
    U srijedu idem na UZV, pa ćemo vidjeti.

  6. #6
    LUDIC-A

    Početno

    cuj bebaca mozes ne imati zbog samih cista bar su meni tako rekli.

    ja sam zatrudnila nakon nuobicjnog krvarenja u ciklusu pa sam dobila antibaby ali ne da ih popijem do kraja nego do kraja ciklusa (cca 10 tableta), objasnjenje je da je uslijed te hormonske terapije doslo do pucanja cista i puf i oviulacije i eto bebac. :D :wink:
    nakon poroda su mi rekli da moram uzimati antibaby sve do slijedece trudnoce kako bi se smanjio rad jajnika i nastanak cista.
    tako da glavu gore i sljakati na bebacu bude on dosao ak je u tom problem

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Miom pukao nakon menstruacije Ne može miom puknuti - mora da se i kod tvoje sestrične radilo o cisti.

  8. #8
    LUDIC-A

    Početno

    nisam bas cula niti ja da miom moze pucati ali pitati cu muzica (kirurg) pa ti javim vec tokom dana.
    a tih doca ima svakakvih (muzicu ne odnosi se na tebe).mojoj mami je prije 5 god operiran rak dojke (maligni),a ljetos nakon produzene menge su joj rekli da ima miom (54 god ima urednije cikluse od mene) te da mora na hitnu operaciju i povafditi sve (ukljucujuci jajnike).
    sva sreca pa smo se mi raspitali i muzic joj je rekao da se kod mioma bez obzira na rak dojke ne rade tako radikalni zahvati. Ona otisla po jos par misljenja i isto to su joj rekloi.
    pa sada ti vidi..... :? :wink:

  9. #9
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Kaj se tiče moje sestrične, sad sam i ja skužila da je previše paničarila!
    Kak je ona meni to prezentirala, kao da je bio kraj svijeta. Sad nakon svega, ponaša se ko da se nije niš desilo!
    ma bitno je da je ok, bio miom ili cista.
    A ja i dalje čekam sutra.....

  10. #10
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Sad tek skužih da se nisam javila nakon pregleda....
    Ja obavila UZV, cista je i dalje tu. Veličina je 4,5 x 3,9, doktor na UZV je dignuo frku, jer nije samo vodena, nego ima i solidne tvari u njoj, pa su me odmah poslali na testiranje ca125. :shock: Na svu sreću rezultat je bio 10,90 što znači da nije ništa maligno. No, ja sam bila sva u panici dok nisam došla kod svog doktora koji me tako smirio!!!!!!! Svaka mu čast!
    Uglavnom, rekao mi je da to može biti uzrok zašto bebača još nema, ali da ne mora značiti. Da probamo još malo, da napravim Collor Dopler (valjda se tak piše), da budemo sigurni 100 % da je to to, pa da tek onda razmišljamo o eventualnoj laparaskopiji. Uglavnom, za sada je sve ok i još smo se smijali da kam mi se žuri, da sam ja još mlada....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •